» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
626 / 710
»»

Torrent ::

damirj79 je izjavil:


Ti razumeš samo digitalno, 0 in 1. Ni potrebno in niti ne bodo se vse trgovke preselile v MS in še posebej ne zato, da bodo prodajale v MS. Kdo pa potem v LJ prodajal? Preselile se bodo npr v Horjul ali ne vem, ne poznam krajev okoli Ljubljane, ki se smatrajo kot zabačene, pomagaj mi kateri so to, hkrati pa so še znosno blizu trgovine, kjer bo ta prodajalka delala. Pač ne more OFR živet v luksuznih stanovanjih v centru (vele)mesta.


Razumem jaz tud kaj več kot 0 in 1. Naj ti pomagam. Kraji okoli LJ, ki se smatrajo za zabačene so kraji okoli MB, KR, CE, NM,... Noben ne govori o tem, da bi trgovke morale živet v centru mesta z pogledom na grad.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Kdo bo pa teb plačo dal, če se bo nehal trošit pa investirat?


Kdo pa pravi da se mora nehat trošit na 0... deflacija v osnovi spodbuja trošenje samo za nujne stvari (ali vsaj relativno nujne)

In o tem je govora...


Jao, zreducirat gospodarstvo samo na nujne stvari in namesto tega šparanje za zidake je zate pameten plan?


Ne vem, bomo se morali prvo odločit ali nam je za ohranitev narave in Sveta ali za gospodarsko rast...

Dokler bomo pa shizofreno vpili da rešujemo planet hkrati pa forcali ljudi skozi inflacijo v zapravljanje in onesnaževanje pa bo pač tako kot zdaj... nič ne bo uspelo ker z ritjo podiramo to kar z rokami gradimo...


Zakaj vozis avto, ce si tako proti onasnezevanju? Potem govoris, da ne bi smeli imeti otrok, ker nas je prevec in ni dobro za planet in evo ga matota, naredis otroka.

Torrent ::

Utk je izjavil:

Torrent je izjavil:

Utk je izjavil:

Ti ne razumeš, da ni rešitev v tem, da se preselijo _VSE_ trgovke. Dovolj je, da se jih toliko, da bo Spar začel razmišljat kaj naredit. Jim dvignit plače, uvest več avtomatskih blagajn, še bolj plačevat prevoz iz drugih krajev, morda celo kupit 20 stanovanj in naselit trgovke not.
Za kaj takega se ne rabijo preselit VSE. Nekaj jih pa mora stegnit srednji prst. Če ne, jim je očitno kul.

Še večjo moč za kaj takega imajo pa programerji.


Očitno tud ti ne razumeš več kot 1 stavek. Sem napisal kaj se zgodi, če bodo Spar in ostali prisiljen dvigovat plače zarad stanja na nepremičninskem trgu. Vse plače bojo šle gor in cene tud. To, da pa trgovke ne bi bile potrebne, pa samo doda k obstoječemu problemu in ne odvzame. Problem se rešuje tam, kjer je nastal, zagotovo pa ne s takimi otroškimi idejami kot jih sproducirate razni forumski diletanti.

Če bojo večje plače, bojo šle cene gor, in bo tudi več investitorjev, tisti posli, ki tega ne bojo prenesli, se bojo pa preselili ven iz Ljubljane.

Če niso rešitev višje plače, potem pomeni da so rešitev nižje plače. Cene bi šle potem sigurno dol, vprašanje pa če ne tudi lajf na splošno.


Zato pa se to ne rešuje s plačami trgovk ampak z ustreznimi ukrepi, ki usmerjeno vplivajo na nepremičninski trg.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Kdo bo pa teb plačo dal, če se bo nehal trošit pa investirat?


Kdo pa pravi da se mora nehat trošit na 0... deflacija v osnovi spodbuja trošenje samo za nujne stvari (ali vsaj relativno nujne)

In o tem je govora...


Jao, zreducirat gospodarstvo samo na nujne stvari in namesto tega šparanje za zidake je zate pameten plan?


Ne vem, bomo se morali prvo odločit ali nam je za ohranitev narave in Sveta ali za gospodarsko rast...

Dokler bomo pa shizofreno vpili da rešujemo planet hkrati pa forcali ljudi skozi inflacijo v zapravljanje in onesnaževanje pa bo pač tako kot zdaj... nič ne bo uspelo ker z ritjo podiramo to kar z rokami gradimo...


Zakaj vozis avto, ce si tako proti onasnezevanju? Potem govoris, da ne bi smeli imeti otrok, ker nas je prevec in ni dobro za planet in evo ga matota, naredis otroka.


Saj ga ne vozim... letno jaz z avtom naredim cca 1,5k km... to je en dopust + nekajkrat v MB na leto... jaz delam od doma in vsepovsod grem skoraj peš ali s koelsom.

Seveda, če bi vsak par imel enega otroka čez 50 let ne bi bilo več problema... kdo pravi dam oramo imeti 0 ? Si si to izmislil?

Zato pa se to ne rešuje s plačami trgovk ampak z ustreznimi ukrepi, ki usmerjeno vplivajo na nepremičninski trg.


Seveda, torej vsi moramo reševat problem parih?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Mato989 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Kdo bo pa teb plačo dal, če se bo nehal trošit pa investirat?


Kdo pa pravi da se mora nehat trošit na 0... deflacija v osnovi spodbuja trošenje samo za nujne stvari (ali vsaj relativno nujne)

In o tem je govora...


Jao, zreducirat gospodarstvo samo na nujne stvari in namesto tega šparanje za zidake je zate pameten plan?


