» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
605 / 631
»»

hawkwood ::

Na Kitajskem vidijo da gredo cene stanovanj v nebo, so veseli povpraševanja in zgradijo več stanovanj. V Evropi pa uvedemo nov davek, da se ja ne bo kakšno stanovanje preveč prodalo.

Največji strošek v življnju je davek in pametni ga znajo optimizirat. Kapital gre tam kjer je zaželjen.

zavajon ::

c3p0 je izjavil:

zavajon je izjavil:


Ah, kaj bi smrad po piščancih! Cene nepremičnin na Ptuju vrtooglavo rastejo, kajti kot pravi Mato, tam nimajo nobenih migrantov, ki bi posiljevali bele device, pri njih le možje z ljubicami pobijajo žene. Skratka, pravo okolje za "taprauga Slovenca".


Ptuj je blizu meje s HR in ima dosti migrantov.

Aja? Uf, slabo za Matota :))

mm&r ::

hawkwood je izjavil:

Na Kitajskem vidijo da gredo cene stanovanj v nebo.


Kar sem zasledil letošnjih podatkov gre v trenutnem obdobju za rahel padec in ne za rast.

China's new home prices dropped for an eighth straight month in February, official data showed on Friday, suggesting the fragile property market is struggling to find a bottom despite a slew of measures to shore up the sector.
New home prices fell 0.3% month-on-month, in line with January's decline, according to Reuters calculations based on National Bureau of Statistics (NBS) data.
On a year-on-year basis, prices fell 1.4%, faster than the 0.7% drop in January and the biggest decline in 13 months.


Imate mogoče kakšne uradne podatke za svojo trditev?
Čeprav v splošnem velikokrat zasledim trditev, da kitajcem ni nikoli dobro verjeti glede njihovih ekonomskih podatkomv

feryz ::

Ti zaznavaš rahel padec, jaz pa s Kitajko sodelujem pri obnovi hiše v Ljubljani.
V Pekingu ima stanovanje, ki ga pred korono, leta 2019, ni hotela prodati za 250 000 evrov, ker je čakala, da bo šla cena gor.
Danes se ga ne more znebiti niti za 150 000 evrov, čeprav rabi denar. Povpraševanje je strmoglavilo. Mulci nimajo služb, beda se plazi iz vseh strani.
Vsak tako ona pravi, ki gre parkrat letno tja in opazuje razliko.
Pravi da bi morali ši-ja ali karkoli je že tisti, že davno nazaj zakopati, pa še bi bilo prepozno. Mrzi politike neskončno bolj kot mi. Ali kot jaz.

LeQuack ::

To se v Slovenije ne more zgoditi, a si ji rekel? Da če tu kupi stanovanje zdaj po rekordnih cenah, da ne more pasti. Sicer pa saj sama ve, zato je najbrž prišla v Slovenijo.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Telbanc ::

feryz je izjavil:

Ti zaznavaš rahel padec, jaz pa s Kitajko sodelujem pri obnovi hiše v Ljubljani.
V Pekingu ima stanovanje, ki ga pred korono, leta 2019, ni hotela prodati za 250 000 evrov, ker je čakala, da bo šla cena gor.
Danes se ga ne more znebiti niti za 150 000 evrov, čeprav rabi denar. Povpraševanje je strmoglavilo. Mulci nimajo služb, beda se plazi iz vseh strani.
Vsak tako ona pravi, ki gre parkrat letno tja in opazuje razliko.
Pravi da bi morali ši-ja ali karkoli je že tisti, že davno nazaj zakopati, pa še bi bilo prepozno. Mrzi politike neskončno bolj kot mi. Ali kot jaz.



Sej pravim že en cajt, da bo spet padec. Pa noben ne verjame. :DPazi pr nas ne u Čini. No sicer počas zmankuje tistih, ki besno nakupujejo flete ....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

NuMaN ::

Saj tudi fletov počasi zmanjkuje, pa tudi večina je kupila samo kak dodaten flet kot še en jajc v košarici.

Niso pa vsi navdušeni dajati vseeno prevelike cifre za razne Šelenburge.

