» »

regali za delavnico

regali za delavnico

knap ::

Dober dan

Rad bi nabavil nekaj regalov za delavnico, skupna dolžina cca 8 m.

Sem gledal regale v bauhaus in merkur vendar so totalna žalost, vse se maje, zelo slabe kvalitete

Ali morda veste če se v SLO oz EU dobi regale, ki so boljše kvalitete in niso pretirano dragi.

Hvala

LP

KAVINSKY ::

Majati se nehajo, ko so naloženi. Lahko tudi v zid zavrtaš vložke in fiksiraš.

Za tako dolžino pa se po mojem bolj izplača nabaviti L profile pa zavariti skupaj konstrukcijo. Police narediš iz bosank.

Machete ::

Metalobox ima kvalitetne, ampak cena ti ne bo všeč: https://www.metalobox.si/category/shelv...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

KAVINSKY je izjavil:


Za tako dolžino pa se po mojem bolj izplača nabaviti L profile pa zavariti skupaj konstrukcijo. Police narediš iz bosank.

To, ali pa še navpično dat bosanke.

Bwaze6 ::

Jaz sem kupil Merkurjeve najmočnejše, kovinske z bosankami za police, mislim da je nosilnost navedena 350 kg na polico. Seveda so stebri čisto prešvohotni za kaj takega, ob strani in zadaj sem ojačal s kovinskimi profili v X (vijačeno tudi na sredini), pa še na steno fiksiral, in zdaj upam naložiti 350 kg na celoten regal. :) Je bil pa itak za shrambo za lažje zadeve, a sem bil presenečen, kako labav regal upajo prodati...

Baje je ta specifikacija le nosilnost same police - pač bosanka bo toliko zdržala. Za nosilnost regala pa "ne morejo vedeti", ker je bojda odvisno od postavitve, sidranja...

DimmniBurek ::

A sam jih pa ne moreš sešvasat? Jaz sem si jih sam zašvasal. Kupiš x metrov L profila in potem mi je kolega iz 18mm iverke naredil police.
če ne kupiš bosanke ali osb plošče(?) in nardiš po tisti meri.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Baja ::

jaz sem nabavil te: https://www.merkur.si/arhivski-regal-19...

jaz jih mam zlozene 3m v visino. ze prazni so stabilni, nalozenega pa tezko zamajas.

mailer ::

Poglej še v Obi-ju, če so ti vsi prešvoh kupi profile na metre in švasaj, vijači, zvijaj, seveda po vsem tem še dobro zaščiti z barvo razen če nimaš aluminija ali inoxa.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

starfotr ::

Primat Maribor, KIT Žižki... Proizvajalcev kakovostnih regalov je polno, samo ne vem, če ti bo cena všeč.

IL_DIAVOLO ::

Kaj pa ce bi po bolhi pogledal.

Recimo:

http://m.bolha.com/stroji-orodja/rocno-...

knap ::

hvala za vaše odgovore

metalobox so res predragi :(

govorite o L profilih in varjenju
sicer ne znam varit ampak ko govorite o L profilih, ali gre za nekaj takega:
https://www.gombac.si/gladko-zelezo/vro...
verjetno bi me vse skupaj z varjenjem prišlo več kot pa npr profil, ki ga je zgoraj navedel @Baja ?

glede bauhaus regalov, če se prav spomnim so se ti nekoliko manj majali, so bili bolj stabilni ko sem jih poskušal zamajat:



so pa tudi dražji

LP

mat xxl ::

Pišete o profilih in bosankah......

Rabil bi nekoga, da mi naredi po naročilu, tak podest za v garažo na ključ, torej pobere mero, sešvasa , pritrdi, strop in stene so AB, in vse na ključ zmontira.

Če je kakšen tak, naj me kontaktira na ZS. Imam očitno preveč šare, nad delom garaže, kjer ni garažnih vrat pa imam prostor, samo mora biti dobro narejeno in močneje sidrano v strop plus morda še dodatno varnostno sidrano, za rezervo....

aky ::

Kupi perforirane L profile, ki jih samo razrežež na vertikale in nosilce za police. Kupiš tipske vijake z maticami za te profile in ne rabiš nič varit.

Jaz sem svoje na ta način naredil. Kot police sem uporabil 15 mm OSB plošče, ki so mi jih že v Slovenijalesu narezali na mero.

A.

gruntfürmich ::

lahko tudi recimo te L profile lepo narežeš na mero in jih samo privijačiš skupaj, če nimaš opreme za varjenje. na koncih zvrtaš luknje in si zavijačiš skupaj ogrodje, gor pa potem samo počiš ploščo. lahko prihraniš material da ne daš za vsako polico po 4 nosilce vodoravno ampak samo po dva; izmenično spredaj in ob straneh.
ampak tudi golo železo ne bo tako zelo poceni.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

BladE_ ::

gruntfürmich je izjavil:


ampak tudi golo železo ne bo tako zelo poceni.


