» »

Svarilo pred podjetjem Efcom d.o.o. - talne obloge

Svarilo pred podjetjem Efcom d.o.o. - talne obloge

«
1
2

MrBrdo ::

Želim vas opozoriti na podjetje Efcom d.o.o., ki dobavlja in polaga vinilne in drugačne talne obloge. Ter seveda vse druge obiskovalce, ki bodo na to temo naleteli pri googlanju.

Zaradi priporočila na forumu podsvojostreho sem pri njih naročil vinil, z dobavo je bilo vse vredu, ko pa je prišlo do polaganja so se začele težave.

Pri polaganju in izravnavi tal je prišlo do ogromno nepravilnosti, od zamud, zmerjanja drugih izvajalcev, katastrofalen odnos, puščanja na stežaj odprtih vhodnih vrat tudi po odhodu, ipd (preveč za napisati). Tudi enak izgovor kot ga je dobila ga. Maja ki je napisala mnenje na Google Maps, da se je izvajalcu pokvaril avto, sem dobil tudi jaz. Enako kot pri njej so se tudi pri meni po plačilu pojavili dodatni stroški. Prav tako je večkrat zavrnil polaganje iz različnih razlogov, med drugim tudi da je vinil "grd". Ko je po vseh teh težavah končno le položil vinil, je zadeva povsem vija-vaja, imam luknje po 4mm in več, stvari se majejo (stoli, pručke, miza), kuhinja ima ravno dno in se tudi vizualno že takoj vidi da je zanič narejeno. Za seboj niso nič pospravili, v sobi so pustili vso opremo še en teden po tem ko so "zaključili". Šef Oto Erman ne želi slišati o vračilu denarja nič, vse pa sem moral plačati z avansom.

Ko sem ga soočil z rezultatom, me je polagalec napadel v lastni hiši, posredovati je morala policija in mu tudi napisala kazen. Kaj takega še nisem doživel!

Sodeč po mnenjih na Google Maps pa tudi nisem edini: https://www.google.com/maps/place/Efcom...!4m7!3m6!1s0x477ad3eeb81d2a6d:0xe9f2cf06982e683f!8m2!3d46.007612!4d14.361505!9m1!1b1

Zadeva presega vse meje, potrebno bo iti tudi v civilno tožbo!

Če bo kdo iskal parket, laminat ali vinil, naj se vsekakor izogne temu podjetju!

 Efcom d.o.o.

Efcom d.o.o.

MrBrdo
  • poskusilo klonirati: TraktorFan ()

;-) ::

Lepljen vinil?

MrBrdo ::

Tako je. Kar pomeni da tudi popravilno ni realistično, še posebej ker je sedaj čez že zmontirana tudi kuhinja.
MrBrdo

MrBrdo ::

Škoda, da sem se očitno preslabo pozanimal pred naročilom, sedaj vidim še polno drugih rdečih luči, med drugim komentarji na Google Maps ter odprte tožbe ki so prikazane na stop-neplacniki.si... :8)
MrBrdo

Vajenc ::

Z raznoraznimi "majstri" sem imel letos tudi sam velike težave. Predvsem sem opazil, da je ponudba majstrov manjša od povpraševanja, zato si lahko ti privoščijo arogantnost, površnost, nezanesljivost in previsoke cene.

V tvojem primeru očitno niti ni težava v slabi položitvi vinila, ampak v nepravilno pripravljeni podlagi (izravnalni masi). Lepiti vinil na neravno podlago je neumnost. Če pa je izravnalna masa bila narejena, pa je še toliko bolj čudno, da se ni razlila v vaservago...

Civilna tožba za takšne zneske se verjetno niti ne izplača (predvsem zaradi živcev), je pa pravilen pristop in samo s tem lahko preprečimo takim "majstrom" nadaljevanje slabe prakse.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Shields ::

A zato "majstri" tako služijo kot se rado poudari >:D

MrBrdo ::

Vajenc je izjavil:

Civilna tožba za takšne zneske se verjetno niti ne izplača (predvsem zaradi živcev), je pa pravilen pristop in samo s tem lahko preprečimo takim "majstrom" nadaljevanje slabe prakse.

