» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
179 / 355
»»

arnecan1 ::

DeeJay je izjavil:

arnecan1 je izjavil:


P.S.: Prav tako je zanimivo, kar se je dogajalo v Dolgi vasi. Tam so pred tednom dni nastanili 27 ljudi, ki so prišli iz Avstrije, pri 7 pa potrdili okužbo. V petek pa je ministrstvo na poziv NIJZ-ja nekatere poslalo domov. Ker pa nekateri brez zagotovila, da niso okuženi, niso hoteli med svoje domače, so jih včeraj dopoldne 15 znova testirali, testi pa so danes potrdili štiri nove primere okužbe.

Res ne vem kaj jim ni blo jasno. Te na ministrstvu pa tud ne znajo razmišlat s svojo glavo. Sami faili vsepovsod. Sam še KPK najde zadeve pri maskah... oh wait.
No ja nam vsaj ni dolgčas v tej "karanteni".

Nisi razumel, ministrstvo je odločbo o predčasni izpustitvi iz karantene izdalo po predlogu NIJZ-a. Večji del krivde je na NIJZ in ne na ministrstvu.

Okapi je izjavil:

Prav strašenje ljudi z apokaliptičnimi scenariji je ključ vsega. Če so ljudje prestrašeni, požrejo ukrepe, ki jih sicer nikoli ne bi. En dan je Krek z 90.000 mrtvimi, deset dni prej Trampuž z 10.000 okuženimi, vmes Kacin z najbolj črno nočjo, pa Beovičeva, da najhuje šele prihaja...

Ti se lahko še tako trudiš z opozarjanjem, da je določen ukrep pretiran poseg v zasebnost, če so ljudje prestrašeni, ne boš dosegel popolnoma nič, ker te ne bo nihče poslušal.

Škoda, da ne razumeš pravega sosledja vzrokov in posledic.;((

Krek je pojasnil, da so do številke 90.000 ljudi prišli na podlagi modela, če se ne bi naredilo totalno nič za preprečitev širjenja, celo do prostovoljne spontane samoizolacije prebivalstva ne bi prišlo. Skratka, v realnosti do takšnega scenarija ne bi moglo priti. Prav tako je vprašanje, če je sploh dovolj potencialno šibkih ljudi med 2 mio Slovencev, da bi jih resnično 90.000 podleglo koronavirosu. Mogoče ja, mogoče ne, teh podatkov nimam in se mi jih ne ljubi iskati. Ker jaz sem namreč razumel, da ni poanta v številki, ampak v tem, da je situacija bila in je še vedno kritična. In laikom se takšen način predstavitve najbolj vtisne v podzavest.

O koronavirusu še vedno veliko ne vemo, vi pa se prepirate kakor največji znanstveniki. Ne ve se niti kakšna je stopnja nalezljivosti, ampak sigurno precej večja kakor pri gripi. In tudi smrtnost je večja in to kar precej. Vsekakor je tu potrebno vključiti starost prebivalstva, gostoto, koliko je kadilcev, kvaliteto zraka, kakovost zdravstva, morebiti celo prehrane, podnebja, kulturne navade in socializacijo prebivalstva, koliko generacij živi pod eno streho, koliko imajo stikov, delovne navade, koliko obolelih je preživelo bolezen brez znakov in to sploh ne vedo, ali se po ozdravljenju pridobi imunost in za kako dolgo, kako se virus prenaša, kako hitro mutira, kako dolgo se obdrži izven gostitelja ….

Skratka, spremenljivk in dejavnikov je nešteto, zato je lahko tudi modelov nešteto. In ko se ne ve, kaj nas čaka, je bolje storiti preveč, kakor premalo. Ker storiti glih pravilno je kakor zadeti na lotu, skoraj nemogoče. Vsaj ta trenutek, ko bolezni skoraj ne poznamo, obstaja namreč komaj 4 mesece!!! Večinoma se še vedno ugiba in govori o djstvih z maksimalno previdnostjo.

