» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
123 / 355
»»

janezvalva ::

Machete je izjavil:

Bergamo je 1/3 LJ po prebivalcih.

ne, ker je Milano predmestje Bergama, tako, da je mal več.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

NMH ::

Bwaze6 je izjavil:

Jaz ne vidim ravno neke možnosti za ogromno število asimptomatskih zbolelih za koronavirusom,


Kako ne vidiš možnosti??



Prostora je kolikor hočeš.

Teden dni nazaj je bila povprečna starost EVIDENTIRANEGA okuženega v Italiji okoli 65 let.

Pa valjda povprečen Italijan ni star 65 let, a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NMH ()

imagodei ::

NMH je izjavil:

imagodei je izjavil:


A je 6% precej več, je drugo vprašanje;


Tvoje razumevanje je obupno. Število okuženih/obolelih je treba pomnožit z 7, absolutne cifre težjih in mrtvih pacientov pa imamo. OBUP s kakšnimi osebki se ubadam.

Da se od lastne večvrednosti ne boš razpočil, predlagam, da raje step-by-step napišeš, kam razmišljaš. Ker očitno govoriva eden mimo drugega.

NMH je izjavil:


Kdo pa trdi, da je treba karkoli kakršne koli zaključke vleči o celi populaciji? Če si med 100 pregledanimi odkril 40 okuženih, je teh 40 okuženih tam, pa fertik. Seveda je pa narobe potem vleči zaključke, da je v celi Sloveniji tudi 40% oziroma 800.000 okuženih.


Statistika ti je deseta vas...

Tebi pa bralno razumevanje in zato ne dojameš, da jaz govorim eno, ti pa odgovarjaš nekaj čisto drugega.

Zdaj že mesece dolgo trobim, da bo smrtnost na koncu nižja in da CFR ni primerljiv dejanski stopnji smrtnosti, ki jo lahko izračunaš deloma na podlagi vseh zaključenih primerov po koncu epidemije, deloma pa je to treba ocenit preko študij, kjer gledaš prisotnost protiteles v reprezentativni populaciji.

Ampak, kaj ima to veze s čimer koli? Če mene zanima absolutna številka okuženih ali pa potrjenih okuženih, kaj opletaš s statistiko?
- Hoc est qui sumus -

Fritz ::

No, pa se človek v teh časih lahko še nasmeji:



Pa še kitajski pogled na razmere v Milanu:

"I don't know what you're thinking." The head of a visiting Chinese Red Cross delegation helping Italy respond to the coronavirus crisis says the country is not doing enough to contain the virus.

https://twitter.com/TIME/status/1240889...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

NMH ::

imagodei je izjavil:

Da se od lastne večvrednosti ne boš razpočil, predlagam, da raje step-by-step napišeš, kam razmišljaš. Ker očitno govoriva eden mimo drugega.


Bom raj narisal. 86% je cca 6/7, 14% je 1/7



Tebi pa bralno razumevanje in zato ne dojameš, da jaz govorim eno, ti pa odgovarjaš nekaj čisto drugega.

Smešen si...

dj cotto ::

Fritz je izjavil:

Vlada sprejema vse strožje ukrepe zaradi nas samih. Glede tega jo v celoti podpiram.


Kdor daje varnosti prednost pred svobodo, si ne zasluži in ne bo deležen ne svobode na varnosti.

WizzardOfOZ je izjavil:


Zakaj pa nebi kr streljal vseh, ki so stari 60 let in več. A veš kok bomo prišparal, ker ne bo treba več pokojnin izplačevat. Za 60 rojstni dan stopiš direkt pred strelski vod in mladi ti bodo hvaležni. :))


Ne gre za streljanje, ampak uvajanje sorazmernih ukrepov. Zmerjanje komentatorjev s psihopati, sociopati in obsojati ljudi za pomankanje empatije (pa ne mislim zdaj samo nate) je isto kot takrat, ko se lopov dere: "Primite lopova!" Kajti ravno to delate! Delate se, kako vas skrbi za starostnike, pri tem pa se vam gladko j... za otroke, mladino, za katere boste ob neki drugi priložnosti govorili, da so naša prihodnost (kar vsak razumen človek ve), in vse ostale. Ne skrbi vas, koliko generacij lahko uničijo taki ukrepi. Raje poglejte vase, namesto da obsojate druge.

Si predstavljate nekoga s 1000EUR plače, mora ostati doma, dobi 800EUR, na malico in prevoz lahko pozabi, kredita ima pa "samo" 400EUR. En mesec, ok. Dlje? Pa pustimo zdaj ob strani, koliko si je "sam kriv", da nima prihrankov, boljše službe, da ima prevelik kredit, 3 otroke namesto enega in podobno.

Koliko ljudi bo zaradi krize pahnjenih v revščino? Koliko bo samomorov? Koliko nerojenih otrok? Briga me, glavno da imam jaz ograjen vrt in v nedeljo čistim avto na dvorišču.
N'Toko - Zig, zig, anyone?

Eni se zanašate na cepivo. Sploh veste kakšne količine so potrebne? Ko in če ga naredijo, bi morali na dan narediti 100 milijonov vakcin, trajalo pa bi najmanj mesec dni, da se precepi populacija Kitajske, Evrope, ZDA, pozabimo pa na Indijo, Afriko, tretji svet. Recimo pol zemeljske populacije. Kajti drugače se to razvleče na vsaj dva meseca. Pa govorimo o 100 milijonih na dan! Ja, saj smo ga na zahodu otkrili, a ne? No, tu se pa spet konča vaša empatija in se pokaže, kdo je sociopat in psihopat, kajne? Po kakšnem ključu pa ga bodo delili? Z loterijo, kot v filmu? Samo ogroženim? Starejšim? Zakaj jaz nimam pravice? Zakaj zame ni zastonj?

Kaj pa če ga ne odkrijejo do drugega leta in virus preživi? Bomo naslednje leto uvajali iste ali podobne ukrepe, ker se letos ne bo okužilo dovolj ljudi?

