» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
67 / 355
»»

perci ::

Se zmeraj drzi, da je zaprtje meje neproporcionalni ukrep glede na nevarnost bolezni.


Itak je prepozno za tak ukrep, to bi morali dva meseca nazaj razmišljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Smurf ::

perci je izjavil:

Se zmeraj drzi, da je zaprtje meje neproporcionalni ukrep glede na nevarnost bolezni.


Itak je prepozno za tak ukrep, to bi morali dva meseca nazaj razmišljat.

Ni prepozno, v bistvu je se prezgodaj. Ves trik je v omejevanju sirjenju, cisto prepreciti pa je itak nemogoce (razen, ce si Severna Koreja, pa se njim ni uspelo). Sedaj smo mogoce nekje v fazi, kjer ljudem odsvetujes potovanju v Italiju, ce to ni nujno.

Kvatebrigic ::

Ja, ali pa vsaj dober teden nazaj, ko se je začelo pestro dogajati v Italiji, naši smučarji so pa veselo hodili s počitnic. Takih prehljenih smučarjev je med nami trenutno še ogromno, bomo počakali še kak teden, da razvijejo bolezenske znake, pa bomo potem mogoče koga testirali...

morosito ::



Če bo panika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

perci ::

Ni prepozno, v bistvu je se prezgodaj. Ves trik je v omejevanju sirjenju, cisto prepreciti pa je itak nemogoce (razen, ce si Severna Koreja, pa se njim ni uspelo). Sedaj smo mogoce nekje v fazi, kjer ljudem odsvetujes potovanju v Italiju, ce to ni nujno.

Izhajaš iz predpostavke, da imamo pri nas samo dva izvora bolezni. Zelo verjetno pa jih je na desetine, glede na to, da imamo ogromno migracij z Italijo, skupno mejo, Gorica in Nova Gorica sta pa itak eno mesto.

zmaugy ::

Smurf je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Kje so zdaj modeli, ki so bili ogorčeni zaradi staršev v Logatcu, ki so se zgražali nad smučarskimi počitnicami v Italiji?
Bloody hell! Ampak folk še kar rine tja na smučanje in če jim kdo kaj reče, gre seveda za paniko. Ne moreš verjet, Italijani so okužili nekaj kontinentov, ampak Slovenčki še kar rinejo tja.

Se zmeraj drzi, da je zaprtje meje neproporcionalni ukrep glede na nevarnost bolezni.


Nihče ne zahteva zaprtja meje, ampak pričakuje zdravo pamet od ljudi. Ampak hej, to je preveč za pričakovat od selfie instagram pozerčkov.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Smurf ::

perci je izjavil:


Izhajaš iz predpostavke, da imamo pri nas samo dva izvora bolezni. Zelo verjetno pa jih je na desetine, glede na to, da imamo ogromno migracij z Italijo, skupno mejo, Gorica in Nova Gorica sta pa itak eno mesto.

Ne izhajam iz te predpostavke. Cisto logicno je, da so v Sloveniji vec kot dva izvora bolezni.

zmaugy je izjavil:


Nihče ne zahteva zaprtja meje, ampak pričakuje zdravo pamet od ljudi. Ampak hej, to je preveč za pričakovat od selfie instagram pozerčkov.

Se strinjam, zato pa bi morali starsi iz Logatca poslusati stroko. Sole se zapira, ko se razglasi epidemija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

zmaugy ::

Smurf je izjavil:

perci je izjavil:

Se zmeraj drzi, da je zaprtje meje neproporcionalni ukrep glede na nevarnost bolezni.


Itak je prepozno za tak ukrep, to bi morali dva meseca nazaj razmišljat.

Ni prepozno, v bistvu je se prezgodaj. Ves trik je v omejevanju sirjenju, cisto prepreciti pa je itak nemogoce (razen, ce si Severna Koreja, pa se njim ni uspelo). Sedaj smo mogoce nekje v fazi, kjer ljudem odsvetujes potovanju v Italiju, ce to ni nujno.


To je tako, kot bi nekomu, ki je bil v zloglasnem bordelu in je seksal brez kondoma čez en teden, ko se razve, da v tem bordelu razsajajo spolne bolezni, to odsvetoval.
Ja, če je imel veliko srečo in ni nič pokasiral, potem je koristno, drugače je pa “posle jebanja nema kajanja”.

