» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
647 / 713
»»

Kanban ::

Selektivno branje much? Najprej odgovori, kolikšen procent njihovega premoženja so zapravili na tem, potem pa lahko debatiramo ali gre za pametno razpršitev, prestiž, zapravljivost, neumnost, ali pa so cegli res najboljša stvar v zadnjih 30 letih (čeprav ne vem kako so potem ti kriptomilijonarji uspeli obogateti z ne-cegli).

energetik ::

Grem stavit, da so ta stanovanja tam do max 30% njihovega portfelja. Merlak je sicer razlagal, da on večinoma stavi na S&P500.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

LeQuack ::

energetik je izjavil:

Grem stavit, da so ta stanovanja tam do max 20% njihovega portfelja. Merlak je sicer razlagal, da on večinoma stavi na S&P500.


Zakaj pa noče imet vse v Bitcoinu?
Quack !

Kanban ::

Iz istega razloga kot nima vse v ceglih. Ker je pameten.

Torrent ::

Torej imamo še en plus za višjo obdavčitev nepremičnin. Glede na to, da za kripto noben plača davka, bodo pa prek nepremičnin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Kanban ::

Pametno, bodo socialci prišli do stanovanja v Schellenburgu in Šumiju!

matic492 ::

Anede, pa migrante pa cigane bomo naselili v hotelu v Kranjski Gori, ker so bogi.

EDIT: In fact, to je super business idea, zapreš migrante pa cigane v hotel, vsepovsod daš kamere in računaš za livestream, potem pa samo čakaš da se začnejo igre.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

zavajon ::

Kanban je izjavil:

Selektivno branje much? Najprej odgovori, kolikšen procent njihovega premoženja so zapravili na tem, potem pa lahko debatiramo ali gre za pametno razpršitev, prestiž, zapravljivost, neumnost, ali pa so cegli res najboljša stvar v zadnjih 30 letih (čeprav ne vem kako so potem ti kriptomilijonarji uspeli obogateti z ne-cegli).

Tega ne morem odgovoriti, ker nimam vpogleda v premoženjsko stanje kriptomilijonarjev.
A kolikor poznam slovensko dušo, bi rekel, da vsaj 90%, če so "tapravi Slovenci".

Kanban ::

Kredibilen vir, ni kaj. Nekako tako po občutku se sprejemajo tudi zakoni zadnje čase.

zavajon ::

Naj te potolažim, jaz ne sprejemam zakonov ;)

Torrent ::

Kanban je izjavil:

Pametno, bodo socialci prišli do stanovanja v Schellenburgu in Šumiju!


Pametno, bojo lastniki stanovanj v Schellenburgu in Šumiju plačali gradnjo javnih stanovanj. Tako bi dojel nekdo, ki nima inteligence na nivoju 10 letnika.

Kanban ::

zavajon je izjavil:

Naj te potolažim, jaz ne sprejemam zakonov ;)

Imaš pa volilno pravico, tako da posredno jih.

Torrent je izjavil:

Kanban je izjavil:

Pametno, bodo socialci prišli do stanovanja v Schellenburgu in Šumiju!


Pametno, bojo lastniki stanovanj v Schellenburgu in Šumiju plačali gradnjo javnih stanovanj. Tako bi dojel nekdo, ki nima inteligence na nivoju 10 letnika.

Tisti, ki so kupili penthouse v schellenburgu in šumiju že sedaj najverjetneje plačujejo davek na premoženje. Kolikor sem zasledil, je večina kupila na fizično osebo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Torrent ::

Kanban je izjavil:


Tisti, ki so kupili penthouse v schellenburgu in šumiju že sedaj najverjetneje plačujejo davek na premoženje. Kolikor sem zasledil, je večina kupila na fizično osebo.


"Kdo so kupci? Imen posameznih kupcev, ki so stanovanja kupili kot fizične osebe, ne razkrivamo, so pa sedem od 15 stanovanj kupila podjetja, eno je iz Liechtensteina (gre za družbo Nolimit Foundation, o kateri na spletu ni mogoče najti tako rekoč nobenih podatkov)."