Ne vem, bomo se morali prvo odločit ali nam je za ohranitev narave in Sveta ali za gospodarsko rast...

Dokler bomo pa shizofreno vpili da rešujemo planet hkrati pa forcali ljudi skozi inflacijo v zapravljanje in onesnaževanje pa bo pač tako kot zdaj... nič ne bo uspelo ker z ritjo podiramo to kar z rokami gradimo...


Zakaj vozis avto, ce si tako proti onasnezevanju? Potem govoris, da ne bi smeli imeti otrok, ker nas je prevec in ni dobro za planet in evo ga matota, naredis otroka.


Saj ga ne vozim... letno jaz z avtom naredim cca 1,5k km... to je en dopust + nekajkrat v MB na leto... jaz delam od doma in vsepovsod grem skoraj peš ali s koelsom.

Seveda, če bi vsak par imel enega otroka čez 50 let ne bi bilo več problema... kdo pravi dam oramo imeti 0 ? Si si to izmislil?

Zato pa se to ne rešuje s plačami trgovk ampak z ustreznimi ukrepi, ki usmerjeno vplivajo na nepremičninski trg.


Seveda, torej vsi moramo reševat problem parih?


Ne govori da ga ne vozis, ce ga vozis. Ti si pravil. Isto kot si pravil, da ne bos imel otrok. Pa se marsikaj. Ampak bv.Pac ni najbolje za tvojo kredibilnost.

Torrent ::

Mato989 je izjavil:


Zato pa se to ne rešuje s plačami trgovk ampak z ustreznimi ukrepi, ki usmerjeno vplivajo na nepremičninski trg.


Seveda, torej vsi moramo reševat problem parih?


Kaj to pomeni parih? Kolk je to? Samo 4 trgovke imajo ta problem? Drugač pa ja, vsi moremo reševat tud probleme neke manjšine. Normalni ljudje to razumejo.

Utk ::

Zato pa se to ne rešuje s plačami trgovk ampak z ustreznimi ukrepi, ki usmerjeno vplivajo na nepremičninski trg.

Kateri so ti ukrepi? Kdaj bojo? Ti ukrepi še obljubljeni niso, kaj šele da bi bli blizu temu, da bi bli izpeljani.

In btw, to da vržeš dodatnih 100 mio letno v gradnjo stanovanj, kaj misliš da to naredi s ceno gradnje stanovanj? Se zniža ali zviša?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Zato pa se to ne rešuje s plačami trgovk ampak z ustreznimi ukrepi, ki usmerjeno vplivajo na nepremičninski trg.


Seveda, torej vsi moramo reševat problem parih?


Kaj to pomeni parih? Kolk je to? Samo 4 trgovke imajo ta problem? Drugač pa ja, vsi moremo reševat tud probleme neke manjšine. Normalni ljudje to razumejo.


Kaj pomeni parih? Pomeni da večina daje denar za manjšino, dovolj je tega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Utk je izjavil:

Zato pa se to ne rešuje s plačami trgovk ampak z ustreznimi ukrepi, ki usmerjeno vplivajo na nepremičninski trg.

Kateri so ti ukrepi? Kdaj bojo? Ti ukrepi še obljubljeni niso, kaj šele da bi bli blizu temu, da bi bli izpeljani.


Ne vem. Jaz trdim, da je treba nekaj ukrenit ASAP, ne pa kdaj bo kdo kaj naredil. Omejitev AirBnb že gre vsja približno v pravo smer. Tud napovedana reforma nepremičninskega davka proti koncu leta bo mogoče šla v pravo smer. Pogrešam pa tud jaz kak pritisk na občine in olajšanje gradnje z ukrepi in zakonodajo na področju države.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

damirj79 ::

Torrent je izjavil:

Utk je izjavil:

Torrent je izjavil:

Utk je izjavil:

Ti ne razumeš, da ni rešitev v tem, da se preselijo _VSE_ trgovke. Dovolj je, da se jih toliko, da bo Spar začel razmišljat kaj naredit. Jim dvignit plače, uvest več avtomatskih blagajn, še bolj plačevat prevoz iz drugih krajev, morda celo kupit 20 stanovanj in naselit trgovke not.
Za kaj takega se ne rabijo preselit VSE. Nekaj jih pa mora stegnit srednji prst. Če ne, jim je očitno kul.

Še večjo moč za kaj takega imajo pa programerji.


Očitno tud ti ne razumeš več kot 1 stavek. Sem napisal kaj se zgodi, če bodo Spar in ostali prisiljen dvigovat plače zarad stanja na nepremičninskem trgu. Vse plače bojo šle gor in cene tud. To, da pa trgovke ne bi bile potrebne, pa samo doda k obstoječemu problemu in ne odvzame. Problem se rešuje tam, kjer je nastal, zagotovo pa ne s takimi otroškimi idejami kot jih sproducirate razni forumski diletanti.

Če bojo večje plače, bojo šle cene gor, in bo tudi več investitorjev, tisti posli, ki tega ne bojo prenesli, se bojo pa preselili ven iz Ljubljane.

Če niso rešitev višje plače, potem pomeni da so rešitev nižje plače. Cene bi šle potem sigurno dol, vprašanje pa če ne tudi lajf na splošno.


Zato pa se to ne rešuje s plačami trgovk ampak z ustreznimi ukrepi, ki usmerjeno vplivajo na nepremičninski trg.


