» »

Koliko bi doplačali za hišo čisto na samem?

Koliko bi doplačali za hišo čisto na samem?

«
1
2 3 4

PreviousUser ::

Iščem hišo, ki ni v strnjenem naselju, je bolj na samem. Imam ogledani dve, in sicer prva je sto metrov oddaljena od najbližjega soseda, druga pa tristo. Prva je pol cenejša, ker je precej manjša, ampak velike hiše ne rabim, mi pa je pomembna privatnost. Okrog prve hiše ni nekih dreves, ki bi zastirale pogled, druga pa je dobesedno sredi gozda... Nekako se ne morem odločiti, ne bi rad preplačal tistih dodatnih dvesto metrov do sosedov, ampak po drugi strani je pa zasebnost sredi gozda in pa zaradi oddaljenosti toliko večja...

Ali je vam pomembno, da je hiša na samem in ste pripravljeni za to dodatno plačati?

Silvo ::

Da...to se vse bolj ceni.
Silvo

shadeX ::

Zasebnost je super, je pa to odvisno od posameznika in koliko več bi moral doplačati. Odgovor na to vprašanje poznaš samo ti.

Vprašaj se kakšne pluse in minuse, ti lahko večja zasebnost (sredi gozda) prinese. In pa tudi.. 100m najbližji sosed, to je vseeno kar daleč. Zaradi tega ne bi imel nič manj zasebnosti kot pa sredi gozda.

jype ::

V stanovanju v visoki stolpnici sredi mesta imaš bistveno več zasebnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

shadeX ::

Seveda, dokler ne stopiš iz stanovanja sosedje pa firbcajo kdo gre, kaj nese, s kom je prišel itd (ok v mestu je sicer malo drugače kot na vasi), ampak vseeno eni nočejo imeti preveč stika z ljudmi.

Prav tako me ne bi mikalo živeti v centru mesta, kjer bi moja pljuča 24/7 dihala umazan zrak - da bi pa še to dodatno plačal (draga stanovanja), pa zaenkrat se mi še ni odpeljalo.

Po drugi strani je pa popolna izolacija (sredi gozda) prevelik overkill, vsaj zame. Najboljše je na obrobju manjšega mesta. Zasebnosti kolikor hočeš v trgovino pa lahko greš s kolesom in sosedje relativno blizu če potrebuješ socializacijo ali pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

jype ::

shadeX je izjavil:

Seveda, dokler ne stopiš iz stanovanja sosedje pa firbcajo kdo gre, kaj nese, s kom je prišel itd (ok v mestu je sicer malo drugače kot na vasi), ampak vseeno eni nočejo imeti preveč stika z ljudmi.
Umm... Sosede sredi mesta prav nič ne firbcajo - sosede na robu vasi pa drugega dela tako ali tako nimajo.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Sosede sredi mesta prav nič ne firbcajo - sosede na robu vasi pa drugega dela tako ali tako nimajo.

Se motiš ali lažeš?

Shegevara ::

jype je izjavil:

shadeX je izjavil:

Seveda, dokler ne stopiš iz stanovanja sosedje pa firbcajo kdo gre, kaj nese, s kom je prišel itd (ok v mestu je sicer malo drugače kot na vasi), ampak vseeno eni nočejo imeti preveč stika z ljudmi.
Umm... Sosede sredi mesta prav nič ne firbcajo - sosede na robu vasi pa drugega dela tako ali tako nimajo.


odvisno. kolega živi v ljubljani in mu je soseda takoj šla povedat, ko se mu je nekdo z avtom zabil v njegov parkiran avto.

Firbcajo, samo ti ne veš, da firbcajo.

shadeX ::

kolega živi v ljubljani in mu je soseda takoj šla povedat, ko se mu je nekdo z avtom zabil v njegov parkiran avto.


Ne morem se odločit ali je to dejansko dobra ali slaba novica. Hmm..

Drugače hvala za tole sliko. Dobra :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

jype ::

Če živite na Poljskem, potem to povejte.

Djuro ::

Jest sem se ca. 15 let nazaj preselil na samo. Danes ... je ta vas kot beverly hills, gradi se vsepovsod, ni miru, ni zasebnosti.
Bi takoj zamenjal, da sem spet na samem. A kaj ko občine spreminjajo lepe kose travnikov in njiv v zazidljiva območja ..... vsega okoli pa žal ne moreš kupit.

Če vsaj nekaj okoliškega gozda paše pod tvojo parcelo, potem ti svetujem hišo na samem.

