» »

Vlada 2020 - ????

Vlada 2020 - ????

Temo vidijo: vsi
««
227 / 466
»»

redo ::

zmaugy ::

redo je izjavil:

Whataboutism @ Wikipedia

Kot prvo, zagotovo ni razlog Janševa parcela za ta ukrep. Kaj bomo torej rekli o imagodejevem postu?

Bullshit @ Wikipedia

Ampak ok, je bilo duhovito in je treba opozarjati na Jajotov šmugl z ENO fakin parcelo.
A je problem, ko kdo omeni serijo parcel v MOL? Verjetno je bil prirast vrednosti konkretno višji kot pri tisti eni parceli v Trenti.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

TESKAn ::

A je problem, ko kdo omeni serijo parcel v MOL?

Ni. In Jankovič za razliko od velikega vodje dviguje pošto s sodišča. In če(ko) ga spravijo v čuzo, ne bo rajanja pred sodiščem za njegovo izpustitev. Še manj pa ga bo US izpustilo, ker je "pomemben za demokracijo".
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mato989 ::

Samo nekaj pa je dejstvo

Noben ni sposoben nardit neki set pravil kot svedi za daljse obdobje.... Kaos ki ga ustvarja vlada z konstantnim spreminjanjem je neverjeten...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zmaugy ::

TESKAn je izjavil:

A je problem, ko kdo omeni serijo parcel v MOL?

Ni. In Jankovič za razliko od velikega vodje dviguje pošto s sodišča. In če(ko) ga spravijo v čuzo, ne bo rajanja pred sodiščem za njegovo izpustitev. Še manj pa ga bo US izpustilo, ker je "pomemben za demokracijo".

Ej, ne da se mi zapravljat časa s tem. Jajo mi ni na srcu zrastu, kdor zagovarja Zokija, ga nobeni argumenti ne bojo prepričali.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

redo ::

zmaugy je izjavil:

redo je izjavil:

Whataboutism @ Wikipedia

Kot prvo, zagotovo ni razlog Janševa parcela za ta ukrep. Kaj bomo torej rekli o imagodejevem postu?

Da smo se dobro nasmejali. Še bolj pa ob žolčnem odzivu s klasično komunajzersko taktiko (po Wikipedii).

zmaugy ::

redo je izjavil:

zmaugy je izjavil:

redo je izjavil:

Whataboutism @ Wikipedia

Kot prvo, zagotovo ni razlog Janševa parcela za ta ukrep. Kaj bomo torej rekli o imagodejevem postu?

Da smo se dobro nasmejali. Še bolj pa ob žolčnem odzivu s klasično komunajzersko taktiko (po Wikipedii).


Kult borci nikoli ne razočarate...:)) Kot rečeno, dejmo Jajota spravit iz politike. Jaz ne glasujem zanj in tudi naslednjič ne bom.
Ampak vi boste pa še zmer glsovali za Zokija. Ker.....vpiši poljuben lame izgovor
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

redo ::

Bolj slabo trollaš. A te pri Janši premalo plačajo? Morda pa pošlješ svoje "mojstrovine" Zokiju. Saj veš, treba se je vedno pogajat za več.

zmaugy ::

redo je izjavil:

Bolj slabo trollaš. A te pri Janši premalo plačajo? Morda pa pošlješ svoje "mojstrovine" Zokiju. Saj veš, treba se je vedno pogajat za več.


LOL, me veseli, da izpolnjujem fantazije, za levičarske skrajneže sem JJ fan, za desničarske sem levakar.
Tako ima veliko butljev polepšan dan in morda naredijo kakšno pizdarijo manj. Win-win :))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

imagodei ::

zmaugy je izjavil:

imagodei je izjavil:

Nedasemiveč je izjavil:

- ukinitev javno dostopne evidence vrednosti nepremičnin

8-)

Jasno, Janša ima tisto parcelo v Vratih al kje že, pa vsak lahko vidi, da je vredna 15.000 EUR, ne pa četrt milijona, za kolikor jo cenijo "strokovnjaki".


Jap. Kako je bilo pa s parcelami v MOL, ki so se “posebnim” osebam spremenile iz kmetijskih v zazidalne? Ja ja, vem, s tem nimaš težav.

Grdo podtikaš. Zakaj naj s tem ne bi imel težav?

Zoki je pač lokalni politik, Janša pa zadeva celo Slovenijo. Ne pravim tega zato, da bi Jankoviča kakor koli opravičeval, samo njegove mahinacije pač ne sežejo vedno v sleherno slovensko vas. Zoki je amater, Janša težkokategorni profi.

Kar se pa tiče Zokija: Ti, ti, ti, Zoki! Naj te že ulovi roka pravice!

There. Zadovoljen?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

zmaugy ::

Zoki je bil pred tem, da postane predsednik vlade. Si že pozabil? In župan glavnega mesta ni "lokalni politik", ane? Ljubljana ni Murska Sobota.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

imagodei ::

Če je to vse, kar premoreš ob mojemu odzivu, sem kar malo razočaran. Verjamem pa, da si tudi ti, ker nisem Jankoviću skočil v bran.
- Hoc est qui sumus -

D3m ::

Saj ni treba skakati v bran. Sj vemo, da si zanj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

imagodei ::

Pa naj bo po tvoje, če boš potem mirneje spal.
- Hoc est qui sumus -

DeeJay ::

Zoki je white hat mafijozo, Janša pa black hat.
Grabita oba, razlika pa je, da Zoki tud kej za to nardi, Janša pa sam uniči.
V zapor bi mogla pa oba.

zmaugy ::

imagodei je izjavil:

Če je to vse, kar premoreš ob mojemu odzivu, sem kar malo razočaran. Verjamem pa, da si tudi ti, ker nisem Jankoviću skočil v bran.