Smurf je izjavil:

perci je izjavil:


Izhajaš iz predpostavke, da imamo pri nas samo dva izvora bolezni. Zelo verjetno pa jih je na desetine, glede na to, da imamo ogromno migracij z Italijo, skupno mejo, Gorica in Nova Gorica sta pa itak eno mesto.

Ne izhajam iz te predpostavke. Cisto logicno je, da so v Sloveniji vec kot dva izvora bolezni.

zmaugy je izjavil:


Nihče ne zahteva zaprtja meje, ampak pričakuje zdravo pamet od ljudi. Ampak hej, to je preveč za pričakovat od selfie instagram pozerčkov.

Se strinjam, zato pa bi morali starsi iz Logatca poslusati stroko. Sole se zapira, ko se razglasi epidemija.


Vsekakor. In če prideš iz območja, ki je bilo vir epidemije za pol sveta, ne greš potem med ljudi v času inkubacijske dobe. Če si normalen človek. Razumemo, vsak lahko zajebe in se napačno odloči, ampak potem je treba poskusiti popraviti napako.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

s1m0n ::

Starejše prebivalstvo bo potrebno malo naučit o osnovah higiene... Trenutno imajo v vseh zdravstvenih ustanovah kar sem jih obiskal pri vhodu/vratih in na potrebnih točkah pripomočke za razkuževanje rok. Ne vem zakaj jim je tako težko si na teh mestih razkužit roke? Pa, da ne govorim o tem, da tega skoraj da nihče ni izkoristil. Sramota!

HappyPills ::

ZdravkoRiba je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Osebno sem mnenja, da vreme vpliva. Poglejte seznam držav z veliko okužbam vse imajo zimo oz. ter temperature pod 20C.
Drugje gre za več ali manj uvožene primere širjenje ni tako očitno. Ponavadi se omenja Singapur. Tam je samo še 30 aktivnih primerov kljub nekaj čez 100 okuženim.
Še nekaj več na to temo ter zakaj so ženske man dojemljive na okužbo
https://www.dw.com/en/will-warmer-weath...


Kot sem napisal, gledal sem podatke ("vir podatkov"), ne pa bral interpretacijo (informacijo) nekoga drugega.

V Wuhanu je temperatura (čez dan) prvič presegla 20°C 23. februarja. Do tedaj se je od konca januarja naprej sukala okoli 15°C, po krajšem toplem obdobju je zdaj spet okoli 15°C.

 Temperatura zraka, Wuhan

Temperatura zraka, Wuhan



Zgornja krivulja je temperatura čez dan, spodnja zjutraj. Označena rdeča črta je na 27.1., torej na dan, ko bi teoretično moralo biti največje število na novo okuženih (največ so jih pozitivno testirali 4.2., od obolelosti do testa je v povprečju 3 dni, od okužbe do obolelosti pa 5 dni).


To še niso poletne temperature. Prav tako je v igri visoka vlažnost. Za enkrat je še prezgodaj govort, a če bo vreme imelo vpliv, kar upam da bo imelo v našo korist, bo to dodaten čas za sprejemanje ukrepov preden gre bolezen v ponoven razmah oktobra, novembra.

ZdravkoRiba ::

CITAT: Se strinjam, zato pa bi morali starsi iz Logatca poslusati stroko. Sole se zapira, ko se razglasi epidemija.

To je pomemben poudarek - po uradno razglašeni epidemiji so na vrsti novi ukrepi. Hudič je samo v tem, da se epidemija ne razglasi glede na resnost bolezni oz. tveganje razširanja, ampak glede na oboje navedeno V TVOJI DRŽAVI. Ne kapne pa jim, da bi morda imeli drugačno ugotovljeno razširjenost okužbe, če bi sprejeli strožje ukrepe. Trenutni postopek pa je že v izhodišču obsojen na zamudo, ne pa prehitevanje bolezni, ker z blažjimi ukrepi kasneje ugotoviš, da imaš epidemijo.

Popolna špekulacija v razmislek: kako bi država postopala, če bi kdo dokazal oz. bi obveljala ocena, da gre za biološko orožje? Bi bilo kaj drugače?

kixs ::

perci je izjavil:

Se zmeraj drzi, da je zaprtje meje neproporcionalni ukrep glede na nevarnost bolezni.


Itak je prepozno za tak ukrep, to bi morali dva meseca nazaj razmišljat.


Enako velja za maske. Moral bi jo ze dva tedna nosit - predvsem glede na svojo izpostavljenost in v vecjih mestih.

