» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
662 / 715
»»

kriptobog ::

jernejl je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ma ti pa tvoje varovanje. Delavce in kamijon se vedno lahko pocakajo v zasedi. Oz. pridejo krasti ponoci. Ves koliko materjala se ukrade z gradbisc? Poznam dva primera z okolice ko so ponoci pobrali vso robo z gradbisca in odmontirali celo toplotno crpalko.
Šur. Za razliko od tvojih anekdotičnih primerov pa statistika pravi, da je stopnja kriminala pri nas glede na ostale države zelo nizka, med najnižjimi na svetu; pa kljub temu lastniki plačujejo bistveno manj davkov od premoženja, kot drugod. Ampak tebi nadpovprečna stopnja varnosti še zmeraj ne zadostuje, da bi plačeval kaj več kot bistveno podpovprečne davke.

kriptobog je izjavil:

Torrent je izjavil:

Aja, pa ti tud nepremičnino odnesejo oz. zasedejo? Ti potem zavarovalnica priskrbi novo?
Komu so jo pa odnesli?
Če ne bi imeli urejene države in plačevali drage vojske in policije, bi glavorezci tukaj že davno ustanovili kalifat, ti in tebi podobni bi jim plačevali varščino, da bi smeli bivati v vaših nepremičninah, pa še srečni bi lahko bili, da je vaša glava še zmeraj pritrjena na vrat in da vam pridejo posiljevat ženo in hčer samo 2x tedensko. Razumem pa, da se vam tistim, ki nikdar niste plačevali davkov za varnost in so za vas to počeli drugi, zdi varnost pač samoumevna, od boga poslana. Zakaj bi plačevali vojsko, saj nas nihče ne okupira. Zakaj bi plačevali policijo, saj je tako malo kriminala, da so trije policisti za celo državo dovolj :))

Veš kdaj stanovanj primanjkuje? Ko so oglasniki prazni in folk na cesti.
Veš kdaj stanovanj ne primanjkuje? Ko so oglasniki prazni z oglasi za nakup ali najem in ne obstaja folk, ki živi na cesti.


Nadpovprecno varnost mi zagotavlja varnostna sluzba in ne tvoja policija, ki ne naredi nic. Tako kot je en zapisal, v primeru vloma naredijo zapoisnik to je pa vse. Nihce ne varuje moje nepremicnine s strani drzave. Pocasi prenehaj s temi pravljicami. Davke imamo previsoke, pac ne na premozenje, ampoak ze ideja v davku na premozenje je itak nateg. 2x davek za isto stvar. Kazen, za netrosenje. Pac bedarija. PA tudi ce bi placali viso davek na premozenje se vedno drzava ne bi skrbela za varovanje tvoje nepremicnine.

feryz ::

Bla, bla, bla ...
A v državah z občutno nižjimi davki, v Evropi, se pa po ulicah streljajo in nepremičnine odnašajo?
Mama mia, kakšni argumenti za večanje davkov. Ko so že popolnoma na vrhu.
Skoraj na vrhu, ker gredo v kratkem spet gor.

kriptobog ::

feryz je izjavil:

Bla, bla, bla ...
A v državah z občutno nižjimi davki, v Evropi, se pa po ulicah streljajo in nepremičnine odnašajo?
Mama mia, kakšni argumenti za večanje davkov. Ko so že popolnoma na vrhu.
Skoraj na vrhu, ker gredo v kratkem spet gor.


Ja baje z macetami hodijo in rezejo glave.

CiClon ::

Sej on bi tako branil tudi če bi vsem opalili 90% dohodnino :)

"90% od plače plačuješ državi zato, da te ne streljajo na ulici in ukradejo ledvice"

karafeka ::

Za najvarnejše soseske moraš imeti visoke davke in ultra drage storitve, ki si jih lahko privoščijo samo najbogatejši. Če se lahko vsak cigan preseli v tvojo bližino, potem to drastično zniža stopnjo varnosti.

feryz ::

Torej so rešitev dražje nepremičnine, ne pa višji davki.

Utk ::

No ja. Jaz bi pa reku, da mi težko kater cigan naredi tolk škode kot mi je dela Golob vsak mesec...

kriptobog ::

Utk je izjavil:

No ja. Jaz bi pa reku, da mi težko kater cigan naredi tolk škode kot mi je dela Golob vsak mesec...


OPlacas premalo davkov in ti golob hodi posiljevat zeno?

