» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
643 / 713
»»

zavajon ::

Malidelničar je izjavil:

Pa saj Stanovanjski sklad zdaj gradi:

Republiški stanovanjski sklad s 46 milijoni evrov za zagotavljanje 500 stanovanj
https://live.finance.si/republiski-stan...

Saj gradi, ampak premalo, ker ima pač premalo denarja na razpolago.
46 mio res ni ne vem kaj, s tem denarjem bi npr. prenovili tretjino jeseniške železniške postaje.
Seveda nekatere zelo moti, da sploh karkoli gradi, zato tukaj tulijo, da se ne dela nič.
Hkrati pa trdijo, da javna najemna stanovanja naj ne bi vplivala na vrednost njihovih nepremičnin, kar je še dodaten misterij, zakaj jih gradnja le-teh moti.

Telbanc ::

Za Ukrajino gre 100 milijonov uradno, navaden nivo mentalne higijene nam zapoveduje, da bi morala biti vsota, ki se namenja za gradnjo stanovanj v Sloveniji vsaj enaka če ne že vsaj enkrat večja od darovane vsote. In pomoč bo šla leta....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

vidko54 ::

Ampak konec koncev, kaj pa boš s tem javnimi najemnimi stanovanji? Moreš ga v celoti opremit, najemnina ni tako mala, ne vem zakaj bi se kdo veselil tega.. pa še tvoje ni na koncu in ko se odločiš selit, moreš še celo opremo ali vn zmetat ali pa preselit.

dronyx ::

Elektro pravi da je v Ljubljani glede na porabo elektrike praznih očitno 11.000 stanovanj. To je zame povsem zgrešena davčna politika. Nima smisla govorit o pomanjkanju, če je toliko praznega. V teh stanovanjah verjetno ne živijo ob svečah.

Telbanc ::

Pač nesposobna vlada ni sposobna dat 150 milijonov in začet gradit stanovanja. Za vse drugo je denar. In zato so zdaj pokazali na ta prazna stanovanja, ki jih en kurc brigajo. Nej zgradijo 30.000 stanovanj, kot so obljubljali. Pač na koncu mandata bomo nardili poračun, od 30.000 obljubljenih stanovanj ste jih zgradili recimo 10 (ugibam).:))


Teh 11.000 stanovanj je privat lastnina. A ne. Niso od vlade. Radikalne odločitve naj se sprejmejo v smeri izgradnje stanovanj, ne pa neke blesave obdavčitve.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

zavajon ::

vidko54 je izjavil:

Ampak konec koncev, kaj pa boš s tem javnimi najemnimi stanovanji? Moreš ga v celoti opremit, najemnina ni tako mala, ne vem zakaj bi se kdo veselil tega.. pa še tvoje ni na koncu in ko se odločiš selit, moreš še celo opremo ali vn zmetat ali pa preselit.

Zakaj pa bi se na konci odločil seliti se in kaj zato, če ni tvoje?

Javna najemna stanovanja naj bi bila namenjena tistim, ki jim je v interesu živeti v najemu. Če bi bilo takih stanovanj dovolj, potem ne bi bilo nobenega problema glede nepremičnin, kajti vsi bi lahko živeli v najetih stanovanjih, vsi tisti, ki bi si to želeli, pa bi si med sabo prodajali nepremičnine za milijone, milijarde ali po kakršni koli ceni bi želeli.

dronyx je izjavil:

Elektro pravi da je v Ljubljani glede na porabo elektrike praznih očitno 11.000 stanovanj. To je zame povsem zgrešena davčna politika. Nima smisla govorit o pomanjkanju, če je toliko praznega. V teh stanovanjah verjetno ne živijo ob svečah.

Zakaj nima smisla govoriti po pomanjkanju zaradi tega? Pomanjkanje je, ker mnogo ljudi nima kje živeti. V teh 11.000 stanovanjih pač ne morejo, ker lastniki to ne želijo. Davčna politika pa je taka, kakršno večina prebivalstva podpira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

energetik ::

Kdo pa ta stanovanja plačal? Seveda mi oz. naši potomci, preko davkov in inflacije. Torej bomo vsi plačevali, da bodo lahko nekateri živeli ceneje.
Namesto da bi predvsem sprostili birokracijo, da bi si človek lahko sam kupil parcelo in sezidal bajto. Če pa kdo hoče živeti znotaj ringa, kjer vlada pomanjkanje prostora in stanovanj, bo pač to plačal.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

zavajon ::

Telbanc je izjavil:

Pač nesposobna vlada ni sposobna dat 150 milijonov in začet gradit stanovanja. Za vse drugo je denar. In zato so zdaj pokazali na ta prazna stanovanja, ki jih en kurc brigajo. Nej zgradijo 30.000 stanovanj, kot so obljubljali. Pač na koncu mandata bomo nardili poračun, od 30.000 obljubljenih stanovanj ste jih zgradili recimo 10 (ugibam).:))


Teh 11.000 stanovanj je privat lastnina. A ne. Niso od vlade. Radikalne odločitve naj se sprejmejo v smeri izgradnje stanovanj, ne pa neke blesave obdavčitve.