Telbanc ::

Kako ste se zaj odločili, bo šlo gor ali dol ?8-)

Fletov ne zmanjkuje, se kar lepo gradijo. Od Postojne do Ajdovščine.......
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

hawkwood ::

feryz je izjavil:

Ti zaznavaš rahel padec, jaz pa s Kitajko sodelujem pri obnovi hiše v Ljubljani.
V Pekingu ima stanovanje, ki ga pred korono, leta 2019, ni hotela prodati za 250 000 evrov, ker je čakala, da bo šla cena gor.
Danes se ga ne more znebiti niti za 150 000 evrov, čeprav rabi denar. Povpraševanje je strmoglavilo. Mulci nimajo služb, beda se plazi iz vseh strani.
Vsak tako ona pravi, ki gre parkrat letno tja in opazuje razliko.
Pravi da bi morali ši-ja ali karkoli je že tisti, že davno nazaj zakopati, pa še bi bilo prepozno. Mrzi politike neskončno bolj kot mi. Ali kot jaz.

Za 250k€ v Pekingu ne dobiš nič. Vsaj ne v mestu. "Peking" kot provinca pa je v velikosti Slovenije, lahko da je kupila kaj med hribi. Tam pa so cene res strmoglavile (50% in več). V samem mestu so cene padle za ~20% od leta 2019, ko je bil vrh.

Sicer pa nižje cene niso nič slabega. Glede na kupno moč prebivalstva so cene še vedno previsoke. Mladi rabijo cenovno dostopna stanovanja. Pritožujejo se samo "traderji", kot je gospa s katero sodeluješ.

feryz ::

Gospa se je preselila v Slovenijo. In tudi pridobila naše državljanstvo.
Ni noben trader, ampak popolnoma normalna, delovna oseba.
Jaz sem samo hotel povedati, da uradni podatki niso vredni popolnoma nič.
In da je tam še stokrat večja greznica, kot jo nam prodajajo po medijih. Vsaj po njenih izkušnjah.
Le da v drugo stran kot pri nas.
Drugače ima flat skoraj v centru mesta. In ni čisto tako, kot ti trdiš. Koliko pa misliš, da so vredna stanovanja v tistih človeških mravljiščih?
Fuđine na deseto potenco.

Tudi meni nič ne nuca podatek, da se rabljena stanovanja v Ljubljani prodajajo po tri jurje in pol.
Plačal sem moral en drobiž manj kot šest jurjev za kvadrat.
Ampak ok, segedin in te fore.

miha98 ::

Kako pa to , da kitajci prihajajo k nam? A ni na kitajskem bolje kot tukaj? Ta velika mesta Peking, HOng Kong itd... Baje , da smo tu tu z plačami in cenami?

zavajon ::

Telbanc je izjavil:

No sicer počas zmankuje tistih, ki besno nakupujejo flete ....

To so govorili že 2007 ;)

NuMaN je izjavil:

Saj tudi fletov počasi zmanjkuje, pa tudi večina je kupila samo kak dodaten flet kot še en jajc v košarici.

Niso pa vsi navdušeni dajati vseeno prevelike cifre za razne Šelenburge.

Samo tisti, ki so kupili šelenburge, so dali še en jajc v košaro.
Velika večina da v cegle vse svoje premoženje, mnogi med njimi še kredit na 20 let vzamejo

Telbanc je izjavil:

Fletov ne zmanjkuje, se kar lepo gradijo. Od Postojne do Ajdovščine.......

Torej v Podnanosu in Vipavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

feryz ::

miha98 je izjavil:

Kako pa to , da kitajci prihajajo k nam? A ni na kitajskem bolje kot tukaj? Ta velika mesta Peking, HOng Kong itd... Baje , da smo tu tu z plačami in cenami?
Fajn je, mogoče je edini problem, da pol leta ne moreš dihati, ostalega pol se pa po mestu ne moreš premikati zaradi gužve.
Je pa res, da bi se na vas, kar Ljubljana je, lahko tudi tam preselila.

Naivno je pričakovala, da je tukaj boljša politika in javna uprava. Čeprav je, na koncu koncev, enaka kot tam.
Kradljiva in omejevalna. Kakšna pa naj bi bila?

hawkwood ::

feryz je izjavil:

Drugače ima flat skoraj v centru mesta. In ni čisto tako, kot ti trdiš. Koliko pa misliš, da so vredna stanovanja v tistih človeških mravljiščih?

