» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
75 / 582
»»

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če RESNIČNO samo ŽELIŠ svojo nepremičnino kjer boš bival, in drugih podpogojev ni, se hitro najde nepremičnina v SLO ki jo lahko kupiš...


Ne, ker si ljudje zaslužijo kupiti hišo ali vsaj kvalitetno stanovanje in ne stanovanja v fužinah.


Nobody deserves anything!

Ljudje si zaslužijo to kar pridelajo.


No in jaz naprimer sem dolga leta vztrajno iskal hišo, dokler nisem dobil točno take kot sem želel.


Tako in to je to... vsak ima do tega pravico, samo ne jamrat...

Problem ni v tem da DOBIŠ nepremičnino, problem je tistih 10 podpogojev ki jih imaš kjer potem skoraj nič več ne ustreza, to pa ni problem države ampak tebe osebno in pričakovanj ter zahtev

Tudi sam sem, ko sem iskal stanovanje imel napisanih 6 zahtev... na koncu sem kupil in sem pri 1 naredil KRIŽ... jebiga...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

eventyrer ::

Ni res. Problem je da se v kraju, kjer sem kupoval, ni prodajala hiša. Prodajale so se hiše za ultra bogate in nekaj hiš se je prodajalo v okoliških vaseh.


Ok, lažem, prodajalo se je nekaj podrtij ki bi jih bilo najbolje podreti in znova zgraditi. Ideja o obnovi je bila smešna.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Ni res. Problem je da se v kraju, kjer sem kupoval, ni prodajala hiša. Prodajale so se hiše za ultra bogate in nekaj hiš se je prodajalo v okoliških vaseh.


Saj... KRAJ je tisti tvoj pogoj ki ti zoži nabor... ni za to kriva država in drugi ampak tvoje zahteve, to ti hočem dopovedat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Država tu nima nobene veze. Kriva je občina ki nima vizije o razvoju kraja.

Ne ve kje bo čez 20 let industrijska cona, ne ve kam se bo širil bivalni del kraja.

Ne vedo katere parcele bodo čez 20 let gradbene, katere pa morajo nujno ostati zelene (gozdne ali kmetijske).

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Država tu nima nobene veze. Kriva je občina ki nima vizije o razvoju kraja.


Ali pa če ne rabijo in nočejo?

Tudi jaz ko sem iskal nepremičnino sem imel 6 pogojev... zaradi njih če bi se jhi držal kot pijanc plota in ne bi pač pri enem popustil še danes ne bi bil na svojem... je za to kriva občina ker ne zadostuje mojim pogojem nobena nepremičnina?

Nope
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Seveda je kriva občina.

V našem kraju se 15 let ni nič gradilo v sklopu investitorjev, gradbenih parcel da bi sam kaj zgradil pa tudi ni bilo na voljo. Kupci smo bili v nemilosti ljudi, ki so že lastili nepremičnine in smo upali da bo kdo prodajal kaj "pametnega".

Recimo da sem si drznil postaviti jasne zahteve in se jih močno držati in na koncu dobil točno to kar je bilo v štartu zahtevano. Vmes sem sicer ene 15x že obupal in mislil da bom moral storiti točno to kar si ti..kupiti nečesa kar v štartu ne bi nikdar hotel. Vesel sem da sem vztrajal na svojih zahtevah.

Je pa šlo nekaj denarja "v meglo" zaradi najemnin ja.

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Ni res. Problem je da se v kraju, kjer sem kupoval, ni prodajala hiša. Prodajale so se hiše za ultra bogate in nekaj hiš se je prodajalo v okoliških vaseh.


Saj... KRAJ je tisti tvoj pogoj ki ti zoži nabor... ni za to kriva država in drugi ampak tvoje zahteve, to ti hočem dopovedat...

Lokacija je vedno najpomembnejsi faktor.
Ti res pricakujes, da se bo nekdo selil v 3pm, dalec od druzine, prijateljev, sluzbe in uporabne infrastrukture za bogih 20% nizjo ceni nepremicnine?
Prakticno zaceti ziveti znova, zaradi nepremicnine?
Razumem, da se preselis nekam v blizjo okolico (do 20km stran) in ohranis vse stike. Da bi pa sel na drugi konec drzave samo zaradi cene nepremicnine... Raje furam 2 sluzbi.

