» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
45 / 355
»»

HappyPills ::

feryz je izjavil:

40 kg moke imam jaz za 40 mesecev. Tudi jaz bi se držal za glavo.
Če pa bi jo rabil 20 kg mesečno, je zadnja stvar, ki bi jo naredil, da bi jo kupil v mercatorju ali hoferju ali...
Šel bi tja, kjer imajo moko. Definitivno.


Itak, tako kot meso direkt od kmeta. Ja vem izumirajoča vrsta teh, ki si dejansko kuhamo doma.

zmaugy ::

HappyPills je izjavil:

feryz je izjavil:

40 kg moke imam jaz za 40 mesecev. Tudi jaz bi se držal za glavo.
Če pa bi jo rabil 20 kg mesečno, je zadnja stvar, ki bi jo naredil, da bi jo kupil v mercatorju ali hoferju ali...
Šel bi tja, kjer imajo moko. Definitivno.


Itak, tako kot meso direkt od kmeta. Ja vem izumirajoča vrsta teh, ki si dejansko kuhamo doma.


Sem jemal meso od kmeta nekaj časa, pa ni bilo ravno neka kvaliteta, kljub zatrjevanju kako je vse domače. Pa še bolj komot je sproti kupovat po trenutnih željah.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

joggi79 ::

zmaugy je izjavil:

Medtem po Sloveniji trume turistov iz Italije in nič?

Mogoce zato, ker je v celi Italiji, ki ima 60 miljonov ljudi celih 350 primerov in moras imeti res hudo sreco, da nabases nekoga, ki je okuzen.:|

zuzelka ::

Smurf je izjavil:

chebela je izjavil:

Za "izobražene" ljudi sem osebno pričakoval malo več......

Sej, ce bos natancno pogledal vecinoma paniko povzrocajo neizobrazeni.


Sam res, zakaj bi se izobražen bal prehlada?
Inteligenten človek razumem da spregleda da ne gre za navaden prehladec, izobražen je pač naučen slediti ne misliti:

China floods economy with cash with coronavirus outbreak set to hit economic growth hard

Commercial banks extended 3.34 trillion yuan (US$477 billion) of credit in January, an all-time high for bank lending in a single month, the People’s Bank of China said
Aggregate financing also reached a new high of 5.07 trillion yuan (US$724 billion)

3p ::

Aja, drugače pa, glede na to, da je to slo *tech* forum in da si eni obetate dolge počitnice. A vsi nakupujete samo makarone ali vas skrbijo tudi pomembnejše stvari, kot so gadgeti? Recimo računalniki, na katerih boste v bunkerju igrali igre. Zaradi problemov pri dobavi (kitajska, še Samsung je v Koreji ustavil eno od tovarn) je najbrž pričakovati vsaj kak poskok cen?

Torej, ste šli v preventivno nabavo za hude čase?

Smurf ::

zuzelka je izjavil:

Smurf je izjavil:

chebela je izjavil:

Za "izobražene" ljudi sem osebno pričakoval malo več......

Sej, ce bos natancno pogledal vecinoma paniko povzrocajo neizobrazeni.


Sam res, zakaj bi se izobražen bal prehlada?
Inteligenten človek razumem da spregleda da ne gre za navaden prehladec, izobražen je pač naučen slediti ne misliti:

China floods economy with cash with coronavirus outbreak set to hit economic growth hard

Commercial banks extended 3.34 trillion yuan (US$477 billion) of credit in January, an all-time high for bank lending in a single month, the People’s Bank of China said
Aggregate financing also reached a new high of 5.07 trillion yuan (US$724 billion)

Hvala za plasticni prikaz moje trditve.

dronyx ::

Ali se da dobiti kje podatke, koliko testiranj na koronavirus so naredili recimo v Italiji ali na Hrvaškem?

Bwaze6 ::

Po prvih primerih koronavirusa v Italiji so hitro uvedli karantene - ker so bili primeri v manjših krajih, kjer je karanteno relativno lahko izvajati.

Zdaj imajo potrjene obolele že v Benetkah, Milanu, ob velikem mednarodnem letališču Treviso, pa ne ukrepajo - uvedba karanten bi bila "disproporcionalna", zaprtje meja tudi, zdaj smo "vsi v tem".