Vse kar naredis prej, je panika. Vse kar naredis po tem, je prepozno.

perci ::

Glede tega, kakšni pujsi smo....ce bom zdajle vprašal, kdo od nas si umiva roke, ko pride iz javnega wcja, bo odgovor 100%. Realno je odstotek enih 50% nižji.

ZdravkoRiba ::

CITAT:
To še niso poletne temperature. Prav tako je v igri visoka vlažnost. Za enkrat je še prezgodaj govort, a če bo vreme imelo vpliv, kar upam da bo imelo v našo korist, bo to dodaten čas za sprejemanje ukrepov preden gre bolezen v ponoven razmah oktobra, novembra.

Dodajam še vlažnost zraka, desna navpična os, črna krivulja.
 Temperatura in vlažnost zraka, Wuhan

Temperatura in vlažnost zraka, Wuhan



Prej sem pozabil še vir podatkov za te grafe: https://www.ogimet.com/home.phtml.en

Zgodovina sprememb…

perci ::

Vse kar naredis prej, je panika. Vse kar naredis po tem, je prepozno.

Dobr si to povedal. Se strinjam.

Dag ::

Mariborčan je delal v najbolj ranljivem delu ukc-ja.

Tole je štala epskih razsežnosti. Ukcmb je druga najpomembnejša zdravstvena ustanova v državi. Če se zgodi enako še v ukclj ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dag ()

kixs ::

perci je izjavil:

Glede tega, kakšni pujsi smo....ce bom zdajle vprašal, kdo od nas si umiva roke, ko pride iz javnega wcja, bo odgovor 100%. Realno je odstotek enih 50% nižji.


Js si vedno umijem roke, ni pomembno ali doma, v sluzbi ali kje drugje... vcasih si pa res ne morem, ko grem kje v gozdu na malo potrebo :lol: Zato mi je ta odstotek malo cuden, da res ostali tako slabo skrbijo...

HappyPills ::

"ATR 938, je bilo danes, 5.3.2020 moč slišati na radiu, televiziji ter prebrati v številnih medijih. ATR 938 naj bi bil namreč let na katerem je iz Maroka v Italijo priletel prvi Slovenec, ki se je nato z GoOpti prevozom odpravil v Slovenijo. A težava je, da ta let sploh ne obstaja. ATR je namreč tip letala (ki pa v tem primeru sploh ni bil uporabljen, leteli so namreč z letalom Boeing 737-800)"
https://www.blog.uporabnastran.si/2020/...

kriko1 ::

perci je izjavil:

Glede tega, kakšni pujsi smo....ce bom zdajle vprašal, kdo od nas si umiva roke, ko pride iz javnega wcja, bo odgovor 100%. Realno je odstotek enih 50% nižji.


Jaz vidim tu na firmi da enih par si ne umiva rok iz WC-ja ce gre samo odtocit, enega pa sem opazil da si jih ni umil po veliki potrebi. Ne vem no, ljudje bozji...

zmaugy ::

perci je izjavil:

Glede tega, kakšni pujsi smo....ce bom zdajle vprašal, kdo od nas si umiva roke, ko pride iz javnega wcja, bo odgovor 100%. Realno je odstotek enih 50% nižji.

Pretiravaš. Ne verjamem, resno. Sicer se sam generalno prav izogibam javnim WCjem ravno zaradi higiene, ampak verjamem da si razen kakšnih redkih bebotov večina umije roke po obisku javnega WCja. Mislim, KATEREGAKOLI WCja.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

HappyPills ::

Bolj, ko je folk nabasan manje je časa za umivanje rok. To je predvsem vidno v lokalih ter diskotekah. :)

mahoni ::

Pri meni je vedno postopek sledec:
- preden grem opravit malo / veliko potrebo si umijem roke
- po potrebi si umijem roke
- kljuke ne odperam z golimi rokami, temvec vzamem robec in si vrata odprem ali pa z nogo pritisnem ali pa s komolcem poskusim nekak pridt vn

Dodatno v casu covida:
- ko se postempljam v sluzbi in vstopim v pisarno si razkuzim roke
- ko pridem iz stacune, si razkuzim roke ze pred vstopom v avtomobil
- doma spucam telefon z razkuzilnimi robci
- v ambulanto grem sedaj samo z FFP3 masko, katero si nataknem preden vstopim not, tako da najprej razkuzim roke, odprem masko ter jo nataknem na gobec

Pretiravanje? Mi je vseeno, dokler vidim tele cifre po svetu se mi zdi tole bolj preventiva.

