» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
631 / 711
»»

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

zavajon je izjavil:


a mulca si naredil pri 50-ih?

Huh? Ne. Je pa povprečje nekje okol 30, in če to preslikamo na 30let kasneje bi bilo idealno da gre od bajte nekje od 25-30, kar pa jasno pomeni da bo rabil pomoč pri pologu.

Torej, šparat do penzije. Pol pa crknt.

Alpa več zaslužit kot pravi Invictus.
Še bolš pa vzet 500k pufa če ne morš odplačevat 400k.



Boljše vprašanje je če si tako finančno slab zakaj sploh nardit otroka >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Zato da ne bodo vsi otroc v sloveniji albanci alpa prfukjeni na keš.

Mato989 ::

Pa naj bodo kaj te to skrbi saj te ne bo več
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Lani se je rodilo najmanj otrok v Sloveniji. Za tiste, ki navijamo za izumrtje slovencev, je to odlična novica :).

matobeli ::

Mato989 je izjavil:

Pa naj bodo kaj te to skrbi saj te ne bo več

Menda pa še bom nekaj časa tlačil tole bogo zemljico. Sploh pa se me osebno to ne tiče pretirano.

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Lani se je rodilo najmanj otrok v Sloveniji. Za tiste, ki navijamo za izumrtje slovencev, je to odlična novica :).


Nič narobe s tem, bojda smo po levičarski ideologiji VSI enaki, torej LJUDJE... tako da nima veze koliko SLO ANG, AVSTRIJCEV se je rodilo ampak koliko LJUDI na Zemlji


Zanimivo kako postanete nacionalisti in konzervativno desni pri tej tematiki...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


Nič narobe s tem, bojda smo po levičarski ideologiji VSI enaki, torej LJUDJE...


Dokler otroc ne srečajo svojih staršev. Pol je pa naslednjih 15let hardcore indoktrinacija s strani okolja in staršev.

In če je okolje in starši nestimulativno dobiš Ptuj.

Telbanc ::

vidko54 je izjavil:

Ah, pa kaj ti gledaš schelenburg, lol :)) Potem sem jaz z 400k dobil dil stoletja in ga prodam čez 10 let za 1,5 mil. Nimaš realne predstave kok očitno stanejo 3-sobna stanovanja


OK, pol si kupo uno u Črni vasi ali si kupo "flet na Miklošičevi" trosobno, nadstandardni materijali ? V Ljubljani so garsonjere novogradnja po 250.000. In gor. Tko da za 400.000 je pol una kuhna kao tretja soba. Upam da je vsaj 60 kvadratov. No če so not še garaže v ceni, pol je pa res vse skup bolj bogo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

miha98 ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pa realno ali je sploh mogoče kupit 500k nepremičnino in prinest kovček poln 500tk? Nekako malo dvomim

Med fizičnimi osebami lahko. Prodajalec nima problema, on odnese to na banko in pove kje je dobu. Kupec pa...to je njegov problem.


Ja ampak 500k pride novogradnja Shellenburg recimo, kako boš tja prišel s kovčki in kupil za 500k v gotovini novogradnjo?

Telbanc je izjavil:

Kdo govori o kovčkih keša. Dnar lah lepo polagaš na račun v majnših zneskih recimo po 4000 evrov, da te "algoritem" ne zatipa.


Ker imam prijatelja v AMLju ti lahko s prve roke povem da glih take algoritem zahakla... če boš ti naredil recimo 20 pologov po 4k v ponavljajočih okvirjih boš prvi na tapeti... pred onim ki bo v enem znesku dal gor 40k pa čez 4 leta še 40k...

Zato ker čim vidijo nekoga ki dela nekaj repetitive je sumljivo... čim govorimo o zneskih ki so višji od povprečne plače seveda.


Ne moreš ker jih nimaš. Nesmiselno se je pogovarjat/ubadat s tem... Ker nimaš... :D
Pa ravno ti bi to moral najbolj vedeti, ko prihajaš iz mesta ki je iz ruralnega okoliša. To ni Lj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

Invictus ::

O nepremičninah v Ljubljani debatira folk, ki se še skriva pod mamino kiklo...