"Luksuzna zgradba Šumi v Ljubljani, kjer si je elita kupila stanovanja >>na podjetje<<. Pri tem se je zelo verjetno izognila plačilu DDV."

Ne bluzi. Redko kdo bo tukaj plačal davek na premoženje, ker je 1001 izjema, pa še to je na koncu drobiž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Mato989 ::

Torrent je izjavil:


Ne bluzi. Redko kdo bo tukaj plačal davek na premoženje, ker je 1001 izjema, pa še to je na koncu drobiž.



In ti bi to rešil tako da bi lokalni Joža ki ima 2 fleta plačal po novem davek... GENIJALNO
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kanban ::

Torrent je izjavil:


"Kdo so kupci? Imen posameznih kupcev, ki so stanovanja kupili kot fizične osebe, ne razkrivamo, so pa sedem od 15 stanovanj kupila podjetja, eno je iz Liechtensteina (gre za družbo Nolimit Foundation, o kateri na spletu ni mogoče najti tako rekoč nobenih podatkov)."

"Luksuzna zgradba Šumi v Ljubljani, kjer si je elita kupila stanovanja "na podjetje". Pri tem se je zelo verjetno izognila plačilu DDV."

Ne bluzi. Redko kdo bo tukaj plačal davek na premoženje, ker je 1001 izjema, pa še to je na koncu drobiž.

No, pa je res večina na fizično osebo. Na nekem ultra majhnem samplu 15 stanovanj. Tisto o izogibanju ddv pa novinar več kot očitno nima pojma. Če si odbije ddv bo moral v tem stanovanju 20 let opravljati obdavčljivo dejavnost kratkoročnega ali poslovnega oddajanja (kjer bo kasiral in plačal ddv). Če tega ne izpolni bo imel probleme.

kamiKaZaA ::

Kanban je izjavil:


Tisti, ki so kupili penthouse v schellenburgu in šumiju že sedaj najverjetneje plačujejo davek na premoženje. Kolikor sem zasledil, je večina kupila na fizično osebo.

Fizična oseba, katera je kupila stanovanje v Schellenburgu ali Šumiju prvih 10 let ne bo plačevala davka na premoženje za to stanovanje/penthouse. ;)

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:


Ne bluzi. Redko kdo bo tukaj plačal davek na premoženje, ker je 1001 izjema, pa še to je na koncu drobiž.



In ti bi to rešil tako da bi lokalni Joža ki ima 2 fleta plačal po novem davek... GENIJALNO


Ne, jaz bi tako rešil, da bi lokalni Joža, John iz tujine, Jožekove lestve d.o.o., John's Pizza LLC... po novem plačali davek na vse, kar ni primarna nepremičnina in nima pogodbe za oddajanje. Pa to brez izjem. Tud, če je novogradnja itd.

Kanban je izjavil:


No, pa je res večina na fizično osebo. Na nekem ultra majhnem samplu 15 stanovanj. Tisto o izogibanju ddv pa novinar več kot očitno nima pojma. Če si odbije ddv bo moral v tem stanovanju 20 let opravljati obdavčljivo dejavnost kratkoročnega ali poslovnega oddajanja (kjer bo kasiral in plačal ddv). Če tega ne izpolni bo imel probleme.


Ponavljam.

Ne bluzi. Redko kdo bo tukaj plačal davek na premoženje, ker je 1001 izjema, pa še to je na koncu drobiž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Kanban ::

kamiKaZaA je izjavil:

Kanban je izjavil:


Tisti, ki so kupili penthouse v schellenburgu in šumiju že sedaj najverjetneje plačujejo davek na premoženje. Kolikor sem zasledil, je večina kupila na fizično osebo.

Fizična oseba, katera je kupila stanovanje v Schellenburgu ali Šumiju prvih 10 let ne bo plačevala davka na premoženje za to stanovanje/penthouse. ;)

No, je pa ta fizična oseba plačala 9.5% DDV, oziroma pri največjih stanovanjih celo 22% DDV.

