» »

Sivi lasje

Sivi lasje

«
1
2

Samo346 ::

Staranje je neminoven proces s katerim se vsi prej ali slej soočimo.

Star sem nekaj čez 30 in so mi začeli poganjati posamezni sivi lasje, ki jih sicer ni veliko, pa tudi kakšen se najde spodaj pri bradici. Očitno bom prej ali slej siv, četudi upam, da ne kmalu.

Imam vprašanje za vse tiste, ki so že v poznih srednjih letih in čez. In sicer me zanima ali sivi lasje na obrazu ter glavi pomenijo, da bodo dlake začele siveti tudi na drugih delih telesa?

Sivih dlak na prsnem košu si res ne želim, a se bojim da se bodo prej ali slej pojavile tudi tam.
  • zaklenil: bluefish ()

PrihajaNodi ::

Da
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

Če se sekiraš zaradi izgleda, potem nekaj počneš narobe.

Še najlažje se znebiš teh težav tako, da se znebiš ogledala.

Kurzweil ::

Rešitve:

1. kot je napisal jype, odstraniš ogledalo
2. začneš si barvat lase
3. začneš se briti po glavi
4. se ne sekiraš
5. greš na med.over.net in probaš vseh 22 obskurnih tehnik, mazil, krem in nebuloz

shadeX ::

jype je izjavil:

Če se sekiraš zaradi izgleda, potem nekaj počneš narobe.


Kar velikokrat ne drži. Mogoče v tem primeru da, ker je to neizogiben proces. V primerih ko si debel je sekerancija zaradi tega lahko dober motivator, da se spraviš migat in narediš nekaj za svoje zdravje.

Cruz ::

shadeX je izjavil:

jype je izjavil:

Če se sekiraš zaradi izgleda, potem nekaj počneš narobe.


Kar velikokrat ne drži. Mogoče v tem primeru da, ker je to neizogiben proces. V primerih ko si debel je sekerancija zaradi tega lahko dober motivator, da se spraviš migat in narediš nekaj za svoje zdravje.
To je res. Ampak zdravje =/= sekiranje zaradi izgleda. Zdravje je prioriteta. In če se posvetiš zdravju, se ni potrebno kaj preveč sekirati za lepoto, še posebej, če zaradi žensk. Ženske dajo več na privlačnost(kar je bolj v domeni samozavesti) kot pa naravno lepoto.

P.S. Drugače pa noben človek, ki da nekaj na zdravje, ni debel. Ne splača se. Pa še penis se ti zmanjša. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

Če se sekiraš zaradi izgleda, potem nekaj počneš narobe.

Še najlažje se znebiš teh težav tako, da se znebiš ogledala.


This! Imas tipe aka Sean Conery ki dobi vsako zensko.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

IL_DIAVOLO ::

Lase si barvas, dlake si pa redno brijes oz. pristrizes. Ne, ni nic cudnega, ce se tip brije na predelih pod rameni.

jype ::

shadeX je izjavil:

Kar velikokrat ne drži. Mogoče v tem primeru da, ker je to neizogiben proces. V primerih ko si debel je sekerancija zaradi tega lahko dober motivator, da se spraviš migat in narediš nekaj za svoje zdravje.
Se strinjam, ampak če nočeš biti debel zato, da ne boš videti debel, si zopet nekje zgrešil. Telesna teža se vzdržuje zaradi zdravja.

PrihajaNodi je izjavil:

This! Imas tipe aka Sean Conery ki dobi vsako zensko.
Če bi rad "dobil vsako žensko" je daleč najlažji način, da od prvega šarlatana kupiš videokasete in knjigo "sedem skritih načinov, kako dobiti vsako žensko".

Vsak teden, če je treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::

Če bi rad "dobil vsako žensko" je daleč najlažji način, da od prvega šarlatana kupiš videokasete in knjigo "sedem skritih načinov, kako dobiti vsako žensko".

Vsak teden, če je treba.


Hvala, ampak moj cas zato je koncan. Nimam vec zivcev:)

Op pa se obremenjuje zaradi izgleda.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

c3p0 ::

Sam sem prvi sivi las opazil že pri 17h, nikoli me niso motili. Bi pa me pleša.

Aquafriend ::

To smo ze predebatirali v podobni temi.


