» »

Nakup PC - pomoč pri sestavi

Nakup PC - pomoč pri sestavi

«
1
2 3 4

lolipop2 ::

Upam, da je OK, če si odprem svojo temo, kjer bi mi pomagali sestaviti računalnik. Da bo vse v eni temi in se bom lažje znašel.
Na računalnike se spoznam srednje, ravno toliko, da sem zmeden, če mi kaj crkne oz. da za nekatere stvari vem, kaj točno bi rad. :) Prosim brez kreganja o "ta vs ta". Rad bi tehnično pomoč od tistih, ki se spoznajo na to. Hvala.

Takole je: moja trenutna kišta je že stara 12 let in počasi mi zmanjkuje prostora na ssd, poleg tega pa je počasna. Zato sem se odločil, da grem v nakup nove.

Kaj mi je pomembno:
- računalnik bo moral delati in biti OK vsaj toliko kot ta sedaj (12+ let). Ne kupujem nekaj za na hitro, zato rabim kakovostne dele.
- ne bo nič overclock, ker nimam pojma o tem
- win 10
- uporaba bo foto in video
- ne bom igral iger
- budget 2000 €. Če je sila, lahko dodam kakšno malenkost
- nakup na firmo, SLO ali tujina (če ne bo prevelike razlike)
- rad bi kupil že sestavljenega (sam ga ne znam sestaviti)

Nekaj želja glede sestave pa spodaj:

MATIČNA
Mora biti zanesljiva, ker jo ne bi rad menjal nikoli.
+ rabim čim več usb vhodov na njej (čeprav se to verjetno da tudi razširiti?)
+ super je tudi, če ima veliko priklopov za notranje diske. Na tej sedaj imam 6. (imajo katere matične tudi več?)
+ super je, če ima več opcij za razširitev(PCI slot) oz. če bom še kaj rabil dodati v prihodnosti

PROCESOR
Pomembna mi je zanesljivost. Se pa ne spoznam, kaj bi bilo kul
Mogoče Ryzen amd? zen2? 

SPOMIN
32GB ali 64GB RAM - več je bolje je

TRDI DISK
2x 8TB (ali več, če je cena solidnejša) ostalo bom dokupil kasneje

SSD
"čim več", trenutno imam 160GB in je zelo zelo premalo

GRAFIČNA
ne vem, se ne spoznam

CD-DVD player
vseeno, samo da dela

OHIŠJE 
- mora biti tiho
- mora imeti mrežice, nekaj takega --> https://ibb.co/3kPFzZd
Corsair case 750d je kul, ampak ne vem, če imajo sprednji ventilatorji tiste drobne mrežice :( + moti me, ker je na vrhu odprto-mreža. Zato odpade.
- všeč mi je ta:  be quiet! - Dark Base Pro 900 Rev. 2

NAPAJALNIK
čim boljši, ker je to ena redkih zadev poleg matične, ki jo ne želim menjati.
A obstaja kak napajalnik z že vgrajeno prednapetostno zaščito?

Kaj vse še moram kupiti za v kišto?
Monitor, miško in tipkovnico že imam.

Če se še kaj spomnim, dodam spodaj. Kdorkoli bo pomagal z nasveti, hvala vnaprej.

lolipop2 ::

OK, sem se "poglobil", kolikor se spoznam in sestavil nekaj:

**************************************************
8GB Sapphire RX 5700 XT Nitro+ (Retail) € 476,54*
32GB Patriot Viper Steel DDR4-3200 DIMM CL16 Dual Kit
2x =€ 284,00*

be quiet! Dark Base Pro 900 Rev. 2 gedämmt mit Sichtfenster Big Tower ohne Netzteil schwarz
€ 209,37*

750 Watt Super Flower Leadex III 80PLUS Gold Netzteil, modular
€ 109,17*
1TB Samsung 970 Evo Plus M.2 2280 PCIe 3.0 x4 NVMe 1.3 3D-NAND TLC (MZ-V7S1T0BW)
€ 198,00*

