» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
91 / 700
»»

kow ::

Vsi moji sosedje (blok) so stari upokojenci, ki jih bo v 10-20 letih pobralo. Okej, ena soseda zgleda zdravo, pa zna se 30 let v penziji zivet. Na trg bo prislo ogromno stanovanj za mlade in imigrante.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

bLoL ::

Ni mi ravno jasno, zakaj bi morala država storiti karkoli glede nepremičninskega trga?

Edini popravek, ki bi ga lahko naredili je lažji prenos kreditov med različnimi nepremičninami, kot je to praksa v tujini.

Recimo vzameš 100k kredit za majhno stanovanje. Ko imaš potrebe po večjem, ti banka le "prenese" kredit na večje stanovanje in ti plačuješ naprej (Seveda se glavnica poveča). Stroški takih prenosov so minimalni. Pri naših bankah moraš običajno kredit poplačati (skupno z vsemi obrestmi) in nato začeti novega. To je ena redkih pomanjkljivosti našega nepremičninskega trga.

Sem pa odločno proti ločevanju ljudi na naše in vaše (gradnja socialnih stanovanj). Pogoji naj bodo za vse enaki.
Ljudi lahko "preženete" iz praznih stanovanj z večjimi davki. Vsakemu pripada Xm2. Če tvoje stanovanje/hiša to presega, se te pač obdavči.

matobeli ::

bLoL je izjavil:

Ni mi ravno jasno, zakaj bi morala država storiti karkoli glede nepremičninskega trga?


Ker ga je v osnovi sama uničila. In ker ni v interesu ljudi da je pol države v nižjem sloju.

Utk ::

matobeli je izjavil:

bLoL je izjavil:

Ni mi ravno jasno, zakaj bi morala država storiti karkoli glede nepremičninskega trga?


Ker ga je v osnovi sama uničila. In ker ni v interesu ljudi da je pol države v nižjem sloju.

Zakaj mislite, da bo rešil stvar nekdo, ki jo je namenoma tako naredil? In še to pri tem, da se voli stalno ene in iste stranke.

matobeli ::

Ne bluzi, seveda je jasno da ne z janšo ali kučanom na čelu.

m0LN4r ::

Saj nekega dne, se bo dovolj ljudi zavedalo, da bivalnega prostora ni neskonco mnogo in vsak ima pravico do bivanja, tako kot do zraka in vode.
Razen, ce kapitalisti zmagajo na dolgi rok.

PS: Berlin.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

3p ::

bLoL je izjavil:

Ni mi ravno jasno, zakaj bi morala država storiti karkoli glede nepremičninskega trga?

Edini popravek, ki bi ga lahko naredili je lažji prenos kreditov med različnimi nepremičninami, kot je to praksa v tujini.

Recimo vzameš 100k kredit za majhno stanovanje. Ko imaš potrebe po večjem, ti banka le "prenese" kredit na večje stanovanje in ti plačuješ naprej (Seveda se glavnica poveča). Stroški takih prenosov so minimalni. Pri naših bankah moraš običajno kredit poplačati (skupno z vsemi obrestmi) in nato začeti novega. To je ena redkih pomanjkljivosti našega nepremičninskega trga.

Sem pa odločno proti ločevanju ljudi na naše in vaše (gradnja socialnih stanovanj). Pogoji naj bodo za vse enaki.
Ljudi lahko "preženete" iz praznih stanovanj z večjimi davki. Vsakemu pripada Xm2. Če tvoje stanovanje/hiša to presega, se te pač obdavči.


1) Država mora kaj narediti glede nepremičninskega trga zato, ker država ni kar ena ločena entiteta, ampak naš servis. Če se dovolj državljanov o tem strinja, mora država kaj narediti glede nepremičninskega trga. Državi je to v interesu, ker se v današnjih časih ljudje, in to običajno tisti z boljšo perspektivo, selijo tja, kjer je življenje cenejše. In strošek nepremičnine je povprečnemu posamezniku največji strošek v življenju. Če to prepustimo zgolj trgu (ki je pri nepremičninah specifičen, ker izkorišča skupno dobro, ki ga ni neomejeno - prostor), omogočamo da tisti z presežki neomejeno služijo na tistih, ki prebivališče potrebujejo. Skratka: pravica do prebivališča ( Right to housing @ Wikipedia ) ni enaka kakšnim bolj banalnim pravicam (pravici do TDI SUVja, recimo), in enim se nam jo zdi prav posebej varovati.

2) Pri predčasnem poplačilu kredita ne poplačaš nikakšrnih obresti za čas, ko kredita nisi koristil. Plačaš le morebitni strošek predčasnega poplačila, ki je omejen, mislim da na 1% preostanka.

