» »

Vlada 2020 - ????

Vlada 2020 - ????

Temo vidijo: vsi
««
117 / 466
»»

juroz ::

torej janša je prevzel smc in nastavil svojega na vrhu?

za desus lahko isto rečemo? janša prevzel, nastavil svojo (čeprav dobro vemo kaj je tam zgodba, ampak za tolažbo snowflejkom gremo v to smer)

za češnjo na torti pa je prisilil še vaškega zajebanta da odstopi? :))

4d chess? :))

in vi hočete da tak genij odstopi? :)):))

jernejl ::

GregiB je izjavil:

jernejl je izjavil:

Zanimivo je, da niso protestirali že za časa Šarčeve vlade, takrat jih je bilo nategnjenih še precej več in so to demonstrativno pokazali z nepodporo v javnomnenjskih raziskavah.
No, ne vem, ali se delaš norca iz mene ali sebe... Na volitvah 208 je bil predsednik SMC še Cerar. Pred volitvami je trdil, da se v koaliciji z Janšo ne vidi, z Šarcem pa. Na volitvah je SMC s takšno predvolilno kampanjo prepričal 40% toliko volilcev, kot jih je npr. dobil SDS. Torej z argumenom... z Janšo ne. Da je SMCju podpora padala, itaq, saj jo je Cerar zapustil, stranka pa je navzven postala vegetativna. Prevzel pa jo je prav tisti, ki je EDINI 2018 vsaj malo namigoval, da se je pripravljen tudi "prodati". In ko se je, je podpora SMCju padla na Počivalška, njegovo ženo, otroka in dva strica.

Povsem narobe. Če se kdo iz koga dela norca, potem se kvečjemu ti delaš norca iz samega sebe.
Malo nazaj sem ti dal link do preteklih javnomnenjskih raziskav, če si jih že sam nisi sposoben poiskati. In iz tega se jasno vidi, da je podpora SMC znatno padla že v času, ko je bil njen predsednik še Cerar in ko je bila SMC del Šarčeve koalicije. Skratka, ponovno se motiš.

Je pa hkrati žalostno, da nekateri od volilne kampanje vidite zgolj "z osebo X ne gremo", pri čemer program sploh ni pomemben.
Smo že precej časa nazaj razložili, da volilni sistem pri nas od strank terja kompromise in da je praktično nemogoče od stranke pričakovati, da bo izpolnila vse, kar je obljubila. Četudi bi v njihovem programu dejansko pisalo "z osebo X ne gremo", bi to bila zgolj ena izmed množice neizpolnjenih obljub, ki jih ima vsaka stranka, katera je že kdaj videla parlament.

Resnica je bila pa taka, da sodelovanje SMC-ja v Šarčevi vladi večine SMC-jevih volilcev očitno ni prepričalo.

KAVINSKY ::

juroz je izjavil:

za desus lahko isto rečemo?


Ne pozabi na SD. Baje je spisal tako mogočen twit, da je Židana kar odneslo :))

Urbano#Desno ::

ADIJOOO je izjavil:

Marjan je preteklost. Sedaj boste levičarji imeli končno eno skrajno levo PV leta 2022 Tariči Fajon.



Vse vlade so bile od levo sredinskih (SDS) do skrajno levih (ostali) samo nobena pa ni bila totalno destruktivna do države kot bi bila vlada Fađonke. Slovenija po njej bo upostošen shit hole podoben Švedskemu mestu Malmo.

Vazelin ::

Fajon predsednica vlade.
Stromajer minister za resnico.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

juroz ::

KAVINSKY je izjavil:

juroz je izjavil:

za desus lahko isto rečemo?


Ne pozabi na SD. Baje je spisal tako mogočen twit, da je Židana kar odneslo :))

joj kako sem lahko pozabil.
ja tudi sd seveda :))

GregiB ::

jernejl je izjavil:

Malo nazaj sem ti dal link do preteklih javnomnenjskih raziskav, če si jih že sam nisi sposoben poiskati. In iz tega se jasno vidi, da je podpora SMC znatno padla že v času, ko je bil njen predsednik še Cerar in ko je bila SMC del Šarčeve koalicije. Skratka, ponovno se motiš.
Lej, mislim, da se oba strinjava, da SMC že ob sestopu Serpentinška ni imel zadostne podpore, da bi ob izrednih volitvah prestopil parlamentarni prag. Z vstopom v koalicijo z Janšo pa je nategnil volilce, ki so mu dali glas 2018, ne ki bi mu ga dali 2020.

jernejl je izjavil:

Je pa hkrati žalostno, da nekateri od volilne kampanje vidite zgolj "z osebo X ne gremo", pri čemer program sploh ni pomemben.
In kdo je kriv za to? Zaradi koga se da volilce prepričat s tako poceni in plitkim argumentom? Tudi v ZDA se zdaj konsolidira volilno telo proti Trumpu, ne za Bidena...