Bodo imeli kar prav tisti, ki so ocenili da demokratične države karanten kot so jih vzpostavili na Kitajskem za Vuhan in druga večmilijonska mesta, sploh nismo sposobni uvesti, razen če bi šlo število umrlih že v stotine (takrat pa je za karanteno že prepozno). Ima kapital preveč besede.

chebela ::

zuzelka je izjavil:

Smurf je izjavil:

chebela je izjavil:

Za "izobražene" ljudi sem osebno pričakoval malo več......

Sej, ce bos natancno pogledal vecinoma paniko povzrocajo neizobrazeni.


Sam res, zakaj bi se izobražen bal prehlada?
Inteligenten človek razumem da spregleda da ne gre za navaden prehladec, izobražen je pač naučen slediti ne misliti:

China floods economy with cash with coronavirus outbreak set to hit economic growth hard

Commercial banks extended 3.34 trillion yuan (US$477 billion) of credit in January, an all-time high for bank lending in a single month, the People’s Bank of China said
Aggregate financing also reached a new high of 5.07 trillion yuan (US$724 billion)


Kdo je rekel, da se ne bi bal? Govori se o paniki, ki je trenutno odveč, ki se širi bolj kot pa sam virus!

gruntfürmich ::

mahoni je izjavil:

Pa saj ni fora v smrti, mater!

Fora je v stevilu okuzenih. Pa naj bo to korona ali navadna gripa, ce si bolan ne mores v sluzbo. Zamisli si, da imas cez 2 tedna operacijo srca, ampak zarad okuzbe korone tvojega kirurga bos moral operacijo prestaviti na drug nedolocen termin.

To je fora, ne pa stevilo smrti.

pozimi je vsak drug (ali pa kar vsak) bolan, pa svet čisto normalno teče naprej brez karanten in izolacij in panike.
zakaj je tokrat kaj drugače, ko pobira praktično samo starostnike?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

zmaugy ::

joggi79 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Medtem po Sloveniji trume turistov iz Italije in nič?

Mogoce zato, ker je v celi Italiji, ki ima 60 miljonov ljudi celih 350 primerov in moras imeti res hudo sreco, da nabases nekoga, ki je okuzen.:|


Glede na razdalje je precej majhna verjetnost, da se z avtom po Sloveniji furajo ljudje iz spodnje polovice Italije.

gruntfürmich je izjavil:

mahoni je izjavil:

Pa saj ni fora v smrti, mater!

Fora je v stevilu okuzenih. Pa naj bo to korona ali navadna gripa, ce si bolan ne mores v sluzbo. Zamisli si, da imas cez 2 tedna operacijo srca, ampak zarad okuzbe korone tvojega kirurga bos moral operacijo prestaviti na drug nedolocen termin.

To je fora, ne pa stevilo smrti.

pozimi je vsak drug (ali pa kar vsak) bolan, pa svet čisto normalno teče naprej brez karanten in izolacij in panike.
zakaj je tokrat kaj drugače, ko pobira praktično samo starostnike?


FFS, ker je potencial za število okuženih zelo velik, po drugi strani pa je pri 20 % okuženih potek bolezni težek, kar lahko sesuje zdravstveni sistem, zaradi česar je potem lahko smrtnost višja od 2% (ker ni postelje/intentzivne nege za vsakega), ker lahko zaradi tega pade tudi nega in oskrba ljudi, ki imajo čisto druge nujne/hude težave z zdravjem.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

fuck_it_ ::

joggi79 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Medtem po Sloveniji trume turistov iz Italije in nič?

Mogoce zato, ker je v celi Italiji, ki ima 60 miljonov ljudi celih 350 primerov in moras imeti res hudo sreco, da nabases nekoga, ki je okuzen.:|


pa še vseeno se zgodi da gre nekdo za nekaj dni potovat nekam v italijo in pride nazaj okužen.