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Seveda je kriva občina.

V našem kraju se 15 let ni nič gradilo v sklopu investitorjev, gradbenih parcel da bi sam kaj zgradil pa tudi ni bilo na voljo. Kupci smo bili v nemilosti ljudi, ki so že lastili nepremičnine in smo upali da bo kdo prodajal kaj "pametnega".

Recimo da sem si drznil postaviti jasne zahteve in se jih močno držati in na koncu dobil točno to kar je bilo v štartu zahtevano. Vmes sem sicer ene 15x že obupal in mislil da bom moral storiti točno to kar si ti..kupiti nečesa kar v štartu ne bi nikdar hotel. Vesel sem da sem vztrajal na svojih zahtevah.

Je pa šlo nekaj denarja "v meglo" zaradi najemnin ja.


Narobe, kriv si ti ker nočeš pogledat preko občine... ti maš neko absurdno zahtevo da moraš bit znotraj točno TISTE občine... če pač imaš to zahtevo potem se prilagodi tamkajšnji ponudbi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Seveda je kriva občina.

V našem kraju se 15 let ni nič gradilo v sklopu investitorjev, gradbenih parcel da bi sam kaj zgradil pa tudi ni bilo na voljo. Kupci smo bili v nemilosti ljudi, ki so že lastili nepremičnine in smo upali da bo kdo prodajal kaj "pametnega".

Recimo da sem si drznil postaviti jasne zahteve in se jih močno držati in na koncu dobil točno to kar je bilo v štartu zahtevano. Vmes sem sicer ene 15x že obupal in mislil da bom moral storiti točno to kar si ti..kupiti nečesa kar v štartu ne bi nikdar hotel. Vesel sem da sem vztrajal na svojih zahtevah.

Je pa šlo nekaj denarja "v meglo" zaradi najemnin ja.


Narobe, kriv si ti ker nočeš pogledat preko občine... ti maš neko absurdno zahtevo da moraš bit znotraj točno TISTE občine... če pač imaš to zahtevo potem se prilagodi tamkajšnji ponudbi


Gledal sem celotno severno primorsko regijo (vsa mesta po severni primorski regiji).

Življenje na vasi absolutno odpade.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Lonsarg je izjavil:

V bistvu sploh niso problem drage nepremicnine, veliko bolj so problem drage najemnine. Namrec najemnine so tiste, ki povzrocajo centralizacijo bogastva in ujetje ljudi v celozivljenaki najem da placajo za 3 stanovanja.

Resitev je zato dokaj preprosta, dovoli ljudem da vzamejo kredit za isti znesek kot trenutno placujejo najemnino (resljivo z drzavnim porostvom, ce ze banke nocejo) in problem je prakticno resen, to bo delovalo kot hud pritisk v znizanje najemnin. Tak da profitirali bodo tudi tisti, ki bodo ostali na najemninah.

Tu pa pridemo do bistva problema. Stanovanjsko vprašanje ni političen problem. Tega ne naslavlja praktično nobena stranka. Ne desnica, ne levica. No, razen občasno stranke Levica.

Seveda pa folk Levice ne bo volil...
sudo poweroff

Mato989 ::

facepalm je izjavil:

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Ni res. Problem je da se v kraju, kjer sem kupoval, ni prodajala hiša. Prodajale so se hiše za ultra bogate in nekaj hiš se je prodajalo v okoliških vaseh.


Saj... KRAJ je tisti tvoj pogoj ki ti zoži nabor... ni za to kriva država in drugi ampak tvoje zahteve, to ti hočem dopovedat...

Lokacija je vedno najpomembnejsi faktor.
Ti res pricakujes, da se bo nekdo selil v 3pm, dalec od druzine, prijateljev, sluzbe in uporabne infrastrukture za bogih 20% nizjo ceni nepremicnine?
Prakticno zaceti ziveti znova, zaradi nepremicnine?
Razumem, da se preselis nekam v blizjo okolico (do 20km stran) in ohranis vse stike. Da bi pa sel na drugi konec drzave samo zaradi cene nepremicnine... Raje furam 2 sluzbi.