Saj na teh 11.000 stanovanj ne kaže vlada, ampak necenzurirano.si, ki nima nobene zveze z vlado. Še prej pa so ta podatek objavile Finance, katerim se pa sploh ne more očitati navezanost s to vlado, kajti ta časopis je odkrito na strani Janše.

energetik je izjavil:

Kdo pa ta stanovanja plačal? Seveda mi oz. naši potomci, preko davkov in inflacije. Torej bomo vsi plačevali, da bodo lahko nekateri živeli ceneje.
Namesto da bi predvsem sprostili birokracijo, da bi si človek lahko sam kupil parcelo in sezidal bajto. Če pa kdo hoče živeti znotaj ringa, kjer vlada pomanjkanje prostora in stanovanj, bo pač to plačal.

Po tvojem naj bi si torej vsi, ki nimajo kje stanovati zidali hiše? Pa misliš, da si vsi od teh želijo hiše, s katero bodo imeli celo življenje opravka? Pa imajo vsi denar za gradnjo hiše?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

dronyx ::

Telbanc je izjavil:

Teh 11.000 stanovanj je privat lastnina. A ne. Niso od vlade. Radikalne odločitve naj se sprejmejo v smeri izgradnje stanovanj, ne pa neke blesave obdavčitve.

Hipotetično, ko bomo imeli enkrat nekoč izjemen standard moramo po tvoje čisto vse pozidati, da bomo imeli vsi ogromne prihranke v betonu in bo 90% praznega? Se ti to zdi normalno? Pa sem dal ekstremni primer, da vidiš kako neumno je to razmišljanje. Saj s takim razmišljanjem je tudi Hrvaška obala sedaj en sam beton, čez 10 let bodo pozidali pa še vse otoke. Samo to je zame z eno besedo popolni idiotizem. Ker imajo ljudje ogromno denarja boš uničil okolje. Pa kje vam je pamet! Nikdar več, ponavljam nikdar več ne bo nihče tega sprav nizaj, kot je bilo prej, da bo zeleno in narava. Ta beton bo ostal stoletja. Samo iz leta v leto ga bo še več. To je isto kot masovni turizem. Če na nek način tega ne začneš ustavljat ljudje v teh krajih preprosto ne morejo več živet in so izgubljeni.

Privatna lastnina my ass, če bi bilo po moje. Samo kaj, ko edino, kar še vodi ta svet je POHLEP!

Ljudje si res zaslužijo svetopisemske naravne nesreče in katastrofe. Ker so virus, kot trdi agent v filmu Matrica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Pač nesposobna vlada ni sposobna dat 150 milijonov in začet gradit stanovanja. Za vse drugo je denar. In zato so zdaj pokazali na ta prazna stanovanja, ki jih en kurc brigajo. Nej zgradijo 30.000 stanovanj, kot so obljubljali. Pač na koncu mandata bomo nardili poračun, od 30.000 obljubljenih stanovanj ste jih zgradili recimo 10 (ugibam).:))


Teh 11.000 stanovanj je privat lastnina. A ne. Niso od vlade. Radikalne odločitve naj se sprejmejo v smeri izgradnje stanovanj, ne pa neke blesave obdavčitve.

Saj na teh 11.000 stanovanj ne kaže vlada, ampak necenzurirano.si, ki nima nobene zveze z vlado. Še prej pa so ta podatek objavile Finance, katerim se pa sploh ne more očitati navezanost s to vlado, kajti ta časopis je odkrito na strani Janše.

energetik je izjavil:

Kdo pa ta stanovanja plačal? Seveda mi oz. naši potomci, preko davkov in inflacije. Torej bomo vsi plačevali, da bodo lahko nekateri živeli ceneje.
Namesto da bi predvsem sprostili birokracijo, da bi si človek lahko sam kupil parcelo in sezidal bajto. Če pa kdo hoče živeti znotaj ringa, kjer vlada pomanjkanje prostora in stanovanj, bo pač to plačal.

Po tvojem naj bi si torej vsi, ki nimajo kje stanovati zidali hiše? Pa misliš, da si vsi od teh želijo hiše, s katero bodo imeli celo življenje opravka? Pa imajo vsi denar za gradnjo hiše?



Koliko jih nima kje za stanovati

Mi pokazes stebilo brezdomcev ki nimajo nikjer za stanovati jih je 10k ali 100k slucajno

dronyx je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Teh 11.000 stanovanj je privat lastnina. A ne. Niso od vlade. Radikalne odločitve naj se sprejmejo v smeri izgradnje stanovanj, ne pa neke blesave obdavčitve.

Hipotetično, ko bomo imeli enkrat nekoč izjemen standard moramo po tvoje čisto vse pozidati, da bomo imeli vsi ogromne prihranke v betonu in bo 90% praznega? Se ti to zdi normalno? Pa sem dal ekstremni primer, da vidiš kako neumno je to razmišljanje. Saj s takim razmišljanjem je tudi Hrvaška obala sedaj en sam beton, čez 10 let bodo pozidali pa še vse otoke. Samo to je zame z eno besedo popolni idiotizem. Ker imajo ljudje ogromno denarja boš uničil okolje. Pa kje vam je pamet! Nikdar več, ponavljam nikdar več ne bo nihče tega sprav nizaj, kot je bilo prej, da bo zeleno in narava. Ta beton bo ostal stoletja. Samo iz leta v leto ga bo še več. To je isto kot masovni turizem. Če na nek način tega ne začneš ustavljat ljudje v teh krajih preprosto ne morejo več živet in so izgubljeni.