Cooler Master Hyper 212 Evo Tower Kühler
€ 26,42*

Intel Core i9 9900K 8x 3.60GHz So.1151 WOF
€ 507,90*

ASRock Z390 Pro4 Intel Z390 So.1151 Dual Channel DDR4 ATX Retail
€ 110,17*

10TB Seagate IronWolf ST10000VN0004 256MB 3.5" (8.9cm) SATA 6Gb/s
€ 312,25*

LG Electronics DVD-Brenner intern LG GH24NSD5 Retail intern, schwarz
€ 16,10*

Microsoft Windows Home 10 32/64 BIT SE
€ 123,26*

Skupaj:
€ 2.373,18

**********************************************
Vprašanja:
Kako naj vem, če bo pasalo skupaj? Se da še kje "privarčevati"? LAhko kakšen nasvet, kaj zamenjati?
Kaj vse še moram dodati? Razne PCI , mrežne, zvočne kartice, ventilatorje....?

Pa super bi bilo, če bi lahko vse kupil pri enem prodajalcu, da mi sestavi. Lahko tudi v SLO, če ne bo velike razlike. Tole je pri Mindfactory, samo ne vem, če je DDV že notri.

Hvala.

meho7 ::

Vzemi boljsi cooler tudi ce ne bos navijal bos vsaj tisino imel. Recimo Dark Rock Pro 4

opticom1 ::

Privat sporocilo???

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

judoka ::

@lolipop

Graficna za 500 eur je overkill za nekoga ki ne igra iger.

Han ::

Če že Intel, potem npr. takole:

i9 9900K
Noctua NH-U12A
Gigabyte Z390 Aorus Pro
2× 32GB Corsair Vengeance LPX DDR4-3200 CL16 Dual Kit
Corsair RM750X
nVidia GTX 1660 Super 6GB (na voljo proti koncu oktobra)
1TB Samsung 970 PRO (NVMe SSD)
10TB Seagate Exos X10 ST10000NM0016
DVD-RW LG GH24NSD5
Windows 10 Pro

Ohišje želenih lastnosti kupiš za dobrega stotaka pri nas (MF ga pošlje ločeno - dodatna poštnina).

MF cene so z 19% nemškim davkom.

judoka ::

Me je zanimalo kaksna je cena za nekaj podobnega..

1720 eur. Z viskom lahko dokupis RAM in/ali 12 core procesor in/ali 8TB diskovja.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

lolipop2 ::

judoka: 2x 32 rama bi moralo biti.

Pa ohišje bi želel tistega be quiet, ki mi ustreza. Ampak Mlacom ga nima.

opticom1: dobil...mogoče se oglasim

rabelj5 ::

če ne boš igral iger absolutno ne rabiš take grafične, vzemi cenejšo, počakaj kak mesec in vzemi 3950x (16c/32t), ki pride novembra

judoka ::

lolipop2 je izjavil:

judoka: 2x 32 rama bi moralo biti.

Pa ohišje bi želel tistega be quiet, ki mi ustreza. Ampak Mlacom ga nima.

opticom1: dobil...mogoče se oglasim



No saj, placa je se 300 eur, lahko menjas ohisje (Be quiet bi vzel tudi sam) in dokupis RAM in se ti ostane. Povezava na Mlacom je zaradi opcije linkanja konfiguracije.

lolipop2 ::

D3m, hvala.

Imel sem že sestavljeno z AMD tudi, pa se nisem mogel odločiti zanj, ker sem nekje zasledil članek, da se AMD ne ujame najbolje z Adobe programi.
Sicer je spodnja sestava z AMD Ryzen 5 3600, zato vprašam: Je boljša opcija kot Intel? Nisem pristaš ne tega ne onega. Do sedaj sem imel Intel, zato sem prevagal pri prejšnjem buildu.
Imam še čas za nakup, se ne mudi. Rad bi res optimalno zadevo, ker mi je nabava novih računalnikov neki najhujšega. Če bi kdo tole optimiziral, bom hvaležen. Pa kot sem rekel, gradim za build, ki bo OK 15 let, brez težav.

