» »

Spekuliranje cen kriptovalut in ICOjev part 2

Spekuliranje cen kriptovalut in ICOjev part 2

Temo vidijo: vsi
««
340 / 468
»»

Senior Dev ::

Ma ne more BTC pod 7k, edino alti lahko padajo močno. BTC do novega leta tudi čez 500k če bo sreča.

Vazelin ::

MMOCoin +89% v enem dnevu!
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Facebook dev ::

Sem hotu napisat, da je to le se eden izned mnogih kitajskih pumpdump coinov. Potem pa vidim da ima 2k volumna in da sploh ni se na nobene exchangu.

Baja ::

danes sem bil spet na šihtu. v vednost, grem še jutri pa v nedeljo. tak da racunam da se bo v ponedeljek zacel btc pobirat

Vazelin ::

Uf že under 7k.
Tudi tezus pušča :/
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kow ::

Koncno mal akcije, pobje.

Senior Dev ::

Penzija se mi je spet malce odmaknila. :(

pravilaso ::

Short this BTC ponzi to 3k, then make it bubble to 100k.

Facebook dev ::

Kdo od slotechovcev je prodal Tezije, da je zbil ceno za 10 centov dol??

Je Nodi obupal? Mogoce Jype?

sivistol ::

Facebook dev je izjavil:

Kdo od slotechovcev je prodal Tezije, da je zbil ceno za 10 centov dol??

Je Nodi obupal? Mogoce Jype?


vsakic dela nove lower high a vam tole ne da mal logike ?

[Michael] ::

blocktivity.info spremlja kdo?

Prvič vidim, da je kje na kazalu (BTC) klicaj.

xx23 ::

Nič pretresljivega za zdaj, BTC do spodnje rdeče črte in takoj odboj gor.

K0l1br1 ::

Kaj je z ZAP-om? V zelenem okrog 100%+.

Vazelin ::

xx23 je izjavil:

Nič pretresljivega za zdaj, BTC do spodnje rdeče črte in takoj odboj gor.


Všeč mi je to kreativno risanje črt[:D]
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

pravilaso ::

xx23 je izjavil:

Nič pretresljivega za zdaj, BTC do spodnje rdeče črte in takoj odboj gor.



Ocena 5 za likovni pouk!

https://www.tradingview.com/chart/BTCUS...

So mi pa bolj smešni elliot valovniki, ko grejo 10 letni chart razdelit po wejvih na mikroskopske delčke in to jim je dokaz, da lahko natančno predvidijo prihodnost :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pravilaso ()

xx23 ::

pravilaso je izjavil:

xx23 je izjavil:

Nič pretresljivega za zdaj, BTC do spodnje rdeče črte in takoj odboj gor.



Ocena 5 za likovni pouk!


Hvala. V šoli ni blo velik petk pri likovni.

spegli ::

Špica v resistance (tokrat 7350), potem pa bum dol. Isti vzorec že 1 mesec... Enkrat ne bo ratal lol.

Facebook dev ::

Zakaj se enkrat te ozke male špice upošteva, drugič pa ne?

Je to zaradi tega, ker malo vlečemo črte tako kot nam paše?

Recimo julijsko upoštevamo tisto čisto vrhnjo tanko, potem pa ozko zeleno spico pri novembru čisto zignoriramo.
Bullshit.

Zgodovina sprememb…

xx23 ::

Facebook dev je izjavil:

Zakaj se enkrat te ozke male špice upošteva, drugič pa ne?


Par procentov gor/dol ne igra nobene vloge. Novembrska zelena je šla nad rdečo črto za manj kot 2 uri, to ni nič.

spegli ::

Špice so indikator za naprej. So pa manj pomembne za holderje.

Facebook dev ::

xx23 je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Zakaj se enkrat te ozke male špice upošteva, drugič pa ne?


Par procentov gor/dol ne igra nobene vloge. Novembrska zelena je šla nad rdečo črto za manj kot 2 uri, to ni nič.


No seveda, par procentov gor ali dol, naklon premice se pa konkretno spremeni. Potegni črtko čez vrh, pa se potem tvoji premici presekata šele leta 2021.

Mato989 ::

xx23 je izjavil:

Facebook dev je izjavil:

Zakaj se enkrat te ozke male špice upošteva, drugič pa ne?


Par procentov gor/dol ne igra nobene vloge. Novembrska zelena je šla nad rdečo črto za manj kot 2 uri, to ni nič.