Privatna lastnina my ass, če bi bilo po moje. Samo kaj, ko edino, kar še vodi ta svet je POHLEP!

Ljudje si res zaslužijo svetopisemske naravne nesreče in katastrofe. Ker so virus, kot trdi agent v filmu Matrica.



Torej hoces rect da ce ljudje izginemo bo vse to ostalo za vse vecne case in ne bo narava nikdar vec to zmogla zrusit in razgraditi

Enkrat sem gledal nek dokumentarec kako bi bilo ce ljudje izginemo jutri in bi kar hitro narava spte prevzela vse to in po nekem casu ne bi bilo niti sledu o ljudeh na povrsju
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Torej hoces rect da ce ljudje izginemo bo vse to ostalo za vse vecne case in ne bo narava nikdar vec to zmogla zrusit in razgraditi

Enkrat sem gledal nek dokumentarec kako bi bilo ce ljudje izginemo jutri in bi kar hitro narava spte prevzela vse to in po nekem casu ne bi bilo niti sledu o ljudeh na povrsju

Poglej Pripyat kako to izgleda. Sem pa prebral na hitro in sem mislil, da si napisal če ljudje izgubimo, ne izginemo. Mi dejansko igrajo neko igro, kjer se po moje da tudi izgubit.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej hoces rect da ce ljudje izginemo bo vse to ostalo za vse vecne case in ne bo narava nikdar vec to zmogla zrusit in razgraditi

Enkrat sem gledal nek dokumentarec kako bi bilo ce ljudje izginemo jutri in bi kar hitro narava spte prevzela vse to in po nekem casu ne bi bilo niti sledu o ljudeh na povrsju

Poglej Pripyat kako to izgleda. Sem pa prebral na hitro in sem mislil, da si napisal če ljudje izgubimo, ne izginemo. Mi dejansko igrajo neko igro, kjer se po moje da tudi izgubit.



In kaj mislis da nekoc pripyat ne bo izginil da bo ostal milijone let

Ne pozabit eno leto je za zemljo kot za tebe kaksna sekunda ce ne milisekunda
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

In kaj mislis da nekoc pripyat ne bo izginil da bo ostal milijone let

Ne pozabit eno leto je za zemljo kot za tebe kaksna sekunda ce ne milisekunda

Saj nekega dne gre vse skupaj k vragu, ko sonce ugasne. Samo tega midva ne bova doživela. ;)

dronyx ::

Jaz sem med drugim lastnik tudi kar nekaj zemlje. Ampak nikdar se pa nisem počutil kot zares lastnik, tako kot recimo mojega avta, ali računalnika. Jaz to dojemam da mi je posojeno na uporabo, da imam kje za živet. Če potrebujem streho za avto jasno ne bom šel zato betonirat, ampak je dovolj nek lesen nadstrešek. Ko gledam sosede oni razmišljajo tako - ali ni škoda zazidljive zemlje, da je gor trava? En sosed je najprej sezidal neko neumnost, da bo v njej gojil pse, potem je odšel, pride nek drug, ki ima najprej idejo, da bodo tu pisarne za ženo, ki je odvetnica, potem je v garažo naselil koze in je nekaj časa smrdelo za umret. Vmes je umrl, žena pa prodala in odšla. Ta beton še vedno stoji na moji meji in nima nobene uporabe. Pač zazidljivo zemljišče in je bilo treba zidat. Na drugi strani je nekdo kupil hišo s spet neko zidano zadevo na moji drugi meji. Tudi za to ne ve čemu bo služilo. zadnjič je rekel, da če drugega ne bo imel notri (predebel) sine fitnes. Ja, ne dvomim. Ljudje so v povprečju idioti, kakorkoli obračam in mi gre na bruhanje. Ampak seveda to jim ne onemogoča, da bi zaslužili dovolj, da celo zazidljivo parcelo pozidajo. Ja kam...Ampak ta slovenija je mali balkan in ne more biti drugače. Tisti, ki bi morali take traparije prepričevat pa...se bom vzdržal. N, bom napisal - drkajo kurac po domače povedano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

tony1 ::

"Ljudje so v povprečju idioti (...)"

Drži. Drži tudi za odločevalce in izvrševalce prostorske politike.

Drugega kot da se preseliš na večjo parcelo (kupiš obe sosedovi?) pa realno ne moreš...

dronyx ::

tony1 je izjavil:

Drugega kot da se preseliš na večjo parcelo (kupiš obe sosedovi?) pa realno ne moreš...

Ja, samo jaz sem mikro primer. Ta mentaliteta je po moje zelo razširjena. Dajmo nekaj zidat, bo že za nekaj. Jaz če bi šel nekaj na novo zidat bi razmišljal, kako veliko res potrebujem in tudi kako težko bo to enkrat podret. Saj vemo da tudi podirat stane in marsikatera zidana podrtija stoji še leta in desetletja, ker jo nihče ne odstrani tudi zato, ker to stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

tony1 ::

Cegli so nacionalna svetinja. Novo bajto lokalne osnovne šole so pozidali leta 1965. Trideset let kasneje smo imeli v šoli proslavo, ki je imela naslov "30 let osnovnega šolstva v kraju tem in tem".