P.S.: Pa še nekaj, Švedska trenutno eksperimentira z zelo liberalnim pristopom. Bomo videli, kako bo uspelo njim. Po moje zelo zelo tvegajo in se jim zna maščevati. Lahko pa jim seveda tudi uspe, pa bomo ostali izpadli bedaki. Ampak Švedi imajo pred npr. Španci in Italijani nekaj prednosti, bolj zdravo in mlajše prebivalstvo, občutno manjša gospodinjstva, manj socialnih stikov, ljudje se bolj držijo samoizolacije in so disciplinirani, več dela od doma, boljše zdravstvo, občutno manjšo gostoto prebivalstva (razen Stockholma in 2, 3 večjih mest) ….

Morebiti se res prekužijo ob relativno majhni smrtnosti, mi pa bomo tarča za drugi val pandemije čez par mesecev. Lahko pa bo smrtnost pri njih občutni večja kakor drugje v Evropi, obdržali pa bodo svobodo gibanja. Lahko pa bo prišlo do katastrofe in bodo doživeli Italijo in Španijo na kvadrat ali kubik. Gospodarstvo bo v vsakem primeru trpelo enako, saj so preveč vezani na preostali svet, kakor tudi mi.

hator ::

"Coronavirus: Boris Johnson moved to intensive care as symptoms worsen"
https://www.bbc.com/news/uk-52192604

phantom ::

Zanimiv članek, samo ni še peer-revieved. Hipoteza, da koronavirus napada hemoglobin (izbija železove ione). To bi pojasnilo, kar nekaj stvari okoli COVID-19, med drugim zakaj pomagata klorokvin in vitamin C, zakaj bolj prizadane moške, zakaj prizadene obe pljučni krili ... Skoraj prelepo skupaj paše, da bi bilo res.

https://chemrxiv.org/articles/COVID-19_...
https://www.reddit.com/r/COVID19/commen...
~
~
:wq

hator ::

phantom je izjavil:

Zanimiv članek, samo ni še peer-revieved. Hipoteza, da koronavirus napada hemoglobin (izbija železove ione). To bi pojasnilo, kar nekaj stvari okoli COVID-19, med drugim zakaj pomagata klorokvin in vitamin C, zakaj bolj prizadane moške, zakaj prizadene obe pljučni krili ... Skoraj prelepo skupaj paše, da bi bilo res.

https://chemrxiv.org/articles/COVID-19_...
https://www.reddit.com/r/COVID19/commen...


Zelo zanimivo. Pojasni tudi, zakaj se ljudje dokaj dobro počutijo in morajo vseeno zaradi nizke oksigenacije na ventilator.

Zelo majhni otroci imajo drugačno obliko hemoglobina(do 1 leta): fetalni hemoglobin.
Proizvodnjo fetalnega hemoglobina je možno tudi pri odraslih farmakološko inducirat, npr. hidroksiurea. Slednji pricip se uporablja za zdravljenje srpasto celične anemije.

Conini ::

arnecan1 je izjavil:

Krek je pojasnil, da so do številke 90.000 ljudi prišli na podlagi modela, če se ne bi naredilo totalno nič za preprečitev širjenja, celo do prostovoljne spontane samoizolacije prebivalstva ne bi prišlo. Skratka, v realnosti do takšnega scenarija ne bi moglo priti. Prav tako je vprašanje, če je sploh dovolj potencialno šibkih ljudi med 2 mio Slovencev, da bi jih resnično 90.000 podleglo koronavirosu.


Ne, 2 miljona Slovencev. Krek pravi, da bi se jih okužilo 480 tisoč in OD TEGA 90 tisoč mrtvih. ;((

Machete ::

Krek je šarletan brez primerjave, ne glede na to, da se ščiti, da je 'dobil te številke'. Zadnjih 20 let, kar se spomnim, lapa neresnice. Lepo se poda trenutni 'krizni ekipi'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

nomo ::

Conini je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Krek je pojasnil, da so do številke 90.000 ljudi prišli na podlagi modela, če se ne bi naredilo totalno nič za preprečitev širjenja, celo do prostovoljne spontane samoizolacije prebivalstva ne bi prišlo. Skratka, v realnosti do takšnega scenarija ne bi moglo priti. Prav tako je vprašanje, če je sploh dovolj potencialno šibkih ljudi med 2 mio Slovencev, da bi jih resnično 90.000 podleglo koronavirosu.