Jajce - Kokoš debata? Ča trdimo, da imamo prenizke plače napram Nemčiji, potem moramo plače zvišat. To bo sigurno pomenilo, da bodo storitve in izdelki dražji. Kaj je sedaj narobe s tem? Ali nočeš višje plače? Dajmo potem raje nižje plače imet, potem bodo tudi storitve in izdelki cenejši. Ampak to še vedno ne bo rešilo stanovanjskega problema, niti ga ni dolžna reševati država. Stanovanj je veliko praznih, pa v njih nihče ne živi. So tudi takšna, ki niso zelo draga, pa vseeno nihče noče živet v njih. Kaj je narobe z njimi, razen tega, da pač niso v centru Ljubljane?

Torrent je izjavil:

damirj79 je izjavil:


Ti razumeš samo digitalno, 0 in 1. Ni potrebno in niti ne bodo se vse trgovke preselile v MS in še posebej ne zato, da bodo prodajale v MS. Kdo pa potem v LJ prodajal? Preselile se bodo npr v Horjul ali ne vem, ne poznam krajev okoli Ljubljane, ki se smatrajo kot zabačene, pomagaj mi kateri so to, hkrati pa so še znosno blizu trgovine, kjer bo ta prodajalka delala. Pač ne more OFR živet v luksuznih stanovanjih v centru (vele)mesta.


Razumem jaz tud kaj več kot 0 in 1. Naj ti pomagam. Kraji okoli LJ, ki se smatrajo za zabačene so kraji okoli MB, KR, CE, NM,... Noben ne govori o tem, da bi trgovke morale živet v centru mesta z pogledom na grad.


MB, KR, NG, KP, NM ipd pač niso glih zabačena sela :) razen za kvakarje, to pa mogoče drži. Trgovke pač res ne bodo živele v centru s pogledom na LJ grad, jasno kot beli dan, še bolj verjetno bo, da ne bo imela sploh pogleda nikamor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Zato pa se to ne rešuje s plačami trgovk ampak z ustreznimi ukrepi, ki usmerjeno vplivajo na nepremičninski trg.


Seveda, torej vsi moramo reševat problem parih?


Kaj to pomeni parih? Kolk je to? Samo 4 trgovke imajo ta problem? Drugač pa ja, vsi moremo reševat tud probleme neke manjšine. Normalni ljudje to razumejo.


Kaj pomeni parih? Pomeni da večina daje denar za manjšino, dovolj je tega...


Večina ljudi je za socialno državo. Torej ni prav, da je večina za to, da daje denar za manjšino, ker se neka druga manjšina nad tem prekormerno pritožuje?

damirj79 je izjavil:

Torrent je izjavil:

Utk je izjavil:

Torrent je izjavil:

Utk je izjavil:

Ti ne razumeš, da ni rešitev v tem, da se preselijo _VSE_ trgovke. Dovolj je, da se jih toliko, da bo Spar začel razmišljat kaj naredit. Jim dvignit plače, uvest več avtomatskih blagajn, še bolj plačevat prevoz iz drugih krajev, morda celo kupit 20 stanovanj in naselit trgovke not.
Za kaj takega se ne rabijo preselit VSE. Nekaj jih pa mora stegnit srednji prst. Če ne, jim je očitno kul.

Še večjo moč za kaj takega imajo pa programerji.


Očitno tud ti ne razumeš več kot 1 stavek. Sem napisal kaj se zgodi, če bodo Spar in ostali prisiljen dvigovat plače zarad stanja na nepremičninskem trgu. Vse plače bojo šle gor in cene tud. To, da pa trgovke ne bi bile potrebne, pa samo doda k obstoječemu problemu in ne odvzame. Problem se rešuje tam, kjer je nastal, zagotovo pa ne s takimi otroškimi idejami kot jih sproducirate razni forumski diletanti.

Če bojo večje plače, bojo šle cene gor, in bo tudi več investitorjev, tisti posli, ki tega ne bojo prenesli, se bojo pa preselili ven iz Ljubljane.

Če niso rešitev višje plače, potem pomeni da so rešitev nižje plače. Cene bi šle potem sigurno dol, vprašanje pa če ne tudi lajf na splošno.


Zato pa se to ne rešuje s plačami trgovk ampak z ustreznimi ukrepi, ki usmerjeno vplivajo na nepremičninski trg.


Jajce - Kokoš debata? Ča trdimo, da imamo prenizke plače napram Nemčiji, potem moramo plače zvišat. To bo sigurno pomenilo, da bodo storitve in izdelki dražji. Kaj je sedaj narobe s tem? Ali nočeš višje plače? Dajmo potem raje nižje plače imet, potem bodo tudi storitve in izdelki cenejši. Ampak to še vedno ne bo rešilo stanovanjskega problema, niti ga ni dolžna reševati država. Stanovanj je veliko praznih, pa v njih nihče ne živi. So tudi takšna, ki niso zelo draga, pa vseeno nihče noče živet v njih. Kaj je narobe z njimi, razen tega, da pač niso v centru Ljubljane?

Torrent je izjavil:

damirj79 je izjavil:


Ti razumeš samo digitalno, 0 in 1. Ni potrebno in niti ne bodo se vse trgovke preselile v MS in še posebej ne zato, da bodo prodajale v MS. Kdo pa potem v LJ prodajal? Preselile se bodo npr v Horjul ali ne vem, ne poznam krajev okoli Ljubljane, ki se smatrajo kot zabačene, pomagaj mi kateri so to, hkrati pa so še znosno blizu trgovine, kjer bo ta prodajalka delala. Pač ne more OFR živet v luksuznih stanovanjih v centru (vele)mesta.