Kar pa sploh ne drži: osnovna šola je bila tam že prej, le v 10x manjši stavbi* iz časa AO, in mularija iz oddaljenih vasi je hodila v šolo drugam. Torej: zgodovina se je začela z novopozidanimi cegli. Zidava je mentaliteta naroda.

*Tista stara bajta je nato naslednjih 40 let propadala. Pred leti so jo obnovili in zdaj je not knjižnica...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

miha98 ::

Pri nas je tako , da je vse majhno in skromno ter moraš velikokrat biti srečen , da sploh kaj imamo napram ostali evropi. Zato se to tako ceni in občuduje...

Manjkajo nam npr. Skladišča plina, tile terminali za utekočinjen plin na moru, premalo industrijskih hal, premala letališča

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

Telbanc ::

dronyx je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Teh 11.000 stanovanj je privat lastnina. A ne. Niso od vlade. Radikalne odločitve naj se sprejmejo v smeri izgradnje stanovanj, ne pa neke blesave obdavčitve.

Hipotetično, ko bomo imeli enkrat nekoč izjemen standard moramo po tvoje čisto vse pozidati, da bomo imeli vsi ogromne prihranke v betonu in bo 90% praznega? Se ti to zdi normalno? Pa sem dal ekstremni primer, da vidiš kako neumno je to razmišljanje. Saj s takim razmišljanjem je tudi Hrvaška obala sedaj en sam beton, čez 10 let bodo pozidali pa še vse otoke. Samo to je zame z eno besedo popolni idiotizem. Ker imajo ljudje ogromno denarja boš uničil okolje. Pa kje vam je pamet! Nikdar več, ponavljam nikdar več ne bo nihče tega sprav nizaj, kot je bilo prej, da bo zeleno in narava. Ta beton bo ostal stoletja. Samo iz leta v leto ga bo še več. To je isto kot masovni turizem. Če na nek način tega ne začneš ustavljat ljudje v teh krajih preprosto ne morejo več živet in so izgubljeni.

Privatna lastnina my ass, če bi bilo po moje. Samo kaj, ko edino, kar še vodi ta svet je POHLEP!

Ljudje si res zaslužijo svetopisemske naravne nesreče in katastrofe. Ker so virus, kot trdi agent v filmu Matrica.


Hrvati so zajebali, kar so mogli od demografije, do pozidane obale in prodaje hotelov tujcem...itd.

Slovenija ta trenutek potrebuje 30.000 stanovanj. Ki se bodo konstantno gradila skozi več let.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

CiClon ::

Za koga, če nas bo vedno manj?

Al bo za masovno imigracijo :)

Kot sem že enkrat napisal, se bo ta problem sam od sebe rešil v precej kratkem času. V problemu so pač te generacije, ki čakajo, da podedujejo po boomerjih.

miha98 ::

CiClon je izjavil:

Za koga, če nas bo vedno manj?

Al bo za masovno imigracijo :)

Kot sem že enkrat napisal, se bo ta problem sam od sebe rešil v precej kratkem času. V problemu so pač te generacije, ki čakajo, da podedujejo po boomerjih.


Za črnce , če druge ne. V zadnjih 2 letih je vse črno ratalo pri nas v Sloveniji...

johnnyyy ::

dronyx je izjavil:

Jaz sem med drugim lastnik tudi kar nekaj zemlje. Ampak nikdar se pa nisem počutil kot zares lastnik, tako kot recimo mojega avta, ali računalnika. Jaz to dojemam da mi je posojeno na uporabo, da imam kje za živet. Če potrebujem streho za avto jasno ne bom šel zato betonirat, ampak je dovolj nek lesen nadstrešek. Ko gledam sosede oni razmišljajo tako - ali ni škoda zazidljive zemlje, da je gor trava? En sosed je najprej sezidal neko neumnost, da bo v njej gojil pse, potem je odšel, pride nek drug, ki ima najprej idejo, da bodo tu pisarne za ženo, ki je odvetnica, potem je v garažo naselil koze in je nekaj časa smrdelo za umret. Vmes je umrl, žena pa prodala in odšla. Ta beton še vedno stoji na moji meji in nima nobene uporabe. Pač zazidljivo zemljišče in je bilo treba zidat. Na drugi strani je nekdo kupil hišo s spet neko zidano zadevo na moji drugi meji. Tudi za to ne ve čemu bo služilo. zadnjič je rekel, da če drugega ne bo imel notri (predebel) sine fitnes. Ja, ne dvomim. Ljudje so v povprečju idioti, kakorkoli obračam in mi gre na bruhanje. Ampak seveda to jim ne onemogoča, da bi zaslužili dovolj, da celo zazidljivo parcelo pozidajo. Ja kam...Ampak ta slovenija je mali balkan in ne more biti drugače. Tisti, ki bi morali take traparije prepričevat pa...se bom vzdržal. N, bom napisal - drkajo kurac po domače povedano.

Ne vem kje živiš in kakšni so tvoji sosedje, a sam ne poznam niti enega takšnega ljubitelja betona. Še posebej pri mladih (vse kar je sub 50) ne poznam nikogar ki bi investiral "za vsak slučaj". Pri novogradnjah je klasika že v manjšini saj sedaj praktično vsi gradijo skeletne/montažne hiše.