Marsikaj se da dobiti tudi v Ljubljani, sam mal je treba pogledat, pa ne iskat placov kot da ste Musk ali Bezos...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

Seveda se dobi. Na Kolizeju je še plakat ki pravi, da so stanovanja na voljo.

vidko54 ::

Telbanc je izjavil:

vidko54 je izjavil:

Ah, pa kaj ti gledaš schelenburg, lol :)) Potem sem jaz z 400k dobil dil stoletja in ga prodam čez 10 let za 1,5 mil. Nimaš realne predstave kok očitno stanejo 3-sobna stanovanja


OK, pol si kupo uno u Črni vasi ali si kupo "flet na Miklošičevi" trosobno, nadstandardni materijali ? V Ljubljani so garsonjere novogradnja po 250.000. In gor. Tko da za 400.000 je pol una kuhna kao tretja soba. Upam da je vsaj 60 kvadratov. No če so not še garaže v ceni, pol je pa res vse skup bolj bogo.


Ne, saj sem že omenil, da je ta novogradnja rezidenca Vodmat. Nimaš predstave o cenah, saj če bi imel predstavo, bi vedel da 1-sobna in garsonjere so najdražji nakup, ostalo je pa dokaj "ugodno", če gledaš na ceno garsonjere in časa v katerem smo.

zavajon ::

Aha, ker stane garsonjera 250k, potem je 400k za dvosobno super ugodno. :))

vidko54 ::

zavajon je izjavil:

Aha, ker stane garsonjera 250k, potem je 400k za dvosobno super ugodno. :))


"ugodno" - ugodno ni nič, ampak če gledaš zdajšnje cene je to neka nova normala nažalost.

Mato989 ::

za zavajona in ene ne bo nikoli ugodni... leta 2015 tudi ni bilo ugodno čeprav je bilo pol ceneje, ker pač folk ni imel šihtov.... skratka večno nerganje če bi bilo 1 EUR bi pa bilo vprašanje zakaj ni zastojn in zakaj moramo plačati notarja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Invictus je izjavil:

O nepremičninah v Ljubljani debatira folk, ki se še skriva pod mamino kiklo...

Marsikaj se da dobiti tudi v Ljubljani, sam mal je treba pogledat, pa ne iskat placov kot da ste Musk ali Bezos...
Če greš na nepremičnine.net je naprodaj stanovanj v Ljubljani kot blata.
Kaj si folk lahko kupi, je pa druga stvar. Vsakega posameznika posebej.

Telbanc ::

vidko54 je izjavil:



Ne, saj sem že omenil, da je ta novogradnja rezidenca Vodmat. Nimaš predstave o cenah, saj če bi imel predstavo, bi vedel da 1-sobna in garsonjere so najdražji nakup, ostalo je pa dokaj "ugodno", če gledaš na ceno garsonjere in časa v katerem smo.


Rezidenca :))

Fery @,; ne more vsak skeširat 6 jurjev na meter.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Utk ::

3,4 in ne vem kolk sobna, "sobe" pa po 9,10 m2...tolk veliko imamo mi kopalnico.

vidko54 ::

Telbanc je izjavil:

vidko54 je izjavil:



Ne, saj sem že omenil, da je ta novogradnja rezidenca Vodmat. Nimaš predstave o cenah, saj če bi imel predstavo, bi vedel da 1-sobna in garsonjere so najdražji nakup, ostalo je pa dokaj "ugodno", če gledaš na ceno garsonjere in časa v katerem smo.


Rezidenca :))

Fery @,; ne more vsak skeširat 6 jurjev na meter.


Ma ja, Rezidenca moj k ampak ok :))

Utk je izjavil:

3,4 in ne vem kolk sobna, "sobe" pa po 9,10 m2...tolk veliko imamo mi kopalnico.


Meni trenutno ugaja takšen lajf, planiram pa čez max 10 let iti v hišo, ta flet bo pa verjetno poskrbel, da ga takrat prodam za 100 150k več po tamalem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vidko54 ()

Telbanc ::

vidko54 je izjavil:



Meni trenutno ugaja takšen lajf, planiram pa čez max 10 let iti v hišo, ta flet bo pa verjetno poskrbel, da ga takrat prodam za 100 150k več po tamalem.