Ne, 2 miljona Slovencev. Krek pravi, da bi se jih okužilo 480 tisoč in OD TEGA 90 tisoč mrtvih. ;((


Tip ni gladek. Resno. Ampak kako je možno da tak problematičen tip sploh dobi platformo? Je to zato, ker so vsi ostali prekinili sodelovanje?

Nori ljudje, ki direktno ali indirektno določajo pomembne politike. Zame nevarnejše od tega virusa - ker tukaj je riziko praktično neomejen.

3p ::

Okapi je izjavil:

Prav strašenje ljudi z apokaliptičnimi scenariji je ključ vsega. Če so ljudje prestrašeni, požrejo ukrepe, ki jih sicer nikoli ne bi. En dan je Krek z 90.000 mrtvimi, deset dni prej Trampuž z 10.000 okuženimi, vmes Kacin z najbolj črno nočjo, pa Beovičeva, da najhuje šele prihaja...

Ti se lahko še tako trudiš z opozarjanjem, da je določen ukrep pretiran poseg v zasebnost, če so ljudje prestrašeni, ne boš dosegel popolnoma nič, ker te ne bo nihče poslušal.

Škoda, da ne razumeš pravega sosledja vzrokov in posledic.;((


Čakamo le še na podrobni prispevek v Odmevih (izpod "peresa" Peskove) o teh zgrešenih napovedih in njihovih posledicah. 8-)

BlackDeath ::

https://www.ansa.it/sito/notizie/cronac...

Evo, da ne bo prerekanj in ugibanj koliko je dejansko prebolelih se Italija odloca testirati celo drzavo za protitelesa.

Verjetno se ne bo tako hitro teh rezultatov ampak me mocno zanimajo stevilke. Tudi za Slovenijo ne bi bilo slabo vedeti ...

APPluk ::

Kaj je konec?
Tako vsaj jaz razumem glede na napisano v medijah, medtem v Italiji še vedno umira več kot 500 ljudi na dan.
ZDA se počasi približujejo vrhu? Kaj so kaj konkretnega ukrenili al iz česa sklepajo to, pač to mi je malo mimo, ker v Italiji so 3 teden lezli proti vrhu in zdaj padli malo pod vrh in vzdržujejo št. mrtvih na dan (mediji pa piše kot, da je v Italiji že konec:| ), v ZDA pa se bo stavr kr sama porihtala al kaj?

Slopek ::

energetik je izjavil:

drvo je izjavil:

Je verjetno potrdilo, da dela od doma.
Ali dela od doma ali ne, če je potrebno otroke 24/7 paziti, 2 hkrati ne moreta delati, to je dejstvo. Če se vsaj 1 vozi na delo, še toliko težje. Vem, ker imava doma enako, oba delo od doma za polni čas, ni šanse, razen če ima kdo doma še čistilko in kuharico. Sicer je v dnevu premalo ur. Midva se izmenjujeva po tednih, eden varstvo, drugi čakanje na domu, nobenega potrdila še nisva potrebovala.

Glede na to, da varstvo otrok plača država, ne vem zakaj se sploh potrebuje potrdilo, verjetno "država" ve, za kakšen delovni čas je zaposlen posameznik.

Update...poslal njeno odločbo za delo, kar po mnenju pravne službe v firmi ne upravičuje moje zahteve...klical csd, kjer pravijo, da nimajo te pravice, ampak mi ne morejo pomagati...kam se lahko sploh obrnem?

3p ::

BlackDeath je izjavil:

https://www.ansa.it/sito/notizie/cronac...

Evo, da ne bo prerekanj in ugibanj koliko je dejansko prebolelih se Italija odloca testirati celo drzavo za protitelesa.


"Celo državo" v tem primeru seveda pomeni vzorčno populacijo iz različnih regij, ne vseh.

VaeVictis ::

BlackDeath je izjavil:

https://www.ansa.it/sito/notizie/cronac...

