» »

Euronet bankomati, očitno prihajajo k nam :(

Euronet bankomati, očitno prihajajo k nam :(

«
1
2 3 4

GregiB ::

Izgleda, da je rodna grüda naslednja tarča ameriškega ATM ponudnika Euronet, največjega natega za dvigovanje denarja. Sem mislil, da nas bo hudič obšel. Tak veste, da na Euronet bankomatih ne smete dvigovati ca$ha v tujini, ne? Na Češkem in Slovaškem vem, da jih je ogromno, tudi po 6 jih skupaj stoji, čeprav uporablja pa jih malokdo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!
  • spremenil: GregiB ()

kixs ::

Dej malo razlozi kaj je narobe!?

Baja ::

velike provizije in slabi menjalni tečaji. baje zgubiš do 15%

Ziga Dolhar ::

Euronet AFAIK ni banka, ampak ponudnik "storitev bankomatov". Provizije za dvig gotovine na teh bankomatih so enormne.
https://dolhar.si/

GregiB ::

Euronetov bankomat izgleda kot "navaden" bankomat, gre pa za bankomate, ki delujejo drugače. Pri vsakem dvigu moraš namreč podjetju Euronet plačati ogromne marže, pole provizije za dvig gotovine. Najbolj se pozna, če dviguješ valuto, ki ni tista, ki jo imaš na TRR. Vse skupaj te lahko stane tudi 15%+
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Vazelin ::

A te bankomate majo tam pri Papayi v zrćah?:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Sgt. Lipnikar ::

Sem uporabljal euronet-ove bankomate na Poljskem s Poljsko prepaid kartico pa ni bilo nobenih provizij.

Invictus ::

Saj brati z ekrana znate?

Tam čisto lepo piše, da zaračunavajo provizijo, in če se ne strinjaš, pač prekineš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MaterVola ::

Sgt. Lipnikar je izjavil:

Sem uporabljal euronet-ove bankomate na Poljskem s Poljsko prepaid kartico pa ni bilo nobenih provizij.


Če zaznajo domačo kartico, se vedejo kot navaden bankomat. V nasprotnem primeru bi jih regulator gotovo po prstih, ne?

kixs ::

Nic ni hudega, ce pridejo k nam. Bodo pa imeli hudo konkurenco, saj je "domacih" bankomatov veliko in s tako provizijo jim bo tezko...

c3p0 ::

Saj so bolj namenjeni naivnim turistom, kot domačinom.

Redorange ::

Sem pa mislil da se doba bankomatov izteka

FTad ::

zanimivo. Jaz imam Sparkasse v Avstriji, dvigujem (po potrebi) gotovino kjerkoli v EU, tako v € ali npr v Kunah, pa nimam nobene extra provizije.

Cemu je sploh potreba po teh Euronet bankomatih?

Vazelin ::

FTad je izjavil:

Cemu je sploh potreba po teh Euronet bankomatih?

si v zrčah. ob 23ih ti zmanjka gotovine. nujno rabiš gotovino da je party ON. Kaj boš naredil? Valda boš šel na tak bankomat
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

steev ::

Problem je, ko dviguješ/menjaš po njihovih tečajih. Če pritisneš brez konverzije, ti menja tvoja banka. Zato ne vidim nobenega problema. Je pa njihov GUI narejen tako, da hitro pritisneš 'S konverzijo' in takrat hitro fafneš kakih 20%.

Provizija pa itak ni določena z njihove strani. Tako da ja, samo brati je treba, pa ne bo težav.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

zk_eu ::

Jaz sem se tudi enkrat zašuštral pri dvigovanju na Hrvaškem na tem bankomatu. Njihov GUI je res zoprn in te hitro zavede. Vem, da se je meni mudilo in sem najprej pritisnil brez konverzije, nato me je vprašalo ali želim potrditi to opcijo in sem malo nerodno prebral in napisa da ne in sem prejel res slabo konverzijo.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Invictus ::

FTad je izjavil:

zanimivo. Jaz imam Sparkasse v Avstriji, dvigujem (po potrebi) gotovino kjerkoli v EU, tako v € ali npr v Kunah, pa nimam nobene extra provizije.

