» »

Spekuliranje cen kriptovalut in ICOjev part 2

Spekuliranje cen kriptovalut in ICOjev part 2

Temo vidijo: vsi
««
77 / 468
»»

PrihajaNodi ::

S taksno rastjo tezosa kmalu ne bo niti za pogreb vec...

Vazelin ::

PrihajaNodi je izjavil:

S taksno rastjo tezosa kmalu ne bo niti za pogreb vec...

Ta mesec jih kupim za 200 eur, stotaka dam v druge projekte

Hodl ffs soldier hodl!

perci ::

Mato989 je izjavil:

jype je izjavil:

Infusion je izjavil:

A mi lahko kdo pove kako je kaj z davki? Še vedno nisem nič vložil v kripto ker bi rad prvo razumel kako je pri nas z davki. A recimo če vložim prvo s kartico v fiat in nato kupim s tistim BTC, a to moram konec leta kaj poročat? Če bom vlagal v kripto bi to naredil tako da bi se odločil za par coinov in pač vložil not dolgoročno. Mogoče bi kako stvar prodal samo ko bi dosegla neko dobro višjo ceno. Definitivno bi bilo vse skupaj pod 100 trejdov letno (nekaj sem branel članek o davkih in se prikazuje ta številka 110, 120 trejdov).
Načeloma je tako:

Če imaš malo transakcij (dovolj malo, da tega ni mogoče razumeti kot dejavnost), potem ne prijavljaš ničesar. Kupil si star bicikl za 100 evrov in ga prodal za 100.000 evrov in nikomur nisi dolžan nič, efektivno. Če si stokrat kupil nekaj starih biciklov in jih prodajal za visoko ceno, potem se pa temu reče dejavnost in moraš od tega plačati dohodnino.


Tako je, edino kar je problematično je to, da noben še ni razložil KDAJ se nekaj razume kot dejavnost.


Zelo jasno je bilo razloženo. Je pa res, da je bilo razloženo pisno in kdor ne zna brati ima lahko težave.

Mato989 ::

Res potem pa jasno napisi kje pri katerem tradu je meja... To je edino jasno razlozeno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

Mato989 je izjavil:

Res potem pa jasno napisi kje pri katerem tradu je meja... To je edino jasno razlozeno
To bi radi vedeli tisti, ki bi radi okoli prinašali sistem, drži.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

Mato989 ::

Ne to bi radi vedeli vsi ki vemo da se lahko na odlocitev pritozis, seveda ce ni jasne meje se tezko ker ne mores potem it in se sklicevat na nekaj...

Kot da bi mi furs poslal za doplacat dohodnino in ne bi vedel kje je meja za visjo, tezko se pol pritozit
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Mato: itak imamo tule na forumu eksperta za Belorusijo. Tako da če pride ene 500k plus iz kripta samo via.:D

Infusion ::

Vem da imate na tem forumu že 100 let debate med seboj glede davkov, vendar če je vse tako jasno, zakaj potem ne nihče jasno obrazloži to kar je Mato vprašal. Če ti torej oddaš en sale in prodaš 100 coinov in to exchange porazdeli trem kupcem (npr. 30, 40, 30), se tole smatra za en trade ali 3 trejde? Legit sprašujem, ne poskušam trollat. Pač rad bi razumel...

spegli ::

Mal postaja zanimivo. Čakam na čas, ko ti je nerodno povedat, da imaš še kripto :)

perci ::

Infusion je izjavil:

Vem da imate na tem forumu že 100 let debate med seboj glede davkov, vendar če je vse tako jasno, zakaj potem ne nihče jasno obrazloži to kar je Mato vprašal. Če ti torej oddaš en sale in prodaš 100 coinov in to exchange porazdeli trem kupcem (npr. 30, 40, 30), se tole smatra za en trade ali 3 trejde? Legit sprašujem, ne poskušam trollat. Pač rad bi razumel...

Zelo enostavno. Ker je vprašanje neumno in je Matotu že stokrat razloženo v tej in drugih temah. Seveda trolčka to ne ustavi, da ne bi pisal idiotizmov po forumu.

jype ::

Infusion je izjavil:

Če ti torej oddaš en sale in prodaš 100 coinov in to exchange porazdeli trem kupcem (npr. 30, 40, 30), se tole smatra za en trade ali 3 trejde
V resnici ni pomembno, ker ob raziskovanju tega, ali gre za dejavnost ali ne, ni razlike med tem, koliko posameznih transakcij je, ampak predvsem koliko ur na dan porabiš, da jih opraviš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

jype ::

Mislim, da se prostovoljstvo ne šteje med pridobitne dejavnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

kiFni ::

Da prstavim nekaj v tole debato.
Zadnjič sem vprašal nekaj računavodskih servisov glede kriptovalut in pojma nimajo kako in kam vtaknit to.
Klical sem tud zeus k se kao ukvarjajo s svetovanjem na področju kripta, ista zgodba.
Ne znajo konkretno odgovorit, naj pošlem mail z opisom in če mi bojo lahko svetovali bojo poklicali... :|

Največ folka zanima kako in kaj, če si trgoval ali prišel do valut pred bullom 2017,
še predno so začeli objavljati pojasnila na furs.
Kaj če se si kupil over the counter ali čez šank ob piru, ali prodal rabljen laptop za 300eth leta 2015/2016.
Nihče ni shranjeval zgodovine takrat. Random tipa k je kupu laptop prek bolhe pa nikoli ne boš najdu. In kaj zdej?

