» »

Šarec in odstop vlade, drugič

Šarec in odstop vlade, drugič

1
2
»

nejclp ::

Smrekar1 je izjavil:


Predlog je tako splošen, da ga lahko interpretiraš po svoje.

Ja, ti vsak predlog Levice interpretiraš tako, da začneš kričat "Venezuela!".

Smrekar1 je izjavil:


Glej zgoraj. Gre zgolj za tvojo projekcijo kaj si ti želiš, da bi to pomenilo. Ti praviš, da tole pomeni "Zdravstveno kritje bomo ponudili tudi tistim, ki ga nimajo". Trenutno je to urejeno na nivoju občine, ki plačujejo obvezno zdravstveno zavarovanje tistim, ki si ga ne morejo privoščiti (definicija variira). Niti tvoj predlog ne pomeni nekih strašnih razlik od obstoječega sistema.


Ti si napisal, da so v obvezno zavarovanje vključeni samo zaposleni in trdil, da se Levici "niti sanja ne, kako stvari delujejo". Očitno pa si ignorant ti. Skušaš prikazat Levico, kot da nima pojma o ničemer, enako kot to počnejo centristi v USA, ko napadajo in se posmehujejo Sandersu, pa pri tem niso posebej uspešni, očitno.

Smrekar1 je izjavil:

Slovenija pač ni država kot tiste iz časov Charelsa Dickensa. Že dolgo ne. Propagandni trik levice je pri tebi deloval še tretjič, tu so kvečjemu obljubili stvari, ki jih imamo že desetletja.

Se pa neoti trudite, da bi postala država iz časov Charelsa Dickensa. In ja, jih mamo že desetletja, pa ne po zaslugi desnice in neotov.

Wrop ::

LMŠ je stranka, ki je nastavljala vse kar se je nastavljati dalo. Števca pa od nikoder. Eden minister odstopi, drugi je že dal svojo bianco odstopno izjavo, nato pa še predsecnik vlade odstopi, potem pa še prevrača pozornost na druge koalicijske stranke, da so one krive za razpad vlade.
Mediji so pa kot kure brez glav, ki ne vedo, kaj se dogaja in kako naj zadevo predstavijo v javnost, ker še niso uspeli dobiti navodila. Šarec se je strgal s ketne in grize na vse strani.
Če/Ko dobijo bolj ubogljivega pudlja, bodo za vse krivili Šarca. Trenutno mora biti v ozadju precejšnja panika, ker nove stranke se ne da tako hitro sestaviti skupaj. Zato pa potihem stavijo, da za eno leto prepustijo vlado JJ, žrtvujejo etično in moralno stranko, nato pa na levi sredini pridejo z novim bolj resnim obrazom ter ga kot "bolj resnega" tudi prodajo.

HappyPills ::

Se strinjam. A bi vseeno bil tu dovolj optimističen, da bi jih dejansko znali presežt. Če bi se npr samo resno lotili ene teme npr. zdravsta bi bilo že to za državo več kokr 5 vlad prej.

TheBlueOne ::

Vplivni so naredili fleten sistem. Ves kapital gre skozi banke in visje instance, kupuje se s krediti, vsi posredno drug drugemu dolzni denar. Potem pac lahko vedno naredis fiktivno stanje dolga in s tem omejujes ljudi v smislu, da je vse kot neko malo gospodinjstvo, kako smo dolzni denar, kako je treba varcevati itn.

Potem karkoli kdo hoce za ljudi, lahko tako ali drugace pokazes, da si tega ne moremo privoscit. Ampak tako je, sistem pa kompenzira marsikaj in je stabilen kot celota. Ampak iti proti temu je iluzija, morda cel EU, samo Slovenija ni sans.

Ce zadeve sprejmes tako, potem je hitro jasno, da noben ekstrem v sistemu nima kaj iskati, ker kar zelijo ni izvedljivo. Potrebujes odlicne ljudi z znanjem, ki odlocajo glede na gmote gradiva in ne kot populisti in njihovi navijaci, ki si mislijo, da bo sigurno tako, kot oni razumejo, znanje pa crpajo iz nekaj forumskih zapisov, ce ne samo iz ene izjave ljubljenega politika.

