» »

Reason

Reason

gappee ::

Mene pa zanima, kako se tle da glasove avtomatizirat.
To mislm tko, da se gumbi sami premikajo.

Zaenkrat mam še prvega, Reason 2 pa kmal dobim, tko da bi vas še vprašu, če je kaj razlike v avtomatiziranju.
  • spremenil: gappee ()

gappee ::

A mogoče tema ni za sm, al nebedn ne ve?:(

crusader ::

Hja, v dvojki cisto preprosto klinkes na gumb na kateremu rabis avtomatizacijo in izberes edit automation ;)
Pol pa v sekvencerju porihtas zadevo, kot ti pase :)

V enki pa nazalost ne vem kako je zadeva porihtana (oz. ce sploh je supportana, samo bi po moji logiki mogla bit:)

tha_man ::

Avtomatizacija deluje popolnoma isto v enki in dvojki, in sicer tako kot je napisal crusader :) Shortcut za tole je ALT+klik na ustrezen gumb, lahko pa tud medtem ko se pesem predvaja vklopiš gumb za snemanje in se igraš z gumbi, in vsi premiki se bodo posneli. Ob tem moraš imeti spodaj v sekvencerju za snemanje označeno stezo z enoto kateri premikaš gumbe.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Tr0n ::

Pa vsa dokumentacija je prilozena v obliki .pdf datotek, tak da ne bi smelo bit problemov :).

gappee ::

Thanx vsem!:))

gappee ::

Kako se vam kej zdi TROJKA ? :)

Men se tist combinator sploh ne zdi ne vem kako uporabn. Verjetn ker ne pošudiram, kako deluje. U bistvu znam uporabljat samo equilizer od tistga dela. :)

Pa še tole...a mogoče kdo ve, za kaj se uporabljata spyderja ?? ni nobenih tipk... :)
Gappee

tha_man ::

Combinator je zakon če hočeš igrat v živo (sedaj lahko na reason igraš v živo kot na kako profi workstation klaviaturo), na čimer je tud poudarek v trojki. Pa še svoje vezave inštrumentov si lahko shraniš kot preset in jih nato spet preprosto naložiš (do sedaj je blo treba copy&pastat iz RNSja, ker je ful nerodno).
Spiderji so preprosto razdelilci, nič več, nič manj :)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Damjan Jagar ::

Jaz sem malo gledal verzijo 2.5 in vidim da me čaka še veliko učenja. Se mi pa zdi, da je to kar sem iskal. Ima mogoče kdo kakšen izdelek za pokazati? Mogoče kakšno dobro zbirko semplov, ritmov, vokalov, karkoli?
http://jagar.si

gappee ::

Ampak kaj to pomen, da lahko igraš v živo?

Cyber, zadnč sm naredu en trance komad - 4Mb (vsaj trudu sm se, da bi bil trance:) )
Je pa na tejle strani ampak je zazipan, ker drugač ni šlo. Pa bolj amaterski je, ker se še učim :D
Song15
Gappee

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gappee ()

tha_man ::

To pomeni da lahko priklopiš midi kontroler na notebook, zalaufaš Reason in na zadevo špilaš skoraj kot bi imel pred sabo kak Korg Triton ali kaj podobnega, torej Reason 3 sedaj lahko nadomesti klaviaturo na koncertu kakega banda. Prejšnje verzije Reasona so sicer to zmogle, ampak so bile kar se te funkcionalnosti tiče bolj na ravni kake amaterske klaviaturice z malo boljšimi zvoki. Combinator, izboljšana podpora midi kontrolerjem in določene izboljšave v sekvencerju so to povsem spremenile.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Damjan Jagar ::

gappee: kje imaš pa tuc-tuc? Malo bobne pogrešam oz. so pretihi. ;)
http://jagar.si

gappee ::

Ja...veš kaj je, samo činelce (al kako se že reče) sm dal not, tuc-tuca pa ne, ker mi je všeč bl tak melodičn trance...
Pr dost tapravih komadih je isto tko da ni bobnov in sm probu, kako se da kj nardit brez njih. u bistvu sm mal experimentiru pa je un refren vn pršou, pol sm ga pa do konca naredu. ene 15-20 ur sm delu pol se mi pa ni dal več. na konc me je že kr glava bolela k sm zaslišu refren. :D
Gappee

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gappee ()

Damjan Jagar ::

Kje in kako naložim/importam .wav zvok? Sprašujem za Reason 2.5
http://jagar.si

Damjan Jagar ::

Huh... sem šel manual brat in našel. Vidim da mi bo tale Reason pobral dosti časa. Kdo dela kaj?
http://jagar.si

Tr0n ::

Sem vcasih kr precej. Zelo cool zadevscina. Sploh mi je vsec routing.

Najboljse rezultate bos dobil, ce ga bos rewiral v kak studio (Cubase, Nuendo,...) in potem s pomocjo VST instrumentov.

dëych ::

Ja jst neki delam.:D Moram si še midi keyboard kupt. 8-)

Drgač pa:
1
2
3
4

lp

Denos ::

A je mozno z Reasonom igrat melodijo z pomocjo tipkovnice?

tha_man ::

Nope, za igranje rabiš midi klaviaturo.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

dëych ::

Midi keyboard nucaš, stane tm okul 45k SIT..oziroma maš več teh stvari...Sm za tak dnar se že da dobit neki.

audiopro

Denos ::

Aha tnx.

gappee ::

>> Kje lahko naložim *.wav zvok?

To lahko naložiš z NN19 Digital Samplerjem. Tm na napravci nad tipkovnico (klavirskimi tipkami) maš eno majhno mapo. Klikneš in poiščeš *.wav datoteko.

Maš pa še drugo varjanto. Redrum! Ta je mogoče mal bolj praktičen, če hočeš več zvokov dodajat.

V Digital Samlerju lahko tud dodaš več zvokov, ampak ne bojo vsi igral s tako višino tona, kot bi ti rad. Pa še razdeljevat morš tipkovnco za več zvokov...
Gappee

Damjan Jagar ::

Kot sem že napisal, sem poiskal v manual in naredil v Redrumu. Bom še drugo varianto prečekiral. Hvala.
http://jagar.si

gappee ::

Kaj je fora Digital Vocoderja? Zame je tko kot navaden equilizer. :\

PA kako ga sploh prepričaš, da da kak glas od sebe, če maš recimo na VOCODER?
Gappee


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podnapisi za House M.D.

Oddelek: Sedem umetnosti
83900 (3506) pin9o11
»

Php nuke

Oddelek: Izdelava spletišč
81056 (947) CWIZO
»

Radeon 9500 in čudna slika (črtna koda)

Oddelek: Strojna oprema
421997 (1348) mi_c_ho
»

kje do inštalacije Internet Explorer 6 !!

Oddelek: Omrežja in internet
101028 (897) M&M
»

Katere kodeke rabim?

Oddelek: Zvok in slika
61599 (1534) hruske

Več podobnih tem