MTB ::

PreviousUser je izjavil:

Iščem hišo, ki ni v strnjenem naselju, je bolj na samem. Imam ogledani dve, in sicer prva je sto metrov oddaljena od najbližjega soseda, druga pa tristo. Prva je pol cenejša, ker je precej manjša, ampak velike hiše ne rabim, mi pa je pomembna privatnost. Okrog prve hiše ni nekih dreves, ki bi zastirale pogled, druga pa je dobesedno sredi gozda... Nekako se ne morem odločiti, ne bi rad preplačal tistih dodatnih dvesto metrov do sosedov, ampak po drugi strani je pa zasebnost sredi gozda in pa zaradi oddaljenosti toliko večja...

Ali je vam pomembno, da je hiša na samem in ste pripravljeni za to dodatno plačati?


Vprašanje je, koliko parcele imaš okoli v lasti. Če tvoja hiša stoji tam, lahko čez leto, dve ali pet zraste tam še par hiš. Potem pa adijo zasebnost.

jype ::

A ga loh nehate biksat s takimi izjavami? Kam naj bi pa šla zasebnost, če imaš sosede?

Zgodovina sprememb…

PreviousUser ::

MTB je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Iščem hišo, ki ni v strnjenem naselju, je bolj na samem. Imam ogledani dve, in sicer prva je sto metrov oddaljena od najbližjega soseda, druga pa tristo. Prva je pol cenejša, ker je precej manjša, ampak velike hiše ne rabim, mi pa je pomembna privatnost. Okrog prve hiše ni nekih dreves, ki bi zastirale pogled, druga pa je dobesedno sredi gozda... Nekako se ne morem odločiti, ne bi rad preplačal tistih dodatnih dvesto metrov do sosedov, ampak po drugi strani je pa zasebnost sredi gozda in pa zaradi oddaljenosti toliko večja...

Ali je vam pomembno, da je hiša na samem in ste pripravljeni za to dodatno plačati?


Vprašanje je, koliko parcele imaš okoli v lasti. Če tvoja hiša stoji tam, lahko čez leto, dve ali pet zraste tam še par hiš. Potem pa adijo zasebnost.


Hiša sredi gozda ima 4 ha, druga pa 3 ha, obe sta v varovanem območju narave, tako da se mogoče ne bo toliko zidalo okoli.

MTB ::

4 ha? To je pa že kar nekaj zemlje za "okoli hiše".

shadeX ::

jype je izjavil:

Kam naj bi pa šla zasebnost, če imaš sosede?


Težko je sadit konopljo če imaš sosede blizu oz. se ukvarjat s kakšno ilegalno dejavnostjo. Nikoli ne veš kdaj pade prijava :)

PreviousUser ::

jype je izjavil:

A ga loh nehate biksat s takimi izjavami? Kam naj bi pa šla zasebnost, če imaš sosede?


Veliko bolj sproščen sem recimo na vrtu, če vem, da me nihče ne opazuje. Pa tudi medsosedskih sporov nimaš, kar je še en plus :)

jype ::

Kako pa veš, da te nihče ne opazuje?

shadeX ::

Sej ne veš. Ampak občutek na njivi oz. vrtu sredi gozda je bistveno bolj drugačen kot če to delaš sredi mesta, kjer ti vrt obkroža 5 stolpnic.

PreviousUser ::

jype je izjavil:

Kako pa veš, da te nihče ne opazuje?


Manjša verjetnost je, če pa že, pa pač ne opaziš. Če pa imaš firbčne sosede, je pa opazovanje dnevno na urniku zagotovljeno.

jype ::

Razumem. Iščete iluzijo zasebnosti, ki jo ponuja kulisa.

Cirkular se sliši 300 metrov, po hostah je pa polno jagrov z rešpetlini, tako da še vedno vztrajam, da je v (kvalitetno zgrajenih) blokovskih naseljih miru in zasebnosti znatno več.

Kljub temu razumem, da je fino imeti vrt, kjer se lahko sprostiš in se pretvarjaš, da te nihče ne opazuje. Dejstvo je, da ni pomembno, če te, ali če te ne, tako da je zgolj stvar treninga, ali se zaradi tega sekiraš, ali pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Blazz ::

so te hiše na nepremicnine.net? daj nam link, da sploh vidimo o kakšnih bajtah je govora...

PreviousUser ::

Blazz je izjavil:

so te hiše na nepremicnine.net? daj nam link, da sploh vidimo o kakšnih bajtah je govora...


