» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
108 / 355
»»

mahoni ::

Za koliko je trenutno Italija hujsa kot Kina? Torej upostevamo cas, stevilo mrtvih, okuzenosti, cas karantene, vrsta karantene. Jaz pravim, Italija bo najmanj x2 Kine, kaj pa vi?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

bigbada ::

Italija v bistvu zdaj stagnira (enako kot Kina takrat, graf je skoraj identičen), dnevni prirastek je bolj ali manj enak. Sedaj bo še nekaj dni tako, potem pa bo začelo padati.
Številka obolelih se bo nekje podobno ustavila kot na Kitajskem, edino mrtvih enkrat več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

s1m0n ::

Glede na to, da ima Italija na našem kontinentu največ starega prebivalstva je to kar pričakovano so le kak 1-2% nad povprečjem kar se smrtnosti Covid-19 tiče na svetovni ravni.

bigbada ::

s1m0n je izjavil:

Glede na to, da ima Italija na našem kontinentu največ starega prebivalstva je to kar pričakovano so le kak 1-2% nad povprečjem kar se smrtnosti Covid-19 tiče na svetovni ravni.


Ja, ta zadevaa takoj nanese dva procenta, če ne celo tri. Azijci so povečini vsi veliko mlajši (je bolj malo starega prebivalstva). Italija pa ima kar oreng. Amerika recimo ima tudi zelo mlado prebivalstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

LightBit ::

Massacra je izjavil:

A je Švica spremenila način testiranja (v skladu s včerajšnjimi priporočili WHO)?

Katastrofalen porast okuženih imajo v 1 dnevu (+319). So že na 1 mestu na milion prebivalcev!

Na strani je očitno napaka in za Italijo (tudi za ene druge) ne kaže vrednosti, ki je sicer večja.
Sem jim poslal. Bomo videli kaj bodo rekli.

s1m0n ::

Kot že rečeno sledi virusa se v sluznici še vedno najdejo...
Oseba ni več kužna vmes test tudi lahko nakaže na negativnega nato spet pozitivnega saj so sledi še vedno prisotne...

stratosD ::

Švici gre slabo - uh..pa smo mislili Švica pa to...

"On March 17, Daniel Koch of the Health Office told press that numbers of positive tests were rising so fast that it was becoming difficult to provide accurate figures. He warned that cases will continue to rise, and said that "we have to make sure the infection rate goes down today, because otherwise, in 10 days Swiss hospitals won't be able to handle it."

https://www.swissinfo.ch/eng/covid-19_c...

WizzardOfOZ ::

s1m0n je izjavil:

Kot že rečeno sledi virusa se v sluznici še vedno najdejo...
Oseba ni več kužna vmes test tudi lahko nakaže na negativnega nato spet pozitivnega saj so sledi še vedno prisotne...


Razumem da se to pokaže mogoče pri 0.1 procenta ozdravljenih, ampak pri 14 procentov od vseh ozdravljenih je pa malo veliko, se ti ne zdi?

Massacra ::

LightBit je izjavil:

Massacra je izjavil:

A je Švica spremenila način testiranja (v skladu s včerajšnjimi priporočili WHO)?

Katastrofalen porast okuženih imajo v 1 dnevu (+319). So že na 1 mestu na milion prebivalcev!

Na strani je očitno napaka in za Italijo (tudi za ene druge) ne kaže vrednosti, ki je sicer večja.
Sem jim poslal. Bomo videli kaj bodo rekli.


Porast dnevnih okužbe je v vseh najbolj izpostavljenih državeh enormni. Razen v Sloveniji...8-O

WizzardOfOZ ::

Saj je pri nas zelo verjetno tudi, samo ne testiramo dovolj.

bigbada ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Saj je pri nas zelo verjetno tudi, samo ne testiramo dovolj.

Testiramo mnogo več kot večina držav. Ne vem zakaj folk navvija, da bi bila čimvečja številka v Sloveniji. Nekateri nočejo priznati da slovenija kar dobro obvlada situacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

scipascapa ::

Italija 2503....

