» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
211 / 355
»»

rabelj5 ::

nomo je izjavil:

Kaj je zdaj s famoznim ravnanjem krivulje? Zdaj je omenjanje tega ravnanja kar zginilo iz medijev.

Zdaj je #crushthecurve. Izvedli so klasični bait and switch. Ljudje pa še kar naprej verjamejo..

iTrader ::

Okapi je izjavil:

Teoretično je seveda možno, da do imunosti sploh ne pride, in je potem švedski pristop v tem pogledu napačen. Ampak to bi pomenilo, da bomo v karanteni, dokler ne bodo izumili zdravila. Švedski imunologi so se informirano odločili, da je ta možnost premajhna, da bi jo upoštevali.

Cepiva ni, imunosti ni, zdravila ni. Si predstavljate, da je to realnost, čez dve leti? Kaj bomo potem? Molili in upali na čudež?

HappyPills ::

Kaj bo čez 2 leti se bomo ukvarjali čez 2 leti. Vmes nas.lahk zbriše en meteor in teh težav ne bo več.

Badwolff ::

za primerjavo

Governor Cuomo Announces Phase II Results of Antibody Testing Study Show 14.9% of Population Has COVID-19 Antibodies

kotanyi ::

Evo, prehodi med občinami ostajajo zaprti, cerkve se odpirajo. Dežela nesmislov. ;((

s1m0n ::

Pri 7500 testih je 15% kar veliko, a je tole po celotni zvezni državi ali bolj naseljeni deli?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Badwolff ::

Po trgovinah so neki testirali, vprašanje kako reprezentativen je vzorec, ampak en osnovni podatek pa je

gusto ::

kotanyi je izjavil:

Evo, prehodi med občinami ostajajo zaprti, cerkve se odpirajo. Dežela nesmislov. ;((

Župnik v sosednji občini ima boljšo pridigo!

Pač odločili so se, da nas kaznujejo, ter pokažejo, kdo je šef in se na vse pretege trudijo nategniti ukrep občin čez 1. maj.
Have you tried turning it off and on again?

Oberyn ::

iTrader je izjavil:

Cepiva ni, imunosti ni, zdravila ni. Si predstavljate, da je to realnost, čez dve leti? Kaj bomo potem? Molili in upali na čudež?

Nič od tega, samo dojeli bomo, da smo del narave. Človek v luksuznem Volvotu na avtocesti pri 130 na uro sedi udobno zleknjen nazaj in se mirno pogovarja s svojo ženo 30 km daleč, pri čemer avto pazi na hitrost, varnostno razdaljo in vozni pas ... in pri tem zlahka pozabi, da je samo del narave. Misli, da je nekaj več, ampak v resnici ni. Njegovo zmoto lahko razblini ena navadna ledena doba, nič hujša od zadnjih 30 po vrsti ali mala skala, nič večja od ušive Šmarne gore, le da se giblje z drugo hiperbolično hitrostjo ali mali psevdo organizem, bolj preprost kot modrozelena alga. Vse to ga lahko likvidira, brez da bi narava kaj več kot rahlo kolcnila. Kadarkoli. Če si pravi dedec, glej na to s filozofskega stališča. Če si paničar, pa paničari. Kar češ.

Čeprav po vsej verjetnosti, če se zgodi tvoja opisana realnost, tudi ne bo hujšega. Kot vidimo, večina okuženih ljudi sploh ne zboli, torej imunski sistem večine ljudi opravi svoje delo, tako kot ga opravlja že ene 6 milijonov let, od kar smo se ločili od skupnih prednikov in smo na svojem. Ostali bodo pač šli. Tako deluje narava.

boolsheat ::

Okapi je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:


Kar se Švedske tiče - njihov pristop očitno v njihovem primeru deluje.


Mrtvih na prebivalca imajo petkrat več kot mi. Ni rečeno, da njihov pristop deluje.
Njihov pristop deluje, v smislu tega, kar so si pač zastavili doseči. Če hočeš čimprej doseči prekuženost, bo pač mrtvih na začetku več.

Oni so edini (če zanemarimo Beloruse;) ), ki so pristop s sploščevanjem krivulje vzeli zares. Da jo ploščijo do zmogljivosti zdravstvenega sistema, ne do minimuma. Oni bodo imeli epidemijo pol leta, mi, ki ploščimo krivuljo do minimuma, pa dve leti (številke so simbolične, Krek je iz riti potegnil pet let>:D ). Po dveh letih bo število mrtvih zaradi bolezni v obeh primerih enako, samo da bo pri Švedih večina umrla v pol leta, pri nas pa bodo umirali dve leti. Vpliv na družbo in gospodarstvo pa bo na Švedskem bistveno manjši.

Teoretično je seveda možno, da do imunosti sploh ne pride, in je potem švedski pristop v tem pogledu napačen. Ampak to bi pomenilo, da bomo v karanteni, dokler ne bodo izumili zdravila. Švedski imunologi so se informirano odločili, da je ta možnost premajhna, da bi jo upoštevali.