No saj to hočem govorit... torej rešitve se (2 službi) ni problem manjko nepremičnin ampak podpogoji tistih ki jih kupujejo

Da ne bo pomote, jaz to razumem tudi sam sem jih imel, ampak ne prosim zavajat da nepremičnin ni... so samo ne take in ne za taki denar kot bi nekdo želel, to pa ni krivda države
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Nepremičnin ni.

To, da je nepremičnina 50 km daleč pomeni da je blizu tebe ni.

Da se bom preselil tako daleč samo zato da bom sploh imel lasten dom je pa kretenizem no. Kako si drzneš to sploh izustiti.




In ja, na inženirskem forumu si. Imamo svoje zahteve in standarde.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

Pusti Matota, ker je pač debil.

facepalm ::

Mato989 je izjavil:

facepalm je izjavil:

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Ni res. Problem je da se v kraju, kjer sem kupoval, ni prodajala hiša. Prodajale so se hiše za ultra bogate in nekaj hiš se je prodajalo v okoliških vaseh.


Saj... KRAJ je tisti tvoj pogoj ki ti zoži nabor... ni za to kriva država in drugi ampak tvoje zahteve, to ti hočem dopovedat...

Lokacija je vedno najpomembnejsi faktor.
Ti res pricakujes, da se bo nekdo selil v 3pm, dalec od druzine, prijateljev, sluzbe in uporabne infrastrukture za bogih 20% nizjo ceni nepremicnine?
Prakticno zaceti ziveti znova, zaradi nepremicnine?
Razumem, da se preselis nekam v blizjo okolico (do 20km stran) in ohranis vse stike. Da bi pa sel na drugi konec drzave samo zaradi cene nepremicnine... Raje furam 2 sluzbi.



No saj to hočem govorit... torej rešitve se (2 službi) ni problem manjko nepremičnin ampak podpogoji tistih ki jih kupujejo

Da ne bo pomote, jaz to razumem tudi sam sem jih imel, ampak ne prosim zavajat da nepremičnin ni... so samo ne take in ne za taki denar kot bi nekdo želel, to pa ni krivda države

Krivda drzave je v tem, da sama mocno dviguje povprasevanje na enem samem obmocju (LJ) zaradi centralizacije. Posledicno se tudi gospodarstvo seli v LJ, kar se bolj dvigne povprasevanje. Na ravni ponudbe, pa drzava ne urgira.

eventyrer ::

Nah, to da toliko ljudi želi živeti v Ljubljani ni imejo nobene veze s severno primorsko kjer se preteklih 15-20 let ni nič gradilo. Zaradi tega so šle cene nepremičnin tam v nebo in so zelo primerljive ljubljanskim cenam.

To je krivda lokalnih občin.

Poglejte okolico Maribora. Tam hiše gradijo kot zmešani in so temu primerno cene smešno nizke.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

eventyrer je izjavil:

Kmetijske površine pa so.....polne polj in pridelka, kar je edino pravilno.

Za začetek bi bilo potrebno ukiniti kmetijske subvencije. Potem bi se pa hitro videlo kako polna so polja... ker to, kar se gredo slovenski kmetje je državno sponzorirani socializem. Ekonomsko 90%+ teh kmetij ni vzdržnih...

Invictus je izjavil:

Vse, kar je juzneje od avtoceste Kopr - Ljubljana- Novo mesto, je prakticno neposeljeno.

Tam je se na tisoce km2 za poselit. Sam problem je v tem, ker tam nihce noce ziveti...

To je problem, če imaš butasto politiko. Če bi pa politika zgradila ustrezno infrastrukturo (ceste, komunalna opremljenost,...), bi bila pa taka področja zelo udobna in zaželena za bivanje.

In to niti ne bi tako veliko stalo, če zraven šteješ še pozitivne sinergijske učinke. Seveda pa od enega "kmetavzarja", ki ga postavijo za ministra, ne moreš pričakovati da bo imel širino razmišljanja.
sudo poweroff

PrimoZ_ ::

Nobenega smisla nima razpršiti ljudi po celi Sloveniji, če že kaj bi se moralo prebivalstvo še bolj skoncentrirat.
To poceni infrastrukturo in omogoča rentabilnost raznih storitev in javnega prevoza.

Vem da nekateri eksplicitno želijo živet na vasi ali nekje bolj odročno, nima pa nobenega smisla folka vsepovprek silit da se razprši po celi Sloveniji.

eventyrer ::

Po celi Sloveniji je res nesmiselno, je pa povsem smiselno imeti lokalna razvojno močna mesta.

