» »

Avtolog.si

Avtolog.si

««
2 / 10
»»

matevzp ::

Mohimm je izjavil:

Ideja (sicer verjetno za sabo potegne kar nekaj hranjenja metapodatkov):
Fuzzy search po bazi stringov, in daš še uporabniku možnost da popravi klasifikacijo če je atomatika zgrešila. Pa ker je moderno, se na človeške popravke vrže tensorlow in vnaprej popravljaš ostalo bazo :)

avto.net ima ~relativno ok~ urejeno "znamka -> model" izbiro. Morda kdo ve ali so sami zgradili bazo ali jo od kje vlečejo?

Elastic nam že omogoča "fuzzy" search. Mogoče bi rabili enkrat potegnit search z eno prečiščeno bazo modelov vozil in jih pomatchat po Levenshteinu. Evo še en task na todo :D

ascii ::

louser je izjavil:

Če bo kdo naredil banner, uredim oglaševanje na Slo-Tech.


Super!! Če ti uspe urediti - tole je banner (v aspectu trenutne reklame desno zgoraj): https://photos.app.goo.gl/ANBwTtAWKf4te...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ascii ()

KAVINSKY ::

poweroff ::

Mogoče bi naredili analizo koliko je tega, da jim kilometri nenadoma "padejo"...
sudo poweroff

matevzp ::

poweroff je izjavil:

Mogoče bi naredili analizo koliko je tega, da jim kilometri nenadoma "padejo"...

Ja, ampak imamo rahel problem kako to naredit pravilno. Veliko je namreč napak pri vnosih, zato bi morali izločiti tiste, ki jim kilometri padejo in nato zopet narastejo čez vrednost predpreteklega leta. Ljudje so zato nezadovoljni, saj pri tehničnem izpisu niso bili pozorni na zapis o prevoženih kilometrih, ki ga je vnesel izvajalec tehničnega pregleda.

Po drugi strani na žalost ne moremo s tem ujeti vseh tistih, ki avtomobile uvozijo, ko so ti mlajši od 4 leta. Ti avtomobili imajo navadno 250kkm+ pod havbo, zavrtijo pa jih na manj kot 100kkm in jih s tem podatkom prvič registrirajo v Sloveniji.

Trenutno navijam za možnost vključitve podatkov iz drugih držav, kar bi takšne goljufije signifikantno omejilo.

Mimogrede Matthai: če bi se rad poigral s kakšno analizo, mi sporoči, ti lahko dam dostop do elastic indeksa (kibana).

DamijanD ::

podatki iz drugih držav (predvsem Italija in Nemčija) bi bili odlični

tony1 ::

Matevž: približno toliko let kot na tehničnih stranke po številu kilometrov sprašujejo tudi zavarovalnice ob podaljšanju police. Ker je to vsako leto (pa tudi zaradi navzkrižnega preverjanja napak tehničnih preglednikov) bi bilo zelo zanimivo, če bi se lahko pridobivalo tudi te podatke. Če bi jih zavarovalnice hotele dati...

Sicer pa sem preveril stran za moj avto in deluje odlično. Bravo!

matevzp ::

DamijanD je izjavil:

podatki iz drugih držav (predvsem Italija in Nemčija) bi bili odlični

v nemčijo sem že pisal na KBA, ki podaja statistiko (agregacija). Upam, da mi odgovorijo. Za Italijo še iščem primerno inštitucijo, če jo kdo pozna, se priporočam!

tony1 je izjavil:

Matevž: približno toliko let kot na tehničnih stranke po številu kilometrov sprašujejo tudi zavarovalnice ob podaljšanju police. Ker je to vsako leto (pa tudi zaradi navzkrižnega preverjanja napak tehničnih preglednikov) bi bilo zelo zanimivo, če bi se lahko pridobivalo tudi te podatke. Če bi jih zavarovalnice hotele dati...