3) S tem se povsem strinjam. Žal nam neprofitnih / socialnih stanovanj primanjkuje. To bi bilo potrebno urediti z obdavčitvijo, ki se je vlade izogibajo kot hudič križa (pač nočeš preveč jeziti vplivnežev, ki imajo v lasti pa N nepremičnin) in socialnimi transferji...

m0LN4r ::

Naceloma, se bo to zgodilo tudi v Slo, tako da kupujte dokler se lahko:
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

zavajon ::

Utk je izjavil:

Če so stanovanja prazna, je treba zmanjšat obdavčenje dajanja v najem.

Obstaja še druga rešitev. Obdavčiti prazna stanovanja.

profii ::

m0LN4r je izjavil:

Sem vozil dostavo ponoci 2 leti po MB. To z lucmi je bedarija. Kvecjemu je prizgan televizor in spuscena roleta. Drogerasi pa alkoholiki in socialarji pa ne prizigajo luci. To so moje izkusnje in glede na to, da sem videl na vsakem zvoncu in vratih nek priimek ter predpraznik, bi rekel, da ni prazno, pa tudi ce je zgledalo prazno. V realnem svetu so tudi ljudje, ki delajo nocne in ljudje, ki zvecer niso doma ali hodijo ze ob osmih spat, ker so nekje zunaj in pridejo domov in se vrzejo v posteljo.


Sem delal v direktni prodaji in sem zvonil po stanovanjih v blokih. Imel sem tudi točne popise kdaj mi je kdo odprl, včasih sem pa še sosede vprašal, pa ti povem da se včasih tisti predpražnik ne premakne. Pa tudi kakšna kljuka je že prašna. Če ni rože na oknu, premaknjene rolete, premaknjene zavese, odprtega okna, nikoli prižgane luči, nihče ne odpre ko zvoniš,... je stanovanje prazno. :)

kriptobog ::

zavajon je izjavil:

Utk je izjavil:

Če so stanovanja prazna, je treba zmanjšat obdavčenje dajanja v najem.

Obstaja še druga rešitev. Obdavčiti prazna stanovanja.


Oddaš preko airbnb kolegu brezplačno za celo leto. Seveda, samo na papirju. Pa pustiš prazno dalje. Dokler od najemniki tako zaščiteni imam raje prazno stanovanje, kot pa da se spet ukvarjam z neplačniki in njihovimi pravicami.

matobeli ::

Obdavčit prazna, podret neprimerna za bivanje (tudi če so pod spomeniškim varstvom) podret vse bajte ki se niso podrle ko je bila sezidana nadomestna gradnja, onemogočit nakup bivanjskih nepremičnin podjetjem...

kriptobog je izjavil:


Oddaš preko airbnb kolegu brezplačno za celo leto.


Ti bo pa davčna ubrisala pavšalni davek. Ker darila nad X€ so obdavčljiva

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Obdavčit prazna, podret neprimerna za bivanje (tudi če so pod spomeniškim varstvom) podret vse bajte ki se niso podrle ko je bila sezidana nadomestna gradnja, onemogočit nakup bivanjskih nepremičnin podjetjem...

kriptobog je izjavil:


Oddaš preko airbnb kolegu brezplačno za celo leto.


Ti bo pa davčna ubrisala pavšalni davek. Ker darila nad XEUR so obdavčljiva


No pa daš za 1EURna mesec. Vedno se bomo znašli. Kaj koji kurac vas moti, če imam prazno stanovanje.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

kriptobog je izjavil:

imam raje prazno stanovanje, kot pa da se spet ukvarjam z neplačniki in njihovimi pravicami.


Evo, tipično, enim ljudem stanovanj ni potrebno oddajat, torej igrajo vlogo investicije.
In ena izmed zadev ki je resnično narobe v tem svetu je da osnovne bivanjske zadeve ratajo investicijsko zanimive.

kriptobog je izjavil:


No pa daš za 1EURna mesec.


Med 1€ in tržno ceno je x€ razlike, tista razlika je darilo, torej se obdavči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

imam raje prazno stanovanje, kot pa da se spet ukvarjam z neplačniki in njihovimi pravicami.


Evo, tipično, enim ljudem stanovanj ni potrebno oddajat, torej igrajo vlogo investicije.
In ena izmed zadev ki je resnično narobe v tem svetu je da osnovne bivanjske zadeve ratajo investicijsko zanimive.

kriptobog je izjavil:


No pa daš za 1EURna mesec.


Med 1€ in tržno ceno je x€ razlike, tista razlika je darilo, torej se obdavči.


V vsakem primeru se najde rešitev.