Nekateri ste malo preveč apatični, zelo ozkogledi in ne vidite dlje od nosu, razmišljate o danes, le malo ali nič pa o jutri (pojutrišnjem, drug teden, mesec... vstavi željeno). Poslušate in razlagate samo eno in isto o preobremenjenosti zdravstva in o tistih, ki "bi lahko" umrli zaradi morebitnega (verjetnega) razsutja zdravstvenega sistema, pozabljate pa na tiste, ki bodo umrli zaradi sistema, ki se uvaja, ter da bi marsikdo od umrlih umrl v teh dneh tudi brez korone. Če smo začeli z napačnim pristopom, zakaj nadaljevati po isti poti in samo zaostrovati ukrepe? Zakaj se ne(ni) izkoristi(lo) turističnih kapacitet za namestitev ogroženih v strogo karanteno? Ostali starejši, ki lahko, pa v strogi karanteni doma. Rešili bi njih, turizem, zaposlene v turizmu (če bi oni bili skupaj z oskrbovanci v karanteni), gospodarstvo in storitve pa bi po najboljših močeh delali dalje, otroci bi hodili v šolo, vrtec? Namesto pomoči gospodarstvu (ali po potrebi ob dodatni pomoči) bi država plačala del njihove nastanitve, ostalo pa iz pokojnine, socialnih prispevkov... Hence, saj gre za njihovo zdravje! Ja, dlje kot se (se je) s tem odlaša(lo), manj je (je bilo) možnosti, da se gre bo tej poti.

Kdo ima torej več empatije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dj cotto ()

PrimoZ_ ::

Kaj sedaj lahko greš ven na sprehod sam ali kot družina, kjer si že tako ali tako v stku ?

Jaz mislim da ne, vsi pa pravijo, da lahko. Da je to navedeno kot izjema.
Če je temu tako, kak smisel ima potem ukrep, ker bo cel kup ljudi zunaj na priljubljenih stezicah.

lufthammer ::

Kako funkcionira USA zdravstvo lepo pokaže primerjava z npr. Nemčijo. Uradno skoraj 2000 manj okuženih in 5x več mrtvih...

billy ::

PrimoZ_ je izjavil:

Kaj sedaj lahko greš ven na sprehod sam ali kot družina, kjer si že tako ali tako v stku ?

Jaz mislim da ne, vsi pa pravijo, da lahko. Da je to navedeno kot izjema.
Če je temu tako, kak smisel ima potem ukrep, ker bo cel kup ljudi zunaj na priljubljenih stezicah.


Zelo jasno piše v odloku to. In je logično.

imagodei ::

NMH je izjavil:

imagodei je izjavil:

Da se od lastne večvrednosti ne boš razpočil, predlagam, da raje step-by-step napišeš, kam razmišljaš. Ker očitno govoriva eden mimo drugega.


Bom raj narisal. 86% je cca 6/7, 14% je 1/7


Bravo! Čestitke, da si prišel do tega. To smo nekateri razlagali že tedne, če ne kar mesece nazaj.

NMH je izjavil:

Tebi pa bralno razumevanje in zato ne dojameš, da jaz govorim eno, ti pa odgovarjaš nekaj čisto drugega.

Smešen si...

Me veseli, da te v teh čudnih časih še kaj nasmeje. Dejstvo pa je, da če bi bral moje prispevke, namesto da se repenčiš na prvo besedo, ki ti ni všeč, da bi nemara ugotovil, da ne mislim toliko drugače kot ti. Me pa pač zanimajo tudi absolutne številke.
- Hoc est qui sumus -

PrimoZ_ ::

billy je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Kaj sedaj lahko greš ven na sprehod sam ali kot družina, kjer si že tako ali tako v stku ?

Jaz mislim da ne, vsi pa pravijo, da lahko. Da je to navedeno kot izjema.
Če je temu tako, kak smisel ima potem ukrep, ker bo cel kup ljudi zunaj na priljubljenih stezicah.


Zelo jasno piše v odloku to. In je logično.


Kaj zelo jasno piše ? Da lahko ali da ne ?

billy ::

@dj cotto, podobno sem jaz razmišljal pred nekaj dnevi.

Pozabila sva verjetno ne to, da smo delamo pod diktirko nekoga drugega, EU nam zapoveduje kaj moramo početi in nimamo izbire. Tudi če bi postali "singapur" Evrope, nam to ne bi nič pomagalo, ker bi izvozno gospodarstvo stalo.

PrimoZ_ je izjavil:

billy je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Kaj sedaj lahko greš ven na sprehod sam ali kot družina, kjer si že tako ali tako v stku ?

Jaz mislim da ne, vsi pa pravijo, da lahko. Da je to navedeno kot izjema.
Če je temu tako, kak smisel ima potem ukrep, ker bo cel kup ljudi zunaj na priljubljenih stezicah.


Zelo jasno piše v odloku to. In je logično.


Kaj zelo jasno piše ? Da lahko ali da ne ?


https://www.gov.si/novice/2020-03-19-4-...

Gibanje, dostop in zadrževanje na javnem kraju se v okviru zgoraj navedenih izjem dovoljuje tudi:

- skupinam oseb, če gre za ožje družinske člane ali člane skupnega gospodinjstva in če je mogoče ob tem gibanju zagotoviti varno razdaljo do gibanja podobnih skupin,

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

NMH ::

imagodei je izjavil:

Bravo! Čestitke, da si prišel do tega. To smo nekateri razlagali že tedne, če ne kar mesece nazaj.

Mene tudi veseli, da si se ZDAJ obupno zlagal (remember 80% je samo manj od 86%)...

DR4GON64 ::

Kdo bo zares odgovren za katastrofo če z takimi lažnimi videoposnetki slepijo narod...
https://vednozdrav.si/okuzbe-v-slovenij...

billy ::

Ja najboljše, da zapremo fabrike.

Pa na katerih zlatih jajcih sedite takšni?

phantom ::

J.McLane je izjavil:

Če vzamemo primer Diamond Princess je bilo gor 3,711, od tega je bilo 700 okuženih (potrjenih), 6 jih je umrlo.