Proti sivenju: Biotin, vitamini b, zlasti vitamin b5, baker, izogibanje soncnemu sevanju, izogibanje vsemu kar ropa vitamine iz telesa (alkohol, cigareti, stres, izcrpanost)

Biotin oziroma Vitamin H zavira proces sivenja. Iz mojih 15 letnih izkusenj lahk potrdim. Pred 15 leti opazil prvi sivi las. Zdaj imam mogoce 3. S tem, da je del druzine pri mojih letih bil kar dost siv.
Sivenje nastane tudi zaradi soncnega sevanja in tudi drugih vrst sevanj, kar so potrdili japonski znanstveniki. Torej obraz in lase zakrit, ko si na plazi ali na mocnem soncu. Sivi lasje na prsnem kosu so predvsem zarad soncnega sevanja ali drugih vrst sevanj. Solarij je se bolj skodljiv. Dost je odvisno tudi od genetike. Se pa da zavirat proces. Hrana z veliko biotina (mandlji, lesniki, orehi, rumenjak). To redno jest, skor vsak dan. Izogibat alkoholu, ki ropa telo in crpa vitamine in minerale iz telesa. Pomaga tudi element baker, recimo slive. Pa lubenica. Najvec pa orescki, po moznosti ekolosko pridelani. Ne pij gaziranih pijac. Na soncu nosi kaksno kapo, ki zakrije lase in obraz.

pegasus ::

Jaz bi rad pa bil siv (oz. še raje bel) pa sodeč po familiji še vsaj 20 let ne bom. Kako lahko to pospešim?

Aquafriend ::

pegasus je izjavil:

Jaz bi rad pa bil siv (oz. še raje bel) pa sodeč po familiji še vsaj 20 let ne bom. Kako lahko to pospešim?


Pojdi ribarit cele dneve na soncu, bos kmalu zgledal kot dalmatinski ribič

Zgodovina sprememb…

jype ::

pegasus je izjavil:

Jaz bi rad pa bil siv (oz. še raje bel) pa sodeč po familiji še vsaj 20 let ne bom. Kako lahko to pospešim?
Če lase opereš s 3% raztopino peroksida v vodi, bi moralo zadostovati za nekaj časa, se mi zdi.

c3p0 je izjavil:

Sam sem prvi sivi las opazil že pri 17h, nikoli me niso motili. Bi pa me pleša.
Pleša je zoprna iz enega samega razloga: Potenje je zaradi manjše površine za izhlapevanje potu precej manj učinkovito. Obstajajo sicer tehnične rešitve za to težavo (kapa), a so manj učinkovite kot dolgi lasje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Samo346 ::

Aquafriend je izjavil:

To smo ze predebatirali v podobni temi.


Proti sivenju: Biotin, vitamini b, zlasti vitamin b5, baker, izogibanje soncnemu sevanju, izogibanje vsemu kar ropa vitamine iz telesa (alkohol, cigareti, stres, izcrpanost)

Biotin oziroma Vitamin H zavira proces sivenja. Iz mojih 15 letnih izkusenj lahk potrdim. Pred 15 leti opazil prvi sivi las. Zdaj imam mogoce 3. S tem, da je del druzine pri mojih letih bil kar dost siv.
Sivenje nastane tudi zaradi soncnega sevanja in tudi drugih vrst sevanj, kar so potrdili japonski znanstveniki. Torej obraz in lase zakrit, ko si na plazi ali na mocnem soncu. Sivi lasje na prsnem kosu so predvsem zarad soncnega sevanja ali drugih vrst sevanj. Solarij je se bolj skodljiv. Dost je odvisno tudi od genetike. Se pa da zavirat proces. Hrana z veliko biotina (mandlji, lesniki, orehi, rumenjak). To redno jest, skor vsak dan. Izogibat alkoholu, ki ropa telo in crpa vitamine in minerale iz telesa. Pomaga tudi element baker, recimo slive. Pa lubenica. Najvec pa orescki, po moznosti ekolosko pridelani. Ne pij gaziranih pijac. Na soncu nosi kaksno kapo, ki zakrije lase in obraz.



Morda obstaja a nisem zasledil nobeno uradno medicinsko utemeljitev, da bi imelo izpostavljanje soncu povezavo s sivenjem las in dlak.
Ima negativen vpliv na staranje kože a prvič slišim, da ima povezavo s sivenjem.