Res je da se verjetno ne izplača, vendar to da me nekdo napade v lastnem stanovanju, ter mi grozi da me bo "počakal za vogalom"... Tega ne bom dovolil, in za to bodo odgovarjali. Tudi če grem jaz v minus par tisoč EUR zaradi tega.
MrBrdo

Vajenc ::

MrBrdo je izjavil:

Res je da se verjetno ne izplača, vendar to da me nekdo napade v lastnem stanovanju, ter mi grozi da me bo "počakal za vogalom"... Tega ne bom dovolil, in za to bodo odgovarjali. Tudi če grem jaz v minus par tisoč EUR zaradi tega.

Sem imel v mislih tožbo zaradi slabe storitve. Zaradi fizičnega napada oz. groženj se ga vsekakor toži.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Ganon ::

Vse si mu plačal vnaprej? :)) Zakaj?

Machete ::

Shields je izjavil:

A zato "majstri" tako služijo kot se rado poudari >:D

Nope. Takile zgolj kako leto dve in potem kjuzo. Ostali imamo dela za leto in več naprej.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Shields ::

Machete je izjavil:

Shields je izjavil:

A zato "majstri" tako služijo kot se rado poudari >:D

Nope. Takile zgolj kako leto dve in potem kjuzo. Ostali imamo dela za leto in več naprej.


Ne vem, teli so baje že dolgo hehe, hecam se

Silvo ::

Tule na sliki imaš zelo slaba tla,če imaš luknje 4mm itd.
Kaj točno si plačal in koliko...nove estrihe ali samo izravnavo do par mm?
Silvo

;-) ::

Izravnala tud nemore naredit cudezev. In potem se jaz sekiram ko sem cisto vse v hisi delal sam.

Leplenega vinila imam 75 kvadratov in ja ob soncni svetlobi ni v nulo, zraven sem doktoriral iz lepil in nevem cega vse ampak v nulo nemore bit. Zato sem pri pritlicnem nadstropju obrnil igro in dokupil vinil na klik 5mm debel za 35€ na kvadrat...tisto je v nulo brez izravnalne in brez vsega. Res pa da takih felejev kot imas ti nimam.

rabelj5 ::

upam da dobijo po pi*** na sodišču + pohvaljen, da si povedal za katero firmo se gre

tko iz firbca me pa zanima, kako je zgledal ta napad pri katerem je mogla posredovat policija

dvojka ::

Ah ja... Polagalci vinila... Mam sam podobno zgodbo. Izravnalno maso ter vinil so položili čisto do stene. Ko sem prižgal talno, se je na ogromno mestih vinil ob steni dvignil, ker se je pač zaradi raztezanja uprl v steno. Mi je rekel polagalec, da so estrihi slabo narejeni in da je vinil zaradi tega popustil. Pod okrasnimi letvami je ponekod tudi po 5-8mm lufta. Na žalost sem plačal polovico avansa, druge polovice nisem nikoli plačal in tudi polagalec ni nikoli zahteval plačila.

Phantomeye ::

;-) je izjavil:

Izravnala tud nemore naredit cudezev. In potem se jaz sekiram ko sem cisto vse v hisi delal sam.

Leplenega vinila imam 75 kvadratov in ja ob soncni svetlobi ni v nulo, zraven sem doktoriral iz lepil in nevem cega vse ampak v nulo nemore bit. Zato sem pri pritlicnem nadstropju obrnil igro in dokupil vinil na klik 5mm debel za 35€ na kvadrat...tisto je v nulo brez izravnalne in brez vsega. Res pa da takih felejev kot imas ti nimam.


Tudi če ne, potem se stranko opozori in obvesti o situaciji.

