» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
92 / 718
»»

matobeli ::

l0g1t3ch je izjavil:

1:1000 ali 1:10000


Če odštejemo vse primere kjer lastnik muti jih je verjetno 1:100000

l0g1t3ch ::

Pa opravičilo tistim redkim izjemam, ki oddajo vse uradno in brez čudnih for.
Sem bil v najemu pri takem in še danes, leta kasneje greva na kako pivo ko se srečamo.

kow ::

To je tudi problem. Da bi lastniki stanovanj, pol s tabo imeli se prijateljski odnos (namestno korektni poslovni). Komedija v slovenistanu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kriptobog ::

l0g1t3ch je izjavil:

Sej so res kake zgodbe z problematičnimi najemniki ampak to je gledano celo sliko koliko primerov 1:1000 ali 1:10000 ?

Neosnovan strah, ki služi kot izgovor osebkom s fašističnimi težnjami.

Ne rabimo nobenih novih zakonov. Kar bi res rabili je, da sodišča učinkovito delajo in tako pohendlajo primere ko že naletiš na težavnega najemnika.


Dovolj je, da imaš eno tako izkušnjo in se ti preprosto ne da več ukvarjati s tem.

Mato989 ::

kow je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:


Ne rabimo nobenih novih zakonov. Kar bi res rabili je, da sodišča učinkovito delajo in tako pohendlajo primere ko že naletiš na težavnega najemnika.


Je to res? Sam imam pogodbo z "izvrsilno klavzulo" oz. ne spomnim se kako tocno se rece. Koliko razumem, me zlahka izselijo v primeru neplacevanja.


Drug dan te noben na Svetu ne more izselit legalno...

Za češnjico pa če je to samohranilka s frocom si lahko klavzulo vtakneš v rit!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

Zakaj drugi dan? Saj najemnina ne pokriva 100% "utilizacije" stanovanja. Cost of business. Stanodajalci imajo v slo nenavadne predstave o oddajanju. Vedno tudi nekaj tvegas in to moras vracunati. Lahko tudi oddas za nizji znesek bolj zanesljivemu itd. Problem je, da mislijo da so mali bogovi.

Se pa strinjam, da so sodisca neucinkovita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

jernejl ::

kriptobog je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

kriptobog - kje pa ti vidiš gibanje cene nepremičnin v prihodnje? Bi lahko na periferiji padle?


Nikjer. Me ne zanima. Samo moti me kako bi socialkaarji radi obdavčevali prazna stanovanja.

To bi bilo edino pravilno. Izkoriščate javne servise, ki varujejo vaše premoženje, davkov pa ne bi plačevali. Ko bo gorelo, boste klicali gasilce; ko bodo na fasadi narisani penisi, boste klicali policijo; ko se bodo notri naselili skvoterji, jih boste vlačili po sodiščih; ko bo sosed postavil drvarnico preblizu vaše parcele, boste klicali inšpekcije.
Obračunavati bi se moral davek od dohodka, ki bi ga bilo možno ustvariti z oddajanjem v najem (podobno, kot je to že urejeno kje drugje).

V resnici bi bilo dobro, da bi država tovrstne naložbe v prazne nepremičnine naredila vsaj podobno (ne)privlačne kot je denar. Če so se že odločili, da bodo ljudi preganjali iz denarja (posledica je ta, da ljudje svoje premoženje tiščijo v nepremičnine), bi morali preprečiti tudi posledice, torej prazne nepremičnine obremeniti podobno. To je kakšna 2% vrednosti letno, kolikor je ciljna inflacija. Tako bi takim lastnikom družba vzela podobno, kot vzame lastnikom gotovine.

Potem pa imej prazno, če hočeš.

matobeli ::

Neee, najemodajalci hočjo flet kupit kot naložbo ker jim rase cena, zraven pa še oddajat da jim puf pokriva.