Mato989 ::

Ne, jaz bi tako rešil, da bi lokalni Joža, John iz tujine, Jožekove lestve d.o.o., John's Pizza LLC... po novem plačali davek na vse, kar ni primarna nepremičnina in nima pogodbe za oddajanje. Pa to brez izjem. Tud, če je novogradnja itd.


Kar je neumnost, ker on plača ko proda in ima dobiček, če nima dobička bi mu ti nabijal v minus zadevo... absurd, to je uničevanje gospodarske pobude.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Ne, jaz bi tako rešil, da bi lokalni Joža, John iz tujine, Jožekove lestve d.o.o., John's Pizza LLC... po novem plačali davek na vse, kar ni primarna nepremičnina in nima pogodbe za oddajanje. Pa to brez izjem. Tud, če je novogradnja itd.


Kar je neumnost, ker on plača ko proda in ima dobiček, če nima dobička bi mu ti nabijal v minus zadevo... absurd, to je uničevanje gospodarske pobude.


To je point. Če ti ne razumeš, ne pomeni, da je neumnost. Kvečjemu obratno. Ne rabimo gospodarske pobude za kopičenje "praznih" stanovanjskih nepremičnin.

kamiKaZaA ::

Če se menimo, kaj bi bilo najbolj prav?

Če se že obdavči, da se vse obdavči in da je enotni davek dokaj nizek, kjer pa na masi pobereš več. Torej imamo za 250 milijard nepremičnin v SLO. Predlog: davek naj bo 0,25% vrednosti in brez izjem plača vsak (fizična oseba, podjetje ali tujec). Ukine pa se NUSZ in se hkrati razbremenijo prispevki na plače.

Torej nekdo, ki živi v 100k vredni nepremičnini bi plačal 250€ davka, tisti v 200k pa 500€...

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne, jaz bi tako rešil, da bi lokalni Joža, John iz tujine, Jožekove lestve d.o.o., John's Pizza LLC... po novem plačali davek na vse, kar ni primarna nepremičnina in nima pogodbe za oddajanje. Pa to brez izjem. Tud, če je novogradnja itd.


Kar je neumnost, ker on plača ko proda in ima dobiček, če nima dobička bi mu ti nabijal v minus zadevo... absurd, to je uničevanje gospodarske pobude.


To je point. Če ti ne razumeš, ne pomeni, da je neumnost. Kvečjemu obratno. Ne rabimo gospodarske pobude za kopičenje "praznih" stanovanjskih nepremičnin.


Ne razumeš kvečjemu ti... zato ker en lokalni revček v LJ ne dobi fleta to ni problem države, to da pa se firme umikajo iz države pa bi moral biti oz. je...

V Slo praktično nimamo brezdomcev torej imajo vsi kje živeti, če pa želijo več pa naj spokajo in ustvarijo, imajo namreč možnost gospodarske pobude in zaslužijo ter kupijo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kamiKaZaA ::

Kanban je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Kanban je izjavil:


Tisti, ki so kupili penthouse v schellenburgu in šumiju že sedaj najverjetneje plačujejo davek na premoženje. Kolikor sem zasledil, je večina kupila na fizično osebo.

Fizična oseba, katera je kupila stanovanje v Schellenburgu ali Šumiju prvih 10 let ne bo plačevala davka na premoženje za to stanovanje/penthouse. ;)

No, je pa ta fizična oseba plačala 9.5% DDV, oziroma pri največjih stanovanjih celo 22% DDV.

Ali obstaja kakšna stvar v SLO pri nakupu (nad 200€), kjer se ne plača DDV (avto, jahta, letalo, nepremičnina, kolo, računalnik, TV, hladilnik...)?

matic492 ::

Mislim, da se zelo redki absolutno ne strinjajo z davkom, samo ne verjamemo, da je ta nesposobna vlada možna spravit skup pravičen in učinkovit davek namesto davka na premoženje.

Poglej Goloba, kako pameten je bil in gobezdal nekaj, kako bojo gradili 100 hiš na mesec za popolavljence, naredili so jih pa natanko 0. Pa kako pametni so bli okoli zdravstva.

Zato sem pač proti novim davkom, ker ne bojo spremenilil NIČ, razen tega, da bo Boštjančič lahko naslednjič več nakazal v davčne oaze.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Mato989 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Če se menimo, kaj bi bilo najbolj prav?