Utk ::

Trenutno mora biti v ozadju precejšnja panika, ker nove stranke se ne da tako hitro sestaviti skupaj. Zato pa potihem stavijo, da za eno leto prepustijo vlado JJ, žrtvujejo etično in moralno stranko, nato pa na levi sredini pridejo z novim bolj resnim obrazom ter ga kot "bolj resnega" tudi prodajo.
Pa misliš, da Janša te igre ne bo spregledal?

Smrekar1 ::

nejclp je izjavil:


Ja, ti vsak predlog Levice interpretiraš tako, da začneš kričat "Venezuela!".


Lahko citiraš kje sem to storil?

Ti si napisal, da so v obvezno zavarovanje vključeni samo zaposleni in trdil, da se Levici "niti sanja ne, kako stvari delujejo".


Tudi tebi se ne sanja kako stvari delujejo.

Obvezno zavarovanje je obvezno zato, ker ga moraš kupiti, če se nekje zaposliš ali upokojiš. Vanj smo vključeni vsi, ki ga plačujemo - zaposleni, samozaposleni, brezposelni ki si ga plačujejo sami, upokojenci, brezposelni ki jim ga plačuje občina in verjetno še kdo.

Levica bi v sistem zavarovanja vključila tudi tiste, ki niso upravičeni do občinskega denarja in si ga sami ne morejo plačati. Vključili bi jih v sistem obveznega zdravstvenega zavarovanja je njihova fraza, ne moja.


Se pa neoti trudite, da bi postala država iz časov Charelsa Dickensa.


Mi daš par citatov kje sem to zagovarjal? Zakaj ne?

In ja, jih mamo že desetletja, pa ne po zaslugi desnice in neotov.


Tudi po zaslugi Levice ali Mesečnika ne, čeprav nam jih obljubljajo (?).

Vazelin ::

Odlična bi bila kombinacija LMŠ + NSI + Pirati. To bi bila pomoje najboljša opcija za razvoj.

Ja LMŠ je garant za razvojno vlado:)) Frende znajo dobro kadrovat to pa.
Finančni minister je bil zelo ok in je dajal eno resnost vladi.

Se pa moram poučiti o piratih! Nisem nikoli posebej spremljal.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Smrekar1 ::

TheBlueOne je izjavil:

Vplivni so naredili fleten sistem. Ves kapital gre skozi banke in visje instance, kupuje se s krediti, vsi posredno drug drugemu dolzni denar. Potem pac lahko vedno naredis fiktivno stanje dolga in s tem omejujes ljudi v smislu, da je vse kot neko malo gospodinjstvo, kako smo dolzni denar, kako je treba varcevati itn.


Ne.

Niti pomotoma ne. Glavno gonilo kapitalizma je potrošnja, ne varčevanje. Država mora spodbujati potrošnjo do te mere, da to še ne ogroža stanja v državi (Kitajska in ZDA sta šli predaleč).

Potem karkoli kdo hoce za ljudi, lahko tako ali drugace pokazes, da si tega ne moremo privoscit.


Nihče ne pravi, da si teh stvari od Levice ne moremo privoščiti. Pravim samo, da se Levica s tem vprašanjem sploh ne ukvarja. Povsod bi povečevali sredstva za to in ono, vpeljevali dodatne pravice delavcev do dobička in soodločanja pri vodenju (karkoli že to pomeni). Pri dohodkovni strani bi povečali nekaj davkov s katerimi bi po lastnih projekcijah pobrali ~5% potrebnega denarja, še to samo ob pridržku, da so davčni dohodki odvisni izključno od davčne stopnje in ne od vedenja podjetij in posameznikov.

V to še osli ne verjamejo.

Ce zadeve sprejmes tako, potem je hitro jasno, da noben ekstrem v sistemu nima kaj iskati, ker kar zelijo ni izvedljivo.


A se ti zdi?

Potrebujes odlicne ljudi z znanjem, ki odlocajo glede na gmote gradiva in ne kot populisti in njihovi navijaci,


Levica ima odlične ljudi z znanjem obračanja besed in podpihovanja množic.

Za ostalo ne garantiram.

Ukinili bomo koncesije zasebnim visokošolskim zavodom, kjer primerljive študijske programe ponujajo že javni zavodi.

Odlično! Medicinskih sester in fizioterapevtov nam bo tako primanjkovalo še vsaj sto let! Zaostrena in podaljšana kadrovska stiska v zdravstvu je točno tisto, kar Slovenija potrebuje.