Pol maš pa kriptoborga ki mu niti ni treba pokrivat kredita in je kupil samo kot naložbo.
Navaden oportunist.

kriptobog ::

jernejl je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

kriptobog - kje pa ti vidiš gibanje cene nepremičnin v prihodnje? Bi lahko na periferiji padle?


Nikjer. Me ne zanima. Samo moti me kako bi socialkaarji radi obdavčevali prazna stanovanja.

To bi bilo edino pravilno. Izkoriščate javne servise, ki varujejo vaše premoženje, davkov pa ne bi plačevali. Ko bo gorelo, boste klicali gasilce; ko bodo na fasadi narisani penisi, boste klicali policijo; ko se bodo notri naselili skvoterji, jih boste vlačili po sodiščih; ko bo sosed postavil drvarnico preblizu vaše parcele, boste klicali inšpekcije.
Obračunavati bi se moral davek od dohodka, ki bi ga bilo možno ustvariti z oddajanjem v najem (podobno, kot je to že urejeno kje drugje).

V resnici bi bilo dobro, da bi država tovrstne naložbe v prazne nepremičnine naredila vsaj podobno (ne)privlačne kot je denar. Če so se že odločili, da bodo ljudi preganjali iz denarja (posledica je ta, da ljudje svoje premoženje tiščijo v nepremičnine), bi morali preprečiti tudi posledice, torej prazne nepremičnine obremeniti podobno. To je kakšna 2% vrednosti letno, kolikor je ciljna inflacija. Tako bi takim lastnikom družba vzela podobno, kot vzame lastnikom gotovine.

Potem pa imej prazno, če hočeš.


Plačam več davkov kot ti... Konec koncev tudi če plačam nek normalen davek na prazno stanovanje, bo še vedno prazno. Bo pač čakalo na sina da odrase. Da bo tudi mato zadovoljen :)

matobeli je izjavil:

Neee, najemodajalci hočjo flet kupit kot naložbo ker jim rase cena, zraven pa še oddajat da jim puf pokriva.

Pol maš pa kriptoborga ki mu niti ni treba pokrivat kredita in je kupil samo kot naložbo.
Navaden oportunist.


Kupil sem, ker sem potreboval. Potem sem postavil hišo in mi je ostalo stanovanje. Za naložbo kupujem druge stvari.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

kriptobog je izjavil:

če plačam nek normalen davek na prazno stanovanje,


Seveda, seveda, normalen davek, normalne cene stanovanj, normalne najemnine, ni panike, davek od fiktivnega dohodka bo kar OK, oziroma 2% kot pravi jernej.

jernejl ::

kriptobog je izjavil:

Plačam več davkov kot ti...
Ne, jaz sem slovenski davčni rekorder, tako da zagotovo plačaš manj davkov od mene.

Konec koncev tudi če plačam nek normalen davek na prazno stanovanje, bo še vedno prazno.
Komot. Če lahko meni družba na vso gotovino, ki jo hranim na banki, vzame več kot 2% vsako leto, ni nobenega razloga, da ne bi podobno vzela tudi tebi, ki imaš to premoženje v zidovih. Prav nobenega pametnega razloga ni, da bi moral biti lastnik praznih zidov ugodneje obravnavan od lastnika gotovine, ležeče na banki.

Od oddajanja v najem ima družba vsaj tudi neke koristi, tako kot od investiranja denarja; če pa se z nepremičnino ali denarjem ne dogaja nič in samo leži tam nekje, pa od tega ni nobene koristi, pravzaprav so samo stroški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

če plačam nek normalen davek na prazno stanovanje,


Seveda, seveda, normalen davek, normalne cene stanovanj, normalne najemnine, ni panike, davek od fiktivnega dohodka bo kar OK, oziroma 2% kot pravi jernej.


In jaz bom imel še vedno prazno stanovanje, socialkarji pa še vedno ne boste srečni :))

nekikr ::

jernejl je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Plačam več davkov kot ti...
Ne, jaz sem slovenski davčni rekorder, tako da zagotovo plačaš manj davkov od mene.