Razumem jaz tud kaj več kot 0 in 1. Naj ti pomagam. Kraji okoli LJ, ki se smatrajo za zabačene so kraji okoli MB, KR, CE, NM,... Noben ne govori o tem, da bi trgovke morale živet v centru mesta z pogledom na grad.


MB, KR, NG, KP, NM ipd pač niso glih zabačena sela :) razen za kvakarje, to pa mogoče drži. Trgovke pač res ne bodo živele v centru s pogledom na LJ grad, jasno kot beli dan, še bolj verjetno bo, da ne bo imela sploh pogleda nikamor.


Spet nisi čistno nič razumel. Mi je vedno bolj jasno, zakaj se ti zdi Matotovo pisanje smiselno. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

https://nova24tv.si/financni-minister-j...

Mi bomo plačevali davke na našo premoženjsko revščino, oni bojo pa plačevali svetovalne storitve na Belize, da ne bi slučajno prikazali kakšnega dobička na firmi, ki ves promet dela s svetovanji ministrstvom, po domače, krade. Pošteno? Le kako bi lahko bilo bolj...

Torrent ::

Utk je izjavil:

https://nova24tv.si/financni-minister-j...

Mi bomo plačevali davke na našo premoženjsko revščino, oni bojo pa plačevali svetovalne storitve na Belize, da ne bi slučajno prikazali kakšnega dobička na firmi, ki ves promet dela s svetovanji ministrstvom, po domače, krade. Pošteno? Le kako bi lahko bilo bolj...


Zakaj bi bilo to pošteno? Sicer je treba članke na NoraTV vzet z malo rezerve. Problem je, da to delajo vsi, tako levi kot desni politiki. Kr organiziraj proteste. Imaš mojo popolno podporo. Problem je, da bo protest moral bit usmerjen tud proti svojim, kar pa svečkarjem ni preveč po godu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

Normalno, da delajo vsi. Edina razlika je pri katerih boš ti imel večji neto. Vse drugo so nianse.

Če bi mene postavili za direktorja sklada, bi jim gradil teh 2000 stanovanj letno brez enga dodatnega evra iz proračuna.
Najlažje je rečt "vrgli bomo 100 mio letno not". To zna vsak. Zapravljat denar. Naredit kaj brez ekstra denarja, to je pa treba znat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Torrent ::

Utk je izjavil:

Normalno, da delajo vsi. Edina razlika je pri katerih boš ti imel večji neto. Vse drugo so nianse.


Jaz bi rad imel večji neto, višjo obdavčitev premoženja (predvsem nepremičnin) in učinkovite javne storitve (predvsem zdravstvo). To je vse.

Utk je izjavil:

Normalno, da delajo vsi. Edina razlika je pri katerih boš ti imel večji neto. Vse drugo so nianse.

Če bi mene postavili za direktorja sklada, bi jim gradil teh 2000 stanovanj letno brez enga dodatnega evra iz proračuna.
Najlažje je rečt "vrgli bomo 100 mio letno not". To zna vsak. Zapravljat denar. Naredit kaj brez ekstra denarja, to je pa treba znat.


Kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

2 od tega boš prej dobil od desnih kot levih, 3. stvar je pa nepotrebna. Kaj imaš od višje obdavčitve?

Torrent ::

Utk je izjavil:

2 od tega boš prej dobil od desnih kot levih, 3. stvar je pa nepotrebna. Kaj imaš od višje obdavčitve?


Mogoče bom res prej to dobil od desnih. Kolk je prej od nikoli?

Utk ::

Kako?

Marsikako.

Torrent ::

Utk je izjavil:

Kako?

Marsikako.


Nikakor torej. Se mi je zdelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

Normalno da nikakor, ker me ne bojo zaposlili.

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

Z upoštevanjem tvojih argumentov (ki so zelo dobri btw.), kdaj lahko pričakujemo obrat trenda na nepremičninskem trgu?

To je ena izmed mojih špekulacij, za katero nimam dovolj informacij, da bi jo potrdil ali ovrgel. Načeloma je pri večjih objektih v LJ tako, da traja pridobivanje GD min 2 leti (če ni težav). Če so težave lahko gre v xy-let. Gradnja traja min 3 leta.

Tako, da bi sam rekel, da imamo vsaj 5 let zamika. Torej kar se načrtuje danes bo 2029 na trgu. Glede na to, da je nek vrh krize v letu 2021/2022, lahko pričakujemo, da bmo dobili nek peak novogradenj 2027.

Torrent ::

Utk je izjavil:

Normalno da nikakor, ker me ne bojo zaposlili.


Če se tud tebi zdi rešitev problema to, da se vse trgovke preselijo iz LJ in njene okolice, potem še dobro, da te ne bojo.

Utk ::

To ni stvar, v katero bi jaz koga silil, to je njihova odločitev. Bi pa to naredil jaz na njihovem mestu. No, sej tudi sem, samo da nisem bil trgovec, in si bi lahko takrat kupil stanovanje v Ljubljani. Pa sem vseeno reku ne hvala...

damirj79 ::

Torrent je izjavil:


Spet nisi čistno nič razumel. Mi je vedno bolj jasno, zakaj se ti zdi Matotovo pisanje smiselno. ;)


Ampak to še vedno ne pomeni, da si ti razumel, kaj sem jaz napisal. Po napisanem sodeč namreč izgleda da nisi.

Torrent ::

damirj79 je izjavil:

Torrent je izjavil:


Spet nisi čistno nič razumel. Mi je vedno bolj jasno, zakaj se ti zdi Matotovo pisanje smiselno. ;)


Ampak to še vedno ne pomeni, da si ti razumel, kaj sem jaz napisal. Po napisanem sodeč namreč izgleda da nisi.