To zastopim, to je u redu. Ker stan se v vsakem primeru lažje proda kot bajta. Tud če je kriza.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Universe ::

ljubljana je poceni menijo na zgornje gorenjskem :) https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

vidko54 ::

Telbanc je izjavil:

vidko54 je izjavil:



Meni trenutno ugaja takšen lajf, planiram pa čez max 10 let iti v hišo, ta flet bo pa verjetno poskrbel, da ga takrat prodam za 100 150k več po tamalem.


To zastopim, to je u redu. Ker stan se v vsakem primeru lažje proda kot bajta. Tud če je kriza.


Tako je, na to tudi računava. Pa še zaprt tip soseske je, torej 1000m2 zelene površine je za stanovalce, kar vrjamem da komu, ki bo v prihodnje kupil to nekaj pomeni. Meni ne, ampak je pa verjetno dober feature.

feryz ::

Telbanc je izjavil:

Fery @,; ne more vsak skeširat 6 jurjev na meter.
Saj sem napisal, da je to stvar posameznika.
A napišemo v ustavo, da se tistim, ki ne morejo skeširati 6 jurjev na meter, ker so leni, nesposobni, imbecili ..., to plača iz proračuna?

zavajon ::

vidko54 je izjavil:

zavajon je izjavil:

Aha, ker stane garsonjera 250k, potem je 400k za dvosobno super ugodno. :))


"ugodno" - ugodno ni nič, ampak če gledaš zdajšnje cene je to neka nova normala nažalost.

Absolutno je 400k ugodno za dvosobno stanovanje, kajti čez 10 let bo to stalo 800k ;)

Telbanc je izjavil:

Fery @,; ne more vsak skeširat 6 jurjev na meter.

Saj niti ni mišljeno, da naj bi vsak kupoval nepremičnine. Po Anderliču bi moralo biti to dopuščeno le njegovi "eliti".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

vidko54 ::

zavajon je izjavil:

vidko54 je izjavil:

zavajon je izjavil:

Aha, ker stane garsonjera 250k, potem je 400k za dvosobno super ugodno. :))


"ugodno" - ugodno ni nič, ampak če gledaš zdajšnje cene je to neka nova normala nažalost.

Absolutno je 400k ugodno za dvosobno stanovanje, kajti čez 10 let bo to stalo 800k ;)

Telbanc je izjavil:

Fery @,; ne more vsak skeširat 6 jurjev na meter.

Saj niti ni mišljeno, da naj bi vsak kupoval nepremičnine. Po Anderliču bi moralo biti to dopuščeno le njegovi "eliti".


Mislim, ne vem kaj maš od tega cinizma. Jaz ti pravim, da bo cena prodaje višja kot cena po kateri je bila prvotno kupljena. Že zaradi inflacije in pa seveda zaradi ljubljanskega trga ;)

Utk ::

No, ampak če boš potem kupoval hišo, ne boš zarad tega nič profitiral, ker bo tudi hiša tolk dražja. Če gre vse gor za 30% na primer, bo pa hiša še tolk bolj nominalno dražja.
Če misliš menjat za dražje, je bolje, da cene padejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

vidko54 ::

Utk je izjavil:

No, ampak če boš potem kupoval hišo, ne boš zarad tega nič profitiral, ker bo tudi hiša tolk dražja. Če gre vse gor za 30% na primer, bo pa hiša še tolk bolj nominalno dražja.
Če misliš menjat za dražje, je bolje, da cene padejo.


Ni nujno. Za hišo ne mislim biti v Ljubljani, takrat bi si želel mirnejše življene in iti nazaj v rodno "mesto" Novo mesto in okolica kjer pa za ta denar dobim novo odlično hišo pa še mogoč nekaj ostane.

miha98 ::

Kaj pa Beograd? Po koliko so hiše tam ? Ali mogoče stanovanja?

zavajon ::

vidko54 je izjavil:

Mislim, ne vem kaj maš od tega cinizma. Jaz ti pravim, da bo cena prodaje višja kot cena po kateri je bila prvotno kupljena. Že zaradi inflacije in pa seveda zaradi ljubljanskega trga ;)

Ko je govora o nepremičninah v kombinaciji s Slovenci, brez cinizma in sarkazma pač ne gre ;)

Res bo bilo bolj pravilno, da bi se zjokali, ampak jok nič ne koristi, razen da je treba manj lulati.