Ne, ni jih. Preko znancev sem zvedel, da se prodaja in sem šel pogledat.

shadeX ::

so te hiše na nepremicnine.net? daj nam link, da sploh vidimo o kakšnih bajtah je govora...


Lol on hoče zasebnost. Misliš, da bi res dal vsem na ogled potencialne hiše za katere se zanima?

Furbo ::

Lahko tudi nasadiš kup dreves okoli hiše.. nekatere sorte rastejo precej hitro..

Pa če nisi lastnik parcel okoli hiše, adijo zasebnost.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Utk ::

Sej jype ima načeloma prav. V stolpnici v 10. štuku skritega na kavču te verjetno nihče ne opazuje. Niti ne moreš na vrt, kjer te bi lahko opazovali, ker ga pač ni.

Machete ::

Jaz sem sosede popolnoma odmislil. Nimam zaves, ne spuščam rolet. Živim, kot sredi gozda. Ne vem zakaj se obremenjujete z njimi. Če pa je pač izbira pa ja, sure na samem, bolj zaradi nemotenj, kot zasebnosti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PreviousUser ::

Furbo je izjavil:

Lahko tudi nasadiš kup dreves okoli hiše.. nekatere sorte rastejo precej hitro..

Pa če nisi lastnik parcel okoli hiše, adijo zasebnost.


Ja, saj o tem sem razmišljal, če bi kupil hišo, ki ni sredi gozda. Na dve strani je tudi tam gozd (lasten) do hiše, ki je oddaljena 100 metrov, pa bi nekaj dreves nasadil.

zavajon ::

Silvo je izjavil:

Da...to se vse bolj ceni.

Ja, to se govori že od nekdaj. Nikakor pa ne razumem, zakaj so potemtakem nepremičnine v centru Ljubljane najdražje v teh krajih.

profii ::

Jaz bi vzel cenejšo / manjšo.
Zakaj?
Praviš, da ti je bolj všeč manjša hiša in ne potrebuješ večje.
Cenejše vzdrževanje.
Poljubno si nasadiš ciprese, drevesa, (name it) v smeri kjer hočeš da nisi opazovan.
Za razliko v denarju dodelaš hišo (toplotna črpalka, nova okna, streha, fotovoltaika...)
Kupiš sosednjo parcelo (v kolikor je/bo naprodaj)

Čisto ob/v gozdu jaz nebi živel zaradi sence, vlage in mahu ki se nabira povsod.

Utk ::

Nikakor pa ne razumem, zakaj so potemtakem nepremičnine v centru Ljubljane najdražje v teh krajih.

Ker jih je manj, kaj dost ljudi si pa ne more privoščit življenja sred kočevskih gozdov. Tudi obrobja malih krajev ne more zmanjkat. Že po definiciji ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Stari maček ::

Imam hišo, oddaljeno 300 m od najbližjega soseda, ob sotočju potokov, dostop asfalt, v ravnini 10 minut od centra mesta. To se ne da ovrednotiti v denarju.

Machete je izjavil:

Jaz sem sosede popolnoma odmislil. Nimam zaves, ne spuščam rolet. Živim, kot sredi gozda. Ne vem zakaj se obremenjujete z njimi. Če pa je pač izbira pa ja, sure na samem, bolj zaradi nemotenj, kot zasebnosti.

Poskusi na glas nažgat muziko, pa boš priletel v realnost...ali pa naj tvoja gre gola v bazen...seveda če ga imaš.

Zgodovina sprememb…

zavajon ::

Stari maček je izjavil:

Imam hišo, oddaljeno 300 m od najbližjega soseda, ob sotočju potokov, dostop asfalt, v ravnini 10 minut od centra mesta. To se ne da ovrednotiti v denarju.

Tega se ne da ovrednotiti nkakor, ne le v denarju, ker je to stvar osebnih preferenc. Jaz npr. ne bi želel živeti tako na samem.

Daliborg ::

jype ima prav ... če imam jaz 50 sosedov v 1 bloku bosta mogoče 1-2 taka ki firbcata in opravljata. Okoli novo zgrajene hiše imamo 4 sosede pa v roku enega leta vem več od njih kot pa od sosedov iz bloka v katerem sem že 25 let, oz. za vse sosede v tisti ulici kjer imamo hišo vem vsaj nekaj povedati kar je zame že overload informacij ampak zaradi prijaznosti se samo smejim in poslušam ;)
lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Machete ::

Stari maček je izjavil:

Imam hišo, oddaljeno 300 m od najbližjega soseda, ob sotočju potokov, dostop asfalt, v ravnini 10 minut od centra mesta. To se ne da ovrednotiti v denarju.

