» »

leasing vprašanje

leasing vprašanje

XLapse ::

recimo da si zberem avto na avto.net in ga prodaja fizična oseba. Recimo da je cena 4.500€

In da mi odobrijo leasing 4.500€ , lahko vzamem od te osebe na leasing ta avto? LOL sorry ja sem ful noob ne razumem nič.

Sm ugotovu da mogoče bi dubu leasing manjši in me ne zanima nov avto ampak samo en manjši €€, se da vzet na leasing kerga hočem?
alien technology

Lonsarg ::

Odgovor je da je to odvisno od leasing ponudnika. Ti servisi ki ponujajo leasing ponavadi podpišejo z leasing hišo ekskluzivo, da lahko ugodnejši leasing ponujajo.

Še vedno pa lahko greš sam do leasing ponudnika in vprašaš za ponudbo za poljubni avto, ki ga boš sam izbral. Bo pa to malo bolj komplicirano pogodba med tabo, prodajalcem in leasing hišo. Ravno zaradi tega bo ponudba slabša ali pa niti ne bodo hoteli, pa še prodajalci morda ne bo všeč komplikacija z tako pogodbo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Ales ::

XLapse je izjavil:

recimo da si zberem avto na avto.net in ga prodaja fizična oseba. Recimo da je cena 4.500€

In da mi odobrijo leasing 4.500€ , lahko vzamem od te osebe na leasing ta avto? LOL sorry ja sem ful noob ne razumem nič.

Ne jemlješ leasing od prodajalca avta, on s tem nima veze, pač pa od tistega ponudnika, ki ti nudi leasing. Od banke, leasing hiše, kogarkoli pač že, ki ga bos prepričal v to, da ti da kredit.

Sm ugotovu da mogoče bi dubu leasing manjši in me ne zanima nov avto ampak samo en manjši €€, se da vzet na leasing kerga hočem?

Vprašaj ponudnika leasinga.

V glavnem, ponudnik leasinga kupi avto, oni so lastniki. Tebi dajo leasing in avto na uporabo. Ko odplačaš, je avto tvoj.

Pac-Man ::

Oz. v praksi - za 4500EUR se ne bo nikomur dalo jebat s papirologijo.

Vzemi posojilo.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pac-Man ()

XLapse ::

ok leasing odpade konc maja pa dobim tax return in bo padel gotovinski nakup fokkuz https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

hojnikb ::

tole je ze mk3 money.
#brezpodpisa

XLapse ::

hojnikb je izjavil:

tole je ze mk3 money.

nope. pod 5k mk3 ne dobiš.

Drugače se strinjam da je predrag, dal sm samo primer kakšen, gledam bolj max 4k za ta model.

Res ne sanjaj o mk3 ker pod 5k no way. Eden je v Ajdovščini 4.9k upam da ga ta čas ne proda https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

inn evo enga poceni https://www.avto.net/Ads/details.asp?id......

sm ravno včeraj videl S Max isti TDCi z 750.000 km... Ta je še dober
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

hojnikb ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

zglihas in licarsko popravis. kilometri pa tut se niso prehudi
#brezpodpisa

XLapse ::

hojnikb je izjavil:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

zglihas in licarsko popravis. kilometri pa tut se niso prehudi

sm ga opazil sam včeraj in bi vzel , kaj ko do konc Maja ga bo že prodal...

število ogledov danes : 100 ... No štekaš da bo to šlo takoj
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

hojnikb ::

sj teh avtov je k smeti, se bo nasu drug.
#brezpodpisa

XLapse ::

hojnikb je izjavil:

sj teh avtov je k smeti, se bo nasu drug.

komaj čakam konc maja it odpirat avto net, ko bom zbiral z €€ , ne pa zdej k lahk sam gledam lolz.

Drgače mislim da un prvi fokus 1.6 sport ne bo prodan do ta x in ga bom jaz piknu. Ja kilometri itak niso realni, sam pač tle obalno ni dosti izbire drugam se mi ne da hodit max LJ še to pain in the ass
alien technology

anketar ::

1.6 z 116km (benz) ni slab je pa premal za uživancijo, mogu ga boš terat v visoke, poraba je pa tud visoka, pod 10 bo težko, lega na cesti je pa top, mogoče poglej še za 2.0 (če boš našu) če ti ni tok do porabe

pa išči tiste s 4-krakim volanom zarad tempomata, pride prov na dolgih turah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

-Kai- ::

Ne. Ker je od fizične osebe. Vsaj jaz, ko sem pred par leti jemal avto na leasing, ni bilo možno kupit od fizične osebe avta na leasing, ker rabiš predračun, kjer je naveden tudi davek vozila.

Ales ::

Zakonsko ni ovire, da bi ponudnik leasinga kupil avto od fizične osebe, a je poslovno bolj komplicirano. DDV ni pogoj, lahko pa ga seveda naredijo kot pogoj, če se jim tako zahoče.

forplan ::

Da si sposodim teko ker je ravno takšen naslov...

Sem v fazi jemanja mojega prvega leasinga in sedaj ko je potrebno podpisati papirje mi je v oči skočla ena izjava, ki jo je potrebno podpisati in sicer nekaj takega: (podpisani izrecno zahtevam da se skrajša rok za odstop na 3 dni...)

In sedaj ne razumem, zgoraj piše da je rok za odstop 14dni razen če leasingjemalec izrecno ne zahteva zmanjšanje na 3 dni. Recimo da se ne strinjam in bi pustil kar 14dni in prodajalec mi pravi da potem ne dajo avta, če ne podpišem te izjave. Je to kakšna fora/je običajno to pri leasingu?
da se strinjam

val46 ::

Ma to je pomoje le zaradi tega, da če ti nisi recimo v 3 dneh sposoben dobiti leasinga, da prodajalcu ni potrebno potem čakat 14dni, da avto lahko proda drugi osebi. Jaz kake druge razlage v tem ne vidim. Itak če veš da boš lizing dobil in imaš dejansko namen ta avto kupit, je popolnoma nepomembno, ker v 3 dneh zrihtaš vse in odpelješ avto.

forplan ::

Mogoče nisem vprašal prav...

Ta izjava pride ko je leasing že odobren, sedaj moram samo še podpisat. In koliko razumem to je po tem ko že odpelješ avto imaš potem 3 dni da prekličeš ali kako, drugače bi pa bilo 14dni
da se strinjam

val46 ::

Pol pa ne vem, prvič slišim za kaj takega. Najboljše da povprašaš kaj naj bi to pomenlo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri družinski avto rabljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508996 (7150) videc
»

kaj tele kilometri ne bodo držali ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
767871 (4882) IL_DIAVOLO
»

kilometri specifičen primer

Oddelek: Na cesti
182043 (1184) Markus386
»

Nakup Ford Focus 2013 karavan (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5210770 (9333) Flambeone

Več podobnih tem