Sicer pa sem preveril stran za moj avto in deluje odlično. Bravo!


Hvala za pohvale :) V prihodnjih tednih bom poskusil najt primernega sogovornika na večjih slovenskih zavarovalnicah. Mislim, da bo v teh primerih pot do podatkov daljša zaradi morebitnih (nepodanih) soglasij za nadaljnjo uporabo zbranih podatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matevzp ()

hojnikb ::

Fino bi blo, da se še pod model search naredi, koliko avtov nekega tipa (recimo vw golf) je bilo v zadnjem letu baze registiranih :)
#brezpodpisa

matevzp ::

To lahko naredimo iz mesečnega poročila o registracijah (če Boh da, da so imena modelov avtomobilov približno ista :D).

Naslednji teden bomo poskusili naredit naslednji push z nadgradnjami.

SJTV1 ::

Pogledal na hitro del s podatki o znamkah. KUp moelov manjka in kup modelov se podvaja.

AndrejO ::

tony1 je izjavil:

Matevž: približno toliko let kot na tehničnih stranke po številu kilometrov sprašujejo tudi zavarovalnice ob podaljšanju police. Ker je to vsako leto (pa tudi zaradi navzkrižnega preverjanja napak tehničnih preglednikov) bi bilo zelo zanimivo, če bi se lahko pridobivalo tudi te podatke. Če bi jih zavarovalnice hotele dati...

Po mojih izkušnjah podatkom zavarovalnic ni za zaupati, ker agenti notri vpišejo približno karkoli jim paše. Ne vem pa zakaj to vpisujejo, če podatka potem nihče ne preverja oziroma, ne vem da bi se komerkoli, kadarkoli zgodilo karkoli zaradi napačno vpisanih kilometrov na zavarovalni pogodbi.

poweroff ::

Agenti bi morali vnašati podatke iz šifranta. Poslovna ideja: mogoče se pogovorite z zavarovalnicami, da jim sprogramirate sistem za vnos in preverjanje podatkov. Ki bi seveda moral biti boljši od tega, kar imajo sedaj.
sudo poweroff

Stari maček ::

HappyPills je izjavil:

To me spomni na prigodo, ko sem šel gledat en avto. Tip je reku, da mi bo dal VIN, ko ga pridem pogledat in nič prej. Že to mi je blo sumljivo zakaj VIN tok skriva.
Ko sem prišel sem si avto ogledal tip začne s svojim prodajnim nagovorom, ko konča mu jaz rečem, ok lahko zdaj VIN št. da preverim še podatke.
Tip stisne kluč, avto zaklene in reče žal je ta avto prodan in tudi vsi ostali za vas in odkoraka. :D.

Kriv si pa sam, ker si sploh šel gledat vozilo k ciganu brez, da bi vnaprej dobil VIN.

Universe ::

pohvalno! vsa čast avtorju, meni je našlo vse kar sem iskal in vsi podatki so ok.

Rešpekt!!!

ziga1990 ::

matevzp je izjavil:

Dragi ljubitelji jeklenih konjičkov,

Najprej se opravičujem, če z objavo morebiti kršim pravila foruma.

S kolegom sva postavila storitev https://avtolog.si, ki omogoča pregled registriranih vozil v Sloveniji. Poleg vizualizacij lahko v iskanje vtipkate željeno VIN številko in pridobite podatke o vpisanih kilometrih, morebitnem uvozu in ostalih podatkih vozila - podatki so pridobljeni s tehničnih pregledov. Trenutno stran dopolnjujemo s podatki za lansko leto, v kratkem pa bomo omogočili tudi primerjave izbranih vozil z ostalimi v kategoriji (po modelu, znamki, tipu vozila).

Stran je in bo ostala brezplačna, naš namen pa je dvigniti osveščenost in varnost naših vozil, predvsem pri nakupih rabljenih vozil.