K0l1br1 ::

bigbada je izjavil:

da slovenija kar dobro obvlada situacijo.
V bistvu ima več testov kot mask, ki jih je treba zraven uporabiti

WizzardOfOZ ::

bigbada je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Saj je pri nas zelo verjetno tudi, samo ne testiramo dovolj.

Testiramo mnogo več kot večina držav. Ne vem zakaj folk navvija, da bi bila čimvečja številka v Sloveniji. Nekateri nočejo priznati da slovenija kar dobro obvlada situacijo.


Resno? Še 10k testov nismo opravili in ti trdiš da testiramo več kot ostali?

V Sloveniji so danes (17.2.2020) do 14. ure potrdili 273 okužb s koronavirusom, skupno so opravili 7587 testov.

WizzardOfOZ ::

Mene pa tole skrbi:
Družba Reckitt Benckiser: Ni dokazov, da je ibuprofen škodljiv za zdravljenje covida-19

Na francoskih družbenih medijih se je pojavilo opozorilo glede uporabe steroidnih in nesteroidnih protivnetnih zdravil (NSAID), vključno z ibuprofenom, za lajšanje simptomov bolezni covid-19. Iz družbe Reckitt Benckiser, ki proizvaja zdravilo z ibuprofenom Nurofen, so obvestili, da niso seznanjeni z dokazi, da bi imel ibuprofen škodljiv vpliv na izid pri bolnikih z boleznijo covid-19. Dodajajo, da večina evropskih zdravstvenih organov še vedno priporoča ustrezno uporabo ibuprofena in paracetamola kot del simptomatskega zdravljenja novega koronavirusa.


Mislite da je to res, al je spet vojna med farmacevti, pa pljuvajo drug po drugem, ker bi radi še več zaslužili?

Meni namreč ibuprofen 400 strada (samo streseš vrečko v usta in se razstopi v ustih) najbolj pomaga kadar sem bolan. Glava neha bolet že nekje po 5 minutah. Tudi pri gripi mi je pomagal in hčerki ravno tako (za otroke - ibuprofen 200 strada). Žena ga pa recimo ne prenese in ji lekadol pomaga veliko bolj.

Zdej, če dobim korono, si s tem potem ne morem več pomagat?

bigbada ::

WizzardOfOZ je izjavil:

bigbada je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Saj je pri nas zelo verjetno tudi, samo ne testiramo dovolj.

Testiramo mnogo več kot večina držav. Ne vem zakaj folk navvija, da bi bila čimvečja številka v Sloveniji. Nekateri nočejo priznati da slovenija kar dobro obvlada situacijo.


Resno? Še 10k testov nismo opravili in ti trdiš da testiramo več kot ostali?

V Sloveniji so danes (17.2.2020) do 14. ure potrdili 273 okužb s koronavirusom, skupno so opravili 7587 testov.


Glede na število prebivalcev smo pri vrhu. Poglej koliko jih je testirala hrvatska, Avstrija mnogokrat večja kot Slovenija skoraj enako število testiranj.

genesiss ::

V priporocilih ki jih imajo nasi zdravniki je atm paracetamol. Ibuprofen se za zdravljenje naj ne uporablja.

NMH ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Resno? Še 10k testov nismo opravili in ti trdiš da testiramo več kot ostali?


Resno? Take sprašuješ? V nekaj dneh bomo imeli več testiranj kot pa Južna Koreja na 1000 pebivalcev.

IL_DIAVOLO ::

Glede na to, da živimo poleg glavnega epicentra v Evropi, obvladujemo situacijo neverjetno dobro.

Zgodovina sprememb…

kozmy ::

NMH je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Resno? Še 10k testov nismo opravili in ti trdiš da testiramo več kot ostali?


Resno? Take sprašuješ? V nekaj dneh bomo imeli več testiranj kot pa Južna Koreja na 1000 pebivalcev.


Povezava?

NMH ::

kozmy je izjavil:

NMH je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Resno? Še 10k testov nismo opravili in ti trdiš da testiramo več kot ostali?


Resno? Take sprašuješ? V nekaj dneh bomo imeli več testiranj kot pa Južna Koreja na 1000 pebivalcev.


Povezava?


Kar googlaj. Je bila že xy-krat.