Mi smo enkrat najeli družinskega znanca, ki namesto da bi se dejansko potrudil in naredil kvalitetno je poznanstvo izkoriščal, Večino časa je presedel in pil, z izjavami, da je računa meter ne ure. Potem je pa ven butnil račun 2x višji od pričakovanega (s tem, da je za stvari, kjer smo mu pomagali - rušenje, računal kot da je vse sam naredil- če bi povedal, da bo tako, mu ne bi pomagal).

Ko smo ga vprašali, zakaj ni naredil predračuna je reku, da se ga za te stvari ne da naredit.

Šalabajzerji povsod pač.

TOP ::

MrBrdo je izjavil:

Tako je. Kar pomeni da tudi popravilno ni realistično, še posebej ker je sedaj čez že zmontirana tudi kuhinja.

Kot prvo povej use,ne samo na pol.Kot te razumem,so oni tebi samo položili vinil in niso gledali,koliko so ravna tla,zato si sam kriv,ker bi moral prej izravnalno maso,dat ali pa nekoga najet,da ti tole naredi.Po domače tla niso bila ravna in niso oni krivi.Kar se tiče pa plačila si tudi sam kriv,kaj ste vsi tolk naivni,da hitiste vse prej plačat.Enkrat si zapomni prvo se da pol denarja,ko se konča pa drugo polovico,sto polovico jih držiš v šahu,da naredijo prav.

Evolve ::

TOP je izjavil:

MrBrdo je izjavil:

Tako je. Kar pomeni da tudi popravilno ni realistično, še posebej ker je sedaj čez že zmontirana tudi kuhinja.

Kot prvo povej use,ne samo na pol.Kot te razumem,so oni tebi samo položili vinil in niso gledali,koliko so ravna tla,zato si sam kriv,ker bi moral prej izravnalno maso,dat ali pa nekoga najet,da ti tole naredi.Po domače tla niso bila ravna in niso oni krivi.Kar se tiče pa plačila si tudi sam kriv,kaj ste vsi tolk naivni,da hitiste vse prej plačat.Enkrat si zapomni prvo se da pol denarja,ko se konča pa drugo polovico,sto polovico jih držiš v šahu,da naredijo prav.


pametn ko sto mater...

MrBrdo ::

TOP je izjavil:

MrBrdo je izjavil:

Tako je. Kar pomeni da tudi popravilno ni realistično, še posebej ker je sedaj čez že zmontirana tudi kuhinja.

Kot prvo povej use,ne samo na pol.Kot te razumem,so oni tebi samo položili vinil in niso gledali,koliko so ravna tla,zato si sam kriv,ker bi moral prej izravnalno maso,dat ali pa nekoga najet,da ti tole naredi.Po domače tla niso bila ravna in niso oni krivi.Kar se tiče pa plačila si tudi sam kriv,kaj ste vsi tolk naivni,da hitiste vse prej plačat.Enkrat si zapomni prvo se da pol denarja,ko se konča pa drugo polovico,sto polovico jih držiš v šahu,da naredijo prav.


Ne, oni so delali tudi izravnavo z izravnalno maso (in jo tudi zaračunali seveda). Estrih je bil že spodaj. Tako so mi sami predlagali, rekli so da bo super in seveda ravno. Na enem delu so mi za izravnavo še dodatno zaračunali ker je bila tam zrušena stena in je bilo potrebno izravnati dodatno - no tudi tam zdaj ni ravno. Kar se tiče avansa mi niso dali druge možnosti, najprej sem plačal nek del, pred montažo pa so hoteli da poravnam v celoti. Če bi to zavrnil mi ne bi hoteli polagat, nekaj denarja pa so mi že vzeli.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Silvo ::

Če si imel estrih že položen,potem je ta bil izredno slabo narejen,
ker z polivno izavnalno maso lahko poravnaš bolj malo oz cca +-3mm.
Silvo

ejresnevem ::

Na žalost je (prave) mojstre zelo težko dobiti, pri zanesljivih pa je čakalna vrsta (že dolgo časa pre-) dolga.