Takole sestavo sem imel:

CPU
AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz 6-Core Processor €199.00
CPU Cooler
be quiet! Dark Rock Pro 4 50.5 CFM CPU Cooler €72.89
Motherboard
MSI MEG X570 ACE ATX AM4 Motherboard €378.00
Memory
Patriot Viper Steel 32 GB (2 x 16 GB) DDR4-3200 Memory €150.99
Memory
Patriot Viper Steel 32 GB (2 x 16 GB) DDR4-3200 Memory €150.99
Storage
Seagate BarraCuda Pro 8 TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive €274.99
Storage
Samsung 970 Evo Plus 1 TB M.2-2280 NVME Solid State Drive €204.89
Video Card
Sapphire Radeon RX 5700 XT 8 GB NITRO+ Video Card €479.00
Case
be quiet! Dark Base Pro 900 Rev. 2 ATX Full Tower Case €218.36
Power Supply
Super Flower Leadex III Gold 750 W 80+ Gold Certified Fully Modular ATX Power Supply €109.90
Optical Drive
Asus DRW-24B1ST/BLK/B/AS DVD/CD Writer €18.18
Operating System
Microsoft Windows 10 Pro Full 32/64-bit €210.99
= 2470 €

Se pravi, bi namesto Radeona vzel AMD Ryzen™ 9 3950X, ko pride. Kaj pa ostalo? Kaj lahko še izboljšam glede na p/p?

Hvala.

judoka ::

lolipop, zakaj nabavljas graficno za 500 eur, ce pravis da ne igras iger?

Zamenjaj grafiko za nekaj v srednjem razredu (200-250) in pojačaj procesor na 8 jeder.

Ostalo je ok.

lolipop2 ::

D3m, hvala! A 3900x je procesor? 8-O se pravi namesto 3600 vzamem 3900x ? A ta je 8 jeder, kolikor prriporoča judoka?
Za te matične pa moram pogledat, če jih ima mindfactory. bom rebuildal in postal spodaj. Tenx

judoka: v startu sem omenil, da se ne spoznam najbolje... informacije o komponentah sem pobral po forumu tu na slo-tech. Nekaj sem sestavil toliko, da lahko potem začnem optimizirati. ;) Tako ali tako sem vedel, da ni šans, da v prvo sestavim sam optimalno zadevo. Ne me kregat :-/

OK, tiste diske bom že zmutil, SSD mora bit 1TB, ostali pa en 8-10TB. Ostalo znam celo sam dodati, ko dobim več $$$.

klinker ::

 Computeruniverse

Computeruniverse



3900X je 12 jeder in 24 niti (se obnasa kot 24 jedrni procesor). Ce res rabis toliko jeder/niti kupi, osebno pa mislim da imas 8 jeder in 16 niti povsem dovolj.
Kar se sestave tice se bo ze najdu kdo tu, ki bo pomagal. Ce si z obale, pomagam lahko jst.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

lolipop2 ::

D3m, pri matični mi javjla potem neke težave, da ni kompatibilno. Mogoče ostanem na isti matični.

"Warning!Some AMD X470 chipset motherboards may need a BIOS update prior to using Matisse CPUs. Upgrading the BIOS may require a different CPU that is supported by older BIOS revisions.
Note:Some physical dimension restrictions cannot (yet) be automatically checked, such as cpu cooler / RAM clearance with modules using tall heat spreaders.
"

judoka ::

Maticno lahko pustis, oziroma izberi eno na istem cipovju (x570). Po moznosti cenejso. Rekel si da so ti pomembni porti, preglej katera jih ima toliko kot jih nucas.

