» »

Predplačniški paket, rabim malo vaše pomoči

Predplačniški paket, rabim malo vaše pomoči

vseenokatero ::

Kot prvo lep pozdrav.

Ker se mi ne sanja, kaj se dogaja na našem mobilnem trgu, ter guglam že par dni in sem rahlo zgubljen, sem se odločil, da bo verjetno najboljša rešitev, če povprašam ljudi, ki so na tekočem. Vidim, da razni telekomi kupujejo druga podjetja, tako da čisto možno, da sem kaj tudi spregledal.

Skratka... Iščem sim kartico, ki bi me najceneje prišla na dolgi rok, vendar brez kakršnekoli naročnine ali raznih pošiljanj osebnih podatkov raznim simobilom''a1'' in podobnim.

Ne rabim klicati nikogar ali pošiljati sms-ov iz te sim kartice, potrebujem pa možnost sprejema klicov ter sms-jev. Neta ne rabim. Sem stara garda, uporabljam komp za net. Telefoni so mi premajhni za guglat.

Fino je, če ima kartica možnost polnjenja majhnih zneskov kot je to na telemachu-2 evra je minimum,če se ne motim, obenem pa je fino če kartica poteče čim kasneje. Nekaj sem gledal na A1, ter opazil, da pri njih kartica poteče po 270 dnevih. Nisem pa nikjer zasledil na koliko časa jo je treba polniti.

Za vse ideje vnaprej hvala.

Obenem, če sem že odprl novo temo, ali se mogoče komu sanja, kateri telefon z dual sim, ki bi bil zelo poceni, z dolgotrajajočo baterijo. Uporabljal bi ga namesto sedanjega telefona pri rekreativnih aktivnostih. Če ima mp3 in blueetooth povezavo s slušalkami je to samo bonus. Čim manjši tem bolje. Gledal sem nokio 150.

noob96 ::

Pri vseh prepaidih je enak sistem:
kupiš sim kartico, ko jo aktiviraš je aktivna 3 mesece, potem ne moreš več klicati, si pa še dosegljiv. Ko preteče 9 mesecev od zadnje polnitve pa se številke trajno izbriše in ni več možno polniti. A1 prepaid lahko v polovalnici polniš za najmanj 1eur

vseenokatero ::

noob96 je izjavil:

Pri vseh prepaidih je enak sistem:
kupiš sim kartico, ko jo aktiviraš je aktivna 3 mesece, potem ne moreš več klicati, si pa še dosegljiv. Ko preteče 9 mesecev od zadnje polnitve pa se številke trajno izbriše in ni več možno polniti. A1 prepaid lahko v polovalnici polniš za najmanj 1eur

Hvala za ta info.
A mogoče veš, če dobiš kakšno opozorilo preden ti cifro izbrišejo? Nisem nikoli uporabljal takšnih kartic in se mi ne sanja.

Obenem ali lahko te vrednotnice kupim na petrolu ali moram na A1 hodit? A imajo te vrednotnice rok trajanja? Če naprimer danes kupim 10 vrednotnic po 1 euro, da ne rabim zgubljat časa v prihodnisti, ali le te potečejo ali pač ne?

Razumem, da imam ogromno vprašanj in sem resnično hvaležen za vsak vaš trenutek in energijo, ki jo vložite v pomoč drugim :)

kar sem najdel na netu o teh vrednotnicah je le sledeče:
1. Polnjenje z A1 vrednotnico

Z A1 vrednotnico lahko vaš Simpl račun napolnite na različne načine:

Direktno prek telefona tako, da vtipkate *448*14-mestno številko# in pritisnite tipko za klicanje. 14 mestno številko najdete na A1 vrednotnici.
S klicem na 448, ki je brezplačen tudi iz tujine.
V Moj A1 izberite možnost polnjenja z A1 vrednotnico.
Preko spleta na a1.si/polni.

noob96 ::

Opozori te ko kličeš (tajnica, odzivnik whatever..) ni pa nekih SMSjev z opozorili. Torej če ne kličeš te ne opozori. Vrednostnice lahko kupiš na vseh prodajnih mestih petrol, omw, vse večje trgovine, bankomati...ampak je fora da tam prodajajo vrednostnice 5eur, 10eur, 20eur.. Če želiš polnili za npr. 1 eur moraš na prodajno mesto A1 kjer ti direktno napolnijo na račun ali pa si sam napoliniš iz plačilnega avtomata s plačilno kartico.

Nova možnost je še preko direktne bremenitve pay365 (https://www.a1.si/predplacniski-paket/p.... Tukaj lahko polniš periodično ali z sms komando in ti direktno potegne z TRR računa, kolikor želiš.