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Utk je izjavil:

No ja. Jaz bi pa reku, da mi težko kater cigan naredi tolk škode kot mi je dela Golob vsak mesec...


OPlacas premalo davkov in ti golob hodi posiljevat zeno?


Prej njega, ker je bolj oni tipček imo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Tako je, Golob mene na suho z davki vsak mesec, pa še plačamo ga za to...

kriptobog ::

A pred Golobom smo bili pa brez davkov?

Utk ::

Brez ne, so bli pa nižji.

kriptobog ::

Kateri in koliko? Itak so pa baje prenizki :))

Torrent ::

A v državah z občutno nižjimi davki, v Evropi, se pa po ulicah streljajo in nepremičnine odnašajo?


Ja. V Ukrajini se. :)

Drugač ste pa zreducirali to debato na otroški nivo. Država in občine pač pobirajo denar prek davkov, zato da zagotavljajo storitve, med katerimi je tudi varnost nepremičnin in vse ostalo povezano z nepremičninami. Lahko se vsi davki na nepremičnine (premoženje) ukinejo in se poveča davek na plače ali DDV, pa še vedno noben ne bo kradel nepremičnin, ker se bo od drugod financirala država, ki bo skrbela med drugim tud za nepremičnine. Jasno je, da so pri nas plače preveč obdavčene, premoženje pa premalo. S tem, da bi davek lahko uredil tud škodljivo obnašanje investitorjev do družbe na nepremičninskem trgu.

Utk ::

kriptobog je izjavil:

Kateri in koliko? Itak so pa baje prenizki :))

Dohodnina, najemnine, dolgotrajna oskrba.

kriptobog ::

Davek na najemnine ali sama najemnina? Kaj ima Golob z najemninami? :)) Ce se nisi opazil te vsaka vlada jebe v glavo z davki. Ampak baje so prenizki.

Utk ::

Jasno je, da so pri nas plače preveč obdavčene, premoženje pa premalo.

Ni res. To je laž. Janša je znižal dohodnino, pa so v luft skočili sindikati, Levica in levica, da to pa ne, ljudje hočejo višje davke, da se bojo počutili bolj varne.

kriptobog je izjavil:

Davek na najemnine ali sama najemnina? Kaj ima Golob z najemninami? :)) Ce se nisi opazil te vsaka vlada jebe v glavo z davki. Ampak baje so prenizki.

Davek od najemnine. Butl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kriptobog ::

Utk je izjavil:

Jasno je, da so pri nas plače preveč obdavčene, premoženje pa premalo.

Ni res. To je laž. Janša je znižal dohodnino, pa so v luft skočili sindikati, Levica in levica, da to pa ne, ljudje hočejo višje davke, da se bojo počutili bolj varne.

kriptobog je izjavil:

Davek na najemnine ali sama najemnina? Kaj ima Golob z najemninami? :)) Ce se nisi opazil te vsaka vlada jebe v glavo z davki. Ampak baje so prenizki.

Davek od najemnine. Butl.


Davek od najemine je visji zato da ti ne rezejo glave.
Brw. Ce bi mel prazno stanovanje ne bi rabil placat davka od najemnine

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Če ti ne bi nič pisal, ne bi pisal neumnosti.

zavajon ::

Utk je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Kateri in koliko? Itak so pa baje prenizki :))

Dohodnina, najemnine, dolgotrajna oskrba.

Dohodnina ni nič višja, dolgotrajne oskrbe še ne plačujemo, davka na najemnine niti ni.

kriptobog ::

zavajon je izjavil:

Utk je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Kateri in koliko? Itak so pa baje prenizki :))

Dohodnina, najemnine, dolgotrajna oskrba.

Dohodnina ni nič višja, dolgotrajne oskrbe še ne plačujemo, davka na najemnine niti ni.



Torej utk naklada kot vedno? :D

Torrent ::

Davek za najemnine od 1. 1. 2023 znaša 25%. V letu 2022 je davek znašal 15%, v letih 2020 in 2021 je davek znašal 27,5, pred tem pa 25%.

Človek bi še pomislil, da je to vse bilo implementirano zarad volitev v letu 2022 in to kmalu po tem, ko so se zmetale milijarde za dodatke v JS, bone in razne sumljive posle z maskami, ventilatorji...