Evo, da ne bo prerekanj in ugibanj koliko je dejansko prebolelih se Italija odloca testirati celo drzavo za protitelesa.

Verjetno se ne bo tako hitro teh rezultatov ampak me mocno zanimajo stevilke. Tudi za Slovenijo ne bi bilo slabo vedeti ...


Tole veliko ljudi zanima, če so morda že preboleli kitajski virus, ne da bi vedeli.

Tudi mene osebno.

ps: Kako gre pa odprti Švedski, nisem toliko na tekočem...

krucymucy ::

VaeVictis je izjavil:



ps: Kako gre pa odprti Švedski, nisem toliko na tekočem...

Slabse, +500 novih okuzenih, 114 novih mrtvih v zadnjem dnevu.
Razmisljajo o ukrepih, so se premislili.

AlfaDog ::

Če vas zanima sem našel še eno zanimivo statistiko.

Koronavirus Slovenija

Okapi ::

krucymucy je izjavil:

VaeVictis je izjavil:



ps: Kako gre pa odprti Švedski, nisem toliko na tekočem...

Slabse, +500 novih okuzenih, 114 novih mrtvih v zadnjem dnevu.
Razmisljajo o ukrepih, so se premislili.
Je treba bit natančen - niso si premislili, ampak bodo, tako kot pravijo že od vsega začetka, ukrepe sproti prilagjali trenutni situaciji.

FormerUser ::

Tole se mi zdi ena precej realistična napoved, če bomo nadaljevali po začrtani poti, velja spremljati v kolikšni meri se bo uresničila:


Zgodovina sprememb…

Slopek ::

Okapi je izjavil:

krucymucy je izjavil:

VaeVictis je izjavil:



ps: Kako gre pa odprti Švedski, nisem toliko na tekočem...

Slabse, +500 novih okuzenih, 114 novih mrtvih v zadnjem dnevu.
Razmisljajo o ukrepih, so se premislili.
Je treba bit natančen - niso si premislili, ampak bodo, tako kot pravijo že od vsega začetka, ukrepe sproti prilagjali trenutni situaciji.

Ampak ker bodo zadeve poostrili, je situacija slabša...
Evo, podatki za Sweden
https://www.worldometers.info/coronavir...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Argica ::

Potrjenih 35 novih okužb, 6 novih smrti

kunigunda ::

A obstaja kje informacija o koroni v Sloveniji na enem mestu ? Kdaj je prvi okuzeni bil, kdaj prva zrtev, prvi ukrepi, drugi ukrepi ipd. Tko kronolosko dogajanje od zacetka ?

WarpedGone ::

>> Potrjenih 35 novih okužb, 6 novih smrti

Ne, 160!
Aja, 160 je blo lani ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Conini ::

FormerUser je izjavil:

Tole se mi zdi ena precej realistična napoved, če bomo nadaljevali po začrtani poti, velja spremljati v kolikšni meri se bo uresničila:



Malo si poglej, kaj ta ameriški inštitut počne v ZDA. Vse projekcije je občutno zmanjšal ter napovedal občutno hitrejše okrevanje. IHME s Faucijem na čelu so prvoklasni diletanti. Prvo projekcija za ZDA 2M mrtih, potem 200k, potem 100k, zdaj že manj kot 100k...res, brez veze zapravljat čas z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Conini ()

Conini ::



Včerajšnih 35 na novo okuženih.. samo dva izven, ki pa imata verjetno tudi povezavo z obstoječimi okuženimi. Epidemija, right?? ;((

MadMen ::

Statistika je taka ker se te populacije največ testira in so take smernice zdravstva.

Conini ::

MadMen je izjavil:

Statistika je taka ker se te populacije največ testira in so take smernice zdravstva.


Tega ne vemo.

Andrej Trampuž je nazaj.
"Slovenija je ostro in zgodaj ukrepala. Lahko da je rast nižja, kot smo pričakovali, a vendar številke ne odražajo dejanskega stanja. Lahko sklepamo, da je okuženih od 3- do 10-krat več," je dejal infektolog s klinike Charite v Berlinu Andrej Trampuž.

