» »

Zahteve delodajalca za razpisano mesto "informatik"

Zahteve delodajalca za razpisano mesto "informatik"

info1234 ::

Razmišljam, če bi se prijavil na delovno mesto "informatika"... njihove zahteve...

DELA IN NALOGE INFORMATIKA V RAZLIČNIH ORGANIZACIJSKIH ENOTAH OZG: IZVAJANJE, NAČRTOVANJE, RAZVIJANJE, RAZISKOVANJE, IMPLEMENTACIJA IN VZDRŽEVANJE PROGRAMSKE OPREME IZVAJANJE SISTEMSKE ANALIZE IN PROJEKTIRANJE NOVIH SISTEMOV PREDLAGANJE IN REALIZACIJA SPREMEMB IN POSODOBITEV NA PODROČJU INFORMATIKE NAČRTOVANJE IN IZVAJANJE IZOBRAŽEVANJA UPORABNIKOV IZDELAVA IN UREJANJE INTERNETNIH STRANI ZAGOTAVLJANJE MANJŠIH POPRAVIL NA SISTEMU IN ODPRAVA MANJŠIH NAPAK (TISKALNIK, SOFTWARE) VZPOSTAVITEV IN VZDRŽEVANJE TEHNIČNIH MAP OMREŽIJ ZA VSE ENOTE EVIDENCA VSE RAČUNALNIŠKE OPREME IN NAČRTOVANJE NJENE OBNOVE, MENJAVE, KI MORA BITI STROKOVNO PRAVILNO DIMENZIONIRANA SPREMLJANJE NOVOSTI ZAKONODAJALCEV (ZZZS, IVZ,…) IN KOORDINACIJA Z VSEMI PROGRAMSKIMI HIŠAMI ZA PRAVOČASNO IMPLEMENTACIJO PRIPRAVA TEHNIČNE DOKUMENTACIJE IN SODELOVANJE PRI JAVNIH NAROČILIH ZA VSE NAKUPE, VEZANE NA INFORMACIJSKO TEHNOLOGIJO (RAČUNALNIKE, STREŽNIKE, OMREŽJA, INTERNETNE POVEZAVE,…) UVEDBA SUVI IN SKRB ZA IZVAJANJE POZNAVANJE E-NAROČILNICE DRUGA DELA PO ODREDBI PREDPOSTAVLJENEGA.


Kaj pravite? A ni malo veliko stvari? Od programerja, sistemca, informatika, serviserja, učitelja, pravnika ma ni da ni :)) Ne vem no, kako si to eni predstavljajo? Kot da bi za ekonomista zapisal delovne naloge od tajnice, marketingarja, direktorja pa še koga skupaj. Ima kdo izkušnje iz takšnih delovnih mest? Čist tko za info.
  • spremenilo: info1234 ()

Alien123 ::

Če je plača vsaj 3 jurje, pol je ql

info1234 ::

Oglas: https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlit...

Plača je verjetno prej 1000€ bruto :D

pegasus ::

Vse je napisano v capsih. Avoid :P

Ne vem, meni se napisano zdi nek minimum za eno normalno odgovorno pozicijo. To je moje razumevanje "full stack" informatika.

Če mladina mislite da boste vsak dan mal prste sprehajali po tipkovnici in s tem čudežno zaslužili miljone ... vso srečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

kixs ::

"Papir" prenese marsikaj. Sicer pa to po vecini niso dnevne naloge. Verjetno imas vsake toliko casa kaksen projekt, ki zajema se druge stvari. Nic strasnega...

vtr123 ::

Dvomim, da bo veliko zanimanja za tole delovno mesto. Škofja Loka le ni Ljubljana, poleg tega pa se zahteva naziv. dipl. inž. rač. Če bi spustili slednji kriterij, bi zagotovo dobili več kandidatov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vtr123 ()

kuall ::

to je en stari prdec nakracal po moje, saj nisem bral samo na pogled na daleč zgleda tako

Utk ::

Vsaj občasno delam vse to, pa še veliko več.

MTB ::

In kaj je v tem takšnega, kar v nekem manjšem podjetju informatik ne bi delal?
Očitno si zelo visoko strokovno usposobljen za ozko področje. Potem boš verjetno moral iskati drugačno službo.