Denar bo treba vrnit, al kako si to predstavljate? Pa zdaj grejo še milijarde za sanacije po poplavah. Tud tu so lastniki nepremičnin dobili in še bodo dobili kr zajeten kupček denarja za obnove in selitve. Bolj očitnega dokaza kot to ni, da tud nelastniki financirajo nepremičnine lastnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

Seveda je višja dohodnina. V parih letih smo imeli 20% inflacije, tudi plače so šle gor, dohodninski razredi pa ostali isti, čeprav se naj bi zvišali vsaj za inflacijo.
Davek na najemnine je šel iz 15% nazaj na 25.
Dolgotrajna oskrba pa bo.
Pozabil sem še na obvezno neobvezno dopolnilno zavarovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kriptobog ::

Utk je izjavil:

Seveda je višja dohodnina. V parih letih smo imeli 20% inflacije, tudi plače so šle gor, dohodninski razredi pa ostali isti, čeprav se naj bi zvišali.
Davek na najemnine je šel iz 15% nazaj na 25.
Dolgotrajna oskrba pa bo.
Pozabil sem še na obvezno neobvezno dopolnilni zavarovanje.


A prej nisi placeval dopolnilnega? Davek za najemnine je sel nazaj. PRavilno. Zakaj bi imeli tam nizjo obdavcitev kot drugje? Pri dohodnini se ti pozna koliko tocno? Koliko imas nizjo placo zaradi tega? Verjetno nic ane.
Ce bi Janezek naredil enako bi pa skakal od veselja? Vsaka vlada ima svoje fore in vsaka vlada te nekje pojebe.

Utk ::

Tudi normiranci bi najbrž imeli kaj za povedat o tem kako niso šli davki nič gor.

Invictus ::

Saj so šli, kaj ti ni jasno.

Pa še država mi ne pusti, da bi zaslužil preveč, ker pol pa res ne bi bil tipičen Slovenček...

150k na leto se da b.p. zaslužit, celo več. Sam država po novem misli, da več kot 60k sploh ne moreš zaslužit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Utk je izjavil:

Tudi normiranci bi najbrž imeli kaj za povedat o tem kako niso šli davki nič gor.


Normiranci so itak anomalija. Za ukinit. Zakaj bi imel priznane neke stroske, ce pa nimas stroskov? Goljufanje in nic drugega

Torrent ::

Invictus je izjavil:

Saj so šli, kaj ti ni jasno.

Pa še država mi ne pusti, da bi zaslužil preveč, ker pol pa res ne bi bil tipičen Slovenček...

150k na leto se da b.p. zaslužit, celo več. Sam država po novem misli, da več kot 60k sploh ne moreš zaslužit.


A ne bi bilo bolje obdavčit nepremičnin namesto tega?

jabe ::

Torrent je izjavil:


Verjamem, da v tvoji glavi marsikaj nima smisla. Kdo pa bi naj šenkal stanovanja v LJ?


Noben, to ti gatantiram. Ne glede na to, kok se davki višajo.

Oziroma, kot ste eni uspeli speljat, vedno bolj bodo nedosegljiva, ker se naj bi pojacala policija in sodisca in bo vse tezje krast...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

kriptobog ::

Torrent je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj so šli, kaj ti ni jasno.

Pa še država mi ne pusti, da bi zaslužil preveč, ker pol pa res ne bi bil tipičen Slovenček...

150k na leto se da b.p. zaslužit, celo več. Sam država po novem misli, da več kot 60k sploh ne moreš zaslužit.


A ne bi bilo bolje obdavčit nepremičnin namesto tega?


Zakaj? Kaj so lastniki nepremicnin krivi tu?

Torrent ::

jabe je izjavil:

Torrent je izjavil:


Verjamem, da v tvoji glavi marsikaj nima smisla. Kdo pa bi naj šenkal stanovanja v LJ?


Noben, to ti gatantiram. Ne glede na to, kok se davki višajo.


Sej to je vsem jasno, ne rabimo tvojih garancij. To je samo plod tvoje bujne domišljije.

Invictus ::

kriptobog je izjavil:

Utk je izjavil:

Tudi normiranci bi najbrž imeli kaj za povedat o tem kako niso šli davki nič gor.


Normiranci so itak anomalija. Za ukinit. Zakaj bi imel priznane neke stroske, ce pa nimas stroskov? Goljufanje in nic drugega

Naj vodim enoosebni d.o.o? Komu se ljubi z milijon nepotrebnimi pravili, ki jih ne obvladuje niti sama država...

Država naj se že 1x odloči kaj bi rada s takimi kot sem jaz, da ne bo treba selit poslovanja drugam.