Če bi bilo samo 350 okuženih in bi bila verjetnost da zbolijo tako presneto majhna se zagotovo ne bi nalezli. Najbrž pač je zbolelo več ljudi samo večina ima tako blage znake da mislio da imajo blago gripo in niti ne gredo k zdravniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

Pika na i ::

zmaugy je izjavil:

Samo en side note: Na Hrvaškem dva primera, en 61 letnik je bil en teden na severu Italije in je zdaj odnesel virus v Brazilijo.
Medtem po Sloveniji trume turistov iz Italije in nič?

https://www.rtvslo.si/svet/virusni-izbr...

Kje pa so te trume Italijanov?
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Utk ::

Mogoce zato, ker je v celi Italiji, ki ima 60 miljonov ljudi celih 350 primerov
In to veš kako? 350 je pozitivnih na testu, ne moreš pa vedet koliko je takih, ki prenašajo pa niso bolni, in takih, ki so bolni in prenašajo, pa ne grejo k zdravniku, ker so "samo prehlajeni".

fuck_it_ ::

Seveda ni problem samo v "trumah" italijanov. S tem ni nič narobe. Saj tudi slovenci hodijo v Benetke na letališče.....

večja verjetnost je da zboliš na letališču kot če nekaj turistov pride mimo iz krajev kjer ni virusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

HappyPills ::

Filmi ja:
"A teenager with cerebral palsy died when his father - and sole carer - was quarantined for suspected coronavirus." Ta že ni uradno umru od virusa :)
https://www.bbc.com/news/world-asia-chi...

Bwaze6 ::

V Postojnski jami in na Blejskem gradu je vsakodnevno na kupe Italijanov in Južnokorejcev. Če imaš potovanje zorganizirano mesece vnaprej, se ne boš temu odpovedal zaradi nekih "minornih zdravstvenih problemov" na drugem koncu države...

HappyPills ::

Wow v Iranu pa cepajo. Glede na podatke majo skor 20% smrtnost

IT
357 11 mrtvih 19 kritičnih

kixs ::

Trenutno v Franciji:

9:50. A Chinese tourist died in a hotel in Beaune, 65 customers and staff confined. A Chinese tourist died in the Ibis hotel in the center of Beaune (Côte-d'Or). The cause of death is not determined at this stage, but as a precaution, and on the advice of the ARS (Regional Health Agency), containment measures have been decided for the 65 clients and staff of the establishment, who are being tested.

http://www.leparisien.fr/societe/corona...

During his press briefing, Jérôme Salomon announced 3 new confirmed cases in France, bringing the number of contaminations to 17 in France.

o The 15th case is a 55-year-old French man who is in a serious clinical situation. He is hospitalized in Amiens and an investigation into the case is underway.

o The 16th is a 36-year-old man returning from Lombardy. He was hospitalized in Strasbourg and his case showed no signs of seriousness. The ARS has the contacts of relatives and colleagues.

o The 17th case is the 60-year-old French man who died last night in Paris.


https://www.bfmtv.com/sante/direct-coro...

Utk ::

Če greš v tist mercator in ostaneš brez nutele, bi reku, da je panika upravičena. Tudi brez enega primera v Sloveniji.

VaeVictis ::

Utk je izjavil:

Če greš v tist mercator in ostaneš brez nutele, bi reku, da je panika upravičena. Tudi brez enega primera v Sloveniji.


Človek po mojem okusu in s pametnimi prioritetami! 8-)


BTW, v vsakem primeru, pa ni neumno, da ima človek vsaj nekaj malega zaloge doma, sploh Nutelle!

neocodexx ::

3p je izjavil:

Aja, drugače pa, glede na to, da je to slo *tech* forum in da si eni obetate dolge počitnice. A vsi nakupujete samo makarone ali vas skrbijo tudi pomembnejše stvari, kot so gadgeti? Recimo računalniki, na katerih boste v bunkerju igrali igre. Zaradi problemov pri dobavi (kitajska, še Samsung je v Koreji ustavil eno od tovarn) je najbrž pričakovati vsaj kak poskok cen?

Torej, ste šli v preventivno nabavo za hude čase?