Zamenjaj graficno (lahko tisto ki jo je polinkal D3m) in pojačaj procesor na 3700x (8c) ali 3800x (8c). Ce hoces overkill-at pa 3900x (12c).

Ostalo je ok, ne kompliciraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

lolipop2 ::

Evo, updejtan build.... tole bi celo šlo skozi finančno. Če računam še sestavo, cca 150 €.


AMD Ryzen 9 3900X 12x 3.80GHz So.AM4 BOX - 549,00 €

be quiet! Dark Rock PRO 4 - 68,90 €

ASRock X570 Taichi AMD X570 So.AM4 Dual Channel DDR4 ATX Retail - 299 €

2x 32GB Patriot Viper Steel DDR4-3200 DIMM CL16 Dual Kit - 284 €

10TB Seagate IronWolf ST10000VN0004 256MB 3.5" (8.9cm) SATA 6Gb/s - 314,12 €

1TB Samsung 970 Evo Plus M.2 2280 PCIe 3.0 x4 NVMe 1.3 3D-NAND TLC - 196,90 €

2GB PNY Quadro P620 DVI Aktiv PCIe 3.0 x16 - 192,07 €

be quiet! Dark Base Pro 900 Rev. 2 gedämmt mit Sichtfenster Big Tower ohne Netzteil schwarz/silber - 213,17 €

750 Watt Super Flower Leadex III 80PLUS Gold Netzteil, modular - 109,17 €

LG Electronics GH24NSD1 DVD-Writer SATA intern schwarz - 13,07 €

Microsoft Windows 10 Pro 64 Bit Englisch DSP/SB - 129,17 €

SKUPAJ: 2.368,57

To so cene z Mindfactory. Verjetno v Sloveniji ne dobim tako ugodno enake sestave, a?

Montage- und Funktionstest-Service , to je potem komplet sestava računalnika? Ali moram pokljukati tudi vse ostale "montaže", ki so navedene ali ta zajame vse?

lolipop2 ::

Je treba še kaj vzeti? Kakšne dodatne ventilatorje ali pa priključke za mrežno ali karkoli?

Pa hvala, seveda.

lolipop2 ::

Se pravi, je to to?
Kaj pa glede tajminga nakupa...sedaj ali še počakam mesec dni? Bo kaj spremenilo?

Glede na to, da so to cene Mindfactory, a ima smisel iskati SLO trgovca, ki bi bil cenovno isti rang?

klinker ::

Ne pretiravaj s tem napajalcem, sej ne bos nekih hudih gaming graf fural. Ta sestav bo ze 400W fural brez tezav, vzames pac 500-600W max za malo rezerve in si gut. Uni napajalec v moji sestavi ti je vrh glave dovolj. CPU bo skuru max ene 120W, plata 50W max, grafa tudi tam 50W max, pa se ostala periferija naj bo 100W, kar pa ni in si na okoli 300W za celoten sistem.
Btw, mindfactory ves da posilja v SLO samo firmam?

lolipop2 ::

313 W je estimate voltage. Če je napajalnik kvaliteten, mi ni panike, če je več.

Ja, itak bi na firmo vzel, tako da naj bi šlo skozi. Saj dajo tudi na s.p. ali ne?

scipascapa ::

Ohišje in napajalnik vzemi pri nas, ker bo PTT za ohišje/napajalnik hudo drago, SSD 200€ za 1tb? Vzameš Sabrent Rocket z UK amazona za 120-125€. PSU je 650W dovolj.

lolipop2 ::

scipascapa: rad bi vse v eni trgovini vzel, da mi sestavljeno pošljejo.
Kolikšna pa bo poštnina za ohišje? Tudi, če po polnoči naročim?

scipascapa ::

do mailboxde bo verjetno gratis in naprej? mailboxde do 20kg je 11,09 + 2,51 manipulativni, eh potem kar vzemi vse na enem mestu ni tako hudo. Sem mislil, da bo huje.
boš imel pa neko zavarovanje še 12EUR, ker je nad 1000EUR robe.