Telbanc ::

WizzardOfOZ je izjavil:

bigbada je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Saj je pri nas zelo verjetno tudi, samo ne testiramo dovolj.

Testiramo mnogo več kot večina držav. Ne vem zakaj folk navvija, da bi bila čimvečja številka v Sloveniji. Nekateri nočejo priznati da slovenija kar dobro obvlada situacijo.


Resno? Še 10k testov nismo opravili in ti trdiš da testiramo več kot ostali?

V Sloveniji so danes (17.2.2020) do 14. ure potrdili 273 okužb s koronavirusom, skupno so opravili 7587 testov.


https://www.nijz.si/sl/dnevno-spremljan...

Tesiramo več kot Italija ali Avstrija.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

NMH ::

hm.. kako pada delež 60+
44/275 = 16%

Telbanc ::

NMH je izjavil:

hm.. kako pada delež 60+
44/275 = 16%


To je super. Nemčjia ma danes 9200 okuženih vse skupaj, danes skoraj 2000, zadeva bo implodirala.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

morosito ::

Danes sem sel do Trsta in ni zive duse, po cesti samo vojaki in policaji.
Par ljudi vidis pred trgovinami, v maskah in rokavicah...strpno cakajo. Nato na mejo mi naredijo kontrole temperature..pridem v kp...vsi odzunaj..druzine, otroci, starejsi kot obicajno v skupinah se pogovarjajo..igrajo karte, ko da ni nic....vse normalno. V zaledju pa se hujse...

NMH ::

Telbanc je izjavil:

NMH je izjavil:

hm.. kako pada delež 60+
44/275 = 16%


To je super. Nemčjia ma danes 9200 okuženih vse skupaj, zadeva bo implodirala.


Je, ker se starejše smatra za vrh ledene gore, saj grejo prvi in v največji meri k zdravnikom.

s1m0n ::

Saj nimamo karantene :)
Pri nas se tudi igrajo pred blokom bratci / sestrice s starši, sprehajajo pse... Vseeno je popolnoma prazno. Brez kakšnega druženja, stikov.

pviran3 ::

Zato pa bodo morale oblasti ukazat obvezno karanteno, ker lepa beseda ne zaleže

s1m0n ::

Mislim, če vam tudi svetujejo svež zrak.
Kje vi živite v zaprti kleti? Tudi tam je potrebno okna odpirat...

Drugače je za tiste, ki imajo prehlad ali kakšne druge simptome, za te je dobro, da ostanejo doma.

WizzardOfOZ ::

NMH je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Resno? Še 10k testov nismo opravili in ti trdiš da testiramo več kot ostali?


Resno? Take sprašuješ? V nekaj dneh bomo imeli več testiranj kot pa Južna Koreja na 1000 pebivalcev.


Glede na to, da smo sosedje od italije, 100x premalo. In da še vedno ljudje hodijo čez mejo v italijo vsakodnevno tudi ni najboljše.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

s1m0n je izjavil:

Saj nimamo karantene :)
Pri nas se tudi igrajo pred blokom bratci / sestrice s starši, sprehajajo pse... Vseeno je popolnoma prazno. Brez kakšnega druženja, stikov.
Precej smiselno je biti na zraku, pod pogojem da se ne druzis z drugimi ljudi kot s katerimi zivis (in si v vsakem primeru z njimi v stiku), ter da so taksne skupine ljudi dovolj narazen.

Logicno (ali pa tudi ne?) kaksni adrenalinski sporti, hoja v hribe, in podobno, odpadejo, saj so bolnisnice ze prevec zasedene, in se nimajo zelje ukvarjati z raznimi poskodbami, zlomi, itd., ali pa z resevanjem v gorah.

techfreak :) ::

s1m0n je izjavil:

Drugače je za tiste, ki imajo prehlad ali kakšne druge simptome, za te je dobro, da ostanejo doma.
Jaz ne bi ravno razlikoval med ljudmi z znaki obolelosti in tistih brez njih. Sicer logicno je boljse pocivati in ostati doma ce si bolan, ne glede na to ali gre za COVID-19 ali za navaden prehlad/gripo.