A problem je večplasten. Na eni strani imamo ljudi ki držijo zazidljive parcele - za vsak slučaj, država pa pravi, da novih ne bo dokler se vsi ne pozidajo. Na drugistrani imamo tiste ki bi pozidali vse, na tretji strani pa imamo tiste ki bi kupili a jim zgornji kalibri višajo ceno in ustvarjajo pomanjkanje.

energetik ::

zavajon je izjavil:

energetik je izjavil:

Kdo pa ta stanovanja plačal? Seveda mi oz. naši potomci, preko davkov in inflacije. Torej bomo vsi plačevali, da bodo lahko nekateri živeli ceneje.
Namesto da bi predvsem sprostili birokracijo, da bi si človek lahko sam kupil parcelo in sezidal bajto. Če pa kdo hoče živeti znotaj ringa, kjer vlada pomanjkanje prostora in stanovanj, bo pač to plačal.

Po tvojem naj bi si torej vsi, ki nimajo kje stanovati zidali hiše? Pa misliš, da si vsi od teh želijo hiše, s katero bodo imeli celo življenje opravka? Pa imajo vsi denar za gradnjo hiše?

Ja. Meni je logično, da če se 20m2 garsonjere prodajajo po 200k, bo vsak normalen šel raje sezidat bajto. Če ne bi bilo birokracije in umetnega omejevanja gradbenih parcel, da bi recimo parcelo v okolici LJ dobil za 60k, kot si jo še 15let nazaj, bi to šlo. Sama gradnja bajte ni tako grozno draga, če ne bi bilo nenormalnih obveznih prispevkov, kot so komunalc in podobno.
vires in numeris

kriptobog ::

energetik je izjavil:

zavajon je izjavil:

energetik je izjavil:

Kdo pa ta stanovanja plačal? Seveda mi oz. naši potomci, preko davkov in inflacije. Torej bomo vsi plačevali, da bodo lahko nekateri živeli ceneje.
Namesto da bi predvsem sprostili birokracijo, da bi si človek lahko sam kupil parcelo in sezidal bajto. Če pa kdo hoče živeti znotaj ringa, kjer vlada pomanjkanje prostora in stanovanj, bo pač to plačal.

Po tvojem naj bi si torej vsi, ki nimajo kje stanovati zidali hiše? Pa misliš, da si vsi od teh želijo hiše, s katero bodo imeli celo življenje opravka? Pa imajo vsi denar za gradnjo hiše?

Ja. Meni je logično, da če se 20m2 garsonjere prodajajo po 200k, bo vsak normalen šel raje sezidat bajto. Če ne bi bilo birokracije in umetnega omejevanja gradbenih parcel, da bi recimo parcelo v okolici LJ dobil za 60k, kot si jo še 15let nazaj, bi to šlo. Sama gradnja bajte ni tako grozno draga, če ne bi bilo nenormalnih obveznih prispevkov, kot so komunalc in podobno.



Prispevki so se najmanj pri gradnji.

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

Koliko jih nima kje za stanovati

Mi pokazes stebilo brezdomcev ki nimajo nikjer za stanovati jih je 10k ali 100k slucajno


Prav imaš, pri nas ni nobenih stanovanjskih problemov. vsak mladeniča ali mladenka, ki se odloči za odselitev od staršev, z lahkoto najde primerno stanovanje.
Gradnja javnih stanovanj s strani države je le metanje denarja stran, tale Mesec je res en mesečnik (pa seveda ob omembi tega imena je nujno poudariti, da nima dneva delovne dobe v gospodarstvu, za razliko od Janše).

Zato so tudi cene nepremičnin čisto primerljive s tistimi v sosednjih državah. Izjema je le Ptuj, kjer so cene precej nižje od tistih v Londonu.
A to bi z lahkoto rešili tako, da bi vse javne uslužbence nagnali živeti na Ptuj.
Pri tem je sicer treba upoštevati, da bi si jih nekaj od teh raje vzelo življenje, kot šlo živeti na Ptuj, a takih, ki bi se uklonili, bi bilo gotovo dovolj, da bi dvignilo cene nepremičnin tam.
Nato bi ti končno lahko prodal tisto stanovanje, ki si ga nedavno podedoval in vzel kredit za gradnjo kvadra, ki ga nekateri imenujejo hiša.

miha98 je izjavil:

CiClon je izjavil:

Za koga, če nas bo vedno manj?

Al bo za masovno imigracijo :)

Kot sem že enkrat napisal, se bo ta problem sam od sebe rešil v precej kratkem času. V problemu so pač te generacije, ki čakajo, da podedujejo po boomerjih.


Za črnce , če druge ne. V zadnjih 2 letih je vse črno ratalo pri nas v Sloveniji...

Samo še odstranimo tiste ostanke belega, pa bo OK >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Mato989 ::

Prav imaš, pri nas ni nobenih stanovanjskih problemov. vsak mladeniča ali mladenka, ki se odloči za odselitev od staršev, z lahkoto najde primerno stanovanje.


Seveda jih ni... stanovanjski problem je ko si brezdomec... tisto je RESNIČEN stanovanjski problem... ostalo so 1st world problems...

To da nekdo hoče novogradnjo v LJ ni stanovanjski problem, ampak LUKSUZ... to da nekdo pričakuje da bo lahko živel max 50km stran od glavnega mesta je tudi luksuz.

