» »

Nakup iz tujine

Nakup iz tujine

ahonen ::

Pozdravljeni,

že kar nekaj časa iščem osvežilec zraka,ki je spodaj na sliki:


Pri nas ga je bilo možno kupit v trgovini GMT, vendar ga sedaj nimajo več v prodajnem programu, niti ga ne bodo več imeli. Baje naj bi bili problemi z gospodi v EU-ju, zaradi katerih so izdelek poslali na uničenje, ker ni ustrezal EU standardom.
Kontaktiral sem proizvajalca: https://www.abro.com/contact.html. Dobil nisem nobenega odgovora.
Našel pa sem ene par teh osvežilcev, vendar so večinoma iz Rusije, Indije in Pakistana:

http://avtomobilka27.ru/aromatizatori/a...
https://avto.pro/part-AS560NC-ABRO-299/
https://www.sima-land.ru/2717449/osvezh...
http://www.vicky.in/shopping/abro-car-c ... nt-organic
https://www.daraz.pk/scent-organic-air-...

O cirilici nimam pojma, sem pa kontaktiral v Pakistan, vendar ne pošiljajo v Slovenijo.

Sedaj me zanima, ali mi kdo zna pomagat, kako dobit te osvežilce?

darkolord ::

Če so izdelek uničili, je verjetno vseboval prepovedane snovi ali nevarne snovi v previsokih količinah.

V vsakem primeru je potem uvoz takšnih izdelkov prepovedan.

ahonen ::

To da je vseboval nevarne snovi bo verjetno držalo. Tudi coca cola jih, pa jo še vseeno uvažajo ker gospoda v EU to dopušča. Mene zanima kako naročit in tudi dobit ta izdelek v Slovenijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahonen ()

darkolord ::

... nevarne snovi v previsokih količinah.

Ne najdem sicer, kaj ta osvežilec točno vsebuje; tudi preko sistema RAPEX očitno niso poslali obvestila.

Za pomoč pri švercanju pa tole ni ravno pravi naslov.

S selitvijo v Pakistan se izogneš vsem gospodom, ki te očitno tako motijo.

Zgodovina sprememb…

ahonen ::

darkolord je izjavil:

... nevarne snovi v previsokih količinah.

Ne najdem sicer, kaj ta osvežilec točno vsebuje; tudi preko sistema RAPEX očitno niso poslali obvestila.

Za pomoč pri švercanju pa tole ni ravno pravi naslov.

S selitvijo v Pakistan se izogneš vsem gospodom, ki te očitno tako motijo.


Kakšno švercanje človek ? Ok, mi je že žal da sem sploh odprl temo. Mi je kolega ravnokar sporočil da mi jih bo prinesel iz rusije. Tebi pa hvala za nič.

darkolord ::

Če je uvoz prepovedan, je prepovedan ne glede na to, kako ga uvoziš. Tudi če ga daš v žep in se z avtom pripelješ v EU.

Po domače povedano, kolega ti jih bo prešvercal iz Rusije.

kixs ::

Ce bodo preverili kaj uvaza, mu bodo stvar zaplenili.

Ales ::

Kolikšen kandidat za Darwinovo nagrado moraš biti, da v majhnem zaprtem prostoru dihaš nekaj kar je prepovedano za uvoz, ne da bi sploh pomislil, kaj vsebuje in zakaj je uvoz prepovedan?

WTF...

ahonen ::

Kdo je omenjal majhen zaprt prostor? Če bi bil izdelek tako hudičevo strupen kot meniš, ga v USA ne bi prodajali. Ne govori na pamet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahonen ()

Invictus ::

ZDA imajo drugo politiko pri nevarnih snoveh.

Tam je dovoljeno vse, kar ni eksplicitno prepovedano.

V EU je prepovedano vse, kar ni eksplicitno dovoljeno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ales ::

ahonen je izjavil:

Kdo je omenjal majhen zaprt prostor? Če bi bil izdelek tako hudičevo strupen kot meniš, ga v USA ne bi prodajali. Ne govori na pamet.

Prodaja se v Rusiji, Indiji in Pakistanu, tako si sam napisal, na kanti pa so napisali made in USA, to tudi vidim. Se tam dosti prodaja tole? Kako da ga nisi našel na eBayu?

Na majhen zaprt prostor sem sklepal po sliki avtomobila na izdelku. Kje pa boš ta 60-dnevni koncentrirani čudež uporabljal, v otroški sobi?

Sori, malo te provociram. Dobronamerno, verjemi, ampak dejansko sam najbolje veš kaj delaš, tako da bom zdajle nehal...

ahonen ::

Ales je izjavil:

ahonen je izjavil:

Kdo je omenjal majhen zaprt prostor? Če bi bil izdelek tako hudičevo strupen kot meniš, ga v USA ne bi prodajali. Ne govori na pamet.