Mi ne rabiš verjet. Odpreš 链家 aplikacijo in boš videl. Ali pa BJ 58: https://beijing.anjuke.com/map/sale/?fr...

V centru Pekinga je kvadrat 老破小 (slabega) stanovanja minimalno 15k€. S tem da kitajski kvadrat != slovenskemu. Oni pod kvadraturo vržejo še skupne hodnike, dvigala, ložo... Da dobiš realno kvadraturo moraš odštet kakih 10 - 15 kvadratov iz oglasa.

Gospa bi lahko prodala za 250k€, ampak je hotela več. Kako ni trader? Tisti s stanovanji seveda nočejo da se gradi in da so stanovanja cenovno dostopna.

Matejjjjj ::

V centrih, kjer se gradijo 200-400m stolpnice (nobena redkost, Kitajc na letalu redko prepozna vizura stolpnic posameznega velemesta, ker njim 400m gradnje ne pomenijo veliko), je cena vsaj 10.000 EUR/kv m, v Šanhaju, Pekingu pa seveda še več. Na obrobjih so cene ljubljanske, še bolj ven pa še nižje. Tako lahko ob morju prideš tudi na 3000EUR/m2, ampak seveda je to 30-50 km izven megacentra takega mesta. Še vedno bo pa tako stanovanje v KRAJEVNI SKUPNOSTI, ki šteje po prebivalcih cca pol Slovenije. In v kateri ne bo ravno 400m stolpnic, bodo pa 100m. Fantje, ne se hecat, ne razumeš Kitajske dokler tega ne vidiš na lastne oči. Se pa pomoje že pozna padec natalitete. Vedo, da teh nepremičnin kmalu ne bo imel kdo naseliti in TO JE problem. Stari so, že na pogled so stari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

Matejjjjj ::

Poznam ljudi (s plačami ohoho), ki živijo in delajo v istem mestu ampak hodijo domov le za vikend. Ker je vožnja iz enega na drug konec mesta 2h v eno smer.

Invictus ::

Matejjjjj je izjavil:

Poznam ljudi (s plačami ohoho), ki živijo in delajo v istem mestu ampak hodijo domov le za vikend. Ker je vožnja iz enega na drug konec mesta 2h v eno smer.

Saj to je precej normalno za ZDA, pa tudi po Evropi.

Ko sem letel iz Celovca, je bil v ponedeljek zjutraj in petek zvečer vedno en in isti folk tam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Malidelničar ::

Zanimiv intervju: Frano Toš iz Prve hiše: Bivanje v centru Ljubljane ni "človekova pravica."
https://nepremicnine.siol.net/novice/fr...

Opisuje predvsem administrativne probleme in odsotnost pravnega varstva, kar investitorjem otežuje več in hitrejšo gradnjo. Zanimivo je, ker govori zelo konkretno, kako potekajo postopki, kje se zatika - nekaj kar posamezni smrtnik, ki benti nad visokimi cenami nepremičnin, ne razume.
Zanimivo tudi ko opisuje kupce, ki jih ima - niso kriptobogataši, kot kupovanje nepremičnin po teh cenah razume povprečen smrtnik. Tako, da je na tem nekaj fame (ali pa je ta val šel že zdavnaj mimo - če je sploh bil).
Pove pa gospod seveda tudi, da sam podpira več gradnje za mlade, ampak bi morali k temu racionalno pristopiti.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Frano Toš iz Prve hiše: Bivanje v centru Ljubljane ni "človekova pravica."


Ko to jaz povem me Torrenti in jerneji napadejo da to je človekova pravica :))
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Vseeno je članek spet naperjen proti Ljubljani...

Maribor je preprosto zato 2x cenejši, ker tam praktično nič ni, razen cel kup alkohola okoli...