jernejl je izjavil:

Smo že precej časa nazaj razložili, da volilni sistem pri nas od strank terja kompromise in da je praktično nemogoče od stranke pričakovati, da bo izpolnila vse, kar je obljubila. Četudi bi v njihovem programu dejansko pisalo "z osebo X ne gremo", bi to bila zgolj ena izmed množice neizpolnjenih obljub, ki jih ima vsaka stranka, katera je že kdaj videla parlament.
Prej pišeš, kako da stranke niso imele programa, zgolj anti-kalimro argument. In tega enega, s katerim so spravili volilce, ki Kalimerota gledat več ne morejo na volišča, so prelomili. Ne enega izmed množice... enega in edinega.

jernejl je izjavil:

Resnica je bila pa taka, da sodelovanje SMC-ja v Šarčevi vladi večine SMC-jevih volilcev očitno ni prepričalo.
Seveda ne... koga razen bademajstrove mame in po novem volilcev SDS pa je prepričalo sodelovanje z Kalimerom?

Urbano#Desno je izjavil:

Vse vlade so bile od levo sredinskih (SDS) do skrajno levih (ostali) samo nobena pa ni bila totalno destruktivna do države kot bi bila vlada Fađonke. Slovenija po njej bo upostošen shit hole podoben Švedskemu mestu Malmo.


Zdaj pa vzami svojo kristalno kroglo in pojdi vplačat loto... Se lahko potem v Göteborg preseliš...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

Drevesce ::

Uff kako mi smrdijo tele ankete... Janša je slab premier, Fajon pa bi bila kriminalno slaba premierka.

jernejl ::

GregiB je izjavil:

Lej, mislim, da se oba strinjava, da SMC že ob sestopu Serpentinška ni imel zadostne podpore, da bi ob izrednih volitvah prestopil parlamentarni prag. Z vstopom v koalicijo z Janšo pa je nategnil volilce, ki so mu dali glas 2018, ne ki bi mu ga dali 2020.
Veliko večino teh volilcev je bil nategnil z vstopom v Šarčevo vlado, zato pa so mu slednji že tedaj bili odrekli podporo in ne šele potem, ko je šel k Janši.
Z vstopom v novo koalicijo je nategnil predvsem tiste, ki so želeli nategniti SMC in jih s predčasnimi volitvami izriniti iz parlamenta ter sami pobrati SMC-jeve poslanske sedeže. Ni se jim izšlo, zdaj pa protestirajo.

dronyx ::

MrStein je izjavil:

dronyx je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Dejstvo je in to zelo žalostno, da je narod najbolj razdeljen kadar je na oblasti Janša. Se vidi že na tem forumu. Poglejte poste iz pred 1 leta in zdaj, ko je vse kar pišete samo levaki desnaki itd.

Si se kdaj vprašal zakaj je razdeljen? Ko je levica na oblasti očitno desnica to spoštuje in ne zganja zdrah, ko pa pride desnica na oblast se pa zažene celotni propagandni stroj, kar smo že večkrat videli. Diskreditacije v (levih) medijih, vključno z državno RTV Slovenija, "sponatni" protesti, razni "spontani" incidenti, korupcije povsod kar naenkrat polno, prej pa nič... Samo slepec ob vsem tem ne spregleda!

Slovenska tranzicija je čisto navadno nadaljevanje komunizma z drugimi sredstvi, pri čemer se ne izbira sredstev za dosego svojega cilja. Večnega privilegija oblasti in vsega, kar temu pritiče! Seveda za izbrance.

Quoted for truth.

Samo za qwertyy sem tole še malo bolj podrobno pojasnil. Če česa ne razume, lahko ostaneva po šoli in dam brezplačne inštrukcije. Če pa qwertyy slučajno meni, da dobri profesor doktor nima pojma in piše traparije pa prosim če me argumentirano zabije nazaj. Beseda argumentirano je namerno bold.

Čakam pa kaj na to poreče odgovorna urednica informativnega programa RTV Slovenija Manica Janežič. Upam da ima kakšno mnenje, ne samo... Pokleti onyx, spet nas zajebava. Naj pusti že enkrat to prekleto RTV Slovenija na miru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Drevesce ::

Upam, da dobra država na naslednjih predvolilnih soočenjih dobi dovolj medijske pozornosti za pošten boj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

Žiiiga ::