2dark ::

Samo346 je izjavil:

Staranje je neminoven proces s katerim se vsi prej ali slej soočimo.

Star sem nekaj čez 30 in so mi začeli poganjati posamezni sivi lasje, ki jih sicer ni veliko, pa tudi kakšen se najde spodaj pri bradici. Očitno bom prej ali slej siv, četudi upam, da ne kmalu.

Imam vprašanje za vse tiste, ki so že v poznih srednjih letih in čez. In sicer me zanima ali sivi lasje na obrazu ter glavi pomenijo, da bodo dlake začele siveti tudi na drugih delih telesa?

Sivih dlak na prsnem košu si res ne želim, a se bojim da se bodo prej ali slej pojavile tudi tam.


Vsepovsod. Kako privlačno boš izgledal pri 40-ih z sivo bravo, sivimi dlakami na prsnem košu in jajcih si pa sam odgovori. Biti siv pri 40-ih ni nič privlačnega.

Bi bilo bolj zanimivo videt kakšno raziskavo, zakaj moški danes sivijo zelo prezgodaj. Včasih tega ni bilo: kdor je bil siv pri 40-ih je bil posebnež, danes je to običajno, da so moški pri 40-ih sivi.

osiromašena hrana? Ogromno stresa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

PrihajaNodi ::

Faraoni so včasih umirali pri 30ih.

osiromašena hrana? Ogromno stresa?


Drži
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

M@73Y ::

Biti siv je problem. Poglej Jana Plestenjaka. Večni samec.
Kaj potem če si siv. Če si poln denarja potem itak nima problema 10 let mlajšo žensko dobit, po drugi strani pa debeli šoferji podirajo marsikaj v nočni izmeni.
Zaključek: glej da jezik ne bo osivel, za ostalo se ne meni.
..jump into psytrance tunnel..

jype ::

2dark je izjavil:

Vsepovsod. Kako privlačno boš izgledal pri 40-ih z sivo bravo, sivimi dlakami na prsnem košu in jajcih si pa sam odgovori. Biti siv pri 40-ih ni nič privlačnega.
Ne nakladaj.

Vazelin ::

Kdor se ne obremenjuje zaradi izgleda sam sebi laže. Isto ima vpliv na samozavest kot majhen qrac, bedna plača in podobno.

Zame to predstavlja problem saj spadam med dokaj privlačne moške. Fino je biti urejen. Če si zaradi pobarvanih las boljše volje potem je vredno

#aesthetics
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

2dark ::

jype je izjavil:

2dark je izjavil:

Vsepovsod. Kako privlačno boš izgledal pri 40-ih z sivo bravo, sivimi dlakami na prsnem košu in jajcih si pa sam odgovori. Biti siv pri 40-ih ni nič privlačnega.
Ne nakladaj.


Sivi lasje so normalni pri 70 letniku in ne 40 letniku.

jype ::

2dark je izjavil:

Sivi lasje so normalni pri 70 letniku in ne 40 letniku.
Normalno je izključno to, da se intelektualno šibki posamezniki bojijo ljudi, ki niso popolnoma povprečni.

Vazelin je izjavil:

Kdor se ne obremenjuje zaradi izgleda sam sebi laže.
Motiš se.

Vazelin je izjavil:

Zame to predstavlja problem saj spadam med dokaj privlačne moške. Fino je biti urejen.
Še bolj fino je razumeti, da je pomembna vsebina, ne oblika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

2dark ::

Vazelin je izjavil:

Kdor se ne obremenjuje zaradi izgleda sam sebi laže. Isto ima vpliv na samozavest kot majhen qrac, bedna plača in podobno.


#aesthetics


Čakaj malo. Na računalniškem forumu si. Programerji in ostali, ki delajo v IT-ju načeloma izgledajo geekasto, kot bill gates ipd..

Vazelin ::

jypeu je itak ravno, ker je v penziji, ima otroke in partnerico

sedaj se lahko v miru porediš na 120 kil
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

2dark ::

jype je izjavil:

Normalno je izključno to, da se intelektualno šibki posamezniki bojijo ljudi, ki niso popolnoma povprečni.



imeti sive lase pri 40-ih ni nič nadpovprečnega. Je zelo podpovprečno. Celo zaskrbljujoče, koliko let ti še ostane.

jype ::

2dark je izjavil:

Čakaj malo. Na računalniškem forumu si. Programerji in ostali, ki delajo v IT-ju načeloma izgledajo geekasto, kot bill gates ipd..
Ne. Načeloma so videti vsak po svoje.