TheBlueOne ::

To delo zna biti popolnoma obicajno in nic posebnega v smislu tezavnosti. Verjetno pa je bolj instalacija officev, ciscenje virusov, manjsa popravila PCjev, da poves kdaj bo treba kaj menjati in da naucis tetke kako shraniti datoteke kam drugam kot na namizje.

dexterboy ::

Vso srečo pri iskanju zaposlitve... ko vidiš obe plati zaposlovanja, tako s strani delodajalca kot s strani delojemalca, ti rata slabo.
In opališ riziko na bolezni dvanajsternika...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dripac ::

Mislim da je napisano "vse živo" z namenom... Sem delal pri enem takem delodajalcu na omenjenem delovnem mestu.
Ko ti napiše tako klobaso bodi prepričan da bo želel da mu tudi doma in sosedom pedenaš vse. Za plačo ki ponavadi niti povprečna ni... Za take kalibre je ponavadi informatika nekaj kar je videl v CSI Miami kjer mahajo po luftu in se vse napol samo naredi.

Če res nimaš izbire, obvoz.

TheBlueOne ::

V RAZLIČNIH ORGANIZACIJSKIH ENOTAH OZG


To ni neka izkoriscevalska IT firma ampak neko "Osnovno zdravstvo Gorenjske", tako da verjetno samo kopirajo tekst. Si mislim, da se gre za klasicnega administratorja.

BuDi79 ::

Meni je razložil kadrovnik v eni od večjih firm da se da vedno več, da se loči med 52353 prijavljenimi.

"Ne rabiš znat programskega jezika XYZ, to je eksotika, za nas to itak krovno delajo Slovaki, aja pa Slovaki seveda znajo angleško, ni panike"... zadnji krog razgovorov:
"znaš XXX ? Znaš Slovaško? " ... ker v finalu ste meni vsi isti... nobenega ne poznam, pa da se lažje odločim za nekoga. Edino take reči bi vas ločile med sabo.
... "no nisi izbran, dejansko je en od ostalih znal XYZ, se zgodi." (en tretji je pa znal Slovaško)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

The Player ::

To je nekaj čisto normalnega v grafični branži (in tudi v vseh ostalih). Trend gre v to smer, da moraš znati čimveč, ker več znaš več veljaš.

Podjetja izgleda ne cenijo več izobraženih ljudi, ki so specializirani v X in znajo to v nulo, ampak hočejo nekega multipraktika, ki zna vse, ampak neki na pol. Seveda delodajalec samoumevno misli, da boš znal vse v nulo, čeprav je zelo malo takšnih biserov, jack of all trades, master of none...

Če boš hotel delovno mesto, kjer boš delal le to za kar si se specializiral boš moral iskati delo v kakem bolj uglednem podjetju, s tem pa potem pride to, da boš moral res biti najboljši, top of the top, da boš lahko konkuriral.

BuDi79 je izjavil:



"Ne rabiš znat programskega jezika XYZ, to je eksotika, za nas to itak krovno delajo Slovaki, aja pa Slovaki seveda znajo angleško, ni panike"...


Sicer offtopic, ampak, ko sem bil jaz na Slovaškem, ni noben znal slovaško, slovensko me pa tudi niso razumeli. Angleščino je znala samo mladina, pa turistično osebje. Bil sem presenečen, saj se mi zdi znanje angleščine nekaj samoumevnega 8-O

aerie ::

Po moje je to le formalni zaposlitveni oglas. Dejansko človeka že imajo.

nsa_ag3nt ::

info1234 je izjavil:

Oglas: https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlit...

Plača je verjetno prej 1000EUR bruto :D

Ni več na ess
https://si.linkedin.com/jobs/view/infor...


Plača:
INFORMATIK spada med J skupino (nestrokovni delavci https://www.konfederacijasindikatov.si/... ), 28. plačni razred oz. 1269,78 bruto https://www.seja.si/14/6/2/ .
https://www.uradni-list.si/files/RS_-20...

Je vsekakor možno, da človeka že imajo (ZD Jesenice) in dajejo oglas samo zato ker morajo, seveda prenapihnjen z zahtevami, da se nebi nihče drug prijavil.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

LeQuack ::

Noben ne da oglas na zavod zato ker bi res rabil delavca, to je bolj tako kot igranje na lotu, mogoče pa dobijo enega norca ki bo res delal za minimalca, ampak verjetnost je blizu 0.
Quack !

vtr123 ::

BuDi79 je izjavil:

Meni je razložil kadrovnik v eni od večjih firm da se da vedno več, da se loči med 52353 prijavljenimi.

