» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
155 / 581
»»

kriptobog ::

Furbo je izjavil:

Narobe se lotevate zadeve, najprej hiša potem otroci, kdo je pa že slišal za tako neumnost?

Najprej kup otrok, minimalc ali še bolje nič službe, pa si na hitrem pasu do gratis stanovanja od države. :)



Ma kolikor opazam pridejo lepo skozi. Toliko ugodnosti, da adijo pamet. Poceni vrtec, visji otroski dodatki, ce imas vec otrok se cenejsa registracija avta, vinjeta, itd. Samo sto nije. Smo se starsi enkrat pogovarjali v vrtcu in smo prisli na debato o visini ülacila vrtca. En model pripelje mulca z novo bmw5 in placa 30e vrtca mesecno. Izjemno. Hvala kurcu, da imamo socialno drzavo, da omogocamo revezem visoke subvencije vrtca in ostalih zadev.

ViperR ::

kriptobog je izjavil:

Furbo je izjavil:

Narobe se lotevate zadeve, najprej hiša potem otroci, kdo je pa že slišal za tako neumnost?

Najprej kup otrok, minimalc ali še bolje nič službe, pa si na hitrem pasu do gratis stanovanja od države. :)



Ma kolikor opazam pridejo lepo skozi. Toliko ugodnosti, da adijo pamet. Poceni vrtec, visji otroski dodatki, ce imas vec otrok se cenejsa registracija avta, vinjeta, itd. Samo sto nije. Smo se starsi enkrat pogovarjali v vrtcu in smo prisli na debato o visini ülacila vrtca. En model pripelje mulca z novo bmw5 in placa 30e vrtca mesecno. Izjemno. Hvala kurcu, da imamo socialno drzavo, da omogocamo revezem visoke subvencije vrtca in ostalih zadev.


30e vrtca pa mislim, da ni možno plačati. Najmanj je, kolikor vem, 53% cene za enega otroka ter 30% cene za drugega (če imaš 2). brez subvencij pa plačaš 77% cene.

thramos ::

Najnizje placilo v MOL za vrtec za prvi dohodninski razred (do 188 dohodka na osebo) je 0 eur. Drugi otrok pa je itak zastonj.

Malidelničar je izjavil:


Btw. a ni del te politike stanovanjska soseska Brdo, ki jo je gradil Stanovanjski sklad? Ki se je tudi sfižila in ni zbila cen v LJ - premajhna dodatna ponudba na LJ nepremičninskem trgu. Ampak dejansko ta primer Brda (polovica novičk o nepremičninah ima tiste slike gor, kot da je to edina soseska v SLO, ki je kaj vredna :))) kaže, da se nepremičnine preveč gledajo skozi Ljubljanski nepremičninski trg. Ker se je rast začela že tam v letih 2015-2017, torej pred kovidom in Ukr/Rus vojno. Torej lahko zaključimo, da cene v Slo v veliki meri poganja tudi centralizacija države.


Brdo je bilo v prvi fazi izgradnje predrago, v drugi morda ravno prav, da je celo resilo kaksen problem, zdaj pa gre itak za najem. Ki sicer morda spet res resi kaksen problem, a pravzaprav ni poceni.

Kakorkoli, itak bistveno premalo, da bi dejansko znizalo cene.

Cene bi preprosto in dokaj hitro znizala sprememba politika - sprostitev prostorskega nacrta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

LeQuack ::

Banka Slovenije zaradi pregrevanja nepremičninskega trga uvaja nove ukrepe. "Ni sprememb za tiste, ki kupujejo primarno nepremičnino, pogoji pa se zaostrujejo za tiste, ki kupujejo nepremičnino za oddajanje, vikend ...," je povedal Primož Dolenc.

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/bank...
Quack !

Yoda Master ::

ViperR je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Furbo je izjavil:

Narobe se lotevate zadeve, najprej hiša potem otroci, kdo je pa že slišal za tako neumnost?

Najprej kup otrok, minimalc ali še bolje nič službe, pa si na hitrem pasu do gratis stanovanja od države. :)



Ma kolikor opazam pridejo lepo skozi. Toliko ugodnosti, da adijo pamet. Poceni vrtec, visji otroski dodatki, ce imas vec otrok se cenejsa registracija avta, vinjeta, itd. Samo sto nije. Smo se starsi enkrat pogovarjali v vrtcu in smo prisli na debato o visini ülacila vrtca. En model pripelje mulca z novo bmw5 in placa 30e vrtca mesecno. Izjemno. Hvala kurcu, da imamo socialno drzavo, da omogocamo revezem visoke subvencije vrtca in ostalih zadev.


