» »

Wifi ojačevalnik signala

Wifi ojačevalnik signala

shadeT ::

Vem, da je že večkrat bilo pisano o tej temi, ma vseeno še vedno ne razumem popolnoma.

Pisarna na vzhodu ima router z omrežjem 1
V sobi na vzhodu je router 2 z omrežjem 2.

Vmes pa mrtva točka v centru hiše. Kupil bi WiFi extender (povezan na omrežje 2), vendar ne razumem ali bo to potem omrežje 2 ali novo omrežje 3, na katerega bo treba preklopiti? Kupil bi https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-...

V skrajnem primeru imam tudi možnost potegniti kabel in postaviti router, ampak bi se z največjim veseljem tega izognil.

Hvala

SeMiNeSanja ::

"Extender" bo stregel tisto omrežje, na katerega ga boš povezal.
Če ga povežeš na omrežje 2, bo stregel dostop do omrežja 2 (ali mogoče nekdo ni vedel, kaj dela, da imate dve omrežji?).

Extender pa je 'zasilna rešitev'. Če nič drugega, pričakuj, da bodo performanse najmanj za 1/2 nižje kot jih imaš na omrežju 2. Lahko so še nižje. Za določene reči to ni problem, za druge pa lahko tudi nočna mora.
Če so performanse preveč osiromašene, ti ne preostane drugega kot da greš na kabel.

No, pa tudi sicer v teh ekstenderjih niso ravno vrhunske radijske komponente in antene. Zato se uporablja accesspointe, kjer se dela zadeve malo bolj resno.

shadeT ::

Imamo dve omrežji, ker je to kar precej narazen - se ne dosežeta. Vmes pa mrtva točka.
Eden je v pisarni, drugi pa v bivalnem delu hiše. Imam dostop do vsega, ampak kako pa lahko naredim isto omrežje? Isti SSID?

Performanse niso problematične, saj bo na ta extender priklopljen zgolj en laptop za starejše uporabnike - beri zgolj penzionistično brskanje po spletu.

SeMiNeSanja ::

Isti SSID ni nujen, zna pa biti praktičen, kadar ti naprave znajo pravilno prehajati s šibkejše na dostopno točko z močnejšim signalom, saj imaš potem 'roaming' kot na mobitelu.

Lahko pa imaš tudi drug SSID, pa potem prehod ne bo tako gladek (bo moral biti popolni mrk signala predenj bo presedlal). Boš pa točno vedel, na kateri dostopni točki si dejansko pripet.

'Omrežje' se definira z omrežnimi parametri - preko DHCP. Tega imaš očitno vklopljenega na obeh routerjih, na vsakem za svoje omrežje. Zato nikar ne vklapljaj dhcp strežnika na extenderju, ker boš naredil zmedo. Slediš korakom v navodilih, pa bo stvar mimogrede skonfigurirana, saj kot extender ne potrebuješ več, kot pa SSID tistega routerja, na katerega se povezuješ in geslo za WiFi.

shadeT ::

Potem bom kar naročil pa da vidim v praksi. Hvala :)

WRC555 ::

Žal tudi sam nisem najbolj računalniško podkovan.

Nabavil sem ojačevalec wi-fi signala. Modem imam sicer na podstrešju. V 1. nadstropju je signal še v redu, v pritličju zadovoljiv, v kleti pa ga ni skoraj več.

Ta ojačevalec deluje v dveh načinih in sicer kot extender (ojačevalec) ali dostopna točka (Access Point).
Jaz sem ga priklopil tako, da sem ga vštekal v 220V in priklopil ethernet kabel. Na prenosnem računalniku mi dela omrežje super, prav tako na enem telefonu.

Ni mi pa jasno, zakaj se noče povezati na drugem telefonu, Samsung S5 Neo ter na Android 8.0 TV-ju...napiše samo da išče IP naslov in da ne najde omrežja. Tukaj pa se moje znanje konča.

Lpeo prosim za kak nasvet.

profii ::

Model extenderja? Kako si nastavil?

WRC555 ::

https://www.xplore.si/izdelek/ojacevale...

Vem, da je to pofl. Kupil sem ga bolj iz firbca, da vidim če to res kaj pomaga.

Nastavljal ga pa nisem nič, da ga ne bi se bolj zmešal :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik WiFI signala: katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6032739 (2578) 135063
»

Nadgradnja wifi: mesh ali zmogljivejši router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
625459 (4401) Lonsarg
»

WIFI extend

Oddelek: Kaj kupiti
242529 (1599) OK.d
»

Več routerjev, isto omrežje - SSID

Oddelek: Omrežja in internet
232824 (1939) darkolord
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366301 (4614) maremare

Več podobnih tem