Thumbs up

Ob tem je še najbolj žalostno to, da je tudi RTV Slovenija že veš čas tranzicije, torej dolgih 30 let del propagandnega aparata tranzicijske levice, kar pa v demokraciji ne bi smela biti, saj smo jih prisiljeni financirat vsi davkoplačevalci. Je pa bilo to z NE-(transformacijo) RTV Slovenija po mojem mnenju eden vrhunskih trikov tranzicijske levice, ki si je zamislila prehod iz komunizma v demokracijo tako, da bi bilo navzven videti, kot da imamo demokracijo, v resnici pa gre za nekaj (rad bi napisal je šlo za nekaj), kar je še najbližje organiziranemu kriminalu, ki gre skupaj v posteljo s komunizmom. Tako je nastal nekakšen slovenski večstrankarski komunizem z opozicijo na pomirjevalih in modificirano obliko tržnega gospodarstva, kjer se tako imenovana podjetja v državni lasti uporabljajo oziroma zlorabljajo tudi za financiranje tega slovenskega megaprojekta. Našega največjega. Vse skupaj pa podprto s propagandnim aparatom, ki ga bi zavidal lahko tudi tisti pravi komunizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Žiiiga ()

Cruz ::

dronyx je izjavil:

Samo za qwertyy sem tole še malo bolj podrobno pojasnil.
A ne bi ti raje za nova24 pisal? Boš vsaj še kaj zaslužil.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

dronyx ::

Cruz je izjavil:

A ne bi ti raje za nova24 pisal? Boš vsaj še kaj zaslužil.

Ne, moj cilj je biti nekoč večerni gost v oddaji Intervju Ksenije Horvat na nacionalni televiziji. Si predstavljate ta spektakel? Po moje se bi iskrilo, pa ne od...:));)

Nekako v moji domišljiji si predstavljam, da Ksenija sredi intervjuja zbeži iz vročega studija 2 na nacionalni televiziji rekoč...JAZ IMAM TEGA DOVOLJ!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

3p ::

Žiiiga je izjavil:

Thumbs up

Ob tem je še najbolj žalostno to, da je tudi RTV Slovenija že ves čas tranzicije, torej dolgih 30 let del propagandnega aparata tranzicijske levice,


Mislita na strice iz ozadja ali katero tranzicijsko levico?

Po mojem je glavni problem, kako tule definiramo levico. Ja, za desničarja je vse levo od njega levica.

RTV pod Manico, večno prijazen do Jajota, ko jim pljuje novinarje in fasado, z Možinovimi intervjuji, Rosvitico v odmevih je levi medij? Zakaj že? Ker imamo levaki vsak ponedeljek svoj živ-žav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Žiiiga ::

Rdeče plemstvo.

juroz ::

onyx bravo.

3p ::

Žiiiga je izjavil:

Rdeče plemstvo.


Ne hecaj se. Je še kdo živ poleg JJ-ja?

A ste ob teh rdečeplemiških zgodbah kaj poguglali, kje ima SDSovsko plemstvo parkirano svojo deco?

dronyx ::

3p je izjavil:

Mislita na strice iz ozadja ali katero tranzicijsko levico?

Uf, teh stricev in tetkic je cela armada. To je kot rečeno še najbolj podobno organiziranemu kriminalu in za številne sence sploh ne veš. Ko gledam državno administracijo izgleda enako, kot v komunizmu. Razen nekaj izjem sami pravoverni levičarji. In to seveda ni slučajno. To je posledica načrtne kadrovske selekcije dolgo vrsto let.

Mi je pa enostavno noro, da folk tu še vedno ne šteka povsem da je tudi v njihovem interesu prava demokracija, ker samo to vodi v blagostanje večine. Ne pa seveda vseh, kot meni Meščev Luka iz Levice. Nekateri ljudje so tudi barabe, prevaranti, lenuhi in lopovi. Za njihovo blagostanje se je pa težko zavzemati. Ampak Meščev Luka tega ne more razumeti, ker še vedno verjame v utopične ideje komunizma!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

uhuhu ::

Kaj kateri od politikov verjame in zagovarja, je eno. Drugo pa je, da to, kar politik zagovarja, je v resnici marketinška prodaja množicam. Če eni prodajajo levo, drugi prodajajo desno. Eni prodajajo moralo, drugi jezo. Eni rdeče zvezde, drugi domobrance. Nekateri ljudje verjamejo tem fasadam. Drugi volijo tiste, ki jim zagotavljajo dostop do korita. Ostali imamo pa problem, koga voliti.

dronyx ::

uhuhu je izjavil:

Ostali imamo pa problem, koga voliti.