Najbolj kilav regal pride 30-40€(~1mx1,8mx0.3m)... Kako je lahko železo in nekaj bosank tako zelo drago? Pa, da seveda ne omenjam stabilnosti, nosilnosti, življenske dobe "home made" zadeve...
Akcija - Reakcija

fikus_ ::

Kilavi regali so Made in China, delajo jih ta tone, ne po kosih. Najceneje kakšen Baubau. Zadaj imajo vsi diagonale za stabilnost. Če to ni dovolj, pa se privijačis v steno.

Poglej še tukaj
https://www.kataloska-prodaja.si/skladi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

knap ::

Kje pa se dobi profilirane L profile ter vijake in matice, ki pašejo zraven?

Hvala

Lp

Raptor F16 ::

Kupi rabljene skladiščne regale.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Likalnik ::

Ikea jih ima tud....pa so kar trdni...kolikor sem jih na hitrco probal

Raptor F16 ::

gruntfürmich je izjavil:

lahko tudi recimo te L profile lepo narežeš na mero in jih samo privijačiš skupaj, če nimaš opreme za varjenje. na koncih zvrtaš luknje in si zavijačiš skupaj ogrodje, gor pa potem samo počiš ploščo. lahko prihraniš material da ne daš za vsako polico po 4 nosilce vodoravno ampak samo po dva; izmenično spredaj in ob straneh.
ampak tudi golo železo ne bo tako zelo poceni.


In kako boš dve matici v vogalu spravil pod kotom 90°. To bo zelo mukotrpna montaža, ti že takoj povem. Da jaz kaj takega na dokumentacijo dam, me cela proizvodna hala med montažo "prekolne".

knap je izjavil:

Dober dan

Rad bi nabavil nekaj regalov za delavnico, skupna dolžina cca 8 m.

Sem gledal regale v bauhaus in merkur vendar so totalna žalost, vse se maje, zelo slabe kvalitete

Ali morda veste če se v SLO oz EU dobi regale, ki so boljše kvalitete in niso pretirano dragi.

Hvala

LP


Da, kupiš nove lahko pa rabljene skladiščne regale. Tiste Bau Bau igračke niso vredne niti 5 EUR. Še za barbike zlagat niso prida.

Rabljeni so povsem ok.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Jaz raje nekaj plačam, pa, da mi nekdo to res dobro naredi, ker, ja, da mi po 10 letih pade vse skupaj na avto ...... Torej iščem izvajalca na ključ.

fikus_ ::

Če daste delat, cenejše ne boste prišli skoz! Npr. ta je čisto OK
https://www.kataloska-prodaja.si/skladi...

700 kg nosilnost/polica. Za vsak slučaj pa še kakšen vijak v steno, če se res bojite, da se prevrne, ali pa da bi otroci plezali gor.

gruntfürmich ::

BladE_ je izjavil:

Najbolj kilav regal pride 30-40EUR(~1mx1,8mx0.3m)... Kako je lahko železo in nekaj bosank tako zelo drago?

železo ni tako poceni, kile gredo hitro gor če izbereš 'kvalitetni' profil. jst sem si recimo kupoval pred 10 leti material za trezor; ogrodje iz L železa, vse stranice iz pleha par mm. reci piši 100EUR samo za material!

Raptor F16 je izjavil:

In kako boš dve matici v vogalu spravil pod kotom 90°. To bo zelo mukotrpna montaža, ti že takoj povem.

če izbereš L s 4cm dolžine potem bo za vse dovolj placa. poleg tega sem zapisal da ni treba da so na vsaki polici 4 prečne; komodt so samo 2 kratki in potem višje 2 dolgi, in tako izmenično. mislim da je to čisto dovolj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

OldSkul ::

Baja je izjavil:

jaz sem nabavil te: https://www.merkur.si/arhivski-regal-19...

jaz jih mam zlozene 3m v visino. ze prazni so stabilni, nalozenega pa tezko zamajas.


Sem jih nabavil, so kar dobri ja. Za arhiv več kot zadostujejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osvetlitev delovnega pulta v kuhinji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6724737 (5765) Machete
»

ohišje za ojačevalnik zvoka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91143 (1029) Unknown_001
»

Stenski regal

Oddelek: Loža
141389 (1154) matobeli
»

Stena kuhinja

Oddelek: Loža
3614731 (13616) Pithlit
»

Adobe Illustrator pomoč

Oddelek: Programska oprema
142213 (1325) Racunalnik

Več podobnih tem