Situacija se mi zdi podobna, ker so takoj ko so izvedeli za primer okužbe dali v izolacijo vse potnike, podobno kot delamo zdaj tudi sami. Torej niso bili vsi ljudje na ladji izpostavljeni okužbi. Japonci so pa v tem primeru naredili izdatno testiranje, da jim ja nebi kdo nesimptomatični pobegnil skozi sito, tako da testiranj je bilo na tej populaciji verjetno max kar bomo videli kjerkoli drugje. OK ne zgleda slabo, smrtnost je dokaj majhna. Ampak vseeno so bili tu bolniki deležni 100% oskrbe.

V oči pa vseeno bode tale študija 112 primerov iz te ladje, kjer so slikali pljuča:
"Of 112 cases, 82 (73%) were asymptomatic, 44 (54%) of which had lung opacities on CT. Other 30 (27%) cases were symptomatic, 24 (80%) of which had abnormal CT findings."

Torej kar 54% tistih, ki niso imeli nobenih simptomov ima vidne poškodbe pljuč. Jasno na tej točki ni jasno kako bodo zgledala pljuča po ozdravitvi, ampak tole ne zgleda dobro, vem da tuberkolozni bolniki imajo te "sence" na pljučih doživljensko, kako bo pa tu?

Na Diamond Princes jih je umrlo 8. Dva sta umrla kasneje, po povratku v lastno državo.
~
~
:wq

dj cotto ::

zmaugy je izjavil:


Nekaj, kar ti in tebi podobni v svojih postih vseskozi pozabljate, je tole: naravna selekcija vključuje tudi možgane, se pravi ljudje brez kožuha preživimo ostre zime in ljudje najdemo zdravila za bolezni, brez katerih bi nas verjetno pobralo.

Po več kot 100000 letih smo najuspešnejša vrsta na planetu...


Če se po tvoje izrazim; nekaj, kar ti in tebi podobni vseskozi pozabljate je to, da so virusi bili tu dolgo pred nami in bodo po vsej verjetnosti tu, ko nas ne bo več. 100.000 let v zemeljski zgodovini ni niti pol dneva tvojega življenja (če boš živel 80 let). En komet, večji izbruh vulkana, lastna neumnost, pa bo pa-pa človeštvo ali pa dobrodošli v kameni dobi. Malo ponižnosti ni na odmet.

zmaugy je izjavil:

To bolezen bomo v okviru eneke kvalitete življenja kot zadnjih nekaj 10 let premagali zgolj z zdravili in delno s cepivi.
Čakanje na precepljenost kompletnega prebivalstva bi se zaradi morebitnega hitrega mutiranja virusa lahko izkazalo za utvaro in zgolj ta “rešitev” bi pomenila skrajšanje povprečne življenske dobo ljudi na planetu in občutno zmanjšanje kvalitete življenja ljudi.


Vsak, ki uporablja možgane, ve, da ni prav nobenega zagotovila, da bodo zdravila ali cepiva na virus delovala 100%. In ravno zaradi tega, lahko virus dobi dodatne možnosti za mutacijo.
In ni nobenega zagotovila, da bomo živeli (vsaj večina) v okviru enake kvalitete življenja kot zadnjih nekaj deset let. In ravno sedaj se zanašamo na precepljenost (ne pa na kolektivno imunost), ko čakamo na cepivo.

Malo manj glej na vsako stvar samo črno in belo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dj cotto ()

3p ::

PrimoZ_ je izjavil:

billy je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Kaj sedaj lahko greš ven na sprehod sam ali kot družina, kjer si že tako ali tako v stku ?

Jaz mislim da ne, vsi pa pravijo, da lahko. Da je to navedeno kot izjema.
Če je temu tako, kak smisel ima potem ukrep, ker bo cel kup ljudi zunaj na priljubljenih stezicah.


Zelo jasno piše v odloku to. In je logično.


Kaj zelo jasno piše ? Da lahko ali da ne ?


Gibanje, dostop in zadrževanje na javnem kraju je ob upoštevanju ohranjanja varne razdalje do drugih oseb za posameznike dovoljen za:
...
dostop do javnih parkov in drugih sprehajalnih površin,
...

Gibanje, dostop in zadrževanje na javnem kraju se v okviru zgoraj navedenih izjem dovoljuje tudi:

- skupinam oseb, če gre za ožje družinske člane ali člane skupnega gospodinjstva in če je mogoče ob tem gibanju zagotoviti varno razdaljo do gibanja podobnih skupin,
...

Torej do nadalnjega ja, ko bomo prekopirali še kake ukrepe iz tujine, pa bo najbrž tole tudi postalo ne.

lexios ::

Ne gre za streljanje, ampak uvajanje sorazmernih ukrepov. Zmerjanje komentatorjev s psihopati, sociopati in obsojati ljudi za pomankanje empatije (pa ne mislim zdaj samo nate) je isto kot takrat, ko se lopov dere: "Primite lopova!" Kajti ravno to delate! Delate se, kako vas skrbi za starostnike, pri tem pa se vam gladko j... za otroke, mladino, za katere boste ob neki drugi priložnosti govorili, da so naša prihodnost (kar vsak razumen človek ve), in vse ostale. Ne skrbi vas, koliko generacij lahko uničijo taki ukrepi. Raje poglejte vase, namesto da obsojate druge.


Nekatere od nas skrbi za mlade, za prihodnost, za posledice, ki bodo sledile. Ampak:
ker se izkaže, da je večina ljudi neorganizirana, neodgovorna in ji boli k., ne preostane drugega kot "prisilni jopič".

Ljudi, ki ogrožajo svoje zdravje in zdravje ali življenje drugih, bi zlahka strpali v zaprti oddelek umobolnic, če bi le imele dovolj prostora!

To, da imamo sedaj takšne ukrepe, pripišite lastni neodgovornosti, ko ste kljub informacijam, da se v tujini širi virus potovali v tujino. Ljudje so kljub temu, da je Italia že opozarjala na začetek epidemije še kar hodili smučat in v shoping ter na razne prireditve, še po tem, ko so že opozaraljali, da stanje postaja kritično!

Ker niste sposobni mislit z lastno glavo!

Z ostalim @dj cotto se strinjam. Žal prepozno... Zakaj pa niste bili bolj glasni pred uvedbo ukrepov, pred 2 tedni ali 1 mesec nazaj, ko so se vsi v Js drli, kako je potebno zapirat?