Zanimivo razmišljanje. Jaz sem študiral kaj bi naredil, če bi ustanovil svoj medij (časopis, TV, spletni medij). Ugotovil sem, da če bi bil neodvisen, bi bilo še najslabše kar se tiče dometa. Potem ne pritegneš ne leve, ne desne. Srednjih je pa zelo malo, saj je narod razdeljen. Tako ti ostane samo še vprašanje, čigav propagandni stroj boš. In seveda do sedaj se je mnogo bolj splačalo biti propagandni stroj levice. Saj nenazadnje na POP TV niso sami komunisti. Važen je, kdo plača. :))

brbr21 ::

piz.a pa tukaj in na večini forumov le še rjavosrajčniki med seboj onanirate in blodite. Argumentirane, vsaj malo ideološko neobremenjene in konstruktivne debate o politiki ni zmožen noben več? Kjer imeti drugačen političen pogled ne pomeni biti smrtni sovražnik?
Dejstvo, da si ne zaslužite demokracije, temveč diktaturo. Kakšne barve? Ma boli me kurac, samo da v njej čim bolj trpiš.

Enako, kot psihopat v parlamentu, ki enači nelegalno paravojaško postrojbo s civilnimi protestniki, ki imajo v ustavi zapisano pravno podlago.

Nehajte drkati en drugega in raje se obrnite proti tistim, ki vse to inscenirajo in uživajo v dobičku (deli in vladaj)!!! Poglej dva centimetra dlje od svojega nosu, bodi civiliziran, konstruktiven in pozitivno naravnan. Z lastnimi prepričanji, ki ne zatirajo drugače mislečih. Ne gre? Pa se samoukini.

PS
Sem političen ateist z lastnimi političnimi opredelitvami. Levimi, desnimi, zgosrnjimi, spodnjimi, oranžnimi, zelenimi... predvsem pa ne izključujem.

dronyx ::

brbr21 je izjavil:

piz.a pa tukaj in na večini forumov le še rjavosrajčniki med seboj onanirate in blodite. Argumentirane, vsaj malo ideološko neobremenjene in konstruktivne debate o politiki ni zmožen noben več?

To me malo spominja na tiste kolesarske protestnike, ki med drugim protestirajo za več strpnosti v politiki, potem pa te premlatijo, ker prideš na protest z masko na kateri piše NE KOLESARIM, DELAM. ;)

Skratka, zelo nestrpen zapis, ki ga je mučno že samo prebrat, kaj šele razumeti, kaj želiš povedati.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 3p ()

uhuhu ::

dronyx je izjavil:

In seveda do sedaj se je mnogo bolj splačalo biti propagandni stroj levice.


Točno tako. Levica ima takšno moč zato, ker je iz prejšnjega sistema ostala večinsko pri koritu, pri medijih itd. Krog je bil sklenjen. Glede tega ima Janša prav. Seveda se je v 30 letih marsikaj spremenilo, ampak jedro je močno. In te ljudi zelo bolijo kadrovske menjave, ker predstavljajo realno tveganje, da izgubijo dostop do korita. Zato so vedno glasni v medijih.

Seveda je povsem možno, da s spremembami h koritu pridejo drugi lopovi. Pa ne trdim, da so vsi lopovi. Niso. Žal nekateri so - in te bi morali poloviti ne glede na to, kdo jih tja postavi. Ah, lahko je pisati po forumih ...

MrStein ::

jukoz je izjavil:

MrStein je izjavil:

jukoz je izjavil:


- Niso preverili vseh ponudb - več ponudnikov je trdilo, da imajo bolj ugodne ponudbe.
https://www.rtvslo.si/slovenija/zakaj-j...

Super.
Imamo dokaze, imamo obtožbo, gredo z zapor.

Kje je problem?


Ker so nekateri - trenutni predsednik vlade - prvorazredni in posledično nedotakljivi:
"Poleg tega je ustavno sodišče, navajajo, upoštevalo tudi dejstvo, da je Janša poslanec, kot tudi predsednik največje opozicijske stranke v DZ, "dobro delujoča opozicija pa je eden od temeljev demokracije"."

https://www.24ur.com/novice/slovenija/b...


Mi je pa všeč, MrStein, kako selektivno citiraš. Lepo da se strinjaš, da imaš problem z naši-vaši?

Saj ga imamo vsi, samo ne zanikamo ga.

Kje vidiš našivašizem?
Jaz sem rekel, naj gre v zapor. Ne glede ali je naš ali vaš.
Ampak glede na to ali je kršil zakon.

qwertyy je izjavil:

Se strinjam z zgoraj napisanim. Povejte mi eno pametno desno opcijo, pa jo naslednjič obkrožim.

Vse, razen SDS in Levice? Nekje 18 opcij. Pa ti nobena ni OK.

kuall je izjavil:


Janša je res nenavadno dolgo na sceni za politika, to je en problem ja.