30e vrtca pa mislim, da ni možno plačati. Najmanj je, kolikor vem, 53% cene za enega otroka ter 30% cene za drugega (če imaš 2). brez subvencij pa plačaš 77% cene.


Za drugega je zastojn.
https://siol.net/novice/slovenija/brezp...
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

jabe ::

53% je 7. razred od 9ih. 9. je 77% placila vrtca.

1. razred placa 0.

Drugi otrok ima zastonj vrtec samo, ce sta oba istocasno v vrtcu. Tretji in nadaljni otrok ima brezplačno v vsakem primeru, tudi ce je edini v vrtcu.

aviator ::

trenerkar je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Kebo je izjavil:

Moj point je bil, da še nekdo z nadpovprečnimi dohodki, ki je "naredil vse prav" si ne more privoščit ene majhne hiške 20m vožnje od šihta.


20 metrov je kar luksuz. 20 min. je pa premalo, bo pač potrebno računati na več vožnje in kombinirati z remote pri poklicih kjer se to da. Saj smo na IT forumu.

Evo še ena luštna, za dokončat:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Tole je za podret, ne pa za dokončat.


Plazovit teren. Slucajno poznam one konce.
Lastnik sezidal novo zraven... Xd

Levica ::

Počakat je nakboljše, da nova vlada zgradi 30 000 neprofitnih stanovanj tako se bo bepremičn8nski trg razbremenil pa še stanovanjska kapica za mlade.
Sram me je,da sem bel moški, Black Life maters Slovenija
Vpis SFRJ manjšin v ustavo 64.a člen. Refugees Welcome Slovenija

LeQuack ::

Vlada ne bo nič naredila. Bo pa gospodarska kriza.
Quack !

tikitoki ::

ECB bo zvisala obrestne mere in bo konec smesno poceni kreditov.

Malidelničar ::

LeQuack je izjavil:

Vlada ne bo nič naredila. Bo pa gospodarska kriza.

Torej bo nepremičninski crash? Sam od sebe, se pravi je bolje, da se država ne vtika (in ne rešuje nasedlih tako kot zadnjič).
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Vlada ne bo nič naredila. Bo pa gospodarska kriza.

Torej bo nepremičninski crash? Sam od sebe, se pravi je bolje, da se država ne vtika (in ne rešuje nasedlih tako kot zadnjič).


Ja samo to pomeni da bodo šle nepremičnine dol, oni ki jo pa hoče kupit pa bo izgubil šiht =) Rezultat bo še slabših kot zdaj ko jamra da je drago...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

maticb492 ::

Kako lahko izgubiš šiht, če si že danes na sociali?

X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

maticb492 je izjavil:

Kako lahko izgubiš šiht, če si že danes na sociali?



Potem pa ne glede na vse ne boš mogel kupit fleta, ker 100e po nepremičnini nikol ne bo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LeQuack ::

Mato989 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Vlada ne bo nič naredila. Bo pa gospodarska kriza.

Torej bo nepremičninski crash? Sam od sebe, se pravi je bolje, da se država ne vtika (in ne rešuje nasedlih tako kot zadnjič).


Ja samo to pomeni da bodo šle nepremičnine dol, oni ki jo pa hoče kupit pa bo izgubil šiht =) Rezultat bo še slabših kot zdaj ko jamra da je drago...


Slovenci ne rabijo šihta imajo kriptovalute.
Quack !

MadMen ::

Mato989 je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Kako lahko izgubiš šiht, če si že danes na sociali?



Potem pa ne glede na vse ne boš mogel kupit fleta, ker 100e po nepremičnini nikol ne bo

Si na sociali, naštepaš 4x froce in dobiš ugodno najemnino = profit, se bo znal zgodit da jo boš lahko na koncu še odkupil za minimalen denar.

jabe ::

Izvoli... Potem povej, kje si se zakalkuliral

MadMen ::

Jah jaz sem se zafrkil in že imam lastno nepremičnino.

floyd1 ::

Problem je v tem, da se glede otrok pri tistem "jih naštepaš" pravi stroški šele začnejo in potem z leti samo naraščajo. Ti jih ne povrne nobena poceni najemnina, sociala... Če jih pustiš lačne, gole in bose je seveda malo drugače.

jabe ::

Saj pravi, da ne ve, kok je fajn in ne more vedeti, samo malce nabija.