To je težko razumet, ker živiš v nekem svojem namišljenem svetu, kjer razmerja ne obstajajo in niti nimaš pojma, da je okolica LJ danes Trebnje, vsaj po cenah sodeč. V bistvu vodiš neko paralelno debato, ki nima nobene povezave z mojim komentarjem, čeprav naj bi odgovarjal meni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

damirj79 ::

Torrent je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Torrent je izjavil:


Spet nisi čistno nič razumel. Mi je vedno bolj jasno, zakaj se ti zdi Matotovo pisanje smiselno. ;)


Ampak to še vedno ne pomeni, da si ti razumel, kaj sem jaz napisal. Po napisanem sodeč namreč izgleda da nisi.


To je težko razumet, ker živiš v nekem svojem namišljenem svetu, kjer razmerja ne obstajajo in niti nimaš pojma, da je okolica LJ danes Trebnje, vsaj po cenah sodeč. V bistvu vodiš neko paralelno debato, ki nima nobene povezave z mojim komentarjem, čeprav naj bi odgovarjal meni.


Ma v bistvu je forum slo-tech, tisti SLO spredaj pomeni, da je vsesplošno slovenski. In ne ljubljanski. Zdaj če si ti apriori mislil, da se pogovarjamo samo o žabariji, naj te razsvetlim, nismo. Ampa kspet problem ni v tem, ker podobna težava, kot je z delom v LJ, ga najdeš tudi v NG, pa v KP, v MS, v MB ipd. Enako je, elitne lokacije sredi mest so elitne, kaj točno ima s tem prodajalka v merkatorju nimam pojma. Me pa to spomni na prigodo izpred mnogih let, ko sem v lokalni diskoteki videl tipa in punco, našmekana kot da sta najmanj miljonarja. Čez dobro urco smo šli na kebab in ugani, tega istega tipa sem srečal tam, na drugi strani šanka in mi je kebab brusil. To omenjam zato, ker se veliko ljudi predstavlja, da jim je elitnost ne samo dovoljena, pač pa dosegljiva oz. jim celo pripada. Kot npr, da bi jim država morala dati stanovanje. V resnici pa ni tako. Takim ne ostane drugega, kot da živijo v zabačenem, kjer je stanovanje praviloma cenejše. Tako je tudi povsod drugje po svetu. Ti si pa popolnoma zaplezal z miselno telovadbo. Poleg tega, če nekateri mislijo, da jim streha nad glavo kar pripada, potem prosim tudi jaz za nadomestilo, ker sem si streho nad glavo sam uredil. Zakaj tudi jaz ne bi bil deležen nečesa, magari denarnega nadomestila, ker streho na glavo že imam. A sem jaz kaj manj vreden?

johnnyyy ::

damirj79 je izjavil:

To bo sigurno pomenilo, da bodo storitve in izdelki dražji. Kaj je sedaj narobe s tem? Ali nočeš višje plače? Dajmo potem raje nižje plače imet, potem bodo tudi storitve in izdelki cenejši. Ampak to še vedno ne bo rešilo stanovanjskega problema, niti ga ni dolžna reševati država.

Če hočemo zvišati plače jih moramo na podlagi večanja produktivnosti. Pač na koncu je neka delavka v Hoferju, precej bolj produktivna, kot tista v Mercatorju. Ker tista v Hoferju pripelje paleto izdelkov in jo pusti tam, v Mercatorju pa zlagajo vse to na police. In kolikor mi je znano je tudi plača v Hoferju višja kot v Mercatorju.

Velik del JS bi lahko nadomestili z bolj ohlapno zakonodajo in s tehnologijo. Ironično mi je ko sem za vsak očetovki dopust čakal 1 mesec na odločbo, kot da bi bil edini - to bi morala biti avtomatika. In sredi korone, sva šla na UE, da sva podala izjavo, da sem oče otroka (da sem pridobil pravice ko so s tem povezane) in potem smo tam izpolnjevali tisti obrazec. In nazadnje, ko se je čakalo pred UE LJ, sem gledal prispevek, kjer je ena mlada rdečelaska rekla, da tam čaka 2h, prišla pa si je uredit "začasno bivališče" (zakaj to ne ureja elektronsko in zakaj to sploh rabimo?). In kličem nekega inšpektorja in sem rabil 2dni in več kot 1h, pogovora in prevezav, da sem prišel do informacije, da je odsoten. In podobno z drugimi iz JS, kličeš, te prevezujejo da dobiš neke telefonske številke, na katere se nihče ne oglasi, potem pa dobiš odgovor da si je "za petek in ponedeljek pisala bolniško", pa naj pokličem v torek.

Pa je to samo par primerov. Na globalnem Slovenskem nivoju bi se tega našlo ogromno in na koncu nekdo mora plačati vso to neproduktivnost.

Torrent ::

damirj79 je izjavil:

Torrent je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Torrent je izjavil:


Spet nisi čistno nič razumel. Mi je vedno bolj jasno, zakaj se ti zdi Matotovo pisanje smiselno. ;)


Ampak to še vedno ne pomeni, da si ti razumel, kaj sem jaz napisal. Po napisanem sodeč namreč izgleda da nisi.


To je težko razumet, ker živiš v nekem svojem namišljenem svetu, kjer razmerja ne obstajajo in niti nimaš pojma, da je okolica LJ danes Trebnje, vsaj po cenah sodeč. V bistvu vodiš neko paralelno debato, ki nima nobene povezave z mojim komentarjem, čeprav naj bi odgovarjal meni.