Ne in ne.
To se zgolj zdi, zaradi velike količine muh enodnevnic.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zmaugy ::

brbr21 je izjavil:

piz.a pa tukaj in na večini forumov le še rjavosrajčniki med seboj onanirate in blodite. Argumentirane, vsaj malo ideološko neobremenjene in konstruktivne debate o politiki ni zmožen noben več? Kjer imeti drugačen političen pogled ne pomeni biti smrtni sovražnik?
Dejstvo, da si ne zaslužite demokracije, temveč diktaturo. Kakšne barve? Ma boli me kurac, samo da v njej čim bolj trpiš.

Enako, kot psihopat v parlamentu, ki enači nelegalno paravojaško postrojbo s civilnimi protestniki, ki imajo v ustavi zapisano pravno podlago.

Nehajte drkati en drugega in raje se obrnite proti tistim, ki vse to inscenirajo in uživajo v dobičku (deli in vladaj)!!! Poglej dva centimetra dlje od svojega nosu, bodi civiliziran, konstruktiven in pozitivno naravnan. Z lastnimi prepričanji, ki ne zatirajo drugače mislečih. Ne gre? Pa se samoukini.

PS
Sem političen ateist z lastnimi političnimi opredelitvami. Levimi, desnimi, zgosrnjimi, spodnjimi, oranžnimi, zelenimi... predvsem pa ne izključujem.


Tukaj je tako, če se tvoje mnenje ne sklada z desničarji, te bojo ozmerjali za komunista, če se tvoje mnenje ne sklada z levičarji, boš hitro domobranec in naci.
Forumski menedžment to kar malo podpira (čeprav je boljlevo orientiran), po mojem zato, ker se jim s tem veča promet in oglasni prihodki.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Fritz ::

GregiB je izjavil:

Fritz je izjavil:

Point je, da če je vlada potrjena z večino v parlamentu in če ne postavljamo pod vprašaj legitimnost volitev, potem je ta vlada legalna in legitimna. To je veljalo za vlado Marjana Šarca in danes velja za vlado Janeza Janše.


Nerad pogrevam staro juho, a s tem se ne morem strinjati... Torej sedanja vlada vsekakor je legalna... izbrana je na zakonit način. Legitimnost ima pa precej drugačen pomen. Namreč, (ne)legitimnost tej vladi PMSM ne dajejo poslanci, ampak narod, kateremu "vlada". In ker sta v postopkih formiranja te vlade dve stranki sli izrecno proti svojim predvolilnim obljubam, sta s tem (empirično preverjeno skozi ankete) izgubili podporo tistih, ki so jim zaupali volilni glas. S tem je ta vlada PMSM sicer legalna, a je nelegitimna.

Sorry za zamik vendar...

Legitimnost poslancem daje ljudstvo z izvolitvijo. Od tam naprej so poslanci teoretično prepuščeni lastni vesti, v praksi pa strankinemu aparatu. Niso nič manj legitimni, če ne izpolnijo niti 10% tega kar so obljubili. In to že cel čas počno, namreč kršijo volilne obljube. Zato Janševa vlada, kateri so se zaradi lastnih koristi pridružili poslanci SMC in DeSUS kljub prelomljenim obljubam ni nič manj legitimna.

Morda ni legitimna v tvojih očeh, objektivno pa je popolnoma legitimna.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Vazelin ::

Antife so se spravile še na gostinca
https://www.zurnal24.si/slovenija/dve-p...

Mater gre za maščevalen folk.:)) bogi so
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Okapi ::

Agresivec je dobil, kar je iskal. Edino pravilno. Mogoče bo naslednjič premislil, preden se bo spravljal na šibkejše od sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Mato989 ::

Fritz je izjavil:

GregiB je izjavil:

Fritz je izjavil:

Point je, da če je vlada potrjena z večino v parlamentu in če ne postavljamo pod vprašaj legitimnost volitev, potem je ta vlada legalna in legitimna. To je veljalo za vlado Marjana Šarca in danes velja za vlado Janeza Janše.


Nerad pogrevam staro juho, a s tem se ne morem strinjati... Torej sedanja vlada vsekakor je legalna... izbrana je na zakonit način. Legitimnost ima pa precej drugačen pomen. Namreč, (ne)legitimnost tej vladi PMSM ne dajejo poslanci, ampak narod, kateremu "vlada". In ker sta v postopkih formiranja te vlade dve stranki sli izrecno proti svojim predvolilnim obljubam, sta s tem (empirično preverjeno skozi ankete) izgubili podporo tistih, ki so jim zaupali volilni glas. S tem je ta vlada PMSM sicer legalna, a je nelegitimna.

Sorry za zamik vendar...

Legitimnost poslancem daje ljudstvo z izvolitvijo. Od tam naprej so poslanci teoretično prepuščeni lastni vesti, v praksi pa strankinemu aparatu. Niso nič manj legitimni, če ne izpolnijo niti 10% tega kar so obljubili. In to že cel čas počno, namreč kršijo volilne obljube. Zato Janševa vlada, kateri so se zaradi lastnih koristi pridružili poslanci SMC in DeSUS kljub prelomljenim obljubam ni nič manj legitimna.