Veš zakaj ne oddajam več? Z zadnjim najemnikom sem imel probleme, ko je neha plačevati najemnino, potem ko ga želiš vreči ven ima pa milijon pravic, ker je socialni problem. Nisem jaz socialna služba. Hvala lepa. Imam raje prazno stanovanje.

matobeli ::

Sej pravim, kot investicijo.
Če bomo čez čas imeli še večje socialne težave, mogoče celo izgrede, povišano stopnjo kriminala... se samo v špegu poglej ko boš iskal odgovorne.

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

6bt9hmDwY je izjavil:


To je domneva ali dejstvo? Malo čudno je, da nobenemu od odločevalcev v zadnjih X letih ni padlo na misel, da bi to spremenili.


Dejstvo je da je nekih 25-30% nepremičnin praznih.

Katerih odločevalcev? Tistih ki imajo sami prazne nepremičnine ali tistih ki bodo z veseljem požrl upad volilcev ker bodo znižali vrednost njihovega premoženja?

Ker za popravit nekaj kar je bilo šenkano rabiš praktično vzet zadevo nazaj.
Vzet nazaj pomeni v tem primeru prisilit ponudit na trgu po tržni ceni.

Potem je pa še ena težava in sicer, banka ne da pufa za nakup idealnih deležev, takoj odpade možnost da se megalomanske hiše proda dvema kupcema.



Ja, saj je morda 20-30% nepremičnin praznih, ampak kto smo tekom te teme ugotovili nihče noče kupit prazne nepremičnine v halozah in na goričkem in v prekmurju po vukojebini ali po vaseh štajerske nekje v hribovju... in te so večina teh 20-30% nepremičnin ki so prazne in na voljo... če pa misliš da je v LJ 30% nepremičnin praznih pa nehaj sanjat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

matobeli je izjavil:


Med 1€ in tržno ceno je x€ razlike, tista razlika je darilo, torej se obdavči.

Ne se ne, ker to ni darilo. Tržna najemnina obstaja samo v vaših glavah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

3p je izjavil:

bLoL je izjavil:

Ni mi ravno jasno, zakaj bi morala država storiti karkoli glede nepremičninskega trga?

Edini popravek, ki bi ga lahko naredili je lažji prenos kreditov med različnimi nepremičninami, kot je to praksa v tujini.

Recimo vzameš 100k kredit za majhno stanovanje. Ko imaš potrebe po večjem, ti banka le "prenese" kredit na večje stanovanje in ti plačuješ naprej (Seveda se glavnica poveča). Stroški takih prenosov so minimalni. Pri naših bankah moraš običajno kredit poplačati (skupno z vsemi obrestmi) in nato začeti novega. To je ena redkih pomanjkljivosti našega nepremičninskega trga.

Sem pa odločno proti ločevanju ljudi na naše in vaše (gradnja socialnih stanovanj). Pogoji naj bodo za vse enaki.
Ljudi lahko "preženete" iz praznih stanovanj z večjimi davki. Vsakemu pripada Xm2. Če tvoje stanovanje/hiša to presega, se te pač obdavči.


1) Država mora kaj narediti glede nepremičninskega trga zato, ker država ni kar ena ločena entiteta, ampak naš servis. Če se dovolj državljanov o tem strinja, mora država kaj narediti glede nepremičninskega trga. Državi je to v interesu, ker se v današnjih časih ljudje, in to običajno tisti z boljšo perspektivo, selijo tja, kjer je življenje cenejše. In strošek nepremičnine je povprečnemu posamezniku največji strošek v življenju. Če to prepustimo zgolj trgu (ki je pri nepremičninah specifičen, ker izkorišča skupno dobro, ki ga ni neomejeno - prostor), omogočamo da tisti z presežki neomejeno služijo na tistih, ki prebivališče potrebujejo. Skratka: pravica do prebivališča ( Right to housing @ Wikipedia ) ni enaka kakšnim bolj banalnim pravicam (pravici do TDI SUVja, recimo), in enim se nam jo zdi prav posebej varovati.

2) Pri predčasnem poplačilu kredita ne poplačaš nikakšrnih obresti za čas, ko kredita nisi koristil. Plačaš le morebitni strošek predčasnega poplačila, ki je omejen, mislim da na 1% preostanka.

3) S tem se povsem strinjam. Žal nam neprofitnih / socialnih stanovanj primanjkuje. To bi bilo potrebno urediti z obdavčitvijo, ki se je vlade izogibajo kot hudič križa (pač nočeš preveč jeziti vplivnežev, ki imajo v lasti pa N nepremičnin) in socialnimi transferji...



Ne, ne država smo v OSNOVI LJUDJE in če večina ljudi NOČE da se kaj o tem dela se ne bi smelo s tem nič delat... to je to...