V Italiji je recimo v enem mestu 50-75% primerov okuzenih ljudi brez simptomov, se vedno pa so kuzni: https://www.repubblica.it/salute/medici...

BigWhale ::

Za prepperje imamo druge teme na forumu, ce ne veste kako preziveti brez elektrike/hrane/vode bo se najbolje, da vprasate za nasvet starse ali pa kako drugo odraslo osebo.

Pac-Man ::

Italijani so testirali vse v naselju s 3500 prebivalci. Dvakrat. Članek s FT:

https://twitter.com/zerofskaya/status/1...

The 1st testing round, carried out on the town’s entire popltn in late February, found 3% infected, though 1/2 the carriers had no symptoms. After isolating all those infected, the 2nd testing round 10 days later showed infection rate had dropped to 0.3%.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

imagodei ::

Gledam tole


In na 35 minutah se začne en (in prvi za sedaj) zelo pomemben del... Ljudje, ki delajo v trgovinah, so super spreaderji pri virusih, ki se širijo s kapljičnim (aerogenim?) prenosom. Mi se približujemo mejniku 2 tednov od prve infekcije, običajne živilske trgovine so pa še vedno normalno odprte, delavke brez mask (in ja, v tem primeru se mi maske zdijo koristne, ker ljudje kašljajo in kihajo eden v drugega in če maska že ne varuje pred okužbo, pa varuje vsaj pred raztrosom virusov)...

Jasno - ne moreš kar zapret trgovin. Je pa perci predlagal eno alternativo: prodaja nujnih živil na odprtem, seveda ne na samopostrežni način. Jaz dodajam še, da bi moral biti pristop nadzorovan.

Sem že napisal, pa bom še enkrat: Ne samo, da bodo trgovke okužbo uspešno širile na stranke - večina trgovk ima doma tudi družine. Ki jih bodo okužile 100%. Na eno okuženo trgovko to pomeni 2, 3, 5 (ali več, če živijo v isti hiši s starimi starši) okužb samo v familiji + še N med strankami.
- Hoc est qui sumus -

Qcube ::

Pac-Man je izjavil:

Italijani so testirali vse v naselju s 3500 prebivalci. Dvakrat. Članek s FT:

https://twitter.com/zerofskaya/status/1...

The 1st testing round, carried out on the town’s entire popltn in late February, found 3% infected, though 1/2 the carriers had no symptoms. After isolating all those infected, the 2nd testing round 10 days later showed infection rate had dropped to 0.3%.


En način bi lahko bil pri nas kot pri 23andme ko pljuneš v posodico in oddaš na pošto. Samo bi morali scaleat test da bi lahko naredili 2 miljona testov v parih dneh, ali po naredit cone in po conah najt vse ki so še okuženi.

yayo ::

Trst in Gorica: karabinjerji in policija kaznujejo joggerje, odbojkaše, sprehajalce s psi in celo par ljudi, ki so se šli kopat na Barkovlje. Smo pri nas bolj odgovorni?

Telbanc ::

imagodei je izjavil:

Gledam tole


In na 35 minutah se začne en (in prvi za sedaj) zelo pomemben del... Ljudje, ki delajo v trgovinah, so super spreaderji pri virusih, ki se širijo s kapljičnim (aerogenim?) prenosom. Mi se približujemo mejniku 2 tednov od prve infekcije, običajne živilske trgovine so pa še vedno normalno odprte, delavke brez mask (in ja, v tem primeru se mi maske zdijo koristne, ker ljudje kašljajo in kihajo eden v drugega in če maska že ne varuje pred okužbo, pa varuje vsaj pred raztrosom virusov)...

Jasno - ne moreš kar zapret trgovin. Je pa perci predlagal eno alternativo: prodaja nujnih živil na odprtem, seveda ne na samopostrežni način. Jaz dodajam še, da bi moral biti pristop nadzorovan.

Sem že napisal, pa bom še enkrat: Ne samo, da bodo trgovke okužbo uspešno širile na stranke - večina trgovk ima doma tudi družine. Ki jih bodo okužile 100%. Na eno okuženo trgovko to pomeni 2, 3, 5 (ali več, če živijo v isti hiši s starimi starši) okužb samo v familiji + še N med strankami.