Ma v bistvu je forum slo-tech, tisti SLO spredaj pomeni, da je vsesplošno slovenski. In ne ljubljanski. Zdaj če si ti apriori mislil, da se pogovarjamo samo o žabariji, naj te razsvetlim, nismo. Ampa kspet problem ni v tem, ker podobna težava, kot je z delom v LJ, ga najdeš tudi v NG, pa v KP, v MS, v MB ipd. Enako je, elitne lokacije sredi mest so elitne, kaj točno ima s tem prodajalka v merkatorju nimam pojma. Me pa to spomni na prigodo izpred mnogih let, ko sem v lokalni diskoteki videl tipa in punco, našmekana kot da sta najmanj miljonarja. Čez dobro urco smo šli na kebab in ugani, tega istega tipa sem srečal tam, na drugi strani šanka in mi je kebab brusil. To omenjam zato, ker se veliko ljudi predstavlja, da jim je elitnost ne samo dovoljena, pač pa dosegljiva oz. jim celo pripada. Kot npr, da bi jim država morala dati stanovanje. V resnici pa ni tako. Takim ne ostane drugega, kot da živijo v zabačenem, kjer je stanovanje praviloma cenejše. Tako je tudi povsod drugje po svetu. Ti si pa popolnoma zaplezal z miselno telovadbo. Poleg tega, če nekateri mislijo, da jim streha nad glavo kar pripada, potem prosim tudi jaz za nadomestilo, ker sem si streho nad glavo sam uredil. Zakaj tudi jaz ne bi bil deležen nečesa, magari denarnega nadomestila, ker streho na glavo že imam. A sem jaz kaj manj vreden?


Ti si spraševal kaj je zabačeno za LJ, jaz sem ti pa odgovoril. To ne pomeni, da je cela debata o LJ. Še manj pa je bistvo v elitnih lokacijah in stanovanjih. To da se nepremičninski trg uredi pa niti približno ne pomeni, da se bo nepremičnine delilo zastonj v centru LJ. Tak da ne vem o kakem nadomestilu govoriš. To kr nekaj nabijate nesposobneži, ker se bojite, da bi izpadli še bolj nesposobni, če bi mladi lažje prišli do neptemičnin.

damirj79 ::

Zame je pa zabačeno tudi bližnja okolica LJ, primer sem ti dal. Ta primer je bolj zabačen, kot MB npr, ali pa NG ali KP. Dejstvo pač.

Kar se tiče urejanje stanovanjskega problema pa je tudi stvar debate in nima mato989 tako zelo narobe, kot ti misliš da imaš prav, ker nimaš. Če si sam ne moreš pomagati do stanovanja, ti tudi noben drugi ne bo. Če pa že, potem pa naj bo za vse enako, zato če država pomaga nekomu, ki sicer ima dobro službo ipd, in takih jih je tudi tu dovolj. In zdaj če z dobro plačano službo imaš stanovanjski problem, potem ni država kriva, pač pa ta posameznik.

Utk ::

Jaz sem do zdaj imel cca 10 različnih najemnikov. Od tega jih je vsaj 5 zapravilo več za avto kot jaz. Za cunje pa da ne govorimo, to so vsi.
Na ogledih sem jih imel pa še veliko več, vsega vidiš. Ljudje tik pred penzionom se pripeljejo z avtom za 40 jurjev in skačejo iz najema v najem. Ok, whatever...ampak zakaj bi takim subvencionirali najemnino ali nakup stanovanja?
Normalno, je tudi revežev, čeprav se teh izogibam, ampak ti itak niso kandidati za kupit ali pa najet kaj pametnega, in če take naseliš v neke vila bloke, sori, to ni pošteno do tistih, ki zaslužijo 2k neto in ne bojo nikoli prišli do državnega stanovanja, plačujejo pa mastne davke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

johnnyyy je izjavil:

damirj79 je izjavil:

To bo sigurno pomenilo, da bodo storitve in izdelki dražji. Kaj je sedaj narobe s tem? Ali nočeš višje plače? Dajmo potem raje nižje plače imet, potem bodo tudi storitve in izdelki cenejši. Ampak to še vedno ne bo rešilo stanovanjskega problema, niti ga ni dolžna reševati država.

Če hočemo zvišati plače jih moramo na podlagi večanja produktivnosti. Pač na koncu je neka delavka v Hoferju, precej bolj produktivna, kot tista v Mercatorju. Ker tista v Hoferju pripelje paleto izdelkov in jo pusti tam, v Mercatorju pa zlagajo vse to na police. In kolikor mi je znano je tudi plača v Hoferju višja kot v Mercatorju.

Velik del JS bi lahko nadomestili z bolj ohlapno zakonodajo in s tehnologijo. Ironično mi je ko sem za vsak očetovki dopust čakal 1 mesec na odločbo, kot da bi bil edini - to bi morala biti avtomatika. In sredi korone, sva šla na UE, da sva podala izjavo, da sem oče otroka (da sem pridobil pravice ko so s tem povezane) in potem smo tam izpolnjevali tisti obrazec. In nazadnje, ko se je čakalo pred UE LJ, sem gledal prispevek, kjer je ena mlada rdečelaska rekla, da tam čaka 2h, prišla pa si je uredit "začasno bivališče" (zakaj to ne ureja elektronsko in zakaj to sploh rabimo?). In kličem nekega inšpektorja in sem rabil 2dni in več kot 1h, pogovora in prevezav, da sem prišel do informacije, da je odsoten. In podobno z drugimi iz JS, kličeš, te prevezujejo da dobiš neke telefonske številke, na katere se nihče ne oglasi, potem pa dobiš odgovor da si je "za petek in ponedeljek pisala bolniško", pa naj pokličem v torek.