Jah, kakor kdo, jaz imam to vse že od nekdaj poštimano v pravem no-life slogu:) če si vsaj malo "tech" imaš hardware vsaj spodobno up to date, za vse naprave če karkoli crkne ("star" gaming PC - bi za marsikoga bil še dober, TV, tipkovnice, miške, headsete, zvočnike, tablice, telefoni.. 2 nvidia shielda, rezervni gamepadi in android boxi.. nič se to ne vrže) da ni treba čakat in novo naročevat če kaj odpove je rahlo star hardware še vedno dober, ker prodajat nima skoraj nobene vrednosti take stvari vedno zadržim:)

Skratka jaz sem na apokalipso vedno pripravljen - samo še zalogo konzerv nabavit pa se bi brez problema preživelo par mesecev na tuni z zelenjavo, tu in tam pa še kakšna zamrznjena dobrota. Edini resni problem bi bil, če zmanjka elektrike. Zakaj tisti v kvaranteni tako jamrajo sicer tudi ne razumem, jaz bi se zaprl v svoj bunker in mi ne bi nič manjkalo, samo dokler je elektrika in internet, tak da če maš to si zmagal. Pa konzerve:)

Oberyn ::

Smurf je izjavil:

Sej, ce bos natancno pogledal vecinoma paniko povzrocajo neizobrazeni.

Smurf, nobene panike ni v Sloveniji. Nihče ne povzroča nobene panike, vse gladko teče. Vse deluje natančno enako kot prejšnji mesec. Ljudje potujejo, hodijo v službo, hodijo na izlete v tujino. To, da ljudje kupijo voziček hrane ali dva, ni panika in od tega ni nobene škode. Hrane ni samo dovolj, pač jo je v velikih presežkih in jo bo dovolj ostalo. Vsak ima pravico kupiti kar če, dokler je to v skladu z veljavno zakonodajo in neokusno je to označevati s paniko. Jaz imam en tak občutek, da je še največji približek panike to neprestano svarjenje pred paniko (ki je ni) v vsakem tretjem postu v tej temi, kar počne peščica ljudi, ki se mi zdijo zelo izobraženi. A lahko res prosim nehate s tem neskončnim opozarjanjem pred dpaniko, ki je ni? Še moja ta stara ni panična, pa je drugače drugo ime za paniko.

__Devil__ ::

V takem obdobju je hudo narobe z ljudmi, ko mislijo na hrano temveč bi morali misliti bolj na higieno. Lačen si lažje kot bolan.

zuzelka ::

Oberyn je izjavil:

Smurf je izjavil:

Sej, ce bos natancno pogledal vecinoma paniko povzrocajo neizobrazeni.

Smurf, nobene panike ni v Sloveniji.



Kako ni panike? Pol slo techa že razmišlja o selitvi v kakšno bolj napredno državo, ker je par državljanov kupilo 10 konzerv fižola namesto dveh.

Conini ::

zuzelka je izjavil:

Oberyn je izjavil:

Smurf je izjavil:

Sej, ce bos natancno pogledal vecinoma paniko povzrocajo neizobrazeni.

Smurf, nobene panike ni v Sloveniji.



Kako ni panike? Pol slo techa že razmišlja o selitvi v kakšno bolj napredno državo, ker je par državljanov kupilo 10 konzerv fižola namesto dveh.


Pol Slotecha seveda tega ne počne. To počneš ti in misliš, da to počnejo tudi ostali. Projiciraš..

HappyPills ::

Čudno, da noben še ni objavil, da sta kar 2 cepivi že v igri, ena na kitajskem in druga v ZDA. Na kitajskem po pričakovanju se je cepil kar profesor sam, ker tam pač to tko gre. Pri ZDA pa bodo s kliničnimi testi začeli kmalu (April) z večjimi pa lahko da poleti. Tehnologija res dela preskoke v razvojih.

https://edition.cnn.com/2020/02/25/busi...
https://www.bbc.com/news/world-51625123

kixs ::

Lufthansa bo zaradi korone ustavila zaposlovanje

Letalski prevoznik Lufthansa bo zaradi epidemije koronavirusa nižala stroške in ustavila zaposlovanje, ter s tem zmanjšala negativne vplive na gospodarstvo, poroča med drugim tudi Guardian. Nemška Lufthansa je do konca marca že ustavila vse polete na Kitajsko, zato bodo zaposleni delali po skrajšanem delovnem času. Lufthansa svojim zaposlenim ponuja tudi neplačan dopust, od aprila naprej pa bodo ustavili tudi vsa usposabljanja za stevardese in drugo kabinsko osebje. Tisti, ki se trenutno že usposabljajo v letalskem prevozniku zaenkrat ne bodo zaposlili.

