» »

Spekuliranje cen kriptovalut in ICOjev part 2

Spekuliranje cen kriptovalut in ICOjev part 2

Temo vidijo: vsi
««
241 / 468
»»

Senior Dev ::

Če si v začetku leta bil pameten in vložil 500€ v BTC, lahko danes prodaš in kupiš novi iPhone. Na začetku leta si imel le za Xiaomija. :))

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Jaz danes definitivno prodajam btc.
Zelo dvomim da bomo v liniji šli krepko čez 11k sedaj poleti.
Imo dobra šansa za buy back

Kamikaza: katere strani s kripto novicami spremljas?


Buyback @ 20k? :D

Vazelin ::

Sure sure nimajo kiti moči da vržejo zadevo na 20k.
Decembra 2017 so še multimilijonarji potiskali notri milijone.
Med 10 in 20k je ogromen cashout prostor
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PersonaRuda ::

@Vazelin

Nobenih.

Enostavno ni potrebe, ker verjamem v kripto in se vse bolj ali manj ponavlja in "če" smo sedaj isto kot v letu 2017, bo Skycoin čez 1-3 dni naredil 100-120% gor in potem padel za cca. 20-30% in se kasneje na tisti ceni stabiliziral. Zato sem jaz že danes prodal 90% vseh svojih Monerotov in ko Skycoin zraste za 100% začnem prodajati Skycoin in nazaj kupovati Monerote. Monero bo v tem času zrastel največ 5-10% glede na današnjo ceno. In taki cikli so se dogajali v letu 2017 in jaz jih sedaj samo kopiram (torej nemislim tradedat dnevno, ampak 1x-2x mesečno max.), ter zato ne potrebujem branja raznih novic. Monero pa bo konec avgusta naredil v roku 10 dni x3. Takrat pa bom prodal "te" Monerote, do dosežene današnje vrednosti po komadih (torej toliko koliko sem jih imel danes, preden sem jih prodal), ostalo pa bom nazaj kupil Skycoin in si s tem povečal število Skycoin kovancewv. Skycoin bo v tem času zrastel maksimalno 20-30% od ATH oz. 40-80% od kasnejšega padca. Realno nekje cca. 15% oz. po moji oceni bo nekje $4,50-$5,00 ( kalkulacija $1,63 +110% = $3,42 -20% = $2,73$ + izravnava na $3,42, ko bom ga prodajal in kupoval Monerote +30% = $4,44 konec avgusta 2019. Danes je vreden $1,63. Monero je vreden $95 in računam da bo konec avgusta vreden med $285-300.

In to je to kar jaz počnem, gledam in analiziram zgodovino. Seveda se bodo sedaj takoj eni oglasili, da nemoreš napovedati dogodkov v kriptu in se mi smejali. V prejšnjem ciklu sem 48ur pred rastjo, ko je bil Skycoin $1,05, prodal 50% Monerotov in jih vrgel v Skycoin, takrat je Skycoin prebil $2 ( naredil +100%), Monero pa zrastel v tem času za 7% in sem kasneje prodal Skycoine za vrednost tistih, katerih sem kupil z Moneroti in jih nazaj pretopil v Monero, ter lepo zaslužil oz. dobil novo število kovancev. Enkrat je ratalo. sedaj bo 2. poizkus (s katerim sem začel danes in se mi more zgoditi najkasneje do petka, če ne, bo pomenilo, da sem se zmotil). In konec avgusta bo 3. poizkus in če se mi nebo izšlo bodo imeli "Buggy" in podobni prav, da se dogodkov na podlagi preteklih dogodkov neda napovedati.

Če pa se bo vse to uresničilo, potem jaz sam pri sebi (za druge mi dol visi kaj si mislijo) dobim potrditev, da smo v istem ciklu kot leta 2017, le z 30-45 dnevnim zamikom. In na podlagi tega bom naredil tudi izračun in poskušal uganiti, katerega dne bo vrh. Uspeh mi bo, če bom prodal 10%-15% nižje od vrha.