Ne rabiš trgovin zaprt, sam maske je treba nabavit. Sam to, lej kok je zadeva preprosta.

Maske prihajajo in v prihdnjih dneh lahko pričakujemo, da bojo pršle tud v prosto prodajo. Prej ali slej. Seveda bo tud stroka pred tem ugotovila, nekako da se prenaša tud če si brez maske in tako dalje. Rečeno je blo da bo vse skup pršlo ene 3,5 miljona mask.

Danes je ena delavka v Hoferju mela masko. Na blagajni. Ostale pa ne. Bili smo štirje noter, v Hoferju. Folk se je zdivjal. Zaj lah nakupuješ ko gospod. Res pa je, da sekret papirja ni blo.

A ne boš pobrisal???
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

imagodei ::

Vsi zaprti v hisah, vojska na ulicah, tenki na ulicah wtff, kako naj bo clovek ob tem miren. Rezultati karantene pa ne kazejo rezultatov. Jaz sem ce n-krat rekel v tej temi. Italija oziroma Evropa ni Kina in folk tle nima discipline, ker mi zivimo v demokratiji ne v rezimu.

Nobene panike ni treba. Nujni in premišljeni ukrepi niso panika. Socialna izolacija deluje. Ni treba, da smo čisto vsi doma, da orenk upočasnimo širjenje bolezni; moramo se pa v vmesnem času zmislit nekih bolj vzdržnih ukrepov. Celega leta izolacije ne bo zdržala nobena ekonomija na svetu (razen Severne Koreje) - to pa je tudi največji problem karanten in/ali samoizolacij.

Ne sicer, da bi bil kaj slabega kolaps tega neosebnega, razuzdanega, gnilega kapitalizma, katerega edini cilj je dobiček v naslednjem kvartalu - pa magari preko trupel.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Telbanc je izjavil:

Ne rabiš trgovin zaprt, sam maske je treba nabavit.

Maske nikakor ne rešijo glavnine problema. Virus preživi nekaj (koliko?) časa na površinah: na ročajih nakupovalnih košar, na nakupovalnih vozičkih, na steklu delikatese, na izdelkih, ki jih je pred nami nekdo imel v rokah in pregledoval, če vsebuje alergene in nato odložil nazaj na polico... Virus lahko ostane na denarju, ki ti ga vrne prodajalka... Si res ves čas dosledno razkužuješ roke, po vsakem dotiku vsake površine?

Ne pravim, da maske ne pomagajo - nasprotno. Ni pa to ključen ukrep. Ključen ukrep je socialna izolacija. V trgovino, lekarno in druge zaprte prostore (z masko) samo takrat, ko je to res NUJNO potrebno. In seveda ne cela familija. Sicer se pa držat doma, dokler ne zgruntamo česa boljšega.

Telbanc je izjavil:

A ne boš pobrisal???

Kaj točno sem pa jaz v tej temi že pobrisal?
- Hoc est qui sumus -

WizzardOfOZ ::

yayo je izjavil:

Trst in Gorica: karabinjerji in policija kaznujejo joggerje, odbojkaše, sprehajalce s psi in celo par ljudi, ki so se šli kopat na Barkovlje. Smo pri nas bolj odgovorni?


Nakladanje. Če greš v gozd na sprehod in tja pelješ tudi psa, te nihče ne bo kaznoval. Je celo zaželjeno, da ljudje hodijo v gozd na svež zrak. Ampak sami in ne v skupinah. Če pa greš v skupini, pa te lahko kaznujejo, ker s tem omogočaš prenos virusa.

[Michael] ::

imagodei je izjavil:

...moramo se pa v vmesnem času zmislit nekih bolj vzdržnih ukrepov.
Ne sicer, da bi bil kaj slabega kolaps tega neosebnega, razuzdanega, gnilega kapitalizma, katerega edini cilj je dobiček v naslednjem kvartalu - pa magari preko trupel.


Kaj bi pa lahko bil bolj vzdržnen ukrep kot samoizolacija?
Ker to je še ok dokler je samoizolacija prostovoljna.
Ko bo obvezna in kaznovana ob neupoštevanju, bomo šli ene par desetletji nazaj v zgodovino in mislim, da večini ne bo všeč.