Če se že obdavči, da se vse obdavči in da je enotni davek dokaj nizek, kjer pa na masi pobereš več. Torej imamo za 250 milijard nepremičnin v SLO. Predlog: davek naj bo 0,25% vrednosti in brez izjem plača vsak (fizična oseba, podjetje ali tujec). Ukine pa se NUSZ in se hkrati razbremenijo prispevki na plače.

Torej nekdo, ki živi v 100k vredni nepremičnini bi plačal 250€ davka, tisti v 200k pa 500€...


Ja ampak to je premalo... ker potem bodo pa uleteli levaki z nekimi mejnimi primeri in bodo skenslali davek za društva ki so neprofitna, pa babicam, pa študentom ki si lastijo, pa socialcem, pa invalidom pa naštej še 100k primerov in pridemo da bodo spet ta davek plačevali samo

1. zaposleni
2. morda še trgovski centri

In potem bomo MODRO sklenili po pregledu matematike da je to brezveze ker boš plačal 250 ali 500 ali 750 davka olajšave na plačo pa ne bo ker se ukine NUSZ in davek na premoženje in ker valda vlada hoče več v malho in rabi 2k ljudi ki to preverjajo in preračunavajo ker IT program je no go...

Rezultat bo kaj? 500 več davka v povprečju za Slovenskega DELAVCA in MORDA 100 več olajšave v dohodnini

JEBEŠ TO.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kanban ::

kamiKaZaA je izjavil:

Kanban je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Kanban je izjavil:


Tisti, ki so kupili penthouse v schellenburgu in šumiju že sedaj najverjetneje plačujejo davek na premoženje. Kolikor sem zasledil, je večina kupila na fizično osebo.

Fizična oseba, katera je kupila stanovanje v Schellenburgu ali Šumiju prvih 10 let ne bo plačevala davka na premoženje za to stanovanje/penthouse. ;)

No, je pa ta fizična oseba plačala 9.5% DDV, oziroma pri največjih stanovanjih celo 22% DDV.

Ali obstaja kakšna stvar v SLO pri nakupu (nad 200€), kjer se ne plača DDV (avto, jahta, letalo, nepremičnina, kolo, računalnik, TV, hladilnik...)?

Bolja malo. Boš pa pri marsikateri od teh lažje odbil (utajil) DDV, kot pri stanovanju. Kar nekateri tukaj sanjajo, da se dogaja. Gre pa od samo enega penthousea v tisti bajti 80k državi v obliki DDVja.

kamiKaZaA ::

matic492 je izjavil:

Zato sem pač proti novim davkom, ker ne bojo spremenilil NIČ, razen tega, da bo Boštjančič lahko naslednjič več nakazal v davčne oaze.

Mato989 je izjavil:

Rezultat bo kaj? 500 več davka v povprečju za Slovenskega DELAVCA in MORDA 100 več olajšave v dohodnini

JEBEŠ TO.

Se strinjam z obema vpisoma in sem tudi sam proti vsem novim davkom dokler bo stanje takšno kot je in bodo državo vodili najbolj nesposobni in lopovsko usmerjeni ljudje.

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

Kanban je izjavil:

Boš pa pri marsikateri od teh lažje odbil (utajil) DDV, kot pri stanovanju. Kar nekateri tukaj sanjajo, da se dogaja. Gre pa od samo enega penthousea v tisti bajti 80k državi v obliki DDVja.

Vidim, da ti matematika najbolj ne leži. 80k DDV plača tisti, ki si kupi stanovanje v LJ ali hišo v ruralnem predelu za 450.000€ (ob predpostavki, da je DDV 22% in ne 9,5%, če je nepremičnina večja od 160m2). Od kdaj stane penthouse v Schellenburgu 450.000€? :D

Kanban ::

Pardon, ena nula mi je ušla :) Torej Dončič in Dino Merlin sta z eno transakcijo (no, dvema) prispevala za manjši blok z 10 stanovanji.

matic492 ::

Če se kdo gre odbijanje DDVja in potem drži prazno stanovanje, je to hud prekršek.