Še enkrat.

Pokaži mi človeka ki

1. Je zaposlen za NDČ
2. Ima plačo vsaj 2,2k bruto (to ni niti povprečje)
3. Ima prihranjeno vsaj 35k
4. Nima otrok

Ki ne more NIKJER v SLO kupit nepremičnine in "rešit svoj bojda nenormalen stanovanjski problem"
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

kriptobog je izjavil:

energetik je izjavil:

zavajon je izjavil:

energetik je izjavil:

Kdo pa ta stanovanja plačal? Seveda mi oz. naši potomci, preko davkov in inflacije. Torej bomo vsi plačevali, da bodo lahko nekateri živeli ceneje.
Namesto da bi predvsem sprostili birokracijo, da bi si človek lahko sam kupil parcelo in sezidal bajto. Če pa kdo hoče živeti znotaj ringa, kjer vlada pomanjkanje prostora in stanovanj, bo pač to plačal.

Po tvojem naj bi si torej vsi, ki nimajo kje stanovati zidali hiše? Pa misliš, da si vsi od teh želijo hiše, s katero bodo imeli celo življenje opravka? Pa imajo vsi denar za gradnjo hiše?

Ja. Meni je logično, da če se 20m2 garsonjere prodajajo po 200k, bo vsak normalen šel raje sezidat bajto. Če ne bi bilo birokracije in umetnega omejevanja gradbenih parcel, da bi recimo parcelo v okolici LJ dobil za 60k, kot si jo še 15let nazaj, bi to šlo. Sama gradnja bajte ni tako grozno draga, če ne bi bilo nenormalnih obveznih prispevkov, kot so komunalc in podobno.



Prispevki so se najmanj pri gradnji.
Povsem odvisno kaj zidaš. Imel sem v mislih parcela+prispevki. Če vzameš tipski načrt za neko 120m2 in se ne preseravaš z materiali, lahko parcela+prispevki hitro nanese 1/3 ali več celotne cene bajte. In tu bi lahko oblast naredila veliko, s sprostitvijo birokracije in z več zazidljivimi parcelami. Če bo večja ponudba parcel, bi morala cena dol.
vires in numeris

kriptobog ::

energetik je izjavil:

kriptobog je izjavil:

energetik je izjavil:

zavajon je izjavil:

energetik je izjavil:

Kdo pa ta stanovanja plačal? Seveda mi oz. naši potomci, preko davkov in inflacije. Torej bomo vsi plačevali, da bodo lahko nekateri živeli ceneje.
Namesto da bi predvsem sprostili birokracijo, da bi si človek lahko sam kupil parcelo in sezidal bajto. Če pa kdo hoče živeti znotaj ringa, kjer vlada pomanjkanje prostora in stanovanj, bo pač to plačal.

Po tvojem naj bi si torej vsi, ki nimajo kje stanovati zidali hiše? Pa misliš, da si vsi od teh želijo hiše, s katero bodo imeli celo življenje opravka? Pa imajo vsi denar za gradnjo hiše?

Ja. Meni je logično, da če se 20m2 garsonjere prodajajo po 200k, bo vsak normalen šel raje sezidat bajto. Če ne bi bilo birokracije in umetnega omejevanja gradbenih parcel, da bi recimo parcelo v okolici LJ dobil za 60k, kot si jo še 15let nazaj, bi to šlo. Sama gradnja bajte ni tako grozno draga, če ne bi bilo nenormalnih obveznih prispevkov, kot so komunalc in podobno.



Prispevki so se najmanj pri gradnji.
Povsem odvisno kaj zidaš. Imel sem v mislih parcela+prispevki. Če vzameš tipski načrt za neko 120m2 in se ne preseravaš z materiali, lahko parcela+prispevki hitro nanese 1/3 ali več celotne cene bajte. In tu bi lahko oblast naredila veliko, s sprostitvijo birokracije in z več zazidljivimi parcelami. Če bo večja ponudba parcel, bi morala cena dol.



Potem pa tako povej. Geadnja ne bi bila draga, ce ne bi rabil kupit parcele. Tako.

energetik ::

Ali če bi bile parcele poceni zaradi velike ponudbe na trgu.
vires in numeris

Cleon ::

Prav imaš, pri nas ni nobenih stanovanjskih problemov. vsak mladeniča ali mladenka, ki se odloči za odselitev od staršev, z lahkoto najde primerno stanovanje.


Fora je, da ti ne štekaš, da posameznikov dohodek določa kaj je zanj primerno stanovanje. Nič drugega. Ko sem bil v zgodnjih 20ih, je bilo zame primerno stanovanje 25m2 v Šiški. Če bi želel več prostora, bi šel pač izven ringa. To so pa že osebne prioritete, ki jih ne rabi reševat celotna populacija.

Mato989 ::

Cleon je izjavil:

Prav imaš, pri nas ni nobenih stanovanjskih problemov. vsak mladeniča ali mladenka, ki se odloči za odselitev od staršev, z lahkoto najde primerno stanovanje.


