» »

Prenosnik občasno zmrzne

Prenosnik občasno zmrzne

aljaz33 ::

Prenosnik Lenovo V310 15-IKB mi občasno (lahko že po 15 min, lahko po uri ali dveh) zmrzne. Imam windows 10 x64, BIOS posodobljen na zadnjo verzijo, prav tako vse gonilnike. Naredim sem test glavnega pomnilnika z Windows-i, kjer ni bilo napak, prav tako sem testiral disk z Hiren's-om, kjer prav tako ni bilo napak.

Kaj bi lahko bilo? Hvala za pomoč!

Stampl ::

Kako zmrzne? Moraš nardit hard reset ali se sam pobere? kaj počneš takrat ko se to zgodi?
Kaj pa temperature pravjo?

aljaz33 ::

Ne pobere se sam, pomaga samo izklop napajanja in ponoven vklop in s tem tudi zagon OS.
Temperature so OK.

TheBlueOne ::

Najprej preglej powerplan. Meni je enkrat delalo sranje varcevanje pri mrezni. Izklopi vsa mozna varcevanja, vse na max in opazuj ce zamrzne.

Posodobi gonilnike je samoumevno, vcasih pa kdo pozabi na integrirano grafiko, ce imas dve. Pri meni je stekal SC2, ko sem posodobil vse ok.

Tretja stvar pa so kaksni programi, ki znajo stelati power nastavitve. Ce je eden od njih, potem bos v eventvieverju videl zapis preden je zmrznil. Eventviever ti lahko pove se kaj drugega, uporabi ga.

Toliko iz moje strani. :)

folfy333 ::

Mislim da imava enak problem. Lenovo V510 15-IKB, mi zadnji mesec vsaj 1x na dan zmrzne med brskanjem po internetu (Chrome in Firefox).
Edino kar pomaga je hard reset. Posodobil BIOS, gonilnike za grafo... Mogoče kateri izmed zadnjih windows updejtov?
Kolikor sem bral po forumih ni druge rešitve kot uveljavitev garancije.

JamesTheKing ::

Zdravo,

bom kar tu pisal, da ne bom odpiral nove teme, torej...
Zadnji mesec mi prenosnik nenormalno zamrzne za par sekund, včasih sploh ni druge rešitve kot da ga popolnoma ugasnem in ponovno prižgem (tudi pri predvajanju filma mi včasih računalnik zašteka).

Naredil sem sliko iz HWMonitor (ampak se iz njega nič ne znajdem), ter PCFan - če bi slučajno bilo kaj v zvezi s pregrevanjem prenosnika?
 HW Monitor

HW Monitor




Kot tudi sliko, ki mi jo pokaže, ko moram računalnik čisto vgasniti in ga potem prižgati



Windowse sem naložil 1 teden nazaj, pred tem pa mi je včasih celo napisalo
 No bootable device

No bootable device




Mogoče se komu sanja kaj bi lahko bilo narobe? je mogoče disk? mogoče se pregreva?...

Hvala!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

disk te heca.
#brezpodpisa

JamesTheKing ::

hojnikb je izjavil:

disk te heca.


torej predlagaš nakup novega ali se da to še na kakšen način preverit če je to to, oz. če je možno kako popraviti?

Engineer_SLO ::

Disk bo sel nabavi ustrezen sSSD pa bo
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

JamesTheKing ::

Ahim ::

JamesTheKing je izjavil:

bo tale vredu?
https://www.ceneje.si/Izdelek/9126527/r...

Ja, dobra izbira, a se stegni do 500 GB modela, ce res nisi cisto na koncu s penezi. >Tistih 250 GB neznansko hitro izgine ob normalni uporabi.

Za obstojeci disk pa preveri, da je bil res v redu prikljucen (ce je caddy poglej, ce je bil caddy dovolj globoko vstavljen v konektor v racunalniku).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows ob zagonu dela zelo počasi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
586977 (5949) oo7
»

Navaden ssd disk kot prenosni disk

Oddelek: Strojna oprema
252942 (1814) hojnikb
»

Nadgradnja prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
403113 (1990) turob
»

Nakup ssd diska

Oddelek: Kaj kupiti
186193 (5945) SSkruh
»

Kateri ssd

Oddelek: Kaj kupiti
324458 (2185) kaktuss123

Več podobnih tem