» »

Kaj je bilo danes z internetom?

Kaj je bilo danes z internetom?

Ribič ::

Živjo,

Danes (Nedelja, 19. Maj 2019) približno okrog 9:00 zjutraj, ko sem se prebudil in usedel za svojo kišto, sem zaznal, da je internet skoraj mrtev. Ampak ni bil tipični izpad na mojem routerju ali ISP-ju temveč očitno nekje v mednarodnem omrežju ali pa zopet nekaj podobnega tistemu, ko je v Firefox-u potekel certifikat za addone. Skratka večina spletnih strani ni bila dosegljiva. Slovenske spletne strani so delovale (npr. slo-tech.com, rtvslo.si, elektronik.si), večina tujih (reddit.com, amazon.de, twitch.tv) pa ni. Tudi Ubuntu se ni želel posodobiti (kodi/xbmc repozitorij ni bil dosegljiv, uradni slovenski ubuntu mirror je pa deloval).

Pozornost mi je pritegnilo dejstvo, da sem vse domene lahko uspešno pingal in so se normalno odzivale. Pingal sem jih tudi na port 80 ter 443 in je bila povezava vredu, le brskalnik se ni želel povezati na nobeno. Sem šel gledati v Wireshark in res, TCP povezava se je vzpostavila normalno (SYN, SYN/ACK, ACK), zataknilo se je pa pri vzpostavitvi TLS seje in tu se je povezava obesila. Čudno se mi zdi, ker so pa nekatere druge strani (npr google.com) delovale normalno preko TLS. Internet je zopet začel delovati okrog 10:00.

Mogoče kdo ve kaj je bilo, ker v novicah ne najdem nikjer kakšne relevantne informacije.

lp

Pozabil sem še omeniti, da so ostali računalniki v hiši imeli enake težave, ne samo moja kišta.
Vse ribe so mi pobegnile!
  • spremenil: Ribič ()

misek ::

Morda pa je bilo nekaj narobe samo pri tebi? Morda napačen čas na sistemu?

janezvalva ::

uh, ne vem. vsi sistemi normalno delujejo.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

PH03N1X ::

Kaj pa je s ST, vsakič ob polnoči.

neverlucky ::

To tudi mene zanima ja.

ProPrimoz ::

verjetno pa imas napačnega sistemska čas

PH03N1X ::

eh, ne mi govorit. sistemski čas je bil 00:30

neverlucky ::

Vceraj ni delal pri meni do ene 1.20 zjutraj.

#000000 ::

PH03N1X je izjavil:

Kaj pa je s ST, vsakič ob polnoči.



Hrčki majo beer time :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol optika - problem z web serverjem

Oddelek: Omrežja in internet
71317 (1198) Sumo
»

Prihaja Ubuntu 8.04 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15713654 (9379) zee
»

IPTABLES in TCP flags problem

Oddelek: Operacijski sistemi
171387 (1216) Bojan xxxx
»

Imate 5 min. časa, da sesujete Win Xp

Oddelek: Operacijski sistemi
343608 (1728) SkIDiver

Več podobnih tem