Borili se bomo proti uvajanju korporativnega upravljanja na javnih univerzah ter za demokratizacijo upravljanja univerz. Stremeli bomo k enakopravnemu sodelovanju vseh delavk in delavcev pri odločanju in si prizadevali za zmanjševanje pomena vloge upravnih služb v primerjavi s strokovnimi telesi

Čistilka na univerzi mora enakopravno sodelovati pri pripravi vaj za študente kot redni profesor. Smo demokracija ali nismo? Kaj je korporativno upravljanje na javnih univerzah najbrž vedo samo tisti, ki se ga bojijo in vedo da prinaša uničenje.

Besede znajo vrteti. Če ne pomisliš kaj pravzaprav poskušajo povedati jim zlahka podležeš.

Materinstvo: z asistenco v obliki subvencioniranega varstva otrok, podaljšanjem in zakonskim zavarovanjem porodniškega dopusta ženskam želimo omogočiti, da se bodo odločale za materinstvo tedaj, ko to želijo, brez diskriminatornih posledic za svoj položaj na trgu dela in realizacijo poklicnih karier

Ammmmmmmmmmmmmm to že imamo. Dobesedno, vse od tega že imamo in to že tako dolgo, da nam če to čisto samumevno.

Sofinanciranje vrtcev, 24. člen:
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Zakonska podlaga za porodniški dopust tudi že obstaja.
https://zakonodaja.com/zakon/zsdp/2-odd...

Levica je stranka za butce. Malo manjka, da bodo obljubili še volilno pravico za ženske. Eno so nerealne obljube, to delajo vsi. Obljube že samoumevnega dajejo samo stranke, ki svojih volivcev ne spoštujejo in jih imajo za totalne debile.

Vazelin ::

Zakaj rabimo dve temi?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

TheTilko ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheTilko ()

Smrekar1 ::

TheTilko je izjavil:


Ne govorim o tem, kaj je gonilo, ampak da lahko opravicis vsako varcevanje, ce je potreba.


Večinoma ne zaradi obstoječega dolga, temveč zaradi nadzora rasti dolga. Če se ti zdi javni dolg problem bi moral pristop pozdravljati.

Imam obcutek, da je nekako tako malo banalizirano. Vsak od naju ima druzino, midva pa bi imela vse zase. Zato ustanovima drustvo in vecino kapitala in kar ostane od dohodka preumerima na drustvo, za dnevne potrebe pa si iz istega drustva deloma sposojama. Druzini recema, da brez drustva ne vema od kod bi dobivala denar in jim povema, da smo strasno zadolzeni in se otroci ne bodo morali solati. Seveda pa sva midva in tisti, ki ga z nama pijejo glavni na drustvu in operiramo z kapitalom vseh druzin, kjer ostali clani nimajo vpliva.


Tole nima nobene povezave z javnim dolgom in ni niti podobno delovanju državnih financ.

imagodei ::

#000000 je izjavil:

@Imagodei kateri odsek proge brčko banoviči poteka čez Slovenijo ?

Sem vedel, da se bo našel kdo, ki bo popolnoma falil poanto. Čestitam, prvi si!
- Hoc est qui sumus -

nekikr ::

Potem pa pojasni, da bodo še ostali vedeli. Tudi Hoover dam je bil narejen podobno, pa ne vem kako se to tiče našega avtocestnega križa?


Se že ve kdo bo zdaj novi obraz in nova instant stranka, ki nas bo obvarovala Janše in 100 letne zime? Dajmo no, novi instant obrazi, to rabimo.

nejclp ::

Smrekar1 je izjavil:


Lahko citiraš kje sem to storil?

Smrekar1 je izjavil:


Mi daš par citatov kje sem to zagovarjal? Zakaj ne?


Zakaj neki? Boš mogoče potem še kakšno dodatno slikco iz bivše SZ napopal?

Smrekar1 je izjavil:


Obvezno zavarovanje je obvezno zato, ker ga moraš kupiti, če se nekje zaposliš ali upokojiš. Vanj smo vključeni vsi, ki ga plačujemo - zaposleni, samozaposleni, brezposelni ki si ga plačujejo sami, upokojenci, brezposelni ki jim ga plačuje občina in verjetno še kdo.
sistem zavarovanja vključila tudi tiste, ki niso upravičeni do občinskega denarja in si ga sami ne morejo plačati. Vključili bi jih v sistem obveznega zdravstvenega zavarovanja je njihova fraza, ne moja.


