» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
80 / 631
»»

PrimoZ_ ::

370m nanese, ker je šteta še klet in podstrešje. Jaz imam približno isto kvadraturo na štuk, samo da podstrešje ni uporabno in je že takoj samo še 270m. Potem daš stran še klet, ki je pač za shranjevanje biciklov, avtomobilskih gum, shrambo, delavnico, ... In potem smo že na 180m dejanske stanovansjke površine.

In ja če sem do sedaj porabil 100k za obnovo imam še doooolgo pot do 200k. Fasada me bo prišla 20k.

Gregor P ::

Kolikor se spomnim iz okoli leta 2013, te je gradnja stala približno 900-1000 evrov na m2, torej recimo če si dal zgraditi (pomeni nisi naredil ali kupil nič sam; vse si prepustil zunanjim izvajalcem + nadzor) 120 m2 hišo te je to prišlo 120.000,- evrov (govorimo seveda samo o gradnji celotne hiše s sodobno fasado, streho itd., a brez ostalih stroškov parcele, komunalnih prispevkov, brez upoštevanja morebitnih subvencij itd.). Koliko se je to razmerje spremenilo do danes?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

kriptobog ::

Gregor P je izjavil:

Kolikor se spomnim iz okoli leta 2013, te je gradnja stala približno 900-1000 evrov na m2, torej recimo če si dal zgraditi (pomeni nisi naredil ali kupil nič sam; vse si prepustil zunanjim izvajalcem + nadzor) 120 m2 hišo te je to prišlo 120.000,- evrov (govorimo seveda samo o gradnji celotne hiše, brez ostalih stroškov parcele, komunalnih prispevkov itd.). Koliko se je to razmerje spremenilo do danes?


Montažne so bile lani od 900€ dalje za ključ. Letos se začne pri 1500€

PrimoZ_ ::

jotunn je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ker pač lahko, mansarda mu je bila zastonj pa se je preseraval z ploščicami in nevem kakimi parketi pa kuhinjo za 15k€ in podobno...

Aha ok potem to bolj kot ne pove vse. Ja po tem sodec sva se preseravala, ker je bila kuhinja (brez aparatov) precej vec kot 15k eur. Konec koncev, samo nova streha z 8 stresnimi okni je bila kar nekaj cez 20k.
Glede cen pa ne vem, vse ponudbe, ki sem jih dobil, so bile dobesedno v rangu par 100eur razlike, pa ne glede ali je bila ponudba za okna, fasado, streho, ali pa toplotno crpalko in ogrevanje in ne glede ali je bila ponudba iz firme na Gorenjskem ali pa iz Prekmurja. Tako da dvomim, da so naju prav hudo lupili, so pa cene malenkost drugacne, kot si vecina predstavlja... razen seveda ce delas z najvecjimi srotom (od materialov do delavcev). Ampak dokler si lahko brez tezav privoscim, si bom naredil tako kot je meni vsec in iz materialov, ki so mi vsec, ne iz tistih, ki so najcenejsi, samo da bom prisparal nekaj drobiza.


Vakemu svoje. Jaz enako dobro kuham v kuhinji za ene 4k leseni del + aparati.
Za streho sem tudi jaz dal skoraj 20k in to brez strešnih oken. Streha opravlja neko funkcijo in tu želim kvaliteto. Kuhinja po drugi strani ...

Isto recimo TČ, enako dobro greje micka za 6k€ ali pa bi vzel Stibel eltron za 14k.
Pač nekatere svari so enostavno precenjene.
Ali pa okna, Internorm pvc alu je 10k€, les alu od Msora pa 16k.

Gregor P ::

kriptobog je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Kolikor se spomnim iz okoli leta 2013, te je gradnja stala približno 900-1000 evrov na m2, torej recimo če si dal zgraditi (pomeni nisi naredil ali kupil nič sam; vse si prepustil zunanjim izvajalcem + nadzor) 120 m2 hišo te je to prišlo 120.000,- evrov (govorimo seveda samo o gradnji celotne hiše, brez ostalih stroškov parcele, komunalnih prispevkov itd.). Koliko se je to razmerje spremenilo do danes?


Montažne so bile lani od 900€ dalje za ključ. Letos se začne pri 1500€

To pa je kar hud preskok:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bozicek ::

jotunn je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Ker pač lahko, mansarda mu je bila zastonj pa se je preseraval z ploščicami in nevem kakimi parketi pa kuhinjo za 15kEUR in podobno...

Aha ok potem to bolj kot ne pove vse. Ja po tem sodec sva se preseravala, ker je bila kuhinja (brez aparatov) precej vec kot 15k eur. Konec koncev, samo nova streha z 8 stresnimi okni je bila kar nekaj cez 20k.
Glede cen pa ne vem, vse ponudbe, ki sem jih dobil, so bile dobesedno v rangu par 100eur razlike, pa ne glede ali je bila ponudba za okna, fasado, streho, ali pa toplotno crpalko in ogrevanje in ne glede ali je bila ponudba iz firme na Gorenjskem ali pa iz Prekmurja. Tako da dvomim, da so naju prav hudo lupili, so pa cene malenkost drugacne, kot si vecina predstavlja... razen seveda ce delas z najvecjimi srotom (od materialov do delavcev). Ampak dokler si lahko brez tezav privoscim, si bom naredil tako kot je meni vsec in iz materialov, ki so mi vsec, ne iz tistih, ki so najcenejsi, samo da bom prisparal nekaj drobiza.


Pri ponudbah moraš biti zelo pazljiv
Lani (uff ne..Je že predlani...kako čas beži:D) ko smo začeli z prenovo hiše v centru Grosuplja sem to najbolj spoznal
Cene fasade so se gibale tudi v +7k
Ampak pri vseh smo postavili iste pogoje glede materjalov.

