» »

Digital 8 ali DigitalVideo?

Digital 8 ali DigitalVideo?

edmund ::

Zanima me razlika med Digital 8 in DV standardom.
Prednosti enega ali drugega, kerega kupiti, izkušnje...

Zadovoljen bi bil že s kakim URLjem kjer je to razloženo...

Danke Anke :)
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

CaqKa ::

za digital8 lahko uporabiš obične 8mm kasete, ki jih pa dobiš tudi v dolžinah za 2 ure.. mislim da dv kaset ne dobiš v taki velikosti.

poleg tega ko kupiš kamero ki snama na digital8 si s tem dobil še predvajalnik za 8mm ter za hi8 kasete.

prednost dv kaset pa je verjetno v tem da so manjše.

TylerDurden ::

Pa DV lahko s firewirejem zajemaš v računalnik brez izgub.
Let\'s make some soap ...

CaqKa ::

digital8 tudi.

treba je povedat da sta dv in digital8 ista stvar (torej digitalni video po DV standardih) razlika je pa le v mediju na katerem je informacija... enkrat je to dv kaseta drugič pa 8mm kaseta.

||_^_|| ::

in kateri je boljši?

CaqKa ::

meni je d8
ampak to je moje subjektivno mnenje... ker objektivnega ne morem dat ker ne uporabljam dv kaset. sem zgoraj podal par argumentov za d8 vs dv kasete

za kaj več bo se pa moral tukaj oglasit en uporabnik dv kaset.

edmund ::

Nja, malo sem se matral po netu in sem našel kar dobro mnenje...

http://ecoustics.epinions.com/content_1...

Glede na to je tak: če imaš stare 8mm trake, se ti splača kupiti D8, drugače pa vsekakor DV - sicer dražje, vendar prihodnost. Ko boš za nekaj let kupil novo kamero bo tista podpirala MiniDV, z 8mm pa boš noro gledal lahko...

Kot pri vsem - malce več denarja zdaj, pa imaš še malo za prihodnost...
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

CaqKa ::

sem si toti link ki si ga podal, prebral...
res je .. s d8 kasetami so težave glede kapacitete... morš na lp snemat pa take fore...
samo tisto z kompatibilnostjo naprej mi ni jasno...
tak kot je toti to napisal bi 8mm camcorderji glih tak morali podpirat hi8... pa temu ni tako.

zaključek je takšen da zaradi tega ker so kasete manjše in ker imajo dovoljšno kapaciteto so boljša odločitev... ne pa zaradi future compatibility.. ki te kdo ve kaj se bo v prihodnosti zgodilo... glede na to kakšen je danes trend se povsem lahko zgodi da bodo kamere na dvd snemale... mislim nekaj takih primerov itak že obstaja.. tudi od sonyja.

edmund ::

Jah, čisto enostavno je. Digital 8 podpira stare 8mm trake (analogne). Torej pokriva dve generaciji 8mm trakov - analogno in digitalno - torej premosti prestop med tehnologijama. Ker je ta tehnika zastarela - vsaj SONY jo nameni opustiti - glede na to, da so problemi pri SP in LP izbiranjem in da že imajo velik sortiment MiniDV kamer...
Ker je Digital 8 zadnja stopnja razvoja z 8mm trakovi, je le logično, da bo naslednik MiniDV -> "bogvekajmubododaliime" podpiral tudi MiniDV - in s tem maš spet en most med tehnologijama.

Za to, da bodo zdaj naekrat vse kamere snemale na DVD pa se ni za bati, ker kot ponavadi treba stržiti "stare" tehnologije... Zakaj jih nebi, če so jih že razvijali :)

------------

Heh, zdaj sem v dveh dneh zvedel verjetno vse kar se da zvedet o tem - spet manj prostora za koristne stvari :)
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

govno ::

Digital8 je Registered od Sony-ja. torej d8 kamere menda dela samo sony, ki pa ga nimam rad ... ker je drek ... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: govno ()

CaqKa ::

...dovolj dober za vsako govno :D


hehe na tole sem se spomnil enega thomasove komentarja ko je repliciral pizdunu, če se še kdo spomni.

GTi ::

>:D matr si GAVNAR, prov čaku s`ga, da bo stopu na mino >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316020 (10188) BorutK-73
»

8 mm film

Oddelek: Zvok in slika
121766 (1593) urban99
»

resolucija DV in miniDV

Oddelek: Zvok in slika
81298 (1158) CaqKa
»

Nakup videokamere

Oddelek: Kaj kupiti
292115 (1717) pivmik
»

Mini DV – Hi8 kamera

Oddelek: Kaj kupiti
152209 (2055) krneki

Več podobnih tem