https://live.finance.si/8958337/Lufthan...

neocodexx ::

HappyPills je izjavil:

Na kitajskem po pričakovanju se je cepil kar profesor sam, ker tam pač to tko gre


:))

kixs ::

Greece confirms its first case of coronavirus in Thessaloniki


Brazil confirms South America's first case of coronavirus


Iran reports 44 new cases of coronavirus and 4 new deaths, raising total to 139 cases and 19 deaths

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

kixs ::

Popolna omejitev obiskov v UKC Ljubljana in poseben režim dostopa v bolnišnico

UKC Ljubljana zaradi velikega števila respiratornih obolenj in omejevanja širjenja virusnih okužb uveljavlja poseben režim dostopa v bolnišnico. Do nadaljnjega so prepovedani vsi obiski hospitaliziranih bolnikov v UKC Ljubljana. Vstop v urgentni blok je omejen na eno vstopno točko zgolj za bolnike, ki potrebujejo nujno obravnavo. Obiskovalci naj ob vstopu upoštevajo navodila zdravstvenega osebja in varnostne službe, so še sporočili iz UKC Ljubljana.

https://live.finance.si/8958345/Popolna...

xxxul ::

14% of recovered coronavirus patients in China's Guangdong tested positive again

pa če še kdo ni vidu, WHO dohtar pravi da so Kitajci bistveno bols opremljeni kot evropejci:
f I had COVID-19, I'd want to be treated in China... ....We'd go into these hospitals, how many ventilators do you have? 50-60. A scale we aren't used to seeing. How many ECMO systems do you have? 5. We don't have that in Europe. When we look at how dangerous this disease is, we have to be careful looking at the China data.

(od 51min dalje):

hator ::

Zanimivo. Potem ne bo imeli 2 % smrtnosti. 8-O
Slovenske bolnišnice praktnično nimajo prostih respiratorjev. ECMO napprav pa je enih par v celi državi.

dronyx ::

Tule meni logika nekoliko peša. ogromno mask smo poslali na Kitajsko, ker baje ne pomagajo, sedaj pa UKC Ljubljana twitta, da...
Osrednja slovenska bolnišnica je v torek, 25. 2. 2020, prejela donacijo 100.000 enoslojnih zaščitnih mask tipa 1 podjetja Labena. Gre za enake maske, kot jih je Republika Slovenija poslala Kitajski.


In če so maske samo za okužene, da ne širijo okužbe naprej, zakaj potem maske nosijo zdravstveni delavci? Pri njih očitno je nek učinek, pri ostalih pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

DeeJay ::

Zato ker so oni skoz v stiku z obolelimi, ti pa ne.

HappyPills ::

Mask ni donirala država, to je storilo kitjasko podjetje, država je le prispevala del pri prevozu. Maske so koristne, če jih znaš uporabljat.

ZaphodBB ::

zuzelka je izjavil:

Pa ste tu že kaj odkrili zakaj je v epicentrih Corone tako velika koncentracija žvepla v zraku?



Sploh ko:
Analysis: Coronavirus has temporarily reduced China's CO2 emissions by a quarter

Zato ker ima Wuhan največjo jeklarno na svetu. Jeklarna se ne sme ustavit ker je sicer plavž zanič.

HappyPills je izjavil:

Mask ni donirala država, to je storilo kitjasko podjetje, država je le prispevala del pri prevozu. Maske so koristne, če jih znaš uporabljat.

Država je donirala denar, da je kitajsko podjetje, ki maske proizvaja na kitajskem "poslala" maske na kitajsko?

Jaz mislim, da je šlo za nateg.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

DeeJay ::

ZaphodBB je izjavil:

zuzelka je izjavil:

Pa ste tu že kaj odkrili zakaj je v epicentrih Corone tako velika koncentracija žvepla v zraku?



Sploh ko:
Analysis: Coronavirus has temporarily reduced China's CO2 emissions by a quarter

Zato ker ima Wuhan največjo jeklarno na svetu. Jeklarna se ne sme ustavit ker je sicer plavž zanič.