Cemu je sploh potreba po teh Euronet bankomatih?

Ne moreš kjerkoli, določeni bankomati, ki niso v lasti bank, zahtevajo provizijo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::





Provizije, nenormalno menjalno razmerje, polno teh bankomatov, dobesedno na vsake par metrov, uničevanje lokalne arhitekture s temi grdimi škatlami. Slab priokus turistov, in nenazadnje, imamo dovolj bankomatov in ni potrebe po še več. Poleg tega, podpora ameriške nategunske firme. Ne, hvala.

Bellzmet ::

Pri plačevanju z BA Maestro kartico na Hrvaškem. Kdo pa na POS terminalu izbere z/brez konverzije? Se lahko pri plačilu preko POS tudi nasankaš za 15% "konverzije"?

Glugy ::

In kako veš kater je bankomat in kater je nategomat? Po čem to lahko vizualno ločiš preden se spraviš k napravi?

XLapse ::

how about dvignit dovolj denarja predn greš kam oz. njihove valute. v banki.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

GregiB ::

Glugy je izjavil:

In kako veš kater je bankomat in kater je nategomat? Po čem to lahko vizualno ločiš preden se spraviš k napravi?


Moja praksa je dvigovanje na bančnih bankomatih (torej od bank, takšni, kot so pri nas) in seveda brez konverzije.... Dvijoval v ZDA, Kanadi, Turčiji, po Azji in Afriki.... brez problemov. načeloma je bila provizija < 2€, tečaj pa nakupni pri moji banki v SLO.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

boolsheat ::

XLapse je izjavil:

how about dvignit dovolj denarja predn greš kam oz. njihove valute. v banki.


Tovoriti veliko količino gotovine ni vedno praktično in/ali varno... >:D

lukamagic ::

Kako je kaj takega sploh skladno s predpisi EU? Gostinci ne smejo imeti dvojnih cen za domačine in turiste, bankomati so pa kar brez omejitev?

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

menjalni tečaj ni enoten;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

starfotr ::

Bellzmet je izjavil:

Pri plačevanju z BA Maestro kartico na Hrvaškem. Kdo pa na POS terminalu izbere z/brez konverzije? Se lahko pri plačilu preko POS tudi nasankaš za 15% "konverzije"?


Seveda se nasankaš. Plačas s kartico, POS terminal te vpraša o konverziji, (vedno moraš izbrati lokalno valuto države, v kateri si), vendar nekateri POS terminali so zviti. Te vprašajo 2x ali 3x, gumbi za potrditev/izbiro, se pa vmes spremenijo, tako, da se nasakaš nevede, če prehitro tipkaš.

Jaz sem se zadnjič nasankal v Pragi, v Tescu. Bilo je vse v češčini, trgovka je pa rekla, naj pritisnem zeleno. Sem gledal, kako se spremeni na lokalno valuto, pa sem prekinil transakcijo. Po še enem poskusu sem se odločil požret konverzijo in sem potrdil izbrane EUR. Prvič v lajfu se mi je zgodilo, da sem se zavestno tsko nasral.

ginekk ::

Redorange je izjavil:

Sem pa mislil da se doba bankomatov izteka


Še zdaleč ne. :)

starfotr ::

lukamagic je izjavil:

Kako je kaj takega sploh skladno s predpisi EU? Gostinci ne smejo imeti dvojnih cen za domačine in turiste, bankomati so pa kar brez omejitev?


Saj nimajo dvojne cene. Lokalci dvignejo lokalno valuto, brez kake konverzije, tujci pa imajo še oderuško konverzijo zraven in pribitek ter nenormalne cifre za dvignit, poglej videe.

ginekk ::

lukamagic je izjavil:

Kako je kaj takega sploh skladno s predpisi EU? Gostinci ne smejo imeti dvojnih cen za domačine in turiste, bankomati so pa kar brez omejitev?