Večina nima problema s stanovanji in bivanjem, to je manjšina, manjšina večinoma takih ki so predolgo študirali, lenuharli, nočejo delat, so nezaposljivi zaradi takih in drugačnih zadev ipd... redkokdo ki je bil priden od 18tega, in varčeval danes pri 30+ nima nepremičnine...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Step2en Wolf ::

Švica ima podoben problem z rastom cen nepremičnin, samo povodi so različni.

Na prvo oko bi lahko rekli, da so visoke cenen nepremičnin zaradi tujcev, ki si na ta način kupujejo "varno naložbo" v prihodnost (isti razlog tudi za London, New York..). Vendar to delno drži za večja mesta, Ženeva, Zurich.
Glavni razlog visokih cen nepremičnin v Švici so: PENZIJSKI SKLADI. Le ti namreč velik del investirajo v nepremičnine. Tako paradoksalno mlajše generacije, ki so se priključile trgu delovne sile, soprispevajo k višjim cen nepremičnin, ki jih potem ne zmorejo najemati (Švica je pretežno nepremičninsko najemniška dežela). Še stanovalna naselja, dokaj nova, po vaseh so nezapolnjena.

Švicarska banka posledično že nekaj mesecev svari pred nepremičninskim balonom, ki bo spet počil.


Na Kitajskem so povodi spet drugačni. Eden je ta, da je več moških, kot žensk - politika enega otroka je potem tradicionalne starše napotila k temu, da so se deklic znebili. Posledica je, da manjka nekaj 10 milionov žensk (ob milijardni populaciji) in jih iz okoliških držav že ugrabljajo, kupujejo na črnem trgu..
Osnovna posledica pa je, da se ženska ne bo odločila za moškega, če le ta nima vsaj stanovanja (in avtomobila).
Ker je Kitajska komunistična, planska.. so mesta gradili tudi "na zalogo" (bodo že izselili nekaj vasi).. v tej vsesplošni mrzlici ne čudi, da se pojavi Evergrande, ki je denar najprej pobral od kupcev, nato še od bank.. in Ponzijeva shema pač enkrat poči.
Deluje, dokler je možna rast.. ker pa je vasi končno mnogo, odprava politike enega otroka pa tudi ni prinelsa zadostne natalitete.. balonček poči.

V Sloveniji, Ljubljani po eni strani kupujejo nepremičnine tudi iz ostalih manj stabilnih držav tako bivše Sovjetske zveze, kot SFRJ.. a je poglavitni razlog za visoke cene to, da je novih gradenj občutno preamo in so zaposlitve preveč skoncentrirane v Ljubljani, javni prevoz praktično ne obstaja (recimo vsaj hitri vlak Lj-Mb v 50min), da bi imeli metro povezan s Kranjem, Celjem, Grosupljem.. je pa že itak utopija.
Razvoj nepremičnin se pa tudi ne zgodi. Malce zato, ker smo lastna gradbena podjetja uničili (namesto, da bi pozaprli odgovorne goljufij, kartelnih dogovorov in podjetja obdržali!), država sama pa tudi ne načrtuje kaj dosti - kot se tudi z javnim prometom ne.
Ljubljanski maksimum je torej nekaj manjših podjetij, ki rušijo hiše in gradijo na njihovem mestu utesnjene "vila bloke."
Na ulici, kjer je bilo prej recimo 16 hiš.. ene 25 družin.. je nato 16 vila blokov s po 10 stanovanji.. torej 160 družin.. toliko avtomobilov.. ceste so pa iste, kot prej, ko je to cesto uporabljalo 25 družin.

REŠITEV: Država bi morala odkupovati parcele ali vsaj urbanistično načrtovati Ljubljano, da bi se razvijala mešana naslja, kot na Dunaju: privatna, najemniška in socialna. S tem se izogneš getoizaciji.. dosežeš pravilno urbanistično načrtovanje infrastrukture itd.
Primer: za določeno podorčje se predpiše ali razpiše izgradnjo n blokov do te in te višine in števila stanovanj. V stilu uvodnega kapitalizma znotraj Nizozemske pa bi lahko privatniki investirali v različno mnogo enot. Graditelji vila blokov bi laho gradili dejanske bloke (vila bloke pa že v osnovi prepovedali) itd.
Denar bi se vrtel, razvila bi se nova gradbena podjetja, ki bi s časom bila sposobna sama stvari razvijati od A do Ž.. država se lahko umakne, a vzdržuje urbanistične zahteve ter mešanost prebivalstva v naseljih.

