» »

Mikrotik pomoč

Mikrotik pomoč

prowb ::

Pozdravljeni!

Potreboval bi malo pomoči;

Za "igranje" sem dobil dve budget mikrotikovi igrači: hAP lite in mAP lite;

Naredil pa bi rad naslednje:

mAP lite bi uporabil kot station in z njim lovil sosedov wifi, ga preko kabla spravil na hAP lite od tam pa spet prek wifi na računalnik...

To sem brez problema naredil z ubiquty opremo - z mikrotikom pa nimam pojma kje začet :D

Da ne bo pomote - tega dejansko ne rabim naredit - ampak bi rad pač malo poigral in mogoče kaj naučil - ampak ko odpreš mikrotikovo administracijo je enostavno preveč vsega in me kar mine.

Zato prosim za neke splošne usmeritve kako se tega lotit...

Poldi112 ::

Hja, tako bom rekel. Če te mine še predno probaš, potem vse skupaj nima smisla. Ker če nisi propravljen vložiti ne ur, ampak dni v razumevanje delovanja, bo vse skupaj stran vržen čas. Če te pa zanima kje začeti - po mojem pri razumevanju packet flow diagrama:

https://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:P...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Uporabnik ::

Če ima sosed miktorik, je precej enostavno (samo pravi mode izbereš), če ne pa se bo treba malo ubatati z nastavitvami. Ne me vprašat kako, je že predogo od tega ko, sem jaz to delal :)

Gapi ::

Na enemu izbereš CPE mode torej klientu ki se poveže na soseda. Na drugemu pa daš WISP AP in pri configuration daš bridge. V grobem nek začetek da dobiš internet domov. Naprej lahko raziskuješ sam.
No person is rich enough,to buy back his past.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4G router

Oddelek: Mobilne tehnologije
283673 (2350) BlaY0
»

Kateri router?

Oddelek: Omrežja in internet
191737 (1038) nsa_ag3nt
»

Siol box + router

Oddelek: Omrežja in internet
255411 (3752) Daniel
»

Enajst let star WRT54GL še vedno prinaša milijone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7723741 (17611) hojnikb
»

SSH forwarding na Mikrotiku

Oddelek: Omrežja in internet
101686 (1426) miki133

Več podobnih tem