Je z razlogom cenejši... Če mene vprašate, so zame stanovanja in hiše v tistem koncu predraga, glede na to kaj ponuja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gregor P ::

Maribor bi lahko bilo čudovito mesto, ampak očino si tega Mariborčani ne želijo.:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

c3p0 ::

S takimi politiki kot je Franca, tako ni prihodnosti. Oz. je, še bolj mračna.

dronyx ::

Tudi bivanje v središču Ljubljane ni človekova pravica, že 30 kilometrov iz Ljubljane so stanovanja vsaj 40 odstotkov cenejša kot v prestolnici. Vem, prometna povezljivost je zelo problematična. In če bi nam to uspelo rešiti, bi hitro rešili tudi stanovanjsko problematiko

Po moje stanovanja v okolici Ljubljane niso 40% cenejša, saj so šle tudi cene v okolici močno navzgor. Marsikdo je v dilemi, ali kupiti v okolici, ali zbrati še par 10 k€ in kupiš stanovanje v Ljubljani. Nekoliko ceneje je kvečjemu Celje, ki pa ni tako blizu Ljubljane in ni lepšega, kot vsako jutro čakati v kolonah na avtocesti.

Mato989 ::

Ja v okolici LJ je malo stretch izjava... pač treba je razumet da DOmžale več niso okolica ampak predmestje... okolica je pač nekaj kar je 50km zračne ven...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kanban ::

Domžale niso 30km iz ljubljane ampak 10. Kranj, Logatec, Litija, Kamnik (recimo), Ivančna Gorica etc so 30km iz Ljubljane. V skoraj vseh teh so uradne cene m2 ~30-40+% nižje kot v Ljubljani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

Opisuje predvsem administrativne probleme in odsotnost pravnega varstva, kar investitorjem otežuje več in hitrejšo gradnjo. Zanimivo je, ker govori zelo konkretno, kako potekajo postopki, kje se zatika - nekaj kar posamezni smrtnik, ki benti nad visokimi cenami nepremičnin, ne razume.

Če ima on administrativne težave, potem smo lahko ostali precej tiho.

zavajon ::

Ob branju tega članka se mi je utrnila ideja, da bi ustanovil Društvo za zaščito investitorjev. nisem še preveril, ali tako morda že obstaja, gotovo pa bi bilo potrebno. Kajti take krivice, ki se dogajajo investitorjem, so nevzdržne.

Mu pa je treba priznati, da je s stavkom "Ne me narobe razumeti, sam ne podpiram mnenj nekaterih kolegov o "državotvornosti in nujnosti elit", saj zgolj bogastvo posameznika ne uvršča v elito." zadel v nulo.

Invictus ::

Kanban je izjavil:

Domžale niso 30km iz ljubljane ampak 10. Kranj, Logatec, Litija, Kamnik (recimo), Ivančna Gorica etc so 30km iz Ljubljane. V skoraj vseh teh so uradne cene m2 ~30-40+% nižje kot v Ljubljani.

Ne seri, mogoče 10%.

Pojdi malo pogledat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

johnnyyy ::

zavajon je izjavil:

Ob branju tega članka se mi je utrnila ideja, da bi ustanovil Društvo za zaščito investitorjev. nisem še preveril, ali tako morda že obstaja, gotovo pa bi bilo potrebno. Kajti take krivice, ki se dogajajo investitorjem, so nevzdržne.

In kaj bi z društvom dosegel? Nič. Fora je da si v postopku neenakovreden. Ti imaš na kocki investicijo nekaj mio€, na drugi strani imaš ljudi, ki se lahko bunijo brez, da bi bili pretirano ogroženi.

Če boš kdaj zidal kot zasebni investitor, ti svetujem, da tako kot jaz hodiš okrog s "suhimi mesninami" in pivi (še posebej k sosedom). Tudi če imajo kaj nelegalnega ali celo na tvojem, ne zapenjaj, ne omenjaj in ne prijavljaj! Ker če se ti človek maščuje, lahko kot stranka v postopku konkretno zavlačuje pridobitev GD (v določenih prmerih ti lahko onemogoči izgradnjo).

zavajon ::

Seveda sem mislil na investitorje tipa Frano Toš, ne pa na slovenske kmetavzarje.

Utk ::

Zate so vsi kmetavzarji. Ne vidiš pa da si sam navečji.

ginekk ::

Kanban je izjavil:

Domžale niso 30km iz ljubljane ampak 10. Kranj, Logatec, Litija, Kamnik (recimo), Ivančna Gorica etc so 30km iz Ljubljane. V skoraj vseh teh so uradne cene m2 ~30-40+% nižje kot v Ljubljani.


Mogoče deset let nazaj ja.


Drugač ja Domžale so podobno kot Brezovica, Medvode, vse to je postalo spalno naselje/predmestje za Ljubljano.