Senior Dev ::

Vazelin je izjavil:

Sure sure nimajo kiti moči da vržejo zadevo na 20k.
Decembra 2017 so še multimilijonarji potiskali notri milijone.
Med 10 in 20k je ogromen cashout prostor

Ne sme it na 20k, ker bo takrat Mato šel v penzijo in še mnogi drugi bluzerji. Penzija naj ostane za tiste s 40 leti delovne dobe.

PersonaRuda je izjavil:

Če pa se bo vse to uresničilo, potem jaz sam pri sebi (za druge mi dol visi kaj si mislijo) dobim potrditev, da smo v istem ciklu kot leta 2017, le z 30-45 dnevnim zamikom. In na podlagi tega bom naredil tudi izračun in poskušal uganiti, katerega dne bo vrh. Uspeh mi bo, če bom prodal 10%-15% nižje od vrha.

Vse je isto, edino zamiki so drugi. :)):)):))

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Lahko gre btc na 100k pa tule ne gre noben v penzijo.
Penisi so do jajc globoko v altih
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Lahko gre btc na 100k pa tule ne gre noben v penzijo.
Penisi so do jajc globoko v altih


A nisi ti tudi bolj na področju altov doma?

PersonaRuda ::

Senior Dev je izjavil:


Vse je isto, edino zamiki so drugi. :)):)):))


Jaz ravno te zamike računam (vkalkuliram v enačbo) in ugibam, kdaj bo vrezalo gor. Prejšnjič se nisem zmotil (dokaj natančno izračunal), zato sedaj po izračunanih dodatnih dnevih kot leta 2017 računam, da se bo moja napoved zgodila enkrat med ponedeljkom in sredo. In Skycoin nisem včeraj prodal, niti predvčerajšnjim zaradi tega, ker sem izračunal, da bo danes najnižja cena pred rastjo. Kvečjemu še lahko pade cena za do -10 centov, ampak to je ravno to kar pravim, da vrha kot tudi dna nebom nikoli zadel in mi je uspeh, če se mu približam (vrhu ali dnu) na 10%.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

PreviousUser je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Lahko gre btc na 100k pa tule ne gre noben v penzijo.
Penisi so do jajc globoko v altih


A nisi ti tudi bolj na področju altov doma?

Ja, na žalost. Imam majhen del btc:)

Lold
http://shitcoingraveyard.com/
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

KriptoKekec ::

Da malo popestrim temo. Kakšno imate razmerje BTC/altcoin v vašem portfolio?

Sam imam trenutno 84% BTC / 16% ALT.

Jacksmav ::

prazno denarnico.... :) oz. polno shitcojnov brez vrednosti... :)

Vazelin ::

Tezus se tudi ne more odlepiti od 1.2-1.3 rangea
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Vazelin ::




Čist možno, da bo FB cojn res pojačal tudi BTC. Skratka, manjši hype in BTC morda do 11k.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

neverlucky ::

100% ALT

Vazelin ::

jaz bi to lestvico razdelil nekako na:
1. procent BTC v portfoliu
2. procent altov (recmo vsaj 200k dnevnega volume-a)
3. procent shitov, vse ostalo torej
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

KappaPride ::

1. ????
2. Tezos
3. Tezos

neverlucky ::

Vazelin je izjavil:

jaz bi to lestvico razdelil nekako na:
1. procent BTC v portfoliu
2. procent altov (recmo vsaj 200k dnevnega volume-a)
3. procent shitov, vse ostalo torej


Potem je pa:

1. 0%
2. 99.5%
3. 0.5

Vazelin ::

Le kaj bi bilo tistih 0.5%:)) CanYa Coin?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

KriptoKekec ::

Vazelin je izjavil:

jaz bi to lestvico razdelil nekako na:
1. procent BTC v portfoliu
2. procent altov (recmo vsaj 200k dnevnega volume-a)
3. procent shitov, vse ostalo torej


Pri meni se stvar ne spremeni:
1. 84% BTC
2. 16% ALT - ETH, LTC, XMR, XRP, XTZ
3. 0% SHIT

Je pa res da sem par mesecev nazaj imel večino v drugi kategoriji. Postopamo sem zmanjševal delež altov in pretapljal v BTC.
LTC mi je naredil daleč največji plus napram BTC-ju, vse ostalo je bilo bolj kilavo (največji luzer je XRP).
Priznam pa tudi, če bi namesto teh zgornjih altov kupoval BTC, bi danes imel 5% večji ROI.