Pa je to samo par primerov. Na globalnem Slovenskem nivoju bi se tega našlo ogromno in na koncu nekdo mora plačati vso to neproduktivnost.

Saj se da vse kar si naštel, urediti preko e_Uprave...

Če si prelen, da bi si uredil certifikat, ni to problem države...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Fora je v tem da eni pač ne dojamejo tukaj da četudi jutri padejo cene nepremičnin 20%, in najemnine 15%, si delavka v Mercatorju v LJ še ztmeraj ne bo mogla kupit nepremičnine, niti učiteljica v vrtcu z 1.600 bruto...

Ampak primarni problem teh ljudi ni to da je cena v LJ 3,5k ali več na kvadrat, ampak to da

1. delajo kot butli v LJ na dleovnem mestu pod 2,5k bruto)
2. nimajo prihranjeno vsaj 40k+

Tudi če padejo cene nepremičnin in najemnin za 20% ti ljudje še zmeraj ne bodo prihranili 40k in imeli 2,5k bruto plače.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

Invictus je izjavil:

Saj se da vse kar si naštel, urediti preko e_Uprave...

Če si prelen, da bi si uredil certifikat, ni to problem države...

Noup. Očetovstva ne boš podpisoval prek e-uprave in volil tudi ne boš preko tega, in veliko stvari, ki so v domeni CSD ne bo šlo prek e-uprave. Ampak to je iz mojega vidika - kot klienta. Na drugi strani imamo konkreten del JS, ki jim je avtomatika tuja. To pač zavira našo produktivnost.

Na koncu pač imamo situacijo nekega Matoja, ki je rodil v familijo s kovinsko žlico (kup dediščine), potem se je prek izobrazbe in foha dobro pozicioniral (dobra služba), višek denarja še vlaga v kripto in delnice, zraven mu ni težava vzeti kredit itd. In nekdo, ki se je rodil v familijo z leseno žlico, šel je študirati upravo, vlagal ne bi nič, kredit je štrik itd pa mu naj konkurira. Ja pač ne more :).

Invictus ::

Če folk nima jajc da si vzame kredit, naj pač najema.

Ima pač izbiro.

Imam sam par kolegov, ki niso kupili stanovanja, ko bi b.p. dobili poceni kredit, danes jamrajo, da so krediti dragi (pa niso, halo pod 4%), ampak cene so šle pa gor in spet čakajo...
Od teh so eni pri ta starih in pizdijo kako so neuporabni, ali zdaj celo bolni, drugi pa plačujejo najemnino, ki bi jo pretvorili v obrok kredita.
Danes bi bila nepremičnina vredna 50% več, pa ni sprememb...

Nepremičnino kupiš, ko jo rabiš in ne ko so poceni...

Kako pač folk pride do denarja, je pa stvar posameznika... Najboljše je biti Albanec da lahko prineseš kar kufer denarja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

damirj79 ::

johnnyyy je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj se da vse kar si naštel, urediti preko e_Uprave...

Če si prelen, da bi si uredil certifikat, ni to problem države...

Noup. Očetovstva ne boš podpisoval prek e-uprave in volil tudi ne boš preko tega, in veliko stvari, ki so v domeni CSD ne bo šlo prek e-uprave. Ampak to je iz mojega vidika - kot klienta. Na drugi strani imamo konkreten del JS, ki jim je avtomatika tuja. To pač zavira našo produktivnost.

Na koncu pač imamo situacijo nekega Matoja, ki je rodil v familijo s kovinsko žlico (kup dediščine), potem se je prek izobrazbe in foha dobro pozicioniral (dobra služba), višek denarja še vlaga v kripto in delnice, zraven mu ni težava vzeti kredit itd. In nekdo, ki se je rodil v familijo z leseno žlico, šel je študirati upravo, vlagal ne bi nič, kredit je štrik itd pa mu naj konkurira. Ja pač ne more :).


Se strinjam, da eni pač lahko res se niso rodili s tapravo žlico. Stanovanje kupiš, ko ga rabiš, lahko sicer malo načrtuješ, ampak če misliš gledat na čas najboljšega nakupa, se nakup ne bo nikoli zgodil. In potem beremo te zgodbice tukaj, kako je država kriva.

gort ::

En znanec me je vprašal glede (meni se zdi) komične situacije...

Na svoj naslov je dobil kuverto z nekaj (sicer precej estetsko okusnimi) natisnjenimi slikami in besedilom glede menda prvinskega obrtništva najemnice, ki res ni brez appeala, če smo iskreni.

V besedilu so menda prepoznavni detajli interierja, navedbe okoliščin in dogodkov, čuti se jokavost, užaljenost, skoraj nesrečnost, ne toliko indikacije ali očitanja obrtništva...

Kaj svetovati znancu, če nanese pogovor? Je potrebno, da karkoli ureja?

Kolikor je še znanec omenjal, v pogodbi ni nekih omejitev gospodarske pobude samih po sebi.

Utk ::

Jaz bi na njegovem mestu zažgal celo kuverto in nikoli priznal, da karkoli vem o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

gort ::

Ma ja.

Utk ::

Če karkoli omeni, ga bo normalno vprašala kako ve, če bo povedal, ga bo zvlekla na sodišče, ker tiste fotografije ziher niso zakonito posnete, moral bo pričat, potem bojo pa res vsi naokoli zvedeli, žena bo začela napletat zgodbice v glavi, še kdo ga bo prebutal, ker ga je zajebal, itd. Komu je tega treba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

Težko rečt tkole na slepo, naj nalepi en trakec čez oči pa objavi kle gor fotografije da se banda posvetuje če so za zažgat ali shranit.