Že zdavnaj sem ugotovil, da prepričanih nima smisla prepričevat. V bistvu sta energija in čas porabljena za to, zapravljena.
Karkoli bi ti napisal, ti že veš in kljub temu si se odločil gledati stran, oziroma jemati to kot nekaj obrobnega in nepomembnega, tako da se bi s tem zgoj brez potrebe trudil.

DeeJay je izjavil:

Zoki je white hat mafijozo, Janša pa black hat.
Grabita oba, razlika pa je, da Zoki tud kej za to nardi, Janša pa sam uniči.
V zapor bi mogla pa oba.


Ampak glasoval si pa za Zokija. Vidiš, jaz pa nisem za Jajota niti za kogarkoli drugega na strani, ki je ti ne maraš.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

imagodei ::

zmaugy je izjavil:

imagodei je izjavil:

Če je to vse, kar premoreš ob mojemu odzivu, sem kar malo razočaran. Verjamem pa, da si tudi ti, ker nisem Jankoviću skočil v bran.


Že zdavnaj sem ugotovil, da prepričanih nima smisla prepričevat. V bistvu sta energija in čas porabljena za to, zapravljena.
Karkoli bi ti napisal, ti že veš in kljub temu si se odločil gledati stran, oziroma jemati to kot nekaj obrobnega in nepomembnega, tako da se bi s tem zgoj brez potrebe trudil.

Zakaj se smešiš? Na podlagi česa sedaj vztrajaš, da do Zokija gojim neko simpatijo. Ja, saj ne rečem, zdi se mi bolj karizmatičen od Janeza "Kameno lice" Janše, ampak sem se že zdavnaj odločil, da če je nekdo kriv, je pač kriv. Za politika so dokazni standardi nižji od onih na sodišču.
- Hoc est qui sumus -

DeeJay ::

zmaugy je izjavil:

imagodei je izjavil:

Če je to vse, kar premoreš ob mojemu odzivu, sem kar malo razočaran. Verjamem pa, da si tudi ti, ker nisem Jankoviću skočil v bran.


Že zdavnaj sem ugotovil, da prepričanih nima smisla prepričevat. V bistvu sta energija in čas porabljena za to, zapravljena.
Karkoli bi ti napisal, ti že veš in kljub temu si se odločil gledati stran, oziroma jemati to kot nekaj obrobnega in nepomembnega, tako da se bi s tem zgoj brez potrebe trudil.

DeeJay je izjavil:

Zoki je white hat mafijozo, Janša pa black hat.
Grabita oba, razlika pa je, da Zoki tud kej za to nardi, Janša pa sam uniči.
V zapor bi mogla pa oba.


Ampak glasoval si pa za Zokija. Vidiš, jaz pa nisem za Jajota niti za kogarkoli drugega na strani, ki je ti ne maraš.


Kaj nej rečem... bravo! :) Upam, da tud na naslednjih volitvah (če sploh bodo) voliš za neko ga drugega, kot za Twitota.

zmaugy ::

imagodei je izjavil:

zmaugy je izjavil:

imagodei je izjavil:

Če je to vse, kar premoreš ob mojemu odzivu, sem kar malo razočaran. Verjamem pa, da si tudi ti, ker nisem Jankoviću skočil v bran.


Že zdavnaj sem ugotovil, da prepričanih nima smisla prepričevat. V bistvu sta energija in čas porabljena za to, zapravljena.
Karkoli bi ti napisal, ti že veš in kljub temu si se odločil gledati stran, oziroma jemati to kot nekaj obrobnega in nepomembnega, tako da se bi s tem zgoj brez potrebe trudil.

Zakaj se smešiš? Na podlagi česa sedaj vztrajaš, da do Zokija gojim neko simpatijo. Ja, saj ne rečem, zdi se mi bolj karizmatičen od Janeza "Kameno lice" Janše, ampak sem se že zdavnaj odločil, da če je nekdo kriv, je pač kriv. Za politika so dokazni standardi nižji od onih na sodišču.


Če trdiš, da je Zoki veliko manjši problem od Jajota, potem po mojem gojiš do njega simpatijo. Ker po mojem je Zoki vsaj tako velik problem kot Jajo. Verjetno pa večji.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Hypathia ::

DeeJay je izjavil:

Zoki je white hat mafijozo, Janša pa black hat.
Grabita oba, razlika pa je, da Zoki tud kej za to nardi, Janša pa sam uniči.
V zapor bi mogla pa oba.

Ne, najbolj očitna razlika je ta, da je Zoki že več kot desetletje neprekinjeno na oblasti, Janša pa v tem obdobju komaj kakšno leto.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Okapi ::

zmaugy je izjavil:


Če trdiš, da je Zoki veliko manjši problem od Jajota, potem po mojem gojiš do njega simpatijo. Ker po mojem je Zoki vsaj tako velik problem kot Jajo. Verjetno pa večji.

:)) Na tej točki lahko mirno nehaš. En župan je enak problem kot predsednik vlade in veliki vodja revanšistične konzervativno/nacionalistične stranke. Nedvomno.

zmaugy ::

Okapi je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Če trdiš, da je Zoki veliko manjši problem od Jajota, potem po mojem gojiš do njega simpatijo. Ker po mojem je Zoki vsaj tako velik problem kot Jajo. Verjetno pa večji.