Drži, so se v startu dobro pripravili, ko so vse potrebne kapacitete dvignili za 3x, so pa trenutno na meji v nekaterih regijah:

The total number of coronavirus patients being cared for in intensive care units was 544, and Johanna Sandwall, crisis manager at the National Board of Health and Welfare, said that across the whole country, there was 30 percent spare capacity in intensive care.

But the situation varies significantly from region to region, and she said that in different parts of the country the spare capacity varied from 0 to 60 percent.

Torej, nekje imajo trenutno že povsem zasedena mesta, gledano čez celo državo imajo pa še 30% ICU prostih.

https://www.thelocal.se/20200310/timeli...

So pa tudi ugotovili, da tudi pri njih se dogaja tako kot v večini držav, da je premalo smrti štetih pod COVID-19:

Sweden's National Board of Health and Welfare has published a new set of data about deaths caused by the coronavirus, which suggests the real death toll could be 10 percent higher than Public Health Agency figures.

https://www.thelocal.se/20200427/sweden...

Zgodovina sprememb…

VaeVictis ::

Oberyn je izjavil:

iTrader je izjavil:

Cepiva ni, imunosti ni, zdravila ni. Si predstavljate, da je to realnost, čez dve leti? Kaj bomo potem? Molili in upali na čudež?

Nič od tega, samo dojeli bomo, da smo del narave. Človek v luksuznem Volvotu na avtocesti pri 130 na uro sedi udobno zleknjen nazaj in se mirno pogovarja s svojo ženo 30 km daleč, pri čemer avto pazi na hitrost, varnostno razdaljo in vozni pas ... in pri tem zlahka pozabi, da je samo del narave. Misli, da je nekaj več, ampak v resnici ni. Njegovo zmoto lahko razblini ena navadna ledena doba, nič hujša od zadnjih 30 po vrsti ali mala skala, nič večja od ušive Šmarne gore, le da se giblje z drugo hiperbolično hitrostjo ali mali psevdo organizem, bolj preprost kot modrozelena alga. Vse to ga lahko likvidira, brez da bi narava kaj več kot rahlo kolcnila. Kadarkoli. Če si pravi dedec, glej na to s filozofskega stališča. Če si paničar, pa paničari. Kar češ.

Čeprav po vsej verjetnosti, če se zgodi tvoja opisana realnost, tudi ne bo hujšega. Kot vidimo, večina okuženih ljudi sploh ne zboli, torej imunski sistem večine ljudi opravi svoje delo, tako kot ga opravlja že ene 6 milijonov let, od kar smo se ločili od skupnih prednikov in smo na svojem. Ostali bodo pač šli. Tako deluje narava.


BTW, ekstremen pogled na tole je, da svet bo že preživel, vprašanje je samo ali bo tudi človeška rasa?

Tako, da večina "ekofašistov", ki se dere "Save the planet", se v bistvu dere "Save the human race".

Pa tudi naravo samo dosti malo zanima človeška vrsta, bolj pravilen opis tega, kar razlagaš, je evolucija.

Okapi ::

boolsheat je izjavil:


Torej, nekje imajo trenutno že povsem zasedena mesta, gledano čez celo državo imajo pa še 30% ICU prostih.

Bodo pač koga odpeljali v bolnico, kjer je prostor. Ali prepeljali ventilator v bolnico, kjer jih zmanjkuje.

Bistvo je, da švedski pristop (pri njih) deluje. Od vsega začetka so povedali, da bodo ukrepe, če bo treba, zaostrovali. Ampak doslej jih pač ni bilo treba, zadeva pa se umirja tudi pri njih, brez drastičnih ukrepov.

Sc0ut ::

Odpiranje cerkev? Wtf? A mislijo penzice mnozicno khm "prekuzit"?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

J.McLane ::

Smešno, res. Jaz samo upam da so sedaj hočejo delovati še blazno resno in nočejo dajati nekega upanja za po prvem maju, ker drugače bi se folk že danes obnašal tako kot bi se šele mogel po prvem maju. Upam da je to res samo dobra igra naših vladajočih, ker če to ni, bo po prvem maju začelo nekaj pokati.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Telbanc ::

J.McLane je izjavil:

Smešno, res. Jaz samo upam da so sedaj hočejo delovati še blazno resno in nočejo dajati nekega upanja za po prvem maju, ker drugače bi se folk že danes obnašal tako kot bi se šele mogel po prvem maju. Upam da je to res samo dobra igra naših vladajočih, ker če to ni, bo po prvem maju začelo nekaj pokati.



https://reporter.si/clanek/slovenija/od...

"Če je še pred nekaj meseci veljal za odpisanega politika, ki bo težko kadarkoli sploh še sestavil vlado, ga zdaj večina Slovencev priznava za zelo uspešnega voditelja v času krize z epidemijo koronavirusa.

Po eni od anket njegovo vlado podpira celo kar dve tretjini ljudi. Takšne javne podpore vse od časov Janeza Drnovška ni imela nobena vlada doslej. "

Pokalo bo samo po denarnicah tistih, ki se ne bojo držali navodill.