Hec je v tem da so imeli veliko dela in ceno nabil tudi do 20 jurjev. Ker je bilo dosti dela povsod.
Tega ki smo potem dobili na koncu, je naredil za 14 jurjev ampak je lepo v štartu povedal. Pred avgustom ne bo nič (čakalna doba 5 mesecev). Sam jebi ga, čakal smo pet mesecev ampak prišparal 7 jurjev. Lahko bi pa imel tisti mesec narejeno ampak plačal tok več
Isto mizar, isto električar isto keramičarji
Darila letos samo za poredne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bozicek ()

profii ::

Problem teh majstrov, ki pridejo čez pol leta je lahko v tem da pridejo čez eno leto. Če se ti res ne mudi, potem ok, prišparaš. Ampak koliko izgubiš če ne živiš tam? Npr da eno leto več plačuješ najemnino?

jabe ::

Montažne so bile že 2013 1300-1400EUR/m2 kar sem jaz gledala, zidan ekvivalent oziroma se malo boljši me je prišel pa pod jurja. Danes so zle cene za 50% gor, kolikoe spremljam, pa malo se spremljam...

PrimoZ... Brez zamere, enkrat si napisal da imaš 3x70m2, od tod tudi moj odgovor. Take stvari si znam zapomniti, da je že nadležno. Poleg tega so že površine nad zemljo lahko zelo različne, kaj šele pod njo. Klet ni klet pa konec debate. Eni jo imajo za rumpl kamro, lopo, garažo in krompir. Eni jo imamo znotraj ovoja hiše, svetlo prezračevano in ogrevano, torej bivalno. Tudi tale na sliki ni zanemarjena in "za garažo", dasiravno marsikdo nima z njo kaj početi v tej obliki, ampak do bivalne kleti je komaj da kaki korak. Enako velja za podstrešje. Imaš kar velik interval, kaj je lahko podstreha.

Kar je pa treba sploh tudi na začetku reči, ker očitno je šlo prejšnjo rundo mimo. Oprema je premičnina, ne nepremičnina. Povsem vseeno na ceni bajte je, koliko je kuhinja stala pa ali je omara masiva ali Ikea. To je postavka zase. Ki jo jaz kot kupec hiše lahko plačam, če mi je všec ali pa pac kupim PRAZNO hišo. Pa naj gre s tem, kamor hoče. Ampak kupiti jo pa tudi moral, pri prodaji pa ni vredna nič.

Point vsega je pa... Ne da zagovarjam ceno te bajte, sploh je videla nisem, niti me v taki obliki ne zanima. Raje pa vseeno dam pol milijona za tole, kot za enak denar stanovanje v Ljubljani. Če se gre za nepremičnino, kjer živim. Eni pa pač ne... ampak mi gre pa skrajno na živce, ko je vedno gnev zgolj na prvo žogo, primerja se pa brez izjeme jabka pa hruške. Tukaj v tem primeru zgolj samo ceno, pa se je že tle tok nastresiralo in našokiralo, da itak drugo ni nič več važno. Če bo prodal bo, če ne bo pa ceno spustil ali ne bo prodal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Invictus ::

Ja, revčki se bodo vedno zgražali nad ceno in nikoli nič kupili...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jotunn ::

PrimoZ_ je izjavil:

Fasada me bo prišla 20k.

Sicer je precej odvisno od kvadrature fasade, ne kvadrature hise, ampak vseeno. Za 20k eur bo bolj boga fasada ;) Ja seveda se jo da dobiti, kaksna je sem pa videl pri sosedu, kjer so mu delali stirje Ukrainci. 10cm stiropora, fuge med stiroporom taksne, da si lahko prst brez problema notri vtaknil, enega sidra ne (na vrh stare fasade s 7cm kombi plosc spodaj), lepilo za stiropor kakor in kamorkoli je padlo, balkoni neizolirani, cez pa osnovno enobarvno fasado. Ja fasada je nova, kvalitetna je pa toliko, kot ce bi kar staro pustil. Se pa strinjam vsak ima svoje prioritete.

PrimoZ_ ::

Imam 3x70 efektivne, ker vem ko sem kupoval talne obloge + še stopnišče, ki je kar precej glomazno ampak tistega nisem štel zraven.
Ampak ker poznam to hišo v živo, se mi ne zdi kaj prida večja po tlorisu, me preseneča od kje toliko kvadratov.

Glavna razlika je da je pri meni mansarda rahlo pobita, imam dobra 2m stojne višine, podstrešje pa je potem samo trikotne oblike, brez ravne stene. In tudi dostop je samo preko izvlečne lestve. Medtem ko tole hišo so pozidali še za tisti dober metr višine in je sedaj tudi podstršje bivalno, medtem ko je pri meni samo prazen votel prostor. To je potem 4*X namesto 3*X.
Klet pa pri teh starih hišah nikjer ni zares bivalna. Mogoče kot zasilna opcija ali pa če nabašeš notr delavce iz albanija. Ponavadi so stropi nižji, pa še deloma je vkopana v zemljo in imaš od oken potem samo strelske linije.
Jaz sem okoli hiše odkopal in naredil novo hidroizolacijo pa tudi toplotno izolacijo kleti. Tudi okna so troslojna, vsa napeljava je nova, stikala so nova, stene so prebeljene itd...
Vseeno pa je to bolj kot ne rumpl kamra, ker pač, višina stropov in manjko svetlobe. Čeprav mogoče si bom v enem prostoru uredil gaming kotiček/men cave :)

Sicer pa to sploh ni bistvo.
Če imam pol miljona, hočem bajto po svojih željah.
In če je bila bajta obnovljena z mislijo na prodajo, si lahko prepričan da se je varčevalo kjer se je le moglo.