Huh, sočen opis sistema, ki ga imamo. Upam, da si opazil svojo pristranskost pri opisu, ker meni se ne zdi samo slab, je tudi dober in sem videl in doživel tudi že marsikaj. Ljudje sprejemamo boljše oz. slabše odločitve.

Zgodovina sprememb…

Pac-Man ::

5 let star TED talk Billa Gatesa. 40 sekundni vzorec:
https://twitter.com/Rainmaker1973/statu...

cel govor, 8 minut:

The next outbreak? We’re not ready | Bill Gates
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

imagodei ::

[Michael] je izjavil:

Kaj bi pa lahko bil bolj vzdržnen ukrep kot samoizolacija?

Si videl projekcije? Če nočemo preobremenit zdravstvenega sistema, moramo samoizolacijo (na primerljivi ravni kot sedaj, raje še odtenek ali dva hujši!) furat še 18 mesecev. Točnih številk nimam pred sabo, je pa Okapi nekaj strani nazaj naredil en paper-napkin izračun. Še manj nazaj so pa objavljene neke projekcije nekega matematika, ki načeloma zaključijo isto stvar: 18 mesecev samoizolacije.

V tem času bo množica manjših podjetij propadla. Država ti (tebi in še milijonu drugih) plače ne more zalagat 18 mesecev.

Po vsej verjetnosti bo že prej na voljo cepivo - zato pravim 1 leto. Pa tudi 1 leto je dolgo obdobje za večino podjetij. Na koncu ne bo problem to, da v trgovinah ne bi bilo živil, ampak da ljudje ne bodo imeli denarja za nakup.

[Michael] je izjavil:

Huh, sočen opis sistema, ki ga imamo. Upam, da si opazil svojo pristranskost pri opisu, ker meni se ne zdi samo slab, je tudi dober in sem videl in doživel tudi že marsikaj. Ljudje sprejemamo boljše oz. slabše odločitve.

Reguliran kapitalizem, kot je bil v desetletjih po WWII je denimo v ZDA sprožil razvoj elektrotehnike in računalništva, telekomunikacijskih tehnologij, interneta, nenazadnje so ljudje tako prišli tudi na Luno. Nič posebej narobe s takim kapitalizmom, ki je imel tudi socialni obraz. Ampak dovolj o tem, ker bo politika izbrisana.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Gone ()

mirzad ::

imagodei je izjavil:

[Michael] je izjavil:

Kaj bi pa lahko bil bolj vzdržnen ukrep kot samoizolacija?

Si videl projekcije? Če nočemo preobremenit zdravstvenega sistema, moramo samoizolacijo (na primerljivi ravni kot sedaj, raje še odtenek ali dva hujši!) furat še 18 mesecev. Točnih številk nimam pred sabo, je pa Okapi nekaj strani nazaj naredil en paper-napkin izračun. Še manj nazaj so pa objavljene neke projekcije nekega matematika, ki načeloma zaključijo isto stvar: 18 mesecev samoizolacije.

V tem času bo množica manjših podjetij propadla. Država ti (tebi in še milijonu drugih) plače ne more zalagat 18 mesecev.

Po vsej verjetnosti bo že prej na voljo cepivo - zato pravim 1 leto. Pa tudi 1 leto je dolgo obdobje za večino podjetij. Na koncu ne bo problem to, da v trgovinah ne bi bilo živil, ampak da ljudje ne bodo imeli denarja za nakup.

[Michael] je izjavil:

Huh, sočen opis sistema, ki ga imamo. Upam, da si opazil svojo pristranskost pri opisu, ker meni se ne zdi samo slab, je tudi dober in sem videl in doživel tudi že marsikaj. Ljudje sprejemamo boljše oz. slabše odločitve.