Verjetno pa gre tule za enega, ki je hotel primakniti svoj lonček glede na to, da je zelo veliko povpraševanje za mojstre na trgu. Menda se jih šola malo povečana skupina, ampak do malenkost večje ponudbe mojstrov (če bodo ostali v Slovenijo) je pa še kakšne 5-10 let.

Torej, lekcija, za vse nas, ne zaupati mazačem, ki želijo lupati stranke zaradi velikega povpraševanja.

;-) ::

3mm izravnalne na normalnem estrihu ni dovolj za lepljen vinil.

Si jim zagotavljal pravilno temperaturo estriha za polaganje. Delovna temp. lepila je oznacena na embalazi.

Mi smo cel estrih prebrusli a se vseeno kje vidi neravninica ze lepilo ce ti se naredi kak svaljek je pri tem vinulu problem.

Jaz se nebi prevec sekiral, imas dobro podlago za nekaj kar bos dal preko, medtem probaj dobit kaj povrjneno in je to to. Od sekirancije te lahko pozere.

rabelj5 ::

če so mu rekli, da bo super in ravno je njihova krivda

K0l1br1 ::

rabelj5 je izjavil:

če so mu rekli, da bo super in ravno je njihova krivda

Jaz temu ne bi nikoli verjel. Ne more iz neravnega ratati super in ravno. Rata kar rata in se ne sekiraš preveč. Če se pri hoji ne rabiš nagibati, je več kot dobro. Z metrom se hodi, ko delajo, ne sedaj meriti milimetrov.

rabelj5 ::

jaz pa ne bi govoril, da bo nekaj super in ravno, če bi vedel da ne bo

Furbo ::

Jaz nikoli nisem dajal nerealnih obljub ali se spustil v nekaj, kar ne bi bilo možno narediti kvalitetno in posledično ni bilo reklamacij.

Sem se smejal enemu malarju, je tudi dal nerealno obljubo, kako bo poravnal krive stene z izravnalno maso (je bolj za gladiti, kot izravnavati). Potem je pa stranka uletela s 4m dolgo vaservago. Model je zvozil cele palete izravnalne mase na tisto bajto.

Enkrat sem zavrnil lepljenje gips plošč na steno v neki bivši garaži, ker mi je bilo povsem jasno, da po letih izpušnih plinov na tisti mastni beton ne bo prijelo nobeno lepilo in predlagal, da se dela na kovinsko konstrukcijo. Ne, to pa ne.
No en se je spustil v to, čez en mesec so (orenk drage posebne) gips plošče popadale vse dol.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

TOP ::

Evolve je izjavil:

TOP je izjavil:

MrBrdo je izjavil:

Tako je. Kar pomeni da tudi popravilno ni realistično, še posebej ker je sedaj čez že zmontirana tudi kuhinja.

Kot prvo povej use,ne samo na pol.Kot te razumem,so oni tebi samo položili vinil in niso gledali,koliko so ravna tla,zato si sam kriv,ker bi moral prej izravnalno maso,dat ali pa nekoga najet,da ti tole naredi.Po domače tla niso bila ravna in niso oni krivi.Kar se tiče pa plačila si tudi sam kriv,kaj ste vsi tolk naivni,da hitiste vse prej plačat.Enkrat si zapomni prvo se da pol denarja,ko se konča pa drugo polovico,sto polovico jih držiš v šahu,da naredijo prav.


pametn ko sto mater...

Pameten ja,ker ko so meni tako polagali sem bil zraven in zanjimi pogledal ravnine in use in kar ni bilo uredu,takoj pokazal in so popravili.

Če so ti oni še stavili izravnalno,so pa zelo slabo.Imaš morda kake papirje pogodbe o plačilu,ali je šlo tako malo na roko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

MrBrdo ::

TOP je izjavil:


Če so ti oni še stavili izravnalno,so pa zelo slabo.Imaš morda kake papirje pogodbe o plačilu,ali je šlo tako malo na roko.