ZDDV-1 daje pravico do odbitka DDV le v primerih, če bi nepremičnino uporabljali za opravljane obdavčene dejavnosti. Dajanje nepremičnin v najem pa je na podlagi 44/-/2 ZDDV-1 oproščen DDV. Predpostavljam, da fizična oseba ne more z najemodajalcem skleniti dogovora po 45. a členu ZDDV-1 za obdavčen najem, ker ni identificirana za namene DDV. Ker bo podjetje v tem primeru dajalo stanovanje v oproščen najem, nima pravice do dobitka DDV, plačanega ob nakupu tega stanovanja.


Tako da to so neke novinarske nebuloze in fantazije. Pa tudi če kupiš nepremičnino za podjetje za legitimen namen (orpavljanje storitev), in prodaš pred koncem armotizacije (20 let) si lahko odbiješ samo proporcionalen del:

Zavezanci lahko pri nabavah opreme in nepremičnin odbijejo ves DDV, če jih uporabljajo za dejavnosti, ki so s tem davkom tudi obdavčene. Tega pa ne morejo storiti, če jih uporabljajo za oproščene dejavnosti in za druge namene, pri katerih ne gre za opravljanje obdavčljive dejavnosti. Zavezanci morajo odbitek DDV ustrezno popraviti, če ugotovijo, da je bil večji ali manjši, kot jim pripada. Za opremo in nepremičnine, ki imajo daljšo dobo koristnosti, pa se obdobje popravka podaljša na pet oziroma 20 let.



DDV stopnja je pa odvisna od kvadrature, nad 120m^2 za stanovanja in 250 m˘2 za hiše je 22%.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

zavajon ::

matic492 je izjavil:

Mislim, da se zelo redki absolutno ne strinjajo z davkom, samo ne verjamemo, da je ta nesposobna vlada možna spravit skup pravičen in učinkovit davek namesto davka na premoženje.

Poglej Goloba, kako pameten je bil in gobezdal nekaj, kako bojo gradili 100 hiš na mesec za popolavljence, naredili so jih pa natanko 0. Pa kako pametni so bli okoli zdravstva.

Zato sem pač proti novim davkom, ker ne bojo spremenilil NIČ, razen tega, da bo Boštjančič lahko naslednjič več nakazal v davčne oaze.

Koliko je Boštjančič do zdaj nakazal v davčne oaze? Pa ali morda tudi on poslovno sodeluje z Rokom Snežičem?

kamiKaZaA ::

Kanban je izjavil:

Pardon, ena nula mi je ušla :)

Saj vem in tudi vem koliko si v resnici mislil, ampak moral sem. ;)

matic492 ::

zavajon je izjavil:


Koliko je Boštjančič do zdaj nakazal v davčne oaze? Pa ali morda tudi on poslovno sodeluje z Rokom Snežičem?



Vsaj ~72 000€ po javno dostopnih podatkih, iz svoje firme in iz adrie tehnika. Posluje pa z Maksimom Štajcerjem, ki bi lahko bil Snežiču ata po velikosti poslov in količini denarja, ki ga opere.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Telbanc ::

kamiKaZaA je izjavil:

Če se menimo, kaj bi bilo najbolj prav?

Če se že obdavči, da se vse obdavči in da je enotni davek dokaj nizek, kjer pa na masi pobereš več. Torej imamo za 250 milijard nepremičnin v SLO. Predlog: davek naj bo 0,25% vrednosti in brez izjem plača vsak (fizična oseba, podjetje ali tujec). Ukine pa se NUSZ in se hkrati razbremenijo prispevki na plače.

Torej nekdo, ki živi v 100k vredni nepremičnini bi plačal 250€ davka, tisti v 200k pa 500€...


To je v bistvu še zmeraj drobiž in zlo sprejemljivo. V bistvu bi šel "prejšnji davek" gor za 120%. Ne vem pa zakaj bi razbremenili prispevke za plače. Vsaj dokler ni krize ne.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Mato989 ::

Telbanc je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Če se menimo, kaj bi bilo najbolj prav?