Večina prebivalcev podpira "hude" ukrepe te vlade. Tako da neke "revolucije ali pokanja še ni na vidiku".
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Okapi ::

Evo, ravnokar na tv, ena gospa z ministrstva za zdravje povedala, da kakšnih posebnih odgovorov na ključna vprašanja raziskava ne bo dala, ampak samo nek splošen uvid v trenutno stanje, lahko pa se zgodi tudi, da rezultati sploh ne bodo uporabni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gusto ::

Po eni od anket njegovo vlado podpira celo kar dve tretjini ljudi.

Kakšne bučke, ne morem verjet.:)) Po eni izmed anket... me res zanima koga so anketirali pa število le-teh. Lies! Deception! Everyday more lies! :'(

Okapi je izjavil:

Evo, ravnokar na tv, ena gospa z ministrstva za zdravje povedala, da kakšnih posebnih odgovorov na ključna vprašanja raziskava ne bo dala, ampak samo nek splošen uvid v trenutno stanje, lahko pa se zgodi tudi, da rezultati sploh ne bodo uporabni.

Pa to ve vsak z vsaj eno aktivno možgansko celico. Ampak mi še kar čakamo rezultate te analize, ker bo kao osnova za naprej. To so servirali zadnje dni, sedaj pa pride nov korenček na palici, za katerim bomo tekli.
Have you tried turning it off and on again?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

[Michael] ::

gusto je izjavil:


Pa to ve vsak z vsaj eno aktivno možgansko celico. Ampak mi še kar čakamo rezultate te analize, ker bo kao osnova za naprej. To so servirali zadnje dni, sedaj pa pride nov korenček na palici, za katerim bomo tekli.


Lepo napisano, rezultati analize so izgovor, da mine še več časa, čeprav je jasno, da je širitev virusa zaustavljena.

Malo nas na suho je****.

Ni potrebno, da nas imajo za bedake, mnogo bolje bi bilo, če bi bili iskreni z narodom, ne pa da zavajajo, čeprav z dobrimi nameni.

Še bolje bi pa bilo, če bi o tem govorili samo epidemiologi in ne politiki.

fujtajksel ::

Smrekar1 je izjavil:

Okapi je izjavil:


Na tem mestu pridemo do glavnega problema, namreč tega, da odgovorni v resnici sploh ne vedo, kaj bi radi - imuno populacijo ali čim manj okuženih. Obojega preprosto ne morejo imeti.


V tem trenutku niti ne vemo ali je prekuženost populacije sploh izvedljiva.


Ne vemo tudi še marsičesa drugega. Npr kdaj bo na voljo cepivo in koliko bo delovalo.
Tisti nedavni spin od WHO na to temo (ki so ga sicer potem sami preklicali) se mi je zdel naravnost bizaren. Seveda je mogoče da imunost ne bo trajna, ampak vseeno so zaenkrat zelo redka poročila o ponovni okužbi.
Pa še ene ključne stvari ne vemo, to je koliko ljudi bo umrlo ker je zdravstveni sistem paraliziran in dela pod 50%, preventiva ukinjena. Zdravstveni sistem nam namreč zadnje čase očitno kar učinkovito podaljšuje življenje in če bo njegova storilnost padla je logično pričakovat dvig smrtnosti od ozdravljivih bolezni.

Ampak naša vrla vlada ti gre v rahljanje ukrepov pri... mašah, kjer populacija močno sovpada s C19 ogroženo skupino, medtem ko morajo bit šole zaprte!?!?!?

rabelj5 ::

Okapi je izjavil:

Evo, ravnokar na tv, ena gospa z ministrstva za zdravje povedala, da kakšnih posebnih odgovorov na ključna vprašanja raziskava ne bo dala, ampak samo nek splošen uvid v trenutno stanje, lahko pa se zgodi tudi, da rezultati sploh ne bodo uporabni.

rezultat bo, da smo imel nekje 25000 do 30000 okuženih

fikus_ ::

Juhej, šole in vrtci se naj bi 11.5 odprli. Stroka nima nič proti, sedaj je na politiki, da odloči. Grem še v drugo temo pisat, kdaj se bo ukinila omejitev na občine.

Okapi ::

Jaz sem izračunal 14.000 (10x več kot pozitivnih na testih). Bom presenečen, če jih je bistveno več.

Ampak tudi če jih je 30.000, je to s stališča prilagajanja ukrepov v bistvu nekoristen podatek. Skupinske imunosti to ne zagotavlja, se pravi zaradi tega ukrepov ne bi smeli omiliti, ker se lahko epidemija vsak hip začne znova.

nomo ::

[Michael] je izjavil:


Lepo napisano, rezultati analize so izgovor, da mine še več časa, čeprav je jasno, da je širitev virusa zaustavljena.



Vlade, ne samo naša, se kar nekako težko poslovijo od te pandemije. Seveda, lepo je bilo vladati z imobiliziranim prebivalstvom z ukinjeno pravico do ugovora. Tega so se sedaj navlekli kot novopečeni džankiji. Z veseljem bi ponovili in vlekli kolikor se le da..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nomo ()

digitalcek ::

fujtajksel je izjavil:


Ampak naša vrla vlada ti gre v rahljanje ukrepov pri... mašah, kjer populacija močno sovpada s C19 ogroženo skupino, medtem ko morajo bit šole zaprte!?!?!?