MadMen ::

Ker sem bil čisto resen...

Sparkxl ::

Pri nepremičninah je v preteklosti v časih inflacije bilo tako, da so se cene ustavile, niso padle nominalno. Letos lahko pričakujemo 10% inflacijo z lahkoto. Če balon začne spuščati zrak, kar bo, če se obrestne mere dvignejo, ni nujno da bodo cene padle. Že če samo ostanejo kje so za 1 leto, pomeni da so se ob inflaciji pocenile za 10%

Pat_MaGroin ::

Prejšnji teden so bile podpisane zadnje pogodbe fix 20 let po 1.6 obr meri. Zdaj gre gor.

Ce so me nalagali bancniki, sem jaz nalagal vas.

LeQuack ::

Ja če gredo pogodbe gor, gredo cene dol, to je simpl.
Quack !

OneYellow ::

Samo to traja oz. ni čez noč. Če moraš pa kupiti nekaj v roku npr. dveh let, ker kupuješ zase za živet, boš pa kupil drage nepremičnine z dragimi krediti. Dvojni za*eb.

Gregor P ::

Prosilci za stanovanja do točk na razpisih skušajo priti tudi s pomočjo goljufij

https://www.rtvslo.si/slovenija/tarca-z...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

gruntfürmich ::

Kebo je izjavil:

Zakaj vse več ljudi želi živeti v Ljubljani je posledica urbanizacije. Tega ne boš ustavil, pa če talaš zastonj stanovanja v Prekmurju. Sociologi pravijo, da se bo urbaniziralo v razvitem svetu ustavila pri cca 85%. Namesto da naši bučke prodajajo o reginalizaciji in razvoju podeželja naj ves ta denar raje investirajo v Ljubljano, bo za vse boljše.

ampak to že pravijo 50 let, in ni videti da bi mesta še kaj rastla oziroma da bi nastajala supermesta.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Gregor P je izjavil:

Prosilci za stanovanja do točk na razpisih skušajo priti tudi s pomočjo goljufij

https://www.rtvslo.si/slovenija/tarca-z...

To ni slučajno, ampak je namenoma vgrajeno v sistem, da imamo nek kao pravičen sistem, ki se ga pa zmeraj da malo ukrivit. Isto bo tudi pri nepremičninskem davku. Zares bogati ga ne bojo plačevali. Pika. Ker bomo imeli 100 izjem in olajšav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

Davek na premoženje kjer nihče nič ne plačuje že imamo, zdej se pogovarjamo o tem da bi ga vsaj mal popravli.

Utk ::

Drugega kot dvignit stopnjo itak nihče ne zna oz. noče.

matobeli ::

Sej se lahko kar strinjamo da "noče".

Mogoče pa lahko javni sektor naročimo na google suite in se bo efektivnost tolk zrasla da ne rabmo nič...

trenerkar ::

aviator je izjavil:

trenerkar je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Kebo je izjavil:

Moj point je bil, da še nekdo z nadpovprečnimi dohodki, ki je "naredil vse prav" si ne more privoščit ene majhne hiške 20m vožnje od šihta.


20 metrov je kar luksuz. 20 min. je pa premalo, bo pač potrebno računati na več vožnje in kombinirati z remote pri poklicih kjer se to da. Saj smo na IT forumu.

Evo še ena luštna, za dokončat:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Tole je za podret, ne pa za dokončat.


Plazovit teren. Slucajno poznam one konce.
Lastnik sezidal novo zraven... Xd

A je pravtako brez vertikalnih betonskih stebrov?

l0g1t3ch ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ti praviš nedokončana. Agent pravi, da ti pušča odprte možnosti za ureditev po lastnih željah :))


Ti majstri so kar kreativni pri opisovanju krasnih/nadstandardnih/izjemnih/enkratnih/... nepremičnin :))

matobeli ::

Sej veliko jih je res enkratnih, neponovljivih! :))

aviator ::

Se par mesecov in z visjimi obrestnimi merami se bo zacelo nepredstavljivo. Japonska prihaja...xd

Malidelničar ::

aviator je izjavil:

Se par mesecov in z visjimi obrestnimi merami se bo zacelo nepredstavljivo. Japonska prihaja...xd


Japan-type crash cegl balončka v SLO? Lahko pojasniš...? Meni se ne zdi zelo verjetno, Irska in Španija pa je bilo podobno kot pri nas 2008, le da smo nepremičnine umaknili s trga in je padec trajal le nekaj let ko je bilo res težko (2008-2012).
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

Spanija je bilo 100x hujse kot pri nas, se zdej imajo banke par 10k neprodanih nepremicnin.