Dodatno v casu covida glede hrane in dodatkov:
- multivitaminske tablete
- vitamin d3+k+omega3
- vitamin c v 1000mg dozah

Pocutje: Vsi okrog mene kihajo, smrkajo, jaz ne obuctim nicesar, ze par let. Tako, da tud ce pride korona, jo bo moje telo hitro ven spucalo (no upam vsaj).

billy ::

perci je izjavil:

Glede tega, kakšni pujsi smo....ce bom zdajle vprašal, kdo od nas si umiva roke, ko pride iz javnega wcja, bo odgovor 100%. Realno je odstotek enih 50% nižji.


Jaz ne. Česa pa se ti dotikaš na WCju, razen lastnega lulčka in zadrge? Tu smo moški v veliki prednosti.

PS, pravi dec si umije roke preden gre lulat.

Massacra ::

Dag je izjavil:

Mariborčan je delal v najbolj ranljivem delu ukc-ja.

Tole je štala epskih razsežnosti. Ukcmb je druga najpomembnejša zdravstvena ustanova v državi. Če se zgodi enako še v ukclj ...


Tako nekako so "zajebali" v Italiji.

https://torino.repubblica.it/cronaca/20...

Master_Yoda ::

Se ena ki sem jo nekje prebral: Ce pride do zaprtja sol, kam mislite da bodo starsi dali otroke ko grejo v sluzbo ce jih ne upajo same pustiti ? K starim starsem - ranljivi skupini.
Tako da upam da so italjani dovolj hitro zaprli sole - preden so se otroci okuzili.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

HappyPills ::

Jaz se glede mojih postopkov, higiene ter preventivnih ukrepov ne bojim prav nič tudi delam od doma. Me je pa strah priznam, dat otroka v vrtec, ker že tko je bila od treh tednov od kar smo v vrtcu notri najprej 3 dni potem doma 1 teden ker je zbolela potem 2 dni in zdaj doma 1 teden ker smo vsi zbolel. In to tazadnje ne vemo od česa, smo pa vsi dobili kašelj, partnerka in tamala še vedno kašljata. Tudi vsi smo dobili vročino med 37-38, ki pa je zdaj ni več. Drugih simptomov nismo imeli kot je glavobol, boleče grlo ali zabasan nos. BTW v vrtec so se ravno tist teden vrnili otroci iz počitnic nekateri tudi iz Italije kar nekaj od njih jih je bilo "prehlajenih". Kdo bi vedel. Testirat nas na pediatriji niso hoteli za korono so pa pri tamali testirali kri in potrdili "virozo" glede na krvno sliko. Pač prepričan sigurno ne morem bit zato omejujemo stike predvsem z babicam itd.

Cruz ::

Dag je izjavil:

Mariborčan je delal v najbolj ranljivem delu ukc-ja.

Tole je štala epskih razsežnosti. Ukcmb je druga najpomembnejša zdravstvena ustanova v državi. Če se zgodi enako še v ukclj ...
Ne vemo, če je dejansko delal odkar se je vrnil s smučanja, mogoče ni.

32-letni moški iz okolice Maribora je spoštoval predvideni protokol in poklical osebnega zdravnika, ki ga je napotil na vstopno točko. Tam so mu vzeli bris, nato pa je bil sprejet v UKC Maribor, kjer je zdaj v izolaciji. Okuženi naj bi bil zaposlen na intenzivni terapiji, ki spada pod oddelek za anestezijo. Okužil naj bi se na smučanju v Italiji, poroča Večer.

Ob 2 bo na voljo več informacij.

mahoni je izjavil:

Pretiravanje? Mi je vseeno, dokler vidim tele cifre po svetu se mi zdi tole bolj preventiva.
Bo kar draga ta preventiva. >:D
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

norcuron ::

perci je izjavil:

Glede tega, kakšni pujsi smo....ce bom zdajle vprašal, kdo od nas si umiva roke, ko pride iz javnega wcja, bo odgovor 100%. Realno je odstotek enih 50% nižji.


2 stvari sta še pomembni pri umivanju & razkuževanju:
1.) po umivanju se pipo zapre s komolcem, papirjem, s katerim si obrišeš roke. Če primeš pipo, si spet na začetku. Ne veš kdo jo je prej ošlatal.