Kot neko "prestolnico pokrajine" če lahko tako rečemo.


To pa zato ker takšna lokalno močna mesta močno skrbijo za sodelovanje države s sosednjimi državami.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

In dostopna stanovanja se lahko zagotavlja z bloki in stolpnicami.
Bolje je imeti urejeno blokovsko naselje, kot pa kvadratne kilometre površin pozidanih s hišami, kot ameriška predmetja, kjer spet ni ničesar na dosegu roke. Ubistvu imaš eno veliko razvečeno spalno naselje.

eventyrer ::

Težava je da se na celotni severni primorski v preteklih 20 letih morda zgradilo 3 bloke.

Ajde, recimo 5 če upoštevam tudi kakšen nizek 3 nadstropni blok.

Od približno leta 2018 dalje je šele močno zaživelo nazaj grajenje novih blokov.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

eventyrer je izjavil:

Nah, to da toliko ljudi želi živeti v Ljubljani ni imejo nobene veze s severno primorsko kjer se preteklih 15-20 let ni nič gradilo. Zaradi tega so šle cene nepremičnin tam v nebo in so zelo primerljive ljubljanskim cenam.

To je krivda lokalnih občin.

Poglejte okolico Maribora. Tam hiše gradijo kot zmešani in so temu primerno cene smešno nizke.

Znanec se je pred kratkim preselil iz Ljubljane na Primorsko. In sicer v neko selo, kjer je dobil nepremičnino dejansko zelo ugodno, lokacija mu je všeč, kvaliteta bivanja je visoka, pravi. V službo se ne vozi vsak dan, je pa res, da je vožnja razmeroma stresna.

Če ne bi imeli za pol k* vredne politike, bi se on in še mnogo drugih, lahko vozil v službo z vlakom. Brez stresa, hitreje kot z avtom. Dejansko bi lahko iz Kopra v Ljubljano prispel z vlakom v pol ure. Kar je hitreje kot iz Črnuč do Viča v rush hour.

Ampak v državi, kjer se par let dogovarjaš za to ali bo drugi tir ali ne (in potem še par let koliko se bo zraven smelo pokrasti), pač lahko samo upa, da se bodo z vlakom v Ljubljano lahko vozili njegovi otroci.
sudo poweroff

PrimoZ_ ::

To je to, ker nimamo stanovansjek politike. Zasebnik ne bo šel graditi novih fužin, zakaj bi ?
Raje gradi ekskluzivne/nadstandarne vile in in vila bloke po kapljicah...

Easy money.

eventyrer ::

poweroff je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Nah, to da toliko ljudi želi živeti v Ljubljani ni imejo nobene veze s severno primorsko kjer se preteklih 15-20 let ni nič gradilo. Zaradi tega so šle cene nepremičnin tam v nebo in so zelo primerljive ljubljanskim cenam.

To je krivda lokalnih občin.

Poglejte okolico Maribora. Tam hiše gradijo kot zmešani in so temu primerno cene smešno nizke.

Znanec se je pred kratkim preselil iz Ljubljane na Primorsko. In sicer v neko selo, kjer je dobil nepremičnino dejansko zelo ugodno, lokacija mu je všeč, kvaliteta bivanja je visoka, pravi. V službo se ne vozi vsak dan, je pa res, da je vožnja razmeroma stresna.

Če ne bi imeli za pol k* vredne politike, bi se on in še mnogo drugih, lahko vozil v službo z vlakom. Brez stresa, hitreje kot z avtom. Dejansko bi lahko iz Kopra v Ljubljano prispel z vlakom v pol ure. Kar je hitreje kot iz Črnuč do Viča v rush hour.

Ampak v državi, kjer se par let dogovarjaš za to ali bo drugi tir ali ne (in potem še par let koliko se bo zraven smelo pokrasti), pač lahko samo upa, da se bodo z vlakom v Ljubljano lahko vozili njegovi otroci.


v Divačo najjbrž, ker tam gradijo vrstne hiše?
Lep kraj, zelo blizu avtoceste ja.