Machete je izjavil:

Jaz sem sosede popolnoma odmislil. Nimam zaves, ne spuščam rolet. Živim, kot sredi gozda. Ne vem zakaj se obremenjujete z njimi. Če pa je pač izbira pa ja, sure na samem, bolj zaradi nemotenj, kot zasebnosti.

Poskusi na glas nažgat muziko, pa boš priletel v realnost...ali pa naj tvoja gre gola v bazen...seveda če ga imaš.


Ne razumem, nabijam muziko kolikor me je volja, nažigam krosa, motorko in kosilnico, se sprehajam samo v gatah, bazena nimam. Kaj tu naj bi bilo skregano z realnostjo? Saj v hrupu smo složni, ko pade mrak pa nenapisano spoštujemo zakon kur.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Smrekar1 ::

PreviousUser je izjavil:

Iščem hišo, ki ni v strnjenem naselju, je bolj na samem. Imam ogledani dve, in sicer prva je sto metrov oddaljena od najbližjega soseda, druga pa tristo. Prva je pol cenejša, ker je precej manjša, ampak velike hiše ne rabim, mi pa je pomembna privatnost. Okrog prve hiše ni nekih dreves, ki bi zastirale pogled, druga pa je dobesedno sredi gozda... Nekako se ne morem odločiti, ne bi rad preplačal tistih dodatnih dvesto metrov do sosedov, ampak po drugi strani je pa zasebnost sredi gozda in pa zaradi oddaljenosti toliko večja...

Ali je vam pomembno, da je hiša na samem in ste pripravljeni za to dodatno plačati?


Meni osebno je pomembno tudi to, da imam priključke. Življenje je lepše s tekočo vodo, elektriko, internetom ...

Sto metrov do najbližjega soseda se mi zdi precej. Je pa res, da sem mestno bitje.

RatedR ::

@Mitchoo
100 metrov je dovolj velika razdalja za zasebnost. Jaz nebi vzel tiste sredi gozda, ker pride do hiše manj svetlobe, poleti imaš veselico z mršesom pa več navlake je nasploh iz dreves.

chort ::

Živim dobesedno sredi gozda (15km od prve vasi, 700m od dveh sosedov) in ne zamenjam za nič drugega. Ima svoje izzive, ampak vsaj meni je kvaliteta življenja bistveno boljša kot v vasi ali mestu (živel precej časa v večih).
Kar se pa zasebnosti tiče, ima Jype prav, največjo zasebnost imaš v stolpnici.

gruntfürmich ::

sam bi si rad tudi kaj podobnega ubodel, ampak predno prideš na razdaljo od sosedov je potrebno preveriti še marsikaj drugega kar ti bo morda bolj koristilo kot 200m dlje od soseda.
recimo sončna lega, vsi priključki, velikost parcele, vas v kateri se nahaja, stanje bajte ki jo kupuješ, dodatni objekti za kramo zraven bajte, relief terena, dostopnost...
jst bi vse dal na papir in pretehtal vse možnosti in najbolj zahtevane dal na prva mesta...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

chort ::

Od priključkov je za moderen način življenja res pomembna elektrika (če se le da vkopana), ostalo je pa po mojih izkušnjah bolj "nice to have" kot absolutna nuja.
Vodovod pri nas (spet, po mojih izkušnjah) ni tak problem, saj imamo dovolj padavin, da lahko s ~150m2 veliko streho in malo varčnosti iz padavin pridobiš dovolj vode za redno uporabo. Pogoj je seveda dovolj velik rezervoar da ti ob nalivih ne preliva, sam ne bi šel pod 30m3. Če si urediš kompostni WC, si lahko zelo komot že z 10m3. Dober hidropak in filtrirni sistem te stane cca 1k€ (UV luč, ogljeni filtri, površinski zajem tralala...).
Greznica je standard, kanalizacija pa znanstvena fantastika, če si le malo dlje od centra večine vasi.
Internet je lahko problem, ampak se marsikaj da rešit z malo iznajdljivosti, večinoma je z dobro anteno LTE signal že kar standard, prenos sicer ni na ravni optike, je pa dovolj dober za HD streaming.