HappyPills je izjavil:

Mask ni donirala država, to je storilo kitjasko podjetje, država je le prispevala del pri prevozu. Maske so koristne, če jih znaš uporabljat.

Država je donirala denar, da je kitajsko podjetje, ki maske proizvaja na kitajskem "poslala" maske na kitajsko?

Jaz mislim, da je šlo za nateg.


Nikjer ne najdem podatka, da to podjetje (Kylin Prime Group) dela maske na kitajskem? Mi lahk prosim pomagaš, thanks.

dronyx ::

Kakor je bilo prikazano na slikah so šle škatle z maskami od nas na Kitajsko. Poleg tega naj bi te maske donirala slovenska podružnica kitajske firme. naš prispevek naj bi bili prevozni stroški do 20.000 €.

zuzelka ::

ZaphodBB je izjavil:

zuzelka je izjavil:

Pa ste tu že kaj odkrili zakaj je v epicentrih Corone tako velika koncentracija žvepla v zraku?



Zato ker ima Wuhan največjo jeklarno na svetu. Jeklarna se ne sme ustavit ker je sicer plavž zanič.


A je jeklarna nova od October 2019 naprej?

St235 ::

dronyx je izjavil:


In če so maske samo za okužene, da ne širijo okužbe naprej, zakaj potem maske nosijo zdravstveni delavci? Pri njih očitno je nek učinek, pri ostalih pa ne.


Zato ker je ker so maske in njihova uporaba v skladu z regulacijami in standardi zdravstvene stroke pri vsakodnevni obravnavi kužnih pacientov povsem nekaj drugega kot celodnevno sprehajanje po mestu. Še enkrat: Sama uporaba mask ni škodljiva (nima pa v vsakodnevni uporabi praktično nobene pozitivne dodane vrednosti). Škodljiv pa je placebo efekt in fiktiven občutek varnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

DeeJay ::

Ups...

Čebašek-Travnikova: Zdravnike je zaradi novega koronavirusa strah
Ljubljana, 26. februarja - Predsednica Zdravniške zbornice Slovenije Zdenka Čebašek-Travnik pravi, da je zdravnike zaradi novega koronavirusa strah, ker ni na voljo dovolj zaščitne opreme in tudi ne jasnih navodil, kam z bolniki, ki imajo sum okužbe s tem virusom.

Kot je dejala, strah ni iracionalen. Pojasnila je, da 20 odstotkov okuženih zboli za hudo obliko pljučnice, smrtnost med starejšimi je višja od štirih odstotkov, pljučnica pa lahko prizadene tudi mlajše.

V zdravniški zbornici predlagajo, da bi bolnike s sumom na koronavirus pregledali na območnih enotah Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Najprej bi jih pogledal epidemiolog, ki bi potem odločil, ali je treba vzeti bris. Če bi bil rezultat brisa potrjen, bi potem odločili, ali gre bolnik domov ali v bolnišnico.

https://www.sta.si/2732243/cebasek-trav...

Nikol ni dobr, če je zdravnike strah. To je prbližn tko, kokr če se stevardese na letalu usedejo, prpnejo in ti z bledim obrazom zatrjujejo, da je vse vredu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

St235 ::

Še posebej če je zdravnika strah za njegov tošelj in razmišlja kako situacijo izristit za poliitčne namene.

Šabeder se je dotaknil tudi pritožb zdravnikov, da nismo pripravljeni na izbruh virusa. Kot je dejal, so prva navodila poslali že 29. januarja, temu so sledila tudi dopolnila. Opravljen je bil tudi sestanek z vodstvi bolnišnic. "Kar zadeva pomanjkanje opreme, bomo v četrtek na vladi predlagali sklep, da se v primeru potreb sprostijo tudi državne rezerve," je povedal in dodal, da ga čudijo trditve zdravniške zbornice o pomanjkanju opreme ter navodil. "Žal mi je, da zbornica izkorišča trenutne razmere za volitve v zbornico."


https://www.24ur.com/novice/slovenija/c...

Še tole o pomanjkanju mask:
https://twitter.com/ukclj/status/123263...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

LeQuack ::

DeeJay je izjavil:

Ups...