Mato989 ::

ginekk je izjavil:

Kanban je izjavil:

Domžale niso 30km iz ljubljane ampak 10. Kranj, Logatec, Litija, Kamnik (recimo), Ivančna Gorica etc so 30km iz Ljubljane. V skoraj vseh teh so uradne cene m2 ~30-40+% nižje kot v Ljubljani.


Mogoče deset let nazaj ja.


Drugač ja Domžale so podobno kot Brezovica, Medvode, vse to je postalo spalno naselje/predmestje za Ljubljano.



Seveda zato to spada pod Ljubljano kar se tiče cen... morate iti 50km zračne ven gledat pol pa je verjetno -30% ali več.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

zavajon je izjavil:

Seveda sem mislil na investitorje tipa Frano Toš, ne pa na slovenske kmetavzarje.

Ha ha ha, ti bi zanj društvo odpiral?! In kaj bi mu tam svetoval? Da naj pokliče bratranca Andreja?

matobeli ::

šala, društvo je bila šala.

Mato989 je izjavil:

morate iti 50km zračne ven gledat


Dej direktno napiš, v vukojebini, ki je vsaj 50km daleč od ljubljane, so cene 30% nižje.

Ker 50km na sever je že AT in vmes je ravno 10% ceneje kot v Lj.

Razen če si primerjal bajto za 800k v Lj z bajto za 400k malo severneje iz Kranja, pol je super, so cene -50% celo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

johnnyyy ::

matobeli je izjavil:

šala, društvo je bila šala.

V glavnem, če ima pri gradnji težave investitor ki ima za sabo odvetniško familijo s konkretnimi vezami v politiki, verjemi da morajo biti za nekega navadnega investitorja, stvari konkretno "zaj**".

matobeli ::

A so te težave slučajno vzročno povezane z varčevanjem pri celotnem projektu je pa vprašanje ki bi ga morali vedet da bi videli tudi drugo stran.

johnnyyy ::

matobeli je izjavil:

A so te težave slučajno vzročno povezane z varčevanjem pri celotnem projektu je pa vprašanje ki bi ga morali vedet da bi videli tudi drugo stran.

Katero drugo stran? Pač problem je, ker stvari trajajo predolgo in so preveč redke. Torej če imaš zemljišče, da se spremeni namembnost potrebuješ n-let. Potem je potrebno sprejeti OPPN, kar spet traja nekaj mesecev/let, šele potem se začne pridobivat GD, kjer se lahko zaradi strank v postopku spet zavleče za n-let. In seštevek teh n-let konkretno vpliva na ceno izgradnje, saj vsak korak konkretno doda h končni ceni. In v tem času je investicija v zemljišče mrtev kapital, ki mogoče bo šlo vse skozi mogoče ne.

matobeli ::

Drugo stran, stran birokratov.

Zakaj se postopki velikokrat vlečejo? Ker so papirji površno narejeni, ker bi nekdo rad zidal na močvirju ne bi pa rad investiral v drenažo, ker čaka da dobi dovoljenje za večstanovanjsko gradnjo, ker čaka na razne služnosti ki bi jih z višjo investicijo lahko obšel...

Pa daleč od tega da bi zagovarjal naš sistem ker je glup. Sam sami smo ga hotel imet, plačaš več, dobiš hitrej.

zavajon ::

johnnyyy je izjavil:

zavajon je izjavil:

Seveda sem mislil na investitorje tipa Frano Toš, ne pa na slovenske kmetavzarje.

Ha ha ha, ti bi zanj društvo odpiral?! In kaj bi mu tam svetoval? Da naj pokliče bratranca Andreja?

Da mu pomagamo, ker ga država in občine tako tlačijo, da ne ekspresno prekvalificira kmetijska zemljišča v zazidljiva (po možnosti tista, ki jih je sam kupil), pa tudi drugi postopki tako dolgo trajajo. Ubogi kupci nadstandardnih stanovanj morajo zato tako dolgo čakati, da investirajo svoje premoženje, da jim ga v tem času inflacija pol pobere. Pa tako so garali zanj...

Kanban ::

ginekk je izjavil:

Kanban je izjavil:

Domžale niso 30km iz ljubljane ampak 10. Kranj, Logatec, Litija, Kamnik (recimo), Ivančna Gorica etc so 30km iz Ljubljane. V skoraj vseh teh so uradne cene m2 ~30-40+% nižje kot v Ljubljani.


