» »

Komentiranje privatnih zadev (teže ipd.) v firmi

Komentiranje privatnih zadev (teže ipd.) v firmi

Temo vidijo: vsi
«
1
2

PreviousUser ::

Ne vem, mogoče je to kakšen nov trend, da je vse bolj po domače in smo vsi en tak big happy family v firmah, pa team spirit in podobne zadeve.

Se vam zdi sprejemljivo, da sodelavci komentirajo vašo težo, koliko ste se zredili ali shujšali, vas sprašujejo po diagnozah in vašem družinskem življenju? Je možno, da je kultura firme taka, da se pričakuje, da boš delil privat zadeve s sodelavci in da izpadeš čuden, če ne govoriš nič o privat življenju?

Jaz sem bolj za ločevanje na službeno in privat, ker nikoli ne veš, kdaj ti bo kdo zaril nož v hrbet in tudi drugače ne maram z ljudmi, ki mi niso blizu, razpravljati o svojem zasebnem življenju. Kako pa vi rešujete to?

Gogyto ::

Hja, čisto odvisno. Zaenkrat še sam določam stopnjo privatnosti s sodelavci. Nekatere stvari mi ni problem deliti z njimi, sploh, če ocenim, da znajo vplivat na odnose ali se v neki meri dotikajo službenih procesov. Jasno pa je, da vsega o meni ne vejo.
Pač, imam v zasebnem življenju dovolj prijateljev, naketere še iz mladosti, s katerimi dejansko delim dobre in slabe stvari, ki se mi zgodijo v lajfu, tako da ne čutim potrebe po tem še v službi.

Vem pa, da obstajajo ljudje, ki jim je služba 'cel lajf' in tako tudi sklepajo prijateljstva/romantične veze znotraj podjetja. Vsakomur svoje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

MasterTade ::

Manj vedo, bolje je
Mors omnia aequat

Tilen ::

Preveč ste napeti. Uredite si dvig plače.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PreviousUser ::

MasterTade je izjavil:

Manj vedo, bolje je


Ja, samo recimo potem poslušaš, da si zaprt, pa da zakaj se držiš zase itd.

Invictus ::

Služba je služba, družba je družba...

Pač si zraven pri vsakdanjih debat, ampak brez nekega šinfanja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

juroz ::

PreviousUser je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Manj vedo, bolje je


Ja, samo recimo potem poslušaš, da si zaprt, pa da zakaj se držiš zase itd.


Ja a to ni res?
Sicer pa malenkosti se deli, kakšne večje zadeve pač ne.

IL_DIAVOLO ::

Taksne so moderne sluzbe. Novoletne zabave, igre, pikniki...to je vse normalno. Delodajalec, ki mu je mar, da se zaposleni druzijo tudi izven firme in tudi boljse sodelujejo.

Bodite malo bolj odprti no.

PreviousUser ::

juroz je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Manj vedo, bolje je


Ja, samo recimo potem poslušaš, da si zaprt, pa da zakaj se držiš zase itd.


Ja a to ni res?
Sicer pa malenkosti se deli, kakšne večje zadeve pač ne.


Samo glej, če poveš že recimo, da greš z zdravniku, potem pa našteva diagnoze in te sprašuje, če je kaj od tega... Kaj naj človek potem reče.

otago ::

Pred nekaj meseci v podjetju, kjer delamo kot zunanji ze 2 let+, dobil sodevca. Vceraj manjkal na delo. Nekdo rekel, da je moral zakonsko izkoristit dodaten dopust -2 dneva zaradi poroke (omejitev 6m). Sploh nisem vedel.

Odvecna teza med moskimi sodelavci ni tabu, ce nisi zaljiv.

Drugace se pa da vse to lepo uporabit v svoj prid...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

PreviousUser ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Taksne so moderne sluzbe. Novoletne zabave, igre, pikniki...to je vse normalno. Delodajalec, ki mu je mar, da se zaposleni druzijo tudi izven firme in tudi boljse sodelujejo.

Bodite malo bolj odprti no.


Delodajalca pride ceneje, da plača novoletno zabavo ali piknik, kot pa da bi dvignil plače. Je pa vprašanje, če je učinek enak...