Morda ni legitimna v tvojih očeh, objektivno pa je popolnoma legitimna.



In ti ne vidis s tem da lahko neka stranka cel cas govori nekaj dobi glas in potem dela 4 leta kontra in ti kot drzavljan in drzava nimas nobene moznosti naredit konec temu...

Potrebujemo elektronske glasove podpore ki neposredno odsevajo parlamentno sestavo

Se pravi jaz bi danes prestavil glas od ene stranke k drugi in ce to dovolj stori oni zgubijo sedez drugi pa dobijo

Tako bi bili neposredno odgovorni volilcem
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ADIJOOO ::

Drevesce je izjavil:

Upam, da dobra država na naslednjih predvolilnih soočenjih dobi dovolj medijske pozornosti za pošten boj.


Dobra država je dobra sredinska stranka ampak ne bo dobila enako prostira v medijih kot stranke, ki so zdaj v parlamentu.

Tudi v anketah je problem, ker ti menda naštejejo 10 strank in če boš rekel Dobra država jo bodo vrgli pod druge stranke ali pa ne vem...

ADIJOOO ::

GregiB je izjavil:

jernejl je izjavil:

Zanimivo je, da niso protestirali že za časa Šarčeve vlade, takrat jih je bilo nategnjenih še precej več in so to demonstrativno pokazali z nepodporo v javnomnenjskih raziskavah.
No, ne vem, ali se delaš norca iz mene ali sebe... Na volitvah 208 je bil predsednik SMC še Cerar. Pred volitvami je trdil, da se v koaliciji z Janšo ne vidi, z Šarcem pa. Na volitvah je SMC s takšno predvolilno kampanjo prepričal 40% toliko volilcev, kot jih je npr. dobil SDS. Torej z argumenom... z Janšo ne. Da je SMCju podpora padala, itaq, saj jo je Cerar zapustil, stranka pa je navzven postala vegetativna. Prevzel pa jo je prav tisti, ki je EDINI 2018 vsaj malo namigoval, da se je pripravljen tudi "prodati". In ko se je, je podpora SMCju padla na Počivalška, njegovo ženo, otroka in dva strica.



To ni res, da je SMC padla podpora, ker jo je zapustil Cerar še ko je bil predsednik v 2019 Cerar so jim kazale ankete večinoma pod 2% pa vse do 0.3%. Smc je bil mrtev kmalu po volitvah 2018.

MrStein ::

Vazelin je izjavil:

Levica od Pahorja (ki je imel pač res smolo, da je vodil državo ravno v času najhujše finančne krize) dalje nima enega človeka, ki bi rekel, da je material za predsednika vlade:

To ni ravno smola. Tam bi se ravno lahko izkazal. Pa se ni.
Misliš, da bi pa v drugačnih razmerah blestel?

Mato989 je izjavil:


Najbolj očiten primer je tu SMC, katerega zagotovo ne bi volili če bi pred volitvami govoril da gre v koalicijo z JJ... SMC na dan volitev in SMC danes sta nekaj čisto kontradiktornega dejansko, zato osebno menim, da bi morali sistem parlamenta spremenit...

Kakorkoli boš spremenil, boš vedno na enih primerih razočaran.

Kogar moti SMC, si je sam kriv. Bi pač volil koga boljšega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

zmaugy je izjavil:


Forumski menedžment to kar malo podpira (čeprav je boljlevo orientiran), po mojem zato, ker se jim s tem veča promet in oglasni prihodki.

Ne razumem. Levi so, pa se jim gre za denar??
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Mato989 je izjavil:


Še najbolje bi bilo, če bi vse potekalo v real time... se pravi vsak državljan bi lahko premikal svojo podporo med strankami in bi danes podpiral LMŠ, če kaj mutijo podprem druge ki tako dobijo več stolov, LMŠ pa recimo zgubi stolčke... itd... to bi prisililo stranke v parlamentu da ravnajo tako kot večina želi, ali pa že jutri ostanejo brez plač!

To bi privedlo do tega, da bi poslanci tekmovali, kdo bi napisal boljši tvit in objavil lepši selfi. Delal pa ne bi noben več.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dronyx ::

MrStein je izjavil:

To bi privedlo do tega, da bi poslanci tekmovali, kdo bi napisal boljši tvit in objavil lepši selfi. Delal pa ne bi noben več.

Saj tako je že sedaj.

nejclp ::

dronyx je izjavil:

brbr21 je izjavil:

piz.a pa tukaj in na večini forumov le še rjavosrajčniki med seboj onanirate in blodite. Argumentirane, vsaj malo ideološko neobremenjene in konstruktivne debate o politiki ni zmožen noben več?