"@dj cotto, podobno sem jaz razmišljal pred nekaj dnevi.

Pozabila sva verjetno ne to, da smo delamo pod diktirko nekoga drugega, EU nam zapoveduje kaj moramo početi in nimamo izbire. Tudi če bi postali "singapur" Evrope, nam to ne bi nič pomagalo, ker bi izvozno gospodarstvo stalo."

Prepozno! Prej bi morala. Nas je bilo premalo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: louser ()

billy ::

Kakšno je kaj splošno zdravje italjanov?
Ker za USA vemo, da so eden najdebelejših narodov na svetu in so idealna tarča korone. Zaradi česar bi lahko tudi sklepali, da bodo počasi vodilni pri uspehu tega virusa.

Velika večina ljudi ima verjetno strah do tega virusa iz razloga, ker dvomi v lastno zdravje. Samo odpre svojo zdr. kartoteto in jih je groza. Mladi pa seveda "ne može nam nitko ništa", kar imajo skoraj prav, ta virus izbira samo šibke.

@3p, res je, ampak naslednji ukrep je potem samo še policijska ura in vojska na ulice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

imagodei ::

NMH je izjavil:

imagodei je izjavil:

Bravo! Čestitke, da si prišel do tega. To smo nekateri razlagali že tedne, če ne kar mesece nazaj.

Mene tudi veseli, da si se ZDAJ obupno zlagal (remember 80% je samo manj od 86%)...

Pikec, moja kristalna krogla se je pokvarila že leta nazaj. Kaj želiš povedat, lahko ugotovim samo iz tega, kar dejansko napišeš. Pišeš pa kriptične eno (včasih več) vrstičnice. Še drugače povedano, ne vem, kaj hočeš od mene.

Lep dan še naprej.
- Hoc est qui sumus -

louser ::

lexios je izjavil:


Kar ne bos vedel se zelo dolgo. Kontrolirano okuzbo lahko do neke mere nadzorujes.

Naj mi nekdo razlozi. Imamo fabriko 100 ljudi. Zapremo jo za 14 dni, ker je vlada tako rekla. Sprostijo se ukrepi in ljudje pridejo na delo. Cez 1 teden se v tej fabriki pojavi primer okuzenega zaposlenega. Kako se bo odvijalo naprej za to firmo?


ČE NE BI BUDALILI: Lahko z popolno samoizolacijo in zdravo pametjo, vsi skupaj v lockdownu za 14-30 dni z zaprtimi mejami (in predpostavki, da pošta razkužuje pošiljke, da se razkužijo javne površine) popolnoma zatremo širjenje virusa. To pomeni:

V fabriki z 100 ljudi se čez 1 tedn ne pojavi nov primer (razen če pade iz aviona)...

KER BOSTE BUDALILI: Se bo ta čas zgolj podaljšal na 1-3 mesece!

Ne, ne moremo. S tem preložimo širjenje virusa za toliko dni.

louser ::

imagodei je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kako je z oskrbovanjem - če ima nekdo rahle simptome prehlada lahko gre v trgovino po živila? Ker testirat ga itak ne bojo hoteli.

Ljudje z rahlimi simptomi si bodo večinoma lagali, da ni šans, da bi imeli koronavirus. In bodo seveda šli v trgovino.

Pa ne morejo vedeti. Lahko imajo danes prehlad, drugi teden pa koronco in ne bodo videli razlike.
Dokler niso v bližini rizičnih skupin, nam je vseeno.

billy ::

A ni rečeno, da "bolni" ljudje počakajo pred trgovino in jim prinesejo ven robo?

louser ::

zmaugy je izjavil:

imagodei je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kako je z oskrbovanjem - če ima nekdo rahle simptome prehlada lahko gre v trgovino po živila? Ker testirat ga itak ne bojo hoteli.

Ljudje z rahlimi simptomi si bodo večinoma lagali, da ni šans, da bi imeli koronavirus. In bodo seveda šli v trgovino.


Ampak saj večina od teh verjetno ne bo imela koronavirusa.

Napaka. Večina ga bo imela. Večina ga pa še ni imela.

zmaugy ::

dj cotto je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Nekaj, kar ti in tebi podobni v svojih postih vseskozi pozabljate, je tole: naravna selekcija vključuje tudi možgane, se pravi ljudje brez kožuha preživimo ostre zime in ljudje najdemo zdravila za bolezni, brez katerih bi nas verjetno pobralo.

Po več kot 100000 letih smo najuspešnejša vrsta na planetu...


Če se po tvoje izrazim; nekaj, kar ti in tebi podobni vseskozi pozabljate je to, da so virusi bili tu dolgo pred nami in bodo po vsej verjetnosti tu, ko nas ne bo več. 100.000 let v zemeljski zgodovini ni niti pol dneva tvojega življenja (če boš živel 80 let). En komet, večji izbruh vulkana, lastna neumnost, pa bo pa-pa človeštvo ali pa dobrodošli v kameni dobi. Malo ponižnosti ni na odmet.

zmaugy je izjavil:

To bolezen bomo v okviru eneke kvalitete življenja kot zadnjih nekaj 10 let premagali zgolj z zdravili in delno s cepivi.
Čakanje na precepljenost kompletnega prebivalstva bi se zaradi morebitnega hitrega mutiranja virusa lahko izkazalo za utvaro in zgolj ta “rešitev” bi pomenila skrajšanje povprečne življenske dobo ljudi na planetu in občutno zmanjšanje kvalitete življenja ljudi.


Vsak, ki uporablja možgane, ve, da ni prav nobenega zagotovila, da bodo zdravila ali cepiva na virus delovala 100%. In ravno zaradi tega, lahko virus dobi dodatne možnosti za mutacijo.
In ni nobenega zagotovila, da bomo živeli (vsaj večina) v okviru enake kvalitete življenja kot zadnjih nekaj deset let. In ravno sedaj se zanašamo na precepljenost (ne pa na kolektivno imunost), ko čakamo na cepivo.