2.)razkužilo gre na povsem SUHE roke! Pogosta napaka, takoj po umivanju razkužilo gor, voda, ki je še vedno na rokah, razredči razkužilo in zmanjša/izniči učinek razkužila
Great are mysteries of the mind ... or not?

ZdravkoRiba ::

Virus je potrjen tudi v državi z verjetno največjim deležem starih moških na svetu: Vatikan. Morda bodo pa prvi, ki bodo testirali prav vse prebivalce.

HappyPills ::

Hrvaški epidomolog trdi, da je smrtnost manj kot 1%.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/zna...

Skylord ::

kriko1 je izjavil:

perci je izjavil:

Glede tega, kakšni pujsi smo....ce bom zdajle vprašal, kdo od nas si umiva roke, ko pride iz javnega wcja, bo odgovor 100%. Realno je odstotek enih 50% nižji.


Jaz vidim tu na firmi da enih par si ne umiva rok iz WC-ja ce gre samo odtocit, enega pa sem opazil da si jih ni umil po veliki potrebi. Ne vem no, ljudje bozji...

Ne vem no človek božji kje je sploh največja možnost, da se "okužiš"?
Konec koncev je res vprašanje, če ima sploh smisel se "umivat" na javnih, v službi..., kjer je res nešteto packov.
Če ne delaš po pravilih (koliko pa jih to dela?)je bolje, da se sploh tam ne umivaš, saj če smo pošteni se od svojega urina (če si se že ponevedoma, po domače povedano poscal) ne boš okužil. Več škode narediš potem, ko se boš dotaknil tiste "okužene" pipe ali pa jo boš potem ti okužil.
Tako da...

St235 ::

Skylord je izjavil:

kriko1 je izjavil:

perci je izjavil:

Glede tega, kakšni pujsi smo....ce bom zdajle vprašal, kdo od nas si umiva roke, ko pride iz javnega wcja, bo odgovor 100%. Realno je odstotek enih 50% nižji.


Jaz vidim tu na firmi da enih par si ne umiva rok iz WC-ja ce gre samo odtocit, enega pa sem opazil da si jih ni umil po veliki potrebi. Ne vem no, ljudje bozji...

Ne vem no človek božji kje je sploh največja možnost, da se "okužiš"?
Konec koncev je res vprašanje, če ima sploh smisel se "umivat" na javnih, v službi..., kjer je res nešteto packov.
Če ne delaš po pravilih (koliko pa jih to dela?)je bolje, da se sploh tam ne umivaš, saj če smo pošteni se od svojega urina (če si se že ponevedoma, po domače povedano poscal) ne boš okužil. Več škode narediš potem, ko se boš dotaknil tiste "okužene" pipe ali pa jo boš potem ti okužil.
Tako da...


Pozabljaš, da si moraš praviloma odpret vrata v in iz prostora, kar je bistveno bolj problematično od čohanja po jajcih.

Pika na i ::

Znanstvenik Igor Rudan: Kolika će zapravo biti smrtnost od koronavirusa

"Središnje pitanje vezano uz epidemiju novog koronavirusa i bolesti COVID-19, koje je pokazalo svu dubinu nerazumijevanja epidemiološke struke u javnosti i medijima, jest pitanje: koliko je, zapravo, smrtonosan novi koronavirus, kao i je li gori od teže gripe ili ne?

Massacra ::

Skylord je izjavil:

kriko1 je izjavil:

perci je izjavil:

Glede tega, kakšni pujsi smo....ce bom zdajle vprašal, kdo od nas si umiva roke, ko pride iz javnega wcja, bo odgovor 100%. Realno je odstotek enih 50% nižji.


Jaz vidim tu na firmi da enih par si ne umiva rok iz WC-ja ce gre samo odtocit, enega pa sem opazil da si jih ni umil po veliki potrebi. Ne vem no, ljudje bozji...

Ne vem no človek božji kje je sploh največja možnost, da se "okužiš"?
Konec koncev je res vprašanje, če ima sploh smisel se "umivat" na javnih, v službi..., kjer je res nešteto packov.
Če ne delaš po pravilih (koliko pa jih to dela?)je bolje, da se sploh tam ne umivaš, saj če smo pošteni se od svojega urina (če si se že ponevedoma, po domače povedano poscal) ne boš okužil. Več škode narediš potem, ko se boš dotaknil tiste "okužene" pipe ali pa jo boš potem ti okužil.
Tako da...


V bolnici oz. v stiku z bolanimi v bolnici! Tako se je razširil virus v ITA!