Konec koncev tudi če plačam nek normalen davek na prazno stanovanje, bo še vedno prazno.
Komot. Če lahko meni družba na vso gotovino, ki jo hranim na banki, vzame več kot 2% vsako leto, ni nobenega razloga, da ne bi podobno vzela tudi tebi, ki imaš to premoženje v zidovih. Prav nobenega pametnega razloga ni, da bi moral biti lastnik praznih zidov ugodneje obravnavan od lastnika gotovine, ležeče na banki.

Si kdaj slišal za NUSZ? Če te prav razumem bi rad višje davke za vse? Ne, da bi ti plačeval manj, ampak, da bi drugi več? Pravi kleni Slovenec! Še soseda toži za 3cm zemlje in te Pahor odlikuje.

matobeli ::

A ga plačuješ? Mislim NUSZ, pa to ni davek, to je smeh.

Sploh pri stanovanjih

kriptobog ::

nekikr je izjavil:

jernejl je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Plačam več davkov kot ti...
Ne, jaz sem slovenski davčni rekorder, tako da zagotovo plačaš manj davkov od mene.

Konec koncev tudi če plačam nek normalen davek na prazno stanovanje, bo še vedno prazno.
Komot. Če lahko meni družba na vso gotovino, ki jo hranim na banki, vzame več kot 2% vsako leto, ni nobenega razloga, da ne bi podobno vzela tudi tebi, ki imaš to premoženje v zidovih. Prav nobenega pametnega razloga ni, da bi moral biti lastnik praznih zidov ugodneje obravnavan od lastnika gotovine, ležeče na banki.

Si kdaj slišal za NUSZ? Če te prav razumem bi rad višje davke za vse? Ne, da bi ti plačeval manj, ampak, da bi drugi več? Pravi kleni Slovenec! Še soseda toži za 3cm zemlje in te Pahor odlikuje.


Ker nimajo svojih stanovanj, bi radi da se vioko obdavči tiste, ki jih imamo in jih ne želimo oddajati :))

jernejl ::

NUSZ je za nekaj velikostnih razredov prenizek, niti nima osnove v vrednosti premoženja.
Ja, alternativno bi se lahko odločili tudi, da ne bomo tiskali denarja in ne bomo namerno povzročali inflacije. Ampak, aja, ne moremo, ker sami nimamo vpliva na politiko ECB, lastne valute smo se pa odrekli.
Lahko pa na nivoju države sami poskrbimo za ustrezno davčno politiko na področju nepremičnin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

matobeli ::

Samo radi bi iz osnovnega sredstva naredili nezanimivo investicijo.

Maš pa tudi alternativo, ti poberemo vse.

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Samo radi bi iz osnovnega sredstva naredili nezanimivo investicijo.

Maš pa tudi alternativo, ti poberemo vse.


Ali pa če tebi poberemo vse? Če želiš imeti lastno stanovanje si ga kupi. Ne rabiš zganjati fovšarije, če si ga ne moreš privoščiti.

matobeli ::

Ti maš več kot rabiš, dejmo rajš tebi :))

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Ti maš več kot rabiš, dejmo rajš tebi :))


Socialkarski debil. če ima nekdo več kot ti, mu je pa treba pobrati kaj ne? Kako debilno razmišljanje.

kow ::

Ce ne gre zlepa, bo slo zgrda. Kot je ze omenil, jernejl: "NUSZ je za nekaj velikostnih razredov prenizek, niti nima osnove v vrednosti premoženja."

Mato989 ::

kow je izjavil:

Ce ne gre zlepa, bo slo zgrda. Kot je ze omenil, jernejl: "NUSZ je za nekaj velikostnih razredov prenizek, niti nima osnove v vrednosti premoženja."


Saj NUSZ ni davek na nepremičnino, ampak je itak debilen, ker NUSZ pomeni NADOMESTILO ZA UPORABO STAVBNEGA ZEMLJIŠČA... in namesto da bi dejansko bil velik za hiše in nizek za stanovanja je ravno obratno...