Tako mimogrede in malce izven teme:

V današnjih hrvaških medijih: 80% hrvaških staršev zaenkrat NE BO pustilo otrok ponovno v šolo.
Nezaupanje "naroda" do oblasti in zdarvstvenih "strokovnjakov" je zelo očitno marsikje doseglo izjemno visoko stopnjo.

Podoben odstotek, mogoče malo manjši bo ob morebitnem cepljenju.

Teniser Novak Džoković je rekel, da se ne bo cepil, ker se govori o nano čipu v cepivu. Tej njegovi izjavi se seveda lahko še in še posmehujete.

Le da vaše nakonjeno mnenje cepljenju ne bo poslušal praktično nihče, N.Đ. pa je v Srbiji ikona in ga nedvomno posluša 10 x več ljudi, kot njihovega predsednika Vučića, ki je recimo tako ali tako IZJEMNO osovražen...
Preko njega pa tudi strokovnjaki in "strokovnjaki" iz njihovega zdravstvenega sistema.

Sicer pa v Sloveniji ne bistveno drugače. Med nekaterimi državljani je brez dvoma osovražen Janša. Če v 14-ih dneh maja ne ukine prepoved gibanja med občinami, je, po mojem skromnem mnenju, ZAVOZIL naslednje volitve.

Zna pa se zgoditi celo paradoks, da bodo Hrvati že tretji teden v maju dovolili prihod slovenskim lastnikom vikendov, ti pa ne bodo mogli priti do slovensko-hrvaške meje...

HappyPills ::

Bodo lahko s papirjem od vikenda na hrvaške. Če ti misliš, da se bodo vladajoči odrelči hišam na hrvaškem se motiš. Že un tanov od Janše, ki je izdal narod ima hišo v Opatiji. Veš da treba it.

rabelj5 ::

digitalcek, jaz sem pred korono podpiral cepljenje, še celo obvezno cepljenje se mi je zdelo ok

zdaj ko pa vidim, kako nas nategujejo s to korono, sem pa definitivno proti obveznemu cepljenju in tudi nasploh sem do cepiv veliko bolj zadržan

ne ker bi mislil, da povzroča avtizem oziroma ti dejansko ubrizgajo čip za nadzor misli, ampak zato ker s cepljenjem dejansko podpiraš te lopovske voluharje ki so ustvarili korona nateg

harvey ::

rabelj5 je izjavil:


ne ker bi mislil, da povzroča avtizem oziroma ti dejansko ubrizgajo čip za nadzor misli, ampak zato ker s cepljenjem dejansko podpiraš te lopovske voluharje ki so ustvarili korona nateg

Citat s FB je še najboljši opis stanja torej:
Dnevi so ti šteti, klero-pedofilsko-fevdalno-aristokratska banda izdajalcev lastnega naroda.
to niso zmerljivke... niti grde besede...to je realen opis osebkov v naši vladi...
Gospa je podjetnica, mož pa zaposlen na MNZ kot inšpektor, samo za umestitev v prostor 8-O
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Ladjar ::

Na "netu" sem zasledil, da je ta korona virus prvi tako rečeni val in da prvemu sledi drugi mnogo hujši z drugačno "različico".
Ob vseh "bombandiranjih" s takimi in drugačnimi informacijami in mišljenji, ki jih sicer sam iščem in je posledično to "bombandiranje" name moja lastna "uržah" se mi postavlja vprašanje. Glede na to, da gre iz trenutnih družbenih gibajočih ukrepov na "hiter pogled" zaznati, da se bolje ščiti starejše ljudi in ker ne verjamem niti slučajno, da "oblast" skrbi za starejše ljudi se sprašujem kaj če je vsem tem ukrepov v končni fazi namen ravno obraten in da bi ob morebitnem drugem valu, ki sem ga omenil zgoraj le ti starostniki še slabše in v še večjem številu končali pod "rušo", če se ozrem tudi na to, da so nekatere izmed informacij s katerimi sem bil "bombandiran" v zvezi s kolektivno imunostjo resnične?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

harvey ::

da so nekatere izmed informacij s katerimi sem bil "bombandiran" v zvezi s kolektivno imunostjo resnične?

Na žalost imamo samo NPI, več trenutno žal ni, kljub vsemu angažmanu znanosti, ki res daje vse od sebe. Kolektivna imunost pa tudi ni zlata palčka v tem primeru (tako vsaj kaže), kot se slika.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Ladjar ::

harvey je izjavil:

da so nekatere izmed informacij s katerimi sem bil "bombandiran" v zvezi s kolektivno imunostjo resnične?

Na žalost imamo samo NPI, več trenutno žal ni, kljub vsemu angažmanu znanosti, ki res daje vse od sebe. Kolektivna imunost pa tudi ni zlata palčka v tem primeru (tako vsaj kaže), kot se slika.

Če bi bilo to res, da poleg Non-Pharmaceutical Interventions ne bi bilo nič več drugih možnih zadev, ki jih lahko storiš zase in za svoje ter tuje zdravje bi pomenilo, da te je nekaj že zapustilo ampak te ni, tako da to ne drži. In pa če bi bilo res, da vsa znanost tako strumno teži k našemu dobremu zdravju, bi ti že zdavnaj in vedno znova pa tudi pri vsakem obisku splošnega zdravnika svetovali ali pa samo spomnili-opomnili, da hodi bos po naravnih tleh in tako rečeno ostani v svoji koži.

harvey ::

Ladjar je izjavil:

harvey je izjavil:

da so nekatere izmed informacij s katerimi sem bil "bombandiran" v zvezi s kolektivno imunostjo resnične?