Hočem sam stabilnost, ne sprememb vsake 2 leti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Torrent ::

kriptobog je izjavil:

Torrent je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj so šli, kaj ti ni jasno.

Pa še država mi ne pusti, da bi zaslužil preveč, ker pol pa res ne bi bil tipičen Slovenček...

150k na leto se da b.p. zaslužit, celo več. Sam država po novem misli, da več kot 60k sploh ne moreš zaslužit.


A ne bi bilo bolje obdavčit nepremičnin namesto tega?


Zakaj? Kaj so lastniki nepremicnin krivi tu?


Aja, kaj so pa vsi, ki delajo, krivi? Kaka retardirana vprašanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

CiClon ::

kriptobog je izjavil:

Torrent je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj so šli, kaj ti ni jasno.

Pa še država mi ne pusti, da bi zaslužil preveč, ker pol pa res ne bi bil tipičen Slovenček...

150k na leto se da b.p. zaslužit, celo več. Sam država po novem misli, da več kot 60k sploh ne moreš zaslužit.


A ne bi bilo bolje obdavčit nepremičnin namesto tega?


Zakaj? Kaj so lastniki nepremicnin krivi tu?


Če ne bo davka na nepremičnine ti bodo rezali glavo, ko stopiš na pločnik pred hišo.

kriptobog ::

Torrent je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Torrent je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj so šli, kaj ti ni jasno.

Pa še država mi ne pusti, da bi zaslužil preveč, ker pol pa res ne bi bil tipičen Slovenček...

150k na leto se da b.p. zaslužit, celo več. Sam država po novem misli, da več kot 60k sploh ne moreš zaslužit.


A ne bi bilo bolje obdavčit nepremičnin namesto tega?


Zakaj? Kaj so lastniki nepremicnin krivi tu?


Aja, kaj so pa vsi, ki delajo, krivi? Kaka retardirana vprašanja.


Ja dajmo potem obdavcit se lastnistvo premicnin. Bomo pa potrosili ves prihodek sproti, da bodo veseli. Pa da ne bodo rezali glav

Torrent ::

CiClon je izjavil:


Če ne bo davka na nepremičnine ti bodo rezali glavo, ko stopiš na pločnik pred hišo.


Razumem, zakaj se ti tega ne bojiš, če je glava prazna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

CiClon ::

Torrent je izjavil:

CiClon je izjavil:


Če ne bo davka na nepremičnine ti bodo rezali glavo, ko stopiš na pločnik pred hišo.


Razumem, zakaj se ti tega ne bojiš, če je glava prazna.


O prazni glavi govori tisti, ki joče, naj mu država zrihta stanovanje :))

Torrent ::

CiClon je izjavil:

Torrent je izjavil:

CiClon je izjavil:


Če ne bo davka na nepremičnine ti bodo rezali glavo, ko stopiš na pločnik pred hišo.


Razumem, zakaj se ti tega ne bojiš, če je glava prazna.


O prazni glavi govori tisti, ki joče, naj mu država zrihta stanovanje :))


Ne, to sem jaz rekel. O kom pa ti govoriš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

Utk je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Kateri in koliko? Itak so pa baje prenizki :))

Dohodnina, najemnine, dolgotrajna oskrba.

Dohodnina ni nič višja, dolgotrajne oskrbe še ne plačujemo, davka na najemnine niti ni.


Kako ni nič višja, če nam je skenslal nižanje dohodnine... ja tehnično semantično ni nič višja, ni pa tudi nižja kot je bilo sprejeto...

Torrent je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj so šli, kaj ti ni jasno.

Pa še država mi ne pusti, da bi zaslužil preveč, ker pol pa res ne bi bil tipičen Slovenček...

150k na leto se da b.p. zaslužit, celo več. Sam država po novem misli, da več kot 60k sploh ne moreš zaslužit.


A ne bi bilo bolje obdavčit nepremičnin namesto tega?


Bolje je nobenga obdavčit ker lastnik nepremičnine ni kriv da je država tako potratna...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Torrent ::

Mato989 je izjavil:


Bolje je nobenga obdavčit ker lastnik nepremičnine ni kriv da je država tako potratna...


Kriv? Res ste kot otroci, smešno. So pa krive investicije za visoko ceno nepremičnin.