Prodaja se v Rusiji, Indiji in Pakistanu, tako si sam napisal, na kanti pa so napisali made in USA, to tudi vidim. Se tam dosti prodaja tole? Kako da ga nisi našel na eBayu?

Na majhen zaprt prostor sem sklepal po sliki avtomobila na izdelku. Kje pa boš ta 60-dnevni koncentrirani čudež uporabljal, v otroški sobi?

Sori, malo te provociram. Dobronamerno, verjemi, ampak dejansko sam najbolje veš kaj delaš, tako da bom zdajle nehal...


Opažam ja, da maš preveč časa. V avtu ga bom mel, kot sem ga mel do sedaj. Sem pregledal ne ebayu, prodajajo se te konzerve samo v kompletu, cena pa je 60EUR.
Zanimivo je, folk na forumu vprašaš kje dobit to dišavo, a oni se kot policaji vtaknejo v uničenje izdelka. Ne rabim nobenega pametovanja pa moraliziranja.
Drugače pa ja, opažam da si s tem forumom ne moreš kaj pomagat, saj favšija pa pametovanje skačejo iz vseh lukenj. Očitno bo treba pogledat na kak tuj forum kjer se bo dalo kaj izvedet. J

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahonen ()

tikitoki ::

Odvisno od podrocja uporabe. Pri farmaciji, tudi v ZDA, velja prepoved, ce ni posebaj dovoljeno. Pri drugih stvareh, pa tudi ni tolk enostavno. Si lahko dolzan registrirati uporabo, vendar ne zahtevajo, da varnost dokazujes FDA oz. je to interni postopek v podjetju. Prav tako si lahko dolzan imeti na ozemju ZDA strokovno usposoblejenga predstavnika, ki je oblastem na voljo 24/7.
Tko, da tko enostavno, kot ti pravis, niti slucajno ni.
Oz. je odvisno namena uporabe.

Pa tudi v EU ni cist tako, ceprav gremo v tej smeri oz. imamo precej bolj zajebane predpise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

ahonen je izjavil:

Ales je izjavil:

ahonen je izjavil:

Kdo je omenjal majhen zaprt prostor? Če bi bil izdelek tako hudičevo strupen kot meniš, ga v USA ne bi prodajali. Ne govori na pamet.

Prodaja se v Rusiji, Indiji in Pakistanu, tako si sam napisal, na kanti pa so napisali made in USA, to tudi vidim. Se tam dosti prodaja tole? Kako da ga nisi našel na eBayu?

Na majhen zaprt prostor sem sklepal po sliki avtomobila na izdelku. Kje pa boš ta 60-dnevni koncentrirani čudež uporabljal, v otroški sobi?

Sori, malo te provociram. Dobronamerno, verjemi, ampak dejansko sam najbolje veš kaj delaš, tako da bom zdajle nehal...


Opažam ja, da maš preveč časa. V avtu ga bom mel, kot sem ga mel do sedaj. Sem pregledal ne ebayu, prodajajo se te konzerve samo v kompletu, cena pa je 60EUR.
Zanimivo je, folk na forumu vprašaš kje dobit to dišavo, a oni se kot policaji vtaknejo v uničenje izdelka. Ne rabim nobenega pametovanja pa moraliziranja.
Drugače pa ja, opažam da si s tem forumom ne moreš kaj pomagat, saj favšija pa pametovanje skačejo iz vseh lukenj. Očitno bo treba pogledat na kak tuj forum kjer se bo dalo kaj izvedet. J


Za osebno rabo nisi podvrzen enakim pravilom, kot uvozniki. Ce stvar ni na seznamu prepovedanih stvari ali spojin, ni problema. Cetudi se ne skalda z nasimi predpisi, je pri vnosu v drzavo, za osebne namene, to nepomembno.
Moznost, da bo to kdo posebaj preverjal in sel desifrirati cirilico je tud minimalna.
Pri meni so z ogromno nalepko carinike opozorili, da se vsebina paketa ne skalda z nasimi predpisi. pred sem nakupom preveril na carini, kjer so rekli, da v primeru osebne uporabe to ni problem in tudi ni bil

Seveda pa to velja v primeru, da stvar ne vsebuje snovi, ki so prepovedane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

darkolord ::

Za osebno rabo nisi podvrzen enakim pravilom, kot uvozniki.
Tole ni res. Uvoz je vsak vnos blaga iz tretjih držav (oz. tretjega ozemlja). Oseba, ki dela uvoz, je pa uvoznik.

Je sicer res, da je pri uvozu za nekomercialne namene v osebni prtljagi nekaj izjem, a so te izjeme povečini posebej naštete, in ne obratno.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plastična industrija in vpliv na zdravje

Oddelek: Loža
101093 (699) flyko
»

monitor, svetli uničevalec oči = kakšnega izbrati

Oddelek: Zvok in slika
123371 (2649) korenje3
»

piskanje v ušesih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
589514 (8230) Starodavni

Problem

Oddelek: Loža
151815 (1611) ahac

Več podobnih tem