V bistsvu se da.. samo je preveč parcialnih interesov (se služi s sardinskimi vila bloki, brez urbanističnega planiranja okolice ter posledic le teh) in premalo složnosti, da bi se večno prepirljivi slovenčki uspeli kaj zmeniti.
Glavni problem so pa POLITIKI.. ker, če je vse urejeno - čemu potem služijo?

Politiki namreč najbolj uspevajo tam, kjer je čim več neurejenosti, nezadovoljstva.. ker poteim imajo sploh kaj ponujati!

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

imam raje prazno stanovanje, kot pa da se spet ukvarjam z neplačniki in njihovimi pravicami.


Evo, tipično, enim ljudem stanovanj ni potrebno oddajat, torej igrajo vlogo investicije.
In ena izmed zadev ki je resnično narobe v tem svetu je da osnovne bivanjske zadeve ratajo investicijsko zanimive.

kriptobog je izjavil:


No pa daš za 1EURna mesec.


Med 1€ in tržno ceno je x€ razlike, tista razlika je darilo, torej se obdavči.



Ena izmed resnično napačnih zadev na tem svetu je to da imajo partnerji otroke ki jim ne morejo finančno pomagat =) Ker to pomeni da so neumni imeli otroke.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

Moji starši niso imeli pravice do otrok po matotovih pravilih.

Na njegovo srečo ga niso upoštevali in danes preko davkov prispevam še tisto, kar on revež ne more.

Sicer pa kdo rabi otroke.
Tisti s Kosova jih imajo po 5, nadomestijo praktično tri slovenske pare.

Win win situacija.

Pa še manj zahtevno so. Slovenski par hoče 3 sobno stanovanje, da imajo otroci svojo sobo. Kosovarji bodo pa 2 družini v tem istem stanovanju.

Še raje pa kaka hiša, tam jih je pa brez problema 20. To je visoka efektivnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Valvoline ::

l0g1t3ch je izjavil:

Moji starši niso imeli pravice do otrok po matotovih pravilih.

Na njegovo srečo ga niso upoštevali in danes preko davkov prispevam še tisto, kar on revež ne more.

Sicer pa kdo rabi otroke.
Tisti s Kosova jih imajo po 5, nadomestijo praktično tri slovenske pare.

Win win situacija.

Pa še manj zahtevno so. Slovenski par hoče 3 sobno stanovanje, da imajo otroci svojo sobo. Kosovarji bodo pa 2 družini v tem istem stanovanju.

Še raje pa kaka hiša, tam jih je pa brez problema 20. To je visoka efektivnost.

Upam da bos med prvimi pridno razrezanimi za rezervne dele:
https://old.slovenskenovice.si/crni-sce...

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

matobeli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

imam raje prazno stanovanje, kot pa da se spet ukvarjam z neplačniki in njihovimi pravicami.


Evo, tipično, enim ljudem stanovanj ni potrebno oddajat, torej igrajo vlogo investicije.
In ena izmed zadev ki je resnično narobe v tem svetu je da osnovne bivanjske zadeve ratajo investicijsko zanimive.

kriptobog je izjavil:


No pa daš za 1EURna mesec.


Med 1€ in tržno ceno je x€ razlike, tista razlika je darilo, torej se obdavči.



Ena izmed resnično napačnih zadev na tem svetu je to da imajo partnerji otroke ki jim ne morejo finančno pomagat =) Ker to pomeni da so neumni imeli otroke.


To niti ni problem. Ti rabiš mulcu nuditi kar potrebuje do 18. leta. S pravo vzgojo mu tudi kasneje ne bo nič manjkalo. To kar ti govoriš prinese nasvet razvajene riti, ki so potem pametni po forumih kako oh in psloh dobri so in kaj vse so dosegli pri svojih letih, v resnici pa komaj dosegate povprečno plačo.

l0g1t3ch ::

Valvoline je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Moji starši niso imeli pravice do otrok po matotovih pravilih.

Na njegovo srečo ga niso upoštevali in danes preko davkov prispevam še tisto, kar on revež ne more.

Sicer pa kdo rabi otroke.
Tisti s Kosova jih imajo po 5, nadomestijo praktično tri slovenske pare.

Win win situacija.

Pa še manj zahtevno so. Slovenski par hoče 3 sobno stanovanje, da imajo otroci svojo sobo. Kosovarji bodo pa 2 družini v tem istem stanovanju.

Še raje pa kaka hiša, tam jih je pa brez problema 20. To je visoka efektivnost.

Upam da bos med prvimi pridno razrezanimi za rezervne dele:
https://old.slovenskenovice.si/crni-sce...


To je bil sarkazen na neumne poste soforumaša matota.