Mhm, najprej si trdil da nimajo pojma, ker so v obvezno zavarovanje vključeni samo zaposleni, ko sem te opozoril da se motiš, si pa malce razširil vključene, predvidevam, ker si tako rad edukativen, da boš še mal guglal in boš dodal še gospodinje, dijake, zavarovane po partnerju, družinske člane etc.

Smrekar1 je izjavil:


Tudi po zaslugi Levice ali Mesečnika ne, čeprav nam jih obljubljajo (?).

Verjetno ne, ker Levica obstaja manj kot desetletje. V programu so pač izpostavljena stališča stranke in stvari, ki jih zagovarjajo.

Smrekar1 ::

nejclp je izjavil:


Zakaj neki? Boš mogoče potem še kakšno dodatno slikco iz bivše SZ napopal?


Morda, ampak kolikor vem sta bivša SZ in Venezuela dve različni državi.

Če se motim prosim obrazloži kako sta ista država ... ali karkoli drugega pač trdiš.


Mhm, najprej si trdil da nimajo pojma, ker so v obvezno zavarovanje vključeni samo zaposleni, ko sem te opozoril da se motiš, si pa malce razširil vključene, predvidevam, ker si tako rad edukativen, da boš še mal guglal in boš dodal še gospodinje, dijake, zavarovane po partnerju, družinske člane etc.


Odvisno kaj razumeš pod "V obvezno zdravstveno zavarovanje bomo vključili tudi prebivalce, ki se po pomoč zatekajo v pro bono ambulante". Meni to pomeni, da bodo prebivalci, ki se po pomoč zatekajo v pro bono ambulante, morali vplačevati v obvezno zdravstveno zavarovanje in dobili kritje iz njega.

Lahko tudi pomeni "Kritje obveznega zdravstvenega zavarovanja bomo razširili na prebivalce, ki se po pomoč zatekajo v pro bono ambulante", kar bi pomenilo, da so Levaki poleg vsega tudi nepismeni in se pri vsaki njihovi obljubi treba temeljito preveriti kaj so sploh hoteli povedati.

Mimogrede, pro bono ambulanta je točno to: ambulanta, ki jo financira javni denar, za tiste, ki nimajo urejenega obveznega zdravstvenega zavarovanja. Levica tu v najboljšem primeru ne bi naredila kaj dosti novega, samo malo bi predelala obstoječe stanje.


Verjetno ne, ker Levica obstaja manj kot desetletje.


A daj, resno? Kdo bi si mislil.

V programu so pač izpostavljena stališča stranke in stvari, ki jih zagovarjajo.


Izpostavljene so eksplicitno obljube.

Mnogo jih je za stvari, ki jih že davno imamo:
uzakonili obvezno pravno pomoč v čim večjem spektru kazenskih zadev

Tule je seznam zastopnikov v ta namen:
http://www.odv-zb.si/zbori/obmocni-zbor...

Ali stvari, ki jih normalne države eksplicitno prepovedo:
Krepitev neposredne (referendumske) in participativne demokracije, še zlasti mehanizma participatornega proračuna, s čimer v procese soodločanja o skupnem dobrem v največji možni meri vključimo lokalno prebivalstvo.

Ja, dajmo proračun na referendum. Le kaj bi lahko šlo narobe.

Si opazil, da vsakič citiram nove debilizme iz njihovega programa? Aha, tako hudo je, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

nejclp ::

Smrekar1 je izjavil:


Morda, ampak kolikor vem sta bivša SZ in Venezuela dve različni državi.
Če se motim prosim obrazloži kako sta ista država ... ali karkoli drugega pač trdiš.


Tkole bomo rekli:
Kje sem pa trdil, da je to ista država? Lahko citiraš kje sem to storil? In zakaj ne?

Smrekar1 je izjavil:

Odvisno kaj razumeš pod "V obvezno zdravstveno zavarovanje bomo vključili tudi prebivalce, ki se po pomoč zatekajo v pro bono ambulante". Meni to pomeni, da bodo prebivalci, ki se po pomoč zatekajo v pro bono ambulante, morali vplačevati v obvezno zdravstveno zavarovanje in dobili kritje iz njega…

Pomeni, da ma enake pravice za zdravstveno oskrbo kot ostali, ki so vključeni v obvezno zavarovanje, četudi vanj ne vplačujejo.