"Ne rabiš znat programskega jezika XYZ, to je eksotika, za nas to itak krovno delajo Slovaki, aja pa Slovaki seveda znajo angleško, ni panike"... zadnji krog razgovorov:
"znaš XXX ? Znaš Slovaško? " ... ker v finalu ste meni vsi isti... nobenega ne poznam, pa da se lažje odločim za nekoga. Edino take reči bi vas ločile med sabo.
... "no nisi izbran, dejansko je en od ostalih znal XYZ, se zgodi." (en tretji je pa znal Slovaško)


To verjetno velja za bolj splošna delovna mesta oziroma ohlapne zahteve. Tule so izrecno zahtevali dipl.inž.rač. Bazen folka s takšno izobrazbo, ki bi bil pripravljen za ne prav dosti nad minimalcem opravljati tole delo verjetno spet ni tako velik. Se mi zdi, da lahko inženir računalništva vseeno dobi boljše in bolj plačano delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vtr123 ()

aerie ::

To je javni sektor, kjer se po mnenju večine tule gor, itak nič ne dela. Lepo počivaš 8 ur in dobiš jurja. Ostalo pridelaš prek popoldanca. Ker imaš socialno varnost, lahko celo stranke izbiraš.

Urbano#Desno ::

Ker delam v neki podobni organizaciji, lahko pojasnim nekaj zadev.


Oglas so službe v državni lasti dolžne dati na zavod (namenskega denarja za Moje delo in podobno pa ponavadi ni na pozpolago). Ali je delovno mesto oddano ali ne je težko reči samo po mojih izkušnjah, ko mi iščemo kader za podoben denar smo zelo veseli, če se javi kdo ki je vsaj približno sposoben in v zadnjem letu smo imeli ene 5 razpisov in noben ni bi pripravljen za že vnaprej izbranega kandidata.

Glede na to da so bili tako prijazni da so objavili šifro delovnega mesta J017026 pa tudi plača ni skrivnost

S šifro poiščeno delovno mesto v katalogu
http://www.mju.gov.si/fileadmin/mju.gov...
in vidimo da je delovno mesto ovrednoteno z 32 - 42 plač. razredom (torej za začetek 32 oziroma to bo od 1.11 trenutno pa je 31)

Nato poiščeno koliko evrov je 31 oziroma 32 razred
http://www.mju.gov.si/fileadmin/mju.gov...
31 razred 1.428,34
32 razred 1.485,46
Bruto evričev

A se splača pa naj presodi vsak sam.

Urbano#Desno ::

Ok jaz sem gledal tale oglas
https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlit...

Tisto na linkedin pa je res še za odtenek večja žalost in sicer 29-30 plač razred.

Vazelin ::

The Player je izjavil:

Bil sem presenečen, saj se mi zdi znanje angleščine nekaj samoumevnega 8-O

Če gledam svojo generacijo (rojena tam od 80-85ga), je imo % folka, ki zna (torej, da razume, govori in bere - vse skupaj da je na spodobnem nivoju) angleško sigurno precej manjši od % folka, ki jo ne zna. Poleg tega so nekateri res antitalenti za jezike. Kolega recimo je bil zelo priden učenec, vse drugo gladko, z angleščino se je pa non stop neki zajebaval + še sedaj jo ne zna (bere že, zatakne se, ko mora sestavljati stavke)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

urosh ::

@Vazelin:
...% folka, ki jE ne zna...
...zajebaval + še sedaj jE ne zna ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podgorje d.o.o., Šentjernej

Oddelek: Loža
106009 (2959) nsa_ag3nt
»

Delovno mesto prihodnosti: Svetovalec za podnebne spremembe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5011082 (9259) Phantomeye
»

DELAVSKI DOM (München

Oddelek: Loža
101677 (957) dree
»

Išče se asistent vedeževalca

Oddelek: Loža
142036 (1572) Good Guy
»

Kako kaže v tem času z delom?

Oddelek: Loža
161795 (1478) MIHAc27

Več podobnih tem