Vazelin ::

Jaz bi imel še vedno daleč največ, če bi pustil tisto kar sem kupoval maja 2017 (ltc, xlm, btc in xrp če se ne motim). LTC bi imel še vedno x6, XLM sigurno x5, btc je bil takrat 1800, xrp pa bi bilo praktično 0 profita. Ampak overall bi sedaj namakal nekje na Tajskem
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

Jaz bi imel še vedno daleč največ, če bi pustil tisto kar sem kupoval maja 2017 (ltc, xlm, btc in xrp če se ne motim). LTC bi imel še vedno x6, XLM sigurno x5, btc je bil takrat 1800, xrp pa bi bilo praktično 0 profita. Ampak overall bi sedaj namakal nekje na Tajskem


To je dobro. Moralni prestopniki ne smete v penzijo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vazelin ::

PrihajaNodi je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Jaz bi imel še vedno daleč največ, če bi pustil tisto kar sem kupoval maja 2017 (ltc, xlm, btc in xrp če se ne motim). LTC bi imel še vedno x6, XLM sigurno x5, btc je bil takrat 1800, xrp pa bi bilo praktično 0 profita. Ampak overall bi sedaj namakal nekje na Tajskem


To je dobro. Moralni prestopniki ne smete v penzijo.

:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PersonaRuda ::

Pri meni pa je zadeva sledeča:

0% v BTC

100% v ALT-ih.

Zakaj? Ker sem ocenil, da z BTC na vloženega jurja dobim ven max. 40-60 jurjev. In če predpostavimo, da je za penzijo potrebno vsaj milijon, bi moral vložiti nekje 20-25k, katerih pa nisem imel in če se nebi izšlo jih bi tudi pogrešal (če bi recimo vzel kredit). Tako, da sem z parimi tisočaki (za katere mi je vseeno) šel v dva alt-a in sedaj upam, da mi bo uspelo iz tega narediti ven milijon. Če pa bo na koncu "le" za stanovanje, nebo nič narobe, kot tudi, če vse izgubim, se s tem nebom obremenjeval in bom šel drugim izzivom naproti, to bo pa le zgrešena odločitev v življenju. Pa kaj. Svet se mi zaradi tega nebo porušil na glavo.

neverlucky ::

Vazelin je izjavil:

Le kaj bi bilo tistih 0.5%:)) CanYa Coin?


Del tega bodo razni shitkojni iz airdropov in pa bivsih 100€ bunnytokena :D

KriptoKekec ::

PersonaRuda je izjavil:

Pri meni pa je zadeva sledeča:

0% v BTC

100% v ALT-ih.

Zakaj? Ker sem ocenil, da z BTC na vloženega jurja dobim ven max. 40-60 jurjev. In če predpostavimo, da je za penzijo potrebno vsaj milijon, bi moral vložiti nekje 20-25k, katerih pa nisem imel in če se nebi izšlo jih bi tudi pogrešal (če bi recimo vzel kredit). Tako, da sem z parimi tisočaki (za katere mi je vseeno) šel v dva alt-a in sedaj upam, da mi bo uspelo iz tega narediti ven milijon. Če pa bo na koncu "le" za stanovanje, nebo nič narobe, kot tudi, če vse izgubim, se s tem nebom obremenjeval in bom šel drugim izzivom naproti, to bo pa le zgrešena odločitev v življenju. Pa kaj. Svet se mi zaradi tega nebo porušil na glavo.