Alien123 ::

Invictus je izjavil:

Če folk nima jajc da si vzame kredit, naj pač najema.

Ima pač izbiro.

Imam sam par kolegov, ki niso kupili stanovanja, ko bi b.p. dobili poceni kredit, danes jamrajo, da so krediti dragi (pa niso, halo pod 4%), ampak cene so šle pa gor in spet čakajo...
Od teh so eni pri ta starih in pizdijo kako so neuporabni, ali zdaj celo bolni, drugi pa plačujejo najemnino, ki bi jo pretvorili v obrok kredita.
Danes bi bila nepremičnina vredna 50% več, pa ni sprememb...

Nepremičnino kupiš, ko jo rabiš in ne ko so poceni...

Kako pač folk pride do denarja, je pa stvar posameznika... Najboljše je biti Albanec da lahko prineseš kar kufer denarja.


Točno tako, in 90% tega ne dojame.

feryz ::

Če jo rabiš.
Če pa jo kupiš kar tako, na lager, je boljše, da jo takrat, ko so poceni.
Ali ko koronski denar viška hodi.

Baja ::

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/grad...

zgleda bodo cene šle še gor. če boš še koga sploh našel za gradnjo. verjetno bo čez 5-10 let spet dovoljena samogradnja, tako ali drugače :P

Mato989 ::

Baja je izjavil:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/grad...

zgleda bodo cene šle še gor. če boš še koga sploh našel za gradnjo. verjetno bo čez 5-10 let spet dovoljena samogradnja, tako ali drugače :P


Samo nekaj pa ne razumem... vsi pravijo da na UE nič ne delajo, zdaj stavkajo pa je problem, torej nekaj vendarle delajo >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gort ::

Mato989 je izjavil:

Samo nekaj pa ne razumem... vsi pravijo da na UE nič ne delajo, zdaj stavkajo pa je problem, torej nekaj vendarle delajo >:D

Če je po pravilih potrebnih N žigov in kolekov in en pač manjka, pomeni samo to, da so procesi slabo definirani.

Mato989 ::

gort je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Samo nekaj pa ne razumem... vsi pravijo da na UE nič ne delajo, zdaj stavkajo pa je problem, torej nekaj vendarle delajo >:D

Če je po pravilih potrebnih N žigov in kolekov in en pač manjka, pomeni samo to, da so procesi slabo definirani.


Seveda samo ne govorim o tem, govorim o očitkih da NIČ ne dela UE... kot kaže zdaj ko dejansko "nič ne dela" ker stavka je pa problem pa hočejo da delajo

Itak bi morali nehat izdajat dovoljenja za tujce in za gradbena dovoljenja dokelr se ne porihta vse stara gradnja poruši itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

gort ::

Mato989 je izjavil:

Seveda samo ne govorim o tem, govorim o očitkih da NIČ ne dela UE... kot kaže zdaj ko dejansko "nič ne dela" ker stavka je pa problem pa hočejo da delajo

Itak bi morali nehat izdajat dovoljenja za tujce in za gradbena dovoljenja dokelr se ne porihta vse stara gradnja poruši itd...

Nič je metafora, delo je stvar semantike in odvisnosti od konteksta, recimo - lahko dela škodo, s tem, ko s fizičnimi posegi upočasnjuje že zastarele procese, ki bi že davno lahko bili digitalizirani.

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Seveda samo ne govorim o tem, govorim o očitkih da NIČ ne dela UE... kot kaže zdaj ko dejansko "nič ne dela" ker stavka je pa problem pa hočejo da delajo

Fora je, da je njihovo delo minimalno imajo pa ogromno moč. Njihovo delo pa je toliko pomembno, da če bi zakon malce spremenili in to odgovornost prestavili na občine/projektante, bi jih lahko vrgli samo še na borzo.

Mato989 ::

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Seveda samo ne govorim o tem, govorim o očitkih da NIČ ne dela UE... kot kaže zdaj ko dejansko "nič ne dela" ker stavka je pa problem pa hočejo da delajo

Fora je, da je njihovo delo minimalno imajo pa ogromno moč. Njihovo delo pa je toliko pomembno, da če bi zakon malce spremenili in to odgovornost prestavili na občine/projektante, bi jih lahko vrgli samo še na borzo.



Če je minimalno potem ne bi smelo met takega impacta, kot kaže ga ima, torej so lahko veseli da oni za 1.200 bruto sploh kaj delajo...

Država nam razpada jeben Svodonjak Golobnjak pa na tekmi Dallasa... EPIC.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LeQuack ::

Baja je izjavil:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/grad...

zgleda bodo cene šle še gor. če boš še koga sploh našel za gradnjo. verjetno bo čez 5-10 let spet dovoljena samogradnja, tako ali drugače :P


Ni problem upravna enota, tudi čez mejo so težave:

Cene nepremičnin v Avstriji lani upadle prvič po letu 2010
Cene avstrijskih nepremičnin so lani v primerjavi z letom prej upadle za 2,6 odstotka, najbolj, za 3,7 odstotka, so se pocenila rabljena stanovanja, je objavil tamkajšnji statistični urad.
https://live.finance.si/cene-nepremicni...

Gradnja novih stanovanj je v Avstriji upadla za 80 odstotkov
https://si.bloombergadria.com/ostalo/sp...
Quack !
««
626 / 710
»»