To me malo spominja na tiste kolesarske protestnike, ki med drugim protestirajo za več strpnosti v politiki, potem pa te premlatijo, ker prideš na protest z masko na kateri piše NE KOLESARIM, DELAM. ;)

Skratka, zelo nestrpen zapis, ki ga je mučno že samo prebrat, kaj šele razumeti, kaj želiš povedati.


Izjemno duhovita travestija Cerarjeve puhlice, ampak si malce slabo premislil: Če si se z napisom "NE KOLESARIM, DELAM" strpno prikazal na protestih, si protestnikom sporočal, da si najverjetneje policijski špicelj/policist v civilu/provokator, ki je v petek ob sedmih zvečer prišel na svoje delovno mesto. Ni čudno, da si dobil okoli kepe.

3p ::

dronyx je izjavil:

brbr21 je izjavil:

piz.a pa tukaj in na večini forumov le še rjavosrajčniki med seboj onanirate in blodite. Argumentirane, vsaj malo ideološko neobremenjene in konstruktivne debate o politiki ni zmožen noben več?

To me malo spominja na tiste kolesarske protestnike, ki med drugim protestirajo za več strpnosti v politiki, potem pa te premlatijo, ker prideš na protest z masko na kateri piše NE KOLESARIM, DELAM. ;)

Skratka, zelo nestrpen zapis, ki ga je mučno že samo prebrat, kaj šele razumeti, kaj želiš povedati.


1) Če nismo premlatili antivaxerjev, tudi tebe ne bomo, če se prideš malo rekreirat. Mimogrede, kaj pa "delaš" ob petkih ob sedmih? Signaliziraš svojo moralnost po forumih namesto na biciklu?
2) Izpustil si odgovor na konstruktivni del omenjenega sporočila. Kaj meniš o enačenju protestnikov z vardami in namigovanje policiji, da ima pooblastila, da oboje enakovredno "uredi"? Oseba, ki jo je tovrstna "varda" rešila iz rok vojske, trideset let pozneje poziva, da se tovrstni "problem" reši po kitajskih normah iz istega časa? Te tri kaj skrbi, ali je vse v redu, ker ne gre za naše, ampak le za krvoločne kaviar socialistične vardarske socialce na dva Jurja vrednih biciklih, ki ste jih nedvomno plačali tisti, ki v petek ob sedmih delate?
3) Si že naredil domačo nalogo? Si po iskanju "rdečega plemstva" poiskal se rumenega? Kaj si našel? Kje ima rumena vrhuška parkirane svoje potomstvo?

nejclp ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejclp ()

GregiB ::

MrStein je izjavil:

Kogar moti SMC, si je sam kriv. Bi pač volil koga boljšega.


Predvidevam, da si, v primeru, da kupiš izdelek, doma ugotovi, da nima propagiranih lastnosti, nato pa še naslednji dan crkne, zadovoljen z odgovorom prodajalca ob reklamaciji... "Sam si si kriv... Kupil bi kaj boljšega..."?!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Smrekar1 ::

jernejl je izjavil:


Je pa hkrati žalostno, da nekateri od volilne kampanje vidite zgolj "z osebo X ne gremo", pri čemer program sploh ni pomemben.


Če je konkreten program stranke osebe X (znane tudi kot PTTM) "kar on reče, naredimo", brez ozira na zakone, demokracijo ali človeško dostojanstvo in ima hkrati toliko podpore, da bo alternativa samo ali on v vladi ali karkoli drugega je pač na voljo je "z osebo X ne gremo" popolnoma racionalna pozicija. Volivec tako ali tako izbira samo med X ali čimerkoli drugim je na voljo.

KAVINSKY ::

nejclp je izjavil:

Izjemno duhovita travestija Cerarjeve puhlice, ampak si malce slabo premislil: Če si se z napisom "NE KOLESARIM, DELAM" strpno prikazal na protestih, si protestnikom sporočal, da si najverjetneje policijski špicelj/policist v civilu/provokator, ki je v petek ob sedmih zvečer prišel na svoje delovno mesto. Ni čudno, da si dobil okoli kepe.


Ali pa bolničar, kateri je zgolj hotel poskrbeti za poškodovanje protestnike.

Smrekar1 ::

dronyx je izjavil:


Samo za qwertyy sem tole še malo bolj podrobno pojasnil.


Ta del si zadel:
Moje mnenje je, da narod izpade razdeljen zato, ker nekdo tako hoče in na tem intenzivno dela ter angažira vse, kar je možno in s čemer razpolaga!

Falil si pri tem kdo to počne. Naj ti zgolj bežno namignem, je predsednik stranke 55-80 že od leta 1993, trenutno je predsednik vlade, striktno ga imenujem PTTM in njegovi felatorji nasprotnike označujete za "tranzicijsko levico".