Če se že obdavči, da se vse obdavči in da je enotni davek dokaj nizek, kjer pa na masi pobereš več. Torej imamo za 250 milijard nepremičnin v SLO. Predlog: davek naj bo 0,25% vrednosti in brez izjem plača vsak (fizična oseba, podjetje ali tujec). Ukine pa se NUSZ in se hkrati razbremenijo prispevki na plače.

Torej nekdo, ki živi v 100k vredni nepremičnini bi plačal 250EUR davka, tisti v 200k pa 500EUR...


To je v bistvu še zmeraj drobiž in zlo sprejemljivo. V bistvu bi šel "prejšnji davek" gor za 120%. Ne vem pa zakaj bi razbremenili prispevke za plače. Vsaj dokler ni krize ne.


Point razbremenjevanja je sledenju OECD ki pravi

1. Da imamo prenizko obdavčeno PREMOŽENJE
2. Da imamo PREVISOKO obdavčeno plačo

Če bomo sledili samo v tistem kar je slabo za ljudi in delavce potem je bolje da sploh ne sledimo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Pat_MaGroin ::

Jaz sem bil na začetku za višje davke na flate, pod pogojem, da znićajo davek na plače.

Tega seveda ne bodo nikoli.

zato PROTI.

Telbanc ::

Ja no, to itak ko dvignejo recimo DDV zaćasno je pol to for ever.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

energetik ::

LeQuack je izjavil:

energetik je izjavil:

Grem stavit, da so ta stanovanja tam do max 20% njihovega portfelja. Merlak je sicer razlagal, da on večinoma stavi na S&P500.


Zakaj pa noče imet vse v Bitcoinu?
Zaradi razpršitve premoženja. Ali pa ne verjame toliko v Bitcoin. On je zaslužil s prodajo menjalnice, ni pa nujno da verjame v Bitcoin na dolgi rok.
Še jaz, ki pravim da je BTC najboljši asset na svetu in verjamem v njegovo trdnost in varnost, si ne upam imeti več kot nekje 30% v BTC.
vires in numeris

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ne, jaz bi tako rešil, da bi lokalni Joža, John iz tujine, Jožekove lestve d.o.o., John's Pizza LLC... po novem plačali davek na vse, kar ni primarna nepremičnina in nima pogodbe za oddajanje. Pa to brez izjem. Tud, če je novogradnja itd.


Kar je neumnost, ker on plača ko proda in ima dobiček, če nima dobička bi mu ti nabijal v minus zadevo... absurd, to je uničevanje gospodarske pobude.


To je point. Če ti ne razumeš, ne pomeni, da je neumnost. Kvečjemu obratno. Ne rabimo gospodarske pobude za kopičenje "praznih" stanovanjskih nepremičnin.


Ne razumeš kvečjemu ti... zato ker en lokalni revček v LJ ne dobi fleta to ni problem države, to da pa se firme umikajo iz države pa bi moral biti oz. je...

V Slo praktično nimamo brezdomcev torej imajo vsi kje živeti, če pa želijo več pa naj spokajo in ustvarijo, imajo namreč možnost gospodarske pobude in zaslužijo ter kupijo.


Je kristalno jasno, da ti ne razumeš. To, da se enemu bogatašu ne bo splačalo držat prazne nepremičnine, ni problem države. Firm, ki vidijo smisel v poslovanju v naši državi, samo v primeru, če lahko ugodno držijo stanovanjske nepremičnine prazne, ne rabimo. Če pa želijo to delat, pa naj spokajo in ustvarijo, imajo namreč možnost zaslužit, kupit in plačat visok davek na te nepremičnine.

Če je tebi glede te tematike edino merilo število brezdomcev in ne kvaliteta življenja produktivnih državljanov, je to kvečjemu pokazatelj, da je nekaj konkretno narobe v tvoji glavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Mato989 ::

Če je tebi glede te tematike edino merilo število brezdomcev in ne kvaliteta življenja produktivnih državljanov, je to kvečjemu pokazatelj,


Kvaliteto življenja produktivnega človeka uredi človek s svojo produktivnostjo, če le to ne more, potem pač ni tako produktiven kot si sam (in ti) domišlja da je...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Če je tebi glede te tematike edino merilo število brezdomcev in ne kvaliteta življenja produktivnih državljanov, je to kvečjemu pokazatelj,


Kvaliteto življenja produktivnega človeka uredi človek s svojo produktivnostjo, če le to ne more, potem pač ni tako produktiven kot si sam (in ti) domišlja da je...