:)) Na tej točki lahko mirno nehaš. En župan je enak problem kot predsednik vlade in veliki vodja revanšistične konzervativno/nacionalistične stranke. Nedvomno.


Look what the cat dragged in...>:D

Kot rečeno...

Že zdavnaj sem ugotovil, da prepričanih nima smisla prepričevat. V bistvu sta energija in čas porabljena za to, zapravljena.
Karkoli bi ti napisal, ti že veš in kljub temu si se odločil gledati stran, oziroma jemati to kot nekaj obrobnega in nepomembnega, tako da se bi s tem zgoj brez potrebe trudil.


PS: Ne pozabit dat maske gor danes, ko boš zunaj na javnih površinah...:))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Smrekar1 ::

Hypathia je izjavil:


Ne, najbolj očitna razlika je ta, da je Zoki že več kot desetletje neprekinjeno na oblasti, PTTM pa v tem obdobju komaj kakšno leto.


Najbolj očitna razlika je ta, da proti ZJ dvigujejo srd predvsem tisti, ki so bili v Ljubljani samo s prstom po zemljevidu.

Lokalci, ki jih ZJ moti, so sicer vabljeni, da predstavijo boljšega kandidata. Zadnji, ki je to resno poskusil, je sedaj zunanji minister. Vodenje prestolnice je valda povsem primerljivo z vodenjem diplomacije v času predsedovanja EU, kajne?

zmaugy ::

Beating the strawman much?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

KAVINSKY ::

Smrekar1 je izjavil:

Vodenje prestolnice je valda povsem primerljivo z vodenjem diplomacije v času predsedovanja EU, kajne?


Je pa vodenje občine popolnoma priemrljivo z meneđiranjem trgovske verige.

Telbanc ::

Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

endelin ::

Kakšna govna so v stranki Levica. Nenormalno. Zdravnike zmerjajo z mazači... kdo sploh voli to ceneno govedo - aja pol ljubljane centra lol? Rtv jim še kar vedno vsak petek pripravi najdaljši članek z največ slikami ko se zbirajo po Ljubljani. To je nenormalno kaj promovira državna televizija.

Zakaj un kordiš zivi v poslanskem stanovanju? A ni on iz Škofje loke 20 min od LJ??

Tovariši sk vedno znali ceniti luksuz

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

KAVINSKY je izjavil:


Je pa vodenje občine popolnoma priemrljivo z meneđiranjem trgovske verige.


Konkretno je to vprašanje za Ljubljančane iz leta 2006. Takrat so se ljubljanski volivci odločili, da to je primerljivo in mu dali priložnost.

Leta 2010, 2014 in 2018 so to odločitev vsakič znova potrdili z več kot prepričljivo večino. Leta 2018 je zmagal v čisto vseh volilnih enotah, na čisto vseh voliščih. Na skoraj vseh je tudi v prvem krogu dobil več kot 50% glasov, mislim da so bila samo tri manjša volišča, kjer je dobil manj kot 50% glasov, a še vedno več od kateregakoli drugega kandidata.

To razne Kretenčke izpod Utika s svojimi "uvoženimi volivci" malo postavi na svoje mesto. Mimogrede, poteka razpis za izbiro izvajalca za drugi tir, ki bo potekal po načrtu, zaradi katerega smo imeli kar dva referenduma. Glede tega je zdaj kar tiho. Zanimivo, kajne?

Lani:
https://siol.net/novice/slovenija/kovac...

Letos:
https://twitter.com/DrzavljanK/status/1...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

zmaugy ::

Telbanc je izjavil:

https://reporter.si/clanek/slovenija/ma...

:D


Ne pozabit na strokovno podkovanost v valutnih tveganjih in visoko zakreditiranost. Idealen kandidat za predsednika vlade...
/s
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Smrekar1 ::

endelin je izjavil:

Kakšna govna so v stranki Levica.


Ene taka kot 55-80, ja. Saj to vemo.

zmaugy ::

Smrekar1 je izjavil:

endelin je izjavil:

Kakšna govna so v stranki Levica.


Ene taka kot 55-80, ja. Saj to vemo.


To je pa grdo. A ne veš, da si s tem užalil pomembne osebe foruma? >:D
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

zmaugy ::

Jaz sem za to, da se zamenja to vlado. Že zato, da si bom lahko privoščil "I can't breathe pod masko" jokice, ki zdaj pljuvajo, po spremembi bojo pa strumno in mirno stale v vrsti in zvesto izpolnjevale ukrepe "naše" vlade. Ki bojo seveda enaki ali bolj strogi kot so ti trenutne vlade. Ker znanost in dejstva. Pa seveda si bojo vsi namestili aplikacijo.
Priceless :))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:


To je pa grdo. A ne veš, da si s tem užalil pomembne osebe foruma? >:D


V jok in na drevo >:D

Tole sicer tumbam že kar nekaj časa. Levica in 55-80 se razlikujeta predvsem v tem na kateri del nižje inteligentnih ciljata, 55-80 na desne in Levica na leve. Obe stranki bazirata predvsem na petem kvintilu, to je jasno.

Druga, sicer tudi bistvena razlika je, da Levica za sabo trenutno nima medijskega in finančnega imperija, ki si ga je 55-80 ustvarila skozi leta in desetletja. Zato je Levica nedvomno manjše zlo za naslednji mandat. Kaj bo po tem ne vem, ampak Mesečnik trenutno je manjše zlo od PTTM - čeprav ne zato, ker bi bil kaj boljši politik, vodja ali človek.

imagodei ::

zmaugy je izjavil:

Če trdiš, da je Zoki veliko manjši problem od Jajota, potem po mojem gojiš do njega simpatijo. Ker po mojem je Zoki vsaj tako velik problem kot Jajo. Verjetno pa večji.