Ne more iz svoje kože...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Conini ()

Okapi ::

Slopek je izjavil:


Ampak ker bodo zadeve poostrili, je situacija slabša...
Evo, podatki za Sweden
https://www.worldometers.info/coronavir...

Gospodarska situacija ni slabša. Oni zavestno balansirajo glede na to.

FormerUser je izjavil:

Tole se mi zdi ena precej realistična napoved, če bomo nadaljevali po začrtani poti, velja spremljati v kolikšni meri se bo uresničila:

To plonkajo pri meni.:D Jaz sem že pred nekaj dnevi na podlagi svojih izračunov napovedal.
... število hospitaliziranih ne bi smelo bistveno narasti, mogoče do 150 (+-30). Na intenzivni negi pa 40 (+.10).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Telbanc ::

Conini je izjavil:

MadMen je izjavil:

Statistika je taka ker se te populacije največ testira in so take smernice zdravstva.


Tega ne vemo.

Andrej Trampuž je nazaj.
"Slovenija je ostro in zgodaj ukrepala. Lahko da je rast nižja, kot smo pričakovali, a vendar številke ne odražajo dejanskega stanja. Lahko sklepamo, da je okuženih od 3- do 10-krat več," je dejal infektolog s klinike Charite v Berlinu Andrej Trampuž.

Ne more iz svoje kože...


https://www.vecer.com/simulacija-ce-je-...

"Trampuž nadaljuje, da če izhajamo iz tega, da 10 odstotkov obolelih potrebuje intenzivno zdravljenje, potem to pomeni okoli 500 bolnikov čez 10 dni in 1450 čez 14 dni".

Hospitaliziranih imamo 109 danes. članek je datiran 24.3. 2020. Torej bi morali imeti jutri okoli 1450 bolnikov. Jih bo pa še manj kot 109. Če je bilo testiranje izvedeno reprezentativno bo število hospitaliziranih začelo padati.

Z današnjim dnem je začelo padati tudi število aktivno okuženih. Smo čez peak.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Conini ::

Telbanc je izjavil:


Z današnjim dnem je začelo padati tudi število aktivno okuženih. Smo čez peak.


Število aktivno okuženih je še precej nižje, ker se ne šteje ozdravele doma.

Drevesce ::

Prepperji, sedaj lahko povecate dnevni vnos konzerv v svoje telo. Konec se bliza.

Berem tale forum, pa se mi zdi, da so nekateri, kar malce jezni, ker bo vlada sprostila ukrepe v naslednjih parih tednih. Ne zelite svobode?

nomo ::

Drevesce je izjavil:

Prepperji, sedaj lahko povecate dnevni vnos konzerv v svoje telo. Konec se bliza.

Berem tale forum, pa se mi zdi, da so nekateri, kar malce jezni, ker bo vlada sprostila ukrepe v naslednjih parih tednih. Ne zelite svobode?


Letos bodo za 1. maj kresovi iz skret papirja.

Slopek ::

Drevesce je izjavil:

Prepperji, sedaj lahko povecate dnevni vnos konzerv v svoje telo. Konec se bliza.

Berem tale forum, pa se mi zdi, da so nekateri, kar malce jezni, ker bo vlada sprostila ukrepe v naslednjih parih tednih. Ne zelite svobode?

Upam, da res čimprej, ampak, če je virus še med nami, ne vem kako bo v naslednjih 10dneh. Pri nas je folk čisto popustil, kar se tiče ukrepov. Druženje, grupiranje, sprehodi po mestu. Res upam, da je vse ok, čeprav verjetno ni.

nomo ::

Sedaj je spregovoril še prvi matematik:

Krivulja okužb se ne vzpenja strmo, je bolj vodoravna, ampak ne pada


in vrnil se je tudi Trampuž. To je prava facepalm parada.