NUSZ bi se moral izračunat koliko ZEMLJE porabi nepremičnina torej v bloku bi se moral 100m2 stanovanje razdelit med vse etaže NUSZ... v bajti pa vse enemu ker je dosti parcele porabil za 1 stanovanje oz. bivališče.

To na stran, to sploh ni davek od premoženja.

Ker ZRAVEN NUSZja plačaš ŠE DAVEK NA PREMOŽENJE... recimo za moje stanovanje velikost 61m2 in vrednosti 73k... je FURS naračunal v prvem letu davka 60€... kar je čisto preveč glede na to da sem za vse to davek že plačal.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

kriptobog je izjavil:


Socialkarski debil. če ima nekdo več kot ti, mu je pa treba pobrati kaj ne? Kako debilno razmišljanje.


Čimprej se izseli nekam v oazo. Pa ne pustit preveč za sabo.

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Socialkarski debil. če ima nekdo več kot ti, mu je pa treba pobrati kaj ne? Kako debilno razmišljanje.


Čimprej se izseli nekam v oazo. Pa ne pustit preveč za sabo.


Ali pa se daj ti. Najbolje kar v Venezuelo :))

matobeli ::

Mato989 je izjavil:

kar je čisto preveč glede na to da sem za vse to davek že plačal.


Nimaš pojma, zemlje v sloveniji ne moreš dejansko "kupit", dobiš pravico do uporabe. To kar si ti plačal je samo pravica do ekskluzivne uporabe, ampak še vedno moraš plačat da jo uporabljaš.

kriptobog je izjavil:

matobeli je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Socialkarski debil. če ima nekdo več kot ti, mu je pa treba pobrati kaj ne? Kako debilno razmišljanje.


Čimprej se izseli nekam v oazo. Pa ne pustit preveč za sabo.


Ali pa se daj ti. Najbolje kar v Venezuelo :))


Jaz sem socialkar, lahko se vselim v prvi prazen flet, kaj dost dlje pa res ne.

Aja, pa najprej se userjem na prag, da označim teritorij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kar je čisto preveč glede na to da sem za vse to davek že plačal.


Nimaš pojma, zemlje v sloveniji ne moreš dejansko "kupit", dobiš pravico do uporabe. To kar si ti plačal je samo pravica do ekskluzivne uporabe, ampak še vedno moraš plačat da jo uporabljaš.

kriptobog je izjavil:

matobeli je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Socialkarski debil. če ima nekdo več kot ti, mu je pa treba pobrati kaj ne? Kako debilno razmišljanje.


Čimprej se izseli nekam v oazo. Pa ne pustit preveč za sabo.


Ali pa se daj ti. Najbolje kar v Venezuelo :))


Jaz sem socialkar, lahko se vselim v prvi prazen flet, kaj dost dlje pa res ne.


Če ga lastnik želi oddati in če si pripralvjen plačati najemnino ja.

matobeli ::

Drugač me boš probal izselit? skupaj z frocem in staro mamo?

A ni to baje nemogoče in zarad tega hodlate stanovanja?

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Drugač me boš probal izselit? skupaj z frocem in staro mamo?

A ni to baje nemogoče in zarad tega hodlate stanovanja?


Ne bom. ker ti itak ne bom oddal stanovanja.

kow ::

Bomo pac "komunajzarje" izvolili ;(

kriptobog ::

kow je izjavil:

Bomo pac "komunajzarje" izvolili ;(


Tudi pri njih se najdejo prazna stanovanja. Mislite, da vam jih bodo dali? :))

zavajon ::

kriptobog je izjavil:

Nikjer. Me ne zanima. Samo moti me kako bi socialkaarji radi obdavčevali prazna stanovanja.

Še huje, socialkarji (Šircelj & co.) hočejo obdavčiti tudi kriptovalute, in to še bolj...:D

l0g1t3ch ::

kriptobog je izjavil:

matobeli je izjavil:

Drugač me boš probal izselit? skupaj z frocem in staro mamo?