Malo manj glej na vsako stvar samo črno in belo


1. Ne vem zakaj je bilo treba v to mešati komete ipd. To je vedno opcija.
2. Vsak, ki uporablja možgane ve, da večja ko bo prisotnost virusa v populaciji, več je možnosti za mutacije. Se pravi ti izpostaviš junaško kar celotno populacijo in pustiš “naravni selekciji” da deluje in kaj kmalu se ti zgodi mutacija, na katero ni nihče odporen in gremo znova. Precepljenost ti v tem primeru pomaga jack shit. In to potem lahko ponavljaš v nedogled, dokler ne preživijo res samo najmočnejši tam do 40 let življenske dobe.
3. Ob vsem povedanem je nerazumljivo, ko ljudje na tvoji strani zaradi par mesecev gospodarske rasti s prstom kažejo na ljudi na moji strani in nam očitajo gledanje na kratek rok.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

imagodei ::

louser je izjavil:

imagodei je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kako je z oskrbovanjem - če ima nekdo rahle simptome prehlada lahko gre v trgovino po živila? Ker testirat ga itak ne bojo hoteli.

Ljudje z rahlimi simptomi si bodo večinoma lagali, da ni šans, da bi imeli koronavirus. In bodo seveda šli v trgovino.

Pa ne morejo vedeti. Lahko imajo danes prehlad, drugi teden pa koronco in ne bodo videli razlike.
Dokler niso v bližini rizičnih skupin, nam je vseeno.

Pri teh stvareh se je sicer fajn motiti na strani previdnosti, ne na strani nepremišljenosti. Ampak, ljudje si pač lažemo, ker podzavestno vseeno ne bi radi zboleli za korono. Če lahko hodiš naokrog, je nimaš, si rečeš. Koliko je že uradna številka okuženih, si reče Janez Povprečni? Aha, nekaj čez 300 za celo Slovenijo. Valjda nimam korone.

Problem je, da se virus širi. Ni treba, da si ti v bližini rizičnih skupin. Da vam to še ni svanulo, je totalni fail razuma. Virus lahko zaradi tvoje/moje/njegove neumnosti 3x preskoči, preden pride v dom za ostarele. Ljudje, ki so zaposleni v domu za ostarele nakupujejo v istem Mercator centru kot ti. Danes okužiš z virusom prodajalko, čez pet dni prodajalka okuži sodelavko, čez 5 dni ta sodelavka okuži negovalko iz doma ostarelih, čez nadaljnjih 5 dni pa tam beležimo izbruh. Ti, obe prodajalki in negovalka boste morda imeli smrkav nos, 2 dni zmernega glavobola in boste zakašljali 5x dnevno. Oskrbovanci v domu pa bodo cepali eden za drugim.
- Hoc est qui sumus -

3p ::

zmaugy je izjavil:

3. Ob vsem povedanem je nerazumljivo, ko ljudje na tvoji strani zaradi par mesecev gospodarske rasti s prstom kažejo na ljudi na moji strani in nam očitajo gledanje na kratek rok.


To ne bo "par mesecev gospodarske rasti" ampak recesija, ki bo spet vsaj eno generacijo mladih vrgla pod "voz".

billy ::

@zmaugy

Zanimivo, kako se pri ugibanju prihodnosti za gospodarstvo radi zatečemo, da saj to pa ni problem bomo že rešili. zakaj?

zmaugy ::

billy je izjavil:

@zmaugy

Zanimivo, kako se pri ugibanju prihodnosti za gospodarstvo radi zatečemo, da saj to pa ni problem bomo že rešili. zakaj?

Ker vemo kakšne posledica lahko povzroči recesija in kakšne pandemija smrtonosne bolezni.
Ker znižanje standarda je manj boleče kot smrt.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

DeeJay ::

Če že ne sledimo J. Korejskemu modelu testiranj, zakaj ne vsaj Nemškemu? S(m)o res tolk bolj pametni od vseh?
https://www.24ur.com/novice/tujina/nemc...

louser ::

Pa smo prišli do spoznanja, da nas je okuženih že preveč, da bi zatrli virus.

Oskrbovanci v domu pa bodo cepali eden za drugim.

Naša naloga je, da ti oskrbovanci niso okuženi vsi na 1x.
In to tako dolgo, da okužb na njih ne bomo več prenašali.

Brez problema lahko naredimo 10 dnevne izmene, kjer so taki ljudje prisotni v službi 24/7.
Ampak za 5 eur na uro ne bo tega nihče počel.

dj cotto ::

lexios je izjavil:


To, da imamo sedaj takšne ukrepe, pripišite lastni neodgovornosti, ko ste kljub informacijam, da se v tujini širi virus potovali v tujino. Ljudje so kljub temu, da je Italia že opozarjala na začetek epidemije še kar hodili smučat in v shoping ter na razne prireditve, še po tem, ko so že opozaraljali, da stanje postaja kritično!

Ker niste sposobni mislit z lastno glavo!


Sploh ni res. V citiranem postu imaš primer drugačnega ukrepanja.

Lep primer so tudi države, na katere se nekateri (tudi) mediji vehementno sklicujete(jo): Tajvan, Singapur, Japonska, Južna Koreja. Seveda vsi pozabljajo, da so to otoki (ja, J. Koreja je polotok, a ima na severu neprodušno zaprto mejo), da so že bili priča podobnim izbruhom, da so bile vse te države do pred kratkim (ali pa so v določenem pogledu še vedno) diktature (veliko bolj striktne od Juge, če bi se kdo obregnil ob to) in da je tudi za to mentaliteta ljudi popolnoma drugačna kot pri nas, kjer večina misli, da je demokracija to, da vsak dela, govori kar hoče. Ne, to je anarhija ali celo kaos.

Tu se sedaj kažejo rezultati napačnega pristopa, kot že prej v drugih sferah. Npr. preprost primer prometnega zakona. Vsakih par let strožje kazni, pa premalo nadzora (premalo policistov na cesti, slaba opremljenost), sodišča delajo počasi, kazni zastarajo... Odgovor na to? Še malo zaostrimo zakonodajo. Eden naj..., ostali se obnašajo enako. Koliko jih je pripravljenih vsak dan plačevati npr. 20€ za napačno parkiranje ob strožji kontroli? Kaj šele za težje prekrške?