Zgodovina sprememb…

judoka ::

Madona cca 300-400 eur razlika od SLO trgovca. Posteno.

lolipop2 ::

ah, OK.
Ma saj, kot sem omenil, delam sistem za 15 let+ in ne bom sedaj kompliciral pri poštnini. Verjetno bom dodal še tisti dodatni disk, da vse naredijo in imam potem res mir. Je pa dokaj velik znanost to zame... Lansko leto sem moral vgraditi disk, sem dobil sive lase :))

judoka: saj bi vzel pri SLo, če bi bilo do 100EUR razlike. Ampak ni. Škoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

scipascapa ::

Samsung 1TB SSD 200€ je too much, vzami SABRENT ROCKET 1TB je isto zelo dober, 75€ prihranka. 50€ daš meni, 25€ ti ostane, še vedno več kot prej :P

lolipop2 ::

scipascapa je izjavil:

Samsung 1TB SSD 200€ je too much, vzami SABRENT ROCKET 1TB je isto zelo dober, 75€ prihranka. 50€ daš meni, 25€ ti ostane, še vedno več kot prej :P


Good one! ;)
Saj mogoče bom tik pred nakupom še kaj spimpal s temi diski, važno mi je, da sem plato, procesor in grafično pa hladilnik izbral.

Btw, a tole me mora kaj skrbeti, ko sem dobil obvestilo pri sestavi:
"Note:Some physical dimension restrictions cannot (yet) be automatically checked, such as cpu cooler / RAM clearance with modules using tall heat spreaders."

scipascapa ::

judoka ::

lolipop2 je izjavil:



Btw, a tole me mora kaj skrbeti, ko sem dobil obvestilo pri sestavi:
"Note:Some physical dimension restrictions cannot (yet) be automatically checked, such as cpu cooler / RAM clearance with modules using tall heat spreaders."


Ne. Bequiet ima motherboard check za njihove coolerje, vse stima.

https://www.bequiet.com/en/motherboardc...

klinker ::

scipascapa je izjavil:

Sabrent 1TB Rocket NVMe PCIe M.2 2280 Internal SSD High Performance Solid State Drive (SB-ROCKET-1TB)


Samsung ima najboljse SSDje, ta Sabrent pa vedi ti kaj je z ena zadeva. Za 50€, pri 2 jurja vrednem sistemu se jst ne bi sel eksperimentov, pa zadeva je WS, ki ocitno sluzi kruh, ne pa gaming sajtrga, ki ni vazno ko kaj krepne.
Sestava je dobra, le ohisje je za moje pojme preveliko. Lih zadnjic sem za eno stranko (fotograf) delal neko sestavo. Ima sedaj bigtower ohisje in mu gre ze posteno na jetra. Za tvoj HW je nesmiselno vzemat tako veliko ohisje, ker bos v nek midi tower enako spravu vse not, zasedlo ti bo pa bistveno manj placa. Bigtower se vzame ce imas E-ATX plato s kup pci-e sloti, kup diskov, konkretno vodno ipd, sicer je brezveze. Imas enaka ohisja (design), ki so manjsa.
Btw, obvezno si zrihtaj backupe ce se nimas, tako sistema kot svojega dela. Verjemi da je to pomembnejse od vseh procesorjev, ramov, plat itd
Kolega je pred kratkim ostal brez 6TB svojega dela. Zdaj ima 2x nvme v raid 1 in vse HDDje po 2 kosa v Raid 1 + zunanje ohisje s 6 diski, kjer se vse se 1x backupira.

Han ::

Tudi plata za 300 eur je 'overkill', pa še propeler ima gor, ki bo crknil ali začel škripat po nekaj letih... Napovedane so B550 plate, ki bodo počasi nadomestile precej cenejše B450, po karakteristikah pa bodo podobne X470.

Za 10+ let se vzame Samsung PRO SSD. MLC flash dokazano zdrži dlje.