Glavno vprašanje je, če si tako prepričan v to napoved, ali si prodal vse in dal all in na short in boš garantirano milijarder =)

In začuda se enkrat s trolom facebook dev strinjam... ne moreš vlečt črt in 1x upoštevat špic, drugič pa samo polnih candlov... to je klasično prirejanje!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

xx23 ::

Nisem prepričan, samo špekuliram glede na izkušnje. Nisem pa še nikol nič BTC-ja prodal, samo dokupujem.

pravilaso ::

Jaz mislim, da bolj kot gre za short range, težje je predvidet smer z nekimi črtami (support in resistance). Vsaj pri kriptu se je že neštetokrat izkazalo, da je prebilo različne supporte ali resistance kot za šalo. Nekaj mesečni ali celo letni supporti so pa čisto neka druga stvar, so lahko zelo dobra izhodiščna točka za buying ali shortanje.

Če pa upoštevaš špice moraš upoštevat vse špice ali pa upoštevaj polne candle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pravilaso ()

Vazelin ::

Zelo močan support je tam pri 1800usd kjer je bil spomladi 2017;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

perci ::

Z vsakim padcom je bitcoin močnejši :).

Vazelin ::

Opa huda rast
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

pravilaso ::

Vazelin je izjavil:

Zelo močan support je tam pri 1800usd kjer je bil spomladi 2017;)


Ogromen support imaš pri 6000-6500$, potem imaš velik support pri 3000-3500$, če oba padeta bo šlo samo še strmo navzdol ker ljudje ne bodo zaupali kriptu, bo primeren samo še za kakšne pumpAnddumperje

Vazelin ::

I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

perci ::

pravilaso je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Zelo močan support je tam pri 1800usd kjer je bil spomladi 2017;)


Ogromen support imaš pri 6000-6500$, potem imaš velik support pri 3000-3500$, če oba padeta bo šlo samo še strmo navzdol ker ljudje ne bodo zaupali kriptu, bo primeren samo še za kakšne pumpAnddumperje

Ne verjamem ti. Mislim, da lažeš.

Vazelin ::

lep odboj tezusa
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Facebook dev ::

Dobro se je odbil. Kar do 1.4$

PrihajaNodi ::

Tezos rank 14. Odpihnil Monero...gre monero po poti Zcasha?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

gruntfürmich ::

je kdo lovil nožek?

perci je izjavil:

Z vsakim padcom je bitcoin močnejši :).
in tako bo vse do zadnjega!:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Facebook dev ::

gruntfürmich je izjavil:

je kdo lovil nožek?

perci je izjavil:

Z vsakim padcom je bitcoin močnejši :).
in tako bo vse do zadnjega!:D


Dobra, :))

jype ::

Če bo šlo tko naprej bo ubogi Vazelin moral zopet popravt podpis.

pravilaso ::

Dejansko je vrednost Bitcoina lažje predvidljiva kot vrednost delnic, zlata, srebra, eura, dolarja, nepremičnine ali starega bajka. Vsaj dokler se ne bo preveč regulacije in raznoraznih vmešavanj FED-ov ter kvantnih računalnikov!

Mato989 ::

pravilaso je izjavil:

Dejansko je vrednost Bitcoina lažje predvidljiva kot vrednost delnic, zlata, srebra, eura, dolarja, nepremičnine ali starega bajka. Vsaj dokler se ne bo preveč regulacije in raznoraznih vmešavanj FED-ov ter kvantnih računalnikov!


Torej mi povej točno koliko bo BTC leta 2020 1. marca... odstopanje imaš max 1%... gremo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pravilaso ::

Mato989 je izjavil:

pravilaso je izjavil:

Dejansko je vrednost Bitcoina lažje predvidljiva kot vrednost delnic, zlata, srebra, eura, dolarja, nepremičnine ali starega bajka. Vsaj dokler se ne bo preveč regulacije in raznoraznih vmešavanj FED-ov ter kvantnih računalnikov!


Torej mi povej točno koliko bo BTC leta 2020 1. marca... odstopanje imaš max 1%... gremo!


Rekel sem, da je lažje predvidljivo. Primer, običajni Janez kupi kolo za 1000€ (vrednost kolesa, ko gre iz tovarne je v resnici 250€), čez 5 let se odloči, da ga ne potrebuje več in da oglas na bolhi. Carlos se je rodil v Venezueli, sedaj ima plače 500bolivarjev, sledi potop Venezuele, s 500 bolivarji si kupi sedaj lahko samo še listič wc papirja.