Pika na i ::

HappyPills je izjavil:

Hrvaški epidomolog trdi, da je smrtnost manj kot 1%.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/zna...

NE, NE TRDI TEGA!

vilicarist ::

St235 je izjavil:

Skylord je izjavil:

kriko1 je izjavil:

perci je izjavil:

Glede tega, kakšni pujsi smo....ce bom zdajle vprašal, kdo od nas si umiva roke, ko pride iz javnega wcja, bo odgovor 100%. Realno je odstotek enih 50% nižji.


Jaz vidim tu na firmi da enih par si ne umiva rok iz WC-ja ce gre samo odtocit, enega pa sem opazil da si jih ni umil po veliki potrebi. Ne vem no, ljudje bozji...

Ne vem no človek božji kje je sploh največja možnost, da se "okužiš"?
Konec koncev je res vprašanje, če ima sploh smisel se "umivat" na javnih, v službi..., kjer je res nešteto packov.
Če ne delaš po pravilih (koliko pa jih to dela?)je bolje, da se sploh tam ne umivaš, saj če smo pošteni se od svojega urina (če si se že ponevedoma, po domače povedano poscal) ne boš okužil. Več škode narediš potem, ko se boš dotaknil tiste "okužene" pipe ali pa jo boš potem ti okužil.
Tako da...


Pozabljaš, da si moraš praviloma odpret vrata v in iz prostora, kar je bistveno bolj problematično od čohanja po jajcih.

Odvisno kako so narejena vrata. Ena se da lepo odpret z nogo/telesom, ena bi mogu pa razbit za kj tazga
bmw = brings me women

HappyPills ::

Sorry on pričakuje da je smrtnost verjetno še precej nižja od 1%. No sej vsak naj si prebere članek. Je pa to eno mnenje. In smrtnost je le del sestavljanke, veliko večjo vlogo igra kužnost.

zmaugy ::

St235 je izjavil:

Skylord je izjavil:

kriko1 je izjavil:

perci je izjavil:

Glede tega, kakšni pujsi smo....ce bom zdajle vprašal, kdo od nas si umiva roke, ko pride iz javnega wcja, bo odgovor 100%. Realno je odstotek enih 50% nižji.


Jaz vidim tu na firmi da enih par si ne umiva rok iz WC-ja ce gre samo odtocit, enega pa sem opazil da si jih ni umil po veliki potrebi. Ne vem no, ljudje bozji...

Ne vem no človek božji kje je sploh največja možnost, da se "okužiš"?
Konec koncev je res vprašanje, če ima sploh smisel se "umivat" na javnih, v službi..., kjer je res nešteto packov.
Če ne delaš po pravilih (koliko pa jih to dela?)je bolje, da se sploh tam ne umivaš, saj če smo pošteni se od svojega urina (če si se že ponevedoma, po domače povedano poscal) ne boš okužil. Več škode narediš potem, ko se boš dotaknil tiste "okužene" pipe ali pa jo boš potem ti okužil.
Tako da...


Pozabljaš, da si moraš praviloma odpret vrata v in iz prostora, kar je bistveno bolj problematično od čohanja po jajcih.


Enostavno rešljivo (predpostavljam, da te skrbi vhod in izhod iz prostora z umivalnikom): če pipa ni avtomatska, jo po umivanju zapreš s papirjem s katerim si obrišeš roke, vrata v umivalni del pa odrineš z nogo, ker ponavadi niso zares zaprta. Če so, pač uporabiš svež kos papirnate brisače, lahko si po umivanju rok ne obrišeš in zapreš pipo (če res ni avtomatska) s komolcem ali prej pripravljenim svežim robčkom (ki si ga pripraviš predno vstopiš v javni WC v žep), sa katerim lahko tudi odpreš vrata, če so res zaprta.
Stvar premisleka. Pa razkužila v avtu za vsak slučaj.
Itak je pa moškim to narava precej olajšala in lahko večinoma zdržimo do doma.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

DeeJay ::

Ma vsi se skoz opirajo na to smrtnost, ki ima na koncu dejansko še najmanj veze.
Še vedno ne najdem nikjer tud enega vira o starosti hospitaliziranih ter resno/kritičnih ljudi oziroma kakšne dolgotrajne posledice/poškodbe jim je virus prinesel.
Verjamem da mladi skoraj vsi preživijo, sam da bi mogli pa pol hodit za vsak najmanjši prehlad na kisik, pa tud ni neka kvaliteta življenja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Pika na i ::

HappyPills je izjavil:

. No sej vsak naj si prebere članek. Je pa to eno mnenje.