Sploh pa se je pol leta nazaj v stražišču prodala hiša z urejenimi tremi stanovanji in 2000+ m parcele za 400k. Tisto je bil dobr nakup že samo zaradi zemlje, tu pa še parcela ni kaj prida velika.

gansta ::

Invictus je izjavil:

Še bolj absurdno bo... Cene materialov so šle gor za 100%, pol so pa še malo izvajalci navili svoje tarife...

Zraven je pa še država zaostrila pogoje za uporabno odovoljenje, pa še vsek jebeni ponudnik (elektro, vodovod, kanalizacija) mora dati svoje mnenje...

Komur se ljubi zajebavat s celim sistemom, hoče na koncu zaslužit...


To je ponovno "nabijanje" v prazno. Cene materialov npr. železa in lesa gredo na svetovni ravni že nazaj na predkoronski nivo (poglej sis am grafe če ne verajmeš). Vmes je bil res visok "peak", ampak sedaj bomo poslušali še vrsto let diskusije kako se je podražil material.

matijadmin ::

Gregor P je izjavil:

Država bi očitno morala biti kar za vse; ne vem če je to rešitev (za vse)?:|

Če si država želi višje natalitete, zmanjšati beg možgan, nenazadnje stabilnejšo (četudi vitko) socialno državo, bo nekaj morala tudi narediti. Sicer pa lahko prepusti to (vsaj pri nas v tej panogi) povsem v kurcu zasebnemu sektorju. Prosti trg enostavno ni univerzalna rešitev za vse, je velikokrat tudi (sori - butast) izgovor.
Vrnite nam techno!

Mato989 ::

matijadmin je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Država bi očitno morala biti kar za vse; ne vem če je to rešitev (za vse)?:|

Če si država želi višje natalitete, zmanjšati beg možgan, nenazadnje stabilnejšo (četudi vitko) socialno državo, bo nekaj morala tudi narediti. Sicer pa lahko prepusti to (vsaj pri nas v tej panogi) povsem v kurcu zasebnemu sektorju. Prosti trg enostavno ni univerzalna rešitev za vse, je velikokrat tudi (sori - butast) izgovor.


Kaj bi še morala naredit, nosečnice v Sloveniji imajo itak več ugodnosti kot v polovici EU držav če ne skoraj vseh... ne ljubi se mi gledat... 12 mesečna porodniška plačana s strani davkoplačevalcev je REDKOST v Evropi in po Svetu....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

Mato989 je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Država bi očitno morala biti kar za vse; ne vem če je to rešitev (za vse)?:|

Če si država želi višje natalitete, zmanjšati beg možgan, nenazadnje stabilnejšo (četudi vitko) socialno državo, bo nekaj morala tudi narediti. Sicer pa lahko prepusti to (vsaj pri nas v tej panogi) povsem v kurcu zasebnemu sektorju. Prosti trg enostavno ni univerzalna rešitev za vse, je velikokrat tudi (sori - butast) izgovor.


Kaj bi še morala naredit, nosečnice v Sloveniji imajo itak več ugodnosti kot v polovici EU držav če ne skoraj vseh... ne ljubi se mi gledat... 12 mesečna porodniška plačana s strani davkoplačevalcev je REDKOST v Evropi in po Svetu....


Realno je še to premalo.
11 mesecev star otrok je premali za v vrtec pa če se na glavo postaviš. Seveda pa sociopatov to ne briga.
Ko sva se odločila za otroke je namesto povratka na delo žena raje dala odpoved in je bila doma.

Ni treba da vedno poberemo najslabše od drugih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

jabe ::

https://mojikvadrati.com/ocena-nepremic...

Tu je ne najdem. Najbliže je ena s slabimi 360m2, 4 stanovanja, če sem prav štela na slabih jurja kvadratih za 415kEUR.

Imaš dober kilometer stran 40m2 na 850m2 za 230kEUR. Seveda je tle nekaj mutavega, kot pri zadnjih ko se prodaja bajte po 150 pa 300 evrov na kvadrat, ker gre ponavadi za dokončno urejanje dedovanja z najnižjimi davki. Ali pa bajta iz predvoinih časov, kjer je pač v ceni parcela in komunalni prispevek. Ki seveda ni bagatela v Kranju. Bajta se pa ruši.

Kakorkoli v Stražišču povprečen kvadrat bajte v zadnjih 2 letih za 1525m2 vključujoč tele anomalije. Pa je treba še kaj postoriti. Kaj šele, da se samo seliš v opremljeno...

P.s.
Družinska tematika je druga tema. Danes otrok doma z mamo ne funkcionira. Ker to pomeni doma z mamo, ker je "in", da se družinska celica zabarakadira pred vsemi in vsem. Vrtec ni idealen, je pa za razvoj otroka mnogo boljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

c3p0 ::

jotunn je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Fasada me bo prišla 20k.

Sicer je precej odvisno od kvadrature fasade, ne kvadrature hise, ampak vseeno. Za 20k eur bo bolj boga fasada ;) Ja seveda se jo da dobiti, kaksna je sem pa videl pri sosedu, kjer so mu delali stirje Ukrainci. 10cm stiropora, fuge med stiroporom taksne, da si lahko prst brez problema notri vtaknil, enega sidra ne (na vrh stare fasade s 7cm kombi plosc spodaj), lepilo za stiropor kakor in kamorkoli je padlo, balkoni neizolirani, cez pa osnovno enobarvno fasado. Ja fasada je nova, kvalitetna je pa toliko, kot ce bi kar staro pustil. Se pa strinjam vsak ima svoje prioritete.


Brezveze govorit "10, 15, 20k" fasada, če ne poznaš kvadrature. Podaj ceno na m2. Moja je prišla manj od 10k z ekoskladom, pa je 15cm, bajta ni mala, niti nizka, seveda pa že nekaj let nazaj.