Vrednostnice ki pa jih kupuješ na poštah petrolih trgovinah pa nimajo roka uporabe se pravni ne potečejo nikoli, vsaj dokler firma obstaja :D

FrRoSt ::

vseenokatero je izjavil:

noob96 je izjavil:

Pri vseh prepaidih je enak sistem:
kupiš sim kartico, ko jo aktiviraš je aktivna 3 mesece, potem ne moreš več klicati, si pa še dosegljiv. Ko preteče 9 mesecev od zadnje polnitve pa se številke trajno izbriše in ni več možno polniti. A1 prepaid lahko v polovalnici polniš za najmanj 1eur

Hvala za ta info.
A mogoče veš, če dobiš kakšno opozorilo preden ti cifro izbrišejo? Nisem nikoli uporabljal takšnih kartic in se mi ne sanja.

Obenem ali lahko te vrednotnice kupim na petrolu ali moram na A1 hodit? A imajo te vrednotnice rok trajanja? Če naprimer danes kupim 10 vrednotnic po 1 euro, da ne rabim zgubljat časa v prihodnisti, ali le te potečejo ali pač ne?

Razumem, da imam ogromno vprašanj in sem resnično hvaležen za vsak vaš trenutek in energijo, ki jo vložite v pomoč drugim :)

kar sem najdel na netu o teh vrednotnicah je le sledeče:
1. Polnjenje z A1 vrednotnico

Z A1 vrednotnico lahko vaš Simpl račun napolnite na različne načine:

Direktno prek telefona tako, da vtipkate *448*14-mestno številko# in pritisnite tipko za klicanje. 14 mestno številko najdete na A1 vrednotnici.
S klicem na 448, ki je brezplačen tudi iz tujine.
V Moj A1 izberite možnost polnjenja z A1 vrednotnico.
Preko spleta na a1.si/polni.

Dobiš jo v trgovini, trafiki in ne vem še kje.... Tudi Hofer ima svojo opcijo.... Hot, ali nekaj takega, .... o tem je bilo že veliko napisanega, tudi tukaj, na forumu. Pobrskaj malo. Pozoren moraš biti samo na velikost paketa, koliko pač misliš porabit na mesec recimo! Če vzameš prevelik paket, ti lahko sredstva ostajajo, če pa vzameš premajhnega, lahko sicer dokupuješ vrednotnice, te bo pa nekoliko dražje prišlo, ker ne boš imel optimalne velikosti....

Samo to so (lahko) že zanemarljive nianse.... 5 ali 10€ na mesec. Kar po drugi strani tudi ni tako malo...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

matobeli ::

Dobra opcija je tudi "naročniško" razmerje z 0eur mesečne naročnine, recimo BOB ima tako.

Moraš dat podatke, ampak če nič ne kličeš/pošiljaš te stane 0.

vseenokatero ::

Po tem forumu sem že guglal, vendar so informacije tako raztresene, da sem se na koncu zgubil. Vedno so priporočali neke pakete, ki imajo še internet zraven, na koncu pa je vse skupaj pristalo na naročninah.

Na mesec ne mislim nič porabiti, potrebujem samo da me lahko pokličejo na to številko ali pošljejo sms. Telefon za klice imam na naročnino, ter imam tam neomejeno število klicev in sms-jev.

Sicer enkrat na 3 mesece sprehod do simobila, da mi polnijo za 1 evro ni neke panike, pa čeprav bi me gledali kot debila, ko polnim za 1 evro. Ni pa nek problem, če bi si moral nastaviti alarm na vsake 3 mesece, da me opozori, da moram račun spet napolniti.

Matobeli nočem naročnine. Naročnino že imam. Zanima me sim kartica, kjer operaterji ne razpolagajo z mojimi osebnimi podatki. Sicer, da ne bo zvenelo čudno, hvala za nasvet. Verjetno se res splača, vendar jaz želim brez podatkov.

edit:ali A1 aka simobil zahteva podatke ko polniš pri njih za 1 evro?

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

vseenokatero je izjavil:


Sicer enkrat na 3 mesece sprehod do simobila, da mi polnijo za 1 evro ni neke panike, pa čeprav bi me gledali kot debila, ko polnim za 1 evro. Ni pa nek problem, če bi si moral nastaviti alarm na vsake 3 mesece, da me opozori, da moram račun spet napolniti.

edit:ali A1 aka simobil zahteva podatke ko polniš pri njih za 1 evro?