Te vrstne hiše so začeli graditi v bistvu bolj "pred kratkim". Nekako v sklopu leta 2018 kot sem v prejšnjem postu rekel.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Nepremičnin ni.

To, da je nepremičnina 50 km daleč pomeni da je blizu tebe ni.

Da se bom preselil tako daleč samo zato da bom sploh imel lasten dom je pa kretenizem no. Kako si drzneš to sploh izustiti.




In ja, na inženirskem forumu si. Imamo svoje zahteve in standarde.


Kdaj boš razumel, da jaz ne trdim da je to ok, jaz samo ti razlagam da ni krivda drugih da ti meniš da nečesa ni, ampak je krivda tvojih pogojev ki so pač previsoki oz. niso previsoki ampak za to področje previsoki... jebiga sprijazni se ali pa zgradi bloke za vse kot investitor... ne čakat da drugi za tebe
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

V bloki sem živel zgolj kot najemnik ni nikdar več.

Imam ostro določene zahteve ki jih Mato, ne boš zmaknil.
Občina mi bo omogočila imeti tak dom kot ga želim. Me ne briga. Ne bom se preselil v vas zato da boš ti srečen.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Kmetijske površine pa so.....polne polj in pridelka, kar je edino pravilno.

Za začetek bi bilo potrebno ukiniti kmetijske subvencije. Potem bi se pa hitro videlo kako polna so polja... ker to, kar se gredo slovenski kmetje je državno sponzorirani socializem. Ekonomsko 90%+ teh kmetij ni vzdržnih...

Invictus je izjavil:

Vse, kar je juzneje od avtoceste Kopr - Ljubljana- Novo mesto, je prakticno neposeljeno.

Tam je se na tisoce km2 za poselit. Sam problem je v tem, ker tam nihce noce ziveti...

To je problem, če imaš butasto politiko. Če bi pa politika zgradila ustrezno infrastrukturo (ceste, komunalna opremljenost,...), bi bila pa taka področja zelo udobna in zaželena za bivanje.

In to niti ne bi tako veliko stalo, če zraven šteješ še pozitivne sinergijske učinke. Seveda pa od enega "kmetavzarja", ki ga postavijo za ministra, ne moreš pričakovati da bo imel širino razmišljanja.



Čeprav sem proti kmetijskim subvencijam je potrebno skrbet da RAVNINA ostane nedotaknjena v čimvečji meri... težava da moramo dajat subvencije je v tem ker imamo zemljo razparcelirano na prafaktorje... od Ptuja do Ormoža bi morali bit 2 parceli in 0 vasi, vsi med Ptujem in Ormožom bi se pa morali naselit v omenjenih mestih recimo... Zgradit na Ptuju in Ormožu po 50 blokov... zmes pa vse združit in obdelovat... to je prihodnost.

eventyrer je izjavil:

V bloki sem živel zgolj kot najemnik ni nikdar več.

Imam ostro določene zahteve ki jih Mato, ne boš zmaknil.
Občina mi bo omogočila imeti tak dom kot ga želim. Me ne briga. Ne bom se preselil v vas zato da boš ti srečen.


Ne bo, briga občino za tebe, boš pač jamral forever oz. dokler ne dobiš, leta pa pač tečejo...

tudi OPPN moraš upoštevat ne morš kar nardit streho po svoji želji
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

eventyrer ::

Dejansko občino lepo briga za nas, se pogosto z županom vsedemo in debatiramo javno kako rešiti problem.

Mato989 ::

Še vedno pa jamraš =) Pol slabo to rešujete
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Navajanje dejstev ni jamranje. To zgolj pomeni da to dejstvo tebe močno zaboli in ga prebereš kot jamranje.


Zgleda tebe zelo močno boli da si moral kupiti nepremičnino ven iz mesta in zato siliš ostale da naredijo enako, da se boš ti bolje počutil glede tvoje odločitve.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Zakaj bi občino, župana ali pa predsednika vlade zanimalo za vas?

Kregate se o levih in desnih, o cepljenju, medijih, potem se pa počasi že neha.

Nihče pa ne krega glede stanovanjskih problemov. Očitno to ni politična tema in se politiki zato ni treba ukvarjati z njo.
sudo poweroff

eventyrer ::

poweroff je izjavil:

Zakaj bi občino, župana ali pa predsednika vlade zanimalo za vas?

