» »

Google maps ne pelje po najboljši poti

Google maps ne pelje po najboljši poti

pero50 ::

Imam kar nekaj strank katere pridejo do mene, google maps pa jih ne peljeta po najboljši, najkrajši in najhitrejši poti. Problem nastane, ko pride kdo s tovornjakom in je zaradi tega kup problemov. Razlike je 3 minute, google maps pa še vedno vozi ljudi naokrog...

Ve kdo, kako bi to najlažje popravil?

AndrejS ::

Google maps nima opcije za tovornjake. To imajo vse boljše navigacije.

pero50 ::

problem je tudi pri avtih, hkrati pa tudi garmin vozi ljudi po tej isti neoptimalni poti...

DamijanD ::

potem so verjetno zemljevidi napačni (obstaja kakšna omejitev ali kaj drugega). A ni imel google včasih možnost, da si sporočil spremembe? Za garmin se pa mogoče lahko obrneš na Monolit

pero50 ::

ljudi potem "ročno" usmerim v enem križišču in takoj popravi pot na pravo. V google mapsu pa je možnost prijave napačne poti izginila. Včasih se je to dalo prijaviti, sedaj pa ne najdem opcije.

dunda ::

"Send feedback" je še vedno spodaj. Sem ga že nekajkrat uporabil in večinoma kar uredijo. Vsega pa res ne, čeprav verjetno obstajajo tehtni razlogi (recimo, da je cesta označena drugače, kot si mi predstavljamo, oni se pač držijo oznak, ki so jih prejeli).
Aja, pri "send feedback" nimaš neposredne možnosti predloga poti, pač pa potem klikneš tisto spodnjo možnost in se zajame zaslon in lahko napišeš ...

Res je tudi, da naj vozniki tovornjakov ne bi uporabljali Google Maps, ker pač ne upošteva lastnosti vozil. Jim pa vsaj malo pomaga, če prej pogledajo na satelitski pogled.
https://www.kacnje.eu

Map ::

Poznam eno tako cesto ja. Sem že trikrat poslal feedback, ampak še vedno vozi po isti, neprimerni poti.

imagodei ::

No, Google maps zjutraj v času prometne konice pošilja voznike, ki prihajajo iz Gorenjske v center mesta (Miklošičeva) po Celovški. To ne more biti niti približno najhitrejša pot.
- Hoc est qui sumus -

pero50 ::

Ima google maps tudi learning algoritem, če bi recimo vsakič ko se pelješ do destinacije ubral svojo pot in bi se iz tega kaj naučil? Sem poslal feedback, čeprav ne pričakujem da se bo kaj spremenilo.

Furbo ::

Ja v Tuhinjski dolini je tudi ena taka fora, pošilja folk čez en hrib po ozki poti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

spicymilk ::

Furbo je izjavil:

Ja v Tuhinjski dolini je tudi ena taka fora, pošilja folk čez en hrib po ozki poti.


Ravno teden nazaj me je peljala čez ta hrib, sem poslal feedback, ampak ne vem če obstaja kak pameten obvoz.

M-XXXX ::

pero50 je izjavil:

Ima google maps tudi learning algoritem, če bi recimo vsakič ko se pelješ do destinacije ubral svojo pot in bi se iz tega kaj naučil? Sem poslal feedback, čeprav ne pričakujem da se bo kaj spremenilo.

Ima (vem za obvoze, zapore) sam rabi kar nekaj časa (od oka bom rekel ene 2 tedna) da pogrunta. Pa predvidevam da tudi velik % vozil mora biti tak, ne zgolj vsake dva dni eden.

dunda ::

Furbo je izjavil:

Ja v Tuhinjski dolini je tudi ena taka fora, pošilja folk čez en hrib po ozki poti.

Tudi tam je težava v kategorizaciji cest. Običajna (skozi Kamnik) je nekaj daljša in ker kategorija tistega makadama ni veliko nižja, se Google odloči za bližjo :-)
https://www.kacnje.eu

trulex ::

dunda je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ja v Tuhinjski dolini je tudi ena taka fora, pošilja folk čez en hrib po ozki poti.

Tudi tam je težava v kategorizaciji cest. Običajna (skozi Kamnik) je nekaj daljša in ker kategorija tistega makadama ni veliko nižja, se Google odloči za bližjo :-)

To z makadami imam neprestano težave. In ne najdem nastavitve za ignoriranje makadamskih cest.

Furbo ::

spicymilk je izjavil:

Furbo je izjavil:

Ja v Tuhinjski dolini je tudi ena taka fora, pošilja folk čez en hrib po ozki poti.


Ravno teden nazaj me je peljala čez ta hrib, sem poslal feedback, ampak ne vem če obstaja kak pameten obvoz.

Mah v bistvu bi moral iti na Vranskem dol iz avtoceste, če želiš priti nekam v Tuhinjski dolini, ali pa čez Domžale/Kamnik, če prihajaš iz Ljubljane.
Je bližje v nekaj primerih tam čez, ampak jaz ne bi šel nikoli, sploh pozimi. Ok, morda če bi šel točno v Blagovice, točno iz srede doline, pa še to dvomim.

Sem pa dal zdajle to v google maps in me je poslalo čez Trojane, čeprav je 7km več, tko da so te morda le upoštevali. Good job.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupujete ribe (štajerska-mb) ?

Oddelek: Loža
263741 (3147) korenje3
»

Stare bencinske črpalke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10818294 (11906) Samson
»

Parcela

Oddelek: Loža
296061 (5012) floyd1
»

Na travniku zakoličba neznanega izvora (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5613117 (11236) mihec87

Več podobnih tem