XLapse ::

PreviousUser je izjavil:

Iščem hišo, ki ni v strnjenem naselju, je bolj na samem. Imam ogledani dve, in sicer prva je sto metrov oddaljena od najbližjega soseda, druga pa tristo. Prva je pol cenejša, ker je precej manjša, ampak velike hiše ne rabim, mi pa je pomembna privatnost. Okrog prve hiše ni nekih dreves, ki bi zastirale pogled, druga pa je dobesedno sredi gozda... Nekako se ne morem odločiti, ne bi rad preplačal tistih dodatnih dvesto metrov do sosedov, ampak po drugi strani je pa zasebnost sredi gozda in pa zaradi oddaljenosti toliko večja...

Ali je vam pomembno, da je hiša na samem in ste pripravljeni za to dodatno plačati?




te razumem.

Živim v objektu kjer je 500m vse okoli hiše naše. sosedi so, ampak daleč. Sicer je en nor stalker k se kr hodi sprehajat po našem dvorišču z psom, starejši troll. Bolano

Drugače je pa norooo.. Glasbo dobesedno kolko gre nabijam.. In še eno podobno sceno spet pa blizu mesta mamo

In ko sem šel živet v block v Ljubljano sm bil WTF ???????? Nope.
alien technology

Invictus ::

Utk je izjavil:

Sosede sredi mesta prav nič ne firbcajo - sosede na robu vasi pa drugega dela tako ali tako nimajo.

Se motiš ali lažeš?

To kar precej drži.

Na vasi vedo o tebi več kot sam veš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

louser ::

Nič, ker so vredne manj.

shadeX ::

Na vasi vedo o tebi več kot sam veš...


Ne velja samo za vas. Živim v mestu s cca 10k prebivalci ob prometni cesti, kjer lahko praktično vsak vidi na dvorišče ko se pelje mimo.

Ko kaj delam pred hišo, moj sorodnik (ki dela z ljudmi), vedno izve več kaj sem tisti dan delal in kdo je bil z mano, koliko časa sem bil tam (ker se folk itak večkrat pelje mimo), kot pa vem sam.

Ljudje se ne znajo brigat zase in to mi gre na penis. Jaz nevem kdaj sem koga opazoval pred hišo kaj dela.. niti ne razumem zakaj bi bila ta informacija ključnega pomena zame.

tardusm ::

Pomisli malo (če seveda že nisi) na vzdrževanje dovoza pozimi (pluženje oz. kidanje)
in tudi sicer na nekoliko zahtevnejšo/dražjo infrastrukturo (voda, smeti, internet kanalizacija oz.
lastna čistilna naprava bo kmalu obvezna itd.).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tardusm ()

Stari maček ::

tardusm je izjavil:

Pomisli malo (če seveda že nisi) na vzdrževanje dovoza pozimi (pluženje oz. kidanje)
in tudi sicer na nekoliko zahtevnejšo/dražjo infrastrukturo (voda, smeti, internet kanalizacija oz.
lastna čistilna naprava bo kmalu obvezna itd.).

Vse to pride parkrat ceneje kot sodni spor z butastim sosedom.

Matko ::

KSZ
Že velikokrat videno:
Najprej želja čimbolj na samem, potem pa jok in stok, naj "prekleta država" poskrbi za infrastrukturo (asfalt, voda, optika,...).

XLapse ::

Matko je izjavil:

KSZ
Že velikokrat videno:
Najprej želja čimbolj na samem, potem pa jok in stok, naj "prekleta država" poskrbi za infrastrukturo (asfalt, voda, optika,...).

odvisno. naša druga hiša je samo 5km od Izole, pa je tok huge vinograd okoli, da je na samem. In ma vse.
alien technology

jype ::

je bla 35k ojro, ima elektriko in optiko in sosede >300m daleč. V (ne preveč bližnji) okolici je takšnih še precej.

Je pa treba še petkrat tolk skeširat za obnovo, če hočeš, da postane sodobna, ustrezno izolirana in primerna za bivanje skozi vse leto.

Če te tek na smučeh ne veseli, je skoraj pol leta dolgčas.

Stari maček ::

Matko je izjavil:

KSZ
Že velikokrat videno:
Najprej želja čimbolj na samem, potem pa jok in stok, naj "prekleta država" poskrbi za infrastrukturo (asfalt, voda, optika,...).

Eh, daj no. Celo Pohorje ima optiko, pa je pol maribora nima.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaznan trend porasta povpraševanja po hišah na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17818486 (13565) trancer01
»

Ste pripravljeni dosti doplačati, če vam je lokacija nepremičnine zares všeč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
756835 (4710) trancer01
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13520331 (16058) energetik
»

Post vojna, baby boom generacija in njihova mentaliteta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12219396 (16777) echo

Več podobnih tem