Fora je, da ti ne štekaš, da posameznikov dohodek določa kaj je zanj primerno stanovanje. Nič drugega. Ko sem bil v zgodnjih 20ih, je bilo zame primerno stanovanje 25m2 v Šiški. Če bi želel več prostora, bi šel pač izven ringa. To so pa že osebne prioritete, ki jih ne rabi reševat celotna populacija.



Točno to... ampak dodaten problem pa je tudi to, da pač folk meni da jim pripada dosti več kot jim plača dovoljuje in mislijo da morajo drugi zrihtat njim to kar menijo da jim pripada, namesto da bi uredili svojo plačo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

deco16 ::

Ja cca 50% prebivalstva je treba dopovedat da blizu minimalca pač ni to to. Posledica je že vidna da folk za to pač nebo delal in se uvaža tujce. Pa spet ni prav in se vrtimo v krogu ;)

ZveeZ ::

deco16 je izjavil:

Ja cca 50% prebivalstva je treba dopovedat da blizu minimalca pač ni to to. Posledica je že vidna da folk za to pač nebo delal in se uvaža tujce. Pa spet ni prav in se vrtimo v krogu ;)

GenZ je skapirala, da ni vredno zapravit 25% zivljenja zgolj zato, da lahko placas davke, racune in hrano. Sploh ko ti slednje zrihta socialna. Bo pac treba del akumuliranega dobicka porazdeliti med delavce, ce ne, bodo lahko lastniki sami opravljali storitve.

Mato989 ::

deco16 je izjavil:

Ja cca 50% prebivalstva je treba dopovedat da blizu minimalca pač ni to to. Posledica je že vidna da folk za to pač nebo delal in se uvaža tujce. Pa spet ni prav in se vrtimo v krogu ;)


Vrtimo se v krogu ker debilna vlada izvoljena od ljudi DOVOLI uvoz tujcev... če ne bi, bi plače pač MORALE iti gor... ali pa ne bi več nihče nič delal...

Tu je kapitalna napaka...

Uvoz delovne sile bi moral biti dovoljen samo če ima delavec ki je uvožen NAJMANJ povprečno bruto plačo kot osnovo v pogodbi... Tako bi se rešili uvoza delovne sile ki izpodbija ceno...


Neumno je preko stanovanjske politike subvencionirat slabe plače... raje ukinit dotok delovne sile in dvignit plače
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

deco16 je izjavil:

Ja cca 50% prebivalstva je treba dopovedat da blizu minimalca pač ni to to. Posledica je že vidna da folk za to pač nebo delal in se uvaža tujce. Pa spet ni prav in se vrtimo v krogu ;)


Vrtimo se v krogu ker debilna vlada izvoljena od ljudi DOVOLI uvoz tujcev... če ne bi, bi plače pač MORALE iti gor... ali pa ne bi več nihče nič delal...

Tu je kapitalna napaka...

Uvoz delovne sile bi moral biti dovoljen samo če ima delavec ki je uvožen NAJMANJ povprečno bruto plačo kot osnovo v pogodbi... Tako bi se rešili uvoza delovne sile ki izpodbija ceno...


Neumno je preko stanovanjske politike subvencionirat slabe plače... raje ukinit dotok delovne sile in dvignit plače


In place bodo sle gor in s tem storitve in bo gradnja drazja in bomo spet na istem.

zavajon ::

Cleon je izjavil:

Fora je, da ti ne štekaš, da posameznikov dohodek določa kaj je zanj primerno stanovanje. Nič drugega. Ko sem bil v zgodnjih 20ih, je bilo zame primerno stanovanje 25m2 v Šiški. Če bi želel več prostora, bi šel pač izven ringa. To so pa že osebne prioritete, ki jih ne rabi reševat celotna populacija.

ti pa ne štekaš, da primernost stanovanja ne določa le dohodek, ampak tudi okolje, v katerem ta odrašča. Če odrašča v neki vukojebini, imenovani Slovenija, je zanj primeren le ogromen nagravžen kvader, imenovan hiša, če pa odrašča v New Yorku, pa je 25m2 stanovanje čisto dovolj, saj ima v življenju za misliti še o čem drugem, ne le o nepremičninah.

CiClon ::

Mato989 je izjavil:


Uvoz delovne sile bi moral biti dovoljen samo če ima delavec ki je uvožen NAJMANJ povprečno bruto plačo kot osnovo v pogodbi... Tako bi se rešili uvoza delovne sile ki izpodbija


Super, ker cilj je da bodo slovenčki komunalci pa konobarji :)

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

deco16 je izjavil:

Ja cca 50% prebivalstva je treba dopovedat da blizu minimalca pač ni to to. Posledica je že vidna da folk za to pač nebo delal in se uvaža tujce. Pa spet ni prav in se vrtimo v krogu ;)


Vrtimo se v krogu ker debilna vlada izvoljena od ljudi DOVOLI uvoz tujcev... če ne bi, bi plače pač MORALE iti gor... ali pa ne bi več nihče nič delal...

Tu je kapitalna napaka...

Uvoz delovne sile bi moral biti dovoljen samo če ima delavec ki je uvožen NAJMANJ povprečno bruto plačo kot osnovo v pogodbi... Tako bi se rešili uvoza delovne sile ki izpodbija ceno...