Mogoče deset let nazaj ja.


Drugač ja Domžale so podobno kot Brezovica, Medvode, vse to je postalo spalno naselje/predmestje za Ljubljano.

Zdaj pa povej katero od naštetih krajev so Domžale. In povej še kdaj so bile Domžale 30km iz Ljubljane. Uradne cifre iz GURSa pa pravijo, da večina krajev, ki so 30+km iz Ljubljane dejansko ima precek cenejše realizirane cene nepremičnin (z nekaj izjemami). Kaj imate strokovnjaki ogledano je pa itak irelevantno, ker gledate samo tisto za 6k/m2 in več.

Invictus je izjavil:

Kanban je izjavil:

Domžale niso 30km iz ljubljane ampak 10. Kranj, Logatec, Litija, Kamnik (recimo), Ivančna Gorica etc so 30km iz Ljubljane. V skoraj vseh teh so uradne cene m2 ~30-40+% nižje kot v Ljubljani.

Ne seri, mogoče 10%.

Pojdi malo pogledat...

Zate je itak samo Ljubljana dobra, tako da ne vem kako poznaš cene v Ivančni Gorici. Oglaševana cena tudi != realizirana cena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

ginekk ::

Kanban je izjavil:

ginekk je izjavil:

Kanban je izjavil:

Domžale niso 30km iz ljubljane ampak 10. Kranj, Logatec, Litija, Kamnik (recimo), Ivančna Gorica etc so 30km iz Ljubljane. V skoraj vseh teh so uradne cene m2 ~30-40+% nižje kot v Ljubljani.


Mogoče deset let nazaj ja.


Drugač ja Domžale so podobno kot Brezovica, Medvode, vse to je postalo spalno naselje/predmestje za Ljubljano.

Zdaj pa povej katero od naštetih krajev so Domžale. In povej še kdaj so bile Domžale 30km iz Ljubljane. Uradne cifre iz GURSa pa pravijo, da večina krajev, ki so 30+km iz Ljubljane dejansko ima precek cenejše realizirane cene nepremičnin (z nekaj izjemami). Kaj imate strokovnjaki ogledano je pa itak irelevantno, ker gledate samo tisto za 6k/m2 in več.



Ne vem kaj sprašuješ, Domžale so Domžale, naštel sem primerljive kraje (Brezovica in Medvode).

Glede cen pa si sam sebe demantiral, v tvojem poročilu, Kranj z okolico (3100eur/m2) ni 30% cenejši od Ljubljane (3990eur/m2), še manj res da bi bil 40%.

Pa isto kot ti rečeš oglaševane cene, saj ti je jasno da tud od GURSa podatki ne morejo bit zelo točni. No, če bi kdaj kupoval ali prodajal, bi ti bilo povsem jasno zakaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Kanban ::

Sem tudi napisal "skoraj vseh" - Kranj je en izmed tistih, ki je samo ~25% cenejši. Litija 40%, Ivančna 30% etc. Torej precej več kot "mogoče 10%" in precej bližje, kot "mogoče deset let nazaj". Domžale, Brezovico in Medvode pa pač težko pašejo v debato o cenah krajev, ki so 30km oddaljeni od Ljubljane.

To, da GURSovi podatki niso točni je vsem jasno. Edini podatki, ki štejejo so gut feeling in "jaz že vem". To, da sem do sedaj kupil in prodal za več EUR nepremičnin, kot povprečen slovenec v življenju, ne vem če me bolj kvalificira za to, da sodim o (ne)točnosti GURSovih podatkov. Glede na napisano sklepam, da ste mnenja, da v LJ so resnične cene še nižje, v oddaljenih krajih pa višje in je razlika še manjša kot jo hoče prikazati GURS. Ko pa je govora o sami Ljubljani in neznosnih cenah tam, takrat pa so resnične cene v bistvu precej višje, kot pravi GURS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

ginekk ::

Kanban je izjavil:

Sem tudi napisal "skoraj vseh" - Kranj je en izmed tistih, ki je samo ~25% cenejši. Litija 40%, Ivančna 30% etc. Torej precej več kot "mogoče 10%" in precej bližje, kot "mogoče deset let nazaj". Domžale, Brezovico in Medvode pa pač težko pašejo v debato o cenah krajev, ki so 30km oddaljeni od Ljubljane.