Valvoline ::

V zahodni Makedoniji je bilo 10-20% siptarjev, danes jih je 95%, makedoncev so napodil ven iz njihovih his, umori, izsiljevanja, groznje, skratka 30 letni genocid. Podobno kot so na kosovu naredil srbom.
Ta video mi je sheral en znanec k ma zlahto dol v Makedoniji, je makedonac ne siptar, siptarji grozijo da bodo vse makedonce k delajo v JU/JS tam v zahodni Mk vse ven nagnali iz sluzbe da bodo brez dela.
https://twitter.com/Dejan61451106/statu...
Kar veselo uvazajte ta kosovarski gnoj, ko bo zadostno stevilo teh alahovih praznoglavcev se bodo zacel tezave, vsaka neumnost se placa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zavajon ()

Malidelničar ::

Mato989 je izjavil:


Večina nima problema s stanovanji in bivanjem, to je manjšina, manjšina večinoma takih ki so predolgo študirali, lenuharli, nočejo delat, so nezaposljivi zaradi takih in drugačnih zadev ipd... redkokdo ki je bil priden od 18tega, in varčeval danes pri 30+ nima nepremičnine...

To sem tudi sam nekje bral, baje da je Tomaž Štih (aka libertarec) nekje pisal, da je (sicer v SLO krutega) privat najema relativno malo, je pa res da se za njega grebejo predvsem študentske generacije in mladi tam do 40-ga. Jih je pa teh vseh skupaj vseeno kar nekaj 10 tisoč ljudi, blizu 100 tisoč. Zato problem te manjšine na koncu ni tako majhen, ker pa je sama manjšina relativno vseeno zelo majhna, ni političnega interesa zadevo urediti.

Torej nauk zgodbe pri cenovnem nivoju nepremičnin je:
1. Izuči se kako si boš služil kruh in sam zase poskrbel
2. Ni vsak faks zlato, ki se sveti in ni vsaka srednja ali poklicna šola kup dreka
3. Dovolj zgodaj začni varčevati/investirati
4. Realno oceni svoje možnosti
5. Ne bodi prepotenten: stanovanje za Bežigradom, kofetkanje v Cacaoju in Ljubljanska metro urbana scena; vse to velikokrat ni real-life
6. Ne računaj na politiko, da to bo rešila nepremičninski problem
7. Ne spreglej Haloz
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

matobeli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

imam raje prazno stanovanje, kot pa da se spet ukvarjam z neplačniki in njihovimi pravicami.


Evo, tipično, enim ljudem stanovanj ni potrebno oddajat, torej igrajo vlogo investicije.
In ena izmed zadev ki je resnično narobe v tem svetu je da osnovne bivanjske zadeve ratajo investicijsko zanimive.

kriptobog je izjavil:


No pa daš za 1EURna mesec.


Med 1€ in tržno ceno je x€ razlike, tista razlika je darilo, torej se obdavči.



Ena izmed resnično napačnih zadev na tem svetu je to da imajo partnerji otroke ki jim ne morejo finančno pomagat =) Ker to pomeni da so neumni imeli otroke.


To niti ni problem. Ti rabiš mulcu nuditi kar potrebuje do 18. leta. S pravo vzgojo mu tudi kasneje ne bo nič manjkalo. To kar ti govoriš prinese nasvet razvajene riti, ki so potem pametni po forumih kako oh in psloh dobri so in kaj vse so dosegli pri svojih letih, v resnici pa komaj dosegate povprečno plačo.



Seveda je to res, če predpostavljaš da mamica pere nekomu do 30tega itd... ampak obstajak ar nekaj otrok ki so čeprav so ali živijo doma popolnoma enakovredno ali celo več prispevajo k orpavilom itd... in takim se s primernimi financami pomaga da pač grejo na svoje prej namesto da se čaka na dediščino...

Razlike med tem če dobiš danes pri 25tih vso dediščino ali pri 50tih ni, razen ta, da ti bo danes pri 25tih bolj koristila kot pol pri 50tih...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

Valvoline je izjavil:

V zahodni Makedoniji je bilo 10-20% siptarjev, danes jih je 95%, makedoncev so napodil ven iz njihovih his, umori, izsiljevanja, groznje, skratka 30 letni genocid. Podobno kot so na kosovu naredil srbom.
Ta video mi je sheral en znanec k ma zlahto dol v Makedoniji, je makedonac ne siptar, siptarji grozijo da bodo vse makedonce k delajo v JU/JS tam v zahodni Mk vse ven nagnali iz sluzbe da bodo brez dela.
https://twitter.com/Dejan61451106/statu...
Kar veselo uvazajte ta kosovarski gnoj, ko bo zadostno stevilo teh alahovih praznoglavcev se bodo zacel tezave, vsaka neumnost se placa.