Podobno je na drugih področjih in tudi zdaj. Po malo dozirajo in dozirajo, rezultati pa? Manj svobode in kopičenje dodatnih problemov. Ja, ja nova vlada in to... Kje so bili pa prej? Niso živeli v Sloveniji? Niso razmišljali o ukrepih, čeprav so računali, da bodo mogoče vodili državo? Vsak izgovor je dober, pa četudi ga pes na repu prinese, kajne?

louser ::

3p je izjavil:

zmaugy je izjavil:

3. Ob vsem povedanem je nerazumljivo, ko ljudje na tvoji strani zaradi par mesecev gospodarske rasti s prstom kažejo na ljudi na moji strani in nam očitajo gledanje na kratek rok.


To ne bo "par mesecev gospodarske rasti" ampak recesija, ki bo spet vsaj eno generacijo mladih vrgla pod "voz".

Ok, boomer. Bumerji so nam nastavili taki sistem, ki se sesuje takoj, ko se prekine pretok denarja.
Bumerji bodo zaradi virusa na hitro šli pod zemljo, mladež pa bo celo generacijo plavala v dreku?

imagodei ::

billy je izjavil:

@zmaugy

Zanimivo, kako se pri ugibanju prihodnosti za gospodarstvo radi zatečemo, da saj to pa ni problem bomo že rešili. zakaj?

Saj to je problem in najbrž bo cela štala. Ampak bomo morali nekako števce postavit na nulo. Bo pač "nekaj" dobrin neplačanih, države bodo požrle izgubljene davke, kakšni krediti ne bodo odplačani - tudi tisti med državami... It's not unheard of, samo na malo večji ravni bo moralo biti.

Mogoče bo za naprej treba ugotoviti, da neoliberalni model kapitalizma ni dolgoročno vzdržen in se ne more spopasti niti z malce večjimi kriznimi razmerami, tako da bi ga bilo smiselno dokončno pokopat skupaj s preostalimi žrtvami koronavirusa.

Mimogrede: Helikopterski denar ECB za izhod iz korona krize – 750 milijard evrov @ J.P.Damijan Blog
In tukaj se potem zastavi (za nekatere) heretično vprašanje: zakaj ne bi vlade podjetjem v celoti pokrile izpada proizvodnje oziroma prodaje zaradi boja proti širitvi korona virusa? In zakaj ne bi v ta namen uporabili “denarja”, ki ga ECB z namenom ustvarjanja inflacije vsak mesec porabi za nakupe obveznic na trgu?

Saj res, zakaj ne?

Ste se kdaj vprašali, kaj počnejo centralne banke Evrosistema (pod okriljem ECB) s tisoči miljardami evrov vrednimi (predvsem) državnimi in nekaj korporativnimi obveznicami, ki so jih odkupile v okviru politike kvantitativnega sproščanja (QE) (v žargonu ECB se sicer imenuje Asset Purchase Programme, APP)? Februarja letos je bilo teh obveznic bilanci Evrosistema za 2,732 milijard evrov. Odgovor je preprost: Nič

...

No, ta isti mehanizem je mogoče uporabiti tudi v boju proti korona virusu.

...

To efektivno pomeni, da bi bilo financiranje subvencij države gospodarstvu v času korona krize in s tem financiranje ohranjanja delovnih mest za čas korona krize povsem zastonj, saj bo nekoč v prihodnje ECB (in s tem BS) te obveznice v portfelju spremenila v obveznice brez dospetja.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

louser je izjavil:

Pa smo prišli do spoznanja, da nas je okuženih že preveč, da bi zatrli virus.

Oskrbovanci v domu pa bodo cepali eden za drugim.

Naša naloga je, da ti oskrbovanci niso okuženi vsi na 1x.
In to tako dolgo, da okužb na njih ne bomo več prenašali.

Brez problema lahko naredimo 10 dnevne izmene, kjer so taki ljudje prisotni v službi 24/7.
Ampak za 5 eur na uro ne bo tega nihče počel.

Ampak zdajle, v kriznih časih, si samo Vlada povečuje plače. Realni sektor ni tako blesav. Vsem je jasno, da je treba stisnit in pregurat, ker denarja (brez domišljenih, strokovnih ukrepov) pač ne bo vedno več. Zato plačila več kot 5€/uro ne bo.
- Hoc est qui sumus -

NMH ::

imagodei je izjavil:

Pikec, moja kristalna krogla se je pokvarila že leta nazaj.


Pikec ti je lepo povedal, da se pogovarjamo o članku v Science. Tako da tole igro o nevednosti kar prihrani za koga drugega, lažnivec patetični.

louser ::

Pred kriznimi časi ste imeli možnost kar nekaj ljudi spraviti v dostojno življenje.
Zdaj pa trpite, ko se tem istim ljudem jebe, če boste okuženi vi, oni ali marsovci. Če naredite popolni lockdown, bodo dobili tako mizerno nadomestilo, da še živeti ne bodo mogli. In tako sedaj normalno hodijo delat, se družijo, hodijo v trgovine.
Ne morš dat negovalcu več kot 5 eur na uro?
Vam bo kar nekaj sorodnikov pomrlo, ker ne cenite dela ljudi, ki za njih skrbijo.
Ne morš dat 5 eur na uro trgovki?
Ti bo pa malo kihnila na frišno pečeno bageto.
Bolje to, kot pa doma biti zaprt v bajto za 400-500 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

zmaugy ::

Cel post mi je šel u...

1. Kako stojimo z zdravili, ki so se izkazala da delujejo in so ista, o katerih sem spraševal že pred mesecem in predlagal (na zabavo nekaterih), da se jih nabavi za nekaj tisoč ljudi? Govorim o remdesivirju, klorokinu, kaletri, tamifluju.

2. Kako daleč je naš nacionalni ponos KRKA s pripravami na proizvodnjo teh zdravil? To je menda razlog, da imamo nekaj strateške industrije v domači lasti, ane? Kitajci so že februarja skopirali remdesivir in se pripravljajo na proizvodnjo.
Vsak prispeva po svojih zmožnostih in če se eni čez noč preusmerijo v proizvodnjo mask, naj se domači farmacevti v zdravila za boj proti epidemiji.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

sbawe64 ::

imagodei je izjavil:

louser je izjavil:

Pa smo prišli do spoznanja, da nas je okuženih že preveč, da bi zatrli virus.