Prav vsaka naložba na tem svetu je riskantna, le da za nekatere seveda vladam ugaja, da so navadni državljani nevedni. Bitcoooooooin je pa zelo zelo zelo nevarna naložba, vsi tace stran, takoj!!!

PrihajaNodi ::

Lepo napisano pravilaso. Drzave in banke bi morale ljudem prepovedati taksne nalozbe saj le tako ne bi izgubljali denarja.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

pravilaso je izjavil:

Mato989 je izjavil:

pravilaso je izjavil:

Dejansko je vrednost Bitcoina lažje predvidljiva kot vrednost delnic, zlata, srebra, eura, dolarja, nepremičnine ali starega bajka. Vsaj dokler se ne bo preveč regulacije in raznoraznih vmešavanj FED-ov ter kvantnih računalnikov!


Torej mi povej točno koliko bo BTC leta 2020 1. marca... odstopanje imaš max 1%... gremo!


Rekel sem, da je lažje predvidljivo. Primer, običajni Janez kupi kolo za 1000€ (vrednost kolesa, ko gre iz tovarne je v resnici 250€), čez 5 let se odloči, da ga ne potrebuje več in da oglas na bolhi. Carlos se je rodil v Venezueli, sedaj ima plače 500bolivarjev, sledi potop Venezuele, s 500 bolivarji si kupi sedaj lahko samo še listič wc papirja.

Prav vsaka naložba na tem svetu je riskantna, le da za nekatere seveda vladam ugaja, da so navadni državljani nevedni. Bitcoooooooin je pa zelo zelo zelo nevarna naložba, vsi tace stran, takoj!!!


Vse je lažje predvidljivo če daš absurdno številko... recimo zelo enostavno je predvidet, da zlato drugo leto nebo vredno manj kot 500$ na unčo... to je nekje napoved v rangu da BTC ne bo šel pod 1.800$ drugo leto... oboje ima veliki odstotek možnosti da bo pravilno, pa sem za zlato malo bolj ziher kot za BTC :O

Ni problem predvidljivost absurdnih številk, problem je predvidljivost ko imaš ozek pas možnosti in moraš biti natančen! To da nekdo napiše da bo drugo leto tak čas BTC vreden več kot danes, mi ne pomeni nič, ker je to lahko le 1 cent razlike ali pa milijon... imaš točno 50% možnosti da "uganeš" oziroma če se gremo matematike še malo manj, ker obstaja še verjetnost da bo ostal na točno isti ceni!

Ko pa je potrebno dat predikcijo koliko točno +/- 1% bo vrednost nečesa čez X mesecev, takrat se pa vsakemu zatakne =) Sploh če mora položit gor vse svoje prihranke recimo (ker le tako ima za mene verodostojno napoved ki ji verjame, govori lahko vsak kar hoče od Mccaffeja naprej)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pravilaso ::

Mato989 je izjavil:

pravilaso je izjavil:

Mato989 je izjavil:

pravilaso je izjavil:

Dejansko je vrednost Bitcoina lažje predvidljiva kot vrednost delnic, zlata, srebra, eura, dolarja, nepremičnine ali starega bajka. Vsaj dokler se ne bo preveč regulacije in raznoraznih vmešavanj FED-ov ter kvantnih računalnikov!


Torej mi povej točno koliko bo BTC leta 2020 1. marca... odstopanje imaš max 1%... gremo!


Rekel sem, da je lažje predvidljivo. Primer, običajni Janez kupi kolo za 1000€ (vrednost kolesa, ko gre iz tovarne je v resnici 250€), čez 5 let se odloči, da ga ne potrebuje več in da oglas na bolhi. Carlos se je rodil v Venezueli, sedaj ima plače 500bolivarjev, sledi potop Venezuele, s 500 bolivarji si kupi sedaj lahko samo še listič wc papirja.

Prav vsaka naložba na tem svetu je riskantna, le da za nekatere seveda vladam ugaja, da so navadni državljani nevedni. Bitcoooooooin je pa zelo zelo zelo nevarna naložba, vsi tace stran, takoj!!!