To, da GURSovi podatki niso točni je vsem jasno. Edini podatki, ki štejejo so gut feeling in "jaz že vem". To, da sem do sedaj kupil in prodal za več EUR nepremičnin, kot povprečen slovenec v življenju, ne vem če me bolj kvalificira za to, da sodim o (ne)točnosti GURSovih podatkov. Glede na napisano sklepam, da ste mnenja, da v LJ so resnične cene še nižje, v oddaljenih krajih pa višje in je razlika še manjša kot jo hoče prikazati GURS. Ko pa je govora o sami Ljubljani in neznosnih cenah tam, takrat pa so resnične cene v bistvu precej višje, kot pravi GURS.


Gut feeling niso podatki, od kje ti ta ideja. :) Štejejo tako oglaševane cene kot GURS, resnica je nekje vmes. Sploh ker tudi znotraj krajev so povprečja in gre lahko komot +-15% glede na lokacijo in stanje.

Kanban ::

Se razume, ampak razen GURS podatkov, ki dokaj dobro pritrjujejo moji trditvi (30-40% v skoraj vseh omenjenih krajih) in tisti trditvi nekega (menda dejanskega) strokovnjaka, ni noben sproduciral nič oprijemljivega, razen "mogoče 10%" in "mogoče deset let nazaj" (oboje precej smrdi po gut feelingu, ne pa neki resni analizi). Ko vam nek podatek ne gre na roko je seveda milijon razlogov, mediana realizirane cene pa je pač mediana realizirane cene. Je "najboljše kar imamo", kar se tiče primerjav.

edit: Recimo tudi "10 let nazaj" so bile rabljene nepremičnine v Kranju cca 25% cenejše kot v Ljubljani, v Litiji pa 40%. Skoraj enako kot lani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Mato989 ::

johnnyyy je izjavil:

matobeli je izjavil:

A so te težave slučajno vzročno povezane z varčevanjem pri celotnem projektu je pa vprašanje ki bi ga morali vedet da bi videli tudi drugo stran.

Katero drugo stran? Pač problem je, ker stvari trajajo predolgo in so preveč redke. Torej če imaš zemljišče, da se spremeni namembnost potrebuješ n-let. Potem je potrebno sprejeti OPPN, kar spet traja nekaj mesecev/let, šele potem se začne pridobivat GD, kjer se lahko zaradi strank v postopku spet zavleče za n-let. In seštevek teh n-let konkretno vpliva na ceno izgradnje, saj vsak korak konkretno doda h končni ceni. In v tem času je investicija v zemljišče mrtev kapital, ki mogoče bo šlo vse skozi mogoče ne.


Ampak saj to je point da ne spreminja namembnosti vsak "kurac" ki si to zmisli... ker drugače bi bilo vse pozidano... in ne 3%... govorimo o ravnicah.

V osnovi je bilo zamišljeno tako da Občinski prostorni načrt bi moral vsake N let (5?) predvidet zazidljive površine oz. parcele, te parcele bi se potem pozidale in po 5 letih ponoviš postopek...

Problem je ker ni dovolj da oni sprejmejo da je nekaj zazidljivo ampak morš pol še gradbeno dobit kar je absurd se strinjam, ko bi bila parcela zazidljiva bi morala avtomatsko pridobiti gradbeno kejr bi bile DOLOČENE smernice (max velikost objekta, višina, kvadratura, streha itd...

In to je to...

Hkrati pa bi morali nehat dajat dovoljenja za bajte in začet delat naselja blokov... bajte pa podirat in spreminajt v naravo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Baja ::

zakaj pa bi mogli bajte nehat zidat?

matobeli ::

Zato ker mato živi v bloku.

NuMaN ::

Evtanazija bajt.

Baja ::

samo a ne čaka Matota neka dediščina v obliki bajte pa nek vikend ma/bo dobil? aja, ja, matomatika :)

saj ko mu bo froc zacel v fletu na zivce iti, mu bo morti kapnilo. hmm, ce bi ga lahko kam vun spustjo da mi da pol ure mir :)
««
605 / 631
»»