Je pa to ena od zadev, kjer se da precej prihranit, če delaš sam, pa da imaš malo grifa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

PrimoZ_ ::

PrimoZ_ je izjavil:

Imam 3x70 efektivne, ker vem ko sem kupoval talne obloge + še stopnišče, ki je kar precej glomazno ampak tistega nisem štel zraven.
Ampak ker poznam to hišo v živo, se mi ne zdi kaj prida večja po tlorisu, me preseneča od kje toliko kvadratov.

Glavna razlika je da je pri meni mansarda rahlo pobita, imam dobra 2m stojne višine, podstrešje pa je potem samo trikotne oblike, brez ravne stene. In tudi dostop je samo preko izvlečne lestve. Medtem ko tole hišo so pozidali še za tisti dober metr višine in je sedaj tudi podstršje bivalno, medtem ko je pri meni samo prazen votel prostor. To je potem 4*X namesto 3*X.
Klet pa pri teh starih hišah nikjer ni zares bivalna. Mogoče kot zasilna opcija ali pa če nabašeš notr delavce iz albanija. Ponavadi so stropi nižji, pa še deloma je vkopana v zemljo in imaš od oken potem samo strelske linije.
Jaz sem okoli hiše odkopal in naredil novo hidroizolacijo pa tudi toplotno izolacijo kleti. Tudi okna so troslojna, vsa napeljava je nova, stikala so nova, stene so prebeljene itd...
Vseeno pa je to bolj kot ne rumpl kamra, ker pač, višina stropov in manjko svetlobe. Čeprav mogoče si bom v enem prostoru uredil gaming kotiček/men cave :)

Sicer pa to sploh ni bistvo.
Če imam pol miljona, hočem bajto po svojih željah.
In če je bila bajta obnovljena z mislijo na prodajo, si lahko prepričan da se je varčevalo kjer se je le moglo.

Sploh pa se je pol leta nazaj v stražišču prodala hiša z urejenimi tremi stanovanji in 2000+ m parcele za 400k. Tisto je bil dobr nakup že samo zaradi zemlje, tu pa še parcela ni kaj prida velika.


Evo sem šel preverit predračun od kemoplasta, 129,5m^2 je izmeril površine za vinil, oba nadstropja. Kopalnica po nadstropju je pa ~10,5m^2. Štenghaus pa doda še dobih 8m^2 ampak tu so masivne lesene stopnice in les na podestu, ki se je vse skupaj samo prebrusilo in polakiralo.

jabe je izjavil:

https://mojikvadrati.com/ocena-nepremic...

Tu je ne najdem. Najbliže je ena s slabimi 360m2, 4 stanovanja, če sem prav štela na slabih jurja kvadratih za 415kEUR.

Imaš dober kilometer stran 40m2 na 850m2 za 230kEUR. Seveda je tle nekaj mutavega, kot pri zadnjih ko se prodaja bajte po 150 pa 300 evrov na kvadrat, ker gre ponavadi za dokončno urejanje dedovanja z najnižjimi davki. Ali pa bajta iz predvoinih časov, kjer je pač v ceni parcela in komunalni prispevek. Ki seveda ni bagatela v Kranju. Bajta se pa ruši.

Kakorkoli v Stražišču povprečen kvadrat bajte v zadnjih 2 letih za 1525m2 vključujoč tele anomalije. Pa je treba še kaj postoriti. Kaj šele, da se samo seliš v opremljeno...


Tisto, ki jo imam v mislih se je prodalo že pomladi. Oglaševana cena je bila okoli 400k.
Tole iz gmaps, ne da se mi gledat na gurs številke parcele itd...
povezava na gmaps


Ampak tole mislim da je bil odličen nakup, če si mel tisti denar pri roki, ker je parcela ogromna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

jabe ::

Tole je za zadnji 2 leti... GURS je pa vir. Ne vem pa zdaj, a kaj manjka ali ne.

Kva zdaj računamo - tvojo neto površino. 129,5 + 3x10,5 + 2x8 = 177m2?

Počasi kvadrat ne bo več kvadrat. Kva zdaj gledamo, bruto, neto? Pri meni je bruto 1,4x večji od neto (glede na vodilno mapo). Jaz ponavadi računam neto, kamor lahko pač stopim. Če drugi drugače, potem moje cene nazaj vzamem, moram preracunati.

PrimoZ_ ::

jabe je izjavil:

Tole je za zadnji 2 leti... GURS je pa vir. Ne vem pa zdaj, a kaj manjka ali ne.

Kva zdaj računamo - tvojo neto površino. 129,5 + 3x10,5 + 2x8 = 177m2?

Počasi kvadrat ne bo več kvadrat. Kva zdaj gledamo, bruto, neto? Pri meni je bruto 1,4x večji od neto (glede na vodilno mapo). Jaz ponavadi računam neto, kamor lahko pač stopim. Če drugi drugače, potem moje cene nazaj vzamem, moram preracunati.


Ne vem zakaj hiše ne bi bilo tam, mogoče rabijo dolgo časa da osvežijo ?

Moja neto površina je 129,5 + 2x10,5 + 2x8 = 166,5 oz 150,5, če odštejemo štenghaus, ki je funkcionalno neuporaben plac (nadstropje in mansarda).
Klet ima spt svojih 75m^2 (ker so itak isti tlorisi vsepovsod) in 8m štenghausa.
Torej kar se mene tiče ima hiša 3x75neto (uporabnih), lahko pa dodam še 24m štenghausa, ki je pač za višat številko na papirju. In stroške ogrevanja :D

jabe je izjavil:


P.s.
Družinska tematika je druga tema. Danes otrok doma z mamo ne funkcionira. Ker to pomeni doma z mamo, ker je "in", da se družinska celica zabarakadira pred vsemi in vsem. Vrtec ni idealen, je pa za razvoj otroka mnogo boljši.