To velja samo, če država poskrbi, da je to možno. Po tvojem tud sužnji niso bili dovolj produktivni, da bi si zaslužili boljšo kvaliteto življenja. Sej pravim, manjka ti par koleščkov, da bi sodeloval v odraslih debatah. So pa tvoji vložki tukaj dobrodošel pokazatelj, kaj se pričakuje, če bi taki osebki imeli kako dejansko moč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če je tebi glede te tematike edino merilo število brezdomcev in ne kvaliteta življenja produktivnih državljanov, je to kvečjemu pokazatelj,


Kvaliteto življenja produktivnega človeka uredi človek s svojo produktivnostjo, če le to ne more, potem pač ni tako produktiven kot si sam (in ti) domišlja da je...


To velja samo, če država poskrbi, da je to možno. Po tvojem tud sužnji niso bili dovolj produktivni, da bi si zaslužili boljšo kvaliteto življenja. Sej pravim, manjka ti par koleščkov, da bi sodeloval v odraslih debatah.



Če država ne bi skrbela da je to možno potem noben ne bi izboljšal kvalitete svojega lajfa v 30 letih... kot kaže se da.

Ne primerjaj to z nekom brez pravic. Pokaži mi človeka ki nima pravice delat in služit v SLO... pa ni v zaporu seveda. Pa še tisti jo verjetno imajo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če je tebi glede te tematike edino merilo število brezdomcev in ne kvaliteta življenja produktivnih državljanov, je to kvečjemu pokazatelj,


Kvaliteto življenja produktivnega človeka uredi človek s svojo produktivnostjo, če le to ne more, potem pač ni tako produktiven kot si sam (in ti) domišlja da je...


To velja samo, če država poskrbi, da je to možno. Po tvojem tud sužnji niso bili dovolj produktivni, da bi si zaslužili boljšo kvaliteto življenja. Sej pravim, manjka ti par koleščkov, da bi sodeloval v odraslih debatah.



Če država ne bi skrbela da je to možno potem noben ne bi izboljšal kvalitete svojega lajfa v 30 letih... kot kaže se da.

Ne primerjaj to z nekom brez pravic. Pokaži mi človeka ki nima pravice delat in služit v SLO... pa ni v zaporu seveda. Pa še tisti jo verjetno imajo


Spet to tvoje merilo, kjer je dovolj, da en izboljša kvaliteto svojega lajfa v 30 letih in je vse ok. Tako uspešna država ne funkcionira. To je plod nerazvite logike, ki pač nima potrebnega dosega. Eni pač ne morete razumet, kaj se zgodi, ko si samo bogatejši lahko privoščijo določeno osnovno dobrino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Mato989 ::

Spet to tvoje merilo, kjer je dovolj, da en izboljša kvaliteto svojega lajfa v 30 letih in je vse ok. Tako uspešna država ne funkcionira. To je plod nerazvite logike, ki pač nima potrebnega dosega. Eni pač ne morete razumet, kaj se zgodi, ko si samo bogatejši lahko privoščijo določeno osnovno dobrino.


V državah katere dajete za PRIMER razvitosti si MANJ ljudi lahko privošči nepremičnino in jo ima kot v SLO ki je bojda manj razvita... Sploh pa si nikejr povprečen delavski razred NE MORE privoščit nepremičnine v GLAVNEM MESTU države niti v najbolj turistično obiskanih predelih države kjer živi...


Btw, kako pa veš da je tvoje merilo edino pravilno?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Spet to tvoje merilo, kjer je dovolj, da en izboljša kvaliteto svojega lajfa v 30 letih in je vse ok. Tako uspešna država ne funkcionira. To je plod nerazvite logike, ki pač nima potrebnega dosega. Eni pač ne morete razumet, kaj se zgodi, ko si samo bogatejši lahko privoščijo določeno osnovno dobrino.