Bo šlo? :)

nejclp ::

KAVINSKY je izjavil:

nejclp je izjavil:

Izjemno duhovita travestija Cerarjeve puhlice, ampak si malce slabo premislil: Če si se z napisom "NE KOLESARIM, DELAM" strpno prikazal na protestih, si protestnikom sporočal, da si najverjetneje policijski špicelj/policist v civilu/provokator, ki je v petek ob sedmih zvečer prišel na svoje delovno mesto. Ni čudno, da si dobil okoli kepe.


Ali pa bolničar, kateri je zgolj hotel poskrbeti za poškodovanje protestnike.

Ki jih seveda poškoduje policija? Do sedaj je bilo edino nasilje, kolikor vem, s strani policajev in tisto dejanje junaškega janšista, ki je udaril žensko.

KAVINSKY ::

Spet tvoja mentalna gimnastika. Kdo se lahko tudi sesede zaradi slabega zdravja.

nejclp ::

Aja, al pa zaradi prenažiranja s kaviarjem.

Fritz ::

Mato989 je izjavil:


In ti ne vidis s tem da lahko neka stranka cel cas govori nekaj dobi glas in potem dela 4 leta kontra in ti kot drzavljan in drzava nimas nobene moznosti naredit konec temu...

Potrebujemo elektronske glasove podpore ki neposredno odsevajo parlamentno sestavo

Se pravi jaz bi danes prestavil glas od ene stranke k drugi in ce to dovolj stori oni zgubijo sedez drugi pa dobijo

Tako bi bili neposredno odgovorni volilcem

Tak je naš ustavni red glede tega in podoben je v večjem delu zahodnih držav. Politike, ki ne delajo dobro, ki so prelomili obljube ipd. lahko kaznuješ le na naslednjih volitvah tako, da jim več ne daš glasu. V času trajanja njihovega mandata pa si obsojen nanje.

Kar pa se tiče bolj neposredne demokracije, sem zelo za in edina stranka, ki kaj takšnega zagovarja pri nas so, kolikor vem, Pirati. Bolj neposredna demokracija je lahko z referendumskimi dnevi po švicarskem vzoru ali pa na bolj moderen način z neposrednim vplivom članstva stranke na odločitve vodstva stranke oz. poslancev. Bi pa oboje terjalo prilagoditev zakonov in ustave.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Še najbolje bi bilo, če bi vse potekalo v real time... se pravi vsak državljan bi lahko premikal svojo podporo med strankami in bi danes podpiral LMŠ, če kaj mutijo podprem druge ki tako dobijo več stolov, LMŠ pa recimo zgubi stolčke... itd... to bi prisililo stranke v parlamentu da ravnajo tako kot večina želi, ali pa že jutri ostanejo brez plač!

To bi privedlo do tega, da bi poslanci tekmovali, kdo bi napisal boljši tvit in objavil lepši selfi. Delal pa ne bi noben več.



Nikakor, to bi privedlo do tega da bi ob takem mutenju kot je bilo nazadnje verjetno izbrisali smc iz parlamenta pri poslih z maskami... Pa se koga...

Tako bi se malo bolj bali potrjevat neumne zadeve in govorit nebuloze... Zdaj pa racunajo da pol folka pozabi za 4 leta nazaj kaj vse so poceli
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nejclp ::

Fritz je izjavil:


Tak je naš ustavni red glede tega in podoben je v večjem delu zahodnih držav. Politike, ki ne delajo dobro, ki so prelomili obljube ipd. lahko kaznuješ le na naslednjih volitvah tako, da jim več ne daš glasu. V času trajanja njihovega mandata pa si obsojen nanje.



Lahko protestiraš in zahtevaš odstop in nove volitve. Hej, lahko protestiraš in zahtevaš spremembo sistema.



Sredstva demokracije. Še več, ko fašisti začnejo dvigati glave, je tvoja dolžnost, da to preprečiš, s protesti, državljansko neposlušnostjo etc.

Značilen primer državljanske nepokorščine bi bili šele množični protesti in organizacija Odbora za varstvo človekovih pravic v Procesu proti četverici.


Ali pa je po tvoje to možno le v socializmu, zdaj pa ne, ker je tak naš "ustavni red"?

zmaugy ::

Američani imajo celo eno stvar imenovano The Second amendment, ki se ukvarja s tem vprašanjem in ki za slučaj, ko bi bila oblast tiranska, dovoljuje državljanom posest orožja, s katerim bi lahko zamenjali tiransko oblast... Pa nimajo socializma.

Se mi pa zdi, da ti ta del morda ni ravno všeč?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()
««
117 / 466
»»