» »

Test matične plošče

Test matične plošče

Kadunc ::

Mogoče kdo ve, kakšen tester za matične plošče se splača kupiti? Predvsem bi ga uporabljal za test matičnih plošč prenosnikov.
Mal sem že googlal pa nič pametnega našel, oziroma "spluvajo" vse testerje ki se trenutno prodajajo. Se sploh splača to kupovati?
Ali mogoče kdo kakšnega uporablja oz. bi ga priporočal?

lp

espacious ::

Kakšen tester? A misliš da je za vse plate enak? Pozabi. Če se "vidi" se popravi, testerji "ne obstajajo". Inštrument naj ti bo tester za začetek.
LP, espacious

hojnikb ::

za namizne pcje imaš pos kartice za pci, s tem si lahk včasih kaj pomagaš..
#brezpodpisa

espacious ::

Ter tester za napajalnike pride kr prav.
LP, espacious

Baja ::

ti testerji za napajalce so po moje bolj tak, tak. vidiš, če je kaj očitnega, še vedno pa ne veš, če dela kot treba pod obremenitvijo.

espacious ::

Je res ja o testerjih napajalnikov. Je pa fajn če jih imaš en kup za preverit.
LP, espacious

Baja ::

to je re,s ja. pa vsake tolko jih je fajn z multimetrom preveriti kolko odstopajo. moji so s časom začeli kazati vedno nizje cifre.

Ahim ::

Baja je izjavil:

to je re,s ja. pa vsake tolko jih je fajn z multimetrom preveriti kolko odstopajo. moji so s časom začeli kazati vedno nizje cifre.

Multimeter (voltmeter) kaze povprecno vrednost, pa se ponavadi ljudje merijo neobremenjen napajalnik (pri katerem je napetost slabse regulirana, niti se ne sesede, kot bi se pod obremenitvijo).

Tako merjenje z multimetrom je bolj simbolicne narave (zgolj za informacijo ali sploh zadeva vsaj priblizno dela ali ne).

Kadunc ::

espacious je izjavil:

Kakšen tester? A misliš da je za vse plate enak? Pozabi. Če se "vidi" se popravi, testerji "ne obstajajo". Inštrument naj ti bo tester za začetek.


Se mi je kar zdelo, da bo tako. Hvala vsem za odgovore.

espacious ::

Se podpišem tudi pod Ahim-ovo izjavo.
LP, espacious

Baja ::

@Ahim: mislil sem da vsake tolko stestiraš kak napajalnik s testerjem in multimetrom, da vidiš če kakšna vrednost odstopa. moj tester kaže recimo za 5VSB pol volta nizjo napetost kot voltmeter. tačas da mi ja ratalo sumljivo da majo vsi probleme s 5vsb, je v smeti letelo že par napajalcev

Ahim ::

Baja je izjavil:

@Ahim: mislil sem da vsake tolko stestiraš kak napajalnik s testerjem in multimetrom, da vidiš če kakšna vrednost odstopa. moj tester kaže recimo za 5VSB pol volta nizjo napetost kot voltmeter. tačas da mi ja ratalo sumljivo da majo vsi probleme s 5vsb, je v smeti letelo že par napajalcev

Ne razumem cisto dobro kaksne tezave imas lahko s 5V stand-by linijo - zanjo so specifikacije se posebej ohlapne, ker napaja samo motherboard (no, majcken del motherboarda), ki je stalno pod napetostjo in cesar vecina nikoli ne opazi, saj se za vecino uporabnikov zacne delovanje racunalnika sele potem, ko pritisnejo knof za vklop.

To, da dva instrumenta kazeta razlicne vrednosti pa seveda ne pomeni, da en od njiju deluje pravilno - lahko oba kazeta nekaj nesmiselnega. Se vedno velja napisano zgoraj - ti vidis samo povprecje; brez ustrezne obremenitve in osciloskopa ali drugega instrumenta za opazovanje oblike signala je taka informacija zgolj simbolicne narave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

napajalnik in 5.4V namesto 5V

Oddelek: Strojna oprema
201168 (663) Baja
»

mercedes benz diagnostika

Oddelek: Na cesti
72857 (2372) SumTingWong
»

UTP vtičnica in switch - ne zazna kabla.

Oddelek: Omrežja in internet
186151 (5775) Phantomeye
»

Povezava modem-računalnik

Oddelek: Omrežja in internet
102313 (2189) 'FireSTORM'
»

Koliko je se varna temperatura za zracno hlajenje?

Oddelek: Navijanje
462914 (2041) schurda

Več podobnih tem