Odvisno je, kaj meriš. Če slepo meriš samo dejanja, potem sta oba enako problematična.

Če meriš vpliv na družbo, potem je Janković veliko manjši problem od Janša.
- Hoc est qui sumus -

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:

Pa seveda si bojo vsi namestili aplikacijo.


Konkretno nameščanje aplikacije je v veliki meri vprašanje zaupanja v vlado.

To bo naraslo, jasno.

Mato989 ::

zmaugy je izjavil:

imagodei je izjavil:

zmaugy je izjavil:

imagodei je izjavil:

Če je to vse, kar premoreš ob mojemu odzivu, sem kar malo razočaran. Verjamem pa, da si tudi ti, ker nisem Jankoviću skočil v bran.


Že zdavnaj sem ugotovil, da prepričanih nima smisla prepričevat. V bistvu sta energija in čas porabljena za to, zapravljena.
Karkoli bi ti napisal, ti že veš in kljub temu si se odločil gledati stran, oziroma jemati to kot nekaj obrobnega in nepomembnega, tako da se bi s tem zgoj brez potrebe trudil.

Zakaj se smešiš? Na podlagi česa sedaj vztrajaš, da do Zokija gojim neko simpatijo. Ja, saj ne rečem, zdi se mi bolj karizmatičen od Janeza "Kameno lice" Janše, ampak sem se že zdavnaj odločil, da če je nekdo kriv, je pač kriv. Za politika so dokazni standardi nižji od onih na sodišču.


Če trdiš, da je Zoki veliko manjši problem od Jajota, potem po mojem gojiš do njega simpatijo. Ker po mojem je Zoki vsaj tako velik problem kot Jajo. Verjetno pa večji.



Kako je lahko zoki vecji problem on meni na ptuju in v mb ne pomeni nic... Njegove odlocitve za razliko od jansevih ne vplivajo na moj lajf
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smrekar1 ::

imagodei je izjavil:


Odvisno je, kaj meriš. Če slepo meriš samo dejanja, potem sta oba enako problematična.


Niti približno. ZJ krade denar, PTTM krade denar, uničuje neodvisnost medijev, uničuje neodvisnost agencij, politizira policijo, politizira sodstvo in državo predeluje v neliberalno državo po ruskem modelu, kot smo to videli na Madžarskem.

ZJ je navaden kurji tat, s katerim se ukvarjamo predvsem zato, ker ga PTTM zlorablja za preusmerjanje pozornosti od svojih nečednosti. Če slednjega ne bi bilo tudi ZJ ne bi imel moči, ki jo ima. Nasprotovanje ZJ s strani 55-80 podžiga vse, da derejo na volišča volit proti kretenu, ki ga nastavlja PTTM.

zmaugy ::

Smrekar1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:


To je pa grdo. A ne veš, da si s tem užalil pomembne osebe foruma? >:D


V jok in na drevo >:D

Tole sicer tumbam že kar nekaj časa. Levica in 55-80 se razlikujeta predvsem v tem na kateri del nižje inteligentnih ciljata, 55-80 na desne in Levica na leve. Obe stranki bazirata predvsem na petem kvintilu, to je jasno.

Druga, sicer tudi bistvena razlika je, da Levica za sabo trenutno nima medijskega in finančnega imperija, ki si ga je 55-80 ustvarila skozi leta in desetletja. Zato je Levica nedvomno manjše zlo za naslednji mandat. Kaj bo po tem ne vem, ampak Mesečnik trenutno je manjše zlo od PTTM - čeprav ne zato, ker bi bil kaj boljši politik, vodja ali človek.

Strinjam se z napisanim razen glede medijskega vpliva. SDS ima v lasti sekret medije, ki jih nihče ne gleda, medtem ko Levico propagirajo glavni slovenski mediji z veliko večjim dosegom. In to ni nepričakovano, ker je kot prvo Jajo ves čas v konfliktu z novinarji glavnih medijev in kot drugo novinarje se štanca na faksu, s katerega prihajajo nekateri glavni ideologi levih strank. Tudi kakšen predsednik v zadnjih 10 letih.

imagodei je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Če trdiš, da je Zoki veliko manjši problem od Jajota, potem po mojem gojiš do njega simpatijo. Ker po mojem je Zoki vsaj tako velik problem kot Jajo. Verjetno pa večji.

Odvisno je, kaj meriš. Če slepo meriš samo dejanja, potem sta oba enako problematična.

Če meriš vpliv na družbo, potem je Janković veliko manjši problem od Janša.


Janković že več kot desetletje kontrolira centralno strateško točko Slovenije s 300000 prebivalci in centralnim mestom vse infrastrukture. Jajo ima vpliv v glavnem samo ko je na oblasti. To je pa bilo veliko krajši čas v tem obdobju.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:


Strinjam se z napisanim razen glede medijskega vpliva. 55-80 ima v lasti sekret medije, ki jih nihče ne gleda, medtem ko Levico propagirajo glavni slovenski mediji z veliko večjim dosegom. In to ni nepričakovano, ker je kot prvo PTTM ves čas v konfliktu z novinarji glavnih medijev in kot drugo novinarje se štanca na faksu, s katerega prihajajo nekateri glavni ideologi levih strank. Tudi kakšen predsednik v zadnjih 10 letih.