Vesela bova vaših komentarjev - predvsem predlogov o dodatnih podatkih, ki bi jih želeli pregledovati. Namen je transparenca trga rabljenih vozil in čim manj neprijetnih izkušenj s prevrtenimi kilometri.

Lep teden in veliko varnih kilometrov!

Matevž


Pohvale za trud in lepo stran manjkajo še nasveti za nakup rabljenega vozila
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

matevzp ::

SJTV1 je izjavil:

Pogledal na hitro del s podatki o znamkah. KUp moelov manjka in kup modelov se podvaja.


Kje manjkajo modeli? Graf po znamki jih prikazuje samo top 50. To, da se modeli podvajajo, je problem podatkov v prometnih dovoljenjih :(

ziga1990 je izjavil:


Pohvale za trud in lepo stran manjkajo še nasveti za nakup rabljenega vozila


Hvala, bomo dodali. Pogovarjamo se z drugimi stranmi, ki imajo te nasvete že dobro opisane, da jih vključimo na to stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matevzp ()

Matko ::

poweroff je izjavil:

Agenti bi morali vnašati podatke iz šifranta. Poslovna ideja: mogoče se pogovorite z zavarovalnicami, da jim sprogramirate sistem za vnos in preverjanje podatkov. Ki bi seveda moral biti boljši od tega, kar imajo sedaj.

kolikor imam sam izkušenj, vnašajo kode iz eurotaxa

matevzp ::

Spet malo posodobitve (aka. kaj pa bi drugega počeli v nedeljo popoldne) :)

Dodala sva indeks uspešnosti tehničnih pregledov (recimo takole -> https://avtolog.si/search/WF0EXXGCDE7J4...
Poleg slednjega sedaj izpisujeva celotno zgodovino vrednosti na tehničnih pregledih (tretji zavihek).

Dodala sva tudi podstran s koraki za nakup rabljenega vozila -> https://avtolog.si/rabljenavozila/. Če ima še kdo predlog kaj preveriti pred nakupom rabljenega vozila, sporočite in dodava.

Todoji so se v tem času namnožili in jih ne dohajava, ampak počasi se premikamo :) Prva stvar na todo je refactor in prioritizacija vseh idej za implementacijo v prihodnjem mesecu.

Lep teden,
Matevž

smacker ::

Bomba popravki. Za podatke iz tehničnih pregledov bi blo fajn met še razlago (pomen kratic in normalne vrednosti).

Matko ::

aplikacija kaže tudi tehnične preglede za leta, ko jih ni bilo.
Pri starosti 5 let kaže podatke tehničnega pregleda iz leta 4.

koristno bi bilo še: prikaz povprečno število prevoženih km letno (za celotno obdobje in zadnje leto)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matko ()

matevzp ::

Večer se je zavlekel v noč in noč se je zavlekla v naslednje jutro. Vsi popravki so:
- uspešnost tehničnih pregledov (dodatno sva uredila tabelo)
- izpis zgodovine (vseh podatkov)
- realen datum tehn. pregelda (točka ni več po letih temveč po dejanskem datumu - avto lahko dela eno leto tehničnega decembra in nato čez 13 mesecev - takšni primeri so sedaj bolj realno izrisani)
- encoding čžš 2018 (če bi bil plačan samo za ure, ki jih prebijeva s parsanjem csvjev ... vsak drugačen, vsak neki na roke pohackan ... :S)
- badge-i za opozorilo ce je uvozen, tehnični ni uspešen (lepša oblika)

smacker je izjavil:

Bomba popravki. Za podatke iz tehničnih pregledov bi blo fajn met še razlago (pomen kratic in normalne vrednosti).


Definitivno bova dodala, tudi malo daljši opis pride. Problem je, da v trenutnih metapodatkih teh razlag ni in jih morava pridobit z ministrstva.