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nomo ()

Okapi ::

Evo, je JJ jasno povedal, dokler mu ne dovolijo slediti okuženih, ne bo sprostitev gibanja.>:D

3p ::

Okapi je izjavil:

Evo, je JJ jasno povedal, dokler mu ne dovolijo slediti okuženih, ne bo sprostitev gibanja.>:D


In nam dal za zgled Litvo, ki je epidemijo razglasila prej. (posledice pa podobne)
In okrcal potencialno nogometaško konkurenco s prihodnjih volitev.

pero50 ::

Ameriški predsednik Donald Trump je očital Svetovni zdravstveni organizaciji (WHO), da je "zamočila" pri odzivu na izbruh novega koronavirusa in da je bila preveč pod vplivom Kitajske. Zagrozil je še, da bodo ZDA preučile sredstva, ki jih namenjajo organizaciji. Kritičen je bil tudi do po njegovem mnenju napačnih nasvetov WHO-ja. "Na srečo sem že zgodaj zavrnil njihov nasvet, naj ostanejo naše povezave s Kitajsko odprte. Zakaj ste nam dali tako napačno priporočilo?" je še zapisal.

Lol. "Vse" države so uvajale ukrepe, v italiji in španiji so takrat že imeli katastrofalno stanje, trump je pa govoril okrog, da imajo vse pod kontrolo in da ne bodo uvajali nobenih ukrepov. Število okuženih je bilo nizko zgolj zato, ker nihče ne bo dal 1400$, da se bo šel testirat, ko pa test naredili brezplačen, so pa ugotovili realno stanje. Ampak ne, vseeno niso sprejeli nobenih ukrepov, sedaj je pa who kriv za njihovo trmoglavost.

blay44 ::

Francija pa drago plačuje tiste lokalne volitve:(
Tega ne bo še konec.

nomo ::

Brez veze vas zdaj prepričevati da razne nogometne tekme, lokalne volitve in izleti v Piran samo malenkostno popravljajo volan - avto vozi biologija virusa. Volan rabimo popravljati da ne zletimo s ceste, samo ne si domišljati da bomo prišli "uro prej".

Počakajte kako leto in pojdite takrat čez vaše številke - zelo verjetno boste presenečeni ali ne ugotovili, da ne bo neke drastične razlike med državami s temi in drugačnimi specialnimi dogodki in ukrepi in hkrati ogromne razlike med državami z večmiljonskimi mesti in druga demografija - to je tisto kar v resnici rešuje Slovenijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nomo ()

sbawe64 ::

Conini je izjavil:



Včerajšnih 35 na novo okuženih.. samo dva izven, ki pa imata verjetno tudi povezavo z obstoječimi okuženimi. Epidemija, right?? ;((

Iz katere strani je SS ?

Kot sem že 1x prej napisal, DSO-ji in zdravstvene ustanove so glavni vstopni vektor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

BlackDeath ::

pero50 je izjavil:

Ameriški predsednik Donald Trump je očital Svetovni zdravstveni organizaciji (WHO), da je "zamočila" pri odzivu na izbruh novega koronavirusa in da je bila preveč pod vplivom Kitajske. Zagrozil je še, da bodo ZDA preučile sredstva, ki jih namenjajo organizaciji. Kritičen je bil tudi do po njegovem mnenju napačnih nasvetov WHO-ja. "Na srečo sem že zgodaj zavrnil njihov nasvet, naj ostanejo naše povezave s Kitajsko odprte. Zakaj ste nam dali tako napačno priporočilo?" je še zapisal.

Lol. "Vse" države so uvajale ukrepe, v italiji in španiji so takrat že imeli katastrofalno stanje, trump je pa govoril okrog, da imajo vse pod kontrolo in da ne bodo uvajali nobenih ukrepov. Število okuženih je bilo nizko zgolj zato, ker nihče ne bo dal 1400$, da se bo šel testirat, ko pa test naredili brezplačen, so pa ugotovili realno stanje. Ampak ne, vseeno niso sprejeli nobenih ukrepov, sedaj je pa who kriv za njihovo trmoglavost.


Pa se ti res zdi, da se je WHO odzval primerno? Sej stresa veliko bedarij tale njihov Trampek ampak tukaj se kar strinjam z njim glede WHO.