55-80 ima v lasti sekret medije, celo kopico lokalnih portalov, ki so malo boljši (ne veliko, a dovolj da ni toliko očitno), ogromno astroturfajo in tako dalje. Tipičen primer je Federico Potočnik - Friko, ki je Šarcu na Twitterju zabrusil da "zdaj ni čas za boj za oblast" in ga zdaj kujejo v zvezde, kot zdravnika, specializanta infektologa, ki se bori za dobro države.

Zadeva malo zvodeni, ko izveš da je ta argentinski priseljenec tudi mednarodnega tajnik NSi, ki vidi zdravniški poklic kot vzvod za politično kariero.


Federico Potočnik

Gre za cel propagandni aparat, ki služi predvsem za diskreditiranje nasprotnikov. Samo poglej kakšen halo so zagnali zaradi tistih "mazačev", ki si ga je privoščil Kordiš in ti bo hitro jasno. Na takih točkah dobijo kanček kredibilnosti, ki ga bodo ob prvi priliki zlorabili še za kaj drugega.

Levica nima nič od tega in nadalje, ker je odvisna od medijev, ki jih nima pod kontrolo, je to podpora, ki jo lahko hitro izgubi. 55-80 ne bo nikoli izgubila podpore svojega medijskega aparata, logično.


Janković že več kot desetletje kontrolira centralno strateško točko Slovenije s 300000 prebivalci in centralnim mestom vse infrastrukture.


Kontrolira je tu precej premočna beseda, upravlja jo kot župan mesta. Nekaj vpliva mu to seveda daje, tudi na nacionalno politiko, ampak ZJ niti približno ne "kontrolira" Ljubljane. Ko pridejo politkolesarji pred parlament nima ne pooblastil in ne osebja, da bi glede tega karkoli naredil. To je domena Policije, ki spada pod Hojsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

imagodei ::

Smrekar1 je izjavil:

imagodei je izjavil:


Odvisno je, kaj meriš. Če slepo meriš samo dejanja, potem sta oba enako problematična.


Niti približno. ZJ krade denar, PTTM krade denar, uničuje neodvisnost medijev, uničuje neodvisnost agencij, politizira policijo, politizira sodstvo in državo predeluje v neliberalno državo po ruskem modelu, kot smo to videli na Madžarskem.

ZJ je navaden kurji tat, s katerim se ukvarjamo predvsem zato, ker ga PTTM zlorablja za preusmerjanje pozornosti od svojih nečednosti. Če slednjega ne bi bilo tudi ZJ ne bi imel moči, ki jo ima. Nasprotovanje ZJ s strani 55-80 podžiga vse, da derejo na volišča volit proti kretenu, ki ga nastavlja PTTM.

No, OK, preveč sem poenostavil.

Prvič, oba sta se pripravljena mazati z nečednostmi za osebne koristi, tu imata skupno točko.

Drugič, za Janšo lahko ugotovimo, kot si že ti pravilno izpostavil, da je posebne sorte tič, ki na demokracijo da zelo malo in vedno bolj odkrito deluje v smeri zmanjševanja le-te. V bistvu očitno vidi ponujeno priliko kot možnost za osebni obračun z državo in njenimi inštitucijami in iz nje želi narediti osebni projekt. Kdor si na tej točki še laže o totalitarističnih težnjah Janeza Janše in njegovi demontaži prava in demokracije, je bodisi ideološko totalno zaslepljen/neumen/dementen, bodisi je tako ali drugače povezan z SDS in si obeta koristi. Jankovića sicer nismo imeli prilike videti v tej vlogi, ni pa zelo verjetno, da bi državo pognal v tako skrajnost.

In tretjič, že če meriš po trenutnem impaktu, gre za čisto drugačno magnitudo. Janša ima izdelano neprimerno bolj razvejano strankarsko mrežo in vpliv, obvladuje številne inštitucije in velik del gospodarstva. V tem mandatu je začel hitropotezni šah v stilu Magnusa Carlsena in si podreja še vse ostalo. Janković je pa en lokalni šerif, ki je sicer bolj "nakonektan" kot jaz, ti ali pa zmaugy in ima nekaj vpliva na življenja ljudi v LJ, potem mu pa zmanjka sape. Kakšen domet ima, se je tudi jasno videlo na volitvah leta 2011 oziroma potem, ko mu, ob izdatni pomoči Janeza Janše, ni uspel veliki naskok na premierski stolček.
- Hoc est qui sumus -

Smrekar1 ::

imagodei je izjavil:


No, OK, preveč sem poenostavil.

Prvič, oba sta se pripravljena mazati z nečednostmi za osebne koristi, tu imata skupno točko.


Ah, absolutno.

Drugič, za PTTM lahko ugotovimo, kot si že ti pravilno izpostavil, da je posebne sorte tič, ki na demokracijo da zelo malo in vedno bolj odkrito deluje v smeri zmanjševanja le-te. V bistvu očitno vidi ponujeno priliko kot možnost za osebni obračun z državo in njenimi inštitucijami in iz nje želi narediti osebni projekt. Kdor si na tej točki še laže o totalitarističnih težnjah PTTM in njegovi demontaži prava in demokracije, je bodisi ideološko totalno zaslepljen/neumen/dementen, bodisi je tako ali drugače povezan z 55-80 in si obeta koristi. Jankovića sicer nismo imeli prilike videti v tej vlogi, ni pa zelo verjetno, da bi državo pognal v tako skrajnost.


Se strinjam.