Matko je izjavil:

aplikacija kaže tudi tehnične preglede za leta, ko jih ni bilo.
Pri starosti 5 let kaže podatke tehničnega pregleda iz leta 4.

koristno bi bilo še: prikaz povprečno število prevoženih km letno (za celotno obdobje in zadnje leto)


Res je. Ampak takšni podatki so dejansko vnešeni v bazi registriranih vozil za tisto leto. Podatke bova v prihodnje zinterpolirala za tisto leto, ampak bodo dejansko vpisani podatki še vedno prikazani (samo dodala bova točko "verjetno stanje" ali nekaj podobnega z drugo barvo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matevzp ()

veduvedu ::

Pogrešam možnost, kjer bi se izpisali vsi podatki ki so na voljo od vozila.
Samo tabela, brez analiz, take kakor se dobi.

Neka možnost VIN +-10 številk, da ti prikaže podobne starosti in km vozila
Km vozila po znamki in modelu
Zraven pa še neka interna baza, kjer bi označil vozila, kjer so kilometri padli na drugi registraciji.

Za prometno dovoljenje rabiš številko prometnega dovoljenja ter registersko tablico, potem to preveriš na eupravi. dobro bi bilo dodati kakšno povezavo na eupravo
https://avtolog.si/rabljenavozila/ 1 točka

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Heisenberg ::

Odlično. Taka stran si zasluži financiranje. Vklopite reklame. To stran sem shranil in izklopil AdBlock!
Sicer pa za moj avto ni nobenega podatka za 2018 žal, zadnje in edino je za 2017, čeprav je letnik 2013.

ziga1990 ::

odlični popravki in nasveti za nakup rabljenega vozila.

Bi pa dodal par nasvet za nakup rabljenega vozila:

- Testna vožnja: če se prodajalec izogiba testni vožnji pomeni, da je verjetno nekaj narobe z vozilom in je priporočljivo, da se avta ne kupi ker bojo stroški popravila
-
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

matevzp ::

veduvedu je izjavil:

Pogrešam možnost, kjer bi se izpisali vsi podatki ki so na voljo od vozila.
Samo tabela, brez analiz, take kakor se dobi.

Neka možnost VIN +-10 številk, da ti prikaže podobne starosti in km vozila
Km vozila po znamki in modelu
Zraven pa še neka interna baza, kjer bi označil vozila, kjer so kilometri padli na drugi registraciji.

Za prometno dovoljenje rabiš številko prometnega dovoljenja ter registersko tablico, potem to preveriš na eupravi. dobro bi bilo dodati kakšno povezavo na eupravo
https://avtolog.si/rabljenavozila/ 1 točka


V tretjem zavihku so izpisani vsi podatki po vseh letih.
Hvala za link, bova dodala povezavo pri rabljenih vozilih.

Heisenberg je izjavil:

Odlično. Taka stran si zasluži financiranje. Vklopite reklame. To stran sem shranil in izklopil AdBlock!
Sicer pa za moj avto ni nobenega podatka za 2018 žal, zadnje in edino je za 2017, čeprav je letnik 2013.


Če je letnik 2013, v 2018 verjetno ni delal tehničnega pregleda. Dela ga 21017, 2019 in 2021, nato pa vsako leto.

Glede reklam sva se odločila, da avtomatiziranih zaenkrat ne bo, ker bi bile nepovezane, ne bi bilo kaj dosti plusa od njih in bi bolj kot ne svinjale. Sva pa odprta za morebitna sodelovanja za kogarkoli, ki bi oglaševal na naši strani in nam sponzoriral trud za ohranjanje transparentnosti teh podatkov.

ziga1990 je izjavil:

odlični popravki in nasveti za nakup rabljenega vozila.

Bi pa dodal par nasvet za nakup rabljenega vozila:

- Testna vožnja: če se prodajalec izogiba testni vožnji pomeni, da je verjetno nekaj narobe z vozilom in je priporočljivo, da se avta ne kupi ker bojo stroški popravila
-


Hvala žiga, bova dodala!