Vse je lažje predvidljivo če daš absurdno številko... recimo zelo enostavno je predvidet, da zlato drugo leto nebo vredno manj kot 500$ na unčo... to je nekje napoved v rangu da BTC ne bo šel pod 1.800$ drugo leto... oboje ima veliki odstotek možnosti da bo pravilno, pa sem za zlato malo bolj ziher kot za BTC :O

Ni problem predvidljivost absurdnih številk, problem je predvidljivost ko imaš ozek pas možnosti in moraš biti natančen! To da nekdo napiše da bo drugo leto tak čas BTC vreden več kot danes, mi ne pomeni nič, ker je to lahko le 1 cent razlike ali pa milijon... imaš točno 50% možnosti da "uganeš" oziroma če se gremo matematike še malo manj, ker obstaja še verjetnost da bo ostal na točno isti ceni!

Ko pa je potrebno dat predikcijo koliko točno +/- 1% bo vrednost nečesa čez X mesecev, takrat se pa vsakemu zatakne =) Sploh če mora položit gor vse svoje prihranke recimo (ker le tako ima za mene verodostojno napoved ki ji verjame, govori lahko vsak kar hoče od Mccaffeja naprej)


No saj pravim, na 1% natančno je izjemno težko predvidet.

Jaz bolj pravim za vse naše preljube materialne dobrine. Recimo za trgovanje z BTC te vsi svarijo kako je to riskantna naložba. Ok, že res da se z BTCjem ne moreš nič pomagati ampak dejansko v tistem trenutku dobiš za nek denar točno količino BTCja + minimalen fee. Recimo če pa greš in kupiš nov avto imaš še en kup posrednikov vmes, ki vzamejo svoj delež. Lahko ga preplačaš 70%, pa te ne bo noben prej svaril, da je to rizična naložba. Ok res je da se recimo 10 let z njim voziš in ti nudi nek prihranek pri času, olajša prevoz.. ampak ga moraš tudi servisirati, lahko se pokvari,... ali lahko vse to predvidiš za 10 let vnaprej? Lahko predvidiš sploh za kakšno ceno ga boš prodal čez 10 let?
Ali je bolje imeti avto v najemu recimo..

Mato989 ::

Glavna razlika je v tem, da če kupiš avto, lahko predvidevaš, da ga boš ob primernem servisiranju čez 10 let uporabljal za nekaj koristnega, kot je prevoz od točke A do točke B, nekaj za kar ne moremo trdit za bitcoin čez 10 let... zato je riskantna naložba... ampak primerjat BTC z nakupom avta je itak v osnovi absurd, ker nekaj je nakup "investicije" drugo pa nakup dobrine namenjene za uporabo in obrabo...

Ti kupiš BTC danes, ker upaš, da bo čez N časa vreden več in ga boš za več prodal... s takim namenom načeloma skoraj nihče ne kupi avta!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pravilaso ::

Podobno je z zlatom, vsi garantirajo da bo z leti le pridobil na vrednosti. Pa bo res? Veliko dejavnikov je nejasnih pri zlatu, med tem ko je za bitcoin natančneje določeno. Supply zlata je neomejen, davek nedorečen, vsak zlom borz še ni nujen, da bo zlato poskočilo,...

PrihajaNodi ::

Ampak zlato ima dejansko uporabno vrednost. Bitcoin? So nekateri projekti na blockchainu za katere zelim, da uspejo. Bitcoin je pa hmm spekulacija. Ampak ljudje imajo rade spekulacije, sploh ko so krize.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

IL_DIAVOLO ::

BTC ima potencial da nekoč postane vreden 100k, zlato? Morda 2k at best?

Zato je kripto tako privlacen. High risk, high reward.

Mato989 ::

pravilaso je izjavil:

Podobno je z zlatom, vsi garantirajo da bo z leti le pridobil na vrednosti. Pa bo res? Veliko dejavnikov je nejasnih pri zlatu, med tem ko je za bitcoin natančneje določeno. Supply zlata je neomejen, davek nedorečen, vsak zlom borz še ni nujen, da bo zlato poskočilo,...


Kdo garantira? Še nisem videl tega junaka ki garantira in mi to napiše v pogodbo, da jaz kupim on pa garantira da bo rastlo. Tudi supply BTCja je enako kot zlata neomejen... odvisno od tega kako pogledaš. Lahko se slepiš da je supply BTCjev omejen ampak resnica je takšna da je konsenz taki da je omejen, ta konsenz se lahko spremeni... satoshiji lahko postanejo BTC ipd... Enako kot papirnato zlato... Saj tudi tehnično gledano je zlato omejeno, ne more ga bit več kot je TEŽA Zemlje ane? Hkrati pa no ja, lahko ga je "neomejeno" kot je vesolje, ampak ga je potrebno pripeljat kar stane... pri BTCju se nule lahko dodajo bistveno enostavneje, kot FED dolarje!