Kregate se o levih in desnih, o cepljenju, medijih, potem se pa počasi že neha.

Nihče pa ne krega glede stanovanjskih problemov. Očitno to ni politična tema in se politiki zato ni treba ukvarjati z njo.


Najbrž zato da dobijo občutek koliko mladih družin rabi prvo stanovanje, koliko ljudi že ima nepremičnino pa si želijo večje/boljše in kakšno je zanimanje za nakup hiš?

Občina potem razparcelila neko zemljo, pripravi infrastrukturo in zemljo proda investitorju ki potem kaj zgradi.

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Navajanje dejstev ni jamranje. To zgolj pomeni da to dejstvo tebe močno zaboli in ga prebereš kot jamranje.


Zgleda tebe zelo močno boli da si moral kupiti nepremičnino ven iz mesta in zato siliš ostale da naredijo enako, da se boš ti bolje počutil glede tvoje odločitve.


Jaz sem nepremičnino kupil 500m od prejšnje lokacije tako da ne skrbi... je pa res da sem moral prečrtat eno zahtevo in sicer balkon ni na zahod ampak na jugovzhod... jebiga sem se odločil da raje lokacijo kot čisto vsak mini pogoj in sem 1 od 6 prečrtal...

Drugi ki pa so neprilagodljivi pa pač iščejo 20 let... pol so pa stari
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

je pa res da sem moral prečrtat eno zahtevo in sicer balkon ni na zahod ampak na jugovzhod...


zgleda si imel zelo butaste zahteve. Celo postavitev balkona si šel komplicirat.

In to da si sprejel da je balkon obrnjen drugam šteješ kot "kompromis".

Rofl. Razvajenc.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: perci ()

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

je pa res da sem moral prečrtat eno zahtevo in sicer balkon ni na zahod ampak na jugovzhod...


zgleda si imel zelo butaste zahteve. Celo postavitev balkona si šel komplicirat.


Meni pa je tvoja zahteva butasta in kaj zdaj? To na katero stran je balkon je pač OSEBNA želja in/ali zahteva kupca, ne vidim nič narobe v tem... na koncu sem se odločil da jo pač črtam
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: perci ()

eventyrer ::

Vidiš, spravljaš se na osebni nivo in potem omeniš kakšne "kompromise" je treba narediti pri nakupih. In rečeš da si pač pristal na to da je balkon drugam obrnjen, še vedno pa si kupil v kraju kjer si hotel kupiti.
Ker je bilo na voljo.

Pri nas ni bilo na voljo. Nič. Razen nepremičnin ki se zdaj prodajajo že par let (ker jih nihče ne takne ker so tako slabe zaradi stanja ali lokacije) ali pa nekaj perfektnih hiš kjer so se ljudje pobili med sabo ko so licitirali za višjo ceno da so jo lahko kupili.

mr_chai ::

facepalm je izjavil:

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Ni res. Problem je da se v kraju, kjer sem kupoval, ni prodajala hiša. Prodajale so se hiše za ultra bogate in nekaj hiš se je prodajalo v okoliških vaseh.


Saj... KRAJ je tisti tvoj pogoj ki ti zoži nabor... ni za to kriva država in drugi ampak tvoje zahteve, to ti hočem dopovedat...

Lokacija je vedno najpomembnejsi faktor.
Ti res pricakujes, da se bo nekdo selil v 3pm, dalec od druzine, prijateljev, sluzbe in uporabne infrastrukture za bogih 20% nizjo ceni nepremicnine?
Prakticno zaceti ziveti znova, zaradi nepremicnine?
Razumem, da se preselis nekam v blizjo okolico (do 20km stran) in ohranis vse stike. Da bi pa sel na drugi konec drzave samo zaradi cene nepremicnine... Raje furam 2 sluzbi.


ja koliko prijateljev pa imaš in kolikokrat na teden se vidiš z njimi ? Ko malo pomisliš, ugotoviš, da sploh nimaš veliko pravih prijateljev, s katermi se itak bolj redko vidiš, tako da res ne razumem te slovenske mentalitete, da morš bit v glavnem mestu nekje parkiran v enmu betonskemu kurniku, samo zato, da boš lahko šel 1x na mesec z nekom na kavo v lokal, ki je prometno oddaljen od tvoje luknje 30 min. V ZDA se vozijo v službo po 4 ure in več, nam se pa zdi 1h vožnje že cel hudič.

eventyrer ::

V ZDA se tako daleč vozijo za službe kjer je plača 100.000 dolarjev mesečno in več. 1.2 milijona dolarjev letno.