Itak da je, tujec plača storitev posredovanja, podobno kot še nedavno tega roaming in internet znotraj EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

starfotr ::

OP, kje si izvedel to novico?

johnnyyy ::

Glugy je izjavil:

In kako veš kater je bankomat in kater je nategomat? Po čem to lahko vizualno ločiš preden se spraviš k napravi?


Jaz po navadi najprej preverim uradni menjalni tečaj in glede na standard države preračunam koliko denarja rabim in potem grem s temi informacijami do ATMja.

zavajon ::

XLapse je izjavil:

how about dvignit dovolj denarja predn greš kam oz. njihove valute. v banki.

To predstavlja določeno logistično obremenitev. Preveriti moraš urnik banke, pa ali sploh imajo na zalogi željeno valuto, nato v poslovalnici čakati vrsto med penzionisti, ki si pridejo tja krajšati čas. Torej, no go ...

Smrekar1 ::

Kaj je to "bankomat" in zakaj bi kdo šel nanj po denar?

Gotovino uporabljam samo za avtomat v službi in zelenjavo, ker lokalni kmet sprejema samo gotovino (plačujejo katastrski pavšal in so opravičeni plačila DDV). Slednjo dvigujem ~2x letno pred kakim dopustom, kar ostane pokrije ta dva stroška za več mesecev.

GregiB ::

@ Smrekar1, to si lahko privoščiš pri nas, veš pa "to južnije, to tužnije"... greš malo čez planke pa uvidiš, da gotovina marsikje še prekleto prav pride. V manj razvitem delu Azije in v Afriki ne prideš daleč brez gotovine. Po drugi strani pa v ZDA še plastenko vode kupujejo s plastiko...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

louser ::

steev je izjavil:

Problem je, ko dviguješ/menjaš po njihovih tečajih. Če pritisneš brez konverzije, ti menja tvoja banka. Zato ne vidim nobenega problema. Je pa njihov GUI narejen tako, da hitro pritisneš 'S konverzijo' in takrat hitro fafneš kakih 20%.

Provizija pa itak ni določena z njihove strani. Tako da ja, samo brati je treba, pa ne bo težav.

Bil v Srednji Ameriki, kjer je bilo isto. S pari kliki več si fasal občutno manjši provizijo.

680x0 ::

Skoraj povsod že lahko plačaš s kartico.


Ravno na to se zanaša Euronetov poslovni model. Oni postavijo bankomat v restavracijo/kafano, lastnik od vseh dvigov dobi nekaj %, istočasno preneha podpirat plačevanje v gotovini. Tebi kot turistu je seveda nerodno da nimaš gotovine ko pride račun, ker si navajen, da povsod podpirajo kartico, stopiš do bankomata in izgubiš 15%.

Poleg tega so namerno nejasni pri vprašanju konverzije, cel UX je napeljan tako, da klikneš njihovo konverzijo.

Zgodovina sprememb…

Blazz ::

starfotr je izjavil:

OP, kje si izvedel to novico?


ne vem sicer kje je OP to videl, sem pa sam videl na linkedinu odprte nove službe : v stilu delovno mesto: iskanje in dogovarjanje kje bodo bankomati stali.

Gagatronix ::

> istočasno preneha podpirat plačevanje v gotovini

In od kdaj je to legalno?

kixs ::

Js sem pa tako vesel, da koncno tudi Posta podpira placevnanje s karticami brez provizije. Tako grem mogoce enkrat mesecno na bankomat.

XLapse ::

kixs je izjavil:

Js sem pa tako vesel, da koncno tudi Posta podpira placevnanje s karticami brez provizije. Tako grem mogoce enkrat mesecno na bankomat.

za 20 centov kok plačaš preko mobile banking app, porabiš več bencina do pošte da prideš. Plus tega z mobile banking ap , samo skeniram QR kodo , vse samo izpolne in se ne rabim premikat za nobeno položnico.
alien technology

hojnikb ::

ranz kakih zakotnih kaficov pa gostiln ma prakticno ze vsaka lukna POS terminal, tako da je potrebna po dejanskem kesu res minimalna.
#brezpodpisa

St235 ::

Gagatronix je izjavil:

> istočasno preneha podpirat plačevanje v gotovini

In od kdaj je to legalno?