Na žalost imamo samo NPI, več trenutno žal ni, kljub vsemu angažmanu znanosti, ki res daje vse od sebe. Kolektivna imunost pa tudi ni zlata palčka v tem primeru (tako vsaj kaže), kot se slika.

Če bi bilo to res, da poleg Non-Pharmaceutical Interventions ne bi bilo nič več drugih možnih zadev, ki jih lahko storiš zase in za svoje ter tuje zdravje bi pomenilo, da te je nekaj že zapustilo ampak te ni, tako da to ne drži. In pa če bi bilo res, da vsa znanost tako strumno teži k našemu dobremu zdravju, bi ti že zdavnaj in vedno znova pa tudi pri vsakem obisku splošnega zdravnika svetovali ali pa samo spomnili-opomnili, da hodi bos po naravnih tleh in tako rečeno ostani v svoji koži.


Če kaj veš, kaj imamo več od tega in lahko storimo zase, bo informacija dobrodošla.

Splošni zdravstveni higienski napotki so itak vedno koristni (higiena, spanje, prehrana,.. etc). Žal je tako dejstvo na žalost, bolj srednjeveška metoda, a tako je; ko pa bolj resno zboliš (cca 20%) pa imaš nekaj variant, ki lahko lajšajo/delujejo, a zaenkrat vse brez obsežnih randomiziranih študij, da bi lahko (zanesljivo) rekli, to pa lahko v teh in teh primerih potegnemo iz omare kot za druge bolezni in voila rešeno.

Vsekakor bosa hoja koristi - akupresura in za povrhu še zgoraj brez, da te sonce bolje obsije in ti stvori več D vitamina...samo ni za pretiravat, tudi na naravnih tleh, si lahko zviješ nogo...:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Ladjar ::

harvey je izjavil:

Ladjar je izjavil:

harvey je izjavil:

da so nekatere izmed informacij s katerimi sem bil "bombandiran" v zvezi s kolektivno imunostjo resnične?

Na žalost imamo samo NPI, več trenutno žal ni, kljub vsemu angažmanu znanosti, ki res daje vse od sebe. Kolektivna imunost pa tudi ni zlata palčka v tem primeru (tako vsaj kaže), kot se slika.

Če bi bilo to res, da poleg Non-Pharmaceutical Interventions ne bi bilo nič več drugih možnih zadev, ki jih lahko storiš zase in za svoje ter tuje zdravje bi pomenilo, da te je nekaj že zapustilo ampak te ni, tako da to ne drži. In pa če bi bilo res, da vsa znanost tako strumno teži k našemu dobremu zdravju, bi ti že zdavnaj in vedno znova pa tudi pri vsakem obisku splošnega zdravnika svetovali ali pa samo spomnili-opomnili, da hodi bos po naravnih tleh in tako rečeno ostani v svoji koži.


Če kaj veš, kaj imamo več od tega in lahko storimo zase, bo informacija dobrodošla.

Splošni zdravstveni higienski napotki so itak vedno koristni (higiena, spanje, prehrana,.. etc). Žal je tako dejstvo na žalost, bolj srednjeveška metoda, a tako je; ko pa bolj resno zboliš (cca 20%) pa imaš nekaj variant, ki lahko lajšajo/delujejo, a zaenkrat vse brez obsežnih randomiziranih študij, da bi lahko (zanesljivo) rekli, to pa lahko v teh in teh primerih potegnemo iz omare kot za druge bolezni in voila rešeno.

Vsekakor bosa hoja koristi - akupresura in za povrhu še zgoraj brez, da te sonce bolje obsije in ti stvori več D vitamina...samo ni za pretiravat, tudi na naravnih tleh, si lahko zviješ nogo...:)


Ker ste lepo napisal in dejal, da bo informacija dobrodošla pa čeprav niste prosil zanjo bom dejal tole in takole: Bosa hoja ti lahko krepko koristi in ni povezana samo z znano akupresuro ampak tvojim (našim) celotnim BITJEM. Med tem ko pa si jemlješ, če se tako izrazim svojo od rojstva dano pravico, do ozemljitve in tako jemlješ korist zase in za druge pa se nekje ta koriščena korist tudi pozna. Pozna pa se vedno na dveh koncih tam kamor je vzeto in tam kjer je bilo. Zaenkrat bom tukaj končal glede teh informacij in ne glede na to kako bo nekdo to znal razčleniti in dojeti povem še to, da nekje na YouTube obstaja posnetek, kjer je nekdo od "youtuberjev" iskal podatke o tako imenovanih srednjeveških pisanih zakonih, ki jih je izdajala takratna "kraljeva" "oblast" in so ne glede na to, da večina javnosti s tem ni seznanjena še vedno v veljavi. Eden izmed zakonov veli, da če se kdo (točno določena distanca v metrih) bližje od določene mere do "palače" zaloti bos mu sledi smrtna obsodba. Verjetno-neverjetno, zanimivo-nezanimivo, resnično-neresnično? Za globje razumevanje ali odgovore za in na vse to pa je potrebna lastna angažiranost in ne angažiranost katerekoli stroke, znanstvenikov ali oblastnikov,tujcev ali pa soljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ladjar ()

garamond ::