Jah zahvali se Matotou, ki podpira politiko stanovanja morajo biti drga, če sem jaz težko prišel do njega morajo drugi še težje.
Če nimaš nepremičnine se nimaš kaj plodit.

Samo nihče mu ni povedal kaj se potem zgodi...

Izobražen kader gremo ven iz Slovenije, vi pa uživajte v novi družbi.

Tole drži kot pribito. Samo da v Sloveniji bi družbo uničili zato, da se poganja rast kupa ciglov :D

3p ::

kriptobog je izjavil:

Veš zakaj ne oddajam več? Z zadnjim najemnikom sem imel probleme, ko je neha plačevati najemnino, potem ko ga želiš vreči ven ima pa milijon pravic, ker je socialni problem. Nisem jaz socialna služba. Hvala lepa. Imam raje prazno stanovanje.


Narobe svet. Kriptobog ima prazno stanovanje. Zakaj za boga. Prodaj in kupi kripto. To the moon! >:D

kriptobog ::

3p je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Veš zakaj ne oddajam več? Z zadnjim najemnikom sem imel probleme, ko je neha plačevati najemnino, potem ko ga želiš vreči ven ima pa milijon pravic, ker je socialni problem. Nisem jaz socialna služba. Hvala lepa. Imam raje prazno stanovanje.


Narobe svet. Kriptobog ima prazno stanovanje. Zakaj za boga. Prodaj in kupi kripto. To the moon! >:D


Vseeno je ali gre to the moon ali do nafte. Trguje se v obe smeri... Če bi želel imam lahko 5 praznih stanovanj. To je moj problem kaj delam s stanovanji in ne vaš.

Malidelničar ::

kriptobog - kje pa ti vidiš gibanje cene nepremičnin v prihodnje? Bi lahko na periferiji padle?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kriptobog ::

Malidelničar je izjavil:

kriptobog - kje pa ti vidiš gibanje cene nepremičnin v prihodnje? Bi lahko na periferiji padle?


Nikjer. Me ne zanima. Samo moti me kako bi socialkaarji radi obdavčevali prazna stanovanja.

matobeli ::

kriptobog je izjavil:

To je moj problem kaj delam s stanovanji in ne vaš.


Seveda je naš problem če ljudje hodlate stanovanja. In če se zmenmo vam jih lahko tud zaplenemo.

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

kriptobog je izjavil:

To je moj problem kaj delam s stanovanji in ne vaš.


Seveda je naš problem če ljudje hodlate stanovanja. In če se zmenmo vam jih lahko tud zaplenemo.


Zakaj? Če rabiš stanovanje si ga pa kupi. Jaz nisem socialna, da bi vam šenkaval stvari.

Invictus ::

matobeli je izjavil:


Seveda je naš problem če ljudje hodlate stanovanja. In če se zmenmo vam jih lahko tud zaplenemo.

Dajte višje najemnine, pa ne bomo holdal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kriptobog ::

Invictus je izjavil:

matobeli je izjavil:


Seveda je naš problem če ljudje hodlate stanovanja. In če se zmenmo vam jih lahko tud zaplenemo.

Dajte višje najemnine, pa ne bomo holdal...


Vbistvu bi bilo dovolj že, da bi država poskrbela za zaščito lastnikov. Da te lahko normalno vržemo ven, če ne plačuješ.

matobeli ::

A če plačujem sem pa lahko do konca lajfa not? A me boš fuknil ven takoj ko najdeš nekoga ki da 20€ več?

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

A če plačujem sem pa lahko do konca lajfa not? A me boš fuknil ven takoj ko najdeš nekoga ki da 20€ več?


Če plačuješ redno si pač notri. Ven bi fuknil samo neplačnike. Nazadnje je bila cela kolobocija, ker so socialkarji zaščiteni.

matobeli ::

Ni res, najemodajalci bi radi vidli pogodbe za max 1leto, nič vzdrževanja, človeka vržeš ven če se ne strinja z novo pogodbo ki je za 50% višja... Obenem bi pa najrajš vozil notri še kupce za stanovanje, ker je ravno balonček.

Oddaj za 10let ali za nedoločen čas, če ne iščeš zgolj investicije.

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Ni res, najemodajalci bi radi vidli pogodbe za max 1leto, nič vzdrževanja, človeka vržeš ven če se ne strinja z novo pogodbo ki je za 50% višja... Obenem bi pa najrajš vozil notri še kupce za stanovanje, ker je ravno balonček.

Oddaj za 10let ali za nedoločen čas, če ne iščeš zgolj investicije.


Za max 1 leto dajejo ravno zaradi problemov, če ti nekdo preneha plačevati. Jaz sem imel pogodbo za nedoločen čas, ker se mi ne da jebati s pogodbami in novimi najmeniki, itd. Najbolj idealno je, da imaš nekoga za dolgoročni najem. Dokler ne neha plačevati. Takrat imaš pa problem.