Oskrbovanci v domu pa bodo cepali eden za drugim.

Naša naloga je, da ti oskrbovanci niso okuženi vsi na 1x.
In to tako dolgo, da okužb na njih ne bomo več prenašali.

Brez problema lahko naredimo 10 dnevne izmene, kjer so taki ljudje prisotni v službi 24/7.
Ampak za 5 eur na uro ne bo tega nihče počel.

Ampak zdajle, v kriznih časih, si samo Vlada povečuje plače. Realni sektor ni tako blesav. Vsem je jasno, da je treba stisnit in pregurat, ker denarja (brez domišljenih, strokovnih ukrepov) pač ne bo vedno več. Zato plačila več kot 5EUR/uro ne bo.

V Albaniji za pol nižje plače ministrom in poslancem v času krize
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Singapur:
The Singaporean government is taking a collective pay cut out of coronavirus solidarity
https://qz.com/1810072/singapore-govern...

14 dni pravite ?
ZDA se pripravljajo na do leto in pol trajajočo pandemijo
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...


Ne vem če je že bilo objavljeno vtemi:
https://www.24ur.com/novice/tujina/ital...
Italija: le en odstotek umrlih zaradi koronavirusa brez drugih bolezni
V Italiji je zaradi koronavirusa umrlo že okoli 3000 ljudi, kar je 8,3 odstotka vseh potrjeno okuženih. A dejstvo je, da je 99 odstotkov umrlih trpelo za kroničnimi boleznimi, kot so visok krvni tlak, sladkorna bolezen ali srčna obolenja. Povprečna starost umrlih je sicer 79,5 leta.




Krka proizvaja generike, to so zdravila , ki nimajo več patentne zaščite.
https://www.dnevnik.si/1042444834


btw, število samomorov zna spet opazno narasti, če mislijo celotno prebivalstvo spraviti v lockdown in uvesti 24/7 policijsko uro
https://www.nijz.si/sites/www.nijz.si/f...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

imagodei ::

NMH je izjavil:

imagodei je izjavil:

Pikec, moja kristalna krogla se je pokvarila že leta nazaj.


Pikec ti je lepo povedal, da se pogovarjamo o članku v Science. Tako da tole igro o nevednosti kar prihrani za koga drugega, lažnivec patetični.

Link do članka? In ne rečt, da si ga že n-krat prilimal, ker v tem času, ko boš pisal to, bi ga lahko že n+1-krat prilimal.

In nazadnje - kaj bom v članku prebral, da bom spremenil svoje mnenje - oziroma, kaj mi sploh očitaš, da delam/mislim narobe? Slednje je večja težava kot tvoj Science članek. Katero moje stališče ti ni všeč - tule si me izgubil že davno nazaj.
- Hoc est qui sumus -

lexios ::

dj cotto je izjavil:

lexios je izjavil:


To, da imamo sedaj takšne ukrepe, pripišite lastni neodgovornosti, ko ste kljub informacijam, da se v tujini širi virus potovali v tujino. Ljudje so kljub temu, da je Italia že opozarjala na začetek epidemije še kar hodili smučat in v shoping ter na razne prireditve, še po tem, ko so že opozaraljali, da stanje postaja kritično!

Ker niste sposobni mislit z lastno glavo!


Sploh ni res. V citiranem postu imaš primer drugačnega ukrepanja.

Lep primer so tudi države, na katere se nekateri (tudi) mediji vehementno sklicujete(jo): Tajvan, Singapur, Japonska, Južna Koreja. Seveda vsi pozabljajo, da so to otoki (ja, J. Koreja je polotok, a ima na severu neprodušno zaprto mejo), da so že bili priča podobnim izbruhom, da so bile vse te države do pred kratkim (ali pa so v določenem pogledu še vedno) diktature (veliko bolj striktne od Juge, če bi se kdo obregnil ob to) in da je tudi za to mentaliteta ljudi popolnoma drugačna kot pri nas, kjer večina misli, da je demokracija to, da vsak dela, govori kar hoče. Ne, to je anarhija ali celo kaos.

Tu se sedaj kažejo rezultati napačnega pristopa, kot že prej v drugih sferah. Npr. preprost primer prometnega zakona. Vsakih par let strožje kazni, pa premalo nadzora (premalo policistov na cesti, slaba opremljenost), sodišča delajo počasi, kazni zastarajo... Odgovor na to? Še malo zaostrimo zakonodajo. Eden naj..., ostali se obnašajo enako. Koliko jih je pripravljenih vsak dan plačevati npr. 20EUR za napačno parkiranje ob strožji kontroli? Kaj šele za težje prekrške?

Podobno je na drugih področjih in tudi zdaj. Po malo dozirajo in dozirajo, rezultati pa? Manj svobode in kopičenje dodatnih problemov. Ja, ja nova vlada in to... Kje so bili pa prej? Niso živeli v Sloveniji? Niso razmišljali o ukrepih, čeprav so računali, da bodo mogoče vodili državo? Vsak izgovor je dober, pa četudi ga pes na repu prinese, kajne?


Se strinjam, vendar je celoten zahodni svet prepozno odreagiral. In ko se je začelo odvijati v Italiji, smo opozarjali, vse ki so začeli širit paniko, da je panika lahko večji problem, ker bi lahko v teoriji z odgovornim rananjem krizo speljali bolje kot Kitajci ali Italijani. Pa se je žal izkazalo, da te odgovornosti ni in da nikakor nismo bili pripravljeni. Zato... Zakaj se zgledujemo po azijskih državah, čeprav je že mentaliteta ljudi pri nas drugačna in je ogromno dejavnikov, ki vsaj za Slovenijo niso primerljivi (od gostote poseljenosti, klime, do npr. proračuna)? Čredni nagon! Brez problema, bi lahko zaustavili širjenje, po azijskem zgledu (glej Japonsko, singapur), če bi bili na to pripravljeni, pa sam vidiš, da niti zaščitnih mask za zdravstvo nimamo, ljudje pa so še kar primerjali kako moramo čimprej to pa čimprej ono... Prepozno! Ampak to bi morali kolektivno, cela EU. Pol bi pa lahko:

Brez problema lahko naredimo 10 dnevne izmene, kjer so taki ljudje prisotni v službi 24/7.
Ampak za 5 eur na uro ne bo tega nihče počel.