Evo še eno cvetko danes v Financah.

Slovenci smo lani največ vlagali v hrvaške nepremičnine

Tuje neposredne naložbe v Sloveniji so konec leta 2023 znašale 22,1 milijarde evrov in so se glede na leto prej povečale za 1,8 milijarde oziroma 9,1 odstotka, kaže zadnje poročilo Banke Slovenije. Največja vlagateljica je bila Avstrija, ki je vlagala predvsem v predelovalno dejavnost ter dejavnost trgovine, vzdrževanja in popravil motornih vozil. Slovenci pa smo najraje vlagali v hrvaške nepremičnine, glavnina vseh investicij nasploh pa so naložbe na Balkanu.


https://www.finance.si/slovenci-smo-lan...

Glupi Avstrijci vlagajo v predelovalno industrijo, preudarni Slovenci pa v cegle.

vidko54 ::

zavajon je izjavil:

vidko54 je izjavil:

Mislim, ne vem kaj maš od tega cinizma. Jaz ti pravim, da bo cena prodaje višja kot cena po kateri je bila prvotno kupljena. Že zaradi inflacije in pa seveda zaradi ljubljanskega trga ;)

Ko je govora o nepremičninah v kombinaciji s Slovenci, brez cinizma in sarkazma pač ne gre ;)

Res bo bilo bolj pravilno, da bi se zjokali, ampak jok nič ne koristi, razen da je treba manj lulati.


Evo še eno cvetko danes v Financah.

Slovenci smo lani največ vlagali v hrvaške nepremičnine

Tuje neposredne naložbe v Sloveniji so konec leta 2023 znašale 22,1 milijarde evrov in so se glede na leto prej povečale za 1,8 milijarde oziroma 9,1 odstotka, kaže zadnje poročilo Banke Slovenije. Največja vlagateljica je bila Avstrija, ki je vlagala predvsem v predelovalno dejavnost ter dejavnost trgovine, vzdrževanja in popravil motornih vozil. Slovenci pa smo najraje vlagali v hrvaške nepremičnine, glavnina vseh investicij nasploh pa so naložbe na Balkanu.


https://www.finance.si/slovenci-smo-lan...

Glupi Avstrijci vlagajo v predelovalno industrijo, preudarni Slovenci pa v cegle.


Ti, pa kako to, da ti nisi žena vsaj miljonu na bančnem računu, očitno veš kam vlagat, da se ti denar obrne.. razširil si mi obzorja! Nič bat, moj portfolio niso samo cegli ;)

Telbanc ::

Universe je izjavil:

ljubljana je poceni menijo na zgornje gorenjskem :) https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...


Kranjska gora no. Čaka jo usoda Kaliča, Ulovke...ki so na približno isti nadmorski višini, Mariborskega Pohorja.... Le da je ta vas malo bolj v notranjosti. Čez 15 let tako ne bo več" 500m od smučišča", ampak bo to le napol pozabljen kraj na Gorenskem, kjer bojo prebivalci hodili smučat u Italijanske dolomite.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Denji85 ::

Dost jamrate tuki. Jaz in žena sva kupila pred 3 leti v okolici Bleda hišo za danes smešen denar, jo komplet renovirala in so notri 4 apartmaji v povprecni velikosti 60 kvadrata. Pa stara sva bila 32.

V enem sva midva, ostalo oddajava, pufa je za 1000€ na mesec na 10 let, tko mi drugi placujejo za vse stroske in puf pa še ostane. S tem da oddajava samo kratkoročno.

Ce bodo sprejeli novi zakon pa samo spremenim namembnost. Bo stalo, ampak sem to nekako ze predvidel pred leti.