In tretjič, že če meriš po trenutnem impaktu, gre za čisto drugačno magnitudo. PTTM ima izdelano neprimerno bolj razvejano strankarsko mrežo in vpliv, obvladuje številne inštitucije in velik del gospodarstva. V tem mandatu je začel hitropotezni šah v stilu Magnusa Carlsena in si podreja še vse ostalo. Janković je pa en lokalni šerif, ki je sicer bolj "nakonektan" kot jaz, ti ali pa zmaugy in ima nekaj vpliva na življenja ljudi v LJ, potem mu pa zmanjka sape. Kakšen domet ima, se je tudi jasno videlo na volitvah leta 2011 oziroma potem, ko mu, ob izdatni pomoči PTTM, ni uspel veliki naskok na premierski stolček.


Načeloma se strinjam, samo primerjava z Magnusom Carlsenom ni na mestu. Obstaja precej boljših primerov kot on: Donald Trump, Hugo Chavez, Robert Mugabe, Neslobodan Milošević, Mohammed Mossadegh, Ruhollah Khomeini, Benito Mussolini, Josip Broz-Tito, Jožef Vissarionovich-Stalin, idr.

ZJ je dvajset do petdeset stopničk nižje, na nivoju raznih Markov Bitencev in podobnih. ZJ je oprotunist, ki bi rad dodatno zaslužil, čeprav na nečeden način. Kakorkoli, to je vprašanje za volivce Ljubljane, ki se jim zdi korupcijski davek, ki ga terja ZJ, sprejemljiv za to, kar dobi Ljubljana v zameno. V bistvu gre za res dobro plačanega managerja, dokler so lastniki s tem zadovoljni zadeva deluje. Pa ne pravim da je to v redu, ampak prosim za malo perspektive ko debatiramo o politikih in PTTM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

zmaugy ::

Vse lepo in prav, ampak a bi lahko prosim že enkrat nehali podpirati Jankovića? Dobro plačan manager? Naj se mu plača definira tako, pa da vidimo, kdo bi to podprl. Zdaj je čas, da se oblikuje nov kredibilen in pošten kandidat za Ljubljano.
Enako glede Jajota - SDS ga ne bo nikoli zamenjala. Jajo je zanje zagotovilo za cca 20 % na volitvah, meal ticket. Sicer jih tudi omejuje na ta doseg. A ne bi te slabosti druga stran izkoristila za to, da spet najde enega Drnovška? In ne, JPD to ni.

Vztrajanje na trenutnih pozicijah ne pelje nikamor.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:

Vse lepo in prav, ampak a bi lahko prosim že enkrat nehali podpirati Jankovića? Zdaj je čas, da se oblikuje nov kredibilen in pošten kandidat za Ljubljano.


Sem za. Na zadnjih volitvah je bil protikandidat Anže Logar. Osebno se mi zdi povprečen pasji iztrebek primernejši od Logarja.

Enako glede PTTM - 55-80 ga ne bo nikoli zamenjala. PTTM je zanje zagotovilo za cca 20 % na volitvah, meal ticket. Sicer jih tudi omejuje na ta doseg. A ne bi te slabosti druga stran izkoristila za to, da spet najde enega Drnovška? In ne, JPD to ni.


Poskušali so, na vse kriplje - ZJ, Bratušek, Cerar, Šarec, Damijan so dejansko poskusili, vsaj Čeferina so še vabili v to, teh je menda še precej. Tu jim res nimam kaj očitati, samo da jim ni uspelo dobiti enega izmed tistih, ki so bili pred 30 leti ključni za samostojno državo.

Ni jim uspelo, so pa poskušali na vsak način.

Vsakega od protikandidatov je medijski aparat 55-80 seveda poskusil na vsak način očrniti, sestreliti. To tudi omeji krog možnih kandidatov, ni vsak pripravljen drezati v osje gnezdo stati na nasprotnem bregu 55-80 in v nedogled požirati gnojnico, ki jo bodo sesrale njihove medijske riti. To je velik, ogromen del problema. Bi ti šel v to? Jaz ne bi.

Vztrajanje na trenutnih pozicijah ne pelje nikamor.


Na trenutni poziciji vztraja samo 55-80.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Cruz ::

zmaugy je izjavil:

Strinjam se z napisanim razen glede medijskega vpliva. SDS ima v lasti sekret medije, ki jih nihče ne gleda,
Kako, da ne, če tudi ti bereš siol.net .

zmaugy ::

Cruz je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Strinjam se z napisanim razen glede medijskega vpliva. SDS ima v lasti sekret medije, ki jih nihče ne gleda,
Kako, da ne, če tudi ti bereš siol.net .


Samo preletim naslove včasih in izjemoma kaj preberem. Navada - siol.net ni bil vedno takšen šrot.

Smrekar1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vse lepo in prav, ampak a bi lahko prosim že enkrat nehali podpirati Jankovića? Zdaj je čas, da se oblikuje nov kredibilen in pošten kandidat za Ljubljano.


Sem za. Na zadnjih volitvah je bil protikandidat Anže Logar. Osebno se mi zdi povprečen pasji iztrebek primernejši od Logarja.

Enako glede PTTM - 55-80 ga ne bo nikoli zamenjala. PTTM je zanje zagotovilo za cca 20 % na volitvah, meal ticket. Sicer jih tudi omejuje na ta doseg. A ne bi te slabosti druga stran izkoristila za to, da spet najde enega Drnovška? In ne, JPD to ni.


Poskušali so, na vse kriplje - ZJ, Bratušek, Cerar, Šarec, Damijan so dejansko poskusili, vsaj Čeferina so še vabili v to, teh je menda še precej. Tu jim res nimam kaj očitati, samo da jim ni uspelo dobiti enega izmed tistih, ki so bili pred 30 leti ključni za samostojno državo.