Okapi je izjavil:

Še to - za raziskavo ni pomembna naključnost, ampak reprezentativnost vzorca. Izmed tistih, ki so jih povabili, se lahko ni odzval določen vzorec populacije. Recimo, veliko več tistih iz vzhoda kot zahoda. Ali veliko več žensk kot moških. Ali veliko več starih kot mladih. V bseh primerih si izgubil na reprezentativnosti vzorca, tudi če dobiš pričakovanih 1500 kandidatov. In bo raziskava še slabša, kot bi bila sicer.

Kar bi morali storiti, je to, da bi pogleali, kdo se je doslej odzval, in dodatnih 1000 povabljencev izbrali tako, da bi zagotovili reprezentativnost. Se pravi, če manjka žensk, bi poslali vabila samo ženskam, ali samo tistim iz vzhoda, če manjka teh, ali samo starim, če se jih je doslej odzvalo premalo.
Ta način za dodatna povabila - pogledamo, kateri "manjkajo" v vzorcu - ni v redu, ker ni več rezprezentativen, čeprav se to zdi na prvi pogled. Prostovoljno (ne)javljanje neke podskupine je lahko povezano z rezultati te skupine.

Izmišljen primer: na raziskavo se javi manj moških med 25 in 35 let, ker se jim v večji meri glede na populacijo zdi situacija nesmiselna. V povprečju upoštevajo manj ukrepov, imajo več okužb, se manj javijo na raziskave.
Izmišljen primer 2: ženske nad 65 se v povprečju bolj držijo ukrepov, imajo manj okužb, vendar jim raziskava predstavlja nepotrebno tveganje in ne želijo sodelovati.

Z dodajanjem ljudi iz teh podskupin, da napolnimo "reprezentativen" vzorec, bi bili rezultati lahko bolj popačeni kot pa sicer.

Drugo: tema Trajanje kvarantene - napoved ima velik potencial, zelo v redu, da si jo odprl. Seveda bo večina napovedi napačna. Bi bila pa po mojem mnenju mediana ali pa kakšna geometrična sredina teh napovedi precej točna. Nisem pa zasledil, da bi kdo to izračunal (zdaj tudi ni več tako smiselno).
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Ales ::

digitalcek je izjavil:

Teniser Novak Džoković je rekel, da se ne bo cepil, ker se govori o nano čipu v cepivu. Tej njegovi izjavi se seveda lahko še in še posmehujete.


Nima se smisla posmehovati nečemu, kar si si gladko izmislil. Mimogrede, Novak Đoković ali Djoković NE Džo... Vsaj ime mu prav napiši.

Novakova izjava o cepivu je sledeča (vir):

“Personally I am opposed to the vaccination against Covid-19 in order to be able to travel, but if it becomes compulsory, I will have to make a decision whether to do it, or not. This is my current feeling, and I don’t know if it will change, but it really influences my profession.

Many tennis players, athletes have reached out to me asking what my opinion is on this whole situation. I have expressed my views because I have the right to and I also feel responsible to highlight certain essential topics that are concerning tennis world.

To be honest, just like the rest of the world I am a bit confused. Despite having access to information and resources, I am left in doubt about what could be the best thing to do.

My job requires lots of travel, some are saying that for us who travel, we would have to take the vaccine that is yet to be developed. Therefore, I would like to repeat and point out that at this moment we do not have adequate information. We don’t know if there will be new measures, which of them will be taken, will we have a choice to decide on our own what to do or not with the vaccine…

I would like to know more details about the whole process, before making right decisions. I am curious about wellbeing and I am going to spend the whole lifetime learning about body and how we can empower our metabolism to be in best shape to defend against imposters like Covid 19.

My fullest respect and gratitude goes to all the noble and compassionate medical people who are giving support to the ones that need it the most.

I am no expert, but I do want to have an option to chose what’s best for my body. I am keeping an open mind, and I’ll continue to research on this topic because it is important and it will affect all of us.”

Le da vaše nakonjeno mnenje cepljenju ne bo poslušal praktično nihče, N.Đ. pa je v Srbiji ikona in ga nedvomno posluša 10 x več ljudi, kot njihovega predsednika Vučića, ki je recimo tako ali tako IZJEMNO osovražen...
Preko njega pa tudi strokovnjaki in "strokovnjaki" iz njihovega zdravstvenega sistema.

Zakaj lažeš?

Novak je priljubljen, drži, ampak ne boš verjel, Vučić in strokovanjaki, kot je dr. Kon, tudi.