Pa nama noben ni nič pomagal. Vse sama. Ampak sva iskala dolgo časa, se jebala z renovacijo...ampak se da.

Pa bi lahko imela hiso samo zase. Samo to je glupost. Za naju in 2 otroka je manj kot 80 kvadratov v stanovanju vec kot dovolj.

Da bi si pa to imela zase pa ne vidin smisla. Prevec keša za prevec placa. Raje zapijem ta keš, zapravim za potovanja ali pa avte.

Ampak to sem jaz. :)

Telbanc ::

Tri leta nazaj je bila hiša do tretje faze z 700 kvadrati zemlje recimo v Logatcu 140.000 evrov. Krediti z fiksno mero...Danes je 280.00. Evrov. Tko da folk upravičeno jamra.
140.000 evrov je danes za Logatec "smešen denar".
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Utk ::

Tudi jaz bi jamral, če bi zamudil tako akcijo, ker sem neodločna šleva.

Denji85 ::

Mah ne seri. 3 leta nazaj so ble v tem okolišu cene tamtam kot so danes. Tam je bilo vedno drago. Samo malo se mi je posralo, ker sem kupil hišo takrat brez papirjev še, pa ni bila na netu pa bila je podedovana res na izi. Dobil jo je zet od svoje tašče in se mu je bolj jebalo za ceno. Prodat na trgu je ne bi mogel brez uporabnega. Sj v štartu je hotel še enkrat več, pa sva na koncu prišla na pol manj in na gotovino. Uporabnega sem si zrihtal in objekt daljšega obstoja za cirka 4000 €. Pač znajdu sm se.

Problem je, ker ni neke ponudbe. Če pa malo spustiš žogo na realna tla se pa da marsikaj.

Pa še neki, tut če maš samo za polog ne gledat hiš. Hiša za sabo potegne marsikaj. Hiša naj bi bila za bolj bogate. Saj za moje mnenje. Pa da gre to plačano na keš. Pa ne me razumet narobe, lah bi jo tudi jaz, samo realno je niti ne rabim in če nimam vsaj 80% keša takoj na voljo, v tako stvar ne bi šel, da bi jo imel samo zase.

To da mi jo drugi plačujejo ok. Že z klasičnim najemom bi mi ostala neka slaba plača po plačanem kreditu. Pa se mi na srečo tega ni treba. Tiste par mesecev lepo pokasiraš, malo delaš pa imaš.

Tko malo v razmislek drugim.

Prva stvar, ki sva jo gledala pa so bila stanovanja. Ampak tega vraga v naših krajih res ni. Stanovanj tam pa res ni :/

Kanban ::

tl;dr "usralo se mi je, da sem po vezah dobil nekaj pol ceneje kot se sicer prodaja tam okrog, tako da nehajte jamrat"

Telbanc ::

Denji85 je izjavil:

Mah ne seri. 3 leta nazaj so ble v tem okolišu cene tamtam kot so danes. Tam je bilo vedno drago. Samo malo se mi je posralo, ker sem kupil hišo takrat brez papirjev še,..............


Vsak nima šanse kupit bajte brez gradbenega za džabe. Lepo da si si "zrihtal" uporabnega in objekt daljšega obstoja".............kok so tam na UE "prijazni".
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

johnnyyy ::

Denji85 je izjavil:

Samo malo se mi je posralo, ker sem kupil hišo takrat brez papirjev še, pa ni bila na netu pa bila je podedovana res na izi. Dobil jo je zet od svoje tašče in se mu je bolj jebalo za ceno. Prodat na trgu je ne bi mogel brez uporabnega. Sj v štartu je hotel še enkrat več, pa sva na koncu prišla na pol manj in na gotovino. Uporabnega sem si zrihtal in objekt daljšega obstoja za cirka 4000 €. Pač znajdu sm se.

Temu ne rečeš da si se znašel, ampak da si tvegal in da si bil za svoje tveganje nagrajen. Seveda si sedaj pameten, a če bi se izkazalo, da zaradi kakšne malenkosti hiše nebi mogel legalizirati bi pa jeb** ježa.