Invictus ::

matobeli je izjavil:

A če plačujem sem pa lahko do konca lajfa not? A me boš fuknil ven takoj ko najdeš nekoga ki da 20€ več?

Ne, če redno plačuješ, se bo najemnina prilagajala trgu. 1x na 3 leta...

matobeli je izjavil:

Ni res, najemodajalci bi radi vidli pogodbe za max 1leto, nič vzdrževanja, človeka vržeš ven če se ne strinja z novo pogodbo ki je za 50% višja...
Oddaj za 10let ali za nedoločen čas, če ne iščeš zgolj investicije.

Seveda, zato da lahko nekoga vržeš ven... Pritoži se državi, ker neplačnike ščiti...

Plačaj mi z 5 let vnaprej, pa dobiš najemno pogodba za 10 let...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mato989 ::

Plačaj mi z 5 let vnaprej, pa dobiš najemno pogodba za 10 let...


Tako je

V bistvu bi že veliko več najemnih stanovanj bilo na voljo če bi lahko lastnik poklical1 dan po poteku najemne pogodbe policijo ki bi po tem ko vidi da je pogodba potekla in videla da si ti resnični lastnik ob hitrem pogledu v knjigo ali kupoprodajno, enostavno s silo če ne bi hotel na lep način, pospremila bivše najemnike ven popisala uničeno in jih po dolžnosti ovadila za uničevanje lastnine...

Grem stavit da s takim zakonom dobimo takoj jurija več najemnih stanovanj... ampak ta zakon mora bit brez izjem.

Normalna oseba ko poteče pogodba o najemu je drug dan ni več notri, tako to je.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

l0g1t3ch ::

Sami ubogi na duhu tule skup.

matobeli ::

Mato989 je izjavil:

1 dan po poteku najemne pogodbe


Joj si ti en mali fašistek, naslednjič ko boš pozabil štrom plačat ti bomo takoj kable rezal, oziroma še bolje, damo kar eksploziv notri v omarco, ob 00:00 poči.

Če boš hotel spet met elektriko pa najprej kazen, pa še stroške nove omarice, pa šamar da si boš zapomnil za naslednjič.

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:

1 dan po poteku najemne pogodbe


Joj si ti en mali fašistek, naslednjič ko boš pozabil štrom plačat ti bomo takoj kable rezal, oziroma še bolje, damo kar eksploziv notri v omarco, ob 00:00 poči.

Če boš hotel spet met elektriko pa najprej kazen, pa še stroške nove omarice, pa šamar da si boš zapomnil za naslednjič.


Ah socialkarji. Če imaš pogodbo za določen čas, točno veš kdaj poteče. Če ni podaljšanja je točno jasno, da moraš do takrat ven. Če ne plačaš steče postopek, opomini in te jajca, ampak potem se začne, ker te država kot najemnika ščiti. In tene morem fuknit ven niti po vseh opominih.

l0g1t3ch ::

Sej so res kake zgodbe z problematičnimi najemniki ampak to je gledano celo sliko koliko primerov 1:1000 ali 1:10000 ?

Neosnovan strah, ki služi kot izgovor osebkom s fašističnimi težnjami.

Ne rabimo nobenih novih zakonov. Kar bi res rabili je, da sodišča učinkovito delajo in tako pohendlajo primere ko že naletiš na težavnega najemnika.

matobeli ::

Invictus je izjavil:


Plačaj mi z 5 let vnaprej, pa dobiš najemno pogodba za 10 let...


Sem iskal pa nihče ni bil za. Oziroma bi oddajali, ampak 10let po ceni za 1mesec.

kow ::

l0g1t3ch je izjavil:


Ne rabimo nobenih novih zakonov. Kar bi res rabili je, da sodišča učinkovito delajo in tako pohendlajo primere ko že naletiš na težavnega najemnika.


Je to res? Sam imam pogodbo z "izvrsilno klavzulo" oz. ne spomnim se kako tocno se rece. Koliko razumem, me zlahka izselijo v primeru neplacevanja.

l0g1t3ch ::

Roko na srce imaš pa tudi med najemodajalci ogromno ljudi z raznimi motnjami, predvsem kakimi fašističnimi forami, pa narcisi ki mislijo da so nad vsem ker majo v lasti par kupov ciglov itd...
Pa da ne pozabimo na goljufe, ki mislijo da so robin hoodi, ker oddajajo na črno.

Če malo pomislim so najemniki ubistvu zelo OK druščina v primerjavi z najemodajalci.
««
91 / 700
»»