Ta situacija je lepo pokazala, da EU ne funkcionira, razen ko gre za trg...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

zmaugy ::

@sbawe64:
1. Ne. Krka proizvaja generike in velikokrat imajo originali še vedno patentno zaščito. Proizvajalci generikov pridejo do enake učinkovine po drugi poti od patentirane na primer.
Torej KRKA je na papirju povsem opremljena za to, da skuha remdesivir čez noč. Zakaj ga ne oziroma kdaj ga bo?

2. Na vsak način se mladi želite kockati z življenji starejših? Kaj če se od zdaj naprej ukine vsa obvezna brezplačna cepljenja za otroke? Saj veš, to financiramo odrasli, kaj nas briga, ane? Moji otroci so dobili že večino cepiv, preostala jim bom rade volje plačal, mladi se pa slikajte? Boste imeli naravno selekcijo, ki si jo tako želite. Si za?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

billy ::

Ker nismo kitajska, ki lahko postavi bolnico v 24 urah, pa ne ker ne bi zmogli fizično, ampak ker smo v sredini največje svetovne birokracije in pač veljajo neka pravila, ki v kitajski pa ne.

louser ::

sbawe64 je izjavil:

imagodei je izjavil:

louser je izjavil:

Pa smo prišli do spoznanja, da nas je okuženih že preveč, da bi zatrli virus.

Oskrbovanci v domu pa bodo cepali eden za drugim.

Naša naloga je, da ti oskrbovanci niso okuženi vsi na 1x.
In to tako dolgo, da okužb na njih ne bomo več prenašali.

Brez problema lahko naredimo 10 dnevne izmene, kjer so taki ljudje prisotni v službi 24/7.
Ampak za 5 eur na uro ne bo tega nihče počel.

Ampak zdajle, v kriznih časih, si samo Vlada povečuje plače. Realni sektor ni tako blesav. Vsem je jasno, da je treba stisnit in pregurat, ker denarja (brez domišljenih, strokovnih ukrepov) pač ne bo vedno več. Zato plačila več kot 5EUR/uro ne bo.

V Albaniji za pol nižje plače ministrom in poslancem v času krize
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

14 dni pravite ?
ZDA se pripravljajo na do leto in pol trajajočo pandemijo
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...


Ne vem če je že bilo objavljeno vtemi:
https://www.24ur.com/novice/tujina/ital...
Italija: le en odstotek umrlih zaradi koronavirusa brez drugih bolezni
V Italiji je zaradi koronavirusa umrlo že okoli 3000 ljudi, kar je 8,3 odstotka vseh potrjeno okuženih. A dejstvo je, da je 99 odstotkov umrlih trpelo za kroničnimi boleznimi, kot so visok krvni tlak, sladkorna bolezen ali srčna obolenja. Povprečna starost umrlih je sicer 79,5 leta.




Krka proizvaja generike, to so zdravila , ki nimajo več patentne zaščite.
https://www.dnevnik.si/1042444834

Spomnite me, katero zdravilo se prodaja za več tisoč zelencev na dozo, ker mora podjetje pokriti "stroške razvoja", ki ga je večina itak pokrila država?
Ta isto zdravilo, ki bi ga Indijci delali za 1$, a ga zaradi patentov pod 100$ ne smejo?
Če se že gremo krize, lahko z njo udarimo tudi po teh brez predmetnih patentih...

Ampak to bi morali kolektivno, cela EU. Pol pa lahk

Celo življenje ste gledali ljudi, ki živijo na pragu revščine, sedaj vam pa naj ti ljudje pomagajo?
Kje ste se trudili biti kolektivni prej, kaviarsocialisti?

Edino srečo imate, da delavce v našem zdravstvu ne žene denar. Če bi, bi sedaj UKCji bili na pol zaprti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

lexios ::

Celo življenje ste gledali ljudi, ki živijo na pragu revščine, sedaj vam pa naj ti ljudje pomagajo?
Kje ste se trudili biti kolektivni prej, kaviarsocialisti?

Edino srečo imate, da delavce v našem zdravstvu ne žene denar. Če bi, bi sedaj UKCji bili na pol zaprti.


Naslovi to na vlado in preostali JS (z redkimi izjemami)! Se podpišem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Okapi ::

zmaugy je izjavil:

Torej KRKA je na papirju povsem opremljena za to, da skuha remdesivir čez noč. Zakaj ga ne oziroma kdaj ga bo?
Kot prvo, tudi razvoj generika traja kar nekaj časa. Kot drugo, za zdaj je še patentiran in bi morali dobiti dovoljenje lastnika patenta.

NMH ::

imagodei je izjavil:

Link do članka? In ne rečt, da si ga že n-krat prilimal, ker v tem času, ko boš pisal to, bi ga lahko že n+1-krat prilimal..


Ajmo še BLEF... Še bolj dokaži, da sploh ne slediš temi, ampak sam prbijaš nekaj u tri dni.
https://slo-tech.com/forum/t759444/p665...

lexios ::

...

Potem si zaslužijo povečanje in to konkretno.


Do konca krize ne, okol tega se še vedno strinjam z Mato-tom, vse v JS razn zdravstva na bone za hrano. Še posebno tiste, ki so zdj doma, ker jih skrbi za javno zdravje in "so informirali" javnost, ko se je izvajalo pritisk na ministrstva. Čas za informiranje je minil januarja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

zmaugy ::

Okapi je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Torej KRKA je na papirju povsem opremljena za to, da skuha remdesivir čez noč. Zakaj ga ne oziroma kdaj ga bo?
Kot prvo, tudi razvoj generika traja kar nekaj časa. Kot drugo, za zdaj je še patentiran in bi morali dobiti dovoljenje lastnika patenta.


Saj sva si midva tudi tukajle pisala o teh zdravilih pred mesecem, ane...?
Tudi Kitajci so ga skopirali in seveda da bojo poskusili dobiti licenco lastnika, ampak če bo kriza in licence ne bo, bojo pa šli v akcijo tudi brez.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.
««
123 / 355
»»