Danes je bil pester dan, stran je obiskalo nekaj pod 3750 unique visitorjev. Izgleda, je med nami veliko takšnih, ki nas bolijo prevrteni kilometri in goljufije. Danes sva tudi napisala na novo spisek prioritet za nadaljnji razvoj (primerjave, grafi itd). ETA bo zagotovo vsaj 2 tedna, ampak počasi rinemo :)

Če pozna kdo še kakšen avtomobilski forum ali FB skupino, se priporočava za share.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matevzp ()

Matko ::

kaj pomeni km vir1 , vir2?

Dpool ::

Vseckam fantje.

Predlog: A bi se dalo dodati morda Export to PDF funkcijo tudi? Recimo za svoje vozilo, ce bi kdo hotel imeti tudi fizicno evidenco.

LP

bozicek ::

Super stran, vse pohvale

Sploh se nisem zavedel da delam toliko malo kilometrov
September 2015: 186.727
2016: 198.105
2017: 206.347
2018: 213.450
na današnji dan: 220.000
Darila letos samo za poredne

matevzp ::

Matko je izjavil:

kaj pomeni km vir1 , vir2?


smo popravili :D v bistvu imamo zadaj dva indeksa - en je meritve na TP, drugi je uspešnost na TP. V določenih primerih se datum ne ujema (neuspešnost in podobno), zato smo dodali oba. Raziskujemo, kateri vsi razlogi vplivajo na različne datume.

Dpool je izjavil:

Vseckam fantje.

Predlog: A bi se dalo dodati morda Export to PDF funkcijo tudi? Recimo za svoje vozilo, ce bi kdo hotel imeti tudi fizicno evidenco.

LP

Bova dodala v srednji prihodnosti. Trenutno delava na vizualizacijah moj-vs-ostali avtomobili istega modela/znamke itd (teža na tp, kilometri, moč in prostornina motorja itd), kar nama jemlje ves čas, namenjen projektu. Sva si pa zapisala na todo, ki dnevno raste :D

bozicek je izjavil:

Super stran, vse pohvale

Sploh se nisem zavedel da delam toliko malo kilometrov
September 2015: 186.727
2016: 198.105
2017: 206.347
2018: 213.450
na današnji dan: 220.000


Bencinar al električni? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matevzp ()

Klemzz ::

Če bosta kakšno nalepko za na avtomobilsko steklo naredila (ali pošljeta file in sam dam delat) jo brez problema nalepim na več svojih vozil. Podprem tudi z donacijo če/ko bo možno.

bozicek ::

Bencinar
Se vidi da sem bil takrat samski ker od septembra 2018 do danes sem jih pa tok naklepal kot prej celo leto :)
Darila letos samo za poredne

Heisenberg ::

Klemzz je izjavil:

Če bosta kakšno nalepko za na avtomobilsko steklo naredila (ali pošljeta file in sam dam delat) jo brez problema nalepim na več svojih vozil. Podprem tudi z donacijo če/ko bo možno.

in ko bodo šle v tisk se priporočam za ene par za naša vozila!

matevzp ::

Heisenberg je izjavil:

Klemzz je izjavil:

Če bosta kakšno nalepko za na avtomobilsko steklo naredila (ali pošljeta file in sam dam delat) jo brez problema nalepim na več svojih vozil. Podprem tudi z donacijo če/ko bo možno.

in ko bodo šle v tisk se priporočam za ene par za naša vozila!

Hvala za podporo! Sporočimo tako, ko naredimo design (v bistvu smo še vedno brez logotipa :D). Upamo, da v prihodnjih parih tednih.

Paypal link upamo, da uredimo danes. Bom objavil objavil tukaj še en post, ko bo link dostopen na naših straneh.