Se pa strinjam s tabo pri drugem delu, ker sem že tudi sam povedal, da nimajo kaj jokati. Vsi so gledali in videli stanje v Italiji, pa so se ga odločili ignorirati. Ampak, v US of A imajo še en problem, da Trump tudi ni vsemogočen in je veliko ukrepov treba tudi na lokalnem nivoju uredit, kjer so pa še bolj nesposobni politiki, levi in desni.

Telbanc ::

Okapi je izjavil:

Evo, je JJ jasno povedal, dokler mu ne dovolijo slediti okuženih, ne bo sprostitev gibanja.>:D


Sicer podajate zadevo iz konteksta. Gre za prostovoljno soglasje za sleditev.

Zadeva se bo razpletla kot v Srbiji. Na koncu bodo pač bolnice, v katere bodo šli vsi okuženi. Jih bodo pač zbrali vse v bolnici. Ker se ljudje ne držijo karantene. In tako podaljšujejo agonijo cele Slovenije.

Slovenija ne more biti talec posameznikov, ki se ne držijo karantene, sploh če vemo, da vsak dan karantene stane nas vse 33 milijonov evrov.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

phantom ::

Na britanski intenzivni negi:
- 25% pod 51 let, 50% med 51 in 70, 25% nad 70, mediana 61 let
- vse rase verjetno približno enako prizadete
- 73% moških, 27% žensk
- 68% na ventilatorjih
- samo 4,7% jih ima hujše pridružene bolezni!!!
- 50% smrtnost zaenkrat (verjetno se bo zvišala)

V Italiji je imelo blizu 90% umrlih pridružene bolezni, ampak kolikor vem, so oni šteli vse od povišanega tlaka naprej. Zgleda, da ne umirajo večinoma zgolj tisti, ki so že "z eno nogo v grobu."

~
~
:wq

krucymucy ::

phantom je izjavil:

Na britanski intenzivni negi:
- 25% pod 51 let, 50% med 51 in 70, 25% nad 70, mediana 61 let
- vse rase verjetno približno enako prizadete
- 73% moških, 27% žensk
- 68% na ventilatorjih
- samo 4,7% jih ima hujše pridružene bolezni!!!
- 50% smrtnost zaenkrat (verjetno se bo zvišala)

V Italiji je imelo blizu 90% umrlih pridružene bolezni, ampak kolikor vem, so oni šteli vse od povišanega tlaka naprej. Zgleda, da ne umirajo večinoma zgolj tisti, ki so že "z eno nogo v grobu."

Tri cetrtine jih je debelih, polovico tega zelo debelih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Slopek ()

SodVina ::

Torej če si okužen, je zelo smiselno, da se izoliraš. Drži?
Prva možnost je, da te obdržijo v karanteni v bolnišnici.
Druga možnost je, da greš pač lahko domov, samo če obljubiš, da boš res doma.

Prva možnost je na voljo brez dodatnih členov, kakor razumem. Druga niti ne, ker "obljubim" ni ravno toliko vreden pri nas, kot recimo na japonskem.

Primer s snemanjem delodajalca sem podal za navadne razmere, ne sedaj v času korone(ker sedaj izbire ravno nimaš, če so firme zaprte). Če nočeš hoditi na delo, kot ostali, prav. So pa tu potem dodatni pogoji, ker ti ne zaupamo dovolj. Se na strinjaš? Prav, potem hodi na delo.

Ukrepi so imho popolnoma na mestu. Če se lahko res izvajajo tako, kot sem napisal. Problem je, v kolikor se lahko zlorabljajo...

Slopek ::

SodVina je izjavil:

Torej če si okužen, je zelo smiselno, da se izoliraš. Drži?
Prva možnost je, da te obdržijo v karanteni v bolnišnici.
Druga možnost je, da greš pač lahko domov, samo če obljubiš, da boš res doma.

Prva možnost je na voljo brez dodatnih členov, kakor razumem. Druga niti ne, ker "obljubim" ni ravno toliko vreden pri nas, kot recimo na japonskem.

Primer s snemanjem delodajalca sem podal za navadne razmere, ne sedaj v času korone(ker sedaj izbire ravno nimaš, če so firme zaprte). Če nočeš hoditi na delo, kot ostali, prav. So pa tu potem dodatni pogoji, ker ti ne zaupamo dovolj. Se na strinjaš? Prav, potem hodi na delo.