Malidelničar ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Spanija je bilo 100x hujse kot pri nas, se zdej imajo banke par 10k neprodanih nepremicnin.

V bistvu je bilo potemtakem okno priložnosti za nakup v času dna v Sloveniji relativno kratko? Določen manjši fond, ki se ga je dalo pokupiti (če nisi takrat izgubil službe in ostal brez vsega), potem fond umaknjenih nepremičnin iz trga in nikakršna ponudba novogradenj zaradi kolapsa gradbincev (Vegrad in Kraški zidar sta bila zelo v nepremičninsko gradnjo, če se pravilno psominjam). Še zdaj nisem prepričan ali je bilo dno 2008-212, ali morda max 2008-2014..
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Pat_MaGroin ::

max pain je bil 2013-2015 po mojih izkušnjah.

Je pa frend se pozno v 2017 od dutb kupil flat v kopru (pozabil ime naselja) za 180k, zdaj pa se to prodaja 400k+

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

tole je bilo sub 200k se par let nazaj.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

OneYellow ::

Hja, je pač zraslo skladno z rastjo plač ane, normalno. :)

Pat_MaGroin ::

Zdej pa za sub 200k moraš v Divačo :).

LeQuack ::

Pod 200k še garsonjene ne dobiš. Mogoče kakšno ki je brez strehe ali brez oken.
Quack !

gruntfürmich ::

Malidelničar je izjavil:

Japan-type crash cegl balončka v SLO? Lahko pojasniš...? Meni se ne zdi zelo verjetno...

torej pričakuješ da se bodo te nore cene samo še višale?
svaka čast!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Lonsarg ::

Moja napoved je da bodo cene nepremicnin stagnirale gledano v EUR. Gledano na visino plac/inflacijo bodo torej sicer padale.

In tak bo cirka 5 let.

Je res da je deloma odvisno tudi od stanovanjske politike drzave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

user4683 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

max pain je bil 2013-2015 po mojih izkušnjah.

Je pa frend se pozno v 2017 od dutb kupil flat v kopru (pozabil ime naselja) za 180k, zdaj pa se to prodaja 400k+

Nokturno? Tam sem v začetku 2017 kupil jaz za 220 in lani poleti precej hitro prodal za 400, pa se mi je malo mudilo s prodajo, drugače bi šlo verjetno še za več. Je pa to zaenkrat edini prodani flat v tem naselju z realizirano prodajno ceno (po ETN) višjo od 350k. Od poletja naprej se je pojavilo kar nekaj oglasov za 450k in več, ampak ne gre. Glede na katastrofalno opremo in interier pričakovano :))

Pat_MaGroin ::

nokturno ja.

ocitno si kupil malo vecjega, ker on je dal 170-180k, je pa bilo 2017 sigurno.

user4683 ::

Ja ti malo manjši, ki so se prodajali za 180k se nikakor ne prodaj(aj)o za 400. Realizirana cena teh je nekje do 300k, odvisno od orientacije in opreme. Moj je bil že na dražbi en izmed tistih, za katera je bilo največ ponudb. Nisem vedel, da bo tako dobra investicija :) (sem pa takrat kupoval in opremljal zase, ne kot investicijo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Pat_MaGroin ::

realizirane in oglaševane cene so na dveh različnih bregovih, meni ni jasno, kdo sanja v oglasih in kdo laze na pogodbi :).

Za tega se ziher tepejo kupci :

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Tudi na pogodbi nimas neomejeno maneverskega prostora. Glede na to, kako dolgo se sedaj oglasi za 400k+ svaljkajo na nepremicninah ocitno ne gre :)

Tale za 600 je pa sploh joke :) Moj je imel v tisti ceni vsaj interier in opremo kot se sika (high end hisni aparati, jacuzzi, ogromno zasebnosti na terasi itd)
««
155 / 581
»»