To je tvoj subjektiven pgled. Če je mama doma z otrok ni nobene potrebe da se zabarikadira pred svetom.
Naša izkušnja je bila super, otrok do drugega leta pa itak ne kaže kaj prida zanimanja za sovrstnike, vem ker nas je imelo veliko v istem času otroke pa smo se pogosto družili otroci so se pa igrali vsak zase.
Se pa po drugem letu to začen naglo spreminjat in postanejo vrstniki aktualni in družabne igre z vrstniki in vse to. Takrat je tudi najbolj idelano za v vrtec.
Pri nas so vsi šli v vrtec z dobrima dvema letoma in ni bilo potrebe po nobenem uvajanju, nobenih travm za iti v vrtec...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

poweroff ::

To je to. Izvajalci vas nategnejo s super materiali, noben pa ne pove, da so pri teh materialih, kjer je razlika v ceni 100%, razlika v kvaliteti pa 1 %.

Oziroma, material, ki je bil "top" 5 let nazaj se danes dobi ceneje... letošnji top material je pa precej dražji. Nihče pa ne pomisli, da bo tisti material izpred 5 let trajal 50 let plus in da je bistveno boljši kot material vgrajen v 100 let stare precenjene ljubljanske bajte...
sudo poweroff

PrimoZ_ ::

Jap, cena in kakovost ne naraščata linearno.

LeQuack ::

A ni tko da je cena materiala zrastla za 10x v zadnjem letu?
Quack !

Invictus ::

Saj material sploh ne stane toliko. Ja, cene so šle gort 100%, ampak material je v celoti samo 20% storitve... Potem imaš preprosto delo. Tudi tukaj so nabili cene, sploh če hočeš takoj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jabe ::

ok... pa drugače. zdaj smo prišli iz taka hiša kot je moja pri 370m2 na hišo s cca 240m2. kjer je klet garaža. Štenge moramo povsod greti, ne samo pri nekaterih. Zdaj me pa zanima, zavoljo debate, ko gledamo tele površine:
- na GURSu
- v oglasih

kaj gledamo? neto z višino stropa nad 1,6m, ali bruto? tole dvoje ni čisto enako.

p.s.
seveda je subjektivno, tako kot tvoje. Izkušnje imamo pa tudi zelo različne, očitno. Meni ni bilo nikdar všeč, v kaj in kako rastejo otroci, ki so se merkali doma. z mamo ali babico. ne ko sem bila jaz otrok, ne zdaj. asocialci z večvrednostnim kompleksom v preseku. Kot rečeno, pa je to nepotreben input v tej temi.

kriptobog ::

jabe je izjavil:

Montažne so bile že 2013 1300-1400EUR/m2 kar sem jaz gledala, zidan ekvivalent oziroma se malo boljši me je prišel pa pod jurja. Danes so zle cene za 50% gor, kolikoe spremljam, pa malo se spremljam...

PrimoZ... Brez zamere, enkrat si napisal da imaš 3x70m2, od tod tudi moj odgovor. Take stvari si znam zapomniti, da je že nadležno. Poleg tega so že površine nad zemljo lahko zelo različne, kaj šele pod njo. Klet ni klet pa konec debate. Eni jo imajo za rumpl kamro, lopo, garažo in krompir. Eni jo imamo znotraj ovoja hiše, svetlo prezračevano in ogrevano, torej bivalno. Tudi tale na sliki ni zanemarjena in "za garažo", dasiravno marsikdo nima z njo kaj početi v tej obliki, ampak do bivalne kleti je komaj da kaki korak. Enako velja za podstrešje. Imaš kar velik interval, kaj je lahko podstreha.

Kar je pa treba sploh tudi na začetku reči, ker očitno je šlo prejšnjo rundo mimo. Oprema je premičnina, ne nepremičnina. Povsem vseeno na ceni bajte je, koliko je kuhinja stala pa ali je omara masiva ali Ikea. To je postavka zase. Ki jo jaz kot kupec hiše lahko plačam, če mi je všec ali pa pac kupim PRAZNO hišo. Pa naj gre s tem, kamor hoče. Ampak kupiti jo pa tudi moral, pri prodaji pa ni vredna nič.

Point vsega je pa... Ne da zagovarjam ceno te bajte, sploh je videla nisem, niti me v taki obliki ne zanima. Raje pa vseeno dam pol milijona za tole, kot za enak denar stanovanje v Ljubljani. Če se gre za nepremičnino, kjer živim. Eni pa pač ne... ampak mi gre pa skrajno na živce, ko je vedno gnev zgolj na prvo žogo, primerja se pa brez izjeme jabka pa hruške. Tukaj v tem primeru zgolj samo ceno, pa se je že tle tok nastresiralo in našokiralo, da itak drugo ni nič več važno. Če bo prodal bo, če ne bo pa ceno spustil ali ne bo prodal.


Zanimivo. Lani sem postavljal na kluč za cca 1100 montažno. Najcenejša ponudba je bila 950€, najdražja pa 1450€

jabe ::

ahja, govorim za celo hišo na koncu. je bilo treba papirje vkup dati, klet vseeno pozidati in plato narediti. kar je bilo enako, sem prištela k obema. potem pa na koncu delila in dobila tele cifre. Govorim o neto površini. take sem pač imela ponudbe leta 2012-2013. 2013 smo začeli zidati, torej so bile ponudbe malo prej.

ponudnika sta bila marles in jelovica, lumar ponudbe ni naredil.

poweroff ::

Se pravi materiali so precenjeni. Plus, marže trgovcev so visoke.

Cene dela so tudi precenjene. Sploh ko pogledaš kakšno ima plačo dejanski izvajalec.

In če bo zdaj kdo omenil davke... ja, ampak kaj pa dobički gradbenih firm? Ti ceno dvignejo še bolj.

Podobna zgodba kot v zdravstvu. Ko se plačuje za kvaliteto (kao), 300km stran je pa ista storitev cenejša. Slovenski dobavitelji se pa vozakajo v jahtah vrednih milijone.