A ni to baje nemogoče in zarad tega hodlate stanovanja?


Ne bom. ker ti itak ne bom oddal stanovanja.


Nič hudega.
Nobena stvar nima 100% uspeha.

Primeren davek na prazna stanovanja bi zagotovo vsaj del lastnikov prepričal da se znebijo mrtvega kapitala. Če jih pa par trmari pa ni zares pomembno. Sploh če zraven lepo plačajo davke.

Sicer pa nekam hudo osebno jemlješ vse to in cviliš.
Maček zacvili ko mu na rep stopiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

kriptobog ::

zavajon je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Nikjer. Me ne zanima. Samo moti me kako bi socialkaarji radi obdavčevali prazna stanovanja.

Še huje, socialkarji (Šircelj & co.) hočejo obdavčiti tudi kriptovalute, in to še bolj...:D


In? Če je davek normalen je to čisto bv. Če imaš dovolj trejdov si itak že zdaj obdavčen, tako da nič novega...

l0g1t3ch je izjavil:

kriptobog je izjavil:

matobeli je izjavil:

Drugač me boš probal izselit? skupaj z frocem in staro mamo?

A ni to baje nemogoče in zarad tega hodlate stanovanja?


Ne bom. ker ti itak ne bom oddal stanovanja.


Nič hudega.
Nobena stvar nima 100% uspeha.

Primeren davek na prazna stanovanja bi zagotovo vsaj del lastnikov prepričal da se znebijo mrtvega kapitala. Če jih pa par trmari pa ni zares pomembno. Sploh če zraven lepo plačajo davke.

Sicer pa nekam hudo osebno jemlješ vse to in cviliš.
Maček zacvili ko mu na rep stopiš.


Ja nekatere moti, tudi če bi plačevali davek. ker je prazno :))

Zgodovina sprememb…

krho ::

Mato989 je izjavil:

Ja če je za tebe 1.300€ NETO samo "dobrega" jurija potem tudi prav... seveda ne pozabi prištet dodatka za delovno dobo (vsako leto 0,5%)

Kakšen dodatek na delovno dobo... Meni je šel letos pri 15 letih delovne dobe na 0%! Zakaj? Zato, ker zakon določa, da se to lahko odredi v kolektivni pogodbi, kot delovna doba pri zadnjem delodajalcu! sicer je pol 0,6%/leto sam vseeno to ni nek majhen znesek.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

l0g1t3ch ::

Druga opcija je upor ljudstva in bodo požgali grad pa graščaka nabil na kol.

matobeli ::

Definitivno boljša opcija. Se vsaj ne bomo rabli pregovarjat preveč.

l0g1t3ch ::

Tudi v preteklosti so bile korenite izboljšave okoli stanovansjke politike ko je vladajočim ratalo vroče pod ritjo, ker so ljudje imeli polno kapo slabih stanovanjskih pogojev.

O tem že pišejo tudi MSM mediji ala Siol.

matobeli ::

Ma dej, še dvoji protesti pa bo šla prva izložba...

nekikr ::

l0g1t3ch je izjavil:

Druga opcija je upor ljudstva in bodo požgali grad pa graščaka nabil na kol.

Ampak ne bo upora ljudstva. Ljudstvo v tem primeru bi bila neka širša, nezadovoljna skupina. Tu bi se pa upor šli samo tisti, ki niste nič naredili in niti nimate volje kaj narediti. Kradli ne bi, ker nimate jajc (razen na partisu, ker vas nihče ne vidi), bi pa razlastninili, če bi se dalo, vse, ki imajo več od vas in jih izgnali. Potem bi se tu cedila mleko in med, cele dneve bi brezskrbno kolesarili in si prepevali Sreča na vrvici.
Ampak, saj vemo kako gre:
 .

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

matobeli ::

nekikr je izjavil:

Ampak ne bo upora ljudstva.


