» »

prosim za nasvet za nadgradnjo računalnika

prosim za nasvet za nadgradnjo računalnika

zapo18 ::

trenutno imam tole:
-AMD FX(tm)-8120 eight core processor 3,10 ghz
-8gb ram
-600 wat napajalnik
-pa grafična amd radeon 7750

nisem nek expert in me zanima kaj bi bilo za zamenjat da mi normalno delajo novejše igre..ni treba ravno na high grafiko..pa seveda čim bolj ugodno..trenutno mi dela res zelo počasi tudi če ga formatiram, ko je bil ov je bil veliko hitrejši..je možno da je kaj zanič(matična, grafična) , da zato dela zelo počasi..recimo tud najslabša stara igrica mi šteka. hvala za pomoč in predloge..lp

Jarno ::

Tvoj procesor se lahko navije bp na 4.3 GHz, torej bi delal tudi na 3.7-3.8GHz, samo pazi, da boš prej prebral kak guide za OC.
Recimo, da bo 20% hitrejši in da je to ob ustreznem hlajenju še zastonj. :)
Moralo bi zadostovati za 60FPS v večini iger, sploh, še izklopiš VSYNC in ne bo trokiralo na polovičnem osveževanju (navadno 30Hz).

8GB rama je načeloma dovolj kot minimalna zahteva tudi za najnovejše igre.

Grafična je 2.5x preslaba za kakšne nove igre, če sodimo po gtx 1050ti kot minimalni rešitvi.
https://gpu.userbenchmark.com/Compare/N...

Lahko bi vzel kakšno rabljeno.

Edit: katere Windowse pa uporabljaš?
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

zapo18 ::

zdaj imam windows 10...tud to sm razmišljal da bi dal nazaj na windows 8 ...mislim da odkar sm naložil vindows 10 da je začel štekat
hm..kako se pa navije procesor?
če kupim novo grafično ali potrebujem še kaj zamenjat drugega? lp

zapo18 ::

pa še nekaj...imam tukaj v predalu grafično kartico asus hd7770-dc-1gd5-v2...ali je ta kaj boljša?
je pa problem ker mi jo je nekdo dal pa je reku da ne ve če dela...enkrat sm jo prklopu je računalnik normalno delal..
kako vem da deluje pravilno ali da ni dobra?

Heisenberg ::

Nisi napisal ali imaš HDD trdi disk ali SSD ?

Če imaš HDD je kot prvi korak obvezno da nabaviš SSD.

smacker ::

Ta PC je staro železo, v katerega je škoda karkoli vlagat. Pripravi 500EUR za nov build ali kupi konzolo. Z SSD-jem bo še dober za net pa filme, za gaming je pa svoje odslužil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

zapo18 ::

vem da je staro železo..bom kupil novega spomladi..me pa resno zanima če lahko zamenjam grafično z asus hd7770-dc-1gd5-v2 in kako vem da deluje pravilno...in pa ali je možno da mi slabo dela računalnik zaradi windowsa 10?

smacker ::

Lahko zamenjaš. Če vidiš nepopačeno sliko in se PC ne reboota, potem dela. Lahko probaš izklopit par featurjev, bi moglo bit malo hitreje (amerike ne pričakuj). Točke 1,2,3,4 in 7: https://www.computerworld.com/article/3...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

Jarno ::

zapo18 je izjavil:

vem da je staro železo..bom kupil novega spomladi..me pa resno zanima če lahko zamenjam grafično z asus hd7770-dc-1gd5-v2 in kako vem da deluje pravilno...in pa ali je možno da mi slabo dela računalnik zaradi windowsa 10?


Čisto možno, ja. Sam bi uporabljal Windows 7/8.1 in s spletne strani proizvajalca matične plošče prenesel gonilnike zanjo (chipset, disk, sound, net).
Verjetno ti Windows 10 podtakne neke generične driverje, ki lahko napol delajo.

Grafična je mogoče do 50% hitrejša, če ti dela, kar zamenjaj.
#65W!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

se nakup splača?

Oddelek: Kaj kupiti
61032 (766) denis9
»

Grafična kartica Gigabyte GeForce GT 630 , 2 GB, PCI-E (GV-N630-2GI)

Oddelek: Pomoč in nasveti
182118 (2021) Seljak
»

Grafična kartica do 120€

Oddelek: Pomoč in nasveti
9733 (665) Brias
»

katero graficno kartico?

Oddelek: Kaj kupiti
201542 (1089) Seljak
»

Upgrade računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
371809 (1185) DeeJay

Več podobnih tem