» »

Upravljanje žaluzij - Sonoff

Upravljanje žaluzij - Sonoff

roki11 ::

Mogoče ima kdo podobne izkušnje...
Imam 5 žaluzij na stikalih, vsako stikalo svoja žalizija oz. motor. Da bi zadevo avtomatiziral sem razmišljal o tej zadevi , ki je relativno poceni, če dobim to kar želim...

Bi se dalo vezati vzporedno na vseh 5 stikal ?
Ali je zadeva zanesljiva?

Map ::

Jaz bom za žaluzije uporabil Shelly 2.5. Sicer pa najbolje, da povprašaš v temi pametno stanovanje, tam se spoznajo na te zadeve.

nikjozo ::

Sam imam verzijo za eno stikalo.

OP: Kot vidim iz tvoje prilozene povezave, se da povezati najvec dve (mogoce tri?) naprave neodvisno med sabo.

roki11 ::

Hvala obema.
@nikjozo, ja, stikalo bi rabil, da bi lahko npr. preko telefona dvignil ali spustil vse hkrati, torej vse enako. Če prav razumem glede kablov pa sta dva (L1 in L2) potrebna za motor - torej en kabel za gor in en za dol.
@map - torej tale shelly dela na lokalnem serverju...podatki ne grejo na Kitajsko ali kam, ane?

WaterBoy ::

Kolikor sem bral shelly deluje preko serverja ali pa lokalno. Lahko izbereš, sonoff pa vse preko kitajske

Map ::

Kolikor do sedaj vem, je tako ja. Naprave lahko upravljaš v lokalnem omrežju, lahko pa jih povežeš s ti. Shelly cloudom in jih upravljaš od kjerkoli. Če želiš upravljati vseh pet žaluzij hkrati, lahko ustvariš sceno, ki vključuje in upravlja z vsemi petimi žaluzijami hkrati s pritiskom enega gumba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477425437 (4649) matobeli
»

Daljinsko upravljanje luči

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111136 (954) OK.d
»

IT v novi hisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
627780 (5774) jero_no1
»

Pametna soba

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
385464 (2040) SonoR
»

Avtomatizacija sobe - drugič

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
214131 (3090) Smrkc

Več podobnih tem