Ampak hej, važna je kvaliteta!
sudo poweroff

PrimoZ_ ::

jabe je izjavil:

ok... pa drugače. zdaj smo prišli iz taka hiša kot je moja pri 370m2 na hišo s cca 240m2. kjer je klet garaža. Štenge moramo povsod greti, ne samo pri nekaterih. Zdaj me pa zanima, zavoljo debate, ko gledamo tele površine:
- na GURSu
- v oglasih

kaj gledamo? neto z višino stropa nad 1,6m, ali bruto? tole dvoje ni čisto enako.


Ne vem zares. Jaz pravim da na oko tista hiša ni bistveno večja od moje. Ima pa eno nadstropje več, ampak glede na nizko višino zida v podstrehi je razlike to, da so jo pozidat tisti meter več.
Glede na to kaj si napisala je potem pri meni 84m^2 neto površine na štuk. Tista hiša pa ima 92,5 poršine na štuk. Verjetno da tudi neto, ker je malo večja.
Ampak take kleti kot jo ima ena in druga hiša pač ni bivalna, ker jo je 2/3 vkopane v zeljo in so okna strelske line. To so pomožni prostori.


jabe je izjavil:


p.s.
seveda je subjektivno, tako kot tvoje. Izkušnje imamo pa tudi zelo različne, očitno. Meni ni bilo nikdar všeč, v kaj in kako rastejo otroci, ki so se merkali doma. z mamo ali babico. ne ko sem bila jaz otrok, ne zdaj. asocialci z večvrednostnim kompleksom v preseku. Kot rečeno, pa je to nepotreben input v tej temi.


Samo še to.
Meni je velika razlika ali daš otroka v vrtec ko niti še ne govori niti ne hodi, ali pa potem pri dveh letih ko že hodi in govori in dejansko lahko kaj počne tam s sovrstniki.
Tisto da je doma do 7ga leta pod mamino kiklo je pa pač drug ekstrem. Verjetno enako slab kot da gre v vrtec pri 11ih mesecih.

jabe ::

?? klet je po definiciji vkopana. Drugače je pritličje.

neto je tam kjer lahko hodiš, najlažje je to, če ni paprijev, določiti seveda s talnimi oblogami. V bruto gredo potem svetline za štenge, zidovi, morebitne galerije ipd. In pa kolikor vem, uradno velja, da če je mansarda, da lahko ven vržeš tisti del, kjer je strop nižji od 1,6m.

PrimoZ_ ::

Seveda je klet vkopana in zato pač ni bivalna. Je kvečjemu pogojno bivalna. Ali pa da narediš kako savno ali pa biljard sobo, gaming kotiček... Ni pa da bi ravno živel samo v kleti.
Je pa ponavadi vkopana samo polovico ali pa 2/3 višine tako, da je ponavadi pritličje nekaj više od okolice. Visoko pritličje mislim da se temu reče.

tiborrr ::

Gregor P je izjavil:

Kolikor se spomnim iz okoli leta 2013, te je gradnja stala približno 900-1000 evrov na m2, torej recimo če si dal zgraditi (pomeni nisi naredil ali kupil nič sam; vse si prepustil zunanjim izvajalcem + nadzor) 120 m2 hišo te je to prišlo 120.000,- evrov (govorimo seveda samo o gradnji celotne hiše s sodobno fasado, streho itd., a brez ostalih stroškov parcele, komunalnih prispevkov, brez upoštevanja morebitnih subvencij itd.). Koliko se je to razmerje spremenilo do danes?

Jaz sem dal okoli 1100e/m2 (montažna) lani takega časa (Nov 2020). Sedaj je verjetno bližje 1500e/m2.
Govora je seveda o sodobni hiši sami do III. faze - brez plošče ali ostalega, kar variira od posameznikovih želja.

P.S.: Cenam ponudnikov že v štartu prištejte 30-40%, ker osnovne cene vključujejo najbolj osnovne materiale (čisti bait & switch).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

jabe ::

ja, v bivalni kleti imaš lahko spalnico, pa delovno sobo pa vse kar hočeš, v garaži pa ne moreš imeti. zato je bivalna in ta izraz sploh obstaja. ker je lahko svetla z dovolj okni. juzna stran kleti je pri meni ravno tako svetla, kot je bilo prej stanovanje, ki je imelo okna na sever. seveda se ne more primerjati z nadzemeljsko gradnjo s panoramami, ampak dnevne svetlobe je lahko kar veliko. Poleg tega je vse ostalo lahko enako. urejenost prezračevanja ogrevanje, hlajenje, stopnja vlage,... seveda je kvaliteta bivanja nižja, ni pa neprimerna. Kot to velja za garažo, shrambo za krompir ipd. Imaš tudi kletna stanovanja, bogami...

FireSnack ::

Šele začelo je dobro rast. Do 2030 bo to šlo še vsaj x10 če ne x20.

LeQuack ::

Itak, samo ne če bodo Slovenci kupovali.
Quack !

Lonsarg ::

Moja napoved pa je stagnacija cen naslednjih 5 let. Medtem pa bodo plače rasle, tak da relativno gledano bo to pocenitev.

MasterTade ::

Nekateri v tej temi se prav trudijo izkazovati motnje avtističnega spektra. 300.000-400.000€ oz. 1500€/m2 za mediano 1100€ ni malo in postaja standard na primer v kar enih krajih na gorenjskem za katere še slišali niste. Cene ne grejo gor le v Ljubljani, nekateri si domišljate, da jamrajo le tisti ki hočejo v Bežigrad in imeti pogled na tromostovje ipd. Če se vse draži hitreje kot ljudem raste dohodek itak ne bo nikoli bolje, prej slabše sploh za prihodnje generacije. In potem bo država prisiljena urediti najemniški trg ker 50 % ljudi ne bo imelo druge izbire kot najem (Avstrija, Švica, Nemčija imajo to zdaj). Pa tiste fore naj ljudje gredo na Goričko pa v Idrijo in na Kras... dajte no :)) a zraven dobijo še univerzalni temeljni dohodek? Prosti trg ne bo rešil ničesar
Mors omnia aequat

gansta ::

FireSnack je izjavil:

Šele začelo je dobro rast. Do 2030 bo to šlo še vsaj x10 če ne x20.