Ja, vsak pameten ga bo razumel.
Eno mnenje, ja. Mnenje strokovnjaka, ne hipohondra.

St235 ::

Še vedno ne najdem nikjer tud enega vira o starosti hospitaliziranih ter resno/kritičnih ljudi oziroma kakšne dolgotrajne posledice/poškodbe jim je virus prinesel.


kake konkretne rezultate o dolgoročnih posledicah virusa, ki ga poznamo dva meseca pa pričakuješ da boš dobil?

Vse kar imamo so ocene, da ni indikatrojev, da bi bile dolgoročne posledice za večino obolelih kakorkoli drugačne od kripe.

Če bo pa obolelil za COVID 19 čez let let odpadel tič, pa ne bomo vedeli dokler teh pet let ne mine.

ZdravkoRiba ::

HappyPills je izjavil:

Hrvaški epidomolog trdi, da je smrtnost manj kot 1%.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/zna...


In svoje mnenje podkrepi s Trumpovo izjavo, da je številka zagotovo manjša 1%, slednji pa kot vir navaja svoje svetovalce, ki vedo nekaj o tem za razliko od WHO, ki daje napačne številke. Noro, kakšna veriga kredibilnosti.

Na drevesu je bilo 1000 jabolk, pol rdečih, pol zelenih. Od teh 1000 jih je na tla padlo:
- 100 rdečih
- 200 zelenih

Gnijejo lahko samo rdeča jabolka - na tleh so 4 rdeča gnila jabolka. Prideš mimo in zaradi hude megle ne vidiš jabolk na drevesu, le na tleh. Na podlagi jabolk na tleh izračunaš, da je delež gnilih jabolk od vseh rdečih 4%. Če bi vedel, da je vseh rdečih jabolk 500, bi bil delež 0,8%.

Kitajska, Iran, Italija ... vidijo samo jabolka na tleh in to dovolj jasno poudarjajo. Tem podatkom oporekajo samo tisti, ki ne razumejo težav z meglo.

St235 ::

Verjamem da mladi skoraj vsi preživijo, sam da bi mogli pa pol hodit za vsak najmanjši prehlad na kisik, pa tud ni neka kvaliteta življenja.

Po dosedaj zbranih informacijah temu ni tako.

ZdravkoRiba je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Hrvaški epidomolog trdi, da je smrtnost manj kot 1%.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/zna...


In svoje mnenje podkrepi s Trumpovo izjavo, da je številka zagotovo manjša 1%, slednji pa kot vir navaja svoje svetovalce, ki vedo nekaj o tem za razliko od WHO, ki daje napačne številke. Noro, kakšna veriga kredibilnosti.

Na drevesu je bilo 1000 jabolk, pol rdečih, pol zelenih. Od teh 1000 jih je na tla padlo:
- 100 rdečih
- 200 zelenih

Gnijejo lahko samo rdeča jabolka - na tleh so 4 rdeča gnila jabolka. Prideš mimo in zaradi hude megle ne vidiš jabolk na drevesu, le na tleh. Na podlagi jabolk na tleh izračunaš, da je delež gnilih jabolk od vseh rdečih 4%. Če bi vedel, da je vseh rdečih jabolk 500, bi bil delež 0,8%.

Kitajska, Iran, Italija ... vidijo samo jabolka na tleh in to dovolj jasno poudarjajo. Tem podatkom oporekajo samo tisti, ki ne razumejo težav z meglo.


V bistvu ta članek dobro povzame to, kar je bilo že večkrat povedano: Na podlagi trenutno razpoložljivih podatkov je ocena smrtnosti približno tako zanesljiva kot če bi metali kocko. Torej tam nekje med 1% in 6%. Bistveno drugače ni tudi za ostale statistike. Preprosto ni dovolj verodostojnih podatkov za interpolacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Pika na i ::

ZdravkoRiba je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Hrvaški epidomolog trdi, da je smrtnost manj kot 1%.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/zna...


In svoje mnenje podkrepi s Trumpovo izjavo, da je številka zagotovo manjša 1%, slednji pa kot vir navaja svoje svetovalce, ki vedo nekaj o tem za razliko od WHO, ki daje napačne številke. Noro, kakšna veriga kredibilnosti.