Za penzijo je milijon več kot dovolj. Za Slovenijo je LeanFIRE/FIRE cilj okoli 500 do 800k€ (odmislimo nepremičninski problem če nimaš še nepremičnine). Ta znesek ti ob investiciji 50% stock/50% obveznice nudi približno 1650€ do 2200€ neto mesečnega prihodka, brez da zmanjšuješ glavnico (40 let ob 80% uspešnosti), kar je za 1 osebo (pogojno 2) dovolj za predhodno penzijo. Zgornji izračun je dokaj subjektiven saj se glede na lifestyle/lokacijo posameznika ta znesek spremeni.

Če ti angleščina ni tuja, ti predlagam da si prebereš tole:
https://www.reddit.com/r/financialindep...

Sam imam podobne cilje, vendar z večjimi vložki in manjšim tveganjem. To je tudi razlog zakaj ne posegam po šitkojnih, zelo malo po big-cap altih in večino po BTC-ju.

PersonaRuda ::

V življenju se nisem spustil v delnice/obveznice/sklade/varčevalna_zavarovanja/varčevanje_na_banki in če slučajno obogatim, večino pretopim v nepremičnine, katere oddajam ( 8 rabljenih stanovanj v MB = manj kot 500k in imaš donos 2000€ bruto od najemnin, plačaš davke in ti ostane cca. 1600€ neto, kar je več kot dovolj oz. več kot sedaj zaslužim), pogojno morda odprem restavracijo ali pa tudi, ostalo pa si pustim v gotovini in nekaj v kriptu, če bo le-ta slučajno uspel in bo vsakodnevni uporabi.

OracleDev ::

Glede na tvoje pisanje boš ta milijon zabil prej kot si prišparal to kar imaš sedaj.

PersonaRuda ::

Po kateri logiki? Kupim si novo stanovanje cca. 120k, max. 20k za opremo, 2 nova avta cca. 50-60k za oba. 8-10 stanovanj = 500-600k. Na bančnem računu si obvezno pustim 100k keša. Ostanek 100-200k od 1 milijona pa gre bodisi v kripto, najem restavracije ali pa da ustvarim svojo restavracijo. Morda pa celo več kot milijon zaslužim in s tem še povečam št. lastnih nepremičnin, na računu si pustim 200k mrtvega keša (na vsaj 2 bankah),...

Zgodovina sprememb…

OracleDev ::

Samo še potrjuješ kar sm napisal

PersonaRuda ::

Nikjer ne vidim argumentov, zato sem tudi postavil vprašanje v naslednjem stavku, na katerega pa nisi odgovoril. Potem takem nebi bilo slabo, da z argumenti podkrepiš svoje pisanje v kolikor imaš odgovor in ne mlatiš prazne slame.

Vazelin ::

Kaj ko bi nehali s temi scenariji za prihodnost?:))
Ta milijoncek rabi vecina tule od x50-x100
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

sivistol ::

hahahahha sanjate ( nism nč drugačen ) , sam a mislite da bote trofili taprave alte hahahha, pa če se sploh alti poberejo napram btc da majo kaki konkreten donos
sicer 2017 sem sam trofil prav v xvg ki je bil zlata jama , kateri bo pa letos pa nwm, upam da spet bull kot 2017 ampak x5 večji

samo kot se vidi , alti nardijo pump in pa pol dump takoj za tem, tako da če maš siht al pa faks lahk glih zamudiš

KappaPride ::

Že sanjajo:D, kiti mal hajpajo BTC,nato pa izplačilo pred 1. julijem in žurke do jeseni. Al pa pumpa do 20k in padec na 7k v enem tednu

Pomoje bodo novi šitkojni pumpe, al pa tut ne.