Reguliran kapitalizem, kot je bil v desetletjih po WWII je denimo v ZDA sprožil razvoj elektrotehnike in računalništva, telekomunikacijskih tehnologij, interneta, nenazadnje so ljudje tako prišli tudi na Luno. Nič posebej narobe s takim kapitalizmom, ki je imel tudi socialni obraz. Ampak dovolj o tem, ker bo politika izbrisana.

veliko ljudi bi raje tvegalo z boleznijo, kot pa letom ali več samoizolacije... še posebej manj ogroženi

kuall ::

trump uvaja 2 pametni zadevi:
pregled pri zdravnikih na daljavo preko videoklica
drive thru pickups za kupovanje hrane

Telbanc ::

imagodei je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Ne rabiš trgovin zaprt, sam maske je treba nabavit.

Maske nikakor ne rešijo glavnine problema. Virus preživi nekaj (koliko?) časa na površinah: na ročajih nakupovalnih košar, na nakupovalnih vozičkih, na steklu delikatese, na izdelkih, ki jih je pred nami nekdo imel v rokah in pregledoval, če vsebuje alergene in nato odložil nazaj na polico... Virus lahko ostane na denarju, ki ti ga vrne prodajalka... Si res ves čas dosledno razkužuješ roke, po vsakem dotiku vsake površine?

Ne pravim, da maske ne pomagajo - nasprotno. Ni pa to ključen ukrep. Ključen ukrep je socialna izolacija. V trgovino, lekarno in druge zaprte prostore (z masko) samo takrat, ko je to res NUJNO potrebno. In seveda ne cela familija. Sicer se pa držat doma, dokler ne zgruntamo česa boljšega.

Telbanc je izjavil:

A ne boš pobrisal???

Kaj točno sem pa jaz v tej temi že pobrisal?


Imam rokavice, ki jih snamem ko grem iz trgovine. Imam masko, kot sem že omenil. Ti ne brišeš, "uni briše".....

Nikol ni sam ena stvar, kombinacija vsega (izbranih ukrepov) je tisto kar mi potrebujemo. Kot smo že ugotovili. Moramo bit en korak pred virusom.

Virus lahko ostane na denarju, vrečki, na vsem.....kaz odložim vrečke v prehodu na hodniku, denarnico in ključe od avta v tukajšnji omari...nato čez ene 6 ur razložim zadeve po omarah, pri tem imam pomoč da se ne dotikam ničesar. Vrečke pol letijo ven. Potem si umijem roke.

Malce je pa treba imet tud sreće. Da kej ne dobiš.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

[Michael] ::

imagodei je izjavil:


Si videl projekcije? Če nočemo preobremenit zdravstvenega sistema, moramo samoizolacijo (na primerljivi ravni kot sedaj, raje še odtenek ali dva hujši!) furat še 18 mesecev.


Sem videl.
Sem se zamislil in kljub vsemu ostajam optimist, ker se mi zdi to najboljši izbor, nisem pa naiven optimist.
Ubistvu se vlada odloča med:
1) zdržimo v samoizolaciji 18 mesecev, da bo čim manj starejših na hitro umrlo, ekonomsko - družbeni sistem propade.
ali
2) zdržimo samo še 11 dni (čas za premislek) in potem gremo naprej, ker vsi potrebujemo denar, večina starejših okuženih umre.

Mogoče! pa se umes domislimo česa...morala mora ostati na nekem nivoju, ker pesimizem in predaja vemo kam pelje.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Prvi val je najhujši ker ni pripravljenosti in veliko tudi osebje zboleva. Za naslednje vale ima osebje že malo več imunosti(pri najbolj prizadetih delih italije je zbolelo 40% zdravstvenega osebja), predvsem pa opremo in izkušnje.

Tak da ena opcija je zmanjšati karanteno v Italiji čez kak teden ali dva da pride naslednji val. No zaenkrat še bobena država ni načrtno drugega vala spustila, morda bi ga morali..?

imagodei ::

Telbanc je izjavil:

Imam rokavice, ki jih snamem ko grem iz trgovine. Imam masko, kot sem že omenil. ... ... ...

Ja - kdaj boste pa razumeli da "Jaz imam rokavice, jaz imam masko, jaz se obnašam odgovorno itd." ne pomeni kaj dosti, dokler tega ne počne minimalno okoli 40% ljudi? Raje 2/3 ali 3/4?
- Hoc est qui sumus -
««
108 / 355
»»