Denji85 ::

Saj zato pa imaš projektante in 2021 se je u izi dalo legalizirat vse bajte zgrajene pred letom 2004 se mi zdi. Danes ne.

Pa niso veze to. Pač sprašuješ in se zanimaš naokrog. Saj mi ni to nekdo na pladnju prinesel.

Da sem pa nasparal keš sm se pa jebal kr neki let in TVEGAL.

Pa tudi nisem spal dobro dostikrat. Našparu 60k pa sem vedel da je to premalo, fuknil v kripto leta 2020 40 in potegnil ven nekaj čez 100. 3 leta prej pa spušil 20 vlozka, ko mi je naraslo na 120 in nato nazan na ušivih 1700€ lol.

Od jamrana kako se nic ne da se nikoli noben ni nc imel.

Pa jebarija se je sele zacela k sva to kupila. Kupit je u izi, renovirat pa ne. Pa se zajebavat z raznoraznimi izvajalci. Aja pa vsa težaška dela sem opravil sam od štemanja dalje.

Plunt v roke pa manj jamrat. Pa gledat kaj realno tvoj nacin zivlena in finance dopuscajo. Sj pravim...bajta je nepotrebna. Stanovanje vrh glave.

Kanban ::

Solid advice. V kripto 5 let prihrankov in zanašanje na zakon, ki je trenutno zamrznjen. 2021 si bil verjetno tudi edini, ki je objekt grajen pred 2005 legaliziral pod tem zakonom, saj se je bil sprejet 31.12.2021 v uporabo pa je šel pol leta kasneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Kanban ::

Dopuščam, da imaš objekt starejši od 1968 in samo ne veš na kateri podlagi si svojega legaliziral. Ampak že to, kako si prišel do denarja te diskvalificira pred pametovanjem, saj večina pač ne bo gamblala večletnih prihrankov z upanjem, da se podvojijo, da lahko kupijo nelegalno nepremičnino, po pol nižji ceni, kot so primerljive v bližini. Čestitam, imel si kar nekaj sreče, ni pa to recept za vse.

Denji85 ::

Kanban je izjavil:

Solid advice. V kripto 5 let prihrankov in zanašanje na zakon, ki je trenutno zamrznjen. 2021 si bil verjetno tudi edini, ki je objekt grajen pred 2005 legaliziral pod tem zakonom, saj se je bil sprejet 31.12.2021 v uporabo pa je šel pol leta kasneje.


Če neverjameš ti lahko poslikam listine o objektu daljšega obstoja, da sem dobil legalizirano jeseni 2021. Koštalo me je pa malo manj kot 4000 € vse skupi pa vleklo se je od februarja do oktobra mislim da.

Jah mal moraš imet jajca, to je pač kalkuliran gamble. Pa še zmeri imam 120k pufa. Sicer samo na 10 let pa še to se mi odplačuje. Js si ne predstavljam, da bi hodu na šiht da bi mi požrl pol plače. Ajde pa zdj sploh ne hodim na šiht, ampk to je druga zgodba. Pa še to samo začasno.

Zdaj, če bi spušil pa pač bi. 2017 sem SPUŠIL svoj vložek pa še ogromno profita, ker sem bil prepohlepen oz sem poslušal druge. Lesson learned. Če pa vi mislite da boste našparal 200 jurjev v doglednih letih pa...good luck with that shit. Če ne tvegate nemogoče skoraj. Edino, če imate en kul biznis, bogate stare ali pa neke dediščine. Da se samo do 30ga leta zlo težko. Čas pa je denar.

Mislit pa, da bo država poskrbela za vas pa klošarit pa protestirat pa tko...država sam mal popravi lahko situacijo pa da kšne subvencije. Rešila pa vas ne bo nikoli. Ajde edino če si kak socialec, oni dostikrat dobijo za djaba najemnino praktično te občinska stanovanja. Sam to je pa tut druga zgodba opet...

Mato989 ::

Omladinci sončki in snežinkice bodo pač morali dojeti da je največji feler pri reševanju stanovanjskega problema ne v drugih in v cenah, ampak v njihovem bluženju in podaljševanju neodgovornega lajfa (beri študentski lajf) še dolgo po 23tem letu...

