» »

Prenosnik brez slike

Prenosnik brez slike

sci3nc3 ::

Včeraj zvečer sem ravno prebiral ta forum, ko je prenosnik (Asus x50sl) zamrznil. Kazalec miške sem lahko premaknil, lahko sem odprl meni z alt+ctrl+del, nisem pa mogel premakniti okna ali početi karkoli drugega, tudi ura je obstala. Ko sem po nekaj minutah sprevidel, da tudi čakanje ne pomaga, sem se odločil za hard reset. Ob tem je sliko potegnilo popolnoma skupaj (kot v resoluciji 640x480), potem pa se je laptop izklopil. Po ponovnem vklopu se slika ni več pokazala (tema na ekranu), normalno pa se je zaslišal asusov bootup zvok in začela utripati lučka za disk. Danes sem na laptop priklopil zunanji monitor, da bi videl kaj se dogaja. Monitor je pokazal podvojeno sliko (slika čez sliko), kot lahko vidite spodaj. Prenosnik se torej zažene v windowse, vendar se na koncu zaključi z blue screenom, ki povzroči restart. Tako se ves čas ponavlja. Do včeraj zvečer pa je vse delalo brez problema, skratka nobenih sumljivih okoliščin. Možni krivci: osnovna plošča, ram, grafična kartica. Kateri je najbolj verjeten?



goranzaric ::

GPU

hojnikb ::

ce je na zunanjem monitorju isto, potem je sel gpu
#brezpodpisa

DeeCoy ::

Prenosnik je za v dele. Matična (oz. na matično prilotan gpu) je zanič. Marsikdo ti bo trdil, da lahko naredi reflow, ampak le-ta ne bo pomagal za več kot kak mesec. Lahko zdrži tudi več, sem ga naredil enkrat na enem izmed laptopov na željo uporabnika, pa je držal še kako leto. Ampak to je bila le sreča.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik, zelene črte na zaslonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
234011 (1072) Han
»

2 grafični v prenosniku?

Oddelek: Strojna oprema
304094 (2440) Stari89
»

Zaslon laptopa se ne prizge

Oddelek: Pomoč in nasveti
283775 (2280) solatko
»

Prenosnik Acer star 3 leta, se ne nažge

Oddelek: Pomoč in nasveti
121605 (1452) RuN
»

Računalnikov ekran prikazuje čudno temo!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
243214 (2837) The Team

Več podobnih tem