Ali stvari, ki jih normalne države eksplicitno prepovedo:
Krepitev neposredne (referendumske) in participativne demokracije, še zlasti mehanizma participatornega proračuna, s čimer v procese soodločanja o skupnem dobrem v največji možni meri vključimo lokalno prebivalstvo.

Ja, dajmo proračun na referendum. Le kaj bi lahko šlo narobe.


Participativni proračuni so ponekod že praksa, mal poguglaj, al pa tole poglej:



Smrekar1 je izjavil:

Si opazil, da vsakič citiram nove debilizme iz njihovega programa? Aha, tako hudo je, ja.

Ja, opazil sem tudi, da material kopi pejstaš iz svojih starih postov, ki si jih prej nakopipejstal iz Portala plus.

Smrekar1 ::

nejclp je izjavil:


Tkole bomo rekli:
Kje sem pa trdil, da je to ista država? Lahko citiraš kje sem to storil? In zakaj ne?


Na sliko iz SZ si me začel obtoževati, da se derem "Venezuela".

Če si trdil kaj drugega kot tole zgoraj ti priporočam tečaj Slovenščine. Kar pri A1 začni.

Pomeni, da ma enake pravice za zdravstveno oskrbo kot ostali, ki so vključeni v obvezno zavarovanje, četudi vanj ne vplačujejo.


Aha. Saj sem že napisal kaj to pomeni, kajne?


Participativni proračuni so ponekod že praksa, mal poguglaj, al pa tole poglej:



Video s 500 ogledi na Youtubu, namenjen promociji Levice?

Meh.

Participativni proračun je krma za populiste. Politike plačujemo med drugim tudi zato, da nam ni potrebno plačevati še kampanij in referendumov o tem kakšne barve naj bodo korita za rože v parku.


Ja, opazil sem tudi, da material kopi pejstaš iz svojih starih postov,


Pri Hipatiji, ki še vedno ni obrazložila svojega videnja o incidentu s starko in CSD-jem, ja. Drugje ne.

ki si jih prej nakopipejstal iz Portala plus.


Omenjene strani ne obiskujem. Izražena mnenja in analize so moja in osnovana na programu Levice za volitve 2018, dobiš ga na njihovi strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

nejclp ::

Smrekar1 je izjavil:


Na sliko iz SZ si me začel obtoževati, da se derem "Venezuela".

Če si trdil kaj drugega kot tole zgoraj ti priporočam tečaj Slovenščine. Kar pri A1 začni.


Ne, nisem, sem pa aludiral na tvoj način argumentacije. Plus, slovenščina se piše z malo. Kar pri A1 začni.

Smrekar1 je izjavil:

proračun je krma za populiste. Politike plačujemo med drugim tudi zato, da nam ni potrebno plačevati še kampanij in referendumov o tem kakšne barve naj bodo korita za rože v parku.

Sem opazil, ja, da ne razumeš, kaj je to participativni proračun in kako zadeva deluje v praksi. Še malce poguglaj.


Plus, če nekako rekapituliram, veš, ni lahko biti levičar. Imaš na izbiro SD ali pa Levico. Tako da sem raje butec, ki voli Levico, kot pa tepec, ki voli SD.

crniangeo ::

Jst bom volil šarca. Zakaj? Ker je načelen in nima časa se ukvarjat z Janšo. Ko so bili sdsjevci aka destruktorji in jeznožugači, kjer so vedno omenjali strica Kučana in na vse kar je bilo rdeče barve, so se ukvarjali samo s kregom kot produktivnostjo.

Drugi pa kakor želite. Volite za kogar želite, bili ti Rdeči zeleni vijolični in podobno.

Tistim, ki je za kaj mar, se ne ukvarjajo z nabijanjem političnih točk preko medijev tako, da kažejo na zlikovce in se derejo "tat!" a sam večji tatovi od njega.

Kaj bodo volitve prinesle še ni znano.

Je pa nekaj res. Nekateri člani v parlamentu so za meglo mešat in nič drugega. To meglo mešajo že od 91 dalje.

Sem za nove obraze, se bolj pa za ljudi ki niso politično usmerjeni ampak so za rezultate.
Javno zdravstvo in zavarovalništvo je potrebno reform kjer ne bo prvo profit potem pa zdravje.
Jebiga manjkajo vejice, se nmi ne da pisat po tel.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

bluefish ::

Že imamo temo o vladi v odstopu.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lokalne volitve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25242890 (36410) SimplyMiha

Več podobnih tem