Pandorumx5 ::

Odvisno od osebe do osebe koliko se sekirajo glede sočloveka in/ali obdela njegove malomarnosti in življenjski stil.
Je spat spet od tebe odvisno kaj poveš/prekrivaš, nobenemu nisi dolžan povedati svojo življenjsko zgodbo :)

Furbo ::

Pač obrneš taka vprašanja na šalo, rečeš 'saj veš kako je' itd.. v bistvu odgovoriš, ampak ne izvedo nič. Počasi jim že pripelje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Taksne so moderne sluzbe. Novoletne zabave, igre, pikniki...to je vse normalno. Delodajalec, ki mu je mar, da se zaposleni druzijo tudi izven firme in tudi boljse sodelujejo.

To ponavadi pomeni, da delodajalec ne spoštuje 8 urnega delovnika in ne plačuje nadur ;((.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Raptor F16 ::

Ne ni sprejemljivo in neotesanca lahko prez slabe vesti napizdiš. To so stvari, ki se jih morte med sabo zment.

Če se ne upreš, nastavljaš rit in se trpinčiš. Obenem s "toleriranjem" daješ vsem vedeti, da je to ok.

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

Tole jim reč: "Jaz sem debel, ti si pa grd. Jaz lahko shujšam, kaj pa ti??"

111111111111 ::

Invictus je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Taksne so moderne sluzbe. Novoletne zabave, igre, pikniki...to je vse normalno. Delodajalec, ki mu je mar, da se zaposleni druzijo tudi izven firme in tudi boljse sodelujejo.

To ponavadi pomeni, da delodajalec ne spoštuje 8 urnega delovnika in ne plačuje nadur ;((.

Včasih je bilo res to to. Zdaj se pa firme trudijo obdržati kadre. Plačani vrtci, štipendija za srednješolske otroke, dedek mraz, delo od doma, gibljiv delovnik, itd...

Kolega ima vsako leto plačano 1 vikend s sodelavci v Bora-Bora, Bahami, Maldivi ali pa kakšna še bolj sočna destinacija. To je team buliding. Plačane ure, nadure, dnevnice, VSE...

Počasi se uveljavlja tudi v Sloveniji.

PreviousUser ::

111111111111 je izjavil:

Invictus je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Taksne so moderne sluzbe. Novoletne zabave, igre, pikniki...to je vse normalno. Delodajalec, ki mu je mar, da se zaposleni druzijo tudi izven firme in tudi boljse sodelujejo.

To ponavadi pomeni, da delodajalec ne spoštuje 8 urnega delovnika in ne plačuje nadur ;((.

Včasih je bilo res to to. Zdaj se pa firme trudijo obdržati kadre. Plačani vrtci, štipendija za srednješolske otroke, dedek mraz, delo od doma, gibljiv delovnik, itd...

Kolega ima vsako leto plačano 1 vikend s sodelavci v Bora-Bora, Bahami, Maldivi ali pa kakšna še bolj sočna destinacija. To je team buliding. Plačane ure, nadure, dnevnice, VSE...

Počasi se uveljavlja tudi v Sloveniji.


Ma, samo to je vseeno delo, če imaš nekaj s sodelavci. Sem raje doma, pa s tistimi, s katerimi živim, že tako večino časa preživimo v službi. Nekaj pa bi bilo, da bi delodajalec plačal dopust, brez sodelavcev seveda.

111111111111 ::

Osebno mislim, da je dobro, da se neformalno podružiš s sodelavci. Vsaj za programersko ekipo. Vseeno se človek poveže na drugem nivoju. REs pa je da vsem tak način preprosto ne sede. Šefu od kolega, je to tako pomembno, da preprosto prestavi poslovne sestanke projekte, vse se prilagodi team bulidingu.

ginekk ::

Ne sklepaj prehitro (nov trend). Pri nas (multinacionalka) gre v obratno smer.. Tako komentiranje se lahko vzame za nadlegovanje (harrasment) in sankcije so hude. Posledično, nihče ne upa nič več zbadat. Vsi se moramo poučit, kaj je primerno in kaj ne.

111111111111 ::

Ni bilo mišljeno, da se potem iz sodelavcev delaš norca...