Ni jim uspelo, so pa poskušali na vsak način.

Vsakega od protikandidatov je medijski aparat 55-80 seveda poskusil na vsak način očrniti, sestreliti. To tudi omeji krog možnih kandidatov, ni vsak pripravljen drezati v osje gnezdo stati na nasprotnem bregu 55-80 in v nedogled požirati gnojnico, ki jo bodo sesrale njihove medijske riti. To je velik, ogromen del problema. Bi ti šel v to? Jaz ne bi.

Vztrajanje na trenutnih pozicijah ne pelje nikamor.


Na trenutni poziciji vztraja samo 55-80.


V tvojem postu je en problem - ZJ kandidaturo in njegovo one night wonder stranko si štel med kredibilne poskuse.
Problem vseh teh napisaih poskusov je tudi ta, da se je očitno načrtovalo biznis as južual.
Sam bi podprl recimo Dobovška in Dobro državo. Ampak mediji iz levega tabora mu niso dali kaj dosti kisika in so rajši stali za Lukcem. Dobovšek se mi zdi, da bi morda celo prekinil kakšne ustaljene prakse, ampak to establishmentu ni ravno odgovarjalo.
Evo, to je problem.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

imagodei ::

zmaugy je izjavil:

Strinjam se z napisanim razen glede medijskega vpliva. SDS ima v lasti sekret medije, ki jih nihče ne gleda, medtem ko Levico propagirajo glavni slovenski mediji z veliko večjim dosegom.

Daj si že dopovedat, da stranke, ki zagovarjajo nizke davke na kapitalske dobičke, odpustke za podjetja, zmanjševanje socialnih transferjev, stranke, ki bi razprodajale državno zlatnino, ki bi ful scale privatizirale zdravstvo in šolstvo (in obenem za privat šole ohranile tudi javno financiranje, valjda) in ki bi imele vitko državo, ne morejo biti leve stranke. Tudi če se kot take opredeljujejo. Ni vse levo od Janše tudi dejansko levica.

To zgrešeno idejo vam je prodal Janša, vi pa ji nekritično sledite. Ja, medije imajo v lasti tudi tisti, ki so bolj levo od Janše. Ampak to ni že kar vse levica. Daj si priliko, for sake of an argument razmisli, da je to, kar ti tumbamo, morda res in da narobe vidiš. Poskusi. Morda opaziš, da je zajčja luknja globlja, kot si si predstavljal.

Leva stranka v Sloveniji je ena: Levica. SD, ki se sicer opredeljuje za levosredinsko stranko, bo moral še marsikaj pokazat, preden ga bodo tudi volilci dojemali kot takega.

zmaugy je izjavil:

kot drugo novinarje se štanca na faksu, s katerega prihajajo nekateri glavni ideologi levih strank. Tudi kakšen predsednik v zadnjih 10 letih.

Spet, to niso ideologi levih strank. A si ti ziher, da veš, kaj zagovarja evropska levica oziroma kaj je zagovarjala tradicionala evropska levica recimo tam v '70, 80?

zmaugy je izjavil:

Janković že več kot desetletje kontrolira centralno strateško točko Slovenije s 300000 prebivalci in centralnim mestom vse infrastrukture. Jajo ima vpliv v glavnem samo ko je na oblasti. To je pa bilo veliko krajši čas v tem obdobju.

No, to je pa huda naivnost. Še enkrat: SDS je močna stranka in ima vpliv na družbo tudi prek občinskih svetov, tudi takrat, ko SDS ni v vladi. Poleg tega so že mnoga leta močno zastopani v parlamentu in jim tudi v času, ko so v opoziciji, pritičejo razne funkcije, predsedstva v preiskovalnih komisijah, ipd. Res, huda naivnost, če misliš, da je Janković s svojo PS zaradi ene županske funkcije toliko bolj vpliven od SDS in Janša (to dvoje je sicer eno in isto)?

Tule imaš objavljene rezultate lokalnih volitev 2018. Po številu izvoljenih županov je pred SDS (17 izvoljenih županov) samo še Slovenska ljudska stranka (28 izvoljenih županov). Zmagovalka lokalnih volitev je pa tako ali tako SDS, ki s 537 mandati za 200 mandatov prehiteva drugouvrščne SD.

Jankovičeva Pozitivna Slovenija se niti ne registrira na tabeli objavljenih podatkov. Še SAB in Dobra država sta na tabeli, za primerjavo.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:


Samo preletim naslove včasih in izjemoma kaj preberem. Navada - siol.net ni bil vedno takšen šrot.


Leta 2012 so nasilno zamenjali uredništvo in od takrat dalje je propagandni medij v rokah vladajoče stranke.

Ja, PTTM osebno ga je uničil. Kdo pa drug?



V tvojem postu je en problem - ZJ kandidaturo in njegovo one night wonder stranko si štel med kredibilne poskuse.


Imaš še štiri ali pet drugih poskusov.

Sam bi podprl recimo Dobovška in Dobro državo. Ampak mediji iz levega tabora mu niso dali kaj dosti kisika in so rajši stali za Lukcem. Dobovšek se mi zdi, da bi morda celo prekinil kakšne ustaljene prakse, ampak to establishmentu ni ravno odgovarjalo.
Evo, to je problem.


Dobra Država, DD. Okrajšava me vedno spomni na film Renaissance Man (1994), igra Danny de Vito. Poglej kaj tam pomeni DD.