Je že. https://www.delo.si/novice/slovenija/po...

l0g1t3ch ::

nekikr je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Druga opcija je upor ljudstva in bodo požgali grad pa graščaka nabil na kol.

Ampak ne bo upora ljudstva. Ljudstvo v tem primeru bi bila neka širša, nezadovoljna skupina. Tu bi se pa upor šli samo tisti, ki niste nič naredili in niti nimate volje kaj narediti. Kradli ne bi, ker nimate jajc (razen na partisu, ker vas nihče ne vidi), bi pa razlastninili, če bi se dalo, vse, ki imajo več od vas in jih izgnali. Potem bi se tu cedila mleko in med, cele dneve bi brezskrbno kolesarili in si prepevali Sreča na vrvici.
Ampak, saj vemo kako gre:
 .

.



Veliko besed za: sovražim vse ki so revnejši kot jaz.

PrimoZ_ ::

Haha ker klovn tale nekikr :D

Res pravo osebo limas za pridiganje. Današnji neo kapitalizem živi na subvencioniranju.

Privatize the profits socialize the losses.

nekikr ::

matobeli je izjavil:

nekikr je izjavil:

Ampak ne bo upora ljudstva.


Je že. https://www.delo.si/novice/slovenija/po...

Zgrešil si temo. Včeraj so protestirali proti drugim rečem.

Veliko besed za: sovražim vse ki so revnejši kot jaz.

Daj nariši diagram poteka, kako si prišel do tega sklepa, prosim. Če želiš nekaj ukrasti, potem te sovražim, res je. Če želiš pa nepremičnino jih imaš pa cel kup na voljo po raznoraznih cenah po trenutno neumno nizkih fiksnih obrestnih merah.
Bom pa šel na protest s tabo, če želiš. Ko sem se peljal mimo tistega otočka v Miamiju, kjer so same slavne zvezde, sem se tudi jaz vprašal, hej, jaz bi tudi bil tu. Prekleti prasci, da mi ne dajo zastonj vile tule, če mi pa pripada!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

l0g1t3ch ::

nekikr je izjavil:


Veliko besed za: sovražim vse ki so revnejši kot jaz.

Daj nariši diagram poteka, kako si prišel do tega sklepa, prosim. Če želiš nekaj ukrasti, potem te sovražim, res je. Če želiš pa nepremičnino jih imaš pa cel kup na voljo po raznoraznih cenah po trenutno neumno nizkih fiksnih obrestnih merah.
Bom pa šel na protest s tabo, če želiš. Ko sem se peljal mimo tistega otočka v Miamiju, kjer so same slavne zvezde, sem se tudi jaz vprašal, hej, jaz bi tudi bil tu. Prekleti prasci, da mi ne dajo zastonj vile tule, če mi pa pripada!


Davki niso kraja!

l0g1t3ch ::

Povprečna neto plača po sursu je ~1250€
Par ima tako skupaj ~2500€

Cena rabljenega kvadrata trosobnega stanovanja v Škofji Loki stane, 3100€
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Ali novega neopremljenega, 2700€ (če dodamo še za 30k opreme, smo že na 3100€)
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

To je pač meni absurd, to razmerje med plačo in ceno kvadrata.

P.S. Tvoja natolcevanja o šenkavanju in stanovanjih s pogledom na tromostovje so samo slaboumno zavajanje.

P.P.S Imam že hišo pa še vikendico tako, da zame in za otroke ne skrbeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Povprečna neto plača po sursu je ~1250EUR
Par ima tako skupaj ~2500EUR

Cena rabljenega kvadrata trosobnega stanovanja v Škofji Loki stane, 3100EUR
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Ali novega neopremljenega, 2700EUR (če dodamo še za 30k opreme, smo že na 3100EUR)
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

To je pač meni absurd, to razmerje med plačo in ceno kvadrata.

P.S. Tvoja natolcevanja o šenkavanju in stanovanjih s pogledom na tromostovje so samo slaboumno zavajanje.