Če meni ponudiš tako plačo sem se pripravljen vsak dan 4 ure vozit.

Zgodovina sprememb…

mr_chai ::

eventyrer je izjavil:

V ZDA se tako daleč vozijo za službe kjer je plača 100.000 dolarjev mesečno in več.

Če meni ponudiš tako plačo sem se pripravljen vsak dan 4 ure vozit.


nope, še letna ni taka, pa se vozijo.

eventyrer ::

mr_chai je izjavil:

eventyrer je izjavil:

V ZDA se tako daleč vozijo za službe kjer je plača 100.000 dolarjev mesečno in več.

Če meni ponudiš tako plačo sem se pripravljen vsak dan 4 ure vozit.


nope, še letna ni taka, pa se vozijo.


Potem pa bližje že niso mogli nič kupit zaradi milijonskih cen nepremičnin blizu delavnega mesta.
To je zate vredu? Takega življenja si želiš?
Vozit vsak dan iz Maribora v Koper delat (kar se razdalje tiče)?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Vidiš, spravljaš se na osebni nivo in potem omeniš kakšne "kompromise" je treba narediti pri nakupih. In rečeš da si pač pristal na to da je balkon drugam obrnjen, še vedno pa si kupil v kraju kjer si hotel kupiti.
Ker je bilo na voljo.

Pri nas ni bilo na voljo. Nič. Razen nepremičnin ki se zdaj prodajajo že par let (ker jih nihče ne takne ker so tako slabe zaradi stanja ali lokacije) ali pa nekaj perfektnih hiš kjer so se ljudje pobili med sabo ko so licitirali za višjo ceno da so jo lahko kupili.


Ti si začel da so moje zahteve butaste in da sem razvajenec... in jaz se strinjam ampak hočem povedat, da če nekje v zlavo siliš skozi zid ker hočeš tam, si ti tudi razvajenec... če na celem primorju ni nepremičnine za tebe bom rekel sledeče:


1. imaš premalo denarja oz. hočeš bajto zastojn (zakaj nisi kupil onih v kraju ki so nikakve jo porušil in zgradil novo, če RES tako želiš tam bivat bi to storil, če boš rekel da nimaš denarja torej nimaš dovolj denarja da bi v tistem kraju živel jebat ga)
2. imaš čudne zahteve

Pa ne pravim da je meni to všeč, samo realno sem napisal kako je... jaz bi tudi rad nepremičnino za jurija 100m2... pa pač ne gre... (karikiram) če jaz ne bi dobil v mojem kraju kar želim bi pač še v naslednjega in naslednjega... odvisno kaj mi več pomeni da sem na svojem ali da sem v onem kraju... lahko pa čakam 20 let in bo že kaj. Če hočeš reskirat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Med Ptujem in Ormožem je tak vseeno kje živiš. Vse je ena ogromna dolga razpotegnjena vas.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Med Ptujem in Ormožem je tak vseeno kje živiš. Vse je ena ogromna dolga razpotegnjena vas.


To praviš ti, ki nisi od tu, za mene je pa velik razlika ali imam nepremičnino na Ptuju ali pa v neki vasi med Ptujem in Ormožom kjer moram za vsak kurac v avto...

Ampak jaz za razliko od tebe nisem tako prevzeten da mislim da mi PRIPADA da živim nekje... ne, jaz razumem da če imam dovolj denarja bom lahko, če pa ne (ker ponudbe ni) pa plan B...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Med Ptujem in Ormožem je tak vseeno kje živiš. Vse je ena ogromna dolga razpotegnjena vas.


To praviš ti, ki nisi od tu, za mene je pa velik razlika ali imam nepremičnino na Ptuju ali pa v neki vasi med Ptujem in Ormožom kjer moram za vsak kurac v avto...


ha, pa sem te sprovociral. A res, a praviš da je razlika če rabiš avto za vsako reč ali ne?
A bejž, a res?


bravo! plosk, plosk.
Dojel si moje zahteve.