Telbanc ::

Badwolff je izjavil:

za primerjavo

Governor Cuomo Announces Phase II Results of Antibody Testing Study Show 14.9% of Population Has COVID-19 Antibodies


Testiranje pri nas in tudi drugod pokaže le vrh ledene gore. Upajmo na čim večji procent prekuženih. Pri nas. Stroka nekaj sicer ve ali predvideva, na podlagi rezultatov drugje, saj se v kratkem ukrepi sproščajo. Ne sicer v celoti.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

digitalcek ::

Ales je izjavil:

[
Novak je priljubljen, drži, ampak ne boš verjel, Vučić in strokovanjaki, kot je dr. Kon, tudi.


Malo si poglej srbski Facebook.

Ti linkam vsaj 40 videov in fotografij, kjer ga državljani žalijo dosti bolj kot Hitlerja, ali kakšneega drugega sedanjega precednika? Vučića namreč.

Greš stavit, da se 70% Srbov NE BO NIKOLI cepilo? Seveda ne greš.
Greš stavit, da Srbija NIKOLI ne bo šla v Nato? Seveda ne greš.

Zaključujem, škoda časa za nerealnega, neinformiranega Slovenca...

Se vidiva 25.6 na slovensko-hrvaški meji.

Ales ::

digitalcek je izjavil:

Ales je izjavil:

Novak je priljubljen, drži, ampak ne boš verjel, Vučić in strokovanjaki, kot je dr. Kon, tudi.

Malo si poglej srbski Facebook.

Ti linkam vsaj 40 videov in fotografij, kjer ga državljani žalijo dosti bolj kot Hitlerja, ali kakšneega drugega sedanjega precednika? Vučića namreč.

Ne, bom raje vprašal sosede v Srbiji ali pa kar sam sebe, ti se pa kar "izobražuj" na Facebooku in YouTubu, beri Informer, Kurir, ali kar pač že bereš.

Greš stavit, da se 70% Srbov NE BO NIKOLI cepilo? Seveda ne greš.

Zaplankani ljudje povsod obstajajo, razglabljanja o procentih pa kar tebi prepuščam.

Greš stavit, da Srbija NIKOLI ne bo šla v Nato? Seveda ne greš.

Seveda grem, kadarkoli hočeš, za kolikor hočeš.

Zaključujem, škoda časa za nerealnega, neinformiranega Slovenca...

Sam s sabo si zaključil? Ne no, vztrajaj še malo. Vedno ostaja upanje.

Se vidiva 25.6 na slovensko-hrvaški meji.

Ni zelo verjetno.

Badwolff ::

Se vidiva 25.6 na slovensko-hrvaški meji.

Kaj pa je to za ena grožnja? Eli5

Kam je šel ta forum...

digitalcek ::

Ales je izjavil:


Ni zelo verjetno.


Je pa zelo verjetno, da bo še letos "smena" vladajoče opcije. Ker so Aleškoti in ostali tako pametni, kot so...

MrStein ::

Mimogrede, potek španske gripe:



It's just a flu, bro!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Conini ::

MrStein je izjavil:

Mimogrede, potek španske gripe:



It's just a flu, bro!


daj še zraven potek I. svetovne vojne...

Okapi ::

garamond je izjavil:

Okapi je izjavil:

Še to - za raziskavo ni pomembna naključnost, ampak reprezentativnost vzorca. Izmed tistih, ki so jih povabili, se lahko ni odzval določen vzorec populacije. Recimo, veliko več tistih iz vzhoda kot zahoda. Ali veliko več žensk kot moških. Ali veliko več starih kot mladih. V bseh primerih si izgubil na reprezentativnosti vzorca, tudi če dobiš pričakovanih 1500 kandidatov. In bo raziskava še slabša, kot bi bila sicer.

Kar bi morali storiti, je to, da bi pogleali, kdo se je doslej odzval, in dodatnih 1000 povabljencev izbrali tako, da bi zagotovili reprezentativnost. Se pravi, če manjka žensk, bi poslali vabila samo ženskam, ali samo tistim iz vzhoda, če manjka teh, ali samo starim, če se jih je doslej odzvalo premalo.
Ta način za dodatna povabila - pogledamo, kateri "manjkajo" v vzorcu - ni v redu, ker ni več rezprezentativen, čeprav se to zdi na prvi pogled. Prostovoljno (ne)javljanje neke podskupine je lahko povezano z rezultati te skupine.

Izmišljen primer: na raziskavo se javi manj moških med 25 in 35 let, ker se jim v večji meri glede na populacijo zdi situacija nesmiselna. V povprečju upoštevajo manj ukrepov, imajo več okužb, se manj javijo na raziskave.
Izmišljen primer 2: ženske nad 65 se v povprečju bolj držijo ukrepov, imajo manj okužb, vendar jim raziskava predstavlja nepotrebno tveganje in ne želijo sodelovati.

Z dodajanjem ljudi iz teh podskupin, da napolnimo "reprezentativen" vzorec, bi bili rezultati lahko bolj popačeni kot pa sicer.
.
Lahko pa manj popačeni. Vnaprej vedeti ne moreš, je pa večja verjetnost, da bodo manj popačeni. Če ti manjkajo podatki za neko skupino prebivalstva, ker jih je težje prepričati, da bi sodelovali pri preiskavi, je to v večini primerov slabo.