Od kdaj ne razumeš zapisanega, ti je branje kar naenkrat začelo delati probleme?
Preberi še enkrat. Tudi tisto okoli Trumpa, ali pa predvsem to.
Če bi bil namesto njega Sanders, bi bilo tvoje opletanje z jabolki drugačno, ne dvomim.

mailer ::

perci je izjavil:

Glede tega, kakšni pujsi smo....ce bom zdajle vprašal, kdo od nas si umiva roke, ko pride iz javnega wcja, bo odgovor 100%. Realno je odstotek enih 50% nižji.
Ravno zadnjič imel primer, ko sem si od 4 decih, ki so šli na wc edini umil roke.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mertseger ::

St235 je izjavil:



V bistvu ta članek dobro povzame to, kar je bilo že večkrat povedano: Na podlagi trenutno razpoložljivih podatkov je ocena smrtnosti približno tako zanesljiva kot če bi metali kocko. Torej tam nekje med 1% in 6%. Bistveno drugače ni tudi za ostale statistike. Preprosto ni dovolj verodostojnih podatkov za interpolacijo.


vir? ali ti osebno nimaš dovolj verodostojnih podatkov za interpolacijo. To drugo čisto razumem.

St235 ::

A zdaj bomo pa negativna dejstva dokazovali? Ja imate nekateri ideje.

Drugace pa je dober indikator tega to do kako velikih odstopanj prihaja med drzavami.

Lahko pa seveda pametnjakovic postrezes z verodostojnimi podatki o na primer dolgorocnih posledicah virusa, ki ga poznamo dva meseca. Sem prepričan da se bomo lahko vsi nasmejali.

Lahko poskusis se pripravit verodostojne podatke o skupnem stevilu ki bodo v tej sezoni zboleli in umrli COVID19. Sem preprican da te bo WHO vesel, no pa lokalno vedezevalsko drustvo tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ZdravkoRiba ::

Pika na i je izjavil:

ZdravkoRiba je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Hrvaški epidomolog trdi, da je smrtnost manj kot 1%.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/zna...


In svoje mnenje podkrepi s Trumpovo izjavo, da je številka zagotovo manjša 1%, slednji pa kot vir navaja svoje svetovalce, ki vedo nekaj o tem za razliko od WHO, ki daje napačne številke. Noro, kakšna veriga kredibilnosti.


Od kdaj ne razumeš zapisanega, ti je branje kar naenkrat začelo delati probleme?
Preberi še enkrat. Tudi tisto okoli Trumpa, ali pa predvsem to.
Če bi bil namesto njega Sanders, bi bilo tvoje opletanje z jabolki drugačno, ne dvomim.


Sem razumel popolnoma prav glede na svoje razumevanje zapisanega. Tudi ob tretjem branju. Če ti razumeš drugače in misliš, da tudi bolj pravilno, prosim pojasni.
Kje si zdaj našla Sandersa in še mene vpletla zraven. Res je, če bi bil Racman Jaka ali Miki Miška, ne pa Trump, bi morda uporabil kakšno drugo sadje.

Zgodovina sprememb…

HappyPills ::

"Kot je pojasnil srbski minister za zdravje Zlatibor Lončar, je bil moški v Budimpešti. "Zgodilo se je tisto, kar smo pričakovali, imamo prvi pozitiven primer novega koronavirusa v Srbiji. Najpomembneje je, da se dobro počuti. Nima težav. Govorimo o človeku, ki je bil večkrat v Budimpešti. Tam živi njegova sestra, ki je imela težave, podobne koronavirusu, imela je tudi virusno vnetje pljuč."

Torej so v Srbijo prvi primer dobili iz Madžarske (4 potrjeni primeri). Še nekaj zanimivega v tej zgodbi je, da je imela pljučnico in ni bila testirana. Protokol protokol...
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Zgodovina sprememb…

ZdravkoRiba ::

CITAT:
V bistvu ta članek dobro povzame to, kar je bilo že večkrat povedano: Na podlagi trenutno razpoložljivih podatkov je ocena smrtnosti približno tako zanesljiva kot če bi metali kocko. Torej tam nekje med 1% in 6%.

S tem si razgalil vse svoje (ne)razumevanje verjetnostnih izračunov in statistike. Hvala.

Si že izračunal, kateri rezultat bi moral za Slovenijo priti 0, kot si trdil?
https://slo-tech.com/forum/t759444/p663...

Zgodovina sprememb…

««
67 / 355
»»