Dark Rock Pro 4 je super neroden za montažo / demontažo. Osebno bi izbral Noctuo ali Scythe.

Super Flower ima 7 let garancije. Cenejši in verjetno tudi boljši Corsair RM650x naj bi garantirano deloval vsaj 10 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

lolipop2 ::

Han, hvala za info.
Lahko prosim, če mi napišeš kaj naj zamenjam s čim? Da bom znal poiskati na MF. Celotno ime. Prosim in hvala.

Midi tower SILENT BASE 801 be quiet bi potem bil kul?

scipascapa ::

Bequiet 801 imam in je super.

Han ::

- CPU hladilnik: Scythe Mugen 5 Rev.B ali Noctua NH-U12A
- NVMe SSD: Samsung 970 Pro
- napajalnik: Corsair RM650x
- plata: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC (BIOS lahko nadgradiš brez procesorja!)
- ohišje: Fractal Design Define R6 USB-C ali podobno

BeQuiet! Silent Base 801 nima prostora za DVD pečko.

lolipop2 ::

Najlepša hvala!

Kaj pa Dark base 700? Bi šlo?

Han ::

Z interno 5.25" DVD ali Blu-ray enoto ne. Pozabi na BeQuiet - predrag in slabše zračen.

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Z interno 5.25" DVD ali Blu-ray enoto ne. Pozabi na BeQuiet - predrag in slabše zračen.


katero firmo pa naj gledam?

lolipop2 ::

Aja, Han..
Ko sem to plato vnesel v sestavo, dobim en kup warningov:

Warning!Some AMD B450 chipset motherboards may need a BIOS update prior to using Matisse CPUs. Upgrading the BIOS may require a different CPU that is supported by older BIOS revisions.
Note:The MSI B450 GAMING PRO CARBON AC ATX AM4 Motherboard has an additional 4-pin ATX power connector but the Corsair RMx (2018) 650 W 80+ Gold Certified Fully Modular ATX Power Supply does not. This connector is used to supply additional 12V current to the motherboard. While the system will likely still run without it, higher current demands such as extreme overclocking or large video card current draws may require it.
Note:The Noctua NH-D15 82.5 CFM CPU Cooler may require a separately available mounting adapter to fit the MSI B450 GAMING PRO CARBON AC ATX AM4 Motherboard.
Note:The motherboard M.2 slot #1 shares bandwidth with SATA 6.0 Gb/s ports. When the M.2 slot is populated, two SATA 6.0 Gb/s ports are disabled.
Note:Some physical dimension restrictions cannot (yet) be automatically checked, such as cpu cooler / RAM clearance with modules using tall heat spreaders.

Han ::

Večina novejših MSI plat, vključno s predlagano, podpira BIOS flash brez procesorja.

Dodaten 4-pinski CPU power konektor je predviden zgolj za (ekstremno) navijanje.

Če boš rabil več kot 4 SATA, lahko dokupiš PCIe kartico z dodatnimi SATA priključki.

Noctua D15 je prevelika, zato sem predlagal U12A, ki bo že z enim ventilatorjem povsem zadovoljivo hladila procesor.

Ohišje: Fractal Design (Define R6 USB-C), Antec (P101 Silent)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

lolipop2 ::

Sem čisto zmešan od podatkov. Moram prespati.

Aja, ohišje gledam, da je brez zgornje mrežice. Zgoraj in če gledam sprednjo stran, desna stranica mora biti brez odprtin. Zato mi je bequiet odgovarjal. Sedaj pa moram poiskati nekaj alternativnega.

hvala zaenkrat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

lolipop2 ::

Aja, clede case-a, kaj ta je OK: http://www.phanteks.com/Enthoo-Luxe-Tem...
Pač požrem tisto zgornjo rešetko.... verjetno ne bo težave, če bom imel eno predmet, ki bi zakrival 1/4 rešetke.

