» »

Kateri volan (plus pledala in menjalnik)?

Kateri volan (plus pledala in menjalnik)?

Jst ::

Hello world.

Par tednov nazaj sem pri kolegu igral na VR prek volana Asseto Corsa in F1 2018. Oba špila sta se obnašala prek volana SUPER NORO. Jaz trenutno ne bi uporabljal VR, ampak samo dober volan.

Kolikor sem ga razumel, je kupil volan več kot pet let nazaj in zamenjal nekaj stvari, ampak pravi da ne najde (ali se mu ne da poiskati) kako je "upgrejgal" volan.

G29 je glede na kolegov setup FULL PREMALI. FB je mogoče enak, ampak na Logitech 29(0) igram slabše.

Videl sem Thustmaster za 600 EUR, vendar to je mi je - po pravici povedano - preveč.

250 EUR,... no, dal bi do spodnjih 400, vendar ne vem kaj in kako.

Kolega pravi, da mora po eni uri igranja narediti 10 min postanek. Nekaj v zvezi z Force Feedback.

Anyway, kaj bi mi priporočali za okoli 300 EUR?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

smacker ::

V tem cenovnem rangu je logitech best buy. Za občasno uporabo je dovolj, če bi pa rad bolj resno igral (stotine ur + online tekmovanja) pa priporočam Fanatec. Vstopni kompleti so okoli 600EUR, lahko kupuješ različne obroče ki so replike različnih avtov/formul.

Tomson ::

@jst:
Sam sem nekaj mesecev nazaj kar nekaj časa prebiral teste, primerjal in študiral, na koncu pa ugotovil da največ (nek bestbuy) ponuja kombinacija Thrustmaster TMX Pro za 200€ (volan in pedali) ter Thrustmaster TH8A menjalnik za 150€, dodal sem še GT Omega Apex stojalo za 170€, ki je super praktično (hitro zložljivo) in izjemno stabilno. Tudi Logitech G29 je bil v igri a je v povrečju Thrustmaster v primerjalnih testih vedno zmagal kar se tiče vožnje, uporabniške izkušnje, Logitech pa glede izgleda, tudi materialov, a osebno mi je bistvena vožnja sama in tam je Thrustmaster boljši, Logitech naj bi bil precej trši in kot sam omenjaš "premočan" pri vožnji. Sam sem s setupom izjemno zadovoljen, občutek pri vožnji res top (Forza 7 in Forza Horizon 4), res pa nisem nek hardcore gamer, kakšen vikend ko je čas si privoščim to je pa to ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

jype ::

Brez VR in super volanom ne bo tolk noro kot z VR in shitty volanom.

Maximus ::

Volan: Thurstmaster T300
Pedala: Fanatec CSL Elite z LoadCell (gas, zavora, sklopka)

Za začetnika je to best buy. Dobiš precej dober volan in pedala, kjer se pri zavori meri pritisk (pressure) in ne pot (travel) pedala. Kar pomeni, da si lahko precej konsistenten.

Jst ::

>Tudi Logitech G29 je bil v igri a je v povrečju Thrustmaster v primerjalnih testih vedno zmagal kar se tiče vožnje,
>uporabniške izkušnje, Logitech pa glede izgleda,

Sorry, ne vem, na kateri firmi sem igrak, ker je kolega zamenjal obroč in usnje okoli; sam pa se ne spomni kaj je bilo original.


>Brez VR in super volanom ne bo tolk noro kot z VR in shitty volanom.

In to je problem. Vsepovsod ponujajo G29(0), kjer pa imajo znanje, imajo pa komplete po 1k-2k EUR. Sorry, ampak 1k-2k mi je preveč, čeprav delam "manjavo žanra" iz FRS na Race Sims.


---

TomSon: Povej mi kakšen je feeling po recimo uri igranja. Pri kolegu so me "bolele roke" in se mi je smejal, ampak je rekel, da se navadiš. Rekel mi je tudi o nekem "smradu" "iz prejšnje generacije" Force Feedbacka. (Kar ga nisem niti poslušal niti razumel.") (Sorry Barc.) Kaj je to v letu 2019 še vedno problem? Ker kolikor gledam, so "dobri kompleti" stari po 3-6 let, kar mi da nek feeling, da bo zadeva zdržala začetno navdušenje ter kasnejše občasno igranje.


---

Kar sem razumel sedaj, je Logitech bolj "AIO" in kupiš vse njihovo, TM pa ponuja različne dele? Pedala so "full različna" kolikor sem jih videl v mojem življenju v probavanju zadnjih 10 let "Sim Racing"... Pa kar sem se pogovarjal, so recimo neki kompletu "Waw" faktor za 10 minut; za 1 uro cele dirke je pa zaveda bolj švoh. (To pišem iz spomina in se ne spomnim za katero firmo se je šlo...)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

DamijanD ::

Kaj bi bil najboljši nakup za malo denarja?

Jst ::

Kolikor sem prebral, za manj kot 200 EUR bolj mečeš denar stran. Edina izbira je Logitech za dobrih 200 EUR, menjalnik kupiš posebej za okoli 80, če ti "paddle shifing" za volanom ni všeč.