PreviousUser ::

ginekk je izjavil:

Ne sklepaj prehitro (nov trend). Pri nas (multinacionalka) gre v obratno smer.. Tako komentiranje se lahko vzame za nadlegovanje (harrasment) in sankcije so hude. Posledično, nihče ne upa nič več zbadat. Vsi se moramo poučit, kaj je primerno in kaj ne.


Pri nas tudi obstajajo politike o mobingu, ampak samo na papirju, v praksi je vse še vedno bolj po domače.

solatko ::

Nekateri se pač ne zavedajo, da v službi preživijo eno tretino dneva ali še več. Ker smo ljudje praviloma družabna bitja, se v dobrem kolektivu razvijajo določene vezi, prijateljske, sovražne, ljubezenske,.... saj časa je dovolj. Se pa najdejo posamezniki, ki jih okupira predvsem delo, delo in še enkrat delo, težava pa je v njih ne v sodelavcih.
Dober, prijateljski odnos s sodelavci, je po navadi boljši tudi za lastno počutje, na tlaki, kamor moraš in bi slab odnos, tvoje počutje še poslabšal.
Če ti ni do družbe, jim pač razložiš, da si samotar in naj te pustijo pri miru.
Delo krepa človeka

IL_DIAVOLO ::

+ zastonj toplice, fitnes, cenejse karte za smucanje. Meni je to res kul.

111111111111 ::

+ sofinancirana vinjeta, otroci štipendijo v srednji šoli 90 € na mesec, dedek mraz

estons ::

Hm, pred časom sem delal v firmi, kjer so se predvsem med vodstvom razvile določene vezi, prijateljske in ljubezenske... Pa lej, ne bi, hvala. Napredovanje je bilo strogo po teh vezah, informacije so krožile samo med "povezanimi"... Firmi nekako potem ni več najboljš šlo.

V drugi firmi (softverski firmi!) je ena od vodij skoz težila enemu programerju, ker je prišel na šiht, malo poklepetal s sosedi, potem si dal slušalke gor in delal naslednjih X ur. Ker je kao bil asocialen in ni kazal pripadnosti timu. Mislim wtf... Tisti firmi tud ni šlo dobro dolgoročno...

Vice ::

PreviousUser je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Manj vedo, bolje je


Ja, samo recimo potem poslušaš, da si zaprt, pa da zakaj se držiš zase itd.


Zaprt si, če nič ne pride iz tvojih ust. Ni ti treba govoriti o sebi, niti ni pametno, oziroma manj kot vedo boljše je. Vsako osebno vprašanje se da obrniti na hec in na vsako vprašanje se da odgovoriti nekaj čisto x pa ima še vedno smisel. Spremeni se samo vrednost informacije ;)

Invictus ::

111111111111 je izjavil:

Osebno mislim, da je dobro, da se neformalno podružiš s sodelavci. Vsaj za programersko ekipo. Vseeno se človek poveže na drugem nivoju. REs pa je da vsem tak način preprosto ne sede. Šefu od kolega, je to tako pomembno, da preprosto prestavi poslovne sestanke projekte, vse se prilagodi team bulidingu.

Kakšen pir včasih po službi ne škodi. Ne pa vsak dan. Nekateri so pač raje s familijo kot pa s samskimi, zapitimi kolegi...

Če je skupen interes se z nekaterimi pač družiš tudi v prostem času. Ampak to je redkost...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AnjaNja ::

Jaz se pridružujem mnenju služba je služba, družba pa družba...delam pa v 3/4 družinskem podjetju...V praksi se težko ognem temu. Ampak jaz pač ne delim naokoli preveč info in imam tudi službeni odnos. V službi je sodelavec-ni brat, je šefica in ni mati...Bemusunce, kam bi pa prišli drugače?

Če se imamo kaj privat za zmenit, vztrajam, da to počaka do popoldneva oz. konca službe.
:)

Če ti ni všeč, da ti nekdo komentira težo, mu pač povej, da jo nosiš ti, ne on/a.

Machete ::

Jaz nimam mnenja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

IL_DIAVOLO ::

Take imajo delodajalci najrajsi.