V državah katere dajete za PRIMER razvitosti si MANJ ljudi lahko privošči nepremičnino in jo ima kot v SLO ki je bojda manj razvita... Sploh pa si nikejr povprečen delavski razred NE MORE privoščit nepremičnine v GLAVNEM MESTU države niti v najbolj turistično obiskanih predelih države kjer živi...


Btw, kako pa veš da je tvoje merilo edino pravilno?


Uf, je treba še stotič pojasnit, da ko govorimo o kvaliteti življenja in nepremičninah, ne govorimo samo o cenah nakupa, ampak tud najema. Katere države so to, ki jih dajemo za PRIMER in zakaj mi ne bi mogli bit celo boljši v tem pogledu?

Merilo ni tako težko določit. Npr. vzame se povprečna plača in povprečna cena najemnine. Če je najemnina več kot 30% povprečne neto plače, je to preveč.

Mato989 ::

Merilo ni tako težko določit. Npr. vzame se povprečna plača in povprečna cena najemnine. Če je najemnina več kot 30% povprečne neto plače, je to preveč.


Seveda je preveč, ampak bistveno je da je plača prenizka ne najemnina previsoka >:D Sicer pa če imata 2 osebi povprečno plačo in data oba 30% za najemnino je skoraj dovolj za najemnino 1+ sobnega fleta skoraj kjerkoli izvzemši nekaj lokacij.

Samski pa ima dovolj sobico, ne rabi 1 sobnega niti garsonjere kaj šele 2+ sobnega.

Uf, je treba še stotič pojasnit, da ko govorimo o kvaliteti življenja in nepremičninah, ne govorimo samo o cenah nakupa, ampak tud najema.


Ampak cena najema je nekje na rahlo KORELIRANA ravno z ceno nakupa... ja v osnovi vsak odda za največ kar lahko, ampak redkokdo pa odda za tako nizko da bi dobil nazaj 0 EUR ali minus napram temu če proda.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

gruntfürmich ::

slovenski bogataši, ki večinoma niso obogateli s cigli, vlagajo v nepremičnine da razpršijo premoženje in riziko.

povprečni slovenček pa sanja, da bi vse svoje prihranke + kredit vrgel v cigle in živel od oddajanja v ljubljani, ampak njemu se ne sanja kako bi do tega denarja za nepremičnino sploh prišel.

vidite te ključne razlike?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

Mato989 je izjavil:



Samski pa ima dovolj sobico, ne rabi 1 sobnega niti garsonjere kaj šele 2+ sobnega.

........


Če se ločiš, pol veš kaj te čaka. Sicer ni večjega užitka, ko z diarejo čakaš pred sekretom v vrsti, medtem ko notri en nabija tetris na telefonu.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Invictus ::

Torrent je izjavil:


Merilo ni tako težko določit. Npr. vzame se povprečna plača in povprečna cena najemnine. Če je najemnina več kot 30% povprečne neto plače, je to preveč.

V večini držav zahodne Evrope gre za najem 50% plače. Plus..
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

matic492 je izjavil:

zavajon je izjavil:


Koliko je Boštjančič do zdaj nakazal v davčne oaze? Pa ali morda tudi on poslovno sodeluje z Rokom Snežičem?



Vsaj ~72 000€ po javno dostopnih podatkih, iz svoje firme in iz adrie tehnika. Posluje pa z Maksimom Štajcerjem, ki bi lahko bil Snežiču ata po velikosti poslov in količini denarja, ki ga opere.

A je bil to denar davkoplačevalcev? Vir?

Invictus je izjavil:

Torrent je izjavil:


Merilo ni tako težko določit. Npr. vzame se povprečna plača in povprečna cena najemnine. Če je najemnina več kot 30% povprečne neto plače, je to preveč.

V večini držav zahodne Evrope gre za najem 50% plače. Plus..

To ti pa zelo težko verjamem, kajti tisti, ki jih jaz poznam, plačujejo precej manj. Morda to velja za vzhodno Evropo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()
««
647 / 713
»»