Do 2031 natančno 🤫

LeQuack je izjavil:

A ni tko da je cena materiala zrastla za 10x v zadnjem letu?


Natolcevanje v prazno, poglej kam so že prišle cene materiala nor lesa in železa. Da ti oomagam skoraj na predkoronski raven🙄😬

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gansta ()

Sc0ut ::

Stellungnah je izjavil:

Kakšna pa je trenutna cena gradbenih materialov v Slo. v maloprodaji? So kaj korigirali cene? ker sem bral, da je les, pa še kaj drugega na ameriških borzah že nazaj na ceno pred korono.


Osb plosce so ze cenejse.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

LeQuack ::

Evo kaj se lahko zgodi če imaš preveč stanovanj:

"V Berlinu je ob nedeljskih lokalnih in parlamentarnih volitvah potekal tudi nezavezujoči referendum o nacionalizaciji več tisoč stanovanjskih enot, ki so v lasti nepremičninskih velikanov. Po prešteti dobri četrti glasov kaže na zmago podpornikov ideje."

"Podpora predlogu na referendumu odpira vrata za berlinski senat, da sprejme zakon, ki bi omogočil razlastitev nepremičninskih podjetij, k imajo v lasti več kot 3000 stanovanjskih enot. Podjetja bi sicer dobila povračilo za odvzete nepremičnine, a naj bi bilo to, kot so sporočali organizatorji kampanje za predlog, "precej pod tržno vrednostjo"."

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/v-ber...
Quack !

Mato989 ::

MasterTade je izjavil:

Nekateri v tej temi se prav trudijo izkazovati motnje avtističnega spektra. 300.000-400.000€ oz. 1500€/m2 za mediano 1100€ ni malo in postaja standard na primer v kar enih krajih na gorenjskem za katere še slišali niste. Cene ne grejo gor le v Ljubljani, nekateri si domišljate, da jamrajo le tisti ki hočejo v Bežigrad in imeti pogled na tromostovje ipd. Če se vse draži hitreje kot ljudem raste dohodek itak ne bo nikoli bolje, prej slabše sploh za prihodnje generacije. In potem bo država prisiljena urediti najemniški trg ker 50 % ljudi ne bo imelo druge izbire kot najem (Avstrija, Švica, Nemčija imajo to zdaj). Pa tiste fore naj ljudje gredo na Goričko pa v Idrijo in na Kras... dajte no :)) a zraven dobijo še univerzalni temeljni dohodek? Prosti trg ne bo rešil ničesar


Na podlagi česa pa si prišel do tega sklepa 50%? Tako iz riti?

Ker večina folka ki jaz poznam imajo starši 1-2 nepremičnini in 1-2 otroka, kar pomeni da jih bo večina v roku 30 let podedovala 1 ali celo 2 nepremičnini...

Dejansko je tako, da tisti katerih predniki so poskrbeli za nepremičnine bodo imeli olajšano, ostali pa grejo šele zdaj na težko pot za svoje potomce, ali pa se jim naj odpovejo

Žal.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

Sem Mato in moj edini dosežek v življenju je da bom dedoval!

profii ::

Mato989 je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Nekateri v tej temi se prav trudijo izkazovati motnje avtističnega spektra. 300.000-400.000€ oz. 1500€/m2 za mediano 1100€ ni malo in postaja standard na primer v kar enih krajih na gorenjskem za katere še slišali niste. Cene ne grejo gor le v Ljubljani, nekateri si domišljate, da jamrajo le tisti ki hočejo v Bežigrad in imeti pogled na tromostovje ipd. Če se vse draži hitreje kot ljudem raste dohodek itak ne bo nikoli bolje, prej slabše sploh za prihodnje generacije. In potem bo država prisiljena urediti najemniški trg ker 50 % ljudi ne bo imelo druge izbire kot najem (Avstrija, Švica, Nemčija imajo to zdaj). Pa tiste fore naj ljudje gredo na Goričko pa v Idrijo in na Kras... dajte no :)) a zraven dobijo še univerzalni temeljni dohodek? Prosti trg ne bo rešil ničesar


Na podlagi česa pa si prišel do tega sklepa 50%? Tako iz riti?

Ker večina folka ki jaz poznam imajo starši 1-2 nepremičnini in 1-2 otroka, kar pomeni da jih bo večina v roku 30 let podedovala 1 ali celo 2 nepremičnini...

Dejansko je tako, da tisti katerih predniki so poskrbeli za nepremičnine bodo imeli olajšano, ostali pa grejo šele zdaj na težko pot za svoje potomce, ali pa se jim naj odpovejo

Žal.


Bi dodal: (V mestih) je dejansko tako, da tisti katerih predniki so dobili nepremičnino po jazbinšku bodo imeli kaj dedovat.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Nekateri v tej temi se prav trudijo izkazovati motnje avtističnega spektra. 300.000-400.000€ oz. 1500€/m2 za mediano 1100€ ni malo in postaja standard na primer v kar enih krajih na gorenjskem za katere še slišali niste. Cene ne grejo gor le v Ljubljani, nekateri si domišljate, da jamrajo le tisti ki hočejo v Bežigrad in imeti pogled na tromostovje ipd. Če se vse draži hitreje kot ljudem raste dohodek itak ne bo nikoli bolje, prej slabše sploh za prihodnje generacije. In potem bo država prisiljena urediti najemniški trg ker 50 % ljudi ne bo imelo druge izbire kot najem (Avstrija, Švica, Nemčija imajo to zdaj). Pa tiste fore naj ljudje gredo na Goričko pa v Idrijo in na Kras... dajte no :)) a zraven dobijo še univerzalni temeljni dohodek? Prosti trg ne bo rešil ničesar


Na podlagi česa pa si prišel do tega sklepa 50%? Tako iz riti?