V bistvu je ravno obratno. Lastnik v zameno za provizijo preneha uporabljat kartice in zahteva gotovino. In glej ga zlomka tam je bankomat pri roki.

hojnikb je izjavil:

ranz kakih zakotnih kaficov pa gostiln ma prakticno ze vsaka lukna POS terminal, tako da je potrebna po dejanskem kesu res minimalna.

Ja, ce v zivljenju ne zapustis svoje vasi to drzi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

hojnikb ::

Ja, ce v zivljenju ne zapustis svoje vasi to drzi.

ni treba bluzit. pr nas so prakticno vsepovsod terminali. Druga stvar je, ce pac delas stvari pri lokalcih prez racuna. jasno potem pos ne pride v postev.
sicer ma pa vsak spodobn business pos.
#brezpodpisa

kixs ::

XLapse je izjavil:

kixs je izjavil:

Js sem pa tako vesel, da koncno tudi Posta podpira placevnanje s karticami brez provizije. Tako grem mogoce enkrat mesecno na bankomat.

za 20 centov kok plačaš preko mobile banking app, porabiš več bencina do pošte da prideš. Plus tega z mobile banking ap , samo skeniram QR kodo , vse samo izpolne in se ne rabim premikat za nobeno položnico.


A ti bi resno na Posti placeval poloznice? Zakaj pa imamo N26?

Na Posti izkljucno posiljam pakete... eventuelno se preko EuroSender (znotraj EU), kjer lahko placas s PayPalom.

XLapse ::

kixs je izjavil:

XLapse je izjavil:

kixs je izjavil:

Js sem pa tako vesel, da koncno tudi Posta podpira placevnanje s karticami brez provizije. Tako grem mogoce enkrat mesecno na bankomat.

za 20 centov kok plačaš preko mobile banking app, porabiš več bencina do pošte da prideš. Plus tega z mobile banking ap , samo skeniram QR kodo , vse samo izpolne in se ne rabim premikat za nobeno položnico.


A ti bi resno na Posti placeval poloznice? Zakaj pa imamo N26?

Na Posti izkljucno posiljam pakete... eventuelno se preko EuroSender (znotraj EU), kjer lahko placas s PayPalom.

in ko pride poštar mi reče da ne morem s kartico plačat paketa. Gotovina or stfu
alien technology

kixs ::

Ali posiljam... ali pa vedno placam v naprej na TRR ali PayPal... gotovine za postne stvari ne rabim.

XLapse ::

sm že stokrat probal poštarju s kartico plačat pa me vedno zavrne gotovina only. Nevem kje ti živiš ampak tle pri nas ne morem plačat poštarju s kartico. Na pošto pa ne bom hodil samo zato da lahko plačam s kartico.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

starfotr ::

Vsi, ki se zanašate na kartice in nimate v žepu niti evra, vas peljem scat, ko prenehajo delat POSi. Stojite v trgovinah, s polnimi vozički, potem greste pa brez fasnge domov. Ali pa na pumpi čakate. Jaz se pa vmes odpeljem, ker plačam z gotovino.

Sicer je pa tema o nategunskih bankomatih in ne o tem, kako vi živite s plastiko, brez papirja.

XLapse ::

nazaj na dejansko temo...

Zadnjič sm dvignil z Payoneer Mastercard kartico 236 USD na evro bankomatu.

Plačal sem 11.06+3 USD= 14 USD provizije za pičlih 236 USD v eur.
Bolano.
Nikol več, zdej samo dam withdraw to bank.

alien technology

hojnikb ::

in kako tisti, ki prisegate samo na gotovino, sledite vsakem zapravljemeu centu? z kartico je to trivialna stvar.
#brezpodpisa
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predplačniška visa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15038155 (16311) sbawe64
»

Pozorno pri plačevanju s kreditno kartico na HR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12515281 (9465) gruntfürmich
»

Dvig na bankomatu na Hrvaškem, kreativna vprašanja banksterjev.

Oddelek: Loža
163328 (2386) krneki
»

Dvig čeških kron

Oddelek: Loža
2310144 (6087) zee

Več podobnih tem