Han ::

Načeloma je ok, a deluje ogromno in zastarelo.

klinker ::

Han ne seri. MSI ne MAX serije imajo premajhen bios chip, pa nasplosno so njihovi biosi muhasti.
A ste vi tu, ki predlagate cheapshit plate sestavljali kdaj resen WS? Plata je tu najpomembnejsa komponenta.
Lolipop2, moj predlog je da ostani na Taichi. Sicer res draga, ampak Asrock me v zadnjih 10 letih se ni razocaral.

Han ::

Premajhen BIOS čip? Kaj misliš s tem?

Glede na njegov predlog konfiguracije in namen uporabe zadošča tudi več kot pol cenejša plata. Dvomim, da ima v planu z leti večje nadgradnje. Dodal ali zamenjal bo kakšen disk in to bo to. Za kaj več je bolj smiselno po 5 letih menjat platformo.

freesty ::

Jaz dosti delam v lightroomu. In mi pri importu in exportu zabije cist mojega 2700x. Tako, da pri procesorju imas ziher lufta. Jaz bi mogoce pocakal na 3950X. Pa se black friday se bliza. Razen ce ti je zdaj sila vzet.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

scipascapa ::

Fractal Design S2 Mesh je tudi, dobro prezračevanje.....tudi Phanteks je dober, P600s.

klinker ::

Han je izjavil:

Premajhen BIOS čip? Kaj misliš s tem?

Glede na njegov predlog konfiguracije in namen uporabe zadošča tudi več kot pol cenejša plata. Dvomim, da ima v planu z leti večje nadgradnje. Dodal ali zamenjal bo kakšen disk in to bo to. Za kaj več je bolj smiselno po 5 letih menjat platformo.


https://segmentnext.com/2019/07/10/msi-...

A res. Torej tvoje misljenje je zgleda da za igrice rabis super duper plato, za resno delo pa se pol cenejso od te tvoje ze cheapshit zadeve?
Glede na to da ne ves niti za MSIjev fail z bios cipi, boljse da ne priporocas nic.

lolipop2 ::

scipascapa je izjavil:

Fractal Design S2 Mesh je tudi, dobro prezračevanje.....tudi Phanteks je dober, P600s.


Eclipse P600s bi šel skozi, ampak ne vem, a ne delajo več prostora za CD pekač? Čeprav.... mogoče bi pa vseeno kar brez vzel. Stara kišta bo tako ali tako ostala pri hiši, tam pa je CD.
Razmišljam, kolikokrat sem pekel CD v zadnjem času, pa ne vem, če je bilo 2x v dveh letih. OK, malo pregledam predlagane in bom videl, kako in kaj.


Klinker: kaj pa tisti omenjeni ventilator? Should I be worried?

Glede plate...raje dam več, ker mi je nabava novega compa nekaj najhujšega. Prejšnjega sem imel 10 let in enkrat vmes sem moral menjat plato, ni hujšega, kot to. ČE bi se spoznal na to, ni panike, tako pa se ne preveč in zato bi rad kupil nekaj, kar bo delalo brez problema vsaj 10 let.

Kaj pa katera od teh dveh:
MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI
Gigabyte X570 AORUS ULTRA

moram gledat, da ima Mindfactory to na zalogi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

lolipop2 ::

Čeprav mi pri teh treh platah javlja tole:

"Plate has an additional 4-pin ATX power connector but the Corsair RMx (2018) 650 W 80+ Gold Certified Fully Modular ATX Power Supply does not. This connector is used to supply additional 12V current to the motherboard. While the system will likely still run without it, higher current demands such as extreme overclocking or large video card current draws may require it.

Note:Some physical dimension restrictions cannot (yet) be automatically checked, such as cpu cooler / RAM clearance with modules using tall heat spreaders."

A moram potem drug napajalnik vzet?
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183367 (3320) OK.d
»

grafična kartica in matična plošca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15411231 (8272) Gapi
»

Računalnik za igre do 700€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15439042 (26408) smacker

Več podobnih tem