» »

plesk postfix dns problem

plesk postfix dns problem

espacious ::

Pozdravljeni,
potreboval bi malo pomoči glede plex, postfix in dns nastavitev. Nekako mi ne rata usposobit pošiljanja e-pošte na določene domene.

Kar dobim v error log je:
1. error
status=bounced (Host or domain name not found. Name service error for name=vipo.hr type=A: Host not found)
2. error
status=bounced (host mail.gls-croatia.com[194.152.192.203] said: 521 5.7.1 srv1.mojadomena.hr: Helo command rejected: Host not found (in reply to RCPT TO command))

Lahko prilepim dns nastavitve, postfix nastavitve, ...
LP, espacious

Ales ::

Domena vipo.hr dejansko ne obstaja. Če si pošiljal sporočilo na kak njen naslov, potem nič čudnega, da ne gre.

Pa ena stvar, vem da je najbrž nerodno, ampak pri takih težavah, kot jih opisuješ, je praktično nemogoče ugotavljati kaj je narobe, če pri copy/pastu spreminjaš imena domen ali IP-je. Če imaš še kak problem, morda nalepi stvari v Gist oz. kak drug "pastebin", ki ga kasneje po potrebi odstraniš, ampak ne skrivaj vsebine, sicer nima smisla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Ales ::

Pazi, Slo-tech dovoljuje edit le kratek čas, če boš hotel kasneje brisati, boš moral poprositi moderatorje.

Čak, pogledam še to drugo...

Ales ::

Hm, kar se tiče te druge napake, PTR zapisi so ok, A zapisi so ok... Ni mi čisto jasno, kaj bi bilo narobe. Morda gre za začasen DNS problem na strani prejemnika.

A na druge naslove pod gls-croatia.com ti pošije brez težav?

espacious ::

Ma daj daj mislm da so si sami krivi in sem spet premikal stvari brez potrebe, poglej to:
https://tools.verifyemailaddress.io/ema...

Če prav razumem so graylistani zato ne naš postfix ne more poslat, probam dodat domeno v whitelist.
LP, espacious

espacious ::

Ah še dobro da si me opozoril da poteče čas urejanja post-a seveda sem ga zamudil ...

Meni se zdi da je njihova domena graylistana(sicer sedaj ko gledam z dnstoolbox mi pa pokaže da naj nebi bila black listana oz graylistana, a to je razlika :D), sedaj mi pa ne vrača več errorja tako da mislim da je dostavljeno. Ja sem prejel tudi odgovor toda nevem kaj sem naredil.
Tako nekako:
Izključil sem fail2ban jail-e kar vse, mislim pa da nima veze. Pognal sem "plesk repair mail" sicer je javilo 0 errors oz popravljenih restartal postfix sedaj zgleda da deluje.

Že ko sva tu imaš voljo pogledat še DNS zapise, nekako ne razumem ali je bolje dat srv1.domena.com ali samo domena.com za PTR record (jih imam 2 ptr-ja), ter kaj dat za MX srv1.domena.com ali spet domena.com, začetniška vpr. vem. Pa še to ali je bolje delati A record za recimo www.domena in mail.domena ali CNAME?

Malo se lovim ker mi je tale konzola italjanskega ponudnika čudna. Sem pa posnel en daljši video pošljem link na zs. Če karkoli vidiš da se da izboljšat ali da je nejasno kar z besedo na dan.
LP, espacious


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DNS streznik na istem naslovu kot ga resolva

Oddelek: Omrežja in internet
91645 (1482) b
»

pddomena

Oddelek: Omrežja in internet
322861 (2513) Gwanaroth
»

VirtualHost oz. navidezne domene v apache

Oddelek: Izdelava spletišč
252624 (2322) Jackass
»

home page

Oddelek: Izdelava spletišč
91464 (1247) Seadoo
»

Tezave z BINDom

Oddelek: Omrežja in internet
111489 (1419) Seadoo

Več podobnih tem