Jerry000 ::

Ko ste hodili v OŠ in srednjo ter mogoče na faks, ste sošolcem veliko zaupali, govorili o sebi itd. in sedaj so verjetno vaši dolgoletni prijatelji...just saying. Seveda tak odnos nisi imel z vsemi sošolci

111111111111 ::

Jaz sem iz vsake firme kjer sem delal potegnil enega ali dva človeka, s katerim smo v redni zvezi letno 2-3x pijača in debata na dobre stare čase. :)

P.S.: Vidim, da je zgornji stavek precej čuden. Gre za prijateljske ne, intimne odnose. :)

Zgodovina sprememb…

XLapse ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Taksne so moderne sluzbe. Novoletne zabave, igre, pikniki...to je vse normalno. Delodajalec, ki mu je mar, da se zaposleni druzijo tudi izven firme in tudi boljse sodelujejo.

Bodite malo bolj odprti no.

pozabi, to je slovenija... Zapret se pa bit asocialen na vsakem koraku
alien technology

Alien123 ::

dokler moram bit 8ur na dan na šihtu, žal odpadejo pr meni pikniki, zabave itd.. ajde na sindikalniga grem, da malo višje šefe spoznam. To, da pa bi postal prijatelj s sodelavci?.. ne hvala..
Naj dajo 30 urni tedenski delavnik, par indeksov večja plača, pa smo lahko na "ti"..

111111111111 ::

Kozlovska sodba v Višnji gori.

@Alien: men je pa zakon, da lahko vedno pokličem bivše šefe in sodelavce in jih pošljem nekam in potem vprašam, kaj dogaja na katerem področju, kaj so nabavljal in lahko stiskam svoje dobovaitelje za ceno, ker vem do kje lahko gremo. :D

anketar ::

upam da nimate oy fatty boy scene iz ali g-ja, so kr krute

Phantomeye ::

Služba je čisto isto kot osnovna šola, faks, društva... ljudje smo družabna bitja in se radi družimo.

Sicer se pa zelo pozna kvaliteta dela, glede na odnost, ki ga imaš z drugimi v firmi.

Recimo pri nas imamo dva oddelka. V enem se večinoma vsi štekajo in sodelujejo odlično. V drugem se pa med seboj ne marajo in se čuti napetost in pritoževanje.

Bil sem v obeh teh oddelkih. Spizdil iz prvega.

To se pokaže pri teambuildingu ponavadi. Imaš eno skupino ljudi, ki uživajo v aktivnostih, in drugo k so vsi zamorjeni.

Zgodovina sprememb…

Shegevara ::

Phantomeye je izjavil:

Služba je čisto isto kot osnovna šola, faks, društva... ljudje smo družabna bitja in se radi družimo.

Sicer se pa zelo pozna kvaliteta dela, glede na odnost, ki ga imaš z drugimi v firmi.

Recimo pri nas imamo dva oddelka. V enem se večinoma vsi štekajo in sodelujejo odlično. V drugem se pa med seboj ne marajo in se čuti napetost in pritoževanje.

Bil sem v obeh teh oddelkih. Spizdil iz prvega.

To se pokaže pri teambuildingu ponavadi. Imaš eno skupino ljudi, ki uživajo v aktivnostih, in drugo k so vsi zamorjeni.


Podobno pri nas. Mamo prodajni oddelek, kjer je uglavnem vedno smeh, čvekanje, šale, okusni/neokusni e-maili... Na drugi strani mamo pa finančni oddelek, kjer je kot v mrtvašnici, sodelavci se v glavnem ne marajo, njihov šef je tečen, je uglavnem kot, da jih ne bi bilo.

chacha ::

Kaj pa vem. Ljudje smo si različni in nekateri karakterji enostavno ne pašejo skupaj. Nekateri živijo za službo in mislijo da če z nekom delajo so že najboljši prijatelji, nekateri pa imajo toliko prijateljev da jih komaj hendlajo. Meni se sicer ne zdi primerno komentiranje teže, pa random firbcanje ljudi...

Sicer pa tale big happy family ustvarjajo v firmah zato, ker vsi vemo da bi ljudje naredili več za družino kot pa za skupino tujcev.

Jerry000 ::

Phantomeye je izjavil:

Služba je čisto isto kot osnovna šola, faks, društva... ljudje smo družabna bitja in se radi družimo.

Sicer se pa zelo pozna kvaliteta dela, glede na odnost, ki ga imaš z drugimi v firmi.

