» »

Sesuvanje računalnika - poškodbe hardwarea

Sesuvanje računalnika - poškodbe hardwarea

techuser ::

Je možno, da se ti lahko pokvari kakšna komponenta, če si imel dokaj frekventno sesuvanje računalnika ali je to zgolj iluzija? Pri diskih vem, da se lahko mehansko zgodi kakšna poškodba ali napaka, kaj pa pri grafiki?

Daliborg ::

Vse elektronske komponente imajo možnost mehanskih napak pri večkratnem izklapljanju/vklapjlanju mehanske napake v takih primerih so skorajda očem nevidne, največkrat pa gre za t.i. izgorelost se pravi da se je nekje naredil kratek stik ali pa stika za elektrotok sploh ni.
Sicer pa kaj točno imaš problem? Opiši pa mogoče najdemo rešitev.
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

MTB ::

Ali pa se računalnik sesuva zaradi okvarjene komponente.

MIHAc27 ::

MTB je izjavil:

Ali pa se računalnik sesuva zaradi okvarjene komponente.


Ponavadi je bolj to. Drugače pa ja, kak disk je še najbolj na udaru. Lahko pa seveda crkne še kaj drugega, samo manj verjetno je.

Prva stvar, ki je za preverit, je ponavadi napajalnik, če se sesuva. Druga bi bili RAMi, tretji disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

techuser ::

Kako dolgo ponavadi dela memtest86 oz. kako dolgo je priporočljivo?

techuser ::

Hmm... memtest86 sem dal lepo na USB ključ. Test je potekal nekje eno uro in rezultat je bil: Pass complete, no errors, press Esc to exit. ampak ko sem pritisnil potem "c" za configuration po opravljenjem testu je vse zmrznilo.

Ne vem, kaj bi lahko bil kle vzrok? test je bil končan, pritisneš gumb in vse zmrzne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Riff ::

kakšno pa imaš konfiguracijo sistema ? mogoče je napajlnik pšvahnel probaj z drugim ali se pa kaj pregreje

MIHAc27 ::

Memtest včasih že po parih sekundah pokaže, da so težave, včasih malce kasneje, običajno pa preden konča 1 pass. Večinoma se priporoča spustit vsaj ene par passov, ali čez noč, da smo 100%. Tukaj verjetno potem ram ni krivec, jaz še vedno sumim napajalnik.

Za disk lahko uporabiš Crystaldisk info za pogled stanja.

Daliborg ::

OP ne opiše natančno problema in kot že večkrat smo opozorili, da se vedno opiše kakšen sistem ima(komponente). Nič ne vemo tako da dokler se ne zjasne samo ciganka ve.
Ni nujno da je napajalnik lahko je mnogo drugih stvari jaz bi po teh simptomih sumil tudi pregrevanje procesorja(slab stik ali zasušena pasta), ali pa NB/SB, lahko so kondenzatorji, nastavitve v BIOS-u etc etc....uglavnem brez kristalne krogle ne bo nič.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 7 Ultimate "Blue screen" vzrok?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141233 (845) rk7254
»

RAM za prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
192308 (2048) slitkx
»

Problemi - resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
152135 (2007) Seljak
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495412 (4873) CyberAD
»

Več težav: računalnik se obeša brez razloga, miš ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
292158 (1737) teddy81

Več podobnih tem