Čebašek-Travnikova: Zdravnike je zaradi novega koronavirusa strah
Ljubljana, 26. februarja - Predsednica Zdravniške zbornice Slovenije Zdenka Čebašek-Travnik pravi, da je zdravnike zaradi novega koronavirusa strah, ker ni na voljo dovolj zaščitne opreme in tudi ne jasnih navodil, kam z bolniki, ki imajo sum okužbe s tem virusom.

Kot je dejala, strah ni iracionalen. Pojasnila je, da 20 odstotkov okuženih zboli za hudo obliko pljučnice, smrtnost med starejšimi je višja od štirih odstotkov, pljučnica pa lahko prizadene tudi mlajše.

V zdravniški zbornici predlagajo, da bi bolnike s sumom na koronavirus pregledali na območnih enotah Nacionalnega inštituta za javno zdravje. Najprej bi jih pogledal epidemiolog, ki bi potem odločil, ali je treba vzeti bris. Če bi bil rezultat brisa potrjen, bi potem odločili, ali gre bolnik domov ali v bolnišnico.

https://www.sta.si/2732243/cebasek-trav...

Nikol ni dobr, če je zdravnike strah. To je prbližn tko, kokr če se stevardese na letalu usedejo, prpnejo in ti z bledim obrazom zatrjujejo, da je vse vredu.


Iz članka: "Če bi bil rezultat brisa potrjen, bi potem odločili, ali gre bolnik domov ali v bolnišnico."
Se pravi če ima bolnik virus ga bodo kar domov poslali?
Quack !

St235 ::

ja, kaj pa naj z njim? A naj začnemo hospitalizirat tudi vsakega, ki ima gripo?
drugače kot z samokaranteno je seveda nemogoče reševat situacijo. Bolnice so namenjene tistim, ki dejansko potrebujejo zradvniško oskrbo. Za ostale veljajo popolnoma enaki ukrepi kot za gripo.

Mr.B ::

Po uradnih podatkih, in ce vzamemo teoretike zarote da je virus namenjen ubijanju kitajcev, no kot kaze se po svetu virus siri hitreje kot na kitajskem.https://www.bbc.com/news/live/world-516...
Rusi so krivi al pa iranci, pa so slabo miksali
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

K0l1br1 ::

Mr.B je izjavil:

teoretike zarote
Žal so to navadni idioti. Da bi bili ultra idioti, bi morali povedati še eno trditev poleg trditve, da se gre za zaroto. Sploh ker se da folk fentati ceneje. Sploh na kitajskem.

harvey ::

feryz je izjavil:

Ok, pišem popolnoma brez zajebancije.
Našo je včeraj popadlo in so s tamalo zdrvele po trgovinah.
Izplen? Pognale so 480 evrov. 100 v lekarni, ostalo po štacunah.
Seveda ogromno italijanske zelenjave, pač eni ne znajo brati in razmišljeti.
Tudi kar se ostalega tiče, bo tamau polovico pripeljanega požrl v par dneh. Tako da ni kaj dosti ostalo od pripravljenosti na virus.
V štacunah je mogoče opaziti le pomanjkanje toaletnega papirja. Očitno preveč placa požre za premalo denarja, pa ga nimajo dovolj na zalogi.
Ostalo je BP. Tudi glavnega aduta v boju proti virusu, Nuttele, je še dovolj na lagerju.

Manija je tudi v Merkurju v Naklem nič latex rokavic in nič razkužila za roke 8-O
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

morosito ::

6 mladoletniki okuženi v ita..najmlajši 10 let.

Vir: https://www.tgcom24.mediaset.it/cronaca...

Dag ::

V Milanu začeli preiskavo proti ženski, ki je trdila, da je žena nekega uradnika in je preko WhatsAppa širila fake news, da naj si ljudje naredijo zaloge, ker bodo Milano dali v karanteno.

https://www.tgcom24.mediaset.it/cronaca...

Včeraj so že uvedli preiskavo proti vojnim dobičkarjem z maskami.

Škoda, da pri nas nimamo kazenske zakonodaje, ki bi omogočala preganjanje takšnih izmečkov.
««
45 / 355
»»