Utk ::

ja tehnično semantično ni nič višja

Višje je od tiste, ki bi jo imeli, če bi imeli boljšo vlado.
To da se morajo dohodninski razredi usklajevat vsaj z inflacijo je bilo pa sprejeto že pred Janšo, pod levo vlado.

kriptobog ::

Utk je izjavil:

ja tehnično semantično ni nič višja

Višje je od tiste, ki bi jo imeli, če bi imeli boljšo vlado.
To da se morajo dohodninski razredi usklajevat vsaj z inflacijo je bilo pa sprejeto že pred Janšo, pod levo vlado.


Ja zacni kolesarit pred parlamentom.

dronyx ::

Tole kot zanmivost v zvezi s cenami nepremičnin v Avstraliji. Kot kaže so kar povsod po svetu lepo nategnili mlajše generaciji, starejše pa so si postavile tak sistem, ki spodbuja zbiranje nepremičnin. Pri njih imajo za to celo posebne davčne olajšave.

kriptobog ::

Olajsave za zbiranje nepremicnin? To je se bolje kot pa davek na nepremicnine haha

deco16 ::

To je to ;)

CiClon ::

Sej zato ležijo glave po pločnikih Sydneya.

kriptobog ::

CiClon je izjavil:

Sej zato ležijo glave po pločnikih Sydneya.


Nazadnje jih nisem videl. Torej nas jernej naklada?

zavajon ::

Utk je izjavil:

Seveda je višja dohodnina. V parih letih smo imeli 20% inflacije, tudi plače so šle gor, dohodninski razredi pa ostali isti, čeprav se naj bi zvišali vsaj za inflacijo.
Davek na najemnine je šel iz 15% nazaj na 25.
Dolgotrajna oskrba pa bo.
Pozabil sem še na obvezno neobvezno dopolnilno zavarovanje.

Pa pozabil si še, da obvezno neobvezno dopolnilno zavarovanje plačujemo 35€ namesto 45€ ;)

Mato989 je izjavil:


Kako ni nič višja, če nam je skenslal nižanje dohodnine... ja tehnično semantično ni nič višja, ni pa tudi nižja kot je bilo sprejeto...


Če je skenslal nižanje dohodnine, je ostala enaka kot prej, torej ni višja.
A je to res tako težko razumeti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

kriptobog ::

zavajon je izjavil:

Utk je izjavil:

Seveda je višja dohodnina. V parih letih smo imeli 20% inflacije, tudi plače so šle gor, dohodninski razredi pa ostali isti, čeprav se naj bi zvišali vsaj za inflacijo.
Davek na najemnine je šel iz 15% nazaj na 25.
Dolgotrajna oskrba pa bo.
Pozabil sem še na obvezno neobvezno dopolnilno zavarovanje.

Pa pozabil si še, da obvezno neobvezno dopolnilno zavarovanje plačujemo 35€ namesto 45€ ;)


Ti ti Golob. Zakaj je pocenil dopolnilno.

Kanban ::

zavajon je izjavil:

Utk je izjavil:

Seveda je višja dohodnina. V parih letih smo imeli 20% inflacije, tudi plače so šle gor, dohodninski razredi pa ostali isti, čeprav se naj bi zvišali vsaj za inflacijo.
Davek na najemnine je šel iz 15% nazaj na 25.
Dolgotrajna oskrba pa bo.
Pozabil sem še na obvezno neobvezno dopolnilno zavarovanje.

Pa pozabil si še, da obvezno neobvezno dopolnilno zavarovanje plačujemo 35EUR namesto 45EUR ;)


Aja?

24. julij 2024: Vlada na ministrstvo za zdravje prerazporedi 33,5 milijona evrov za vračilo razlike med višino plačanih stroškov izvajalcem zdravstvenih storitev in prihodkov iz zavarovalnih storitev iz naslova dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja za leto 2023. Ministrstvo bo Vzajemni nakazalo 14,14 milijona evrov, Zavarovalnici Generali 8,36 milijona evrov, Zavarovalnica Triglav prejme skoraj enajst milijonov evrov.


In še

Skupščina ZZZS je nato lani napovedala primanjkljaj v višini 136 milijonov evrov zaradi preoblikovanja dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja v obvezni prispevek. Trdili so, da je premija podcenjena glede na obstoječo devetodstotno inflacijo v medicini. Premier Golob je tako oktobra lani napovedal, da bo primanjkljaj zaradi preoblikovanja dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja v letu 2024 pokril proračun.


Morda bo teh 136 milijonov za ZZZS (+ odškodnine za zavarovalnice) padlo iz zraka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()
««
662 / 715
»»