Imam vse, predračun, račun, plačilo prek TRR. Na računu jasno piše "Izravnava tal do 3mm", na drugem računu pa dodatno "Izravnava višine 2,5cm z estrihom, specialni predpremaz, izravnalna masa" (to je bilo za del kjer je šla stena ven).
MrBrdo

šernk ::

ker z polivno izavnalno maso lahko poravnaš bolj malo oz cca +-3mm.

poravnaš lahko toliko kot želiš. Smo pred kratkim polagali parket in je prišel mojster in s seboj prinesel cca 300kg izravnalne mase. Ko je vse skupaj najprej izmeril smo ugotovili da na eni strani bi bilo treba dati 20mm mase (mešanica s finim peskom), na eni strani pa nič da bi bilo 100% ravno, kar bi po ocenah zneslo namesto 300kg cca 1200kg + precej podaljšan čas sušenja. Na koncu smo se dogovorili da zadeva pada cca 10mm v eno stran (na dolžini 4m) in praktično tega ni videt.

Vse to smo se dogovorili že pred začetkom del. Enako je bilo ko nam je en drugi prišel kitat stene, povedal je že v štartu da en spoj bo počil pa lahko naredi kar želi in bo še vedno počil in po petih letih je spoj počil. Take stvari se pove v štartu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Phantomeye ::

;-) je izjavil:

3mm izravnalne na normalnem estrihu ni dovolj za lepljen vinil.

Si jim zagotavljal pravilno temperaturo estriha za polaganje. Delovna temp. lepila je oznacena na embalazi.

Mi smo cel estrih prebrusli a se vseeno kje vidi neravninica ze lepilo ce ti se naredi kak svaljek je pri tem vinulu problem.

Jaz se nebi prevec sekiral, imas dobro podlago za nekaj kar bos dal preko, medtem probaj dobit kaj povrjneno in je to to. Od sekirancije te lahko pozere.


Pa kakšni eni streljate ...

"a si jim zagotavljal pravilno temperaturo estriha za polaganje"

Zakaj bi jaz kot stranka moral vedet, kakšna je pravilna temperatura estriha za polaganje? Zato najameš profesionalce, ki to zrihtajo zate. Zato so tam. Ne bi rekel, če bi poklical soseda, k v prostem času polaga vinil za gajbo pira.

;-) ::

Vinila nemores lepit ce je temp estriha nizja ko nevem 22 stopinj. Brez talnega gretja je delo nemogoce. Vem ker sem polagal in ravno sedaj delam v enem kletnem prostoru, enostavno negre pa mam 2mm debelino in je trd ko nevemkaj.

Glugy ::

MrBrdo je izjavil:

Prav tako je večkrat zavrnil polaganje iz različnih razlogov, med drugim tudi da je vinil "grd".

Jz ne razumem teh "majstrov". Če jim neki ne gre naj rečejo da tega pa oni ne delajo. Ne pa da traparijo ven vržejo pa bodejo z estetskim okusom stranke. Če neki ne obladajo naj pač ne delajo tega. Sej ne rabš biti "majstr" za vse. Bod majstr za eno specifično področje pa bod ornk na tem področju. Ne pa da si pol neki na pol. Mislm če je tvoj ego preveč velik in ne morš rečt da ene stvari ne delaš pa reč glej jz poznam enga majstra k to obvlada in ga napotiš k tistmu majstru k pa obvlada vinilke polagat. On bo pa kakšno stranko teb napotil za kakšno reč k ti obvladaš...mislm ne pa tkole no ; greš zafrknt stranko potem jo pa še napadeš k ne prenese tvoj bedast ego da si neki zafrknu; ne morš priznat kaj šele da bi se opravičil pa se probu zment kaj bi se dal nardit.

carlito149 ::

V tvojem primeru je estrih slabo narejen. Da bi ga poravnali v nulo bi potrebovali vsaj 8mm izravnalne mase. Torej se okoli 10€ po m2.

Izravnalna masa do 3mm le zgladi povrsino. V tvojem primeru bi pa potreboval nivelacijo, kar pomeni, da bilo potem cisto ravno.