Potem je Thrustmaster ~500 EUR.

Nad 1-2k pa že najdeš razne firme, ki ponujajo custom variante. Sam si izbereš med obliko in velikostjo volana, knofe gor, kateri tip FF (to mi ni najbolj jasno,... še), kakšna pedala oz./in velikost in "pritisk" pedal. Za par K EUR dobiš "vse po želji".

Pa rabiš dober/pravi stol. Pisarniški na "koleščke" ne gre, rabiš bolj "statično" zadevo. Glede na stol rabiš potem tudi mizo. Če ne greš "full in" in bi rad samo probal je bolje iti v Avstrijo, kjer imajo cyber kafiče (najdeš jih v google maps), kjer lahko igraš tudi VR, poleg na volan. V Slo menda ponujajo vsake toliko časa v velikih centrih, kot so City Park, Elecrerc,...

To je long term investicija za min 5+ let. Kolegov okoli (mogoče*) Fantech 6-8 let star, zamenjan obroč z usnjenim. Nov komplet je še vedno "isti" kot star samo "manjšo/nižjo številko" ima in več kompatibilnosti.

*Nisem si zapomnil ali je Fantech original volan, komplet ali pedala ali nekaj. Se ne spomnim...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

b3D_950 ::

"Tastar" Fittipaldi @Laguna Seca
https://www.facebook.com/16637461339670...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Jst ::

Kusomizacija, investicija za 5+ let:

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Imel možnost igrati na:

Thrustmaster TMX Force Feedback

Menda najcenejši volan z Force Feedbackom.

Pros: Zadeva je najbolj osnoven wheel, s katero lahko začetnik proba malo igrati. Ni za long term investicijo, če misliš igrati več, kot enkrat na teden za par urc. FF je švoh, ampak vseeno, čeprav je FF "nežen", dokaj dobro čutiš kaj se dogaja z avtom. Za ~30 minut mi je bilo kul in za to je tudi namenjen. Da ga na hitro prišrufaš, malo igraš in potem pospraviš. Za takšen "use-case", je recimo da idealen.

Cons: direktno na sredini je malo deadzone-a. Za več igranja je FF prešvoh, ampak za pošten FF rabiš tudi dobro namestitev. Nima sklopke.

Za ceno ~150EUR je odlična izbira, ampak ima zgoraj opisan use case in če bi igral v povprečju uro na dan, raje nekaj boljšega. Logitech G29(0) ima pa tudi svoje težave, čeprav je na papirju za ~230EUR veliko stopnico boljši. Mogoče so imeli probleme ob izidu pred tremi ali štirimi leti in jih sedaj ni, ampak Logitechu jaz ne zaupam za "long term".

Zgleda da bom moral fajn premisliti, ker mi je 500 EUR veliko za nekaj, kar mogoče sploh ne bom uporabljal. Takšen gamer namreč sem - eno leto nisem igral nič (Fallout 4 leto), eno leto na tri mesece en teden (v bistvu me to še najbolj opiše zadnjih 10 let), včasih me pa potegne in igram cel mesec po uro na dan in več, če mi čas dopušča.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Blinder ::

Kaka se vam zdi ta ponudba?
https://www.bigbang.si/logitech-g920-xb...

Potem bi se nabavilo se tole:
https://anni.si/podloge-igralni-pripomo...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Kripto mesi ::

G29 (same shit kot g920, samo da namesto xboxa podpira ps3/4) sem že 3 ali 4 leta nazaj kupil za 199€ v bigbangu, tako da nič posebnega.

borutz ::

Blinder je izjavil:

Kaka se vam zdi ta ponudba?
https://www.bigbang.si/logitech-g920-xb...

Potem bi se nabavilo se tole:
https://anni.si/podloge-igralni-pripomo...



tocno to sem jaz nabavil prejsnji teden :)
volan v bigbangu, menjalnik v anni

preko amazona sem si kupil se stojalo
https://www.amazon.de/-/en/FlowerW-Stee...

se prejsnji teden je bil 59, sedaj ze 75
vceraj dobil , sestavil, za ta denar super
pa to je cena z postnino

lahko pa volan in menjalnik dobis se ceneje, zal sem prepozno videl ponudbo
https://www.amazon.co.uk/Logitech-Drivi...
ce te ne moti seveda ang. prikljucek

Blinder ::

Ang. prikljucek je verejtno prikljucek za el. vticnico?

Ali tale UK amazon posilja tudi v Slovenijo?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

borutz ::

seveda posilja, postnina ti znese 20 eur
ja, prikljucek za el.vticnico bo ang.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Forza Motorsport 6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6210685 (1763) Nesta
»

PC Volan in avtomobilska igra (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
10814793 (5633) phnj90
»

Forza Horizon 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
11014935 (3409) Horas
»

Volan in ostalo

Oddelek: Konzole
445016 (2810) DamijanD
»

volan za PC

Oddelek: Kaj kupiti
233314 (2961) Buggy

Več podobnih tem