Neumno je preko stanovanjske politike subvencionirat slabe plače... raje ukinit dotok delovne sile in dvignit plače

Čestitam za toliko neumnosti v enem postu :))

LeQuack ::

dronyx je izjavil:

Elektro pravi da je v Ljubljani glede na porabo elektrike praznih očitno 11.000 stanovanj. To je zame povsem zgrešena davčna politika. Nima smisla govorit o pomanjkanju, če je toliko praznega. V teh stanovanjah verjetno ne živijo ob svečah.


Na žalost je ene polovica od teh v rokah tistih ki odločajo o stanovanjski politiki. Njihov cilj je, da gredo vsi mladi čim prej iz Slovenije, in da tu ostanejo samo neproduktivni državljani in prazna stanovanja.
Quack !

zavajon ::

Imaš kakšen vir za trditev, da je polovica od teh v rokah tistih, ki odločajo o stanovanjski politiki?

Lejga ::

zavajon: "tale Mesec je res en mesečnik (pa seveda ob omembi tega imena je nujno poudariti, da nima dneva delovne dobe v gospodarstvu, za razliko od Janše)." Janša in delovna doba v gospodarstvu, misliš mogoče Patrijo al ka? Eh zdej sem se spolnil, lani je gonil lopato po poplavah, ko je golob rihtal miljone v Bruslju. Je pa res da sem zadnjič, ko sem šel na sprehod po mestu videl enega fasaderja, jaz iz prve Janez končno te vidim da nekaj delaš, pa je bil en gastarbajter iz Albanije.

zavajon ::

Sem mislil, da je sarkazem dovolj očiten. Se opravičujem.

Kanban ::

Janez ima baje 7 let izkušenj iz gospodarstva, med drugim tudi kot programer in soustanovitelj računalniške firme.

zavajon ::

Kot programer ne, je pa v Mikroadi švercal računalnike.

Kanban ::

Torej... je dejansko bil v gospodarstvu. In sklepam, da si bil zraven, da veš da nima pojma o programiranju. Švercali so pa vsi, ki se niso smeli iti od države požegnanega uvoza. In Janša je bil takrat že precej očitno na black listi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Lejga ::

zavajon je izjavil:

Sem mislil, da je sarkazem dovolj očiten. Se opravičujem.

Sarkazem detektor odpovedal, morem baterije zamenjati, pa so mi rekli v Hoferju da bodo zdržale ziher eno leto, seveda po Hofer ceni.

Invictus ::

zavajon je izjavil:

Kot programer ne, je pa v Mikroadi švercal računalnike.

Skupaj z bivšim lastnikom SIMTa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

Kanban je izjavil:

Torej... je dejansko bil v gospodarstvu. In sklepam, da si bil zraven, da veš da nima pojma o programiranju. Švercali so pa vsi, ki se niso smeli iti od države požegnanega uvoza. In Janša je bil takrat že precej očitno na black listi.

V tej firmi nisem bil, sem bil pa zraven v tistih časih. In ja, firme kot Mikro Ada so ustanavljali ravno zato, da so lahko uvažali računalnike. Nekaj so jih tako legalno uvozili, nekaj pa zraven tudi prešvercali.
Po kakšni logiki naj bi obramboslovec Janez Janša in policaj Igor Bavčar ustanovila računalniško firmo za izdelovanje programov ter sama programirala?

Mato989 ::

CiClon je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Uvoz delovne sile bi moral biti dovoljen samo če ima delavec ki je uvožen NAJMANJ povprečno bruto plačo kot osnovo v pogodbi... Tako bi se rešili uvoza delovne sile ki izpodbija


Super, ker cilj je da bodo slovenčki komunalci pa konobarji :)


Cilj je da imaš plačo primerno glede na ponudbo in povpraševanje delovne sile... če delovne sile ni gredo plače v osnovi gor... če pa uvažaš delovno silo ki dela poceni pa se to redkeje zgodi če sploh.

Jaz recimo grem takoj za smetarja za 4.500 bruto... za 1.200 bruto pa pač raje pol delam od doma za 3,3k saj to je logično...

Če smetarjev ni in jih ne bi uvažali bi plača prišla tako visoko da bi nekoga dobili...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Kanban ::

zavajon je izjavil:

Kanban je izjavil:

Torej... je dejansko bil v gospodarstvu. In sklepam, da si bil zraven, da veš da nima pojma o programiranju. Švercali so pa vsi, ki se niso smeli iti od države požegnanega uvoza. In Janša je bil takrat že precej očitno na black listi.

V tej firmi nisem bil, sem bil pa zraven v tistih časih. In ja, firme kot Mikro Ada so ustanavljali ravno zato, da so lahko uvažali računalnike. Nekaj so jih tako legalno uvozili, nekaj pa zraven tudi prešvercali.
Po kakšni logiki naj bi obramboslovec Janez Janša in policaj Igor Bavčar ustanovila računalniško firmo za izdelovanje programov ter sama programirala?

Zakaj bi obramboslovec in policaj uvažala računalniško opremo? Je prepovedano delati izven področja svoje izobrazbe? Programiranje takrat je zajemalo precej različnih stvari (no, tudi danes). Že za lokalizacijo kakšnega "uvoženega" programa si si lahko upravičeno nadel naziv programer. Tovrstno programiranje se je svoj čas šel celo diplomiran AGRFTjevec.

Bottom line: ima precej več let delovne dobe v gospodarstvu kot Mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()
««
643 / 713
»»