Drugi problem pa je usmeritev in sprejemanje logike da v službo hodimo SLUŽIT ne pa da nam je FAJN... torej če lahko fizičariš v Nemčiji kot gastarbajter za 2,5k na mesec pač delaš to namesto lenuhariš kot administrator za 1.000 NETO... potrpiš pač 4-5 let in varčuješ in investiraš.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

V Nemčiji je 2,5k toliko kot pri nas 1k...

Hodit gor za tako plačo je norost...

2,5k bruto je pač normalna tedenska plača frelancerja plus normiranec, če že moraš delati v tujini...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

V Nemčiji je 2,5k toliko kot pri nas 1k...

Hodit gor za tako plačo je norost...

2,5k bruto je pač normalna tedenska plača frelancerja plus normiranec, če že moraš delati v tujini...


Seveda je govora o 2,5k na račun in plačan prevoz + bivanje tam... potem to več ni 2,5k ampak veliko več...

Niso vsi ITjevci Invictus, kdaj boš to dojel?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

V Nemčiji je 2,5k toliko kot pri nas 1k...

Hodit gor za tako plačo je norost...

2,5k bruto je pač normalna tedenska plača frelancerja plus normiranec, če že moraš delati v tujini...


Seveda je govora o 2,5k na račun in plačan prevoz + bivanje tam... potem to več ni 2,5k ampak veliko več...

Niso vsi ITjevci Invictus, kdaj boš to dojel?

Verjetno kasneje kot ti, da ima tip pač narcistično motnjo zarad katere mora vsak dan 3x povedat, da zasluži 10 jurjev.

Mato989 ::

Invictus misli da bo nekdo ki je končal pač nek non IT faks pri 23tih, služil 2,5k na teden na normirancu... ne se hecat no. malo več reality checka pa pričakujem od tebe Invictus.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

miha98 ::

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

V Nemčiji je 2,5k toliko kot pri nas 1k...

Hodit gor za tako plačo je norost...

2,5k bruto je pač normalna tedenska plača frelancerja plus normiranec, če že moraš delati v tujini...


Seveda je govora o 2,5k na račun in plačan prevoz + bivanje tam... potem to več ni 2,5k ampak veliko več...

Niso vsi ITjevci Invictus, kdaj boš to dojel?


Lol jaz sem bil na terenu pa več kot 1800 nisem dobil. Pa delat moreš , ko pri norcih. Raje v Sloveniji delam za 1 k kot pa 2,5 v Nemčiji.... ni tako bajna ta Nemčija... sej veš koliko zaslužim tu doma...

Mato989 ::

miha98 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

V Nemčiji je 2,5k toliko kot pri nas 1k...

Hodit gor za tako plačo je norost...

2,5k bruto je pač normalna tedenska plača frelancerja plus normiranec, če že moraš delati v tujini...


Seveda je govora o 2,5k na račun in plačan prevoz + bivanje tam... potem to več ni 2,5k ampak veliko več...

Niso vsi ITjevci Invictus, kdaj boš to dojel?


Lol jaz sem bil na terenu pa več kot 1800 nisem dobil. Pa delat moreš , ko pri norcih. Raje v Sloveniji delam za 1 k kot pa 2,5 v Nemčiji.... ni tako bajna ta Nemčija... sej veš koliko zaslužim tu doma...


Ker si pač nesposoben, moj sosed dela po tujini in dobiva trenutno 3k na mesec... pa plačano bivanje, res je da je moral prvo 2 leti delat za 2,1k... pa res je da to ni 170 ur ampak bližje 200... ampak ja, se da porihtat... če pač drugega ni.

No saj če raje delaš za 1k doma pol pač ne jamrat da ni za nepremičnino... >:D The Choice is yours.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

miha98 ::

Tako je bilo 5 let nazaj... ja vidiš ni bilo tako bajno 5 let nazaj... ja samo nedeljo si fraj, ker je prepovedano delat v nedeljo v Nemčiji... nesposoben? Za mene je nesposoben tisti, ki ne more dat za .....
««
631 / 711
»»