Recimo pri nas imamo dva oddelka. V enem se večinoma vsi štekajo in sodelujejo odlično. V drugem se pa med seboj ne marajo in se čuti napetost in pritoževanje.

Bil sem v obeh teh oddelkih. Spizdil iz prvega.

To se pokaže pri teambuildingu ponavadi. Imaš eno skupino ljudi, ki uživajo v aktivnostih, in drugo k so vsi zamorjeni.

Ne vem, zase se držat je res tipično slovensko...ampak mukotrpno. Z temi ljudmi si 8h na dan, zakaj ne bi bilo fino in imeti dobre odnose, tudi prijateljske. Vsaj pri nas je tko da se ful razumemo, smejemo, včasih tudi kaj osebnega povemo, ampak tko se odnosi gradijo, biti zaprt sam vase in imeti delo samo kot delo je mukotrpno in dolgčas...vsaj zame. Tko kot je bilo omenjeno, to je kot osnovna šola, smo družabna bitja

MasterTade ::

Lahko si družaben, pa vseeno ljudem ne zaupaš ravno vsega. Sploh kako opravljanje nadrejenih je lahko delikatna zadeva, ko človek preveč zaupa sodelavcem.
Mors omnia aequat

Raptor F16 ::

MasterTade je izjavil:

Lahko si družaben, pa vseeno ljudem ne zaupaš ravno vsega. Sploh kako opravljanje nadrejenih je lahko delikatna zadeva, ko človek preveč zaupa sodelavcem.


Če nadrejene opravljaš s sodelavci si, oprosti izrazu, naiven bedak, da ni večjega.

krucymucy ::

radmannsdorf je izjavil:

Tole jim reč: "Jaz sem debel, ti si pa grd. Jaz lahko shujšam, kaj pa ti??"

Glede na to da govori o sluzbi, predvidevam da so starejsi od 10 let.

scenic16 ::

90% teh vprašanj je "firbec" in posledično "opravljanje" in tako nima nobene povezave z "delovnim procesom"...
Elegantno se izogneš odgovoru z "proti-vprašanjem" :" Zakaj te/vas pa to tako zelo zanima?" ;)

Vice ::

Nekaj najslabšega je, ko ljudje, ki ne dojemajo pojma "biti profesionalen", v službo nosijo privatne probleme in te z njimi posiljujejo. Služba je služba in biti profesionalen še ne pomeni, da moraš zato, da boš vsem cool, drugim pamet solil kako si doma rit obrišeš. Družiti se s sodelavci ob piru in roštiljadi ne pomeni, da je to čas za jokanje o privat življenju.

froffr ::

PreviousUser je izjavil:


Se vam zdi sprejemljivo, da sodelavci komentirajo vašo težo, koliko ste se zredili ali shujšali, vas sprašujejo po diagnozah in vašem družinskem življenju?


Moraš biti pa res snežinkica da te to spravi jokat na internet.

chacha ::

froffr je izjavil:

PreviousUser je izjavil:


Se vam zdi sprejemljivo, da sodelavci komentirajo vašo težo, koliko ste se zredili ali shujšali, vas sprašujejo po diagnozah in vašem družinskem življenju?


Moraš biti pa res snežinkica da te to spravi jokat na internet.


Če bi ti imel, nevem AIDS bi šel to veselo razlagat sodelavcem ali bi te vprašanje po diagnozi spravilo v zadrego?

Smurf ::

chacha je izjavil:


Če bi ti imel, nevem AIDS bi šel to veselo razlagat sodelavcem ali bi te vprašanje po diagnozi spravilo v zadrego?

Ce posedujes malce verbalnih spretnosti, se lahko z lahkoto izognes osebnim vprasanjem, ki jih ne zelis deliti.

Furbo ::

Ja malo žalostno je, da moramo zdaj geeki na tehnološkem forumu učiti folk osnov obnašanja v javnosti. Ne vem, a je to služba za ene prvi izlet v svet brez očija in mamice zraven.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teambuildingi in socializacija s sodelavci zunaj službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6913327 (6896) LeQuack
»

Bivši sodelavci(ke)

Oddelek: Loža
495923 (3152) zee
»

Ali se za timbilding izplača plača? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7712486 (9006)          

Več podobnih tem