PrihajaNodi ::

Perci zakaj brises? Kje je Valvoline?

Je pa enormna BTC dominanca....

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Komodo ga dobro nese.

kiFni ::

Listanje na CoinBene je precej dvignil volume.
Je med prvimi menjalnicami po volumnu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

PrihajaNodi ::

kiFni je izjavil:

Listanje na CoinBene je precej dvignil volume.
Je med prvimi menjalnicami po volumnu.



Kul. Škoda ker sem kupil xtz. XTZ je bil narejen, da early adopterjem pobere denar.

PrihajaNodi ::

neverlucky ::

A ves uno k so 4je izmed zadnjih 5 postov v tej temi Nodijevi ;)

Nodi bi si mogu najdt kako punco, s katero bi lahko tale kripto gibanja za 0.36% gor in dol komentiru neprestano 8-)

PrihajaNodi ::

Sory mam preveč časa na šihtu.

Mana je sedaj ugodna.

Zgodovina sprememb…

neverlucky ::

A ni tko da imaš ti sedaj svoje podjetje? Potem si si lepo zrihtu, da si razdelil delo podrejenim, ti pa uživaš v kripto marketu :)

PrihajaNodi ::

Čakam odpravnino in sedaj sedim in sedim tu:). Tisto na gitlabu sem prodal, določen del je bilo treba še zrihtat pa se mi dal več ukvarjat s tem:).

kamiKaZaA ::

hamez66 je izjavil:

bluesandsove napovedi, da je treba prodat pri 12k (ko so bili alti še neverjetno visoko) so bile pravilnejše od vašega holderskega bullshita. Tko da ne vem, zakaj mu težite. Mato je takrat razlagal, da smo fuderji. V glavnem vi kr kupujte. Kamikaze je razlagal, kako ima skycoine pri 14$, so danes manj kot dolar, pa nebliote smo imeli, ethje, bitcoine in ves ostal šrot. KCSji so bili tudi visoko, ja. Pa tiste zgodbice so tudi zanimive - da se sekiramo, ker smo leta 2013 prodali v balonu. V glavnem ni razloga, da težite bluesandsu. Vam je po poku balona povedal, da je čas za prodajo, pa ga je mato odgnal iz teme.

bluesands iz teme: Zgodba o kriptomenjalnici QuadrigaCX se zapleta

bluesands je izjavil:

Kriptovalute so dejansko najbolj umazana naložba - tukaj nikdar ne veš kako te okradejo na 1000 in en način.

bluesands je izjavil:

pravi kriminal in ker zadeva ni regulirana se nimaš še kam pritoževati. Kriptosvet je izredno tvegan, če že kdo ustvari kak dobiček svetujem takojšnje nakazilo na banko preden te azijati oderejo


hamez66
Upam, da ti je sedaj jasno, da je on kripto-hater, ker ne verjame v to in zato spada v tej temi pod osebe, katere samo pljuvajo po kriptu in katere niso nič vložile v kripto in kateri bodo goreli od faušije, če slučajno kdo od nas obogati s kriptom in se predvsem trudijo v tej temi izključno odvrniti ljudi od vlaganja v kripto, brez strokovnega znanja o samem kriptu. Zato njegovo mnenje v tej temi ne šteje nič!

hamez66 ::

Ja meni je boljše, če je še kakšen kripto hater v temi, ker je potem tema bolj uravnotežena.

Stokarino ::

Na črno ali rdečo

Mato989 ::

hamez66 je izjavil:

Ja meni je boljše, če je še kakšen kripto hater v temi, ker je potem tema bolj uravnotežena.


Ne ni, ker ce nekdo govori 10 let prodaj ker gre vse v maloro in 1x zadane sam pa itak nikoli ni nic vlagal v to potem je enak kot tisti ki kricijo za vsako leto da bo prisla velika kriza na trgu, seveda bodo po nekaj letih spet imeli prav, ker ce dovolj dolgo eno stvar napovedujes glede bulla in beara se zgodi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Mato odmevas

hamez66 ::

Mato989 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Ja meni je boljše, če je še kakšen kripto hater v temi, ker je potem tema bolj uravnotežena.


Ne ni, ker ce nekdo govori 10 let prodaj ker gre vse v maloro in 1x zadane sam pa itak nikoli ni nic vlagal v to potem je enak kot tisti ki kricijo za vsako leto da bo prisla velika kriza na trgu, seveda bodo po nekaj letih spet imeli prav, ker ce dovolj dolgo eno stvar napovedujes glede bulla in beara se zgodi


Prvič, ko je pisal, naj prodamo, je blo 29.11.2017. Btc je bil takrat okoli 10k, eth okoli 400, xrp okoli 0.26.