Mato989 je izjavil:

Ampak jaz za razliko od tebe nisem tako prevzeten da mislim da mi PRIPADA da živim nekje... ne, jaz razumem da če imam dovolj denarja bom lahko, če pa ne (ker ponudbe ni) pa plan B...


Jaz sem se preselil 150 km da lahko živim kjer zdaj živim. In točno semle sem se hotel preselit.

Nekaj časa bil v najetem stanovanju dokler se v točno tem kraju ni pojavila nepremičnina.

Vse se da, če imaš le dovolj močno voljo.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Jaz sem se preselil 150 km da lahko živim kjer zdaj živim. In točno semle sem se hotel preselit.

Nekaj časa bil v najetem stanovanju dokler se v točno tem kraju ni pojavila nepremičnina.


No torej nimaš problema, si ga rešil... tako ga bodo vsi, vedno se vse uravna, ali pa čakajo forever če so zahteve nerazumne ali budget prenizek, to pa ni problem občine in države
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Je bil problem občine, ki mi toliko let ni omogočila nakupa parcele da bi si sam zgradil hišo tu.

Niso pustili niti 1 parcele spremeniti v gradbeno.

Čakati sem moral da je nekdo se odselil, da sem lahko kupil hišo.

In samo zato so hiše v tem kraju tako faking visoke. Več ljudi se hoiče priseliti kot se jih odseljuje. Gradi pa se šele zadnje 3 leta.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Je bil problem občine, ki mi toliko let ni omogočila nakupa parcele da bi si sam zgradil hišo tu.

Niso pustili niti 1 parcele spremeniti v gradbeno.

Čakati sem moral da je nekdo se odselil, da sem lahko kupil hišo.


Saj ti pravim to ni problem občine, dajte nehat prelagat probleme na občino, tvoj problem je bil ker si tam ŽELEL bit... ne krivit občine za svoje želje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Je problem mestne občine. Je sam župan priznal da nimajo parcel ki bi jih lahko spremenili v gradbene.

V zadnjem času so jih nekaj pridobili in gradnja se je pričela....kar je dobro za tiste ki bodo kupovali prihodnja leta. Mi smo pač morali čakat.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Je problem mestne občine. Je sam župan priznal da nimajo parcel ki bi jih lahko spremenili v gradbene.

V zadnjem času so jih nekaj pridobili in gradnja se je pričela.


Torej kako je lahko krivda občine če NI IMELA parcel... a bi jih morala za tebe kupit al kak, da bi tebi gospodu blagovolili gradit

WTF
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

Je problem mestne občine. Je sam župan priznal da nimajo parcel ki bi jih lahko spremenili v gradbene.

V zadnjem času so jih nekaj pridobili in gradnja se je pričela.


Torej kako je lahko krivda občine če NI IMELA parcel... a bi jih morala za tebe kupit al kak, da bi tebi gospodu blagovolili gradit

WTF


Administracija se ni pobrigala za to. Kako pa so zdaj kar lahko sproducirali žnj parcel za gradnje?

Pač prej ni bilo nobene volje, zdaj pa je volja.

Kar na lepem so kmetijske in gozdne površine namenili gradnji. Prej pa si jih lahko na kolenih prosil in niso mignili. Tudi če si s prstom kazal na taista zemljišča, ki so zdaj magično na voljo.

Vedno je odločilna zgolj vizija občine za nadaljni razvoj. Nič drugega.

Zgodovina sprememb…

mr_chai ::

eventyrer je izjavil:

mr_chai je izjavil:

eventyrer je izjavil:

V ZDA se tako daleč vozijo za službe kjer je plača 100.000 dolarjev mesečno in več.

Če meni ponudiš tako plačo sem se pripravljen vsak dan 4 ure vozit.


nope, še letna ni taka, pa se vozijo.


Potem pa bližje že niso mogli nič kupit zaradi milijonskih cen nepremičnin blizu delavnega mesta.
To je zate vredu? Takega življenja si želiš?
Vozit vsak dan iz Maribora v Koper delat (kar se razdalje tiče)?


Jaz osebno ne, ker sem anarho-primitivist. Ampak saj se ne rabiš vozit, izbereš potem tiste kraje, kjer maš recimo zelo blizu Avstrijo in si tam najdeš šiht.
««
75 / 582
»»