Mislim, da ne! Če pa že, daš lahko tudi izmišljene. Saj ni pomembno! :D

Tale opcija bo za tebe verjetno kar prava in najboljša! 1€ na 3 mesece! 4€ na leto! :)

UGODNO! :D
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

vseenokatero ::

FrRoSt je izjavil:

vseenokatero je izjavil:


Sicer enkrat na 3 mesece sprehod do simobila, da mi polnijo za 1 evro ni neke panike, pa čeprav bi me gledali kot debila, ko polnim za 1 evro. Ni pa nek problem, če bi si moral nastaviti alarm na vsake 3 mesece, da me opozori, da moram račun spet napolniti.

edit:ali A1 aka simobil zahteva podatke ko polniš pri njih za 1 evro?

Mislim, da ne! Če pa že, daš lahko tudi izmišljene. Saj ni pomembno! :D

Tale opcija bo za tebe verjetno kar prava in najboljša! 1€ na 3 mesece! 4€ na leto! :)

UGODNO! :D

To drži, če ne zahtevajo osebne ali davčne :D

Baja ::

Ko preteče 9 mesecev od zadnje polnitve pa se številke trajno izbriše in ni več možno polniti


če tole drži pol te pride 1,25 e/leto

vseenokatero ::

Baja je izjavil:

Ko preteče 9 mesecev od zadnje polnitve pa se številke trajno izbriše in ni več možno polniti


če tole drži pol te pride 1,25 e/leto

Točno, na to sem pa čisto pozabil...

Machete ::

Če bi bil jaz isto diler, bi za nakup take simke vseeno plačal neznanega mulca nekje v mestu. Aktiviral pa povsem drugje. Ne bit površen, že ta tema je znak kratke kariere.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

FrRoSt ::

Baja je izjavil:

Ko preteče 9 mesecev od zadnje polnitve pa se številke trajno izbriše in ni več možno polniti


če tole drži pol te pride 1,25 e/leto

NE!

Ker številko lahko samo lahko obnoviš! - AKTIVIRAŠ! ne moreš pa je uporabljati in/ali sprejemati KLICEV! ;)

vseenokatero je izjavil:

Baja je izjavil:

Ko preteče 9 mesecev od zadnje polnitve pa se številke trajno izbriše in ni več možno polniti


če tole drži pol te pride 1,25 e/leto

Točno, na to sem pa čisto pozabil...

Brihten RAVNO nisi! :))

Ampak, če bi se rad skrival, tudi prav! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

Baja ::

@frost

noob96 je izjavil:

Pri vseh prepaidih je enak sistem:
kupiš sim kartico, ko jo aktiviraš je aktivna 3 mesece, potem ne moreš več klicati, si pa še dosegljiv. Ko preteče 9 mesecev od zadnje polnitve pa se številke trajno izbriše in ni več možno polniti. A1 prepaid lahko v polovalnici polniš za najmanj 1eur


če ne kličeš, si 9 mescev dosegljiv, potem napolniš za 1e in si spet 9 mescev dosegljiv (od tega lahko prve tri mesce kličeš), ...

vseenokatero ::

Machete je izjavil:

Če bi bil jaz isto diler, bi za nakup take simke vseeno plačal neznanega mulca nekje v mestu. Aktiviral pa povsem drugje. Ne bit površen, že ta tema je znak kratke kariere.


Kaj se dogaja z dilerji jaz nimam pojma. Se mi pa dozdeva, da se tebi kar sanja... Skratka, če ti je do prepucavanja, si najdi koga drugega, jaz osebno sem prestar za internet bojevnike. :)

vseenokatero ::

FrRoSt je izjavil:

Baja je izjavil:

Ko preteče 9 mesecev od zadnje polnitve pa se številke trajno izbriše in ni več možno polniti


če tole drži pol te pride 1,25 e/leto

NE!

Ker številko lahko samo lahko obnoviš! - AKTIVIRAŠ! ne moreš pa je uporabljati in/ali sprejemati KLICEV! ;)

vseenokatero je izjavil:

Baja je izjavil:

Ko preteče 9 mesecev od zadnje polnitve pa se številke trajno izbriše in ni več možno polniti


če tole drži pol te pride 1,25 e/leto

Točno, na to sem pa čisto pozabil...