Okapi ::

garamond je izjavil:

[

Drugo: tema Trajanje kvarantene - napoved ima velik potencial, zelo v redu, da si jo odprl. Seveda bo večina napovedi napačna. Bi bila pa po mojem mnenju mediana ali pa kakšna geometrična sredina teh napovedi precej točna. Nisem pa zasledil, da bi kdo to izračunal (zdaj tudi ni več tako smiselno).

Tema je na žalost zaklenjena, tako da komentar tule.
Na pir bo mogoče iti 4. maja, kar jih je nekaj pravilno napovedalo. Jaz sem bil z 18. majem za dva tedna preveč previden.
Ampak statistika, ki je sicer nisem delal, bi pa verjetno pokazala slab rezultat. Med drugim preprosto zato, ker je bilo precej pesimistov, ki so napovedovali konec karantene za poletje, celo september ali še kasneje, teh rezultatov pa ni mogoče dovolj kompenzirati, ker je bilo premalo takih, ki bi mislili, da bo konec že do konca marca ali začetka aprila.

rabelj5 ::

Septembra bo že karantena st. 2

hator ::

Okapi je izjavil:

garamond je izjavil:

[

Drugo: tema Trajanje kvarantene - napoved ima velik potencial, zelo v redu, da si jo odprl. Seveda bo večina napovedi napačna. Bi bila pa po mojem mnenju mediana ali pa kakšna geometrična sredina teh napovedi precej točna. Nisem pa zasledil, da bi kdo to izračunal (zdaj tudi ni več tako smiselno).

Tema je na žalost zaklenjena, tako da komentar tule.
Na pir bo mogoče iti 4. maja, kar jih je nekaj pravilno napovedalo. Jaz sem bil z 18. majem za dva tedna preveč previden.
Ampak statistika, ki je sicer nisem delal, bi pa verjetno pokazala slab rezultat. Med drugim preprosto zato, ker je bilo precej pesimistov, ki so napovedovali konec karantene za poletje, celo september ali še kasneje, teh rezultatov pa ni mogoče dovolj kompenzirati, ker je bilo premalo takih, ki bi mislili, da bo konec že do konca marca ali začetka aprila.


Okužbe potekajo v valovih. :D Če bomo imeli smolo, se bo že v maju zalomilo. V ostali Evropi se pa bo 100 %, ker imajo bistveno več okužb.


btw: Število smrti zaradi COVID-19 v ZDA je preseglo število smrti ameriških vojakov v Vietnamski vojni.(58.318)

Smrekar1 ::

Okapi je izjavil:


Tema je na žalost zaklenjena, tako da komentar tule.
Na pir bo mogoče iti 4. maja, kar jih je nekaj pravilno napovedalo. Jaz sem bil z 18. majem za dva tedna preveč previden.
Ampak statistika, ki je sicer nisem delal, bi pa verjetno pokazala slab rezultat. Med drugim preprosto zato, ker je bilo precej pesimistov, ki so napovedovali konec karantene za poletje, celo september ali še kasneje, teh rezultatov pa ni mogoče dovolj kompenzirati, ker je bilo premalo takih, ki bi mislili, da bo konec že do konca marca ali začetka aprila.


Karantena je na Kitajskem trajala 70-80 dni. Kot kaže je bilo to dovolj in je bila učinkovita, vsaj za prvi val. 18. maj je bil glede na informacije kar dobra izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

BlackDeath ::

Smrekar1 je izjavil:

Karantena je na Kitajskem trajala 70-80 dni. Kot kaže je bilo to dovolj in je bila učinkovita, vsaj za prvi val. 18. maj je bil glede na informacije kar dobra izbira.


To so rabili oni, ni pa to zlato pravilo za vse. Ker je veliko spremenljivk. Milijonska mesta, gosta poseljenost, slabi življenjski pogoji, število okužb ...

Slovenija je recimo čisto nasprotje. Malo okužb, malo ljudi, redko poseljeni, zastonj zdravstvo ...

Smrekar1 ::

BlackDeath je izjavil:


To so rabili oni, ni pa to zlato pravilo za vse. Ker je veliko spremenljivk. Milijonska mesta, gosta poseljenost, slabi življenjski pogoji, število okužb ...

Slovenija je recimo čisto nasprotje. Malo okužb, malo ljudi, redko poseljeni, zastonj zdravstvo ...


Saj ne pravim, da je zadeva popolna. Toliko so rabili oni, če mi končamo nekaj tednov prej ker imamo boljšo pozicijo ni s tem nič narobe.

BlackDeath ::

Kvečjemu bi bilo dobro za nas, če lahko pred celotno Evropo zaženemo stroje. Če bi se angažiralo gospodarstvo in država bi lahko celo kaj naredili iz tega ...

gregork ::

Kdo od rizičnih skupin sedaj lahko gre v trgovino z živili samo zjutraj?
A ima kdo link do uradne objave? googlam in ne najdem uradnega vira, samo spletne časopise.
Ali lahko določena trgovina postavi svoja pravila?
Sem bil prepričan, da imajo samo starejši od 65 omejeno na prvi dve uri, invalidi in nosečnice pa lahko gredo, kadar želijo.

V lokalnem Tušu so mnenja, da tudi za nosečnice velja omejitev, da sredi dneva ne smejo v trgovino.
««
211 / 355
»»