Vazelin je izjavil:

jypeu je itak ravno, ker je v penziji, ima otroke in partnerico
Pa še socialno omrežje z mnogo dekleti, ki se prav nič ne pritožujejo nad mojim izgledom, ter par random loleki z interneta, ki me prepričujejo, da moraš biti lep.

2dark je izjavil:

imeti sive lase pri 40-ih ni nič nadpovprečnega. Je zelo podpovprečno. Celo zaskrbljujoče, koliko let ti še ostane.
Ne nakladaj o rečeh, ki jih ne razumeš.

Vazelin je izjavil:

sedaj se lahko v miru porediš na 120 kil
Dvomim, 100 je čisto OK za zimske mesece, 80 čisto OK za poletne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Ganon ::

Samo346 je izjavil:

Staranje je neminoven proces s katerim se vsi prej ali slej soočimo.

Star sem nekaj čez 30 in so mi začeli poganjati posamezni sivi lasje, ki jih sicer ni veliko, pa tudi kakšen se najde spodaj pri bradici. Očitno bom prej ali slej siv, četudi upam, da ne kmalu.

Imam vprašanje za vse tiste, ki so že v poznih srednjih letih in čez. In sicer me zanima ali sivi lasje na obrazu ter glavi pomenijo, da bodo dlake začele siveti tudi na drugih delih telesa?

Sivih dlak na prsnem košu si res ne želim, a se bojim da se bodo prej ali slej pojavile tudi tam.


Dejavnikov za sivenje las je mnogo. Jaz jih imam že od srednješolskih dni.

Aquafriend ::

Morda obstaja a nisem zasledil nobeno uradno medicinsko utemeljitev, da bi imelo izpostavljanje soncu povezavo s sivenjem las in dlak.
Ima negativen vpliv na staranje kože a prvič slišim, da ima povezavo s sivenjem.


Nic presenetljivega, da vecina ni seznanjena z vsemi novimi odkritji.

Aquafriend ::

Bi bilo bolj zanimivo videt kakšno raziskavo, zakaj moški danes sivijo zelo prezgodaj. Včasih tega ni bilo: kdor je bil siv pri 40-ih je bil posebnež, danes je to običajno, da so moški pri 40-ih sivi.

osiromašena hrana? Ogromno stresa?


Predvsem se je spremenilo to, da danasnje generacije vsako leto hodijo na morje ali sonce/solarij kjer lasje dozivljajo soncni stres. Nasi dedki so na kmetiji nosili kape, danes se soncijo in lasje so brez zascite. Tako kot se koža hitreje postara na prekomernem soncenju se tudi lasje na soncu hitreje starajo. Verjetno miks vsega, hrane, soncnega sevanja, stresa.

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

Eni pa neremo met več sivih las, čeprav mi je začela malo poganjat siva brada :P

PrihajaNodi ::

Sebastjan Cavaza, George Cloney...pa še in še...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Aquafriend ::

Tudi Jan Plestenjak se rad nastavlja soncu

Vazelin ::

izpostavljanje soncu je škodljivo.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

Aquafriend je izjavil:

Tudi Jan Plestenjak se rad nastavlja soncu


hahaha.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

Vazelin je izjavil:

izpostavljanje soncu je škodljivo.
Ja, je, ampak ne toliko, kot izpostavljanje radonu.

Samo346 ::

Aquafriend je izjavil:

Morda obstaja a nisem zasledil nobeno uradno medicinsko utemeljitev, da bi imelo izpostavljanje soncu povezavo s sivenjem las in dlak.
Ima negativen vpliv na staranje kože a prvič slišim, da ima povezavo s sivenjem.


Nic presenetljivega, da vecina ni seznanjena z vsemi novimi odkritji.


Glede nevarnosti izpostavljanju sonca za kožo sem prebral prenekateri članek on prenekaterega zdravnika dermatologa, ki so na tekočem z aktualnimi novostmi in znanstvenimi dognanji.