Brihten RAVNO nisi! :))



Ampak, če bi se rad skrival, tudi prav! :)):)):))


Hvala za kompliment. Sicer sem ravno to pričakoval od prijatelja s katerim že dolgih 40 let prijateljujeva :) Kot sem že prej napisal kolegu, osebna raven ni moje sorte zabava. Načeloma ne sodelujem na slovenskih forumih, sem uporabnik tujih, vendar žal v temu primeru ni bilo druge opcije. Nisem pa presenečen nad določenimi odgovori. Ravnokar si me spomnil zakaj sodelujem na tujih :) Hvala

Očitno so tudi vpn-ji bavbav. Da malo skrajšam vse to skupaj. Če ima kdorkoli potrebe o razmišljanju zakaj hočem kar hočem, naj razmišlja v svoji glavi. Prepucavanje me ne zanima. Če pa resnično kdo želi vedeti zakaj vse skupaj potrebujem pa je dobrodošel da vpraša privat. čisto enostavno. :)

Baja je izjavil:

@frost

noob96 je izjavil:

Pri vseh prepaidih je enak sistem:
kupiš sim kartico, ko jo aktiviraš je aktivna 3 mesece, potem ne moreš več klicati, si pa še dosegljiv. Ko preteče 9 mesecev od zadnje polnitve pa se številke trajno izbriše in ni več možno polniti. A1 prepaid lahko v polovalnici polniš za najmanj 1eur


če ne kličeš, si 9 mescev dosegljiv, potem napolniš za 1e in si spet 9 mescev dosegljiv (od tega lahko prve tri mesce kličeš), ...

Jaz klicev ne potrebujem, tako da bi v mojem primeru res prišlo zelo poceni.

Zgodovina sprememb…

vseenokatero ::

@moderator

Ali vas lahko prosim, da mi izbrišete račun. Ta account je bil narejen zgolj, da sem povprašal o tej temi. Vem da ga ne bom več uporabljal. Vnaprej hvala.

Kot vidim na tej temi:
Kako izbrisati račun na tej strani?
So se tudi drugi spraševali kako narediti izbris. Nisem pa nič našel v nastavitvah.

Vsem iskrena hvala za pomoč. Machete & FrRoST kaj pravita na to majcko? :)
https://bit.ly/2ugsuLs

louser ::

Signal, če želiš anonimnost.

vseenokatero ::

louser je izjavil:

Signal, če želiš anonimnost.


Kaj je to signal? Da izkoristim čas preden me moderator dol zaflika s foruma :D

Zgodovina sprememb…

vseenokatero ::

chucki ::

Fant ima blodnje
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

FrRoSt ::

Baja je izjavil:

Ko preteče 9 mesecev od zadnje polnitve pa se številke trajno izbriše in ni več možno polniti


če tole drži pol te pride 1,25 e/leto

Nekako se mi dozdeva, da tale opcija ne bo več dolgo v igri! Tukaj imaš vse sorte ljudi, ki vohljajo po tem ST forumu ... :)):)):))

Zato naj bo tema le odprta in naj obdrži profil, ko bo naslednijč spraševal isto vprašanje... ;)

Bo prišparal nekaj časa in prostora.... 8-)

Na take prijatelje, kot smo mi, se lahko vedno zanese! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

FrRoSt ::

vseenokatero je izjavil:

@moderator

Ali vas lahko prosim, da mi izbrišete račun. Ta account je bil narejen zgolj, da sem povprašal o tej temi. Vem da ga ne bom več uporabljal. Vnaprej hvala.

Kot vidim na tej temi:
Kako izbrisati račun na tej strani?
So se tudi drugi spraševali kako narediti izbris. Nisem pa nič našel v nastavitvah.

Vsem iskrena hvala za pomoč. Machete & FrRoST kaj pravita na to majcko? :)
https://bit.ly/2ugsuLs

Odlična majčka! ;)

Samo jaz ne živim na vasi, ampak v BUTALAH!! :)):)):))

Ker tema še ni izbrisana :)):)):)) bi dodal samo še to, da imaš trimesečni rok, po tem roku ne moreš več sprejemati tudi dohodnih klicov!! :O

Vsaj pri enem operaterju je tako! ;)

Da se tudi SVETOVNI uporabniki z enkratnimi imeni in temami iz šire zemalje ne bodo (tudi na ST) počutili kot ELASTIKE! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobiti predplačniško SIM kartico, ki ne poteče?

Oddelek: Mobilne tehnologije
397473 (3118) Morison
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440933 (17279) VrtniPalcek
»

SIM/paket brez narocnine ki ne poteče?

Oddelek: Mobilne tehnologije
245762 (2793) XS!D3
»

nakup predplačniške sim kartice katerega ponudnika

Oddelek: Mobilne tehnologije
113851 (2945) modelno1
»

Sim kartica

Oddelek: Mobilne tehnologije
103023 (2541) fantasycamp

Več podobnih tem