IL_DIAVOLO je izjavil:

BTC ima potencial da nekoč postane vreden 100k, zlato? Morda 2k at best?

Zato je kripto tako privlacen. High risk, high reward.


Moj deda je nekoč povedal, da so govorili da je zlato lahko at best 500$ nekoč... koliko je zdaj?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrihajaNodi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

BTC ima potencial da nekoč postane vreden 100k, zlato? Morda 2k at best?

Zato je kripto tako privlacen. High risk, high reward.


100 k ne, bo pa huda volatilnost tam med 5k pa do 30k.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

pravilaso ::

Mato989 je izjavil:

Glavna razlika je v tem, da če kupiš avto, lahko predvidevaš, da ga boš ob primernem servisiranju čez 10 let uporabljal za nekaj koristnega, kot je prevoz od točke A do točke B, nekaj za kar ne moremo trdit za bitcoin čez 10 let... zato je riskantna naložba... ampak primerjat BTC z nakupom avta je itak v osnovi absurd, ker nekaj je nakup "investicije" drugo pa nakup dobrine namenjene za uporabo in obrabo...

Ti kupiš BTC danes, ker upaš, da bo čez N časa vreden več in ga boš za več prodal... s takim namenom načeloma skoraj nihče ne kupi avta!


Absurd gor ali dol, imaš veliko ljudi, ki kupujejo stare avte pa jih hodlajo 20, 30 let v pričakovanju da jim bo narasla cena, prodajo ga pa za isto ceno kot so ga kupili.

Pa poglej primer nepremičnin, ki jih ima veliko ljudi za investicijo. Poglej koliko dejavnikov je, da se jim investicija ne bo izšla. Pri Bitcoinu je veliko bolj preprosto in dorečeno, vsaj do sedaj..

So šli raznorazni investitorji gradit cela naselja in kaj se je zgodilo, ljudi ki naj bi živeli tam ni bilo od nikoder. Cena stanovanj, kjer so še 50 let veljala za dobro naložbo (Detroit) jih prodajajo sedaj za 10$/hišo. Kupiš hišo, ti začne po 1 letu puščat na vseh koncih, investicija izgubljena..

Mato989 ::

pravilaso je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Glavna razlika je v tem, da če kupiš avto, lahko predvidevaš, da ga boš ob primernem servisiranju čez 10 let uporabljal za nekaj koristnega, kot je prevoz od točke A do točke B, nekaj za kar ne moremo trdit za bitcoin čez 10 let... zato je riskantna naložba... ampak primerjat BTC z nakupom avta je itak v osnovi absurd, ker nekaj je nakup "investicije" drugo pa nakup dobrine namenjene za uporabo in obrabo...

Ti kupiš BTC danes, ker upaš, da bo čez N časa vreden več in ga boš za več prodal... s takim namenom načeloma skoraj nihče ne kupi avta!


Absurd gor ali dol, imaš veliko ljudi, ki kupujejo stare avte pa jih hodlajo 20, 30 let v pričakovanju da jim bo narasla cena, prodajo ga pa za isto ceno kot so ga kupili.

Pa poglej primer nepremičnin, ki jih ima veliko ljudi za investicijo. Poglej koliko dejavnikov je, da se jim investicija ne bo izšla. Pri Bitcoinu je veliko bolj preprosto in dorečeno, vsaj do sedaj..

So šli raznorazni investitorji gradit cela naselja in kaj se je zgodilo, ljudi ki naj bi živeli tam ni bilo od nikoder. Cena stanovanj, kjer so še 50 let veljala za dobro naložbo (Detroit) jih prodajajo sedaj za 10$/hišo. Kupiš hišo, ti začne po 1 letu puščat na vseh koncih, investicija izgubljena..


In koliko je procentualno takih ljudi ki kupujejo avto in ga hodlajo 20 let, napram takih ki kupijo avto da ga UPORABLJAJO za vožnjo?

Ziher je več uporabnikov avtov napram hodlerjev avtov, kot pa je DNEVNIH! uporabnikov BTCja napram hodlerjev BTCja

Se spomnimo na ljudi ki so pri 18k dolarjev na bitcoin prodali bajte in šli živet v šotore in kupili BTC? Kako kaj njihova preprosta naložba?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
340 / 468
»»