» »

Cene RAMa - Japonska bo dobavila kemikaije

Cene RAMa - Japonska bo dobavila kemikaije

kuglvinkl ::

Če ste kaj gledali cene RAMa, so te poskočile zaradi diplomatksgea spora med JP in SK. Zdej so se menda vroče glave ohladile in bodo dobvile kemikalije. Nekja časa bo pa še trajalo, da se izniha.

https://www.asiatimes.com/2019/08/artic...
Your focus determines your reallity

pegasus ::

Zanimivo, japonska kemična industrija drži kar nekaj niti v svojih rokah. So tudi #1 proizvajalec poliakrilonitrilov, ki so surovina za karbonska vlakna. Moram enkrat raziskati, zakaj se nikomur drugemu ne splača tega proizvajat ...

kuglvinkl ::

Ja, things will change now...
Your focus determines your reallity

Glugy ::

Koliko časa pa bi znal to po vaših ocenah trajat da pridejo cene nazaj na normalno raven? Razmišljam da bi preklical naročilo ( k sm naroču so mi rekl po 4 dneh na e-mail da dobijo robo šele čez 2-4 tedne ... to je od sredine do konca avgusta zdej . Sam da navjo pa takrat pol že dost nižje cene : p )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

kuglvinkl ::

To se zlo tezko oceni...
Your focus determines your reallity

tikitoki ::

Jaz se ne bi napovedoval ponovnih padcev cene. Lahko pa upamo.

scipascapa ::

kok so pa cene kaj skočile, je kaj podatkov?

kuglvinkl ::

Poglej si na geizhalsu.
Your focus determines your reallity

hojnikb ::

vedno je nek izgovor, da se cene dvignejo. V resnici so pa zadaj kartelni dogovori, da ne furajo skos mizernih marž.
#brezpodpisa

kuglvinkl ::

hojnikb je izjavil:

vedno je nek izgovor, da se cene dvignejo. V resnici so pa zadaj kartelni dogovori, da ne furajo skos mizernih marž.


Se strinjam, sam tokrat so pa zgleda bile res te kemikalije ker so se cene nekje že obrnile navzdol. Vedno je tle dilema, al si naredit zalogo :). Al pa met za špekulaciojo...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Samo neumni izgovori, da lahko gre cena gor. Kot da so dram fabrike samo v koreji...
#brezpodpisa

kuglvinkl ::

kot želiš si razložiti, pozna se pa na ceni.
Your focus determines your reallity

scipascapa ::

pa so res cene skočile nekje za 10%

so pa nekje 2-3 tedne nazaj omenjali, da so cene kao prenizke.

Zgodovina sprememb…

Gr8t ::

scipascapa je izjavil:

kok so pa cene kaj skočile, je kaj podatkov?

Jaz sem spremljal cene na Mlacomu od 13.7. Teli:
https://www.mlacom.si/g-skill-ripjaws-v...
So bili malo pod 82EUR, zdaj so malo pod 97EUR, se pravi +15EUR. Pri dražjih nisem opazil take podražitve, nekje 5-10EUR.

EDIT:
Ja, očitno so bili res najcenejši v prvi polovici julija:
https://geizhals.at/g-skill-ripjaws-v-g...
https://geizhals.at/g-skill-ripjaws-v-g...
Ko sem takrat to opazil, sem jih kar naročil, čeprav DDR4 sistema verjetno ne bom imel še eno leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

Gr8t ::

Najprej sem še sanjal nekaj o DDR5, ampak zdaj vidim da moraš počakat vsaj 4 leta, da padejo cene na normalno raven.
DDR3 je prišel ven že 2007, kupil sem jih 2011 in potem 2015 zamenjal z 8GB.
DDR2 pa 2003, prve sem kupil 2007 za C2D E4300 sistem ter potem 2008 zamenjal s 4GB.
Se pravi DDR5 nekje 2025.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

pegasus ::

Torej ti bi vsakuh x let kupil artikel z n+1 v imenu? Svet ni tako enostaven ...

dolenc ::

Vedet moreš tud da dok se bo nek normalen ram, kar bo verjetno 6400mhz, standardiziral bo spet preteklo še par let od launcha, tako da bodo itak latence spet višje prvih par let. S tem da pri ddr4 je to res dolgo trajalo, verjetno bo zdej še dle.

Prednost novih revizij ramov je tko v največji meri zaradi porabe. Kar ti je na desktopu tko vseeno.

Gr8t ::

To plus cena, vedno je treba počakat da naredijo nekaj kar se proizvaja v taki količini, da doseže nizko ceno.
Pri DDR1 je bil to DDR400 2.5-3-3 ali 3-3-3, potem DDR2 800 4-4-4-12, DDR3 1600 9-9-9-27 in DDR4 3000 15-15-15-35 ali 3200 16-18-18-38.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

Glugy ::

Sam tale DDR5 bo pa noro boljši od DDR4 če bo 6400mhz. Verjetno bo to tud zlo APU-jem pomagal pol k bo množičen pa dost pocen. Mogoče bo pa počas tud čas da se preide iz double data rating na kej več kot dvojnost.
Sam je pa res da v preteklosti ko je šel RAM gor zarad svojih kriz je šel hitr gor; ko bi mogu pa nazaj na isto raven it je pa trajal in trajal preden je prišel na pred-krizno raven.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup DDR4 ram

Oddelek: Kaj kupiti
121541 (794) Blinder
»

Računalnik z Ryzen 5 se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
211621 (1269) A110
»

Nova kišta | 1000€ | video obdelava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13611130 (6926) Yenk
»

Dual rank vs. single rank DDR4

Oddelek: Kaj kupiti
7952 (652) Gr8t
»

Novi Ryzen , maticna in SSD PCIe

Oddelek: Kaj kupiti
172991 (2047) Ahim

Več podobnih tem