Phantomeye ::

carlito149 je izjavil:

V tvojem primeru je estrih slabo narejen. Da bi ga poravnali v nulo bi potrebovali vsaj 8mm izravnalne mase. Torej se okoli 10€ po m2.

Izravnalna masa do 3mm le zgladi povrsino. V tvojem primeru bi pa potreboval nivelacijo, kar pomeni, da bilo potem cisto ravno.


Ja, a ni to nekaj, kar mora povedat profi, ki si ga najel. To breme je na njem, ne na stranki.

;-) ::

Prav tako je večkrat zavrnil polaganje iz različnih razlogov,
res nevem kaj bi se mogo izvajalec povedat veckratvje zadevo zavrnil, to razumem kot da je op rinil vanj in logicno sprejel delo v stilu kako bo pa bo

borisk ::

Ko je pri nas mojster lepil vinil je naprej hodil merit vlažnost estriha, ko je bila dobra, je prišeš iz zbrusil komplet estrih, posesal, skontroliral vlago spet, vlil izravnalno maso, sbrusil vrhove, zalil z boljfino maso, posušil, preveril površino za kakšno zrno estriha ali zračnege mehurčka v masi, in potem lepil. nikjer ji niti male reže, zidni trak je prev tako vinilen( tisti ko se vstavi trak vinila notri..)
kakšne reže ob zidu....

;-) ::

Za trakom je sigurno 5mm reza do stene, isto na estrihu ker drugace ti za polomo,dvigne, karkoli. Kar idi merit estrih pozimi pri shlajeni hisi in poleti pri razgreti ali z vsaltanim talnim gretjem.

M-XXXX ::

;-) je izjavil:

Za trakom je sigurno 5mm reza do stene, isto na estrihu ker drugace ti za polomo,dvigne, karkoli. Kar idi merit estrih pozimi pri shlajeni hisi in poleti pri razgreti ali z vsaltanim talnim gretjem.

Drugače mi je raztezanje zelo jasno, ampak čaki: kakšna pa je razlika v temperaturi estriha poleti pa pozimi ko je talno notri. 5C mogoče? Pri 5C pa nimaš raztezanja 5mm...

3p ::

carlito149 je izjavil:

V tvojem primeru je estrih slabo narejen. Da bi ga poravnali v nulo bi potrebovali vsaj 8mm izravnalne mase. Torej se okoli 10€ po m2.


Seveda, in na mojstru je, da to pove stranki.

;-) ::

Razlike so od 18-30 stopinj. 5mm ni so pa 5mm robni trakovi, boris k samo me vrjamem da nima lufta med vinilom in steno ker bi mel sobo v zraku

energetik ::

Machete je izjavil:

Shields je izjavil:

A zato "majstri" tako služijo kot se rado poudari >:D

Nope. Takile zgolj kako leto dve in potem kjuzo. Ostali imamo dela za leto in več naprej.
Ne ne, Efcom je že precej dolgo na sceni. Nimam pojma kako jim rata.
Tudi jaz sem imel z njimi negativne izkušnje. Prodajalec je najprej rekel da polagajo tudi keramiko. Fino, sem rekel, mi bodo zrihtali keramiko in nato še vinil. In se je začelo, skoraj nikoli prišel takrat, ko sva se zmenila, keramiko je polagal 1 keramičar ne vem koliko tednov (2 kopalnici + WC), narejeno komaj še sprejemljivo za moj okus. Nato še izdal račun na neko drugo firmo, ne Efcom.

Na srečo sem potem rekel samo še adijo, vinil bo delal nekdo drug. In pride drug, ter naroči vinil ravno pri Efcomu - na tiste zavitke vinila smo čakali mesec in pol, čeprav so rekli max 2 tedna. Vsak teden so imeli drug izgovor, vinila pa od nikjer. Tudi ta drug izvajalec ni bil nek biser, je pa položeno vseeno malce bolje kot na teh slikah, prav tako je cena s predračuna držala.