Od enega samega nisem slišal ali da bi od njega prebral, da bi imelo izpostavljanju sončnemu sevanju kakršnokoli vezo s sivenjem las ali drugih dlak. Niti nisem zasledil, da bi kdorkoli to omenil kot možno domnevo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samo346 ()

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

Vazelin je izjavil:

izpostavljanje soncu je škodljivo.
Ja, je, ampak ne toliko, kot izpostavljanje radonu.


A ni bil Superman zelo občutljiv na radon?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

legend ::

jype je izjavil:

Če se sekiraš zaradi izgleda, potem nekaj počneš narobe.

Še najlažje se znebiš teh težav tako, da se znebiš ogledala.


Ja, ali pa prerasteš najstniško obremenjevanje z mnenjem drugih, "kaj si bodo le mislili o mojih sivih laseh, premajhnem tiču, prevelikem nosu" ... Pretirano obremenjevanje z mnenjem drugih kaže IMO na osebnostno šibkost.

Kar se tiče sivenja las pa mislim da ne smemo pozabiti genov.

PrihajaNodi ::

Kar se tiče sivenja las pa mislim da ne smemo pozabiti genov.


Problem sivih las je tudi prepih. Prepih vpliva na vse dele telesa.

Izogibanje soncu, prepihu in seveda stresu.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kar se tiče sivenja las pa mislim da ne smemo pozabiti genov.


Problem sivih las je tudi prepih. Prepih vpliva na vse dele telesa.

Izogibanje soncu, prepihu in seveda stresu.

in predvsem dont stick your dick in crazy
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Tear_DR0P ::

Samo346 je izjavil:

ali sivi lasje na obrazu ter glavi pomenijo, da bodo dlake začele siveti tudi na drugih delih telesa?


Mogoče boš imel srečo in po glavi čez par let ne boš več siv. Ampak plešast.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

mzakelj ::

pegasus je izjavil:

Jaz bi rad pa bil siv (oz. še raje bel) pa sodeč po familiji še vsaj 20 let ne bom. Kako lahko to pospešim?


Dob si eno ljubljančanko naduvano :))

Samo346 ::

Aquafriend je izjavil:

Tudi Jan Plestenjak se rad nastavlja soncu



Obstaja kakšna strokovna publikacija, ki izpostavljanje sončnemu sevanju povezuje s sivimi lasmi? Na osnovi česa take trditve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samo346 ()

PrihajaNodi ::

Miha Šaligoj - Sončni Žarki
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

IL_DIAVOLO ::

Lasje na soncu posvetlijo, ne posivijo.

Samo346 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Lasje na soncu posvetlijo, ne posivijo.

Lasje so mrtva struktura in se ne obnavljajo kot koža. Se rahlo obarvajo dokler ne zrastejo novi.

Govora je o vplivu sevanja na kožo zaradi katerega naj bi ljudje hitreje osiveli

shadeX ::

jype je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kar velikokrat ne drži. Mogoče v tem primeru da, ker je to neizogiben proces. V primerih ko si debel je sekerancija zaradi tega lahko dober motivator, da se spraviš migat in narediš nekaj za svoje zdravje.
Se strinjam, ampak če nočeš biti debel zato, da ne boš videti debel, si zopet nekje zgrešil. Telesna teža se vzdržuje zaradi zdravja.



Če se prav spomnim si bil tudi ti v določenem obdobju močnejši. Kje pa si ga ti potem polomil (če napisano drži) ? :)

jype ::

shadeX je izjavil:

Kje pa si ga ti potem polomil
Prioritete se za nekaj časa spremenijo, ko gospodinjstvo prilagodiš dojenčkom.

Vazelin ::

jype je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kje pa si ga ti potem polomil
Prioritete se za nekaj časa spremenijo, ko gospodinjstvo prilagodiš dojenčkom.

Kolesariš lahko z dojenčkom
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plešavost, Minoxidil, presajanje las itd. (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1684550066 (50) stara mama

Moški, Ženske

Oddelek: Loža
121833 (1631) Cr00k
»

Sivi lasje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
678842 (7021) Avenger
»

Zakaj ljudje osivijo?

Oddelek: Loža
426380 (5078) Massacra
»

Začetki sivih las (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5112216 (10900) jype

Več podobnih tem