Problem Dobovška in njegove DD niti ni toliko medijska pozornost kot je manjko ekipe za Dobovškom. Celo 55-80 ne stoji samo na PTTM, ampak ima zadaj še nekaj jurišnih čivav (Hojs, Gorenak, Logar, idr), ku mu pomagajo. Levica to ima, vsekakor več kot ima Dobovšek.

zmaugy ::

@imagodei:
Percepcija je vse. Vse po mojem leve stranke, ki ne izpolnjujejo tvojega purity testa, se kot takšne prodajajo že cel čas in ljudje jih kot takšne percepirajo. SD je itak naslednica KPS.
Levica je zgolj skrajnost, kjer veliko otresajo gobce, ne upajo pa si prevzeti odgovornosti - vsaj odrasli v stranki so takšni. So diverzija, ki zapolnjuje politčni prostor in jemlje kisik drugim. Na koncu pa po potrebi vedno stopijo skupaj z ostalimi, ki jih sam imenujem za leve stranke.
Če se jim slučajno posreči in zmagajo na volitvah, bomo vsi imeli veliko težavo, namreč stranko, kjer je gobcanje tako daleč od realnosti, da bi za uresničitev tega gobcanja morali angažirati neprištevni del stranke. Ne vem če si kdo res želi ta pravo ČEKO na delu in "potiskanje kapitalistov v morje z bajoneti".
SDS je v vojni z mediji, ki je nikoli ne bo dobila, hkrai gre pri tem za najbolj kvalitetne medije v državi (žalostno, a resnično, boljših nimamo). SDS mediji so dno dna in kot takšni nikoli ne bojo omogočali SDSu da zraste preko neke meje, ki bi mu omogočala učinkovito vladanje, ker normalen folk nikoli ne bo gledal Norismo247 sranja.
Druga stran mora zgolj spravit svoj shit skupaj in je konec SDS vlade. Preveč so požrešni na levi, ker se je preveč ljudi navadilo na free money v dolgih letih in se zdaj očitno prepirajo okrog potencialnega plena.

@Smrekar1: DD je definitivno zgolj majhna strančica, ampak meni Dobovšek deluje kredibilno in se je, kolikor sem lahko spremljal, izkazal za precej kredibilnega v času Cerarjeve vlade.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:


55-80 je v vojni z mediji, ki je nikoli ne bo dobila, hkrai gre pri tem za najbolj kvalitetne medije v državi (žalostno, a resnično, boljših nimamo). 55-80 mediji so dno dna in kot takšni nikoli ne bojo omogočali 55-80 da zraste preko neke meje, ki bi mu omogočala učinkovito vladanje, ker normalen folk nikoli ne bo gledal Norismo247 sranja.


Isto so govorili o Chavezu, pa poglej Venezuelo zdaj. Počasi a zanesljivo si je podrejal medije po državi, enega za drugim. Ko si je podredil en medij ga je pravil na nivo Nore24 in šel na naslednjega. Sčasoma ti neodvisnih medijev zmanjka in v Sloveniji jih ni veliko - ena TV postaja, trije malo večji časopisi in to je počasi to. Planet TV je že del njihovega stroja, Pro Plus je ravnokar šel v nove roke in ne vemo kakšen bo čez pol leta. Pomenljivo je, da so prodajo na Nori24 praznovali. Po tem so samo še časopisi, tiskani mediji, ki so kot taki že desetletja v naravnem zatonu. Ostane samo še kadrovska čistka na nacionalki, ki jo obljublja že ves čas in to je počasi to, konec neodvisnih medijev v državi. Morda že drugo leto, če stvari samo ostanejo kot so.

@Smrekar1: DD je definitivno zgolj majhna strančica, ampak meni Dobovšek deluje kredibilno in se je, kolikor sem lahko spremljal, izkazal za precej kredibilnega v času Cerarjeve vlade.


Morda res, toda ni problem v Dobovšku osebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Badwolff ::

Smrekar1 je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:


Je pa vodenje občine popolnoma priemrljivo z meneđiranjem trgovske verige.


Konkretno je to vprašanje za Ljubljančane iz leta 2006. Takrat so se ljubljanski volivci odločili, da to je primerljivo in mu dali priložnost.

Leta 2010, 2014 in 2018 so to odločitev vsakič znova potrdili z več kot prepričljivo večino. Leta 2018 je zmagal v čisto vseh volilnih enotah, na čisto vseh voliščih. Na skoraj vseh je tudi v prvem krogu dobil več kot 50% glasov, mislim da so bila samo tri manjša volišča, kjer je dobil manj kot 50% glasov, a še vedno več od kateregakoli drugega kandidata.

To razne Kretenčke izpod Utika s svojimi "uvoženimi volivci" malo postavi na svoje mesto. Mimogrede, poteka razpis za izbiro izvajalca za drugi tir, ki bo potekal po načrtu, zaradi katerega smo imeli kar dva referenduma. Glede tega je zdaj kar tiho. Zanimivo, kajne?

Lani:
https://siol.net/novice/slovenija/kovac...

Letos:
https://twitter.com/DrzavljanK/status/1...


Leta 2018 je bila gonja proti Jankovicu velika.
Potem so prišli predvolilni pamfleti po pošti.
Protikandidati 1 manjši papir z nekimi oblačnimi obljubami.
Jankovic debelo revijo, pustmo zdej kdo jo je financiral, v kateri je bilo jasno napisano, kaj je že naredil za Ljubljano, kaj je v izvajanju in kaj je tik pred začetkom in kaj je v planu.
Od tistega trenutka dalje sem vedel, da ne glede na ideološke motnje, nima noben šans proti njemu.
Tudi 2022 bi znalo bit podobno.
««
227 / 466
»»