Ukrepi so imho popolnoma na mestu. Če se lahko res izvajajo tako, kot sem napisal. Problem je, v kolikor se lahko zlorabljajo...

Ker ti ne zaupam, ne sodelukem s tabo...ker ti zaupam, delas pri meni...pa vi bi se samo delal, da delate....efekt dela ni na kameri!!!

Na koncu bodo še na gradbišču imeli zaposlena ene dva visokošolana nesposobneža, da bosta na tvju gledala, če krampi in lopate delajo...idiocracy

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

SodVina ::

Slopek je izjavil:


Ker ti ne zaupam, ne sodelukem s tabo...ker ti zaupam, delas pri meni...pa vi bi se samo delal, da delate....efekt dela ni na kameri!!!

Na koncu bodo še na gradbišču imeli zaposlena ene dva visokošolana nesposobneža, da bosta na tvju gledala, če krampi in lopate delajo...idiocracy


To seveda lahko reče delodajalec. Sploh če je firma majhna. V nekih večjih firmah malo težje, pa še vedno. Kaj pa lahko reče država? Seveda lahko sedaj izpodbijate primerjavo tega "snemanja zaposlenega od doma", samo v resnici ni govora o tem.

WarpedGone ::

Tule se spotikate en čez druzga, kdo bo bol vaserdiht utemeljil kako je Prav, da smo zaklenjeni vsak v svoje stanovanje medtem ko Šefeti direkt priznavajo, da zaenkrat še neokužene v domovih za ostarele ne morejo zaščitit pred okuženimi (i.e. ločit)?

Sm samo js padu s stola ko sm to slišal?
Random turiste nastanjujejo po hotelih v karantetno, da bi pa kak DSO razselili?
No can do?
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

Problem je, ker pri nas so v DSOjih večinoma ljudje, ki ne morejo več dobro, ali sploh, sami zase skrbeti. Če jih razseliš po hotelih, moraš poskrbeti še za osebje, ki bo tam zanje skrbelo. Se da, ampak težko, poleg tega je pa še vprašanje, koliko bi to res pomagalo.

Machete ::

Že v začetku sem bil mnenja, da je treba večina pozornosti posvetiti domom za starejše in zdravstvenim ustanovam, ne pa to kar imamo sedaj, pandurje na avtobusnih postajah.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WarpedGone ::

Problem je, ker pri nas so v DSOjih večinoma ljudje, ki ne morejo več dobro, ali sploh, sami zase skrbeti. Če jih razseliš po hotelih, moraš poskrbeti še za osebje, ki bo tam zanje skrbelo. Se da, ampak težko, poleg tega je pa še vprašanje, koliko bi to res pomagalo.

Pošteno.
Ampak kljub temu ne kupim da ni možno *nič* narest.

Ja, verjetno ni možno totalno razselit vse stanovalce ampak da ni možno posamezen DSO 'razdelit' vsaj na dva dela - en del ostane, en del gre pa na drugo lokacjo, kjer del oskrbe prevzamejo magari policaji in/ali prostovoljci?

Aja ne... policaje nucamo, da postavljajo cestne barikade in preverjajo dovolilnice za prečkanje kontrolnih točk. To bo ful zaščitilo najbolj ogrožene ...
Zbogom in hvala za vse ribe

lisaac ::

Se pridružujem mnenju da bi morali za DSO bistveno več narediti.

@Okapi, imaš prav kar se tiče hotela in osebja, ampak v tem primeru bi ogrožene (zdrave) najprej razselil v zdravilišča katera pa imajo osebje za to. Partnetka je že mesec dni doma, zaposlena pa je v zdravilišču kateri obratuje 10% zaradi coronavirusa, kapacitete imajo dovolj in izobraženega kadra. Lahko bi marsikoga rešili, ne pa da čakajo v DOS kdaj bodo na vrsti za virus. Izvedba ni lahka, ne potegne pa toliko za sabo kot zaprtje firm/podjetij.

Moje mnenje..

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lisaac ()
««
179 / 355
»»