V tem tednu nas je kontaktiralo par uporabnikov, ki so ugotovili, da imajo prevrtene kilometre. Vsaj ena zgodba se je dobro zaključila in smo jo delili na naši FB strani -> https://www.facebook.com/avtolog.si/pos...

Na žalost tudi pooblaščenim avtohišam ne moremo zaupati 100% ...

V tem tednu se nam bosta pridružila še dva navdušenca, ki bosta pomagala hackat podatke in delat vizualizacije. Uvozili bomo tudi register vseh registriranih vozil v zadnjih cca. 30 letih in dodali filter poglede za tiste, ki radi raziskujete in primerjate svoj avtomobil z ostalimi (po modelu/znamki itd) v obliki grafov porazdelitev (kilometri, prostornina, moč, itd)

zk_eu ::

Kapo dol za ta projekt. Tudi jaz z veseljem nekaj doniram. Takšen projekt je res potrebno podpreti, ker ga naš trg nujno potrebuje. Vidim, da sta tudi nadgradila stran odkar sem nazadnje gledal z uspešnostjo tehničnih pregledov in zgodovino vozila.

Res vse pohvale!
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Tilen ::

Te zanima koliko kilometrov je imel tvoj avtomobil pri prejšnjem lastniku?

Izgleda, kot da se podatki začnejo šteti od prvega tehničnega pregleda naprej, tako da teh podatkov vedno ni mogoče pridobiti. Za moj avtomobil ni podatkov o kilometrih pred prvim tehničnim pregledom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Pac-Man ::

Seveda, saj jih tam vpisujejo.

Avtomatično sporočanje prevoženih kilometrov po mobilnem omrežju pa odpre en nov šitsendvič :)
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

matevzp ::

zk_eu je izjavil:

Kapo dol za ta projekt. Tudi jaz z veseljem nekaj doniram. Takšen projekt je res potrebno podpreti, ker ga naš trg nujno potrebuje. Vidim, da sta tudi nadgradila stran odkar sem nazadnje gledal z uspešnostjo tehničnih pregledov in zgodovino vozila.

Res vse pohvale!


Hvala za podporo. Sedaj imamo paypal donate gumb na spletni strani (desno spodaj) :) -> https://avtolog.si/

Paypal je bil ranokar polinkan zato prosimo, da potestirate, če donacija deluje z vsaj 10€ (toliko stane eno carfax poročilo hint hint) :D

Tilen je izjavil:

Te zanima koliko kilometrov je imel tvoj avtomobil pri prejšnjem lastniku?

Izgleda, kot da se podatki začnejo šteti od prvega tehničnega pregleda naprej, tako da teh podatkov vedno ni mogoče pridobiti. Za moj avtomobil ni podatkov o kilometrih pred prvim tehničnim pregledom.


Res je, podatkov pred prvim tehničnim pregledom nimamo, ker (še?) nismo povezani z avtoservisi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matevzp ()

Killermode ::

matevzp je izjavil:

zk_eu je izjavil:

Kapo dol za ta projekt. Tudi jaz z veseljem nekaj doniram. Takšen projekt je res potrebno podpreti, ker ga naš trg nujno potrebuje. Vidim, da sta tudi nadgradila stran odkar sem nazadnje gledal z uspešnostjo tehničnih pregledov in zgodovino vozila.

Res vse pohvale!


Hvala za podporo. Sedaj imamo paypal donate gumb na spletni strani (desno spodaj) :) -> https://avtolog.si/

Paypal je bil ranokar polinkan zato prosimo, da potestirate, če donacija deluje z vsaj 10€ (toliko stane eno carfax poročilo hint hint) :D

Tilen je izjavil:

Te zanima koliko kilometrov je imel tvoj avtomobil pri prejšnjem lastniku?

Izgleda, kot da se podatki začnejo šteti od prvega tehničnega pregleda naprej, tako da teh podatkov vedno ni mogoče pridobiti. Za moj avtomobil ni podatkov o kilometrih pred prvim tehničnim pregledom.