Tko da v konkretnem primeru ne gre za osebo, ki bi 10 let nabijala, ampak za osebo, ki je začela komunicirat glede kripta 29.11. Ne vem no, mogoče je v zgodovini še kakšen zgodnejši prispevek, ampak kar sem na hitro pogledal, se je v debato vključil na naveden datum.

Zeitgeist ::

daytraderi so pametni v bullu, kripto hejterji pa v bearu. ponavljajo se kot bitcoin cikel


nothing new here

hamez66 ::

No takrat smo bili v bullu.

Zeitgeist ::

da. in sedaj v bearu se zdi da je imel prav. Koliko bo vredno njegovo mnenje ko(ce) pride naslednji bull?

PrihajaNodi ::

Zeitgeist je izjavil:

da. in sedaj v bearu se zdi da je imel prav. Koliko bo vredno njegovo mnenje ko(ce) pride naslednji bull?



Faza tulipanov je konec, tako da...

hamez66 ::

Zeitgeist je izjavil:

da. in sedaj v bearu se zdi da je imel prav. Koliko bo vredno njegovo mnenje ko(ce) pride naslednji bull?


Ne, da se zdi, ampak je imel prav. Za razliko od tistih, ki so holdali od 29.11.2017 pa do zdaj. Zdej on je mel prav in kao ne sme sodelovat v temi, ostali, ki ste imeli pa narobe, pa lahko?

V redu ane.

Vazelin ::

Damn, še vedno imam težavo s Tezusom, ko searcham po CMC. Vedno najprej vpišem Tezus, namesto Tezos :D

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

Damn, še vedno imam težavo s Tezusom, ko searcham po CMC. Vedno najprej vpišem Tezus, namesto Tezos :D



Zakaj pa iščeš? Saj se ni nič spremenilo. Cena pada. Ko bo 40 boš zvedel prav tako 0.22

Vazelin ::

Jaz prav vidim, da zna neblio spet eksplodirat pri naslednjem bullu. Zadeva ima precej dober volume. Pol Tezusovega. ;)

PrihajaNodi ::

Sem tudi sam to opazil.

Na koncu bo Nebl 60+, Tezus pa 0,22

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Ja. na koncu bo smeh, ko bo Tezus šel x5, neblio x50:)

PrihajaNodi ::

Se zna zgodit da bo še DIX preitel tezus. No, pa saj so nam povedali da XTZ ni penzija coin.

A invictus tudi kaj vlaga v tulipane?

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

neverlucky ::

Moram rect, da je kripto veliko bolj zabaven ko se gre en dan gor za 15% pa potem cez 3 dni dol za 20% pa potem spet pocasi malo gor pa potem spet krepko dol itd...

Ne pa tole kar je sedaj. Skoz vse isto. Dolgcas.

Zeitgeist ::

hamez66 je izjavil:

Zeitgeist je izjavil:

da. in sedaj v bearu se zdi da je imel prav. Koliko bo vredno njegovo mnenje ko(ce) pride naslednji bull?


Ne, da se zdi, ampak je imel prav. Za razliko od tistih, ki so holdali od 29.11.2017 pa do zdaj. Zdej on je mel prav in kao ne sme sodelovat v temi, ostali, ki ste imeli pa narobe, pa lahko?

V redu ane.



tvoja trditev bi drzala ce bi bilo kripta konec. kripta se ni konec. in noben mu ne prepoveduje sodelovanja. le strinja se skoraj noben z njim.

PrihajaNodi ::

Zeitgeist je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Zeitgeist je izjavil:

da. in sedaj v bearu se zdi da je imel prav. Koliko bo vredno njegovo mnenje ko(ce) pride naslednji bull?


Ne, da se zdi, ampak je imel prav. Za razliko od tistih, ki so holdali od 29.11.2017 pa do zdaj. Zdej on je mel prav in kao ne sme sodelovat v temi, ostali, ki ste imeli pa narobe, pa lahko?

V redu ane.



tvoja trditev bi drzala ce bi bilo kripta konec. kripta se ni konec. in noben mu ne prepoveduje sodelovanja. le strinja se skoraj noben z njim.


Kako pa veš da ga ni konec? Glede na kaj utemeljuješ svoje trditve?

Zeitgeist ::

borze se vedno delajo. transakcije se vedno laufajo. projekti se razvijajo.

cene pa se gibajo po psiholoskem market ciklu.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Tezus bo spet kmalu prečkal psihološko mejo 40ih centov

PrihajaNodi ::

Vazelin hvala ti za reminder. Res, mi tu ne znamo uporabljati spleta in pogledati trenutne cene. Psihološka meja bo ko bo prišel preko 1.

neverlucky ::

Tezus je danes med top performerji. Samo toliko da utišam vse hejterje tu gor.

sivistol ::

a testnet vsaj ze ma tale tezos ?
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

neverlucky ::

sivistol je izjavil:

a testnet vsaj ze ma tale tezos ?


Ima.

PrihajaNodi ::

neverlucky je izjavil:

Tezus je danes med top performerji. Samo toliko da utišam vse hejterje tu gor.


Skoraj brez volumna...nebl ima vecji volume

Zgodovina sprememb…

««
77 / 468
»»