Skratka 2 nauka:
- nikoli ne imejte posla z Efcomom, niti z naročilom materiala.
- če hočete lepljeni vinil, mora biti mojster picajzel, tudi če ga čakate pol leta da pride. Ta zadeva je hudo občutljiva na podlago, ki mora biti ravna kot steklo.

M-XXXX ::

;-) je izjavil:

Razlike so od 18-30 stopinj. 5mm ni so pa 5mm robni trakovi, boris k samo me vrjamem da nima lufta med vinilom in steno ker bi mel sobo v zraku

Kje je 30C razlike? Estrih pozimi ima koliko? Ranga 25C (plus, minut kakšna stopinja), poleti pa? Spet ranga 20C (plus minus, kakšna stopinja). Raztezanje pri 10C razlike in 10m dolžine je ranga milimetra (1.2mm če sem prav izračunal).

energetik ::

Estrih je pri talnem (izmerjeno z IR termometrom) poleti do 19° (talno hlajenje), pozimi do ~26°.
Sicer pa kaj vas moti reža ob steni? Itak je tam diletacija z razlogom in čez zaključna letev. Meni je na žalost vinilar diletacijsko režo od estriha zalil z izravnalno maso, tako da vprašanje, kako se zdaj zvok prenaša na stene. Vinil se zaključi nekje 5-8mm od stene, vse pa jasno prekrije letev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

111111111111 ::

Meni so naredili čisto vihrav estrih. POlagalaec vinila je prišel in 3 dni samo brusil. Mi je pa dal na izbiro ali pobrusi in zravna, ali pa sploh ne bo polagal in mi vrne denar 50% avansa.

Sem super zadovoljen. Vinil na klik.

Machete ::

*dilatacija
je prava beseda, samo, da popravim, ker vem, da je pogosto napačno pisano (diletacija, dilitacija itd.. je narobe).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Efcom ::

Spoštovani,

dovolite, da vam predstavimo še našo (Efcom) plat omenjene izkušnje. Gospod je prišel naročit talno oblogo in plačal 100% avans za material. Polagal naj bi mu izvajalec, ki je že opravljal gradbena dela na objektu. Teden pred prazniki, ko je talna obloga prišla na skladišče pa nas je prosil še za montažo, ker je očitno izvajalec odstopil od nadaljevanja del najbrž z razlogom. In sicer tla oziroma estrih ni bil raven. Z delom se je mudilo zaradi montaže kuhinje. K delu smo žal pristopili in naš polagalec je dogovoru s stranko poskušal narediti nemogoče. Ali je problem v hiši na Barju, da se kaj poseda ali pa tako slabo izveden estrih o tem naj odločijo strokovnjaki oz. sodišče.

Z omenjenim polagalcem ne sodelujemo več, ker ne zmore kontrolirati svojih čustev in je za delo s strankami neprimeren, kar je tudi posledica preobremenitve. Za vsa fizična dela je vedno manj mladih in na tem področju bomo lahko v prihodnosti hvaležni, če bomo sploh dobili koga še posebej ob tako zahtevnih strankah.

Žal nam je za nastalo situacijo in slabo izkušnjo z našim podjetjem, ki nikakor ni bilo namerno ampak posledica, da smo želeli stranki ustreči nemogoče tik pred montažo kuhinje v zadnjem hipu.

Efcom d.o.o.

Pithlit ::

4 leta za odgovor? Wow.
Life is as complicated as we make it...

PacificBlue ::

The power of Google:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

111111111111 ::

Pithlit je izjavil:

4 leta za odgovor? Wow.

Odgovor pa je. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

k4vz0024 ::

Fascinatno. Nekaj kar bi morali rešiti že zdavnaj. Pa mi smo res na Balkanu8-)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parket DA ali NE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13415811 (2799) PacificBlue
»

Sušenje izravnalne mase?

Oddelek: Loža
191482 (753) fikus_
»

Laminat vs vinil vs tapison (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
709340 (3903) koyotee
»

Laminat, ploščice ali vinil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21461407 (10531) Lonsarg
»

Topli pod, laminat, parket, vinil? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11239966 (18933) SmotaniJanez

Več podobnih tem