Čakam na nasvete in komentarje PrihajaNodi.[da pol nardim kontra]

Zgodovina sprememb…

PersonaRuda ::

Sanjamo lahko, to je edino kar je zastonj, sploh take sanje:

xx23 ::

PersonaRuda je izjavil:

Po kateri logiki? Kupim si novo stanovanje cca. 120k, max. 20k za opremo, 2 nova avta cca. 50-60k za oba. 8-10 stanovanj = 500-600k. Na bančnem računu si obvezno pustim 100k keša. Ostanek 100-200k od 1 milijona pa gre bodisi v kripto, najem restavracije ali pa da ustvarim svojo restavracijo. Morda pa celo več kot milijon zaslužim in s tem še povečam št. lastnih nepremičnin, na računu si pustim 200k mrtvega keša (na vsaj 2 bankah),...


V penziji ne rabiš avta za 25k.

sivistol ::

mate kake info ktere alte bo imel binance.us ?

PrihajaNodi ::

Dejmo nehat bedarije klanfat. Clovek ima obcutek da ima vsak po 300k notri. V resnici pa je max par 10k pri posamezniku.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PersonaRuda ::

xx23 je izjavil:

PersonaRuda je izjavil:

Po kateri logiki? Kupim si novo stanovanje cca. 120k, max. 20k za opremo, 2 nova avta cca. 50-60k za oba. 8-10 stanovanj = 500-600k. Na bančnem računu si obvezno pustim 100k keša. Ostanek 100-200k od 1 milijona pa gre bodisi v kripto, najem restavracije ali pa da ustvarim svojo restavracijo. Morda pa celo več kot milijon zaslužim in s tem še povečam št. lastnih nepremičnin, na računu si pustim 200k mrtvega keša (na vsaj 2 bankah),...


V penziji ne rabiš avta za 25k.

In zakaj ne? Avto potrebuješ, da greš na dopust, v šoping, na izlet, tudi takrat ko dežuje ali pa je zunaj -15°C... zdaj se bo jype oglasil, da se da tudi na biciklu gajbo pira in kišto vina, ter radenske pripeljat.

Najcenejši avto je 8-10k v katerem pa se že težko 3 peljejo, sploh na dopust. V rangu 25k-30k pa dobiš že fajn veliki, komfortni in hkrati dosti bolj varen avto, kot je tisti 8-10k. In če imaš 1 milijonv, ti 25k za avto nesme biti težko dat. Že iz varnega vidika narediš boljši nakup kot pa da greš po Twingota za 8k brez klime in ostale dodatne opreme. In tukaj se da prišparati le 17-22k. Zakaj bi šel šparati na komfortu in varnosti pri 1 milijonu gotovine?

PrihajaNodi ::

Grin se spet smeji na prvi strani:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kopriwa ::

sivistol je izjavil:

mate kake info ktere alte bo imel binance.us ?

Naj bi bili tisti, ki so obarvani:
https://twitter.com/remigoomba/status/1...

PersonaRuda ::

OracleDev je izjavil:

Glede na tvoje pisanje boš ta milijon zabil prej kot si prišparal to kar imaš sedaj.


OracleDev je izjavil:

Samo še potrjuješ kar sm napisal


Še vedno nisem dobil obrazložitve, po kateri logiki, bi naj jaz zabil dol (spustil v zrak) 1 milijon???

PrihajaNodi ::

Mato nebl bodo delistal z binanc.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

sivistol ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mato nebl bodo delistal z binanc.


v bistvu nebo delostan samo nebo na voljo za US costumers

PrihajaNodi ::

sivistol je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Mato nebl bodo delistal z binanc.


v bistvu nebo delostan samo nebo na voljo za US costumers


Ok, ok, pac bo manjsi volume.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vazelin ::

evo, btc iz trezorja že na kraknu.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

jype ::

Zgodovina sprememb…

KappaPride ::

500$ v 30min, za čez teden bo.

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

Nodi, to je to:

https://finance.yahoo.com/news/20-place...


Glej sit lacnega nikoli ne bo razumel...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mato nebl bodo delistal z binanc.


Ne bluzi..

Nebl je bil masovno prestavljen zdaj v privaz wallete... Nekaj mesecev nazaj je binamce mel 4 mil neblov zdaj se samo 2.2mil...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

še kdo drug pretvarja btc v eur in čaka pravo priložnost?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...
««
241 / 468
»»