Ker večina folka ki jaz poznam imajo starši 1-2 nepremičnini in 1-2 otroka, kar pomeni da jih bo večina v roku 30 let podedovala 1 ali celo 2 nepremičnini...

Dejansko je tako, da tisti katerih predniki so poskrbeli za nepremičnine bodo imeli olajšano, ostali pa grejo šele zdaj na težko pot za svoje potomce, ali pa se jim naj odpovejo

Žal.


Ful bodo imeli olajšano. Že zdaj, če podeduješ yugo bajto nimaš nič olajšano, ker te pride strošek obnove toliko, da je bolje rušiti in novo postavit.

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

MasterTade je izjavil:

In potem bo država prisiljena urediti najemniški trg ker 50 % ljudi ne bo imelo druge izbire kot najem


Na podlagi česa pa si prišel do tega sklepa 50%? Tako iz riti?

Ker večina folka ki jaz poznam imajo starši 1-2 nepremičnini in 1-2 otroka, kar pomeni da jih bo večina v roku 30 let podedovala 1 ali celo 2 nepremičnini...


dobro kakšna bedasta izmišljotina je pa zdaj to?!
Večina do 30 let starih ljudi živi pri starših (v isti nepremičnini kot starši) ali v najetem stanovanju.

Zgodovina sprememb…

profii ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Nekateri v tej temi se prav trudijo izkazovati motnje avtističnega spektra. 300.000-400.000€ oz. 1500€/m2 za mediano 1100€ ni malo in postaja standard na primer v kar enih krajih na gorenjskem za katere še slišali niste. Cene ne grejo gor le v Ljubljani, nekateri si domišljate, da jamrajo le tisti ki hočejo v Bežigrad in imeti pogled na tromostovje ipd. Če se vse draži hitreje kot ljudem raste dohodek itak ne bo nikoli bolje, prej slabše sploh za prihodnje generacije. In potem bo država prisiljena urediti najemniški trg ker 50 % ljudi ne bo imelo druge izbire kot najem (Avstrija, Švica, Nemčija imajo to zdaj). Pa tiste fore naj ljudje gredo na Goričko pa v Idrijo in na Kras... dajte no :)) a zraven dobijo še univerzalni temeljni dohodek? Prosti trg ne bo rešil ničesar


Na podlagi česa pa si prišel do tega sklepa 50%? Tako iz riti?

Ker večina folka ki jaz poznam imajo starši 1-2 nepremičnini in 1-2 otroka, kar pomeni da jih bo večina v roku 30 let podedovala 1 ali celo 2 nepremičnini...

Dejansko je tako, da tisti katerih predniki so poskrbeli za nepremičnine bodo imeli olajšano, ostali pa grejo šele zdaj na težko pot za svoje potomce, ali pa se jim naj odpovejo

Žal.


Ful bodo imeli olajšano. Že zdaj, če podeduješ yugo bajto nimaš nič olajšano, ker te pride strošek obnove toliko, da je bolje rušiti in novo postavit.


Vsaj parcele in komunalca ne rabiš plačat. Hvala za pol miljončka v Lj. Res so te zajebal tastari k so ti to dal.

eventyrer ::

kriptobog je izjavil:


Ful bodo imeli olajšano. Že zdaj, če podeduješ yugo bajto nimaš nič olajšano, ker te pride strošek obnove toliko, da je bolje rušiti in novo postavit.


strošek kvalitetne obnove je takoj med 1000 in 1500 EUR na kvadratni meter ja.
Če si za podoben denar zmožen postaviti novo nepremičnino se bolj splača podreti in graditi znova. V primeru da bo gradnja bistveno dražja..... bohvedi kaj se splača.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Bi dodal: (V mestih) je dejansko tako, da tisti katerih predniki so dobili nepremičnino po jazbinšku bodo imeli kaj dedovat.


Nikakor ni to res, moji niso po jazbinšku dobili točno NIČ pa bova z bratom razdelila 4 nepremičnine...

Dejansko vse kar poznam tu na Štajerskem so večinoma vsi dobili nepremičnine brez jazbinškovih bonbončkov...


Ful bodo imeli olajšano. Že zdaj, če podeduješ yugo bajto nimaš nič olajšano, ker te pride strošek obnove toliko, da je bolje rušiti in novo postavit.


Vprašaj torej tiste ki nimajo ali bi rajei meli parcelo kjer moja bajto porušit ali bi raje imeli nič, kaj je bolje? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Valvoline ::

Cene serijskih montaznih his, Srbija:
https://www.montaznekucedomtera.rs/mont...

V cem je problem da se tega ne dobi pr nas?

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:


Dejansko vse kar poznam tu na Štajerskem so večinoma vsi dobili nepremičnine brez jazbinškovih bonbončkov...


na štajerskem so nepremičnine praktično zastonj v primerjavi z zahodno slovenijo. Za ceno hiše na štajerskem marsikje dobiš skoraj šele zemljo.
Najbrž je to ratalo zato ker so si potomci razdeljevali ogromne kmetije (in s tem uničili stare kmetije) in je tam parcel malo morje.

Valvoline je izjavil:

Cene serijskih montaznih his, Srbija:
https://www.montaznekucedomtera.rs/mont...

V cem je problem da se tega ne dobi pr nas?


Predvsem v Vipavski dolini pa tudi po krasu je problem burja.

Drugod...bohvedi, najbrž bi se komot lahko tole uporabilo.

Zgodovina sprememb…

««
80 / 631
»»