Res je, podatkov pred prvim tehničnim pregledom nimamo, ker (še?) nismo povezani z avtoservisi.


Samo za info. A se da donirati tudi del dohodnine, ki ga lahko damo kot donacije?

smacker ::

Ne, saj niso dobrodelna organizacija.

Invictus ::

Če bo kdaj mobilna aplikacija, naj ima vgrajen bar code scanner... :)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

-valvoline- ::

KAVINSKY je izjavil:

:))

https://avtolog.si/search/WVWZZZ1JZYB13...

Haha, skoz v rikverc se je pelu.
:))

Pohvala kreatorjem, cimvec takih podatkov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

-valvoline- ::

Vsa plocevina ki *kljubuje fiziki* je ponavadi pripravljena za export. Upam da se bo pocas zakonodaja koncno lotila teh goljufov in ukrepala na prijavo ce se pojavljajo taksni podatki.

Spostovanja vreden projekt in si definitivno zasluzi vsaj sponzorja al pa placljive banerje/reklame.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

matevzp ::

Oj,

hvala spet za pohvale.

Glede dohodnine: nismo (še) ogranizacija v javnem interesu, bomo pa seveda delali na tem, da postanemo, ampak za to bomo morali počakati še kako leto.

Dodali smo Donate paypal gumb in bomo hvaležni, če bo kdo doniral. Trenutno s kolegom krijeva stroške (server/banka/računovodstvo etc) iz svojega žepa. Delamo za lasten užitek in obče dobro, če pa smo na koncu vsaj na pozitivni nuli, bomo pa še bolj veseli. Gledamo tudi morebitne razpise, ki bi lahko delno financirali nadaljnji razvoj (in mogoče plačali kakega designerja, ker smo trenutno brez designa :D).

Reklam v stilu Google Ads namenoma nismo dajali na stran, ker bi bilo "zaslužka" precej malo (slovenski trg ...), estetskih nesmislov pa toliko več. Morda v prihodnosti dodamo bannerje specifičnih ponudnikov, s katerimi bomo dogovorjeni individualno.

matevzp ::

EDIT: mobile app je tudi na todoju. V mislih imamo simple app, ki bi omogočal OCR VIN številke neposredno s prometnega dovoljenja. Največ komentarjev v obliki "ne dela" dobimo zarad typotov in napačnih znakov (črka O ne obstaja, vedno je to številka "nič" - 0).

louser ::

Posodobitev statusa: SloTeč še ni podal odgovora glede reklamne pasice.

Tilen ::

matevzp je izjavil:

EDIT: mobile app je tudi na todoju. V mislih imamo simple app, ki bi omogočal OCR VIN številke neposredno s prometnega dovoljenja. Največ komentarjev v obliki "ne dela" dobimo zarad typotov in napačnih znakov (črka O ne obstaja, vedno je to številka "nič" - 0).


Potem pa "O" odstranite iz možnosti za vnos.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Invictus ::

Vnosno polje preveriš z regexom...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

matevzp ::

Invictus je izjavil:

Vnosno polje preveriš z regexom...

seveda, ampak to še vedno ne reši problema s typoti. OCR pa (upamo, da) jih.

Interface potrebuje še mnogo izboljšav na katerih bomo delali v prihodnjih tednih. Nihče (še) ni na projektu fulltime :)
««
2 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preverjanje zgodovine avtomobila

Oddelek: Na cesti
4822079 (4636) starfotr
»

Kje brezplačno preveriti zgodovino avta preko številke šasije?

Oddelek: Na cesti
58837 (8602) bobby
»

Prvi avto

Oddelek: Loža
464307 (3088) bambam20
»

kaj tele kilometri ne bodo držali ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
767788 (4799) IL_DIAVOLO
»

eUprava - status vozila (v postopku od...)

Oddelek: Na cesti
172863 (2109) zk_eu

Več podobnih tem