P.P.S Imam že hišo pa še vikendico tako, da zame in za otroke ne skrbeti.



Poglej ceno v London Cityu =) pa povprečno plačo v UK!

To je nekje podobna primerjava kot jo delaš ti s Slovenijo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

l0g1t3ch ::

Mato989 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Povprečna neto plača po sursu je ~1250EUR
Par ima tako skupaj ~2500EUR

Cena rabljenega kvadrata trosobnega stanovanja v Škofji Loki stane, 3100EUR
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Ali novega neopremljenega, 2700EUR (če dodamo še za 30k opreme, smo že na 3100EUR)
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

To je pač meni absurd, to razmerje med plačo in ceno kvadrata.

P.S. Tvoja natolcevanja o šenkavanju in stanovanjih s pogledom na tromostovje so samo slaboumno zavajanje.

P.P.S Imam že hišo pa še vikendico tako, da zame in za otroke ne skrbeti.



Poglej ceno v London Cityu =) pa povprečno plačo v UK!

To je nekje podobna primerjava kot jo delaš ti s Slovenijo!


Škofja Loka je torej London City ?
Sploh pa, ko sem bil še mali mi je mati vedno rekla zgleduj se po ta dobrih ne po slabih.
Ti bi pa zanič situacijo pri nas opravičeval,da je pač zanič tudi drugod. Super logika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Mato989 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Povprečna neto plača po sursu je ~1250EUR
Par ima tako skupaj ~2500EUR

Cena rabljenega kvadrata trosobnega stanovanja v Škofji Loki stane, 3100EUR
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Ali novega neopremljenega, 2700EUR (če dodamo še za 30k opreme, smo že na 3100EUR)
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

To je pač meni absurd, to razmerje med plačo in ceno kvadrata.

P.S. Tvoja natolcevanja o šenkavanju in stanovanjih s pogledom na tromostovje so samo slaboumno zavajanje.

P.P.S Imam že hišo pa še vikendico tako, da zame in za otroke ne skrbeti.



Poglej ceno v London Cityu =) pa povprečno plačo v UK!

To je nekje podobna primerjava kot jo delaš ti s Slovenijo!


Škofja Loka je torej London City ?
Sploh pa, ko sem bil še mali mi je mati vedno rekla zgleduj se po ta dobrih ne po slabih. Torej če je drugje zanič situacija, to opravičuje zanič situacijo pri nas ?


Ne vzet povprečno plačo v DRŽAVI in vzet ceno nepremičnine blizu Glavnega mesta je enako kot vzet povprečno plačo v UK in vzet ceno nepremičnine v Londonu na srednjem obrobju...

Zakaj pa ne vzameš povprečne plače in nepremičnine nekje pri Halozah? Potem bo slabše izpadlo tole tvoje primerjanje kajne? Ali pa v Kočevju ali pa na Goričkem... Prekmurju... to skupaj je že skor pol Slovenije
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

profii ::

Zakaj imajo učiteljice v Centru LJ isto plačo kot v prekmurju? Pa tam je tovaršica z tremi plačilnimi razredi nad začetno plačo đajič.

l0g1t3ch ::

V Škofji Loki nimamo AC povezave in je vožnja do LJ muka ranga 1h. Geografska bližina ne pomaga pol kurca.

Se strinjam da je povprečna plača slab indikator, ker to povprečje dviguje majhne procent ljudi. Mediana bi bila mnogo boljši pokazatelj kako zares v kurcu so zadeve.
Sploh pa v regijah kjer so nižje cene nepremičnin so tudi plače nižje in razmerje ostane približno isto.

V LJ lahko delaš IT šiht za 5k€ bruto, v Škofji Loki ga boš pa za 4k€.
Pa tukaj je veliko proizvodnih podjetih, kjer na koncu folk dobi vn ravno nekje okoli tistega povprečja, če dela na 3 ali 4 izmene. Niso to neke IT plače za delo za trakom.
««
92 / 718
»»